n bosch optiek 13® Walcherse Wedstrijden voor en door bejaarden Bromfietsers werden beboet voor het rijden zonder helm Welzijnscommissie in Axel peilt verenigingsleven part-time verkoopster Zaalvoetbal in Hulst 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 18 FEBRUARI 1976 KANTONGERECHT TERNEUZEN ZAAK DODELIJK ONGEVAL CPC AANGEHOUDEN TERNEUZEN' Tijdens de zitting van het kantongerecht, dinsdagmorgen in Temeuzen. hehben twee bromfiet sers boetes opgelegd gekregen omdat zij geen helm droegen. De Temeuze- naar H. G K. kreeg een uitspraak van ƒ35.- te horen en de Turk II. D. uit Sluiskil een van 30,-. K. had zonder helm in de Axelsestraat gebromd en moest zich daarvoor ko men verantworden- Hij zei nogal haastig te hebben gehandeld en daar bij de helm gewoon vergeten te zijn Officier mr. W- G. C. Mijnssen wilde de verdachte 35,- laten betalen, con form het hem eerder aangeboden sohiitókingsbedrag. Door hetzelfde te eisen zou de verdachte er nog redelijk vanaf komen gezien de mogelijkheid om 'te profiteren van de geldontwaar ding'. zoals hij het uitdrukte. Kanton rechter mr. C. J M. van Hees kon zich daarin vinden. Tegen de Turk werd hetzelfde bedrag geëist., maar de rechter vond 30.- wel genoeg. Te meer daar hij hem deze overtreding niet zo zwaar wilde aanrekenen als het feit dat hij geen verzekeringspa- pieren van de brommer kon tonen toen hij op de Torendijk in Axel werd aangehouden. Voor die nalatigheid eis te de officier 50.- en daar maakte de rechter ƒ40,- van. Voor een vlot ver loop van de rechtspraak in deze kwes tie maakte de rechtbank gebruik van de diensten van de heer I. Hosker, die als tolk optrad- Overigens was er enige onduidelijkheid over het type bromfiets dat de verdachte had bere den toen hij tot staan werd gebracht. Ter zitting kwam hij aandragen met de verzekeringspapieren van een Peu geot bromfiets, maar volgens het pro ces verbaal zou hij eertijds een Moby- lette hebben bereden. De getuigende politieman noch de betrokkene zelf kon zich meer herinneren welke brommer het was geweest. De tolk kweet zich prima van zijn taak en had de verdachte al duidelijk gemaakt dat er te kiezen viel tussen twee boetes of twee keer twee dagen hecte- ms, terwijl de rechter het vonnis nog formuleerde- Verkeersongeval Dinsdagmorgen stond ook E., uit Westdorpe, terecht voor liet veroorza ken van een verkeersongeval op de mr. Haarmanweg in Temeuzen in de vroege ochtend van 3 juipi van het vorig jaar. N oor dc behandeling van deze zaak waren drie getuigen opge- roepen- De heren J. van K., W. R. en j R. tV.. allen uit Terneuzen. De eerste i was de bestuurder geweest van een1 bij liet ongeval betrokken combi, de Burgerlijke stand HULST Geboren: Maik E. C. z v H. Mahu en Hulshout; Martijn z v H. J. A. M. Vriens en Maas. Ondertrouwd: R. P. M van der Wielen 22 j en M. E. A. Bracke 22 j: R. H. F. A. de Wreede 22 j en M. G. E. Blommaert 20 j; A. L. P. Buijs 20 j en A J. M, de Caluwé 16 j. Getrouwd: R. J. M. Weesepoel 20 j en C. M. R. van Eek 20 j; Ph. van Hoven 25 j en G. R. P. van Hoven 26. Overleden: A. M. Raes 65 j e v C. F. Poppe; G. J. Mangnus 75 j w v I. M. Misman; E. C. Dankaart 67 j e v M. P. J. Verst.raeten. Bijeenkomst KVO HEIKANT Vandaag, woensdag, ko men leden van de KVO-afdelmg Hei kant onder leiding van voorzitster L. Inghels-Ceelaert m zaal Th. Weemaes te Heikant om half acht bijeen voor de laatste lezing over het verzorgen van kamerplanten. Mejuffrouw