LEEN PFROMMER: ORGANISATIE IS WAARDELOOS Zij staan in voor Miele Hans van Helden weer achtervolgd door noodlot Tussentijden eerste zes Loting tien kilometer: het kon niet beroerder PIET KLEINE DOOR OLYMPISCHE BLUNDER BIJNA TE LAAT AAN DE START Uitslag 1500 m Spelen op radio en televisie Leeuwenhoek: gang van zaken hier onverteerbaar STORHOLT JOEG NAAR HET GOUD Medailleverdeling RECORDAANTAL TOESCHOUWERS IN INNSBRUCK ■cLeukeTip m M-L4sw— Olympisch allerlei Miele ZATERDAG 14 FEBRUARI 1976 Door het wegens ziekte uitvallen van enkele deelnemers, werd het wedstrijd schema gewijzigd Een en ander had tot gevolg dat Piet Kleine met op tijd op de baan verscheen, terwijl Krien- buhl stond te wachten moest Piet nog zijn schaatsen aandoen. De uitslag van de 1.500 meter luidt: 1. Jan Egil Storholt (Noo) 1.59,38; 2. Joeri Kondakov (Sov) 1 59.97; 3. Hans van Helden (Nedi 2.00.87; 4. Sergej Rjabev (Sov) 2.02,15; 5. Dan Carroll (VS) 2.02,26: 6. Piet Kleine (Ned) 2.02.28; 7. Eric Heiden (VS) 2.02,40; 8 Colin Coates (Aus) 2.03.34; 9. Klaus Wunderlich (O-Dl) 2.03,41; 10. Olavi Koeppae (Fin) 2.03.69; 11. Kaj Stensh- jemmet (Noo) 2.03,75: 12. Herbert Schwarz (W.-Dl) 2.03.76; 13. Sergej Martsjoek (Sov) 2.04,45; 14. Gaetan Boucher (Can) 2.04,63; 15. Terje Ander sen (Noo) 2.04,65: 16 Dan Johamsson (Zwe) 2.04,73; 17. Lennart Carlsson (Zwel 2.04,76; 18. Joeng Ha Lie (Kor) 2.05,25; 19. Bruno Toniolli (Ita) 2.05,66; 20. Richard Toume (Fra) 2.06,43; 21. Masahiko Yamamoto (Jap) 2.06.67; 22. Mats Walberg (Zwe) 2.08,72; 23. Mike Woods (VS) 2.08,77; 24. Geoffrey San dys (Gr.-Br.) 2.09,17; 25. Floriano Mar- tello (Ita) 2.09.68: 26. Ludwig Kronfuss (Oos) 2.11,17; 27. Franz Krienbühl (Zwi) 212.52; 28. Gilbert van Eesbeeck (Bel) 2.12.74; 29 Berebd Schbus (Oos) 215.41; 30. Giovanni Panciera (Ita) 2.33.52. Zaterdag 14 februari: 09.00-18.30 uur Ned. 2: reportages 10.000 m hardrijden heren, skiën (slalom heren), bobslee (4-mans bob), ijshockey en samenvattin gen. 22.50-23.50 uur Ned. 1: reportage ijshockey en samenvattingen. Zondag 15 februari: 12.55-15.15 uur Ned. 2: reportage skispringen. 16.25-18 00 uur Ned. 2; reportage kunstrijden (demonstraties). 18.00-18.15 uur Ned. 2: samenvat tingen 20.00-21.00 uur Ned. 2: reportage sluitingsceremonie in Innsbruck. Radio (Hilversum III) Zaterdag: 09.03-15,00 Olympische reportages. 16.03-18.00 sportshow met Olympisch nieuws 22.02 sportshow 22.40 Olympische re portages. Zondag. 14.02-18.00 langs de lijn met Olympische reportages. Het programma van de Olympi sche Winterspelen voor zaterdag zondag ziet er als volgt uit: 08.30-11 45 uur: ski. langlauf 50 ki lometer heren; 09.00-15.00 uur; schaatsen, 10.000 meter heren; 10.00-14.30 uur: ski. slalom heren; 13 00 uur ijshockey a-groep- West-Duitsland - Verenigde Sta ten; 16 00 uur. ijshockev a-groep Polen - Finland. 14.30-ie.45 uur. bobslee, vierpersoons; 20.00 uur- ijshockey a-groep, SovjeHJnie - Tsjechoslowakije Zondag: 13.00-15.15 uur; skispringen. 90 meterschans; 16.30-18.00 uur: kun strijden. demonstraties. 20.00- 21.00 uur: sluitingsceremonie. INNSBRUCK - De steeds terugkerende ergernis over de falende organisatie van het olympisch schaatstoernooi eindigde vrijdag met een stuitend tafereel in de catacomben van het ijsstadion. Op weg naar de kleedkamer liep Leen Pfrommer de Rus Kapi- tonov, hoofdarbiter bij de schaatswedstrijden, tegen het lijf. In alle rust wilde de Nederlandse bondscoach hem er op wijzen waar precies de fout lag van Piet Kleine's te late komst aan de startstreep, maar converseren met de Russische official, die Duits noch Engels spreekt, is