BoerhRookworst KLASSEVERKLEINING NIET SNEL HAALBAAR Economisch herstel en werkloosheid Perzië annuleert vliegtuigorder VS Golda Meir: Russische joden moeten zich alleen in Israël vestigen Aantjes: rondom prins Bernhard geen politieke strijd aangaan TWEEDE KAMER VERDEELD OVER PROCEDURE ABORTUSVOORSTELLEN DONDERDAG 19 FEBRUARI 1976 PROYINClAlI ZEEUWS! COVBANT Van Kemenade: kosten voor '77 en '78 te hoog (Van onze parlementaire redactie) DEIN HAAG Minister Van Kemenade (onderwijs) houdt vol dat een verdere verkleining van de schoolklassen in 1977 en 1978 niet mogelijk is. De suggestie van de PvdA'er Konings om meer werkloze onderwijzers voor dat doel in te schakelen, acht hij niet haalbaar. De kosten blijven volgens Van Kemenade te hoog, on danks de besparing die bereikt wordt op de werkloosheidsuitke ring. DEN HAAG In rijn wekelijk se rubriek in het AR-partijblad waarschuwt fractieleider Aantjes deze week tegen een kwalijke sfeer rond het onderzoek naar de Lockheed-omkopingen, waarbij „ons koningshuis een voorwerp van partijpolitieke strijd wordt". Volgens Aantjes rijn het met na me de vaderlandse bladen die de sfeer rond het onderzoek van de commissie van de ..drie wijze en alerte mannen" bederven. De AR-fractieleider signaleert geruchten, „uitgesponnen op een wijze die niet anders dan de verdenking oproepen of verster ken dat prins Bernhard op rijn minst op een dubieuze wijze in verschillende transacties verwik keld Is", die verspreid worden door linkse kranten. Van Kemenade had vorige week WJ de behandeling van de Nota Groeps grootte in het Onderwijs gezegd, dat de financiële situatie ecu verdere ver kleining van de klassen in kleuter- en basisonderwijs op losse schroeven zet. 3ijn partijgenoot Konings rekende hem echter voor dat verkleining van de klassen met één kind geen 30 miljoen kost, zoals de minister had meegedeeld, maar 6 miljoen. Er is op het ogenblik een groot aantal werklo ze onderwijzers, die op wachtgeld rijn. Als zij weer voor de klas gaan staan, hoeft de overheid volgens Ko nings alleen het salaris tot 100 pro cent aan te vullen. Van Kemenade wees Konings woensdag bij de voortzetting van het debat erop. dat volgens diens reken som de kosten niet 6, maar 24 mil joen zijn. Voor elke onderwijzer e moet de overheid immers ook een bepaald bedrag neertellen voor kosten van het schoollokaal. Daarbij rijzen nog tal van andere problemen, bijvoorbeeld ten aanzien van de rechts positie van de wachtgelders en keuze van de sollicitanten. De bewindsman beloofde de Kamer aanstaande dinsdag, dus nog voor de stemming over de moties, een brief te sturen, waarin hij de consequenties van Konings' voorstel nogmaals op een rijtje zet. Van de inhoud van die brief zal het afhangen wat de commu nist De Leeuw zal doen met rijn motie, waarin om verlaging van de leerlingenschaal per 1 augustus van dit jaar wordt gevraagd. Aan het begin van het debat deed Van Kemenade een krachtige poging de suggestie te ontzenuwen als zou de Volgorde van behandeling en stemming twistpunt (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De tweede kamer blijkt sterk verdeeld over de vraag in welke volgorde de drie abortuswetten in de kamer be handeld moeten worden. Met name de vraag over welk voor tstel het eerst gestemd moet worden, wat beslissend kan zijn voor aanneming of verwerping, is nog onopgelost. De speciale woensdag over de behandeling van de drie wetsontwerpen heeft slaagd, besloot op woensdag 24 maart opnieuw bijeen te komen om alsnog te proberen tot overeenstemming te bomen. Centraal staat daarbij de vraag welk van de drie voorstellen tiet meest verstrekkend is, dat van de PvdA, de WD of KVP-ARP. Want juridisch is er veel voor te zeggen om dat laatste ontwerp het eerst in stem ming te brengen. De plenaire behande ling zal ln leder geval plaatsvinden In de eerste en tweede week van Aangezien de kans bestaat dat