Vivian Blanckaert St Aloy Graauw ongeslagen winnares Vivo-achtkamp Jan de Bart heeft klasse genoeg, maar geen zelfvertrouwen Even Kijken via Dynamo voorlopig uit degradatiegevaar in eerste klas Zoetemelk verliest op Schuiten TURNBOND WIL IN GOES CENTRALE TRAINING EN 'ECHTE' TURNVLOER KARSTENS WON VIERDE ETAPPE IN SUCCESSIE ANDALUSIERONDE Gelimbra in plaats NMB Roy Dieks in toernooi Pechiney KO BLOK BIJ FRIS0L Merckx door griep geveld Kwartfinales bekerstrijd Gekrakeel rond vijf gulden voor juryleden RKHAV uit Hulst overweegt bij Zebra te komen CULEMBORG - Bij de finales van de Vivo-jeugdachtkampen in de sporthal in Culemborg is1 het jeugdige talentje Vivian Blanckaert van het Graauwse St. Aloysius als winnares uit de strijd te voorschijn gekomen. Vivian wist haar zeven tegen standsters allen te kloppen en zij hield daarmee ook Sylvia van Gennip (Scylla) en Jolanda Hissink (ZTTC) achter zich. Het was de bevestiging van de stij gende vorm waarin Vivian Blanckaert momenteel verkeert en zij speelde zich hiermede opnieuw in de kijker van de NTTB-selectieheren. De Mid delburgse Ingrid van Osselaar (MZ) die al een prestatie verrichtte door als eerstejaarspupil tot de eindstrijd door te dringen, eindigde nu als zevende met één winstpartij. WERELDRECORD 60 M VOOR LINDA HAGLUND HELSINKI - Linda Haglund (Zwe) heeft tijdens de Finse indooratletiek- kampioenschappen in Helsinki het we reldrecord op de 60 meter verbeterd en gebracht op 7.0 seconden Het oude re cord stond met 7,1 sec. op naam van 15 loopsters, van wie Renate Stecher (Odl) voor de eerste keer deze tijd liep op 1 februari 1970 in Gera. De Finse Mona-Lisa Pursiainen. die mede- wereldrecordhoudster op deze afstand was, werd tweede en evenaarde voor de tweede keer het oude record. In de categorie le/2e jaarssenioren jongens was Dick Jeras iWilnoi in he vige strijd gewikkeld met vooral Jaap van Spanje tSKFt en Rob van der Zeeuw fScylla). Het was ten slotte Jaap van Spanje die ongeslagen als eerste finishte terwijl Dick Jeras zich van een fraaie tweede plaats verzekerde vóór Van der Zeeuw. Jeras won zes van de zeven partijen. Bij de meisjes aspiranten verraste Sterra Blanckaert (Aloy) door in een sterk gezelschap op een fraaie derde plaats beslag te leg gen Uiteraard moest zij Bettine Vrie- sekoop (Avanti), spelend in de ereklas dames, en Wilmie van Rijswijk (Ko- ningslust) vóór laten gaan, maar met vijf uit zeven (evenals Wilmie van Rijswijk) hield zij tóch de Tanaka- speelster Addy Snijders achter zich. SCHAAKTITELSTRIJD IN LEEUWARDEN LEEUWARDEN - Het is thans defini tief zeker, dat het toernooi om hel schaakkampioenschap van Nederlanc van 15-27 27 april in Leeuwarden za. plaats vinden. Dit kampioenschap kwam aanvankelijk in gevaar doordat de CCF zich als sponsor van de titel strijd terugtrok. Particulier initiatief in de Friese hoofdstad heeft het mogelijk gemaakt dit toernooi met medewer king van de CCF en subsidies van ge meente en provincie. Voor een jaar te prolongeren. Het wel wat soberder op gezette toernooi wordt gehouden in het GAK-gebouw Met het oog op de schaakolympiade dit jaar is de belang stelling onder de spelers voor dit kam pioenschap bijzonder groot. Zo hebben Jan Hein Donner, Jan H Timman, Bij de jongens-pupillen telden beide Zeeuwse finalisten William du Fossé (Wilno) en Jan Henk Bomhof (MZ) ter dege mee in het spel om de eindzege. Hel was ten slotte Ed. v. Rossum (Me- gacles) die via zes maal winst, met de overwinning aan de haal ging vóór Wim Moggré (VEV) en William du Fos sé, die ieder vijfmaal wonnen. Jan Henk