een vrijwel onmogelijke zaak. Hoofdschuddend en met een gevoel van machteloosheid wendde Pfrommer zich dan ook van de Rus af. Pfrommer no good, Pfrommer catastrofe" waren de enige verstaanbare woorden die Kapitonov hem nariep. Vervolgens vervoegde Bram Leeuwen hoek chef de mission van de Nederlandse afvaardiging, zich bij de stramme Rus om hem een officieel protest te overhandigen. Hierin werd geprotesteerd tegen de veranderde paarindeling op de 1500 meter waarvan de Nederlanders niet op de hoogte waren gebracht. Een van boosheid trillende Leeuwen hoek besefte weliswaar dat het pro test niets meer zal kunnen veranderen aan de uitslag van de zo turbulent verlopen schaatsmijt. „Maar hef gaat me erom dat er voortaan geen machtsmisbruik meer kan plaats vin den. De gang van zaken hier vind ik onverteerbaar. Met zo'n man als Kapi tonov is geen enkele conversatie mo gelijk. Dat is toch te gek om los te lo pen. Maar ik laat me niet afschepen. Vanavond wil ik hem beslist nog spreken, dan moet er maar een tolk bij komen", aldus een geëmotioneerde Leeuwenhoek. In de kleedkamer Eerder had de NOC-official de Russi sche scheidsrechter er slechts op het nippertje van kunnen weerhouden dat Piet Kleine gediskwalificeerd werd, want toen de rijders van het twaalfde paar naar de streep werden geroepen was Franz Krienbuehl er wel, maar zijn Nederlandse tegenstander bevond zich nog in de kleedkamer. Vier minuten heeft Leeuwenhoek aan de rand van de baan de arm van Kapitonov vastge houden om te verhinderen dat de Rus iets zou ondernemen. Het lukte. Na een korte periode van grote verwarring verscheen Kleine op het ijs. maar van inrijden kon geen sprake meer zijn en door alle opwinding ontbrak uiteraard ook de juiste concentratie. Een nieuwe topprestatie was daarom bij voorbaat onmogelijk geworden. De gebeurtenissen bleken Piet Kleine naderhand zo erg te hebben aangegre pen dat hij ieder commentaar weiger de. Met een bedrukt gezicht stond de Drent, die opnieuw had willen schit teren, na afloop van de wedstrijden zwijgend in een hoekje onder de hoofdtribune. „Het is allemaal de schuld van de wed strijdleiding", legde Leen Pfrommer uit. „Bij de loting was bepaald dat na iedere zesde rit de baan gedweild zou worden. Een half uur voor het begin van de wedstrijden heb ik geïnfor meerd of hierin nog veranderingen wa ren gekomen. Er bleken toen twee uit- vallers te zijn, wat inhield dat Kleine in het dertiende paar. dus na de tweede dweilpauze moest rijden. Dat daarna de situatie weer gewijzigd werd omdat nog eens drie deelnemers van de lijst geschrapt werden is ons niet meege deeld. Een hoogst kwalijke zaak. want wij wisten daarom niet dat Kleine in het twaalfde paar terecht was geko men, dus vlak voordat de machines voor de tweede maal het ijs gingen prepareren". Deze fout van de organisatie, de zo veelste tijdens het schaatstoernooi, was inderdaad onvergeeflijk, maar de Nederlandse ploegleiding - in het bij zonder chef d'equipe Jan Busscher - had ook zelf attenter kunnen zijn, want voor het begin van de 1500 meter was de absentie van vijf rijders door de luidsprekers aangekondigd. Bo vendien wist Franz Krienbuehl. Piet Kleine's tegenstander wél waar hij aan toe was. Maar er was meer w aar over de Nederlandse schaatsleiders in Innsbruck zich vrijdag erg opwonden. Tot driemaal toe werd het begin van de wedstrijden uitgesteld. Het aanvan- gtijdstip werd uiteindelijk verschoven naar vijf voor half elf. wat in het bij zonder voor Hans van Helden, die in het tweede paar was ondergebracht, vervelende gevolgen had. „Tweemaal stond ik voor