van de drie ontwerpen een r heid haalt, is het de partijen aan gelegen, medestandera voor him voorstel te vinden. Om die reden bleek een deed van de kamercommis sie voorstander om eerst één wetsont werp inclusief alle amendementen af te handelen, waarna bij verwerping de mogelijkheid bestaat zich te beraden over het tweede of eventueel derde voorstel. De commissie is het echter niet eens geworden over wat nu pre cies als het meest verstrekkende moet worden beschouwd. Is dat het ontwerp dat het meest afwijkt van de huidige wetgeving, of het voorstel dat het meest verandert, aan de thans gebroeide abortuspraktijk? Tegelijk De KVP stelde voor, over alle drie de wetsontwerpen tegelijk te stem men, om zoals men het uitdrukte „alle partijpolitieke elementen uit te banne.i". De mogelijkheid bestaat dan, dat niet één maar twee wetsont werpen een meerderheid krijgen, Iets dat volgens de KVP staatsrechtelijk niet uitdrukkelijk verboden is. Kamer voorzitter Vondeling, die wegens de gecompliceerde procedure bij uitzon dering tevens voorzitter is van deze speciale commissie, schijnt echter bij- onder weinig voor dit idee te voe len. De VVD pleit, ervoor pas te beslis sen over de volgorde van stemming, a3s na het hele debat duidelijk is geworden welk voorstel het meest verstrekkend is. De PvdA staat op het standpunt dat zowel wat betreft tijd stip van indiening, als qua afwijking van de huidige wetgeving, het eigen ontwerp het meest ver gaat. De schriftelijke voorbereiding van het WD- en het KVP-ARP-voorsteü (het PvdA-ontwerp is al enkele jaren voor behandeling gereed) is inmiddels vrijwel afgerond. De komende week zullen de indieners, respectievelijk Ve der-Smit en Geurtsen, Van Schaik en Van Leeuwen, de laatste vragen die bij de rest van de Kamer zijn gere zen, beantwoorden. regering niet voldoende aandacht 1 leb ben voor de klasseverkleining. Sindh 1973 zijn er 10.000 arbeidsplaatsen extra in het onderwijs gecreëerd, wat neerkomt op een bedrag van 500 mil joen per Jaar. Ook dit jaar rijn er in het kleuter- en lager onderwijs nog duizend leerkrachten extra ingezet, dus die suggestie is beslist onwaar, ■ildie Van Kemenade. Motie WD-woordvoerster Smit-Kroes stel de in een motie voor op korte ter mijn Iets te doen aan het probleem van de grote klassen via de Tijdelijke Arbeidsplaatsen Regeling (TAP). Vol gens Van Kemenade biedt deze rege ling echter nauwelijks soelaas, omdat de maximumtermijn waarvoor een onderwijzer via de TAP kan worden aangetrokken normaal slechts zes maanden bedraagt. Dat Is te kort om effectief te kunnen werken, zo zei hij. Toelating De PvdA'er Konings diende een door de meerderheid van de Kamer gesteunde motie in. om de toelating tot de Pedagogische Academies en de Kleuter-opleidingsscholen niet te be perken, zolang er geen hoger beroeps onderwijs is van algemene aard. Op, het ogenblik geldt ten aanzien van de Rijks Pedagogische Academies wei een toelatingsregeling, terwijl de toe lating tot de bijzondere academies, vrijwel onbeperlct is. De motie pleit ten slotte voor een herwaardering vai- het begrip passende arbeid in het- onderwijs, gezien het grote aantal werkloze leerkrachten in bijvoorbeeld het zuiden van het land en het tekort in de Randstad. ERKENNING MPLA [Slot van pagina 1 ger, die een bezoek brengt aan Latijns Amerika, verklaarde in Caracas dat de Verenigde Staten geen herhaling van een Cubaanse interventie zoals in An gola zullen dulden. Als de Amerikanen zich realiseren dat Cuba zich het recht voorbehoudt troepen te sturen naar buitenlandse slagvelden 'zullen wij niet werkloos toezien'. lm d-Afrika De Zuidafrikaanse premier John Vor- Ster meent dat de Sowjet-Unie en Cuba Anogal gebruiken om uit te zoeken hoever ze kunnen gaan voor de westerse wereld roept: tot hier en niet verder'. Hij riep rijn landgenoten op tot nationale eenheid, nu Zuid- Afrika voortdurende aanvallen van