Bomhof klasseerde zich met viermaal winst op een eervolle vierde plaats. Bij de meisjeswelpen slaagde het 9-jarige MZ-talentje Ankie Kersten er dit jaar niet in haar overwinning van vorig jaar te prolongeren Die was nu voor Mieke Pazie «Hoonhorst) die on geslagen bleef. Ankie Kersten werd goede tweede met 4 uit 5 vóór Els van de Kamp (Hoonhorst) Bij de jongenswelpen viel Remco van Gilst buiten de ereplaatsen, hoewel het bereiken van de Gnale op zich reeds een prestatie is, hetgeen betekent dat LOTING HALVE FINALES ZEEUWSE VOLLEYBALBEKER ZUIDZANDE - De loting voor de halve finales van de dit seizoen voor de tweede maal te spelen Zeeuwse vol leybalbeker leverden het volgende re sultaat op: Heren: Kikkers-Roelofs-Scheldesport en Ovisa of Even Kijken-Herstaco- EWC 2 Dames. Herstaco-EWC- Kikkers. Blok '73-Morres Hulst 3. De eerstgenoemde ploegen spelen thuis. De wedstrijden zullen op 6 maart a.s. gespeeld worden Hiervoor zullen eerst Hans Ree. Genna Sosonko en Hans Ovisaen Even Kijken bij de heren onder ling moeten uit maken wie in de halve finales uit mag komen tegen Herstaco- EWC. HOEDEKENSKERKE - De dag nadat hij het Nederlands kam pioenschap veldlopen bij de B-junioren behaalde zit Jan de Bart uit Hoedekenskerke op de tractor. Hij is naar de veiling in Goes geweest om er kisten op te halen voor het fruitkwekersbe- drijf van zijn vader, waar hij werkzaam is. Zo op het eerste ge zicht een 'gewone werkdag' voor de 17-jarige Nederlandse kam pioen. Toch zijn er wel duidelijke verschillen. Tientallen telefoon tjes en spontane reacties bereik ten hem. Het plaatselijke mu ziekkorps bood aan hem maan dagsavonds een serenade te ko men brengen. De telefoontjes nam Jan de Bart wel aan, maar het aanbod van de fanfare wimpelde hij af. „Dat vind ik een beetje overdreven", zegt de bescheiden atleet van AV'56. „Dat hoeft echt niet van mij. Als ik nou wereldkampioen was gewor den Nuchterheid Jan de Bart is niet zo erg gesteld op al die poeha. De spreekwoorde lijke Zeeuwse nuchterheid is een eigenschap die hem siert, al gaat hij daarin wel eens iets te ver. Voor iedere wedstrijd etaleert hij een grenzeloos gebrek aan zelfver trouwen. Aan iedereen die het maar horen wil laat De Bart dan weten 'dat het wel niet zal gaan vandaag'. Wie hem daarna als een hinde over het terrein ziet snellen neemt aan dat. óp Hoedekensker- kenaar zich die houding alleen maar aanmeet om de concurrentie een valse hoop te geven. Dat ont kent hij echter met grote stellig heid. „Ik voel me echt helemaal niet zo lekker voor een wedstrijd. Als ik al die grote kerels zie dan denk ik: moet ik daarvan win nen". Ook op een gouden medaille in Amersfoort had hij niet gere kend. „Ik had de laatste maanden niet zo veel getraind. Een keer ol drie vier per week maar. Een duur- loopje en een beetje tempowerk. Ik gaf me wel een kans om bij de eerste drie te eindigen, maar aan de eerste plaats had ik eigenlijk niet gedacht". Geen trainer Die zelfonderschatting komt wel licht voort uit het feit dat het hem ontbreekt aan iedere vorm van begeleiding. De Bart heeft bijvoorbeeld geen schema's, waar hij zich aan moet houden. Hij is weliswaar lid van de vereniging AV'56 in Goes, maar door de avondstudie die hij volgt kan hij de trainingen nauwelijks bijwo nen. „Ik heb geen trainer. Ik doe alles alleen. Vandaag wilde ik maar weer eens een duurloopje doen, maar ik weet niet of dat nu wel zo goed is. Je weet natuurlijk van jezelf wel hoe ver je kunt gaan, maar je hebt er niet voor gestudeerd". Hij is niet kapot van de vereni gingsbegeleiding. „Er is