GEEN OVERWEGENDE BEZWAREN TEGEN UITBREIDING HOOGOVENS Rumoer rond rede prins Bernhard JAPANSE DRUK OP REGERING VS Heerlenaar bracht zijn vriendin om Church: nog meer concerns doorlichten 3 Commissie: voldoen aan milieweisen Der Spiegel: titelverhaal over prins Bernhard Marokko meldt herovering van Amgala DINSDAG 17 FEBRUARI 1976 PROVINCIAL* ZffUWSI COURANT IJMUIDEN Tegen uitbreiding van Hoogovens in IJmuiden en van aanverwante bedrijven, de CEMIJ en de elektriciteitscentrale van het PEN, bestaan geen overwegende bezwaren mits er aan een aan tal voorwaarden, met name op het gebied van het milieu, wordt vol daan. Dit is de conclusie van de nationale 'commissie-Boersma' die een onderzoek heeft ingesteld naar de wenselijkheid en de mogelijk heid van een produktie-uitbreiding bij Hoogovens naar 11 miljoen ton ruw staal per jaar. Dit onderzoek richtte zich op de nationaal-economische betekenis van Hoogovens, de werkgelegenheid, de buisvesting, het milieu, de terreinuit breiding, de verkeersstructuur. de energievoorziening en mogelijke beïn vloeding van de leefbaarheid van het dorp Wijk aan Zee- Op grond van de bestudering var. Aezf punten concludeert de commissie EIGEN BIJDRAGE GEZINSHULP (Slot van pagina 1 via de bijstand af te schaffen, is dat zij zeer moeilijk is af te stemmen op de rechtstreekse subsidie van crm. Bijstand is immers een gemeentelijke aangelegenheid. Financiering van gezinsverzorging via de bijstand ondoelmatig gebleken en er vinden voortdurend overlappingen plaats, al dus staatssecretaris Meijer maandag in een toelichting. De staatssecretaris is met zijn brief aan de kamer gekomen, na een motie van mevrouw Gardeniers-Berendsen (kvp) die de kamer bij de begrotings behandeling van crm onlangs aan vaardde. Woensdag praat de bewinds man met de kamercommissie voor crm over zijn voorstellen. Rijzen er daar geen problemen, dan hoopt hij, dat het nieuwe financieringssysteem in maart of april kan gaan werken. Bijdrage De iegen bijdrage varieert in nieuwe systeem per vier weken van 5,- bij een gezinsinkomen juist boven het sociale minimum tot 880,- per vier weken bij een netto gezinsinko men van ƒ3100.- en hoger per maand. Bij een minimuminkomen is zoals gezegd geen eigen bijdrage vereist. Na negen weken worden de eigen bijdra gen lager. Ook bij een bijdrage van f 830,- telt crm nog tweederde ran de kosten bij. Aanvankelijk was de staatssecretaris van plan om ook van gezinnen met een minimuminkomen een bijdrage van ƒ20,- per vier weken te vragen. Daarover ontstond een verschil van mening met de Centrale Raad voor de Gezinsverzorging. Op dit en enkele andere punten is de staatssecretaris de centrale raad thans tegemoetko men. Voor de laagste inkomens gaat hij verder dan de raad voorstelde. Staatssecretaris Meijer streeft ook naar een landelijk uniform systeem van normen voor de gevallen, waarin gezinshulp nodig is. De onderhandelin gen daarover met de centrale raad lopen volgens hem voorspoedig. De post gezinsverzorging op de crm- begroting is de laatste jaren "aanzien lijk gegroeid. Zij maakt deel uit van het belsid de hulp zoveel mogelijk thuis te bieden en opname in instellin gen te voorkomen. Voor '76 staat een bedrag van 850 miljoen op de begro ting van crm voor gezinsverzorging. dat een uitbreiding tot 11 miljoen ton staal gerealiseerd kan worden in sa menspel met alle betrokkenen. Met name voor de werkgelegenheid is een uitbieiding volgens de commissie erg positief. Evenais voor de nationale economie. Het bedrijf is zeer belang rijk voor de regionale werkgelegen