PROVINCIALE ZEEUWSE COURf T PZC minikrant LOCKHEED-TOP IS AFGETREDEN Staatsgreep in Lagos mislukt Den Uyl tegen enquête In vijf maanden bijna vijftienduizend schepen door Schelde-Rijnverbinding WEEKEINDE IETS BETER Loodsen Pagina 9 919e jaargang no. 38 taterdag 14 februari 1976 Elk* vrijdag in de PZC de SPECIALE ADVERTENTIE- RUBRIEK voor verenigingen, actiegroepen e.d. voor advertentie* ZONDER WINSTOOGMERK NA ONTHULLINGEN OVER OMKOPING (Van onze correspondent). WASHINGTON Twee topfunctionarissen van de Lockheed- vliegtuigfabrieken, de president en vice-president van de raad van commissarissen, Daniël Haughton en A. C. Kotchïan, hebben vrij dagmiddag na een stormachtige vergadering van vier uur in Ca- lifornië hun ontslag genomen in verband met de recente onthul lingen over grootscheepse omkopingen van functionarissen in het buitenland. Kotófcrian (61) was pas in november benoemd bot de raad van commissa rissen. Hij bekleedde al de functie van president van de maatschappij. Haughton zou in december dit jaar door het bereiken van de 65-jarige leeftijd met pensioen gegaan zijn. De Lockheed-maatschappij volgt hiermee hetzelfde patroon als de Gulf-olie maatschappij die na bekendmakingen over omkopingen in het buitenland een aantal topfunctionarissen ont sloeg. In Washington heeft senator Willi am Proxmire inmiddels aangekondigd dat de senaatscommissie voor het bankwezen hoorzittingen zal houden over de aan Lockheed verstrekte door de regering gegarandeerde leningen. Proxmire zei dat de leningen niet juist werden beheerd. Intussen heeft Fred Meuser, ex-ver koopdirecteur van Lockheed in Euro pa, vrijdag in zijn woonplaats Sankt Moritz aan Nederlandse journa listen verklaard, dat de 1,1 miljoen dollar die Lockheed aan steekpennin gen had uitgegeven bij hem zijn te rechtgekomen. De bewering dat het geld door prins Bernhard is geïncas seerd, wees hij naar het rijk der fabelen. „Dat geld is natuurlijk bij mij terechtgekomen", aldus Meuser, die overigens de hele Lockheed-affaire een vergissing noemde. Meuser, een goede vriend van prins, herhaalde nogmaals dat hij be reid is samen te werken met „commissie van wijze mannen" bestaande uit Holtrop, Donner en schar, die de rol van de prins bij het omkoopschandaal moet onderzoeken. Het driemanschap is inmiddels met zijn werk begonnen. Den Uyl had de drie 'wijze mannen' donderdag geïn strueerd wat precies hun opdracht is. Het omkoopschandaal heeft ver scheidene invloedrijke politici in ver legenheid gebracht. In West-Duitsland moest de leider van de Christen Soci ale Unie (CSU). Franz Josef Strauss, zich te weer stellen tegen aantijgingen als zou ook hij grote sommen geld van Lockheed hebben ontvangen. Vol gens het Amerikaanse blad Washing ton Post zou dat uit documenten en geheime getuigenissen zijn gebleken. Strauss verklaarde, dat hij van Lock heed geen geld had ontvangen „in welke vorm of voor welk doel ook". De Japanse oud-premier Tanaka ver- klaarde, dat hij Kotchian wel haa| gesproken. Maar van Lockheed zou hij geen cent hebben gekregen. Zijn verklaring komt op een tijdstip dat in de Verenigde Staten een dele gatie van de Japanse socialistische partij vertoeft om de rol van Tanaka bij een Amerikaans-Japans ontwikke lingsprogram voor de vliegtuigbouw, opgezet in 1972, te onderzoeken. Tana ka was in die periode minister van handel en industrie. De subcommissie multinationals