G- bij de Vaate uit Goes van het maatschap pelijk werk ten plattelande houdt de ze lezing, die zij nader toelicht met dia's. De leden mogen planten mee brengen om ze te laten stekken. Vergadering CBTB TERNEUZEN De kring Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van de CBTB houdt vrijdag 27 februari een vergade ring in hotel Rotterdam in Temeuzen, aanvang 14 uur- Een forum zal actue- Ie landbouwproblemen behandelen. Namens bestuur en secretariaat van de CBTB-West-Nederland zullen aan wezig zijn de heren G. J. de Jager, W. wezig zijn de heren G. J. de Jager, W. J. Sanderse, A. Sandee, mr- G. W. Smallegange en W. de Wolf. Terneuzenaar stal duizenden guldens uit winkelkassa's TERNEUZEN Dc Terneuzenaar J. G. N. heeft voor enkele duizenden gul dens uit \vwinkelkassa's gestolen. De man bekende dat bij een verhoor door de Temeuzense gemeentepolitie. N. slceg zijn slag bij een schildersbe drijf en twee textielzaken. Henk Elsink: volle zaal T erneuzen m TERNEUZEN Henk Elsink heeft Temeuzen dinsdagavond een vol Zuid- landtheater getrokken met zijn nieu we programma Totenmetnu'. In deze show blikt hij althans pauze terug op zijn successen. Het programma bevat ook een aantal nieuwe nummers en slaat, gie van John Heawood. Elsink wordt begeleid door zijn eigen kwintet. Van avond woensdag is 'Totenmetnu' te zien in het Ledeltheater in Ost- burg. TERNEU7F.NSE JONGENS VERHOORD WEGENS INBRAKEN IN AUTO'S TERNEUZEN D<- Temeuzense ooli- tïe heeft P. O. en F. O. uit die plaats verhoord in verband met inbraken geparkeerde auto's. Het tweetal, respectievelijk 17 en 15 jaar oud. bekende een waven die in de Westkolksfraat stond te hebben 'nagezocht'. Her is waars ink ik dat bij de inbraakjes ook een derde be trokken is. tweede was een passagier van hem en dc derde de bestuurder van een perso nenauto- Na enige over en weer gepraat over voorsorteren, richtingaanwijzers, het natte wegdek, vertekening in de spie gel en de afstanden tussen de auto's onderling eiste de officier 75.- boete of drie dagen hechtenis, hetgeen het zelfde bedrag was dat ook Van K. bij de schikking al had betaald. Raads man mr. H A. R. de Mul zwakte de getuigenverklaringen wat af en pleitte voor vrijspraak. De rechter vond daar geen gronden voor aanwezig en von niste conform de eis. De Terneuze naar P- de V. hoorde eenzelfde vonnis voor het feit dat hij tegen de avond van 8 juni vorig jaar een ongeluk veroorzaakte met, een auto van de werkgever van zijn vader. Bij een rem-manoeuvre in een bocht van de Eendrachtweg in Zaamslag zou zijn auto naar de linkerweghelft getrokken zijn waardoor hij in botsing kwam met een tegenligger, bestuurd door F. de V. uit Terneuzen. De tegenligger zou op zijn beurt op de linkerweg helft hebben gereden volgens de bewe ringen van de student, maar volgens 's mans eigen verklaring was dat. allerminst, het geval geweest. De offi cier achtte het bewezen, dat De V. nogal flink hard had gereden een vorige snelheidsovertreding had hem al eens 80.- gekost en hij eiste 100,- of vier dagen hechtenis. De kantonrechter zei zich te distanciëren van die vermeende hoge snelheid (vol gens verdachte ongeveer 70 km per uur) en vonniste ƒ75,- subsidiair drie dagen E van O uit Uzendijke werd bij verstek veroordeeld tot een boete van 150.