heid, de inkomstenontwikkeling en daarmee voor bestedingen in de IJ- mond en in de overige delen van Noord-Holland. Wat het milieu betreft, is de com zoveel aandacht heeft geschonken. Daarom toont men zich bij Hoogo vens verheugd over het feit dat er geen overwegende bezwaren bestaan tegen uitbreiding van 8 (in de nabije toekomst) naar 10 tot 11 miljoen ton ruw staal Van het uiteindelijke antwoord van de beleidsinstanties die het rapport nog moeten beoordelen, zal het gro tendeels afhangen of en wanneer tot de gewenste uitbreidingen zal kunnen worden overgegaan. Wat de arbeidsmarkt betreft zal de uitbreiding extra werk opleveren voor 3350 man- Het jaarlijks natuurlijk financiële gevolgen daarvan voor Hoogovens zich wel soepel zal to- De afgelopen vier jaren was met milieu-investeringen een bedrag van 80 miljoen gulden gemoeid. De exploi tatiekosten belopen per jaar circa 70 miljoen gulden. De toekomstige wet op het geluid vormt een groot pro bleem. De daaraan verbonden kosten voor Hoogovens een uitgave van enke le hondearden miljoenen guldens be tekenen. Gevraagd naar wat er zal gebeuren als niet kan worden voldaan aan de bestrijding van het lawaai in de be staande fabrieksgedeelten en de over- de directie twee altematie- zien. Verplaatsing van het betreft j bedrijf naar Dortmund, terwijl men daarnaast nog steeds de Maasvlakte de ideale plek in Nederland. niet in bedraagt 2000 personen. Wat die mUieubeheersing meent de directie van Hoogovens dat de kosten daarvan, als gevolg van nieuwbouw, wel een haalbare kaart Anderea mogelijkheden zijn vormen. Voor het bestaande deel van Europa, het bedrijf zullen de kosten, verbon den aan de beheersing van de geluids* overlast, evenwel geen haalbare missie tot de conclusie gekomen dati kaart vormen. De directie verwacht in het IJmondgebied duidelijk spra ke is van hinder door stof, stank en lawaai. Maar een uitbreiding van Hoogovens zal toch milieu-technisch haalbaar zijn. De commissie-Boersma is niet be vreesd voor een verslechtering van de huidige leefsituatie in Wijk aan Zee Daarentegen zijn er maar beperkte mogelijkheden om tot een verbetering te komen: het niveau van de stofover- last zal niet wezenlijk veranderen, hoewel piekconcentraties misschien vermeden kunnen worden. Ten aan zien van de geluidsoverlast zijn de vooruitzichten gunstiger- Voor het strandbezoek zijn de ge volgen het grootst, speciaal voor het uitzicht. De commissie-Boersma acht het niet uitgesloten dat de strandre- creatie zich meer naar het noorden van Wijk aan Zee zal dienen te ver plaatsen. Gedeputeerde Staten van Noord* Holland hebben in een eerste reactie gezegd dat het verschijnen van het rapport nog niet betekent dat al een beslissing is genomen over de uitbrei ding van Hoogovens. Daarover moet eerst het bedrijf zelf beslissen. Vervol gens zullen de plannen alle wettelijke procedures moeten doorlopen- De pro vincie heeft vooral een taak op het gebied van de milieuwetgeving, aldus GS. Voorwaarden Bij concrete vergunningaanvragen zullen Gedeputeerde Staten milieuhy giënische voorwaarden stellen aan die uitbreiding. Behandeling van het rap port van de commissie-Boersma en van de nota van uitgangspunten voor het Amsterdam-Noordzeekanaalgebied loopt daar niet op vooruit. Gedepu teerde Staten wijzen erop dat het rapport over de uitbreiding van Hoog ovens nu in discussie wordt gebracht. Het zal ook meelopen in de inspraak procedure voor het Amsterdam- Noordzeekanaalgebied dat dit jaar van start is gegaan. Pas daarna een meer definitieve beoordeling van plaats