„Bejaarden hebben een flinke achterstand op vele punten" „VOORZICHTIG OMSPRINGEN MET HET GOED VAN ONZE COLLECTIEVE VOORZIENINGEN" STATENCOMMISSIE EENS MET JAARLIJKSE SUBSIDIE ZEEUWSE TELEFONISCHE HULPDIENST V erkeerscirculatie- nlan Middelburg Montedison Oosterschelde oven fout Verkeerscirculatie plan Middelburg Planologische beleidsplannen 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 19 FEBRUARI 1976 I CRM-FUNCT10NARIS L VAN DER MEER IN INLEIDING VOOR DIVOSA-IEELAND: rnrn Anrnnnr I Pr hsrrf Vflftr to 1 Ir nr- r»nn Knie- hml.Mt hun nkn „GOED OPGELEIDE KRACHTEN VOOR BEJAARDENZORG STRAKS MOEILIJK TE VINDEN" GOES „Als wc het welzijn voor bejaarden willen verbeteren. <lan m ten we ervoor zonren dat de achter stand. die de bejaarden ten opzichte van andere volwassenen in de samen- levins hebben, wordt ingehaald. De bejaarden hebben een achterstand in consumptie, in relaties, in invloed op de gebeurtenissen in de samenleving, In "tennis, informatie en inzicht en in mobiliteit. Bovendien zijn en blijven de bejaarden achtergesteld in con sumptie van de gezondheidszorg". Dit zed de heer L. van der Meer, hoofd van de afdeling bejaardenwerk van het ministerie van orm. woens dagmiddag tijdens een ledenvergade ring van de afdeling Zeeland van de vereniging van directeuren van over heidsorganen voor sociale arbeid (DI- VOSA) in Goes. De heer Van der Meer hield inleiding over de nota bejaardenbeleid 19T5. Hij stelde voorop dat de nota een vervolg is op de nota bejaarden beleid 1970. Toen stonden zaken een traal zoals de structurele verbetering va de aow. de bouw van bejaarden- woningen. de uitbreiding van gezins hulp voor bejaarden en de uitbreiding van het aantal verpleegbedden voor somatische en geestelijk zieke be jaarden. De heer Van der Meer constateerde dat de in die nota geuite verlangens voor een belangrijk del gerealiseerd zijn. Nu gaat het in de nota bejaar denbeleid 1975 erom om informatie te verstrekken om een geïntegreerd wel zijnsbeleid voor bejaarden te realise ren en een discussie daarover. ,.De nota van 1975 probeert een beleidsfi- losie aan te dragen", aldus de heer Van der Meer. „Het. bejaardenbeleid •- len stuk welzijnsbeleid. Uit de verschillende gedachten over bejaarde mensen in de samenleving wordt ge tracht, een zodanige keuze te maken dat er voor beleidsvormende instan ties een referentiekader is om een beleid uit te stippen. De verschillende theorieën over de bejaarde in de sa menleving bevatten delen, die naar de mening van de samenstellers van de nota juist zijn. zodat er tussen die verschillende theorieën een compronis gevonden moet worden". De heer Van der Meer bracht verder onder de aandacht dat het. in de toekomst moeilijk zal worden goed opgeleide krachten te vinden voor de verschil lende sectoren van de bejaardenzorg. De vraag zal het. aanbod aanzienlijk overtreffen. Er zal dus een grotere efficiency nodig zijn" Verder sprak hij nog over de penione- ring en de integratie van de bejaarde In de samenleving. Ook op plaatselijk, regionaal en provinciaal niveau kun nen er samenwerkingsverbanden worden gevormd om te komen tot een welzijnsbeleid voor de bejaarden, bijvoorbeeld door een gesloten circuit of door een project gecoördineerd bejaardenwerk. Belangrijk vond de heer Van der Meer het dat de bejaarden zelf daarin ook een goede vertegenwoordiging krijgen. Ook zei hij te hopen dat er een systeem kan worden vervaardigd om de bejaardenoorden te subsidië ren. „Dat zal geen eenvoudige zaak zijn, maar het is het zeker waard om hard voor te ijveren als wc cr mee kunnen bereiken dat. de bejaarden del mijns inziens onterechte 'scha de" niet meer hoeven te beleven om bij de bijstand aan te kloppen". De discussie spitste zich vooral toe op' de behoefte aan bedden 10 verzorgings tehuizen. In de nota wordt geopperd het aantal verzorgingsbedden terug te brengen van 9.5 procent van de be jaarde b voking naar 7 procent in 1985. De kans is dan niet uitgesloten dat bejaarden in een verzorgingste huis buiten hun eigen streek moeten .