„Toename van recreatie rond Grevelingen betekent toename van de seizoenwerkloosheid" Zeeuwse vissers gaan per maand 16 dagen vissen Twee gewonden bij Kerkwerve Stoffelijk overschot van sportvisser (17) zaterdag gevonden Voorhaven Baalhoek te nauw ontworpen Algemeen rampenplan voor Sloegebied ontbreekt nog Mevrouw Dogge uit Goes kreeg Pauselijke onderscheiding ALMANAK Gs: staten behouden invloed op beleid provinciale VW 2 PROVINCIAL! ZEEUWSE COURANT MAANDAG 16 FEBRUARI 1970 NW-KRING GREVELINGEN IN BRIEF AAN PROVINCIALE STATEN ZEELAND EN ZUID-HOLLAND EN MINISTER CRM „ONTWIKKELINGEN MOETEN ZEER GELEIDELIJK VERLOPEN' GOES De kring Grevelingen van het NW Is wel tevreden over de Inhoud van de nieuwe inrlchtingsschcts Gre velingen bekken 1975. Tóch heeft men op verschillende punten kritiek, terwijl ook wat adviezen worden gegeven. Zo wijst de kring erop dat een verdere ontwikkeling van de recreatie zal lei den tot een toename van de seizoen- werkloosheid. die nu al ln ernstige mate optreedt. De kring Grevelingen in do recreatie: „Daarmee wordt een verdere verslechtering van de arbeids structuur op de eilanden teweeg bracht." Ben advies van de NW-kring: „De ontwikkelingen zullen zeer geleideliik moeten verlopen, terwijl tegelijkertijd de effecten op de werkgeleghenheid moeiten worden onderzocht en gezocht moet. worden naar mogelijkheden 'om de verhoudingen tussen vaste werkgele genheid en seizoenwerk zo gunstig mo gelijk te maken. Bij dit laatste denken wij onder meer aan maatregelen en voorzieningen wieflke erop gericht zijn om tot een verienging van de gebruiks duur van de recreatieve voorzieningen te komen. Dit zou bijvoorbeeld kunnen worden gerealiseerd door de accom modatie zodanig in te richten dat deze buiten het vakantieseizoen als studie oord of herstellingsoord gebruikt kan worden." In een sohrijven aan provinoiale sta ten van Zuid-Holland en Zeeland., de provinciale raad voor de ruimte'like ordening in Zuid-Holland, de provin- ciaie raad voor de recreatie in Zeeland, de gemeenteraden op Schouwen-Dui- veland en Goeree-Overflakkee én de minister van erm stelt de NW-kring Grevelingen de werkgeleghenheid cen traal. Men oonstateert: „Beide eilanden worden reeds gekenmerkt door een zwakke arbeidsmarkt: enerzijds leidt het tekort aan werkgeleghenheid ter plaatse tot grote pendelstromen., an derzijds brengt de bestaande werkgele genheid met zich mee., dat er een be duidende seizoenwerkloosheid voor komt." Volgens de NW-kring zijn er in het Grevelingengebied drie groepen te onderscheiden: seizoenwerk, met een duidelijke loondienst karakter (de groep werkne- mers/-neemsters, .die nh het seizoen recht hebben op uitkering') seizoenwerk van "bijkomstige aard', waaronder te verstaan valt het werk van gehuwde vrouwen, studenten en dergelijke, mensen die na afloop van het seizoen geen aanspraak (kunnen) maken op uitkeringen. De NW-kring tekent daarbij i „Naar onze overtuiging is de ee groep klein ten onzichte van de tweede groep: de derde groep onttrekt zich vrijwel geheeel aan de waarneming. Voor zover ons bekend zijn er geen nadere gegevens beschikbaar over de omvang van de verschillende genoem de groepen in verhouding tot bijvoor beeld het aantall recreanten." Vandaar dat de NW-kring Grevelingen pleit voor verschillende onderzoeken. Waardering Overigens spreekt de NW-kring met name in de aanvang van de brief waar derende woorden over de nieuwe