hebben door de regering en de provinciale overheid. Van de zijde van Hoogovens wordt gesteld dat aanleiding tot deze studie is geweest de voorbereiding van be slissingen voor toekomstige ontwikke lingen. Het bedrijf in IJmuiden is met een personeelsbestand van 24.000 werknemers op één plaats, een pro- auktiecapaciteit van rond 6 miljoen ton staal per jaar en een omzet in 1974 van 3,5 miljard gulden een van de grootste industriële vestigingen in Nederland. Zulk een bedrijf is altijd met de toekomst voor een termijn van meer dan 10 jaar bezig- Het is voor de eerste keer dat in Nederland om een studie van een overheidscom missie vanuit het bedrijfsleven is ge vraagd en en dat de overheid KAMERLEDEN NEMEN CONTACT OP MET RVD DEN HAAG Twee leden van de tweede kamer hebben con tact gezocht met de Rijksvoor lichtingsdienst over de speech die prins Bernhard op 6 februa ri in Davos op een symposium van topmanagers heeft gehou den. De twee Roethof en Franssen, beiden van de PvdA zijn gevallen over de loftui tingen van de prins op het vrije ondernemerschap m?6- k®merle<3en hebben afgezien van fcnmtelijKe vragen aan d? minister president (verantwoordelijk voor het - f-n. laCen van 'eden van het sramslijk huis) omdat zij geen poli- schadelijke neveneffecten beoog den, aldus een officiële woordvoerder I® de PvdA-fractie. Zij wilden niet afrtf, e8n" jacht °P de Peins, aipus dezelfde zegsman,- die voorts niet .mj voorbaat wilde uitsluiten - dat ais renmaal de.rust omtrent de persoon V~l Pnms Bernhard is weergekeerd, Peröe kamerleden toch nog op deze henüyïlllen terugkornen Premier De kamerleden hebben aan. de RVD gevraagd of premier Den Uyl wist van ae inhoud van de toespraak van Bern- hard. „Wij waren op de hoogte, maar mede omdat het verhaal vrij laat Kwam, hebben wij hot niet meer kun- "51 /.f2®11 voordat de prins het uit- sprak aldus de woordvoerder van de De RVD-ambtenaar betwijfelt of ook al had Den Uyl de speech wel van tevoren gelezen de ministers toewijding van het vrije ondernemer schap van het hoogste belang zijn. „Een verlies van een aantal zaken, clie in het verleden zoveel goeds en gTOOts gecreëerd hebben, liet verlies van liet altijd nieuwe initiatief en in plaats daarvan een topzwaar, onbeweeglijk regeringsapparaat zou een slechte ver andering betekenen en zou niet leiden tot het welzijn van landen en men sen", aldus de prins in Davos. (Van onze correspondent BONN In een omslagartikel, dat is gewijd aan prins Bernhard en de Lockheed-affaire, schrijft het Wcst- duiise weekblad Der Spiegel deze week dat prins Bernhard „verkeerde en verkeert in het milieu van dubieu ze busi ness-figuren. Hij was werk zaam als prinselijk lobbyist voor ordi naire zaken en vermengde representa tie, politiek en het doen van zaken met elkaar". Het weekblad besteedt uitgebreid aandacht aan de publiciteit die de laatste weken is ontstaan rond om het Oranjehuis, en brengt op de voorpagina een foto van de prins, met op de achtergrond een uiterst bezorgd kijkende koningin Juliana. Het Nederlandse koningshuis zorgde tweemaal eerder voor een Spiegel-, titelverhaal. Beide malen werd het; weekblad in Nederland verboden. De eerste maal werd, ter gelegenheid van de troonsbestijging van koningin Juli ana in 1948. een verhaal gebracht ov.vuv,. (.