-ordm ondtrgebracht. Aan het begin van de vergadering verleide voorzitter mr. J. L. Osterman dat er besloten is tot een geregeld overleg tussen Divosa-Zeeland en het bureau Zeeland van erm over ver schillende regelingen. Dit om de toe passing van die regelingen in de gehe le provincie zo uniform mogelijk te laten zijn- Voorzitter Osterman. secre taris .1 de Reus en bestuurslid O. Jacobs werden herkozen AR-lweede-hamcrlid drs. Beumer: „Aanpassing aan de overheidsuitgaven een goede zaak „Minderheidsgroepen moeten onverminderd aandacht krijgen" MIDDELBURG „Wij vinden het een goede zaak dat de overheidsuitgav worden aangepast. Maar we moeten wel voorzichtig omspringen met het goed van de collectieve voorzienin gen." Tot die conclusie kwam het AR- tweede kamerlid drs. B- Beumer woensdagavond voor de AR Staten- centrale Middelburg, die in de Getui- geniskerk in die plaats de jaarverga dering hield. Drs. Beumer hield er een inleiding over 'Sociaal-economische vooruitzichten'. Jeugddienst WEMELDINGE Zondagmorgen wordt in de Nederlandse hervormde kerk te Wemeldinge een jeugddienst gehouden. Voorganger in deze dienst is ds- P. Post, plaatselijk hervormde predikant. Het thema is 'Geen woor den, maar daden'. Medewerking ver leent het combo 'Nova Melodica' uit Kapelle-Biezelinge. Oud-lid schenkt w Wolfaartsdijk trainingsoakken WOLPHAARTSDIJK De heer W- Westveer, handelaar in groenten en fruit te Oud-Sabbinge, heeft de spelers van het. eerste elftal van de voetbal vereniging 'Wolphaartsdijk' oranje- zwarte trainingspakken geschonken. Waamemendvoorzitter P J. de Wilde dankte bij de overhandiging de schen ker en hoopte op sportieve successen. De heer Westveer is oud-lid van de Wolphaartsdijkse voetbalclub- GEVONDEN VOORWERPEN POLITIE TE GOES GÓES In januari werden de vol gende gevonden voorwerpen aangege ven aan het politiebureau Goes en aan de postbureaus 's-Heer-Arendskerke en Wolphaartsdijk.. Aan het politiebureau te Goes: diverse portemonnees: diverse sleutels; diverse handschoenen; diverse brillen; diverse bankbiljetten: Engelse setter; kriel- haan; zilveren armbandje; kindertas je; damestrui; paxker pen; zwart-wit hondje; zilveren kettinkje; regen broek; kettinkje; horlogebandje; bont jas: wollen das: kopie deel 3 kente kenbewijs; autowiel met band: plastic zak met sportkleding; paspoort; ken tekenbewijs: zakmes; wollen muts; groene wol; zonnewijzer: mes; sier- wieldop; toilettas; paraplu; deel 2 kentekenbewijs; zilveren kettinkje; gouden ring. Postbureau 's-H-Arends- kerke: bruine herenshppers; bruine hoed: bankbiljet; huissleutel; heren polshorloge: rieten vismand. Aan het. postbureau Wolphaartsdijk: pony; paar klompschoenen. Nu de regering eind februari, begin maart zal aankondigen waarheen men mei. de bezuinigingen wil gaan, is het. volgens de heer Beumer belangrijk om na te denken hoe de herverdelings maatregelen moeten worden aange past. Drs. Beumer bracht als stand punt van de AR naar voren dat de minderheidsgroepen de onverminder de aandacht dienen te krijgen. Hij was er verder een voorstander van. dat het bedrijf een samenwer kingsorgaan moet zijn, „waarin moet worden samengewerkt op basis van een zo groot mogelijke waardigheid. Dat aan de humanisering van de ar beider aandacht wordt geschonken, vond drs. Beumer ook een goede zaak. Daarbij achtte hij twee apsecten belangrijk: ten eerste het plezier om bijdragen te leveren aan de maat schappelijke produktie, ten tweede: veel mensen ervaren nog onvoldoende de zin van het werk dat zij