buitenaf en binnenuit tegemoet moet zien. De MPLA-eenheden staan nu op onge veer 200 kim afstand van de Zuidafri kaanse troepen die de zuidelijke strook van Angola met de belangrijke waterwerken bezet houden. Waarne mers in Kaapstad verwachten dat Zuid-Afrika toch wel zal overgaan tot diplomatieke erkenning van MPLA-bewind, als de westerse landen ook daartoe overgaan. „Grumman-toestellen door omkoopgeld (Slot van pagina 1) nadat zij in 1973 nog 86 procent was. Deze 'dramatische' verslechtering is onder andere het gevolg van de ruil voetverslechtering en van de rece De economische opleving zal wel wat verlichting brengen, maar prof. Rut ten gelooft niet, dat er een belangrij ke ruilvoetverbetering" is te verwach ten. Daar'komt bij, dat er trendmati ge verslechtering optreedt door de stijging van de sociale premies en belastingen. Alles bijeengenomen moet het daarom allesbehalve zeker worden geacht, dat de arbeidsinkomensquote beneden de 90 procent zal gaan dalen en dat is een van de redenen, waarom de toekomst van onze economie met zorg tegemoet moet worden ges aai prof. Rutten. Bij een argeiósinko- mensquote van 96 procent is het ren dement op het eigen vermogen van het bedrijfsleven nog maar vier pro cent en daar moeten dan nog belastin gen rente af. Het is duidelijk, dat het grootste deel van het Nederlandse bedrijfsleven met verlies werkt. Dit is een 'volstrekt onhoudbare situatie1, al dus prof. Rutten. De overheid wil hier wat aan doen door de groei van de collectieve uitgaven te beperken tot een procent per jaar, maar prof. Rut- ten verwacht daar voor de eerstko mende jaren niet vee! van. Het zal een "mirakel' zijn als het lukt al 1977 de groei van de collectieve sec tor te beperken tot minder dan één procent. Het terugdringen van de col lectieve sector gaat veel tijd kosten, verwacht prof. Rutten. Een ander middel om de economische situatie te verbeteren is direct ingrijpen in de loonvorming, zoals nu gebeurt. Prof. Rutten gelooft, dat men ook daar niet teveel van moet verwachten, omdat de loonvorming haar eigen determi nanten heeft. Dat wil zeggen, dat er factoren zijn, die onafhankelijk een loonpolitiek bijdragen tot de be paling van de loonhoogte (belastingen en sociale premies, arbeidsproduktivi- teit, de situatie op de arbeidsmarkt enz.). Het meest in aanmerking ko mende middel is stimulering van de investeringen en dat moet snel gebeu ren, want de economische groei is bezig snel af te glijden, wat maat schappelijk moeilijk te verwerken zb. Wat de veel bepleite verscherping van het toezicht op de bedrijfsinvesterin gen betreft, zei prof. Rutten, dat er op dit gebied ln ons land eerder een overmaat van bureaucratie bestaat dan een tekort. Men moet die contro le niet lichtvaardig uitbreiden, waar schuwde MJ. te duur" NEW YORK IAEP. KTK, IPI) Perzië heeft iK-xI'ilen een fn»u-llinB| van veertig straaljagers die bet bij de Amerikaanse vliegtuigbouwer Grum man had geplaatst te annuleren. Het had deze order geplaatst b<»ven een! opdracht voor de bouw van tachtig straaljagers van het type F-14 Tom- Volgens officiële kringen ln de Perzi sche hoofdstad vindt men de prijs van do Tomcat te hoog nu gebleken is dat Grumman 28 miljoen dollar heelt betaald als 'commissie' voor Ameri kaanse tussenpersonen ln Perzië die ervoor hebben gezorgd dat de order voor 80 straaljagers bij Grumman terechtkwam. De fabriek zelf zegt 6 miljoen dollar aan oonimissie te heb ben uitgekeerd. Perzië wil nu dat de commissie Jn rijn schatkist vloeit en bet heeft de, contacten met de Amerikaanse tussen personen verbroken. In deze affaire is ook nog do naam gevallen van de sjah. In Perzische kringen in de Verenigde Staten gaat! het gerucht dat de sjah voor de opdracht van 30 straaljagers een kwart miljard dollar heeft gekregen, die de fabriek op zijn particuliere rekening in Zwitserland zou hebben gestort. Men trekt daaruit de