in- richtingensohets. „Wij vinden het een goede zaak. dat uitgegaan is van een beduidend geringere recreatiedruk, dat meer accent is komen te liggen op natuurbehoud en dat met een groot aantal factoren rekening is gehouden bij het toekennen van bepaalde func- GOES Zondag heeft mevrouw M. C. Dogge-Bonte uit Goes de pauselijke on derscheiding "Pro Ecclesia et Pontifice' uitgereikt gekregen. Da plechtigheid was na de morgenmis in de rk kerk. Daarvoor was een gezel schap naar de naburige Zeeuwse Koor school in Goes getogen. Pastor H. Bok- kelman reikte de oorkonde en de ver sierselen uit. Zuster Dominica, een dochter van mevrouw Dogge, speldde de bijbehorende medaille op. Mevrouw Dogge heeft de onderscheiding gekre gen voor haar werk bij de Sint Elisa- bethvereniging, waarvan de leden zich bezighouden met het bezoeken .van zie ken en eenzame leden van de parochie. De onderscheidene heeft gedurende 30 jaar gewerkt voor de vereniging. Ook is zij bestuurslid geweest. Pastoor F. Bas- tiaensen kon wegens ziekte de plech tigheid niet bijwonen. In de Zeeuwse Koorschool waren familie en leden van de Sint; Elisabethvereniging aanwezig. -eeuwse Zacht Een ons welgezinde onderwijzer uit het land van IIul3t zond ons een bijdrage met een persoonlijke carnavalsherinnering. 's Ging om een dictee, dat hij en kele jaren geleden twee dagen -na carnaval zijn klas had opgegeven- Een toepasselijk dictee, waarin al lerlei carnavaleske zinsneden voor kwamen. 't Ging over een vader, die uitbun dig carnaval vierde en tenslotte zijn fiets pakte om zacht naar huis te rijden, Een leerlingetje had de 'ch' uit 'zacht' weggelaten. Toen de" onderwijzer haar op deze jout wees. antwoordde het kind: ,Maar meester, ik heb het m'n moeder zelf horen zeggen". ties aan deelgebieden (vergeleken met de nota's van 1967). De wijze waarop de potenties en de functies van de deel gebieden zijn vastgesteld, geeft blijk van een gedegen aanpak, waarvoor ook graag onze waardering uitspre ken." Tóch vindt, de NW-kring dat de toege meten tijd voor inspraak te kort is. terwijl men verder van mening is dat er eigenlijk een populaire versie de schets op de markt had mix..... komen. Verder stelt de NW-kring: ..De ambtelijke, werkgroep heeft de uit- glngspunten vastgesteld. Dit zou een taak geweest zijn voor de organen, die voor het te voeren beleid verant woordelijk zijn." In de schets is., zo constateert de NW-kring Grevelingen. alleen het buitendijkse gebied be schouw." In feite heeft men uiteraard wel met deze situatie binnendijks rekening ge houden bij het bepalen van bestem mingen voor de buitendijkse gebieden. Naar onze mening is echter buiten be schouwing gelaten welke invloeden de ontwikkelingen buitendijks op net bln- nendijkse gebied zullen hebben. Wij denken daarbij aan zaken als de be ïnvloeding van het; levenspatroon van de autochtone bevolking, de draag kracht van het gebied (wegen, riole ringen, winkelvoorzieningen, sociaal- culturele voorzieningen, milieu, etc) ën de werkgelegenhed Volgens de NW-krlng zullen met be trekking tot de binnendl.ikse voorzie ningen strenge eisen gesteld moeten worden ten aanzien van landschups- schoon en milieubeheer, om verstoring van het tvpische landsclian tot een uiterste minimum te beperken Het NW p'eit er in het bijzonder voor dat de gebieden voor oeverrecreatie en dagrecreatie (zowel voor intensieve als voor extensieve recreatie) met voor rang zullen worden