niemand meegeweest naar Amersfoort, terwijl ze toch wel konden weten dat ik bij de eerste drie zou zijn. Ik heb ook niks van het bestuur ge hoord. Ze weten nu toch wel dat ik kampioen ben geworden. Ze lezen .toch kranten". De Bart is niet opgenomen in de nationale trainingsgroep. Het feit ■dat hij nationaal kampioen is op de 3000 meter en 1500 meter in door en dit jaar nog maar twee veldlopen verloor is kennelijk nog geen reden om hem naar de cen trale training te halen. Zondag versloeg hij Koen Gijsbers, die wel in de trainingsgroep van C^ees Koppelaar zit, en dat heeft hij al vaker gedaan. De Bart: „Ik denk dat het komt, omdat de tijden die ik heb gemaakt niet zo geweldig zijn. Maar toch blijf ik die jongens wel steeds voor". Het is niet zo dat hij enorm te leurgesteld is over het ontbreken van die nationale erkenning, maar gezien de voordelen die het voor een atleet heeft zou hij die uitver kiezing wel prettig vinden. „Je krijgt dan schema's en een bege leiding. Ik dacht dat dat wel veel waard was", stelt De Bart Sfeer tegengevallen Even terug naar die gedenkwaar dige dag voor Jan de Bart: het Nederlands kampioenschap veld lopen in Amersfoort. De sfeer is hem enorm tegengevallen. „Als je het kampioenschap op zo'n afge- Nog nahijgend filosofeert Neder lands crosskampioen Jan de Bart (rechts) direct na afloop even na met een van zijn concurrenten, Peter van Loon. legen plaats houdt kan ik niet zeggen dat je de atletiek naar de mensen toebrengt". In België is er een veel andere sfeer. Bij een klein crossje zijn er meer toeschouwers dan hier bij het kampioenschap", zegt de kersverse kampioen, die verder vertelt de voorkeur te geven aan de veldlopen boven de baan. „Van mij mogen er het hele jaar door crossen zijn. De baan is zo eento nig. Op de baan loop je om steeds een betere tijd neer te zetten en - om eerlijk te zijn - loop ik in de crossen alleen maar om te win nen". De talentvolle Zuidbevelandse at- leet zal voorlopig nog wel blijven winnen Komend baanseizoen komt hij echter bij de A-junioren uit. De tegenstand wordt dan weer zwaarder en voor De Bart zou het belangrijk zijn wanneer hij een goede begeleiding kreeg. Geen enkele trainer kan voorkomen dat de zenuwen hem voor iedere wed strijd door de keel gieren, maar een deskundige leiding zou die gruwelijke onzekerheid kunnen wegnemen. hij tot de zes beste welpen van Neder land behoort. Zoals verwacht won al gemeen favoriet Henk van Spanje «SKFi Hij bleef ongeslagen terwijl Jan v. 't Veld 'Regai tweede werd. Remco van Gilst won eenmaal en bezette de zesde plaats. In totaal zijn de prestaties van de Zeeuwse delegatie zeer goed te noemen en met in totaal acht finalisten werd weer een nieuw record gevestigd ten opzichte van deelneming aan de finales in voorgaande jaren. Zelfs had het Zeeuwse gezelschap nog groter kunnen zijn als niet in verband met het auto ongeluk vlak vóór de halve finales het drietal MZ-spelers André Louwen. Koen de Vries en Peter Kersten van verdere deelneming moest afzien. BEEK EN DONK - De motorcrossor ganisatie Gelimbra (afkorting voor Gelderland. Limburg en Brabant) zal de open gevallen plaats in de interna tionale motorbond voor amateurs 'IMBAi innemen, die Ls ontstaan na het zich terugtrekken uit deze organi satie van de Nederlandse motorsport- bond (NMB) in verband met het sa mengaan met de koninklijke Neder landse motorrijdersvereniging (KNMV). De Gelimbra, die zich uitslui tend bezig houdt met motorcrosses. werd in 1970 opgericht Er zijn 44 ver enigingen bij aangesloten en vorig jaar telde de bond 720 