conclu sie dat de Tomcats hierdoor circa drie miljoen dollar (7 miljoen gul den) duurder zijn geworden dan nor maal. Japan zal in Washington opnieuw vra gen die de Lockheed-vliegtuigfabriek ten die relevant zijn voor de Japanse vertakking van het Locheed-steefcpen ningenschandaal. Minister van buiten landse zaken Kiichi Miyazawa, die dit woensdag meedeelde, wilde echter I bet ach I betrokken «oo De Spaan* regering heeft <V- Vererig de Staten formeel gevraagd alle ia lichtingen te verstrekken die baar rijn of komen over steek) gen die de Lochwd-vlsugtuijrfabrleli aan Spaanse functionarissen sou heb ben betaald. Zwitserland taboe voor commissie? COMMISSIE- DONNER: WEINIG VOORLICHTING DEN HAAG Tot secretaris van de commissie van onderzoek naar de rol van prins Bernhard in de Lock heed-af fain- Is benoemd mr. J. H. Kift raadsadviseur van het ministerie van algemene zaken. De leden van de lommlviie. de heren Dormer. Hollrop en Pcschar, hebben woensdag md hun secretaris een kantoor fx-trokken ln het ministerie van financiën het Haagse Korte Voorhout. De heer Kist zal ook eventuele voor- lichtingswerkzaamheden van de com missi e voor zijn rekening nemen. De Rijksvoorlichtingsdienst is ln die voorlichting niet betrokken, omdat do RVD anders „onder drie petten" moet gaan werken: voorlichter rijn voor ds regering, voor het koninklijk buis ook nog eens voor de oommissie, to zei een woordvoerder van de BVD. „Overigens zal aan voorlichting van onze kant niet veel gedaan worden". to zei mr. Kist ons woensdag. Iwitserland REORGANISATIE INLICHTINGEN APPARAAT VS WASHINGTON (UPI) Prudent Gerald Ford heeft het Amerikaanse inlichtingenapparaat gereorganiseerd en een commissie onder voorzitter schap van Cl A-directeur George Bush opdracht gegeven alle inlichtingenacti viteiten te coördineren. Voorts heeft hij een 'waakhondeommissiV van drie man tegen misbruik ingesteld. Ford heeft een beroep gedaan op het congres samenzweringen tegen het le ven van buitenlandse leiders door de Amerikaanse inlichtingendiensten bij de wet te verbieden en werknemers van officiële inlichtingendiensten aan strafvervolging bloot te stellen als zij geheime informatie laten uitlekken. De A-nertiaaose pnskteM heeft rarter W raai ran tjspa» •Moetende richtlijnen' verschaft die -Er zeker programma opgesteld, maar at de commissie naar Zwitserland gaat, is nog helemaal niet bekend "Aldus mr. Kist die zei verder geen commen taar te willen geven. „Ik heb strikte orders van de oommiasie om zeer terughoudend te zijn". De secretaris wilde niet reageren op berichten in het NRC-Handelsblad van woensdag, waarin een functionaris van het Zwitserse ministerie van jus titie meldde dat de leden van de commissie gearresteerd kunnen wor den indien rij in Zwitseriand informa tie zouden gaan inwinnen bij betrok kenen. bij banken of andere bedrtjven. Ook zouden mensen in Zwitserland die de commissie Informatie zouden verschaften strafbaar zijn. terwijl bo vendien een verroek aan eventuele getuigen om naar Nederland te ko men en daar de commissie te woord te staan een strafbaar feit opleveren. Een drietal artikelen m het Zwitserse wetboek van strafrecht zou.volgen» de activiteit van inlichtingendiensten voor de burger bieden. Ford heeft Bush hoofd van het Amerikaanse in lichtingenwezen gemaakt. Het algeme ne beleid ervan zal worden bepaald door de nationale veiligheidsraad der voorzitterschap van de presic-w,. zelf. De commissie-Bush en de inlich tingendiensten die onder haar ressor teren. zullen opdrachten van de natio nale veiligheidsraad uitvoeren. De waakhondcommissie heeft Ford geplaatst onder voorzitterschap van oud-adjunct-minister van buitenlandse, zaken Robert D. Murphy, die in de tweede wereldoorlog geheim diploma tiek werk heeft gedaan. De andere leden van de waakhondcommissie zijn Stephen Ailes, oud-minister voor de landmacht en de econoom Leo Cher- na. Ford