ingericht en toegan kelijk worden gemaakt. „Het kom-f ons voor. dat in verhouding tot de voor zieningen voor jachten, voor deze ca tegorie recreanten slechts weinig in vesteringen voorzien zijn", aldus de NW-kring. Men meent ook dat de slecht-weeraccommodatie bijzonder aandacht verdient. Over de verwezenlijking van de plan nen schrijft de NW-kring Grevelin gen: „De overheid dient nauwkeurig te volgen of de projecten voor sociale recreatie wel in het gewenste tempo tot stand komen en de overheid dient in principe bereid te zijn zelf het stich ten en exploiteren van projecten voor sociale recreatie ter hand te nemen- Bij gebleken behoefte zal de overheid dit ook daodwerkelijk ter hand moe ten nemen." Verder wordt er voor gewaarschuwd de draagkracht van gebieden als de Kop van Goeree en liet westelijk deel van Schouwen, alsmede de gebieden oostelijk en westelijk van Bruinlssc,. niet te overtrekken. En tenslotte vindt de NW-kring dat bijzondere aandacht geboden is voor de wcgenstructuur en de capaciteit van de wegen. De kring schrijft: „Nu reeds zijn de wegen in de zomerweekeinden overbelast tot zwaar overbelast: in het bijzonder op de zondagen komen er enorme ver keersopstoppingen voor. Als de wegen niet worden aangepast, ontstaat een onhoudbare situatie." Bij nieuwe slniciuur MIDDELBURG Volgens gedeputeer de staten behouden provinciale staten invloed op het beleid van de provinci ale WA' als daar de herziening van de structuur (stichtingsvorm) wordt doorgevoerd. Dit antwoorden gs op vragen uit de statencommissie voor de financiën naar aanleiding van het subsidievoorstel dat komende vrijdag in provinciale staten aan de orde komt- "Krachtens de concept-statuten zal het beleid van de provinciale VW moeten worden afgestemd op dat van de provincie Zeeland. Via ons college kunnen de provinciale staten invloed uitoefenen op het be'.eid van de pro vinciale VW- Voorts wordt na ver loop van vier jaar subsidiering van de provinciale VW weer (ten principale) aan de beoordeling van provinciale staten onderwerpen', aldus gs. Ds bes'issing over de herziening van de WV-structuur is overigens een zaak van de algemene vergadering van deze vereniging, De keuze van de stichtingsvorm voor de nieuwe struc tuur heeft verder te maken met het verkrijgen van pensioenwet-erkenning. Uit een overzicht van gs blijkt verder de organiasatie van de VW in Zee land overeenkomst met die in Gronin gen. Friesland. Drente en Limburg en in mindere mate met die in Brabant. Gelderland en Overijssel, waar sterke sfcreek-WV's zijn. In de randstad is het VW-weten meer de grotere plaatsen. (ADVERTENTIES Steeds meer mensen ko men in Conny'SBistr°-snack NATUURLIJK! 't Is er goed en nog GOEDKOOP ook!!! NIEUW: SPAGHETTI NAPOLI 5,- Tot ziens in ConnV|ist„siiacR Ook voor kinderpartijtjes. MARKT 21 - MIDDELBURG 01180-13201 ZEVIBEL ACHTER BESLUIT URKER VISSERS „ZEFS WEL GENEGEN TOT NOG MINDER" BRESKENS De Zeeuwse kottervis- sers die aangesloten zijn bij de vereni ging Zeeuwse Visserij Belangen (Zevi- bel) zullen ook zestien dagen per maand gaan rissen. Zij sluiten zich hiermee aan bij het besluit dat de Ur ker vissers zaterdag tijdens de vissers vereniging unaniem genomen hebben. Hiermee willen de Urkers in samen werking met de vissers uit Zeeland. Den Helder en Texel bewijzen dat zij wel aan een eventuele quotering van tong en schol willen meewerken, als dat een andere quotering zou zijn zo als die nu