Jonge Chinees Li gedood na ruzie over betaling heroïne REMIGRATIE-GESPREK SURINAMERS OP KOMST Hendriks wil hulp kabinet voor anti-rookactie Den Haag wil Paramaribo binnenkort uitnodigen Nieuwe schokken in Guatemala1 mensen in paniek 'BETAALPAS' VOOR MEDISCHE GEGEVENS VOORGESTELD Kamer akkoord met invoering van viskaart In nieuwe scholen meer voorzieningen voor gehandicapten Geen legalisering hennenhandel Twee arrestanten geven voortvluchtige derde man de schuld DONDERDAG 19 FEBRUARI 10T8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 DEN HAAG (ANP, GPD) De Nederlandse regering zal binnen kort via de Surinaamse ambassadeur in pen Haag de Surinaam se regering uitnodigen om te spreken over remigratie van in Ne derland wonende Surinamers. Dit heeft de voorzitter van de ka mercommissie voor opvang en begeleiding van rijksgenoten, het KVP-tweede-kamerlid Piet van Zeil, meegedeeld na afloop van het overleg over dat onderwerp dat de commissie woensdagmiddag had met minister J. Boersma van sociale zaken. Minister Boersma lichtte de commis sie in over plannen van de Nederland se regering om de remigratie van naar Nederland gekomen Surinamers op gang te brengen. De heer Van Zeil zei geen verdere mededelingen kunnen doen, omdat de Surinaamse regering nog niet op de hoogte is gesteld van de Nederlandse plan nen. Woensdagmiddag kreeg de vice-voor- ntter van de tweede kamercommissie roor Surinaamse aangelegenheden, de heer Knot, van de Solidariteitsbewe ging Suriname een rapport aangebo den, getiteld: .(Het gaat over mensen'. De secretaris van de SBS, Van der Werf, beeft in het door hem samenge stelde rapport kritiek op het tot nu toe gevoerde opvangbeleid door overheid. Te kort schieten .iDoor de officiële instanties is, vol gens het rapport, telkens weer naar voren gebracht dat men helaas te kort moest schieten, omdat men werd overvallen door de stroom van Suri namers die naar Nederland kwamen- Maar de grote groep die vorig jaar hierheen kwam, was te verwachten. Al tegen het eind van de jaren '60 wezen de tekenen op de komst van zoveel Surinamers", zo licht secretaris Van der Werf toe. Opcang GUATAMALA CITY (UPI, RTR) Duizenden mensen in Guatamala heb ben woensdag in paniek hun huizen verlaten toen het land opnieuw werd getroffen door enkele schokken. Vol gens de eerste politieberichten was de schade niet groot en vielen er geen slachtoffers. In totaal zijn er nu 920 schokken geregistreerd sinds de vier de februari- Het officiële doden tal bedraagt op het ogenblik 22.360. "Vierenzeventigduizend mensen hebben verwondingen opgelopen en meer dan een miljoen Guatemalanen zijn dak loos geworden. BUENOS AIRES: Argentijnse con gresleden die sinds maandag per presidentieel decreet van de macht zijn beroofd, bezonnen zich woens dag over een juridische manier om president Maria Estela Peron af te zeiten. Velen onder hen zijn van mening dat als het congres het niet doet. het leger het. met geweld zal doen- Mevrouw Peron poogde maandag haar tegenstanders in het congres te ontwapenen door alle wetsont werpen die op de agenda van de lopende zitting stonden, in te trek ken. Doordat het congres hierdoor geen zaken meer had af te hande len. werd het constitutioneel tot reces geforceerd. De congresleden beraadden zich woensdag over twee mogelijkhe den: het inluiden van het langdu rige 'impeachment'-proces ter af zetting van de president, of het in werking stellen van een nooit eer der door het congres gebruikt grondwetsartikel dat de president niet in staat tot regeren verklaart. het onder dak brengen van Surina mers. Hiervoor, zo staat in het rap port. is vorig jaar een honderdtal