rijders met een startbewijs. Op een met het weekeinde gehouden algemene vergadering van clubbesturen is tot de aansluiting van de Gelimbra bij de IMBA besloten. VLISSINGÉN - Roy Dieks, samen met Paul van der Sterren jeugdkampioen schaken van Nederland, heeft een plaatsje gekregen in de meestergroep van het Pechiney-toernooi, het open Zeeuws snelschaakkampioenschap. Dieks, die in de nationale schaaktop bijzonder goed meedraait - hij speelt in het eerste tiental van de hoofdklasser Desisco/Watergraafsmeer - is ook m Vlissingen geen onbekende. In 1974 DEN HAAG 'ANP/ - Een dag voor de officiële presentatie van de ploeg heeft Frtsol nog twee renners aangetrokken. Het zijn Ko Blok, die het afgelopen jaar in België reed, en de baanrenner Fred Rompelberg. die vorig Jaar bij Pe ter Posts Ti-RaJeigh onder contract stond Blok heeft al eerder gereden voor Frisol. dat nu over een ploeg van vijftien renners beschikt. MILAAN - Eddy Merckx heeft maan dagmiddag in de zesdaagse van Milaan de strijd moeten staken. De Belg had last van griep. De Australiër Graene Gilmore vormt nu een koppel met de Belg Julien Stevens, wiens partner. Freddy Maertens. eveneens wegens griep de kabmes moest opzoeken NICE - De Belg Frans Verbreek heeft maandag de derde etappe van de ronde van de Mediterrane*, van Hye- res naar Grimaud (120 kilometeri. ge wonnen. In een massasprint versloeg hij de Fransman Fussien en de Belg Leman. Roy Schuiten blijft leider in het alge meen klassement, met een voorsprong van 38 seconden op de Zwitser Roland Salm. Zoetemelk verloor door mate- riaalpech bijna een minuut op schul- DEN HAAG kwartfinales v KNVB-beker en zondag Woensdags'.of Roda JC - F Graafschap ge bruan in de Ahead Eagle gramma CASABLANCA voetballer Mohamei drie opgewonden De stand in het algemeen klassement Dc daders wi is: 1 Schuiten 'Nedi 8 09 05. 2 Salm teenl. Het incident iZwi8.09.43. 3 Laurent (F'rai 8 10 10. 4 4? wedstrijd in de Zoetemelk 'Nedi 8 10.34. 5 Verbecck ajn ciub Tlad Riadi (Bell 8.10.49. 6 Sibille 'Fraj 8.11.58. AthleUque VLISSINGEN - De turnvereniging MTV uit Middelburg, Sportlust uit Hanswee rt, VZOS uit Yerseke en Olympia uit Kapelie hebben tijdens de jaarlijkse kringsvergadering van de Zebra, die zaterdagmiddag in het gemeenschapshuis De Vroone in Ka pelie werd gehouden, de juryleden van de turnbond min of meer tegen zich in het harnas gejaagd. Voor de wedstrijden die binnen de Zebra wor den gehouden krijgen de juryleden een uiterst schamele 'vergoeding'; de reiskosten voor openbare middelen van vervoer alsmede vijf gulden voor enkele consumpties en iets te eten (in de praktijk is derhalve met die vijf piek weinig meer te doen dan enkele koppen koffie en een zakje frites aan schaffen). De realiteit is dat de juryleden er 'dik' geld moeten bijleggen. Vaak worden tumwedstrijden immers gehouden in plaatsen, die niet zo vlot met openbare middelen van vervoer te bereiken zijn. „Geef dat geld maar aan de Jeugddag". aan tolgeld. Kortom: de Zebra- En ook de heren P. J van Boven van juryleden ontvangen toch al niet zo VZOS uit Yerseke en J. van Oosten veel in vergelijking met veel andere van Olympia uit Kapelie wilden die takken van sport. Opmerkelijk is ook uitkering van vijf gulden aan de jury- dat de christelijke en de katholieke leden afgeschaft Zij vormden echter een kleine min derheid. Voorzitster P. C. Hage- Jansens van SHF uit Scherpenisse ('het is fijn dat ze komen en het moge lijk maken dat er wedstrijden worden gehouden') nam het op voor de juryle den en zij kreeg de stilzwijgende turnbond aan juryleden