door minister Van de Stee is afgekondigd. Deze van regeringszij- Actiegroepen Schelde-Rupel voor open Oosterschelde ATLISSINGEN De Verenigde Actie groepen Schelde-Rupel dringen in een 'telegram aan de Nederlandse regering en de tweede kamer en de Belgische minister van buitenlandse zaken aan op een bevelling van de Oosterschelde door dijkverzwaring. Volgens deze co mités is een open Oosterschelde be langrijk voor een veilig Westerschel- degebied. Ze vragen in hun telegram om een onmiddellijk contact over de ze zaak tussen de regeringen van Nederland en België. De Verenigde Actiegroepen Schelde- Rupel wijzen er in him telegram op dat zowel in België als in Nederland op wetenschappelijk niveau overtui- gend is bewezen dat door afsluiten van de Oosterschelde de risicofactor voor de bevolking langs de Wester schelde en in het Schelde-Rupel gebied onverantwoord hoog wordt. Ze memo reren daarbij de recente overstromin gen in het Schelde-Rupelgebied en de desastreuze gevolgen daarvan. De tekst van dit telegram is opgesteld tijdens een vergadering van deze ac tiegroepen in het Belgische Boom. Daar bespraken deze 24 actiegroepen en cultuurverenigingen de problema tiek van Ooster- en Westerschelde. Brand aan boord van jachtje BRUINISSE Zondagmorgen is brand uitgebroken aan boord van het jachtje 'Geja', <"at afgemeerd lag in de vlucht- haven van Zijpe. De brandweer van Bruinisse bluste de brand. Het scheepje :s vervolgens naar de haven van Stavenisse gesleept. De technische recherche van de rijkspolitie zal daar een onderzoek instellen naar de oorzaak van de brand. de gekomen regeling laat, aldus de Urker vissers, geen ruimte en zal re gelrecht leaden tot faillissement van een groot aantal vissers. .-Dit is een koude sanering en daaraan werken we niet mee. Daarom dit alternatief in de beperking van de vistljd", aldus de Urker vissersvereniging. De heer J. M. Walhout. bestuurslid van Zevïbel, vertelde dat de Zeeuwse kottervissers eigenlijk nooit meer dan vier dagen in de week vissen. ..Maan dagmorgen omstreeks acht uur varen we uit en vrijdagavond om zes uur liggen we aan de kade"- zo zei hij. 'Nog minder' „We zijn zelfs wel genegen om nog minder te gaan vissen", zo zei de heer Walhout", als dat een oplossing is voor de huidige moeilijkheden. De hele kust zal dan wel mee moeten doen. De aan voer van ris wordt minder en dan gaat de prijs omhoog." Hij vertelde dat al een flink aantal Zeeuwse kotters donderdagavond al afmeert. Hij sprak van een percentage van 70. De heer Walhout zei begrepen te heb ben dat de maatregel alleen voor de maand februari geldt. „Voor maart zal in een vergadering over nieuwe maat regelen beslist moeten werden", zei hij. Visserijschool in Vlissingen telt dit jaar 65 leerlingen MIDDELBURG Dc Zeeuwse visserij- school in Vlissingen telt momenteel (cursusjaar 1975-1976) een 65 leerlin gen. Dit antwoorden gedeputeerde sta ten in antwoord op een vraag uit de statencommissie voor de financiën. De ze vraag werd gesteld naar aanleiding van een subsidie voor het schoolfonds van de risserijschool, die vrijdag aan de orde komt in de vergadering van provinciale staten. De 65 leerlingen zijn verdeeld over een afdeling lager onderwijs met een eerste klas, een tweede klas en een derde klas alsmede een afdeling mid delbaar onderwijs. d;e bestaat uit een klas motordrijvers. Het grootste aan tal leer :r~en cp de s->ool is afkom stig uit Vlissingen (22) en Arnemui- den (10)- ZOMERDIENSTREGELING GAAT OP 1 MEI IN Tarieven Olau- Line stijgen flink VLISSINGEN De tarieven van de Olau-line laten met ingang van 1 april een vrij forse stijging zien. Zo gaat de prijs voor een enkele reis voor volwassenen omhoog van 25 gulden naar 38 gulden. De retourprijs is dubbel. Voor kinde ren stijgt het tarief yan 12.50 gul den naar 19 gulden voor een enke le reis. Reizigers die hun auto naar Enge land mee willen nemen moeten vanaf april voor een wagen met een lengte tot 3,81 meter 60 gul den betalen. Dat betekent een stij ging van 18 gulden. Voor auto's met een lengte tot 4.27 moet men vanaf 1 april 80 gulden betalen. Dat betekent in vergelijking met het huidige tarief een stijging van 17 gulden. Voor personenauto's die langer zijn dan 4,27 meter vari eren de prijzen vanaf 1 april van 103 gulden tot 133 gulden. Voor elke dertig centimeter die de auto langer is dan 4,49 meter moet men 10 gulden betalen. De prijs voor fietsen en bromfietsen wordt zes gulden. Vanaf 1 mei gaat de Ol au-Line varen volgens de zomerdienstrege ling. De Olau Dana gaat met in gang van die datum uit charter, maar wordt vervangen door de Olau Kent. De Olau-Line blijft voorlopig dus met twee sche pen op Sheerness varen. De Olau- West en de Olau Kent. De Olau West wordt op een later tijdstip mogelijk vervangen door een zus terschip van de Olau Kent. De zomerdienstregeling, die slechts kleine veranderingen on der in vergelijking tot de huidige regeling luidt als volgt: De Olau West vertrekt 's morgens om elf uur uit Vlissingen en komt om zes uur lokale tijd aan in Sheerness. Het schip vertrekt om tien uur 's avonds uit Sheerness en is dan om vijf uur 's ochtends terug in Vlissingen. De Olau Kent vertrekt dagelijks om elf uur 's avonds uit Vlissin gen. De aankomst in Sheerness is om zes uur 's ochtends plaatse lijke tijd. Het schip vertrekt dan om twaalf uur uit Sheerness en is 's avonds om zeven uur terug in Vlissingen. AUTO VERLEENDE GEEN VOORRANG KERK AVERAGE Bij een verkeerson geluk op de kruising Heuvelsweg-Kak- kersweehveg te Kerkwerve zijn zater dagavond twee inwoners van Kerkwer ve gewond. Beiden braken een been en liepen lichte hoofdwonden op. Ze zijn overgebracht naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis te ZIerlkzee. Het ongeluk gebeur:'» omstreeks acht uur zaterdagavond. W. van de B. en D B. reden met hun bromfiets over de Heuve'.sweg. Bij de kruising met de KakkeTsweelweg kregen ze geen voor rang van een personenauto, bestuurd door W. M. B. uoit Noordgouwe- Er ontstond een a°uriïd,'ng waarbii de be rijders van de bromfiets ten val kwa men. De auto werd als gevolg var aanrijding zeer zwaar beschadigd. Ook de bromfiets liep schade op. De auto werd zwaar beschadigd bij de aanrijding, op de voorgrond ligt de brommer op de grond. Inbraakje in hervormde kerk in Terneuzen TERNEUZEN In de nacht van za terdag op zondag is ingebroken in de hervormde kerk aan de Noordstraat in Terneuzen. De daders verschaften zich toegang via een deurtje aan de achterzijde van het gebouw. In de con sistoriekamer braken ze een least o Er werd slechts een tientje vermist, maar in de kerk zelf richtten de in brekers wat vernielingen aan- Banken, planten en kandelaars moesten het ontgelden. De politie ls de daders nog niet op het spoor. RP-VLIEGTIUG VOND LIJK IN GEUL VAN MOLENPLAAT MIDDELBURG Zaterdagmorgen is het stoffelijk overschot van de 