- of zes dagen hechtenis wegens foutief en gevaarlijk inhalen. Het vonnis was conform de eis- Veiligheidswet De zaak tegen L. K. L.. directeur van een constructiebedrijf in Sas van Gent. werd voor onbepaalde tijd uit gesteld. L- stond terecht wegens ver denking van overtreding vna de voor schriften in de veiligheidswet- maar zijn raadsman was niet komen opda gen. De veiligheidswet zou zijn overle den door werknemers van L. die op 23 januari 1675 bij de CPC in een oliehuis werltzaam waren, waarbij een opgetakelde oliepers viel en een dode lijk ongeluk veroorzaakte. De kanton rechter ondervroeg een lid van de arbeidsinspectie over het geval, maar wilde bij het uitblijven van de pleit bezorger van L. toch maar liever tot uitstel overgaan. Aan de getuigen werd gevraagd te wachten op een nieuwe uitnodiging voor een zitting. BRESKENS Biljartwedstrijd BRESKENS In 't Vissershuis te Breskens speelde de biljartvereniging ABC tegen de plaatselijke club uit Atlanta ABC won de wedstrjd met 14- 10 Vrijdag 27 februari wordt de re turn gespeeld in café Atlanta. De uitslagen (ABC tegen Atlanta) lui den: A. Mollet - Iz. de Ruijter 0-2, D- Geervliet-L. Quaars 2-0. A. v. d. Broec- ke-C. Quaars 2-0, D- de Feijter-U. Smoor sr- 0-2, C. v. Opdurp-A- Ben- ningshof 2-0, L. Steijaert-I. Harkema 0-2. Iz. Pape-E. Boekhout 2-0. J. Faas-I. Kareis 2-0. A. Riteco-W. Boxman 2-0. C. Erasmus-L. de Kraker 20. A- Mol- let-H. Penijn 0-2, zi. paepe-J. Smoor. 0- 2. SINT-JANSTEEN Excursie van 'De Steltkluut' SINT-JANSTEEN Onder leiding van de heer A. de Kind uit Sint- Jansteen van de vogelwacht; "De Stelt kluut' oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen hielden 25 mensen een fietsexcursie, die voornamelijk uit hel observeren van vogelsoorten bestond. De tocht, die ruim tweeëneenhalf uur duurde, leidde van Sint-Jansteen naar het Groot Eiland, Buitenvest Hulst, Wa terstraat. en de bossen van de Water leiding Maatschappij Zeeland- Bosch Optiek is een moderne zaak voor brillen en contactlenzen. Wij zoe ken voor ons bedrijf in Terneuzen op korte termijn een Wij denken aan een jonge vrouw met verkoop-ervaring, die vooral modebewust is. Opleiding op mavo-havo-niveau. Da werktij den zijn van 13.00 tot 17.30 uur, met zo nodig af en toe een ochtend. Een fijne baan voor bijvoorbeeld een getrouwde vrouw, die prijs stelt op werk in een gezellige omgeving en een goede honorering. brillen - contactlenzen. Korte Nieuwstraat 3. Hulst. tel. 01140-2327 1 KLEUREN- tv 66 cm 2000,- 78— per maand Ook zondags open van 14 00-18 00 uur SAS VAN GENT GENTSESTRAAT 01158 1938 T elef ooncentrale Hoek uitgebreid HOEK Vrijdag wordt, de capaciteit van de telefooncentrale Hoek uitge breid met 200 nummers. De PTT vol doet. hiermee aan de verzoeken van adspirant-abonnees. GRAAUW NCB bijeen GRAAUW Dinsdag 24 februari houdt de NCB-afdeling Graauw in het gemeenschapshuis te Graauw om ze- ren uur de algemene jaarvergadering Na de verschillende jaarverslagen is er een bestuursverkiezing vanwege het periodiek aftreden van de heren van de Vijver en Jac. Steyaert. Beiden zijn herkiesbaar. Als spreker treedt op de heer J. Sarneel, kandidaat nota ris, uit Hulst. AXEL Vergadering van plattelandsvrouwen AXEL De afdeling Axel van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen houdt dinsdag 24 februari de jaarvergadering in 'De Halle'. Op de agenda staat de verkiezing van nieuwe bestuursleden. De aftredende dames S. J Wolf er t, De Regt. G. Faas-van Poelje en I. Martens-Oosterbaan zijn niet herkiesbaar. Na de pauze zal drs. J. Plantinga uit Den Haag een lezing houden