doen. Als uitgangspunt voor zijn inleiding had drs. Beumer 1973 genomen, waar in naar zijn mening —nogal wat merkwaardige dingen naar voren wa ren gekomen. Hij noemde onder ande re de geweldige stijging van de olie prijzen, verzadigingsverschijnselen en een snellere loonstijging dan stijging van de produktie. Dat de werkgelegen heid snel verminderde schreef hij toe aan de steeds snellere aankoop arbeidsbeperkende machines. De heer Beumer stelde aan het slot van zijn inleiding 'dat. de tijd van welvaart en welvaartstijging achter de rug is en niet zal terugkeren.' „We moeten nu kiezen. Het betekent dat met name solidariteit in de ge meenschap belangrijk is- Daarom is het goed om te blijven kiezen voor de sfeer van overleg. Ik vind het daarbij-1 een goede zaak. dat onze partij daar bij niet uitgaat van eigenbelang, maar opkomt voor algemene belangen op grond van principiële uitgangspunten". Tijdens de discussie daarna stelde drs. Beumer nadrukkelijk, dat de AR- fractie in principe akkoord gaat met de voorgestelde vermogensaanwasde- ling, maar dat de fractie wel vindt dat die 10 procent van de overwinst niet ten goede moet komen aan de werknemers in het bedrijf, maar in een gemeenschappelijke pot moet worden gestopt en door de vakbewe ging moet worden beheerd". Andere zaken die werden aangestipt waren onder andere het functioneren van de ondernemingsraden en de plaats van de vakbeweging daarin. De Middelburgse AR Statencentrale ging tijdens de vergadering akkoord om een nauwere samenwerking met. de Statencentrale Vüssingen aan te gaan. De statuten naar landelijk mo del werden eveneens aangenomen. In een bestuurverkiezing werd de heer C. Joziasse uit Vrouwenpolder als voor zitter in de plaats van de heer G. M. Kerkhof te Middelburg gekozen. Rode-Kruisafdeling Zuid-Beveland.Oost bestaat 60 jaar KRUININGEN De Rode-Kruisafde- llng Zuid-Beveland-Oost bestond alge lopen maandag zestig jaar. Het be stuur heeft besloten dit heuglijke feit in alle silte te laten passeren, omdat men van mening is dat de voor een feest benodigde gelden beter kunnen en moeten worden besteed De steeds stijgende kosten, ook voor de activltei ten ran bet Rode Kruis, maken het; noodzakelijk dat een zo verantwoord mogehjk financieel beleid wordt ge voerd. Het bestuur van de afdeling zal zich nader beraden hoe de kosten gedrukt kunnen worden zonder de huidige werkzaamheden van onder meer de vier plaatselijke afdelingen van de colonne te beknotten. Het bestuur besloot een bedrag van de slachtoffers van de aardbeving in Gua temala. De algemene ledenvergade ring van de afdeling zal worden ge houden oip 12 april. VOEDINGSBOND NVV KAPELLE-BIEZELINGE BESTAAT 45 JAAR KAPELLE De afdeling Kapelle- Biezelinge van de voedingsbond van het- NVV viert aterdag het 4.-i-.jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit. feit. wordt er zaterdagmiddag in hotel "De Zwaan' te Kapelle een receptie gehou den van 14.30 tot 16.30 uur. Tijdens deze receptie wordt de heer W. Oele gehuldigd in verband met zijn 40-jarig lidmaatschap van de bond. GOESE WETHOUDER „Opgraven van riolering was geen nutteloze investering" GOES „Er is gern sprake van een j nutteloze investering of Iets dergelij ke. Er is sprake van een verandering ten opzichte van de plannen, die we in 197] ontwikkeld hadden en meer niet". Dat zegt wethouder L. H- de Leeuw in een reaclic op puhllkatlcs. waarin gesproken werd van 'miljoe- nenverliezen' voor de gemeente Goes. Het ging daarbij om rioleringswerk zaamheden in het plan Goese Polder In 1971 besloot de gemeenteraad van Goes dat voor hef bouwrijp maken van het plan Goese Polder 2 niet gekozen zou worden voor het bouwrijp maken in fasen, maar dat hei gehele gebied in één keer bouwrijp gemaakt zou worden. Er werden wegen fmet riole