contracten afgesloten met bijna alle maal commerciële pension- en hotel exploitanten tot in de meest afgele gen plaatsen toe- De beheerders wa ren nauwelijks voorbereid op de komst van Surinamers. Die kwamen in een slecht geoutilleerde situatie terecht met weinig privacy, en moes ten veelal een, volgens het rapport, „afschuwelijke betutteling" onder gaan. Met de definitieve huisvesting ko men Surinamers, soms slechts één IN VS PRODUKTIE KWIKHOUDENDE BESTRIJDINGSMIDDELEN VERBODEN WASHINGTON (UPI) Het boofd van het Amerikaanse bureau voor be scherming van bet leefmilieu, Russell Train, beeft woensdag met onmiddel lijke ingang de produktie van vrijwel alle verdelgingsmiddelen die kwik be vatten, verboden. Onder verwijzing naar gevallen van stoornissen in het zenuwstelsel als ge volg van kwikvergiftiging in Japan, Perzië en de Verenigde Staten zelf, ver klaarde Train dat de voordelen van een verder gebruik van benoemde mid delen niet opwegen tegen de gevaren voor de mens en het milieu. Al met al betekent het besluit dat de hoeveelheid kwik die via bestrijdings middelen het leefmilieu binnenkomt, met 98,5 procent wordt beperkt, gezin, in de kleinste gaten van Neder land terecht, meent secretaris Van der Werf. .Aan de andere kant zijn er berichten over het geconcentreerd huisvesten van grotere groepen Suri namers. Er wordt zo een isolement geschapen: een individueel of een groeps isolement", aldus het rap port, „Met het spreidingsbeleid worden de problemen niet opgelost, maar ver dund Voor de mensen zelf zullen de problemen worden verschoven en zich vergroten. Het duidt op een omzetten in getallen, maar het gaat om men sen", is de hartekreet in het rap port- Opvangcentra In het rapport wordt verder gepleit voor de afschaffing van de opvangcen tra als tussenschakel. „Na de onafhan kelijkheid zijn er nauwelijks meer Surinamers in de opvangcentra bijge komen. Toch blijven", zo slaat In het rapport, „de centra nog twee jaar bestaan". Minister Van Doorn (CRM) verklaarde echter enige tijd terug voor de tv dat de definitieve huisves ting van de Surinamers tegen het einde van dit jaar rond zal zijn- De Solidariteits Beweging Suriname ziet als nieuwe taak voor het Centraal Bureau (dat met de opvang van Surinamers is belast) de bemoeienis met de Surinamers in de grote ste den. Via de opvangcentra zullen deze Surinamers ook over Nederland wor den gespreid. Maar de kans op werk in de Randstad is volgens het rapport groter in de Randstad dan in Zuid- Limburg. Als reden voor werkloosheid geldt onder meer. meent SBS. te weinig scholing; dit probleem wordt met ver plaatsing niet opgelost. De tussenscha kel van de opvangcentra dient volgens de SBS helemaal te verdwijnen. VISSERIJ-VOORSTEL EUROPESE COMMISSIE - Europe* BRUSSEL De Kurt het dagelijks bestuur gemeenschap, heeft voortrein aai lidstaten aan zone van 12 mijl langs hun kust rewrverrn voor bun eigen vissers, terwijl In een verdere «ine tot 200 mijl achepen van alle lidstaten zouden mogen vissen- l>e 20<tanlJl«K>- nr zou onder toezicht van dr Europe se gemeenschap moeten staan dte de \angsUjui'4a voor de individuele lid staten zou moeten vaststellen, co la te) EG-krlngen vernomen. ommiMie •o.