„r iHiliiöUCJ 3 ben ♦insi-y?e!?d zouden he'°' I waarin het SS-verleden van de prins oen aangepast. „Op de koningin na - neoben de leden van het koninklijk huis bij het vaststellen van de teksten wl. vrij..Srote mate van zelfstandig-i neict. /ij dachten dat die opvatting S mm Parlement wel heerste", zei de RVD-zegsman. Prins Bernhard zei op het symposi um van Europese toum-rs oncl-ir: meer, dat het briljante, Tiet geniale en de vindingrijkheid zowel ais t persoonlijke opoffering en de ter sprake kwam. De Nederlandse re gering intervenieerde toen bij de En-: gelse regering een van de geallieer de bezettingsmachten in Duitsland en deze legde het weekblad een ver schijningsverbod op, dat na een week werd oogeheven. H"t '••rerJe. titelverhaal verscheen 'n ,0~" en ö"t'-->"-lde de Or~et tTof- mr.*>f-?Het blad wsrd toen een verschijningsverbod opgelegd dat vier dagen van kracht was. daarom dat de rijksoverheid mede i verband met de huidige recessie e nen. ZORGEN OVER PENETRATIE HANDELSVLOTEN OOSTBLOK DEN HAAG (ANP) Staatssecreta- ris Van Huiten (verkeer en water-] staat) heeft de tweede kamer nog i eens aeer verzekerd van zijn bezorgd-1 heid over de wijze waarop Oostblok landen door middel van extreem la ge vrachttarieven Westeuropese en ook Nederlandse rederijen uit de zee scheepvaart verdringen. De staatssecretaris, heeft er op gewe zen dat de regering nagaat hoe de mogelijkheden om tegen deze verteke- j ning van de concurrentie op te treden, kunnen worden verbeterd. Ook in het verband van de Europese Gemeen- schappen wordt dit probleem bestu deerd. Dr. Van Huiten vindt dat ge probeerd moet worden met de Oost- Europese landen tot regelingen te komen die een betere garantie geven voor een evenwichtige ladingsverde ling met deze landen. Staatssecretaris Van Hulsten heeft een en ander mede namens ae ministers van buiten landse zaken en economische zaken a-an de kamer meegedeeld naar aanlei ding van vragen van de kamerleden Kruisinga en Van der Mei. Dat in Wijk aan Zee de verblijfsre- creatie naar het oordeel van de com missie-Boersma als gevolg van de ge wenste uitbreiding zou verdwijnen, wordt door de Hoogoven-directie „sterk overdreven" genoemd. Zij kan wel meegaan met de gedachte dat van Hoogovens een bijzondere inspanning wordt vereist ten aanzien van het wonen en de recreatie in Wijk Zee en ook dat deze gemeente zelf aan verschillende beperkingen onder worpen is- Deze badplaats heeft er recht op te weten waar zij aan toe zal zijn in de toekomst. !n zee Een mogelijke uitbreiding van Hoogovens in zee gaat rond 80 mil joen gulden kosten, inclusief de plaatsing van de bestaande averijha ven en de rijkswerkhaven- De uitbreiding zou verkregen kun nen worden door een dijk aan te leggen voor de bestaande duinenrij tussen Wijk aan Zee en de Noordpier. Een kunstmatig strand voor die aan te leggen wering zou jaarlijks een uitgave vergen van 1 miljoen, aange zien dit strand als gevolg van zeestro mingen regelmatig moet worden aan gevuld- Tot slot zegt de directie dat met het rapport het laatste woord nog nie is gesproken Integendeel Hei vormt een belangrijke bijdrage :oi de aan de gang zijnde discussie weike zal doorgaan er. zich van twee zijden op de overheid zal richten- Enerzijds van de IJmond-bewoners die hun persoon lijke belangen zullen willen inbrengen en anderzijds van het bedrijf. Hoogo vens zal met veel interesse aan de verdere discussie deelnemen. GEEN NAMEN MEER IN LOCKHEED-ZAAK (Van onze correspondent) TOKIO De regeringspartij van de Japanse premier Takeo Miki oefent druk uit op de Amerikaanse regering om geen namen meer te onthullen van vooraanstaande Japanners die betrokken zouden zijn bij het Lockheed-omkoopschandaal. Een regeringswoord voerder verklaarde maandag dat de betrekkingen tussen de Ver enigde Staten en Japan erdoor in gevaar zouden