deelde mee dat hij binnenkort met fractieleider» in het congres zal overleggen over wettelijke maatrege len tegen elektronische spionage en het openen van poststukken. De presi dent verklaarde dat hij werd bewogen door twee overwegingen; optreden van de regering dat strijdig is met de rechten van de burgers kan en mag niet worden geduld en, Amerika moet blijven beschikken over sterke doeltreffende inlichtingendiensten. De president zei dat men van hem keen medewerking zou behoeven te verwachten bij het ontbinden van c" CIA en andere iniichtingendiecisten. Syrië en Jordanië hebben een sa menwerkingsakkoord gesloten die de vorming van een gemeenschappelijke regering, leger en parlement tot doel heeft, zo is woensdag bekendgemaakt door de 'Arabische voorlichtings dienst" in Beiroet. De Syrische en Jordaanse regeringslei ders hebben tijdens hun driedaagse beraad een hele catalogus opgesteld van politieke, economische, militaire en culturele sarnenweriringsmaatrege- ien. BRUSSEL: Rabbijn Meir Kahane, die leider was van de joodse de fensieliga, wordt door de politie in Brussel wegge voerd, nadat hij was doorgedrongen tot het gebouw waar het Joods Wereldcongres wordt gehouden. De Westduit-se persattaché in Mos kou, Eberhard Heyken, zal binnenkort worden overgeplaatst. Heyken werd dinsdag door de Sowjet-Unie van spio nage beschuldigd. Volgens een officië le zegsman in Bonn heeft Heykens overplaatsing niets met die beschuldi ging te maken. De persattachë zou reeds daarvoor op de nominatie voor een nieuwe post hebben gestaan. (ADVERTENTIE) vacuum veDakt ca 226 INCIDENT OP WERELDCONGRES MET RABBIJN KAHANE BRUSSEL (UPI, DPA) Me vrouw Golda Meir, de vroegere premier van Israël, heeft woens dag op het joods wereldcongres in Brussel gezegd dat alle joden die uit de Sowjet-Unie emigre ren zich moeten vestigen in Is raël, en niet in andere landen. Op een persconferentie zei Meir in antwoord op de vraag of emi gratie naar de Verenigde Staten of andere landen een vergissing is: „dat maakt me niet gelukkig. Ik ben er van overtuigd dat de juiste plaats voor hen Israël is. Het is voor him bestwil en voor de onze". De vraag of joodse emigranten uit de Sowjet-Unie het morele recht hebben zich niet in Israël te vestigen is een belangrijk twistpunt geworden op congres in Brussel. Van de ongeveer 115.000 Russische joden, die emigreer den sinds het eerste joodse wereld congres in 1971, zijn er 105-000 naar Israël gegaan. Maar dat hoge tage begint te verminderen. Eerder had de nieuwe voorzitter van de inter nationale Zionisten-bond, Josef Almo- gi, gezegd dat Russische joden die niet naar Israël gaan, lijden aan 'ge brek aan wilskracht en gebrek aan begrip'. Daartegen kwam verzet van de ortho dox joodse organisatie Rav Tov, die niet is uitgenodigd voor het wereld congres- Op een persconferentie zei rabbijn Hertz Krankel van Rav Tov dat joden de gelegenheid moeten heb ben zich te vestigen waar ze willen. „Onze leuze is niet: laat ons volk gaan, maar laat ons volk gaan waar heen het wil." Hij zei dat 4.000 tot 5.000 joodse emigranten uit de Sow jet-Unie in verscheidene Europese ste den vrijwel geheel afhankelijk zijn van de christelijke liefdadigheid om dat de joodse organisaties hen niet willen helpen. Het weigeren van deze hulp zou een onderlinge afspraak van de joodse hulporganisaties zijn Rav Tov geeft wel hulp aan Russische joden die wegens aanpassingsmoeilijk heden uit Israël vertrokken zijn. Twistpunt Mevrouw Meir zei dat haar land mil joenen emigranten kan opvangen 'zon-( der zelfs maar te denken aan gebieös- uitbreiding of nieuwe Arabische- en Russisch. Israël zo hamert op emigratie van joden uit de Sowjet-Unie om daar militair profijt van te hebben expansionistische politiek te voeren, wees ze van de hand. .Na oorlog is gebrek aan immigratie het ergste wat Israël kan overkomen", al dus Golda Meir. Sinds de oprichting