- onbo* elj kerUJd komen, wanneer op York de conferentie v Naties over het zeer« utndpunt to aart in Hew de Vemigde wordt her- Remigratie Praten over remigratie (terugkeer naar Suriname) van Surinamers kan illusies oproepen met allerlei frustre rende gevolgen. Om remigratie moge lijk te maken, dient er in Suriname een volkomen ander ontwikkelingsbe leid te worden gevoerd dan het huidi ge beleid van grootschalige projecten zoals in het westen van dat land, zo stelt men in het rapport. Suggestie neuroloog dr. Kortbeek hovense neuroloog dr. L. H. Th. S. Kortbeek vindt dat er voor me dische gegevensbestanddelen een systeem moet komen zoals de banken en de postgiro dat ken nen: met betaalcheques, betaal- pasjes en dagafschriften. Een individuele arts kan in feite geen controle uitoefenen op de medische informatie die terecht komt buiten de persoonlijke relatie tussen patiënt en behandelend arts. Daarom, zo zegt dr. Kortbeek in het blad "Metamedica' zijn er voo. de patiënt andere waar borgen nodig dan de discretie van zijn dokter. Hij stelt voor. dat de patiënt zijn behandelend arts (en) een medische "betaalpas' geeft die toe gang verschaft tot al zijn medi: gegevens. Andere artsen of instanties die gegevens opvragen uit een cen traal archief zouden daarvoor een machtiging van de patiënt (de che que) moeten hebben en de patiënt zou, iedere keer als er gegevens wor den vérstrekt, bericht moeten krij gen. Om de patiënt zelf op de hoogte te stellen van zijn medische toestand blijft zorgvuldige mondelinge informa tie naar de mening van dr. Kortbeek DEN HAAG (ANP) De tweede kamer Is woensdag, zonder hoofdelij ke stemming, akkoord gegaan met de Invoering van een viskaart voor sportvisserij. Met op de kaart plakte zegels zal kunnen worden getoond, dat de verschuldigde be gen om te mogen vissen betaald zijn. De viskaart komt in de plaats van de nu nog bestaande visakten. Als ook de eerste kamer met het desbetreffende voorstel akkoord gaat, zal de regeling voor het verkrijgen van de viskaart vereenvoudigd zijn. Momenteel zijn alleen de burgemees ters belast met het uitreiken van visakten. In de nieuwe opzet worden de post kantoren en de girodienst ingescha keld. Bij postkantoren en postagent schappen worden blanco formulieren beschikbaar gesteld, welke de aanvra- er moet invullen. Nadat, de aanvra ger moet invullen. Nadat de aanvra- voldaan, reikt de PTT-man de viskaart uit met gestempelde zegels. Door gels van verschillende kleuren te bruiken wordt aangegeven of er spra ke is van een grote visakte, een kleine visakte dan wel een bijdragebewijs. Een girorekeninghouder zal door overmaking van het verschuldigde be drag bij de girodienst de viskaart kunnen bestellen. Minister Van der Stee van visserij deelde, tijdens het korte kamerdebat over het voorstel in antwoord op vragen van het kamerlid Hartmeijer (pvda. mede namens d'66 en ppr) mee nog te bezien, of de bedragen voor de verschillende akten gelijk ge maakt kunnen worden. Ook wordt nagegaan of het mogelijk is de Neder landse Vereniging van Sportvissersfe deraties in te schakelen bij het uitge ven van de viskaarten. ..Principieel voel ik voor de inschakeling", aldus d» '-rister kunnen geven van alle stukken die de behandelend geneesheer aan de ande re artsen beschikbaar stelt. Verslagen die worden opgenomen in cent archieven van ziekenhuizen, bedrijfs geneeskundige diensten, militair ge neeskundige diensten en schoolartsen- diensten bijvoorbeeld. En ook brieven ter informatie van onder meer drijfsvereni gingen en verzekerings maatschappijen, keurende instanties en medische diensten. De patiënt moet volgens dr. Kortbeek de mogelijkheid krijgen om onjuiste informatie te laten verbeteren en eventueel informatie uit archieven te laten verwijderen. Hij meent ook, dat de patiënt, het recht moet hebben, goedkeuring te geven of te on t.hou den aan het uitwisselen van medische gegevens tussen het behandelend team en andere instanties. Verder stelt hij, dat het verstrekken van medische in formaties aan anderen moet worden gemeld aan de patiënt. Overigens