worden gebracht. Bovendien kunnen de communisten, socialisten en linkse elemen ten in Japan gebruik maken van de situatie, aldus de woordvoer der. „De Amerikanen hebben modder op ons gezicht gegooid en wij kunnen nu de vuile boel schoonmaken", was de reactie van de Japanse minister van binnenlandse zaken Sukuda. Intussen zijn maandag twee voor aanstaande Japanners, wier namen wel door de commissie-Church in ver band zijn gebracht met de omkoop schandalen, voor de begrotingscom missie van het Japanse Lagerhuis ver schenen. Deze commissie stelt een onderzoek in naar beschuldigingen dat Lockheed miljoenen dollars aan steek penningen had betaald om de verkoop van vliegtuigen in Japan soepel te laten verlopen. Een van de hoofdgetuigen is Kenji Osana, een schatrijk zakenman en onderwereldfiguur: de andere is Naka- sone, secretaris-generaal van de rege ringspartij. Beiden ontkenden voor de commissie ook maar een cent te i ben ontvangen van Kodama, een oordeelde oorlogsmisdadiger, die na mens Lockheed de steekpenningen in Japan uitdeelde. De 64-jarige Koda ma, die is opgeroepen om als kroon getuige op te treden, heeft zich echter ziek gemeld. Osana en Kodama zijn goede vrien den en zij onderhouden betrekkingen met uiterst rechtse politici en neo- fascistische groeperingen in Japan. „Wij zijn wel eens bij elkaar geweest, echter niet om zaken te doen, maar om thee te drinken", zo vertelde Osa na aan de commissie. .Alles wat Lockheed-directeur Kotchian voor de commissie-Church heeft gezegd, is ge logen". Hij dreigde op de hoorzitting in Tokio Kotchizsi aan te klagen we gens laster. Kodama, die wordt gezien als de hoofdpersoon in het omkoopschan daal, mag van zijn arts niet getuigen. Volgens zijn geneesheer lijdt Kodama aan slapeloosheid en is hij te oud om te getuigen. Hij zou ook geen bezoek mogen ontvangen in zijn zwaar be waakte villa. Voor de riante woning van Kodama houden honderden zwart1 geüniformeerde en met spijkerstokken bewapende volgelingen van zijn fascis tische beweging de wacht. In Tokio is men ervan overtuigd dat zowel Osana als Nakasone voor de commissie hardnekkig zullen wei geren om namen te noemen van poli tici die steekpenningen zouden hebben aangenomen van Kodama. Liever zou den ze een gevangenisstraf van een of twee jaar riskeren in een luxe cel. ANDIJK De afgelopen dagen zijn bergers regelmatig naar de door kruiend ijs belaagde Jannie op het IJsselmeer gevaren om te trachten het schip te redden. Met de lichte dooi leek het erop. dat de berging succes zou kunnen hebben, maar door harde wind uit het noord-oosten stapelde zich een grote hoeveelheid ijs op het wrak. Men wil nu, als het kruiden afgelopen is. proeren het schip weer drijvend te krijgen; RABAT (TJPI) Een woordvoerder van het Marokkaanse ministerie van voorlichting heeft maandag verklaard, dat verse Marokkaanse troepen naar de oase Amgala zijr gezonden, onge veer 200 km van de grens met AJgerij- e, en dat de Marokkaanse strijdkrach ten thans het gebied weer in hun macht hebben. Volgens Marokko werd zaterdag het Marokkaanse garnizoen van 300 man in Amgala onder de voet gelopen met rebruikmaking van vliegtuigen van Russische makelij en tanks. Dit was voor Marokko een bewijs, dat Alge rijnse strijdkrachten achter 'deze ver raderlijke aanval' waren Algerije heeft de Mrarokkaanse beschuldiging tegengesproken en verklaard, dat elke nederlaag van de Marokkaanse strijd krachten hun is toegebracht door het Polisario (front voor de bevrijding van de westelijke Sahara. TAKEN BEWINDSLIEDEN CRM HERVERDEELD DEN