over gezonde voeding. De ver gadering begint om 14 uur- HULST V oetbalcompetitie vein OZO Hulst HULST Op het terrein van de OZO nabij Hulst werden vier wedstrijden gespeeld in de eerste klasse van de OZO-voetbalcompetitie. De uitslagen luiden: FC Trimvereniging - FC Paro chie Bar 5-0. FC Centrum I - FC Petit Paris 13. FC Monkey I - FC Niks I 2- 0. FC Stoffels-Wuytack FC Lampo 0- 1. In de tweede klasse werden eveneens vier wedstrijden gespeeld. De uitsla gen luiden: FC Pet.it Paris II - FC Stoffels-Wuytack 2-5, FC Peugeot - FC Niks II 2-1. FC Noens F Trimvere niging II 50, FC Van WaesVerstrae- ten - FC Monkey II 5-0. Omdat van FC Monkey II te weinig spelers wa ren opgekomen, werd de stand regle mentair op 5-0 bepaald voor FC Van W aes-V ers t raeten Kamerlid Schakel naar Temeuzen TERNEUZEN Het AR-tweede-ka- merlid M. W. Schakel zal vrijdag 19 maart in het Temeuzense Zuidlandthe- ater spreken over actuele politieke zaken tijds een vergadering van AR-kiesvereniging in Terneuzen. bijeenkomst begint om acht uur. MET HET OOG OP TOEKOMST 'DE HALLE' WENSEN EN BEHOEFTEN AXEL De welzijnscommissie van Axel stelt een grooascheeps onder zoek in naar het verenigingsleven in de gemeente en naar de wensei behoeften die bij de bevolking leven op het gebied van ruimtebiedende ac commodaties. Lil de resultaten van het onderzoek hoopt de commissie gegevens te verkrijgen aan de hand waarvan het college van burgemeester en wethouders kan worden geadvi seerd. Op de achcrgrond speelt de toekomst van het noodlijdende cultu reel centrum 'Dc Halle' een rol van betekenis. Vandaag woensdag of anders de loop van de week valt bij secretariaten van ruim 140 verenigin gen. stichtingen en instellingen in de gemeente een lijst vragen in de bus die binnen drie weken ingevuld gere tourneerd moet zijn. De vragen zijn opgesteld door het provinciaal opbouw- orgaan Stichting Zeeland, in nauwe samenwerking met de Axelse commis sie. De Stichting Zeeland zal te zij ner tijd met de ingevulde lijsten gaan stoeien om er tendenzen uit te halen. Op grond daarvan wil de commissie het college van burgemeester en wet houders gaan adviseren. Wethouder P. T. A. M. R. Apers hoopt dat dit stadium nog voor augustus van jaar zal worden bereikt. Grondprijzen 'Ghistelkerke' in Breskens: 65-70 gulden OOSTBURG De grondprijzen in het bestemmingsplan Ghistelkerke in Breskens gaan schommelen tussen de 65 en 70 gulden per vierkante meter. B. en w. van Oostburg stellen de gemeenteraad, die morgen (donder dag) vergadert, althans voor om de prijzen op dat niveau vast te stellen. Het prijsverschil tussen grond voor rijenwoningen en vrijstaande huizen is miniem In de toelichting bij het voorstel waarschuwen b. en w. alvast dat de grondprijzen in het nieuws plan Oostdijke in Oostburg waar schijnlijk iets hoger zullen komen te liggen. Van de raad wordt donderdag ook een voorbereidingsbesluit verwacht voor een gebied aan de Burgemeester Van Zuyenstraat in Breskens. Daar mee maakt men de weg vrij voor uitbreiding van het bejaardendiensten centrum 'Goedertijt'. Volledig ingenomen door een paar honderd hejaardcnsoos-Ieden van heel Walcheren. Zo lagen de kaarten voor het Vlisslngse Dienstencentrum Bachtenkomme vorige week dinsdag. Een verrukte kreet vergezelt luid kletterende sjoelstenen over de bak. Goedkeurend gekwebbel wanneer schijven in een 'hoge' sleuf zeilen. Verderop tafeltjes, een zevental kwartetten zit zwijgzaam te