kunnen dc artsen, evenmin als andere 'monopoliserende beroesbe- oefenaren en ambtsdragers,' volgens dr. Kortbeek hun gedragsregels niet naar eigen goeddunken ingrijpend ver anderen. De samenleving als geheel zal een oordeel moeten vormen over de gedragsregels inzake patiëntengege vens. Als de samenleving vindt dat meer openheid moet worden betracht jegens de patiënt en dat de patiënt inzagerecht' moet krijgen, moeten de artsen hun systeem van medische ad ministratie en communicatie daarbij aanpassen, aldus dr. Kortbeek. DEN HAAG Nieuwe scholen voor voortgezet onderwijs moeten voort aan voorzieningen treffen voor ge handicapten. Ze moeten vanaf het toe gangspad gemakkelijk bereikbaar zijn Ook het toegangspad tot de school moet vanaf de openbare weg voor een gehandicapte gemakkelijk toegankelijk zijn. Per etage mogen er tussen de lokalen geen niveauverschillen zijn. Verder moet er een aangepast toilet komen. Het rijk zal subsidie geven voor een lift voor schoolgebouwen van twee en drie bouwlagen. Voorheen was een lift pas toegestaan als een schoolgebouw meer dan vier bouwlagen had Toilet en lift moeten voor een rolstoelgebruiker toeganke lijk zijn. Staatssecretaris De Jong 'onder wijs! heeft dit woensdag meegedeeld bij de presentatie van het scholen bouwplan voor de jaren 1976 tot 1980. De komende vier jaar zal de regering subsidie geven voor 150 nieuwe pro jecten. Het gaat daarbij om nieuw bouw, verbouwing, uitbreiding of aan koop van bestaande gebouwen In to taal staan er op het scholenbouwplan 540 projecten, inclusief de 390 projec ten uit vorige plannen. Met de 540 projecten is een bedrag gemoeid van 1,8 miljard gulden. Voor 1976 wordt er een bedrag van f 420 miljoen uitge trokken. Het is vrijwel zeker, dat er evenals vorig jaar in het kader van de werk gelegenheidsprojecten extra geld be schikbaar komt voor de bouw van scholen. In 1975 was dit bedrag f 60 miljoen. Voor 1976 wordt hetzelfde bedrag verwacht. DEN HAAG (ANAP) De ministers Vorrink (volksgezondheid) en Van Agt (justitie) hebben zich opnieuw uitgesproken tegen het tot stand bren gen van een wettige distributie van hennepbladeren. In een nota aan de bijzondere tweede-kamercommissie voor het drugbeleid schrijven zij In antwoord op vragen van de PSP en de PPR dat een dergelijke legalisatie niet doelmatig is. De ministers vinden dat aan legalisa tie van de handel in hennepbladeren "belangrijke logistieke problemen' en 'onoverzienbare internationale compli caties' verbonden zijn. Verder voeren ze aan dat het gebruik van hennepbla deren uiterst beperkt is. en dat daar om legalisatie nauwelijks in een be hoefte zou voorzien. De bewindslieden schrijven verder dat hun einddoel, zodanige wijziging van de internatio nale afspraken dat ieder land zijn eigen beleid op het gebied van traditi onele hennepprodukten kan vaststel len, slechts kan worden bereikt in overleg met andere landen die een belangrijke internationale invloed heb ben. LOF HAIG VOOR NEDERLANDSE SOLDATEN PADERBORN DPA. ANP» „Toegewijde, jonge Nederlandse soldaten.. Jammer dat Ik er niet meer van heb". Dat was woens dag het met enige spanning ver beide commentaar van NAVO-op- perbvelhebber generaal Alexander Haig. nadat hij de 12ste pantser infanteriebrigade uit Assetn bij het Westduïise Paderborn In vol le actie had gezien. Al geruime tijd plegen Ameri kaanse generaals zich in laatdun kende bewoordingen uit te laten over het Nederlandse 'manschap', dat 'slonzig' en "langharig' zou zijn. Nog op 30 januari zei de Amerikaanse stafchef generaal George Brown dat het inspecte ren van een erewacht van Neder landse soldaten daarom een 'pijn- lijke