17-Jar!s. sportvisser Petrus Kessel uit Oud-Gastel in de Oosterschelde gevonden, li- jongeman was sinds donderdag vermist, na een vispartij op de Oosterschekk. Een vliegtuig van de rijkspolitie lokaliseerde het stoffelijk overschot zaterdat morgen omstreeks 08.50 uur in een geul van de Molenplaat in de Oosterschei de. Het vaartuig RP 18 van de rijkspolitie te water heeft het lijk geborgen. Het stoffelijk overschot is daarna naar Bergen op Zoom vervoerd. Petrus Kessel ging donderdagmiddag samen met de heer C. J. SuijkerburL (39) uit Nispen op de Oosterschelde vissen. Zij voeren met een stalen bootje met buitenboordmotor de haven van KrabbencLijke uit. Nadat de heer Sihjke: buijk 's avonds nog niet thuis was gekomen, alarmeerde zijn echtgenote politie. De rijkspolitie te water begon donderdagavond onmiddellijk een aotó- actie met de schepen RP 18 en 57. De speuractie leverde echter geen rewii-1 taat op. De heer Suijkerbuijk weid vrijdagmorgen rond acht uur gewonden. Hij had de nacht doorgebracht op de Molenplaat. De bemanning van het binnenvaart- schip "Hamerstroom' zag hem op de plaat. Dat schip kon vanwege de diep gang de Nispeoaar echter niet bereiken. "De Hamerstroom' meldde de vondst wel aan de rijkspolitie. De binnemvaarttanker 'Shell 74' passeerde ook de Mo lenplaat en haalde de heer Suijkerbuijk aan boord. Later stapte hij over op een vaartuig van de rijkswaterstaat en werd hij naar de Kreekraksluizen ge bracht. Uit het relaas van de heer Suijkerbuijk bleek dat de buitenboordmotor van him bootje dienst had geweigerd. Na vertrek uit het haventje te Krabbendijlte hadden ze vastgemaakt aan een paal. Op een onverwacht moment raakte het I scheepje los als gevolg van een harde windstoot. Doordat de motor niet meer op gang kon worden gebracht dreef het bootje af er waren geen roeispanen aan boord en liepvast op de Molenplaat. De heer Suijkerbuijk en Petrus Kessel probeerden van de plaat te komen en de wal te bereiken. De heer Suil- kerbuijk keerde halverwege terug. De jeugdige Kessel zwom door en moest dat met de dood bekopen. f Slot van pagina 1 nu toch ook een grondig onderzoek gaande is, vonden we het verstandig aan de bel te trekken". De directeur van bet loodsweaen dis trict Scheldemond, kapitedn-ter-aee N. M. Bollen in Vlissingen, bevestigt dat de bezwaren van de Loodstecimische Commissie zijn doorgespeeld naar rijkswaterstaat. Het ontwerp van de Baalhoekvoorhaven ls slechts getest aan de nautische behoeften, zo is de indruk van de heer Bollen, die overi gens van mening is dat de bouw van een radarketen en het invoeren van een scheepvaartregeling de problemen zouden kunnen wegnemen. Acceptabel Volgens ir. T. G. van der Meer van het bouwbureau van rijkswaterstaat ln Bergen op Zoom ls het te verwach ten stroombeeld van de Baalhoek voorhaven uitvoerig bestudeerd ln het Waterloopkundig Laboratorium in Borgerhout (B). Ook heeft men ge^ bruik gemaakt van de ervaringen bij de voorhavens bij Hoek van Holland en Delfzijl. GS IN ANTWOORD OP STATENVRAGEN OVER BEDRIJFSONGEVAL BIJ HOECHST VOOR MONTEDISON ZULLEN BESTAANDE REGELINGEN GELDEN MIDDELBURG Voor het Sloegebied bestaat nog geen algemeen rampen plan. Dit antwoorden gedeputeerde sta ten op vragen van statenlid W. Don (pvda) over een bedrijfsongeval (be gin van brand) bij Hoeclist op 14 no vember van het vorig jaar. Men ant woordt daarbij dat een rampenrege ling in eerste lnstante een gemeente lijke