een vergoe ding van 25 naast de reiskosten ge- Turnvloer Dc discussie over de vergoeding 1 5 was in feite het enige stormpje 1 Veel hoger wedstrijd speelde hij fa het Nederlandse team wa"door vrijwel allle Juryleden met de K J auto gaan. Als er bijvoorbeeld een mee tiidens de wedstriid teeen Enee- UWJ Baau" er ulJvuorDeeia een E hitwedstrijd in Zierikzee wordt gehouden land. Hoewel hij toen geen indrukwek kende score achter zijn naam bracht moeten de juryleden ook het tolgeld r.ci luc ac;uic diaiuci zajn iraeiiii ui dunt - - hii verloor een nartii en de tweede voor de Zeelandbrug zelf betalen. Bo- mj venoor een partij en ae tweeae vpnriipn rillrpri ,„mwpfist.riirien mees- maakte hfj remise - heeft hij in Neder landse schaakkringen toch opmerke lijke successen geboekt; Hij kwam tij- vendien duren tumwedstrijden mees tal vele uren langer dan bijvoorbeeld een voetbalwedstrijd, zodat het geen deris uitzondering is dat een jurylid 10 a 12 uur van huis is. Niettemin pleitte voor zitter J. C. Pluijmers van MTV uit de senioren niet in aanmerking voor de hoogste plaats, maar behaalde toch een gedeelde zesde plaats, samen mei Middelburg er voor om dre v,jf gulden een gedeelde zesde plaats, samen met VogeL Of Dieks tijdens het toernooi in Vlis singen een kansje maakt om in de prij- 'extra' vergoeding voor juryleden maar af te schaffen. „Vijf gulden is voor een jurylid maar een luttel bedrag, maar in totaal komt het de Zebra per jaar toch zen te vallen staat nog te bezien, om- op 1300 gulden en dat geld kunnen we dat snelschaken heel wat anders is dan beter besteden", meende de MTV- gewoon schaken en tevens omdat de woordvoerder Voorzitter J. Boon van meestergroep zwaar bezet is. Sportlust uit Hansweert viel hem bij: stemming van alle andere aanwezige een glas water dat tijder,' de Zebra verenigingen. Het voorstel van de vergadering woedde. Aanvankelijk heer Pluijmers kreeg dan ook alleen een voorstel van Volharding dc steun van MTV. Sportlust. VZOS uit Goes om een demontabele turn en Olympia. vloer (die dus op verschillende plaat sen kan worden gebruikt) aan te schaf fen een heet hangijzer. Maar een ge bruinde Zebra-voorzitter A. Knol «juist In de meeste andere takken van sport teruggekeerd van een vakantie in Tu krijgen officials als scheidsrechters een nesiéi kon mededelingen doen. die een veel hogere vergoeding dan de juryle- voor de Zebra een gunstige oplossing den van de Zebra. Volleybalscheids- kunnen inhouden, rechters bijvoorbeeld krijgen een rede- De heer Knol: „Het KNGV is zelf van lijke kilometervergoeding voor hun plan wedstrijd vloeren aan te schaffen auto en daarnaast nog een variabel voor centrale trainingen in verschil- bedrag voor consumpties en een kleine lende plaatsen. Zo heeft de c hap. De voetbalscheidsrechters heb- trainingen van de sectie i ben het ook niet zo slecht getroffen. De sport voorgesteld in Heeren veen, En- KNVB heeft Nederland in blokken van schede, Amsterdam. Rotterdam en 25 vierkante kilometer verdeeld. De Goes centrale trainingen te houden en arbiter, die voor het leiden van een in die plaatsen te zorgen voor wed- wedstrijd binnen zo'n blok blijft, ont- strijdvloeren. Wellicht is het mogelijk vangt 17,50 voor reis- en andere kos- dat de Zebra dan voor wedstrijden in ten. Dat levert weliswaar soms andere plaatsen in Zeeland ol Brabant vreemde verschillen op (zo vallen Mid- die Goese wedstrijdvloer van het delburg en Goes in hetzelfde blok, KNGV huurt. Als we zelf een vloer waardoor een Middelburgse arbiter die zouden aanschaffen, zou dat grote kos- in