ervaring" voor hem is. Tijdens de pereconferentie die hij na afloop van het Nederlandse optreden bij Paderborn gaf wilde generaal Ha:g niet met zijn colle ga Brown in debat treden. Over het werk van de solaten uit As sen had hij echter niets dan lof. Hij noemde ae 42ste brigade een 'voortreffelijk opererende gemo toriseerde eenheid die goed ge schoten had. waarbij de verbin dingen prima verliepen en waar van de soldaten uitstekend gemo tiveerd waren. PADERBORN: NAVO-opperbevel hebber generaal Alexander Haig <t) in gesprek met Nederlandse soldaten van de 42ste pantser-in fanteriebrigade uit Assen, die bij het Westduilse Paderborn op oefe ning zijn, Haig was vol loj over 'Jan Soldaat'. NA ADVIES GEZONDHEIDSRAAD DEN HAAG (ANP) Staats secretaris Hendriks van volks gezondheid gaat de hulp van an dere bewindslieden inroepen bij zijn streven het roken terug te dringen. De door de gezond- Mihajlov zou stervende zijn ROME (RTR) De Joegoslavische; dissident Mihajlo Mihajlov is stenen de als gevolg van een Jongerstaking die hij 74 dagen geleden beton. Dat staat in een telegram dat Mihaljovs moeder aan een vriend in Rome heeft gestuurd. Het telegram luidt: we kregen een dringend bench; uit Belgrado. Mihaljo is sterfvende door hongerstaking. Ook bijna bevroren in zeer koude cel'. Mi'naljov werd in 1974 veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf wegens' verspreiding van vijandige propagan da, Hiuj ging in honderstaking om verwarming in de cel. boeken en toes temming om met anderen te praten, te esen. (ADVERTENTIE) een miljoen gulden aan prijzen rpmf Voor ƒ1.- kunt u reeds meedoen met deze nationale puzzelaktle t.b.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten en één van de prachtige prijzen winnen, 'waaronder de super-de-luxe machine van Singer. De allesdoener, type 760 van Singer, winkelwaarde 1.179,- En als u geen prijswinnaar bent, heeft u toch geen pech, want er is al een elektrische Singer zigzag voor 369,-. Te winnen In de Nationale Puzzelaktle Lb.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. heidsraad aanbevolen maatrege len, gericht op het creëren van een negatief/psychosociaal kli maat dat remmend kan werken op het tabaksgebruik, zuIJen na melijk gevolgen hebben voor de overheidsfinanciën en de kosten van de gezondheidszorg. De interdepartementale commissie ge zoodheidszorg bestudeert momenteel het advies van de gezondheidsraad- Haar rapport Is op zeer korte termijn te verwachten en dan gaat staakBse- cretaris Hendriks overleg plegen met enkele ministers, aldus blijkt uit een aan de tweede kamercommissie voor de volksgezondheid gezonden notatie. Deze notitie is bedoeld ter voorberei ding van het volgende week te voeren mondeling overleg tussen bewindsman en kamercommissie over de maatre gelen tegen het roken. De staatssecre taris liet in zijn notitie weten de mening van de gezondheidsraad te delen, dat een grotere inspanning zal dienen te worden geleverd om het gebruik van tabaksprodukten terug te dringen. Het beleid dient zich in twee richtingen te ontwikkelen- In de eer ste plaats zal volgens de staatssecre taris gestreefd moeten worden naar een meer- doeltreffende motivering er. stimulering van de bevolking en met name van de opgroeiende Jeugd tot een instelling die een beperking of wijziging van het rookgedrag bevor dert en zoveel mogelijk van het roken doet afzien. Hiertoe is een geëmegreer- de benadering van de problematiek nodig in plaats van de tot nu toe gebruikelijke meer geë soleerde voor lichtingsactiviteiten. Het meest-ge- schikte instrument voor de beènvloe- ding van ce bevolking en de opgroei ende jeugd is