HAAG, (ANP). Minister Van Doorn van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk heeft het beleid op het terrein van de maatschappelijke dienstverlening als onderdeel van zijn taak overgedragen aan staatssecreta ris W. Meijer. De minister zal zich de komende tijd in het bijzonder moeten bezighouden met de harmonisatie van welzijnsbeleid en -wetgeving. Het werk is nu als volgt verdeeld. Minister Van Doorn vindt in zijn portefeuille: algemeen beheer, kun sten. monumenten, musea en archie ven. sportzaken, radio, televisie en pers. culturele minderheden als Mo- lukkers, rijksgenoten, Surinamers. woonwagenbewoners en buitenlandse werknemers. Staatssecretaris Meijer zijn toebedeeld: natuurbehoud en open luchtrecreatie, bijzonder jeugdwerk, intemaatsverband. opbouwwerk, maatschappelijke dienstverlening, bij standszaken, verzetsdeelnemers en vervolgden, buitengewone pensioenen en algemene ling Indonesië- Met schoten en messteken HEERLEN De 63-iariee ee-| ding wilde verbreken Daar wa* hij kwaad om geworden, en na een pensioneerde mijnwerker H. uit scheldpartij had hij een bewerkte ga*. revoiver met doorgeboorde loop gervo- Heerlen heeft maandagavond zijn 58-jarige Kerkraadse vriendin Gerda Pieffen-Goben met acht messteken en twee schoten uit een revolver om het leven ge-j bracht. Het drama, dat een einde maakte aan een vijf jaar durende] verhouding, speelde zich af in de woning van de man. De vrouw is tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleden. Zij had acht kinderen in de leeftijd van 20 tot 30 jaar. H. is in zijn wo ning gearresteerd. Een broeder van de GGD, die enkele huizen van H. vandaan woonde, hoor de tegen zes uur maandagavond plot seling glasgerinkel- Hij verkeerde in de veronderstelling dat ergens ruiten werden ingegooid, en liet een andere buurman ae politie bellen. Kort daar op kwam een buurvrouw die vertelde dat er schoten waren gevallen. De politie was op dat moment zA ter plaatse en belde bij H- aan. De man deed zelf open. In de open keuken werd de vrouw liggend op de grond gevonden. Ze had acht messteken en een kogelwond in de buik en borst, en een kogelwond aan het hoofd. De vrouw had die middag zoals ge woonlijk met haar Daf die zd; van H- cadeau had gekregen, een bezoek aan hem gebracht. Uit haar opmerkingen had H. opgemaakt dat zij de verhou- men en op haar geschoten. Omdat het wapen weigerde, of doordat een van de 'ong-riflepatroner. klem was ge raakt. stak hi; op de vrouw in met een knipmes In de woning werden later nog vijf kogelgaten in de muur gevonden. „Nog voordat de vrouw naar het ziekenhuis werd gebracht, zei ze tegen H.: „Ik wil bi' je blijven". Ze overleed voordat re in het ziekenhui» aan kwam. 3 Het onbemande Russische ruimte schip Sojoez-20 is maandag losge maakt van het ruimtestation Saljoet-4 en heeft een zachte landing in de Sowjet-Unie gemaakt, zo meldt het Russische persbureau Tass. De Sojoez- 20 is 17 november vorig jaar gelan ceerd en twee dagen later vastge maakt aan SsJjoet-4. die 26 decenber 1974 in de ruimte kwam- 'S-GRAVENZANDE J Volledig van zijn zeevaardigheid beroofd ligt de Stardust op het strand bij 's-Gravenzande, waar het schip tij dens de orkaan van 3 jan. j.l. aan de grond liep. Binnen enkele maanden zal de 22.000 ton melen de vrachtvaarder volledig gesloopt zijn. BINNENSCHIPPERS VERZETTEN ZICH TEGEN 'SLOOPREGELING' ANTWERPEN Tilden» een gedu rende het weekend gehouden bijeen komst te Brussel van verenigingen van binnenschippers uit Nederland, Frank rijk, Duitsland en België, die zich niet tot de traditionele