zaak is. „Behalve aotiveren, stimuleren en zo nodig de behulpzame hand bieden, gaan de mogelijkheden van de commis saris der koningin op provincaal ni veau belast met de zorg voor openbare orde en veiligheid echter niet", al dus ged "ifeerde staten. Uit een gelijktijdig verschenen ant woord op vragen van de statencommis sie voor miiifiibebeer over de eventue- van Montedison blijkt dat in het Sloegebea op vrijwillige basis een stelsel van "nulpverlenningsafspra- ken is ontwikkeld tussen de brandwe ren van Vlissingen en Borsele en de bedrijven. „Ten aanzien van de formele vastleg ging van de regeling wordt nog onder handeld, doch in de praktijk worden de technische afspraken reeds voor zo ver mogelijk nagekomen, hetgeen tot nu toe op bevredigende wijze ver loopt", aldus gs aan de commissie mi lieubeheer. Zowel in antwoord op de vragen van de heer Don als in antwoord op de vragen van de statencommissie geven gs toe dat door de eerst verantwoor delijke overheid geven gs toe dat door de eerst verantwoordelijke overheid in het Sloe de gemeente Vlissingen en Borsele nog geen foranele rampen regeling is vastgesteld. De gemeenteraad van Vlissingen legde overigens vorige maand de basis voor een dergelijke regeling met de goedkeu ring van een basisrampenverordening. Bij de gemeente Borsele is de materie nog maar in een stadium van studie. Overigens benadrukken gs dat men in Borsele over een rampenregeling voor de kercentrale beschikt, waarvan ge deelten (zoals alarmering en evacua tie) ook bruikbaar zijn voor ongeluk ken van andere oorsprong. Montedison Ten aanzien van de eventuele vestiging van Montedison schrijven gedeputeer de staten dat dit bedrijf in eerste In stantie een regeling dient te ontwerpen die aansluit en past in het kader de bestaande hulpverleningsaanspra ken. Zonodig wil men dit via de hinder- wet tot stand brengen. Uit het antwoord op de vragen van de heer Don blijkt nog dat de directie van Hoeohst het bedrijfsongeval van 14 november vorig jaar niet heeft aan gemeld bij de arbeidsinspectie. Inmid dels heeft de arbeidsinspectie wel in gegrepen sn zijn door de directie van Hoechst maatregelen genomen om een dergelijk ongeval (brand van het iso latiemateriaal aan een smedtvas) in de toekomst te vooricomen. Ir. Van der Meer: „Er is veel studie geweest en we zijn er nog mee bezig. Maar de deskundigen zijn van mening dat het met de bevaarbaarheid bij Baalhoek goed zit. Het is gewoon acceptabel, gegeven het feit dat een ontwerp altijd een compromis is tus sen bevaarbaarheid en aanslibing". Het Bouwbureau in Bergen op Zoom maakt op het ogenblik weinig haast met de plannen voor het Baalhoekka- naal omdat er eerst zekerheid moet zijn over de politieke standpunten. Pas als de parlementen van Neder land en België de verdragen hebben bekrachtigd, wordt de verdere uitwer king van de plannen ter hand geno men. „De zaak staat nu op een laag- pitje. De bezwaren van de loodsen, die bekend zijn en ook worden er kend, komen bij de uitwerking zeker aan de orde", aldus ir. Van der Meer. De nieuwe scheepvaart regeling voor de Westerschelde is nagenoeg in con cept klaar, vertelt ir. G. C. Streefkerk van rijkswaterstaat, arrondissement Vlissingen Aan één artikel wordt op het ogenblik de laatste hand gelegd: dat over de meldingsplicht van ge vaarlijke stoffen. Hierover is overleg gaande met de PTT, omdat het mari- foonverkeer aan de orde ls. In een nieuw