de gezondheidsvoorlich ting en -opvoeding, aldus de staatsse cretaris. Daarom in de tweede plaats het beleid gericht dienen te zijn op overheidsmaatregelen, die structureel de activiteiten inzake gezondheids voorlichting en -opvoeding ondersteu nen- AMSTERDAM (ANP) De jonge Chinees Li, wiens lijk twee en' Twee maanden merkte de politie niets meer van de zaak. Maar begin februa ri belde superintendent Waters van het murder squa-d van Scotland Yard op en deelde aan commissaris Too re- naar mede. dat de oude Wong in Soho was doodgeknuppeld door vier broeders Li, die echter Engeland zijn een halve maand in bosjes bij de watertoren van Scheveningen heeft gelegen voor het dinsdagmiddag werd gevonden, blijkt op 29 novem ber te zijn doodgeschoten, terwijl hij achterin een gehuurde auto met drie landgenoten uit Rotterdam naar Amsterdam werd ver voerd. Dit heeft commissaris G. Toorenaar van de centrale recherche woens ochtend in het hoofdbureau van poli tie te Amsterdam medegedeeld. Twee van de drie inzittenden bevinden zich in arrest. Het zijn de 27-jarige S. Lau, een Hongkong-Chinees die toevallig maandag bij een controle in Amehem met 10 gram heroïne werd aangehou den en naar Amsterdam werd getrans porteerd omdat hij daar wegens de verdwijning van Li gesignaleerd stond, en de 23-jarige Wong Pun Hai, die zich uit angst voor Chinese wraak nemingen ruim een week geleden al vrijwillig ter bescherming me.'dde bij Schotland Yard in Londen. Zijn 55- jarige vader, Wong sr. werd begin deze maand door vier broers van de vermoorde Li in het Londen se Soho op klaarlichte dag in een gokhuis onder het oog van wel 30 Chinese getuigen doodgeknuppeld omdat hij het adres van zijn zoon weigerde bekend te maken. Beide arrestanten verklaren echter, dat het de vierde Chinees in de auto was. een zekere Lam. die naast de bestuurder gezeten bil het viaduct van Schiphol zich omkerende de op de achterbank naast Wong zittende Li, met kogels uit een 9 mm revolver, had doorzeefd. Lam is niet gevonden. uitgevlucht naar Amerika en Canada- Deze broers hadden volgens Scotland Yard echter in Soho verklaard, da- hun vijfde broer in Amsterdam in een auto was vermoord en me: auto en al nu ergens in een gracht lag. De Voor zover bekend is hij naar Hongmogelijke dader zou Wong jr. zijn. Kong gevlucht. Heroine ot Li nu inderdaad was vermoord, want zijn lijk was nog steeds niet gevonden en de twee arrestanten draaiden om de 'waarheid heen. Wong zei dat zij hem op 29 november naar Amsterdam hadden gereden en dat hij bij zijn thuis was uitgestapt. Lau bevestigde de geruchten, dat Li was doodgesxchoien. maar hield vol dat hij alleen maar de auto had bestuurd en dat Lam de schutter v Waar zij het lijk hadden gelaten, hij niet meer. Hij had de gehuurde auto diezelfde dag bij de garage te- j stopgezet, alsmede de premiebetaling KAMER BLIJFT VERDEELD OVER VOV (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Staatssecretaris Mertens van sociale zaken is er woensdag niet in geslaagd de Tweede Kamer anders te laten denken over zijn voornemen om de Vrijwillige Ou- derdoms Verzekering (VOV) af te schaffen. Ook bij het debat in tweede termijn bleek dat de Kamer zeer verdeeld is over dit vraagstuk. Grof geschetst is de helft van de Tweede Kamer vóór en de andere helft tegen afschaffing van de VOV. De tegenstanders vinden het een ver ouderde instelling, waarvan de functie best door de particuliere verzekerings bedrijven kan worden overgenomen. De voorstanders van handhaving vre zen dat daardoor vooral de kleine spaarders een mogelijkheid wordt ontnomen om zich een pensioentje, dan wel een aanvullend pensioen naast