ring) aangelegd. Nu de plannen, bijvoorbeeld ten gevolge veji de bouw van een multi functioneel scholencomplex annex wijkcentrum zijn gewijzigd, betekent dit dat er ook wijzigingen optreden in het. rioleringsstelsel. De reeds gelegde hoofdriolering moet nu weer opgegra ven worden (kosten; 22.500,-) en el ders opnieuw gelegd worden (ook dat kost 22.500,-). Bovendien is door de gewijzigde plannen nu de aanleg van een wijder vertakt rioleringsstelsel noodzakelijk geworden. Wethouder De Leeuw; ..Het komt er op neer dat het. opgraven en het verleggen van de riolering, plus het verleggen van de weg in het plan ongeveer 75.000.- gaat kosten". Nu de plannen gewijzigd zijn. betekent dit. dat op de plaats waar aanvanke lijk scholen waren gepland, nu duur dere koopwoningen kunnen worden gebouwd Leden Maljaars en Meijering behielden stemmen Eveneens akkoord met startsubsidie van 16J MIDDELBURG De meerderheid van de statencommissie voor sociale zaken, volksgezondheid cn maatschap pelijk werk heefi zich woensdagmid dag achter het voorstel van g.s. ge schaard om aan de stichting telefoni sche hulpdienst Zeeland een subsidie te verlenen rot een bedrag dat gelijk is aan het rijkssubsidie. De ingang van deze provinciale subsi die is per 1 september van dit jaar en duurt tot uiterlijk 1 september 1980. behoudens tussentijdse opzegging. In het voorstel is verder verwerkt, dat over de periode I maart tot 1 septem ber van dit jaar een subsidie wordt verleend in de niet door rijkssubsidie gedekte kosten met een maximum van 16.000.. Dat bedoeld als een aanloopsubsidie. Op vragen antwoordde gedeputeerde J. Stenvert. dat de subsidie 'gelijk aan het rijkssubisdie moet worden verleend ondeT de bijzondere voor waarde dat het bestuur van de stich ting pogingen in het werk stelt om gemeentelijke bijdragen te verkrijgen 'tot een bedrag dat tenminste gelijk is aan het te ontvangen rijksssubsidie per Jaar, waardoor dus de gemeenten in Zeeland hei; provinciaal subsidie overnemen". Met name de heer J- D. de Voogd plaatste bij de behandeling van het voorstel nogal wat vraagtekens, Uit drukkelijk stelde hij geen enkele prin cipiële bezwaren tegen de stichting te hebben en het ook niet onjuist te vinden dat de provincie de schouders onder de start zet, maar financieel gezien wat de "koppelsubsidie' be treft had hij wel enige aarzeling. De heer De Voogd zag wel graag een bepaalde ruimte geschept, „maar afge bakend met de vrijheid om reeds na 2 jaar te kunnen beoordelen of we wel of niet mee moeten doorgaan". Gedeputeerde Stenvert bracht in zijn antwoorden naar voren de koppeling aan de rijkssubisdie 'toch wel een goede basis te vinden om met, de stichting in zee t.e gaan". Nadat, nog in zijn algemeenheid gesteld- dat de oprichting van de Ter- lefonische Hulpdienst in Zeeland (de enige provincie waar er tot nu toe geen is) gewenst is (start 1 september van dit jaar) gaf de meer derheid van de commissie een gunstig advies over het g.s.-voorstel. De heer R. Meijering vond de oprichting van de stichting duidelijk noodzakelijk, maar vond het wel een 'demonstratie van armoede van onze samnleving". Hoewel hij de noodzaak onderkende, wenste hij toch nog zijn stem voor behouden, omdat, hij zo zei hij moeite heeft met het kiezen van de weg die tot verzachting van die nood leidt. De heer A. Maljaars wenste eveneens zijn stem voor te behouden om eerst nog wat punten voorna melijk van financiële en levensbe schouwelijke aard in zijn fractie door te nemen. Hij kon zich overi gens wel vinden in de opmerking van de heer De Voogd ten aanzien van de 'koppelsubsidie', De commissie ging eveneens akkoord om met ingang van 1 januari van dit jaar de toekenning van een provinci aal subsidie aan het niet meer bestaande Zeeuws Drankweer Comi té in te