niets op het ijs om te gaan inrijden. Dat hele gedoe hield'me behoorlijk uit mijn concentratie. Maar eigenlijk kan ik er nu alleen nog maar om lachen omdat die Oostenrijkers zulke ontzettende stommerikken zijn. De ene keer moet je door de boter ploegen omdat ze de knoppen van de vriesmachines de verkeerde kant om draaien en nu zitten ze te klooien met de starttijden Die scheidsrechter is ook een lor. Wie zijn hier nu eigenlijk belangrijk, die officials of wij. Ze den ken natuurlijk dat de medailles toch wel verdeeld zullen worden, want een nummer één. twee en drie komt er al tijd uit. Een puinnoop is het en anders niet". Grote fouten Ook Leen Pfrommer was hard in zijn oordeel: „Ik vind het ronduit een waardeloze organisatie. Een clubwed strijd in Heerenveen is beter georgani seerd dan deze Olympische Spelen. Aan het weer kunnen ze uiteraard niets doen. maar er worden zoveel grote fouten gemaakt die het wed strijdverloop beïnvloeden. Vandaag is het uitstel van de eerste rit fnuikend geweest voor de voorbereiding van Hans van Helden Hiermee wil ik de prestaties van Storholt en Kondakov, die grandioos hebben gereden, beslist niet kleineren, maar zij hebben in het vierde paar minder last gehad van de verschuivingen' Een gepikeerde Leen Pfrommer uit zijn misnoegen over de organisatorische gang van zaken bij Henny Roos. de be kende internationale scheidsrechter ilinksim het midden zichtbaar Jan Busscher chef d'equipe INNSBRUCK - De tussentijden v. Storholt Kondakov Van Helden Rjabev Carroll Kleine 0 Rodelen en bob dreigen van de lijst van olympische sporten te worden geschrapt, omdat deze sporten in relatief weinig landen' worden beoefend. Uitgangspunt is. dat een sport in ten minste 25 landen actief wordt bedreven. Van rodelen en bob kan dat echter nauwelijks worden gesteld. INNSBRUCK - Het gedrag van Hans van Helden blijft onbereken baar. Niemand had bijvoorbeeld verbaasd hoeven op te kijken als de eigenzinnige schaatser, nadat zijn kans op het goud was vernietigd, het olympische ijsstadion woedend zou hebben verlaten zonder acht te slaan op een eventuele dopingcon trole. Maar Hans van Helden, die juist op de 1500 m zijn grote slag had willen slaan, nam zijn neder laag gelukkig uiterst sportief op. „Woensdag na de 5000 m was ik erg kwaad, maar nu ben ik toch wel blij met het brons. We hebben on der gelijke omstandigheden gere den en ik heb gewoon van iemand verloren die harder reed. Zo gaat dat nu eenmaal in de sport en dat accepteer ik volledig". Van Helden wilde daarom ook niet te lang meer stilstaan bij het mer kwaardige begin van het spectacu laire gevecht hoewel het gehannes met het aanvangsuur (door het uit- vallen van vijf deelnemers moest de computer opnieuw worden gepro grammeerd) zeker in zijn nadeel was. „Het hele spel moetje maar zo snel mogelijk vergeten. Je kunt niet aldoor blijven zeiken. In ieder geval ben ik over vier jaar weer van de partij. Misschien pak ik nog wel twee Olympische Spelen mee", was zijn laconieke reactie weleer, Schenk en Verkerk, in een legendarische jacht voor de eerste maal de twee minuten-barrière. Maar dat vond plaats op de won derhaan van Davos en daarmee kon de piste in Innsbruck vrijdag in de verste verte niet worden vergeleken. Kwelling Berusting Uit zijn woorden en houding blijkt een bepaalde berusting in het nood lot dat Van Helden in Innsbruck tot en met vrijdag heeft achtervolgd. Het heeft hem geen enkele keer meegezeten. Vrijdag trof hij het an dermaal slecht om voor zijn groot ste tegenstanders een richttijd te moeten aangeven. Met alle energie die in zijn taaie