tijdelijk reglement is de ver keersregeling met aan wijsbevoegdheid de hartewens van de loodsen opgenomen. Ir. Streefkerk wil zich niet wagen aan eenvoorspelling van het tijdstip waarop een en ander kan ingaan. „Technisch is de zaak vrijwel rond. Maar omdat het verdragen zijn met België, zijn de ministeries van buitenlandse zaken erin gemoeid. Dat kan vertragend werken. Over de ver dere procedure van de nieuwe regelin gen is niets met zekerheid kend". Zeeuws Centrum Amateurtoneel krijgt binnenkort tweede adviseur HULST Het Zeeuws Centrum voor Amateurtoneel kan binnenkort hoogst waarschijnlijk een tweede toneeladvi seur aanstellen. ZCA-voorzitter G. Baijens verspreidde dit "heuglijke nieuws' zaterdag in Hulst, waar hij de viering van het dertigjarig bestaan van de Transfiguratie' bijwoon de. „Eind van de week hebben we mon deling berioht gekregen uit Den Haag dat er een tweede man bij mag. Onze huidige adviseur Ad van Noort heeft erg hard gewerkt, maar hij kan het niet meer alleen aan. Er is op het ge bied van drama in Zeeland steeds meer te doen", zei de heer Baijens, die con cludeerde dat het zaterdag behalve voor de transfiguratie* ook feest was voor het ZCA. Oud-Middelburger drs. D. J. Griep (38) verongelukt MIDDELBURG Bij een verkeerson geval op de Grevelingen dam is vri.kUi avond de oud-Middelburger drs. D. I Griep (38) om het leven gekomen. Dt heer Griep woonde in Voorburg, wai: hij bij de Stichting Wetenschappelijï Onderzoek Verkeersveiligheid (swoti werkzaam was als verkeerspsyebo loog. Het voor de heer Griep dodelijk val gebeurde op weg naar Middelbirj Vermoedelijk als gevolg van een blad: out kwaim hij op de Grevelingendar met zijn auto op de linker weghelf! waarna hij in een slip raakte, over df kop sloeg en van de weg afschoot De heer Griep studeerde na zt: schooltijd in Middelburg en Goes psy chologie aan de Universiteit van Am sterdam. Na zijn wetenschappelijk! opleiding begon hij zijn loopbaan di rect bij de SWOV. Daar werd lüj d» grondlegger van de verkeerspsycholO gie in Nederland. Als eerste in Nederland ontwikkeld! en stimuleerde drs. Griep het onde: zoek naar de mogelijkheden en bept: kingen van de mens als autobestuir der in het wegverkeer. Als zodarij leverde hij ook een belangrijke bijdr. ge aan het beleidsplan voor cle ve keersveiligheid dat de SWOV vo: jaar voor de minister van verkeer i waterstaat maakte. Verder had i heer Griep zitting in verschillende r-- tionale en internationale verkeersccc missies en was hij docent verkeer kunde aan de TH in Delft. VRIJ KOLD AVolkenvelden, maar vrijwel overt droog. Zwakke tot matige noordoos telijke wind. Middagtemperatuns rond het vriespunt. Vooruitzichten voor dinsdag en woens- dag. Droog en vrij zoning, 's Nachts lichte plaatselijk matige vorst, temperature: in de middag enkele graden boven nil Weersvooruitzichten in cijfers gemiil- deld over Nederland. Voor dinsdag aantal uren zon: 2 tot 9; min. temp.: omstreks -4 gr., max. temp. omstreeks +3 gr; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 pro cent; kans op een geheel droog etn» 90 procent. Voor woensdag: aantal uren zon: 3 tót 9; min. temp.: omstreeks -4 gr; max- f temp: omstreeks +3 gr; kans op een j droge periode van minstens 12 uur: h procent: kans op een geheel droog et- maal: 90 procent. ZON EN MAAN 18 februari Zon op 07.51 onder 17-58 Maan op 22.16 onder 08J7

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2