trekken. Aan het begin van de vergadering werd meegedeeld, dat, per 1 augustus een dependance van de Dr. Stuys- okenschool' uit Etten-Leur in Goes van start gaat met opleidingen voor apo thekersassistent De plannen om ook in Middelburg eindelijk een voetgangersgebied van enige omvang aan te leggen, worden nogal heftig aangevallen door een1 groot deel van de Middelburgse mid-| denstand. Fr wordt zelfs met een beroep op de kroon gedreigd als de gemeente haar plannen, zoals ze er nu daalt als de automobilist niet meer tot vlak voor de deur kan rijden- Tegenover deze loutere veronderstel ling - want tot op heden is dat het eni ge waarop men zich kan beroepen - stelt de gemeente tal van praktische ervaringen en feitelijke gegevens die juist het tegenovergesteld aantonen. Vanuit geheel andere overwegingen komt het. verzet tegen de gemeentelij ke plannen voort van de bewoners van de Kaaien Althans van die Kaai en die opgenomen zijn in de route noord-zuid Vlissingen-Veere v.v.). De aanlag van de Gerebrug en de aanleg van voetgangersgebieden in de binnen stad hebben als resultaat een veel grotere verkeersintensiteit over de bedoelde Kaaien, die reeds nu zo zwaar met, verkeer zijn belast. Het verzet heeft hier geleid tot een raam biljet,ten-aktie met: als leuze; 'Moeten deze huizen onbewoonbaar worden? Neen er moet, een beter verkeersplan komen'. Overduidelijk uit deze tekst, spreekt de bewustwording dat het autoverker leidt tot. overlast voor de bewoners langs de verkeersroutes. Zowel middenstanders als Kaaibewo- ners pleiten voor alternatieven. Maar de één ziet de auto klaarblijkelijk graag komen, terwijl de ander er opstandig van wordt. Genoegdoening voor de ëén leidt tot. ergernis van de ander. De praktijk is altijd geweest dat we er alles voor over gehad hebben om voorbij de gevel van een ander te razen en er nooit aan hebben willen denken hoe we dat tot een mini mum konden beperken. Nu is voor tal van zaken te laat en iemand die zegt dat 'de auto nu eenmaal niet meer is weg te denken' wordt zonder meer geloofd en als realist geprezen, terwijl degeen die dat in twijfel trekt en wijst op de lichtvaardigheid van dat soort realisme meer moet reke nen op hoon, en als hij geluk heeft als idealist, nog slechts wordt, getole reerd. Maar inmiddels zit de gemeenschap wel met de onoplosbare gevolgen van de 'realistische' aanpak waarmee jaar in jaar uit de voorzieningen klakke loos worden aangepast aan de eisen van het moerne verkeer. Want dat betreft is Middelburg ook niet krente rig geweest: een hele gevelwand in de Segeersstraat. een heel huizen blok waar nu het. Damplein is. twee gehele stadswijken voor Gereplan aanleg tangent. Zelfs als we vermel den dat een aantal brekerijen net niet doorgingen op het. laatste moment, dan nog is deze reeks van indrukwek kende omvang. Dat de zegeningen van het moderne verkeer zich niet alleen in de vorm ran toom en overlast uitstorten op de hoofden van de arme bewoners op de Kaaien, bewijzen de klachten van de Herengrachtbewoners, de bewoners van de Seissingel en van straks alle andere singels als de stad zich tot buiten de vesten blijft uitbreiden. In Klein Vlaanderen hoef je ook niet meer voor je rust te gaan wonen. Vertrekken is het beste of wachten op die zalige ogenblikken dat de straat eens wordt opgebroken en het door gaand verkeer is gestremd. De verlichting en zelfs de oplossing van het probleem is alleen nog te verwachten van degeen die het pro bleem ook heeft geschapen nml. dc automobilist zelf; de door collectieve voorzieningen zeer verwende onder daan uit onze welvaartstaat. Als hij nu weer zijn dankbaarheid zou tonen uit onze welvaartstaat. Als hij nu eens weer zijn dankbaarheid zou tonen voor het, feit dat. hij zijn twee voeten niet alleen kreeg om