van de staat Israël is de bevolking al gegroeid van 650.000 tot drie miljoen. Ze riep alle joden ter wereld op steun te betuigen aan de joden in de Sow jet-Unie. Meir hoopte dat de publieke opinie het beleid van de Sowjet-Unie in de emigratie-kwestie ten goede zou beïnvloeden. Kahane Rabbijn Meir Kahane, die leider was van de militante Joodse Defensieliga, is woensdag door de politie wegge voerd nadat hij was doorgedrongen tot het gebouw in Brussel "waar het joods wereldcongres wordt gehouden- „Laat de wereld zien dat men joden zo behandelt", riep hij uit toen acht politiemannen hem van het congrespa leis wegvoerden en hem naar een wachtende patrouillewagen droegen. „Zo behandelen ze joden. Ze moeten zich schamen Russische joden zullen verraders hebben"- Op het eerste we reldcongres in de Belgische hoofdstad in 1971 probeerde Kahane ook toe gang te verkrijgen. Hij werd aange houden en uitgewezen door de rege ring die hem vervolgens verklaarde tot ongewenst persoon. Kahane was in de nacht naar Amster dam gevlogen waar een medewerker, Samuel Sjosjan. naar hij zei. hem ontmoette en hem naar Breda reed. Daar namen zij volgens de verklaring van Sjosjan een taxi die hen over de grens bracht. Terwijl de Belgische politie, met een foto van K*han» gewapend, op het vliegveld van Brus sel en op de stations patrouilleerde reed Kahane naar het congrespaleis waar de conferentie wordt gehouden. Daar stapte hij langs de geschrokken veiligheidswachten. „U bent geen afge vaardigde", zei een wacht die probeer de zijn weg door de hal te blokkeren. .Jk ben een jood", schreeuwde Kaha ne. Daarop grepen bewakers hem beet waarna hij onmiddellijk op de grond ging zitten en weigerde op te staan. In de verwarrende situatie kwamen politiemannen van buiten die probeer den Kahane op te trekken. Hij begon te hinken waarna de politiemannen hem oppakten en hem wegdroegen. Een woordvoerder van de politie zei dat Kahane 'ter beschikking van de veiligheidsdienst is gesteld.' Met ande re woorden, hij is in hechtenis en zal worden uitgewezen. Hij zei niet wan neer hij zou worden uitgewezen. DODE BIJ BRAND LEEUWARDEN (ANP) De 74-Jaritre alleenwonende C. Homstra ln de H kerveenpolder bij Jonre ia woensdag- ochend bij een brand om het leven gekomen. De brand heeft de man waarschijnlijk in zijn slaap verrast. De melding van het vuur kwam vrij laat bij de brand weer van Joure binnen, omdat het kuisje zeer afgelegen staat. Brand weerlieden vonden het stoffelijk over schot van het slachtoffer achter de deur vac de woning. Directie e F. von de Velde, IC Scherphuis en W. F. de Pogter. Hoofdredacteur: G. A. de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren: M. P. Dieletnon en C van der Ma os. BUREAUS; Vlissingen: Walstraot 56-60, tef. (01184) 15144. Middelburg: Markt 51, tel. (01180) 27651. Goes: Grote Markt 2, tel. (01100) 16140. lerneuzen: Nieuwstroat 22, tel. (01150) 4457 Hulsti Sfeenstroat 6, tel. (01140) 4058. In de avonduren is de centrale redactie bezet von zondag t/m rrijdag vanaf 20.00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kan tooruren: Adver+entie-ofdeling: (01186) 1584. 's Zaterdags (01184) 15144 /an 9.00-11A0 uur. Redactie: (01184) 14799. Voor klachten bezorging op zo terdag: de plaatselijke kantoren van 9.00-1130 uur. Expeditie: (01183) 63533. Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond von 2030 tot 2230 uur (01184) 15144 Zon dogavond van 20-00 lot 2230 uur. Abonnementsprijzen oer kwartaal f 3775; franco per post f 42,— per maand 1275 'osse nummers ,50 (inclusief 4®/e btw). Advertentietarieven: 77 cent per mm; minimumprijs pef advertentie ƒ11,55; ingezon den mededelingen 21/» x ta rief. Brieven bureau von dit blad f 2,50 meer. Volledige tarieven met contract- orijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exdusief 4% btw. Giro: 35 93 00, Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3