bieden. Belangstellenden drentelen achter langs, overzien wat men zoal in handen heeft. Schrikken elk half uur op als de spelleider van het biljarten met oorverdovend belgerinkel laat weten aan de speler die aan stoot is zijn serie moet afmaken. Wie hét kabaal teveel wordt vlucht naar de damzaal. Veertien koppels zetten en slaan in diep gepeins verzonken, hier hoor je alleen ademhalen. Allemaal in het kader van een driedaagse competitie 20 jan.. 10 febr. en 9 mrt. met vier totaal verschillende spelsoorten waarbij veertien be.jaar- densociëteiten elkaar vriendelijk maar kundig de beker proberen te betwisten: de Walcherse Wedstrij den. Ze zijn bij de bejaarden van dit 'eiland' intussen een begrip gewor den. die Walcherse wedstrijden. Toch had het een haartje gescheeld of het was bij die eerste keer in 1974 gebleven. In dat jaar zette de Junior Kamer deze spelen op touw, voor eigen rekening en met de be doeling dat hun project zoals gebrui kelijk eenmalig zou zijn. Ze waren laaiend enthousiast, die Walcherse soosleden, Dat, woordje eenmalig za gen ze gewoonweg over de kop. Werd de beker die Aagtekerke tri omfantelijk mee naar huis sleepte niet als wisselbeker uitgereikt? Zeg nou zelf, bij wisselen hoort toch zeker een volgende keer? Maar die wisselbeker had gewoon beker moe ten heten en het vervolg zou nooit gekomen zijn als de deelnemers niet na een jaar hoopvol bij de Junior Kamer een visje hadden uitgegooid hoe ver het met de wedstrijdplan nen stond. Geen schijn van kans, het bestuur zat muurvast gevangen in zijn eigen eenmalige net. kon alleen proberen het aan andere organi satie over te dragen. Zo kwam het verzoek via via bij de Zeeuwse Vrouwenraad (ZV) terecht waar een opgetogen burgemeestersvrouw Hack uit Veere per ongeluk 'goh wat leuk' riep en het prompt toege schoven kreeg. „Geweldig", was haar eerste reactie, maar dat viel nader hand niet mee. Mevrouw Hack: „Vervoer en zaalhuur is meestal wel te regelen, maar met; de kosten zat ik meteen al klem. De ZV mocht er alleen haar naam en geen contan ten aan geven, het geld werd bijna spelbreker. Door inschrijfgeld, bij drage buskosten en loterij hebben de deelnemers het uiteindelijk zelf opgebracht. Verder moest er een wedstrijdschema komen met regels en een eerlijke puntenverdeling. Eer. schema waarin iedereen zo'n beetje tegenover elkaar uitkwam- Compleet hogere wiskunde, dat soort pools zijn voor mij Spaans of nog erger Toen wist ik zeker dat ik er alleen niet uitkwam. Zelfbestuur Een viermanschap zette er uiteinde lijk de schouders onder: secretares se van de ZV J. G. van Loon- Verhoeff, er in opperste wanhoop door mevrouw Hack bijgehaald; C. Vierhout, leider Dienstencentrum Bachtenreede en T. Hagen, het wis kundig brein achter de pool. AUe Walcherse bejaardensozen werden benaderd, veertien van de twintig schreven in. Een tiental koeriers legde contact tussen hen en het viermanschap, ze zochten gastvrou wen voor de driedaagse. Wedstrijd leiders, scheidsrechters, nog weer achttien man. Je wordt bijna bang dat er op de grote dag meer jong dan oud rondloopt. Na een kijkje in Bachtenkomme weet je wel beter. Honderdtwaalf deelnemers plus dik tachtig reserves en supporters uit alle kernen. De gastvrouwen en 'de grote vier' bewegen zich er onopval lend tussen, zijn er alleen maar voor de gezelligheid. De algehele leiding hebben de bejaarden zelf in handen. Spelleiders en scheidsrech ters, vrijwel allemaal