uitsluitend gas pedalen (die vooral) en voet remmen (die in veel mindere mate) te bedie nen, maar dat. het. mogelijk is om je er mee voort te bewegen door beurtelings voor elkaar te plaatsen en je er zodoende in korte tijd een flinke afstand mee kan afleggen, dan waren de problemen ineens zoveel lichter en luchtiger. Een autobezitter hoeft zich echt niet. te schamen een wandelaar te zijn- ledereen die in een auto stapt, zich bewust moeten zijn van het feit dat hij wel gemakzuchtig zijn eigen glorie dient, maar dat hij tevens zijn medemensen overlast, bezorgt. Dat klinkt allemaa-l erg idealistisch, n nu het merkwaardige- In steden waar er voet.gangersge den kwamen, ging men weer te voet winkelen en iedereen was zeer tevre den. De automobilist bleek helemaal niet de doorduwer waarvoor men hem versleet. Hij wachtte alleen maar op de paaltjes en borden die hem zeiden dat, hij per auto .niet verder meer kon, Het lijkt me weinig realis tisch te veronderstellen dat de Middel burgse automobilist nou juist, anders reageren, Naarmate iedereen zich net zo bewust wordt van de verkeersellende als de Kaaibewoners zal men 'des te gemak kelijker accepteren dat de overheid inderdaad letterlijk paal en perk gaat. stellen en het gebruik van de auto gaat beperken, waartoe ook gerekend moet worden een veel ruimere moge lijkheid om de snelheid te bepalen en het wegdek aan te passen dan tot- nu toe moge'uk is. Maar het belangrijk ste b'ujif. nog de moraliteit van de automobilist Zodra hu deugt, d.wz zijn auto niet misbruikt voor allerlei banale ritjes, hoeft niemand tegen het verkeersplan te zijn en houdt, men de voetgangersgebieden met. fanfares binnen en raken velen verlost van de terreur die het moderne verkeer over heeft uitgestort. Zoals het nu ligt heeft de overheid de ondankbare taak om voortrekker t.e zijn. De snelheid van de voortgang hangt af ven ons allemaal. De beloning bestaat, uit de garantie dal, Uw woning bewoonbaar blijft, G. B. Schoenmakers Middelburg. Naai' aanleiding van het artikel over de hoorzitting in Nieuwdorp in de PZC van 17 februari jl. voel ik mij als verantwoordelijke voor het destijds uitgevoerde onderzoek De leefbaar heid in Borsele' verplicht in het pu bliek te moeten wijzen op een onjuls te vermelding van een van de belang rijkste resultaten ran dit onderzoek. Het gaat hier om de kwestie dat 8S procent van de respondenten uit Bor sele vond. dat als er uitbreiding zou plaatsvinden van industrie, het in reen geval petro-chemische industrie- •en moeen zijn. Op een vraag dien- iangaande heeft nu blijkens het PZC- -erslag de burgemeester van Borsele geantwoord, dat deze uitspraak zich richtte op uitbreiding van de petro chemische industrie in een eventuele Sloe li. Ik neem uiteraard aan dat de heer Van Waes dit. te goeder trouw aan de burgers in zijn gemeente heeft verteld. Het is echter niet geheel juist, omdat de vraagstelling zowel Sloe I als Sloe II betrof. Ik meen dat het publiek recht heeft op een juiste weergave van de resultaten van een toegepast wetenschappelijk onderzoek. Drs, A. M. v. d. Broecke, afd. onderzoeik, Stichting Zeeland. In een ingezonden schrijven trekt de heer Baas van leer tegen afsluiten Oosterschelde en brengt de zaken te berde die met open of aicht vasi de Oosterschelde mets van doen hebben noch te vergelijken zijn. Wat heeft de Nieuwe Maas of Wester schelde met de afsluiting van de Oos terschelde te maken. De eerste zijn stromen die water afvoeren. Als kraamkamer voor vis is de pro duktie, die 2 procent bedraagt., te verwaarlozen en de Noordzee is toch -1 haast leeggevist. De na-tuur herstelt zich als het Ooster- scheldebekken met Maas-water gevuld is- Het Rijnwater gaat nu bij Hoek van Holland naar zee. Wat het niet bestaande CDA met de afsluiting te