Goes fluit 17.50 'vangt', terwijl ten met zich meebrengen. Zo kost een Middelburg en Vlissingen net niet in vloer ten minste 13.000 maar boven- hetzelfde blok liggen, zodat dezelfde dien zijn we dan ook steeds terugke- Middelburgse scheidsrechter die in rende, belangrijke bedragen kwijt Vlissingen fluit 23 ontvangt), maar voor opslag en transport." toch is het voor de betrokkenen een redelijke vergoeding. Een voorbeeld: een Vlissingse HUIS V00T de SpOft scheidsrechter die een wedstrijd in In ajn openingswoord had de heer Huizen moet leiden, passeert op zijn Knol vooral lol voor de Zeeuwse Sporv reis zoveel "blokken' dat hij een be- raacj: zjjn bijzonder tevreden met drag van 94 krijgt en als hij dan ook nog over de Zeelandbrug reist, ont vangt hij ook het uitgegeven bedrag wie alle favorieten. Hennie Kuiper fi nishte als vierde. De uitslag van het eerste deel van de derde etappe is: 1 Karstens (Ned) 3.16.45; 2 Verplancke (Bel) z.t; 3 Ongenae (Bel) z.L, 4 Kuiper (Ned> z.t.: 7 Knetemann (Ned) z.t. Gerben Karstens behaalde 's avonds in het tweede gedeelte zijn vierde achte reenvolgende ritzege. De 89 kilometer lange etappe van Antequera naar Montilla bevatte slechts één klim: de Puerto de Burameji, een helling van de In het eerste etappedeel over 116 km derde categorie. De Nederlander Tino ANTEQUERA - Gerben Kar stens heeft maandag de beide gedeelten van de derde etappe van de Ronde van Andalusië gewonnen. Met deze overwin ning verstevigde hij zijn lei derspositie in deze ronde, waarin hij tot nu toe alle etappes won. van Malaga naar Antequera was Kar stens de snelste in de eindsprint van Tabak kwam als eerste boven en ver stevigde daardoor zijn eerste plaats in een kopgroep van dertig man, onder het bergklassement. Op de finish in de subsidieregeling die uit de bus >-. gekomen" (de Zebra kreeg voor 1976 een provinciale subsidie van ƒ11.415). Voorzitter Knol was het daarentegen niet eens met die prioriteit die de Zeeuwse Sportraad wil geven aan het realiseren van het zogenaamde Huis voor de Sport. „Voor ons prevaleert de opleiding van leiders en leidsters voor de verenigingen. En met dat standpunt bevinden we ons in goed gezelschap, want ook de NSF stelt dat er meer ge- Mqntilla was het peloton echter weer daa^ moet worden aan de opleidin- bij'een. Karstens won de sprint voor dé Een" Belg Verplancke, de Spanjaard Eulalio Voorzitter Knol achtte het van groot Garcia en Gerrie Knetemann. belang dat er waarschijnlijk in De uitslag van het tweede gedeelte van Zeeuwsch-Vlaanderen een belangrijk de derde etappe is: 1 Karstens (Ned) steunpunt voor de Zebra bij komt- de 2 00.45 (met bon. 2.00.40); 2 Verplante vereniging RKHAV (vooral bekend als (Bel) z.t. (met bon. 2.00.42); 3 Eulalio atletiekvereniging) heeft plannen zich Garcia (Spa) z.t. (met bon. 2.00.44); 4 aan te sluiten. Deze Hulsterse vereni- Knetemann (Ned) z.t.; 5 Jose-Mari^ ging heeft met name een grote afdc- Garcia (Spa) z.t.; 6 Carlos Ocana (Spa) ling voor turnende huisvrouwen. In z.t. het afgelopen jaar sloten zich twee Algemeen klassement; nieuwe clubs bij de Zebra aan: SHF 1 Karstens 6.37.13; 2 Tabak (Ned) op 24 uit Scherpenisse en SHO uit Cadzand. sec; 3 Knetemann op 34 sec; 4 Kuiper Daar stond echter tegenover dat jong (Ned) op 36 sec; 5 Pujol (Spa) op 45 Dreischor en St. Joosland de Zebra sec.; 6 Luis Ocana (spa) op 1.50. verlieten. ZUIDZANDE - Even Kijken is weer wat verder verwijderd van de dreigende laatste plaats in de eerste klas heren van de Zeeuwse volleybalcompetitie door in een rechtstreeks duel de Lange- Dynamo