zestigplussers zijn ook op deze wedstrijddag scheidsrechter bijvoorbeeld verheugt zich nu al op de contacten die hij aan deze dag zeker overhoudt. ,,Op het hele eiland krijg je kermissen", en „zo aardig dat het. niet alleen voor maar ook door de bejaarden wordt gedaan." Zijn vtouw maakte al bijna honderd kleurenfoto's en dia's als bljvende herinnering, vindt, het zo jammer dat er niet nog meer achterban bij is. Wie zou er niet genieten van dit met zorg georganiseerde wedstrijdspekta kel. waaraan dan ook heel wat werkzame uurtjes zijn besteedd. Neem nu eens de herkennings-rozet- ten die bij alle deelnemers op de plunje prijkt. In de kleur van het spel dat hij speelt en met zijn eigen nummer erop, dapkzij een aantal dames van de handwerkgroep van Bachtenreede. De veelbekeken score borden in de gang, precisie teken werk van mevrouw Hagen. Al die spelregels, puntenlijsten, plattegron den van het gebouw met toilet cn nooduitgangen nadrukkelijk aangege ven. Mevrouw Van Loon: „We wil den het. nu eenmaal tot. in de fines ses uitwerken, zodat elke invaller het van ons kan overnemen. En laat ik het nu maar eerlijk bekennen zonder 'de mannen' was het ons nooit gelukt. Zo werd Vierhout door zijn baas aan ons uitge leend. Werkt dus officieel als beroeps maar met een geweldige vrijwilli gers inzet, vaak als onbezoldigd se cretaris in zijn vrije tijd. Hagen en hij vormen een team dat elkaar bijzonder goed aanvult. Zonder een man als Hagen was het hele feest- waarschijnlijk niet doorgegaan. Hij maakte een uitgekiend wedstrijd schema. dat we jaar in jaar uit naar een wisselende hoeveelheid sociëtei ten en deelnemers kunnen vertalen. Of het er nu vier zijn of vierhon derd, als het moet zelfs een oneven aantal. Het is ook geen afvalsysteem zoals gebruikelijk. Alle spelers blij ven tot op de laatste dag meedoen, dus extra waarborg voor onderling contact en gezelligheid, twee belang rijke grootheden." Kunststuk Hengelen naar het wiskundig werk stuk van de heer Hagen betekent een hele tijd hot vangen. Alleen de gedachte dat bejaarden in de rest van de provincie er misschien iets aan hebben haalt de rem eraf. Want nu het na uren en uren denkwerk op papier staat is het zo simpel dat elk gewoon mens er mee werken kan. Zoals gezegd, geen afvalrace. Voor iedere spelsoort levert elke sociëteit twee spelers. Ze beginnen en eindigen steeds op hetzelfde mo ment. Daar tussenin spelen ze totaal andere tijden en met enorm ver schillende puntentellingen. Een on eerlijke rekenarij? Welnee, het gaat immers om winnaars (2 punten) gelijkspel (1 punt) en verliezers (0 punt). De punten die je tijdens het spel scoort komen pas weer aan de orde als er op de laatste dag twee gelijke eindstanden zijn. Een partij tje biljart duurt 30 minuten, dammen een uur. bieden mag je twee keer een half uur. Alleen met sjoelen gaan er vier potjes in die tijd. Daardoor kun je een dubbel aantal winstpunten bemachtigen, dus die einduitslag wordt door twee gedeeld. Strikt eerlijk, maar je moet er wel even opkomen. Zo ook het spelen op je soosnummer en niet op je naam. Nu mag je straffeloos van mannetje wisselen, kunnen er uiteindelijk meer personen meespelen dan die officieel oogegeven twee. Wie belangstelling heeft voor dit veel te beknopt weer gegeven kunststuk mag bij meneer Hagen aan de bel trekken (01184- 14147) voor het schema plus verdere tekst en uitleg. „Zonde- toch om zoiets voor jezelf te houden?" Met