lichaam aanwezig is. bracht Van Helden in het tweede paar een tijd op het scorebord, waarmee hij. gezien zijn vrij onge bruikelijke vreugdevolle reactie naar de talrijke Nederlandse sup porters, erg was ingenomen. Ook Leen Pfrommer opperde na derhand: „Met die bijzondere knappe tijd dacht ik op dat mo ment dat Hans zeker in de medail les zou vallen en ik hield zelfs al rekening met het goud. Maar nadat Storholt en Kondakov hadden ge reden was het brons nota bene nog erg onzeker''. Hans van Helden reed gezien de al lesbehalve ideale omstandigheden waarschijnlijk zijn beste 1500 m, het verbluffende tweegevecht Storholt-Kondakov was vermoede lijk het meest bewonderenswaar dige duel dat ooit op deze afstand is geleverd. Vijf jaar geleden doorbra ken de illustere recordjagers van Het ijs verkeerde na de zee van kri tiek gedurende en na de 5000 m van woensdag onmiskenbaar in voort reffelijke staat. De vloer was kei hard en het glijvermogen optimaal. Maar de tot storm aanwakkerende wind kon onmogelijk uitsluitend als een voordeel worden beschouwd. De merkwaardige turbulentie, veroor zaakt door de hoge tribune en over kapping tegen de ijshal, stuwde de rijders weliswaar in een deel van de eerste bocht, het daarop volgende rechte eind en de tweede kromming in de rug. maar het traject naar de eindstreep moet een ware kwelling zijn geweest. Een volledig windstille ambiance als in Davos is hoe dan ook heel wat aanlokkelijker, het geen door Hans van Helden werd beaamd: „Uitsluitend door de klasse van de rijders werden deze goede tijden gemaakt. De wind was allesbehalve in ons voordeel, omdat je steeds van ritme moest verande ren". Toen Jan Egil Storholt. die vrijdag zijn 27e verjaardag vierde en de eveneens verbluffend sterk terug gekomen Jury Kondakov, na 700 nï voor dc tweede maal de finishlijn passeerden, was er nog alle hoop voor Hans van Helden, die de boeiende strijd vanaf de inrijbaan gadesloeg. In de daaropvolgende ronde viel de beslissing. Storholt en Kondakov cirkelden opnieuw binnen 31 seconden rond. terwijl Van Helden in dat gedeelte van de race bijna 32 seconden nodig had Ook de slotronde van het Noors- Russische koppel was iets sneller waarna de sensationele eindtijden 1.59.38 voor de winnende Storholt en 1.59.97 opflitsten. Van Helden: „Ik heb Storholt later gevraagd of hij op mijn tijd was ver- Een supporter ontplooit de Noorse vlag boven het hoofd van Jan Egil Storholt, de winnaar van de 1500 meter. trokken. Zijn antwoord was ,ja". Het is mij dit jaar nog niet gebeurd dat ik op een tijd van een Noor kon weggaan" Geëmotioneerd John Tenmann. twee dagen gele den ondanks de gouden medaille van Stensen, een getekend man na de 5000 m. was zichtbaar geëmotio neerd door de gouden triomf van zijn pupil. Hij heeft de critici, die halverwege de week zijn aanpak ter discussie stelden opnieuw de loef afgestoken Toch is het frappant dat dezelfde Storholt op de vijf kilome ter kansloos op de negende plaats eindigde en vrijdag blaakte van zelfvertrouwen. De mentale invloed van Tenmann heeft echter opnieuw een wonderbaarlijke uitwerking ge had. Althans op Storholt. want de beide andere Noren, Andersen en Stensh- jemmet finishten in de midden moot. Met name van Stenshjem- met, de Europese kampioen, was dat opmerkelijk, want tot dusver is hij steeds de beste Noor geweest op de 1500 m. Maar Tenmann heeft erg goed aangevoeld dat het deze keer in de eerste plaats van Storholt moest komen, want deze kreeg het voorrecht om in de eerste groep te worden geplaatst. De terugval van Stenshjemmet, al blijft het riskant een Noor af