schlppersbonden rekenen. Is unaniem verzet aangete kend tegen 'een sloopregeling. die en- kei de sanering van de particuliere binnenscheepvaart op het nog zon heb ben en geen enkele rekening houdt met een marktordennig van het tota le Westeuropese vervoer'. Weliswaar wordt aanvaard, dat zo'n regeling op Europese schaal ook een capaciteitsbeperking kan inhouden en een controle op de nieuwbouw ban binnenvaartschepen. De deelnemers aan de besprekingen ileten zich bijna zonder uitzondering kritisch uit over de traditionele schp- persorganisates. de de belangen van de particuliere schippers op EEG-ni- veau over het hoofd zouden hebben gezien. Besloten werd daarom een Europese scheepvaartorganisatie in het leven te roepen, waarvan de offi ciële geboortedatum op 3 april is vast» gelegd. LONDEN (UPI) Senator Frank Church, de ambitieuze voorzitter van de senaatssub commissie voor multinationale ondernemingen, heeft maandag in Londen gezegd dat zijn sub commissie misschien nog meer concerns gaat doorlichten dan alleen Lockheed. De democraat uit Idaho vertoefde in de Britse hoofdstad op weg naar Brussel, waar hij een rede zal houden op het congres over de Russi sche joden. Church zei dat het overigens niet de! bedoeling van zijn subcommissie is, an ccocero tot concern te gaan". Hij verklaarde dat het congres zijns, inziens wettelijke maatregelen moet] nemen die volledige openheid van za-l ken in verhand me: uitbetalingen van commissieloon over wapenleveranties aan het builen!and, eiser. Senator Churcn heeft ir. Londen be sprekingen gevoerd me: premier Ha rold Wilson en oppositieleider Marga ret Thatcher. Aan hem werd gevraagd of zijn kan sen om president van de Verenigde Staten te worden, waren toegenomen door onder andere, zijn voorzitter schap ran de subcommissie. „Het zou de eerste keer rijn dat iemand zo'n gebruikte", antwoordde Op de vraag of hij vond dat minister van buitenlandse zaken ar. Henry Kis- singer zou moeten aftreden, ant woordde Church: „Ik geloof dat de beer Kissinger evenveel levens heeft :'.s een kat en het naar alle waar- ::orijkheid zolang als minister van buitenlandse zaken zai uithouden als c»e heer Ford het zal uithouden als president: namelijk tot november aan staande". Directie: F. van de Velde, K. Scherphuis en W. F. de Pogter Hoofdredocleur: G. A de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren M. P. Dielemon en C van der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Wolstraat 56-60, tel (01184) 15144. Middelburg: Mark» 51, tel. (01180) 27651. Goes: Grote Morkt 2, tel. (01100) 16140. Temeuztn*. Nieuwstraat 22, fel. (01150) 4457. Hulst: Steensfraat 6, fel. (01140) 4053. In de avonduren is de centrale redactie bezet van zondag t/m /rijdog vanaf 20.00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling: (01186) 1584. 's Zaterdags (01184) 15144 von 9-00-11 -30 uur. Redactie: (01184) 14799. Voor klachten bezorging op zo terdog: de plaatselijke kantoren von 9.00-11 JO uur. Expeditie: (01183) 63533. Overl. adv. maondog- t/m vrij dagavond von 20.30 tot 22.00 uur (01184) 15144 Zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen oer kwartaal f 37,75; franco per posl f 42,per maand f 12,75 tosse nummers ,50 (inclusief 4% btw). Advertentietarieven: 77 cent per mm; minimumprijs per advertentie 111,55; ingezon den mededelingen 27» x ta rief- Brieven bureau von dit Wod 2,50 meer. Volledige tarieven met controefc orijzen op oanvraag. Alle advertentieprijzen exdmtof 4% btw. Giro: 35 93 00, Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3