een soortgelijk gevoel wachten voldaan en nog lang niet. moegespeel de mensen-in-de-derde-leeftijd buiten Bachtenkomme op de bus. Een meegebrachte sjoelbak pnkt recht, omhoog in de straffe wind. Zij delen straks het plezier van deze dag roy aal met de thuisblijvers. „Wat jam mer dat je er niet bij was", zeggen ze dan. Het kan gelukkig op de negende maart nog en anders het volgend jaar. De beker die nu wordt, uitgereikt zal zijn naam beslist eer aan doen. Zijn naam? Ja, Wisselbe ker toch zeker? baas in eigen huis. Maken regels duidelijk, geven aanwijzingen, start en stoptekens en hakken in twijfel gevallen de knoop door. Lezen met het. grootste gemak hun pool van papier, er is zo te zien geen woord Spaans hij. Juist door dit zelfbe stuur worden deze wedstrijden extra waardevol. Stuk voor stuk hebben ze zich er eindeloos op verheugd en grondig voorbereid. Zo stortte een sjoelster uit het Vlissingse Bachtenreede zich twee maanden terug op de schijven. Ze had wat al te veel gejokerd de laatste tijd. dus flink geoefend om de tegenpartij geen kans te geven. Nou ja, bij wijze van spreken dan. „Je speelt tenslotte voor de gezellig heid, om samen bezig te zijn", vindt een contactman uit Aagtekerke „winnen hoeft dan niet, al doe je er vanzelf wel je best voor." Een 78-jari- ge Oostka.pelse biljarter vertelt me tenminste glunder hoe hij ai zijn par tijtjes gewonnen heeft. „Ik kan goe( tegen m'n verlies hoor. het is van daag alleen lekker niet nodig?" Een Serooskerkse vlucht soms uit de herrie, gaat. bijtrekken achter dr rug van haar man die zit te dam men Een weldaad die stille zaal er zo koel. Maar niet- te lang. wie nie' rondloopt ontmoet nu eenmaal geer ouwe kennissen van uit de andere dorpjes. Een groepje vrouwen zii gemoedelijk te slaboerjannen me: de centen op tafel. Middenin het strijdgewoel, tenslotte wil een sup porter ook weieens een spelletje spelen Iedereen beleft het op zijn eigen manier. Die Westkappelse De vragenlijst bevat een algemec gedeelte die gegevens moeten oplevs ren voor een inventarisatie van ht; verenigingsleven van Axel en de tx deze gemeente behorende kernen. Ve der is er een gedeelte dat is toege spitst op de wensen die bestaan te- aanzien van accommodaties en beslo ten wordt met. een deel waaruit del wensen en behoeften van de Axels» sportwereld moeten blijken. Het is <fc bedoeling dat uit dat laatste stuk ttl zijner tijd kan worden opgemaakt ho> men zich in het. Axelse gemeentel» stuur moet opstellen tegenover del bouw van een sporthal, om maar leul te noemen. De welzijnscommissie verwacht ve*:[ van een vraag als 'Acht u De Haï»| een geschikte accommodatie voor ale en culturele activiteiten ii gemeente Axel?' en van "Waar on wenst uw verenigingen geen gebruil te maken van De Halle?' en "Wat zo: er volgens u aan De Halle moete: worden veranderd, wil uw verenigi^ gebruik maken van de accommodate in De Halle?'. Welzijnscommissie De Axelse welzijnscommiss"! die sinds juni van het vorig jai-1 bestaat, is ingesteld met het. oorspro&[ kelijke doel De Halle' uit de impasstl te halen. Jaarlijks moet de gemeenvI ongeveer een ton bijdragen in hel exploitatietekort en daar zou vol gens wethouder Apers niets tege: I zijn als De Halle' prima functioneer de. Nu het gebruik dat van het cen trum wordt gemaakt nogal tegenval: wordt die uitgave als 'nogal aan de hoge kant' beschouwd. De commissie bestaat uit wethouder P. T. A. M. R. Apers. mevrouw