met 3-1 te verslaan. Het was een wedstrijd die zelden een hoog niveau haalde, maar door de grote spanning de toe schouwers bleef boeien. De Lange startte overrompelend, wat de Middelburgse ploeg een 1-7 voorsprong opleverde. Even Kijken herstelde zich echter goed, al bleef het lang tegen een achter stand aankijken, die weliswaar via 8-10 en 11-13 meestal tot twee punten beperkt bleef. Even Kijken liep echter nog verder in en kwam met 13-13 op gelijke hoogte. De Lange slaagde erin het eerste punt bij 14-13 nog ongedaan te maken en de stand op 14- 14 te brengen, maar de thuisclub slaagde er toch via 16-14 de basis te leggen voor de uiteindelijke overwinning. Toch zag het «laar in de tweede set nog verdediging van Dynamo kwam onder niet naar vut Dynamo nam het initia tief duidelijk in handen. Er werd goed aangevallen waartegen de thuisclub maar weinig kon doen. De tweede set ging dan ook verdiend naar de hoofd stedelijke formatie (10-15). Zoals meest al kon Dynamo dit niveau niet lang handhaven. Integendeel: Even Kijken was in de derde set heer en meester. De zware druk te staan en het ontbrak de ploeg aan techniek om die E.K.-aanval af te slaan. Even Kijken won deze set met 15-5. In de vierde set leek Even Kijken snel door te stoten naar de eind overwinning. Dynamo maakte geheel gedesillusioneerd de ene fout na de, andere, wat het team een snelle ach terstand opleverde. Maar ook Even Kijken deelde mee in de ellende, wat de bezoekers weer een beetje hoop in blies. Via 5-0, werd het 12-7 en 13-11. Even Kijken kwam alsnog in moei lijkheden, Dynamo bracht de achter stand zelfs via 13-13 nog in evenwicht en het kostte Even Kijken nog de no dige moeite om de strijd met 15-13 in zijn voordeel te beslissen. Een ver diende overwinning voor het technisch beter Even Kijken, dat nu weer wat rustiger de toekomst kan tegemoet In de eerste klas dames levert Kikkers steeds betere prestaties: nu dwong het Ardito een winstpunt af. Het bezoe kende Ardito, dat de beste kansen lijkt te hebben in de strijd om de tweede plaats, slaagde erin de eerste twee sets met 13-15 en 8-15 op de naam te schrijven. Kikkers vocht hierna goed terug en het gelukte met veel moeite, maar vercfiend, via 15-13 en 16-14 de stand weer in evenwicht te brengen. Het had de thuisclub te veel moeite gekost, zodat de laatste set vrij gemakkelijk door Ardito werd ge wonnen, zodat het duel in een 2-3 overwinning voor Ardito werd beslist. Morres Hulst 3 is mede hierdoor, maar ook via een 3-1 overwinning op Herstaco-EWC. weer een stapje dich ter bij de titel gekomen, die de drielin gen bijna niet meer kan ontgaan. Toch hebben de Herstaco-dames flink partij gegeven. Werd de eerste set met 15-10 door Mones gewonnen, de tweede set ging nog moeilijker en werd via 15-13 door de thuisclub op de naam geschre ven. Herstaco slaagde erin in de derde set verdiend op zijn naam te schrijven (13-15) maar verder kwamen de Vlis singse dames niet. Morres nam het heft weer geheel in handen en besloot de wedstrijd via een 15-4 setwinst. In de tweede klas heren A heeft Blok '73 2 verdiend gewonnen van Ovisa 2. Ovisa. dat lang ongeslagen was geble ven. heeft de laatste üjd nogal wat pro blemen met een wisselend spelersarse naal, wat het spel natuurlijk niet ten. goede komt Dit bleek ook in de wed strijd tegen Blok 2, waarin Ovisa de eerste set weliswaar nog met 15-13 op de naam kon schrijven, maar Blok daarna het initiatief naar zien toe trok en de wedstrijd via drie maal 15-11 in haar voordeel besliste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9