te schrijven voor evenementen die nog moeten komen, komt trouwens wel overeen met het beeld dat het' ..Tenmann-systeem" voortdurend te zien heeft gegeven. In het begin van dit seizoen beschikte hij over een ij- zersterke groep van zo'n tien rijders die vrijwel gelijkwaardig aan elkaar waren. Inmiddels heeft de een na de ander tijdelijk of definitief moeten afhaken omdat de zware inspannin gen hun tol begonnen te eisen. Maar voorlopig is. hoe dan ook. aan de Noorse overwinningsroes nog geen einde gekomen ■s rijders op de 150U meier waren i00 m 700 m 1.100 m 1.500 m 25.96 56.33 1.27.11 1.59.38 25.68 56.36 1 27.38 1.59.97 25.69 55.99 1^.87 2.00.87 25 42 55.27 1.27.45 2.02.15 25.58 56 55 1.28.63 2 02.26 25-89 56.09 1 28.26 2.02.28 INNSBRUCK - De verdeling van de medailles na de tiende dag van de Olympische Winterspelen in Innsbruck (met achtereenvolgens, goud. zilver en bronsi ziet er als volgt uit: Sowjet-Unie 12 6 8 Oost-Duitsland 6 4 6 Verenigde Staten 3 3 4 West-Duitsland 2 5 1 Finland 2 4 0 Zwitserland 1 2 1 Oostenrijk 112 Canada 1 1 1 GrootrBritanniè 1 0 0 Nederland 0 2 2 Italië 0 1 1 Frankrijk 0 0 1 Liechtenstein 0 0 1 Zweden 0 0 1 INNSBRUCK - Hoewel de cijfers nog niet bekend zijn, kan nu al worden vastgesteld dat de 12e Olympische Winterspelen een absoluut toeschou wersrecord gaan opleveren. De be langstelling is vooral de tweede week nog aanzienlijk toegenomen. Dit wordt toegeschreven aan de successen van de Westduitse ski-ster Rosi Mit- termaier. Vooral uit de Bondsrepu bliek is namelijk een grote toeschou- wersstroom op gang gekomen. Uitverkocht zijn de laatste onderdelen van deze winterspelen de ljshockey- wedstrijd Rusland-Tsjechoslowakfje zaterdagavond en het skispringen met aansluitend de sluitingsceremonie zondagmiddag. Het organisatiecomité van de Winterspelen heeft in samen werking met de politie uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen om een herhaling van de chaos die tij dens de opening ontstond, te voorko men. Duizenden konden toch niet in het Bergisal-stadlon komen, terwijl in de chaos ook tientallen mensen ge wond raakten. 'ADVERTENTIE) Bezoek ons meubefaldier in Capinge bij Veere.de koffie is klaar... MASSIEF EIKEN MEUBELEN 7 atelier DE SCHAPEKOP Jean-Noel Augcrt dc Franse skiér die in 1970 slalomwereld kampioen werd. heeft zoals ieder een zijn twijfels over de echtheid van de amateurstatus van de hui dige skltop. In een Interview voor de Franse televisie heeft Augert gezegd, dat het jaarinkomen van de ski-sterren op minstens 270.000 gulden per jaar moet worden ge schat De Italiaan Gustav Thoenl taxeert hij zelfs op zes ton per jaar' Augert vertelde dat het In zijn tijd niet anders was Na zijn wereldkampioenschap kon hij op een vast inkomen van 3000 gulden rekenen, terwijl de fabrikanten van ski-uitrusting er voor zorgden dal er per start nog wel zo'n 12 000 gulden bijkwam Ros! Mlttermaler zal volgende week als een grote heldin in West-Duitsland worden ontvan gen. De 25-jarige hostess uit Relt in Winkl neemt uit Innsbruck twee gouden en een zilveren mi dallle mee. Vrijdagmiddag kwaï de 1.63 m lange en sympathieke Rosl zells heel dicht bij haar derde gouden plak. In de reuzenslalom op de Axamer Lizum bleef de Westduitse in het eerste deel ruim een halve seconde onder de tus sentijd van de leidende Kathy Kreltner uit Canada. Maar op het onderste deel van de sneeuwpiste moest zij die voorsprong uit han den geven. Met een achterstand van twaalfhonderdste seconde op de verrassende kampioene Kathy Kreltner moest Rosi Mlttermaler tenslotte genoegen met zilver ne men. De derde