P. .1 Kok-Kuyken, mevrouw J. Rinn-Faai en dc heren H. R. A. de Mul, M. C. M, Feijen. J. M. van Schaik, A. J. Scheelc, P. H. J. Martens, C. W. Klaassen, W. Pilael en G. A. de Moor. TERNEUZEN 'Falsche Bewegung' in ,'t Kiekkot' TTERNEUZEN Zeeuws-naams Filmhuls 't Kiekkot draait vanaf don- derdag 19 februari tot en met zaler-1 dag de 21e de film Falsche Bewegunt van Wim Wenders. Bonn. een kasteel aan de Rijn, een voorstad van Frankfurt en uiteindelijk de Zugspitze zijn de onderbreking tij dens de reis die Wilhelm Meister onderneemt in de hoop zich van de verveling van zijn geboorteplaats te bevrijden. hij hoopt dat het reizen hem tot schrijven brengt- Onderweg ontmoetI hij een vreemd paar, de oude straat zanger Laertes, die het erg moeilijk! heeft met zijn naziverleden, en het doofstomme meisje Mignon. Hij': wordt verliefd op de toneelspeelster Therese en sluit, vriendschap met de rondreizende jonge dichter Bemhard Landau. Dit gezelschap valt echte; spoedig weer uiteen. Na de zelfmoord van de oude industrieel, op wiens kasteel ze de nacht doorbrachten, ver- trekt, de dichter. Spoedig daarna stuurt Wilhelm, die genoeg heeft van zijn verhalen over liet verleden, Laer-1 tes weg. Uiteindelijk gaan ook There-1 se en Mignon naar Italië. Wilhelm wil nu alleen nog maar schrijven- Zijn I reis eindigt op de Zugspitze. Het. script van Falsche Bewegung is geschreven door Peter Handke, die zich daarbij de roman Wilhelm Meis-1 ter van Goethe herinnerde Medespelenden: Rüdiger Vogler (Wil helm Meister). Hanna Schygulla (Thr rese). Hans Christian Blech i'Laertesl Falsche Bewegung draait donderdag 19 februari in het Zuïólandtheater in Temeuzen. vrijdag 20 februari bi] Chez Renee in Oostburg en zaterdaz 21 februari in Den Dullaert in Hils: Deze voorstellingen beginnen om 12 uur. HULST In sporthal Den Dullaert 1 te Hulst werden twee wedstrijden gespeeld in de eerste klasse van de HuZa.Vo (Hulster Zaalvoetbal)compe titie. De uitslagen luiden: FC Goossen - FC De Smidse 4-0, FC Staf de Feber CCP - FC BLZ-Fassaert 7-1. Er werden drie wedstrijden gespeeld in de twee- de klasse. De uitslagen luiden: FC Van Mullem - FC GTI 4-3, FC Drogisterij De Bruyn - FC Petit Paris 2-1, FC Lijbaart-Voerman - FC Parochie Bu 5-4. De stand in de eerste klasse van de 1 HuZaVo luidt.: Hans Boehlé Staf de Feber Goossen Bleijko blz-Fassasrt Rapide-Clipper Centrum De Smidse Saman 12 8 4 0 20 27-1 13 9 1 3 19 43-2! 13 8 3 2 19 33-23 13 6 2 5 14 35-2» 12 5 3 4 13 28-25 12 4 4 4 12 30-S 13 5 2 6 12 22-27 13 2 3 8 7 16-30 12 0 5 7 5 14-29 13 1 3 9 5 7-31 tweede klasse luidt: 1 14 9 3 2 21 40-23 12 9 0 3 17 39-25 13 9 1 3 19 61-30 1 13 7 2 4 16 4241 13 8 1 4 17 42-33 13 3 3 7 9 32-40 i 13 3 3 7 9 31-45 1 13 4 1 8 9 3345 12 2 3 7 7 2342 13 2 1 10 5 33-53 i De Bruyn HW '24 SLijbaart-Voerm- Parochie Bar Spitters Sport De Meerpaal Lansu Van Mullem Petit Paris GTI NIEUWERKERK Uitbreiding telefooncentrale in Nieuwerkerk Op woensdag 25 februari zal de capa- citeit van de telefooncentrale Nieu- werkerk worden uitgebreid met 200 nummers De PTT is hierdoor in de gelegenheid te voldoen aan de verzoe ken van adspirant-abonnees Op 25 februari of zo spoedig mogelijk daar na zullen de thans wachtende aanvra gers worden aangesloten. Slechts in die gevallen, waarbij de kabelverbin- ding tussen de centrale en de woning ontbreekt, zal aansluiting op langere termijn plaatsvinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 18