een bestaande regeling te ver werven. Mertens ze: woensdag in de Kamer wat er met de VOV gebeurt geen principiële zaak re vinden, met andere woorden: hij zal zich niet verzetten als de Kamer vindt dat de VOV moet blijven. Mocht de Kamer besluiten dat de VOV moet blijven, dan is in elk geval een flinke sanering nodig, zo zei Mer tens. Hij verwacht da-, wel grote problemen, omdat sinds de vorige zomer de werving van verzekerden Achteraf de hele zaak reconstruerend, meent de commissaris dat Lam. Wong, en Lau 29 november naar Rot terdam zijn gereden om daar vim Li een grore som geld te innen voor geleverde heroïne. Daarover ontstond in Rotterdam ruzie- Met Li reed het drietal terug. Toen een van hen. dus mogelijk Lam, Li bij Schiphol had doodgeschoten, keerde Lau om en reed terug naar Scheveningen. Waar zij in zijn kleding lieten zitten" aldus .Dat het niet speciaal om geld te I doen was, blijkt wel uit de 1500 die zij in zijn kleding lieten zitten".aldus de commissaris. ,Het was vermoede lijk een Chinese wraakneming." Begin december kwam uit Chinese hoek navraag bij de politie over Li, die echer geen opheldering kon ge- Andere namen die werden genoemd, waren die van Lam en Lau. Kennelijk hadden uitgebreide nasporingen de ge broeders Li al een heel eind op weg gebracht- Het enige wat hen nog ont brak. was het adres van de drie daders. Vrijwillig gemeld Te TA-ijl Scotland Yard in Londen en ae Amsterdamse recherche in Neder land naar Lam. Lau en Wong zoeken, meldde de laatste zich 9 februari ■rijwillig bij Scotland Yard. Hij pre- ruggebracht. Dinsdag vormde de onverwachte vondst van het lijk in Scheveningen het sluitstuk van de legpuzzel. De recherche nam Lau mee naar de plek bij de watertoren. Lau herkende de weg en bevestigde dat hij op dit punt was geweest. Ook de huurauto werd via de garage opgespoord. Die was later aan ande-1 ren verhuurd en stond nu op een par keerplaats op Schiphol Uit de kus- sens van de achterbank kwam nog een 9 mm kogel re voorschijn. Het vrijwillig bij Scotland Yard. Hij pre-, rf" -_nell vrijwel zeker dat d< fereerde een veilige politiecel boven °-9ed ?e a^,nterDanK bhjsoaarverdwijnt. Stemmen het risico van een Chinese executie, volgende huurders met verontrust of i Socialisten echter het risico van een Chinese Lau werd vervolgens maandag jL Arnhem aangetroffen. nieuwsgierig gemaakt. Rest de recher-j c'ne nog het opsporen van de waar schijnlijk naar Hong Kong gevluchte Maar al had de recherce dan twee Lam. Of die daar aan de wraakzuchti- drie Chinezen, die in de ge huurde auto hadden gezeten, toch was er nog geen zekerheid over ce vraag ge speurneuzen van de gebroeders Ia zal weten te ontkomen, dient re wor- j den afgewacht zegt de oo'.irl*. van een deel van die verzekerden. D;* proces weer in gang zetten, zal de nodige moei'e kosten- De Tweede Kamer zal volgende week dinsdag stemmen over het !ot van de Vrijwillige Ouderdoms Verze kering. Hoe die tri f slag zal uitvallen, is niet te voorspellen. Tegen afschaf fing van de Vrijwillige Ouderdoms Verzekering rl:r. in e'k geval de PvdA. D'66. PPR. CPN. PSP. Boerenpartij en het GPV (70 zetels). Zeker vóór af schaffing zijn KVP. AR. CHIT WD en SGP (73 zetels). Bij DS70 heeft men nog geen definitief standpunt. Sterot DS70 vóór afschaffing, dan is het dat de VOV inderdaad de Democrattsch- Sociaiisten echter tegen afschaffing, dan wordt de stemmenverhouding in de Kamer 76-74. He; zie* ernaar uit dat 'zeker in dat laatste geval) alles zal afhangen van de vraag of volgen de week bij de stemming voldoende kamerleden van beide kampen aanwe-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11