maken heeft is onduide lijk. Ook niet confessionelen zijn voor Oosterschelde dicht en liefst zo vlug mogelijk. Al veel te lang is met de uitvoering van de karwei getalmd en intussen ook met levens gespeeld. Dat blijkt echler de PPR niet te deren- Waarom ook, als je zelfs de arme landen de ontwikkelingshulp niet, geeft terwijl daar duizenden tenondergaan ten gevolge van ondervoeding. Laat dus die mensen rustig een graantje mee- pikken van onze welvaart- T. Baak. Hansween. Bfj de allerlaatste besluitvorming ten aanzien van het bovengenoemde plan die tot een goed einde gebracht moet worden in deraadsvergadering van 23 februari a-s„ is de gemeente raad in de fout gegaan. Ze is in de fout gegaan omdat volgens de geëi gende democratische procedure de tijd te kort was voor de meeste politieke partijen in de stad, om via ledenvergaderingen indien nodig hun politieke vertegenwoordigers bi de raad dc allerlaatste boodschappen mee te geven, die dan nog in debat gebracht hadden kunnen wor den- Dit is helaas, na alle inspraakmoge lijkheden die er zeker geweest zijn vlak voor de eindstreep jammerlijk de mist in gegaan omdat er zo nodig voor het toeristenseizoen bepaalds voorzieningen getroffen moeten wor den. Hierdoor is het. onmogelijk geworden om op de plaats waar het hoort, in de ledenvergaderingen van politieke partijen, een allerlaatste dis cussie aan het plan te wijden. Een plaats waar het. hoort., daar de discus sie in de schouwburg gevoerd een vrijblijvend iets was. een schijndiscus sie. een toespraak-van-beide-zijden zoals opbouwwerker John Frank stel de. De PvdA tracht deze tekortkoming te ondervangen door een openbaar frao tieberaad aan dat plan to besteden. Goed bedoeld, maar de ledenvergade ring is de plaats waar de boodschap pen meegegegeven kunnen worden. Op de valreep rest ons als burgers nog één mogelijkheid van inspraak en dat is door aan de raad onze wensen schriftelijk te doen toekomen en dan wel voor de raadsvergadering van 33 februari Over het algemeen zullen we niet al te veel bezwaren tegen het plan kun- nen inbrengen, alleen willen wij allen en daaraan is tot nu toe mei tegemoet gekomen gebruik kunnen blijven maken van onze fiets wanneer we winkelen. Het college wil echter geen fietsroutes door de voetganger» gebieden, wij, als Middelburgers, in grote meerderheid wel. Welnu, later we dit dan laten merken, en iaten wï allen een kaartje of een briefje stv ren. bijvoorbeeld op de volgende wil geadresseerd aan: de Raad van d> Gemeente Middelburg- Stadhuis, Middelburg. en met de volgende tekst „Ondergetekende. (naam. adresl, wenst dat er in de voetgangersgebie den fietspaden komen, die het gene'» etma3l gebruikt kunnen wor den." U kunt zo'n kaartje ook al winkelend bij het stadhuis m de bus gooien, en zo laten merken dat alles wat in de stad gebeurt een afspiegeling van on ze wil moet zijn. Onze wil. en niet die van onwillige bestuurders die stellen dat er nog geen fietspaden kunnen komen, omdat de juiste wetsartikelen en dus de juiste verkeersbordjes er nog niet, zijn om fietsroutes (geen bromfietsroutes) in de voetgangersge bieden aan te leggen. J. W. Minderhout, Haymanstraat 7. Middelburg, In aansluiting op het verslag van mijn lezing in Koudekerke in de PZC van donderdag 5 februari j.l. zou ik gaarne het volgende willen opmerken: De tijdens de lezing geuite zakelijke kritiek op de planologische beleids plannen van de gemeente Middelburg handhaven wij ten volle. We hopen van harte dat het overleg tussen Landbouwschap en de gemeente Mid delburg inzake de intensieve veehou derij nu snel op gang komt. De per soonlijke opmerkingen gericht aan B. en w. van Middelburg nemen wij gaame terug, daai ze noch relevant noch elegant waren

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4