plaats was voor de Francalse Danlèle Debemard. Rosl Mlttermaler is met haar beide Olympische titels (afdaling en slalom) waanzinnig populair in West-Duitsland geworden. „Dat kan een gevaarlijke zaak zijn, want je privéleven gaat er aan", oordeelt Erhard Keiler, de schaat- ser die goud in Grenoble en Sap poro veroverde. Rosl Mlttermaler is temidden van de jubel om haar heen echter met beide benen op de grond blijven staan. Nuchter reageerde zij ook op het aanbod (300.000 gulden) dat uit de recla mewereld zou zijn gekomen. „Ik weet er niets van af. We zien wel" De ski-helden worden rijk, schaatser Peter Muller, winnaar van het goud op de 1000 meter, gaat straks in Amerika echter op zoek naar een baan om geld te verdienen. Pas dan kan er sprake zijn van een huwelijk met z'n vriendin Leah Poulos, die zilver op de 1000 meter won. „Schaatsen is bij ons in Amerika een dure en onbelangrijke sport", aldus Mul ler. Bijna dag en nacht zwerven handtekeningenjagers voor de L gang van het olympische dorp rond. Natuurlijk willen ze graag een handtekening van de bekende sterren, maar ook de atleten uit Taiwan, Zuid-Korea en Japan staan hoog op hun verlanglijstje. Vanwege die mooie exotische let ters... INNSBRUCK (ANP) - ..Het kan eigen lijk niet veel beroerder", reageerde trainer Leen Pfrommer vrijdagavond nadat het resultaat van de loting voor de tien kilometer bekend was gewor den. „Maar we zijn eigenlijk al tijdens de hele olympische winterspelen door pech achtervolgd Van Helden op de vijf kilometer. Kleine op de 1500 me ter". Hans van Helden trof in het vierde paar de Fin Olavi Koeppae. De Fries die tot nu toe twee bronzen me dailles voor zich opeiste, rijdt voor de zoveelste keer dit seizoen voor voor favoriet Sten Stensen, de winnaar van de 5000 meter. Stensen treedt in de zesde rit aan tegen de Australiër Colin Coates. een paar nadat Viktor Varla- mov tegen de Oostenrijker Gundolf - die hij ongetwijfeld gaat 'lappen' - op het ijs is geweest. Piet Kleine lootte net als op de 5000 meter de Rus Vla dimir Ivanov. met wij hij niet onte vreden mag zijn. Indien het weer zich niet wijzigt (men verwacht dat de orkaanachtige wind van vrijdag wat zal afzwakken maar de angst voor neerslag bestaat) zal er na het vierde en het achtste paar worden gedweild. Telkens dus juist nadat Van Helden en Kleine gereden hebben. Leen Pfrommer zei na de loting nog eens pinnig tegen scheidsrechter Kapi- tanov: „Ik hoop dat we niet weer voor verrassiongen komen te staan..." Het resultaat van de loting voor de 10.000 meter schaatsen voor heren, die vandaag wordt gehouden, is: le rit: Herbert Schwarz (WDl)-Dan Carroll (VSt>: 2e rit: Mashiko Yama moto iJapt-Maurizio Marchetto (Ita); 3e rit: Oerjan Sandler <Zwe>.-Franz Krienbühl (Zwi); 4e rit: Hans van Hel den (Nedi-Olavi Koeppae (Fin): 5e rit: Hubert Gundolf (Oosi-Viktor Varlamov (Sovi; 6e rit: Colin Coates <Aus>-Sten Stensen iNooi; 7e rit: Klaus Wunder lich (ODU-Geoffrey Sandys (GBn; 8e rit. Vladimir Ivanov (SovHPiet Kleine (Ned), 9e rit. Michael Woods 'GBn- Lennart Carlsson 'Zwei: 10e rit: Amund Sjoebrend (Noo>-Charles Gil more rvst): 11e rit: Jan Egil Storholt (Noo-Sergej Martsjoek (Sovi. ADVERTENTIE Een Miele is tot en met gekeurd Streng gekeurd. Door neutrale instanties. Op doelmatigheid, betrouwbaarheid en veiligheid. Neem bijvoorbeeld de Miele wasautomaat en trommeldroger De enige die in Nederland onderscheiden zijn met de keurmerken van èn Kema èn Wolmerk èn de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen er is geen betere

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 25