van buitenlandse LEIDER GEARRESTEERD LAGOS (RTR) De Nigeriaanse regering heeft vrijdagavond be kendgemaakt dat een poging tot staatsgreep is verijdeld. In het belang van de nationale veiligheid en het openbaar welzijn bleef er echter een uitgaansverbod van kracht, zo werd in een radio uitzending meegedeeld. Binnenhuis en boze buitenwereld (Zie slot pagina 3 kolom 7) PREMIER: „OPPASSEN VOOR SFEER ACHTERDOCHT" Nieuws uit Zeeland op de pagina's 2, 5, 6, 7, 8, 9 en 11. Binnen- en buitenlands nieuws op de pagina's 1, 3 en 13. Sport op de pagina's 24 en 25. Radio en t.v. op pagina 27. Financieel nieuws op pagina 29. En in de zaterdagkrant Deltadienst pag. 17: Ir. H. A- Ferguson, hoofd van de Deltadienst, gaat per 1 maart a.smet. pen sioen, Kees van der Maas had een gesprek met de ze 'Zeeuwse' waterstaats man. die zoals hij zelf excuserend zegt zijn carrière eigenlijk te dan ken heeft aan rampen. Kerkbalans '76 „Wordt de dominee straks even schaars als de ooie vaar?" Ton Huijsson sprak met mensen uit de drie grootste kerlcen in Zeeland over de financi ële positie van de kerk. Arm en Rijk Pag-18: In de rubriek 'Bewoon-de wereld' ditmaal overpein zingen naar aanleiding van de tentoonstelling 'Het tweede gebruik in de derde wereld' in het Lijn baancentrum te Rotter dam; Stemmen uit de Kerken Van en voor de draaita fel. 'Ryckepyniers' Pag. 21: Emile Buysse dook weer eens in de Brugse historie en vertelt over de 'rycke- pynders en kranekinders' de mannen die de goede ren binnenbrachten in 'De Grote Tol', een monumen taal bouwwerk dat nu nog de stadsbibliotheek her bergt; Hans Warren bespreekt in zijn wekelijkse letter kundige kroniek Hubert Lampo's 'Kroniek van Madoc'; Antiek, rage tussen nep en echt. Stephen Stills pag- 23: Poppraet; Schaken, dammen, bridge, hengelrubriek. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister-president Den Uyl meent dat voorzich tigheid geboden is bij het entameren van groots opgezette on derzoekingen naar praktijken van fabrieken van wapens, vliegtui gen e.d. Slechts „indien daartoe aanleiding is", zal men bijvoorbeeld een parle mentaire enquête dat is een zeer breed opgezet onderzoek mogen overwegen. Op zijn wekelijkse pers conferentie na afloop van het kabi netsberaad zei de minister-president vrijdagavond dat de pers ervoor kan zorgen dat er onder het publiek geen algemeen gevoel van wantrouwen achterdocht ontstaat of gaat c staan. Om zo'n situatie te voorkomen is terughoudendheid met het voorstellen van een parlementaire enquête gebo den. „Men moet minstens sterk ver moeden dat er iets loos is voordat zo'n onderzoek gerechtvaardigd lijkt' aldus de premier. Hij waarschuwde voor een sfeer waarin iedereen de ander wantrouwig gaat benade ren. De premier ontkende dat de com missie die in opdracht van de rege ring de beschuldigingen tegen prins Bernhard uitzoekt, pas volgende week echt aan de slag kan. De commissie werkt al op volle toeren. Het kabinet heeft er echter geen kijk op, wanneer het eerste rapport met bevindingen tegemoet kan worden gezien, aldus drs. Den Uyl. Hij wees erop dat de vaak gehoorde termijn van zes weken nooit door het kabinet is genoemd. Volgende week wordt bekend wie het secretariaat 'gaat vormen en waar de heren Donner, Holtrop en Peschar domicilie kiezen. De premier zei dat de bevindingen van de nu ingestelde commissie moge lijk leiden tot een of meer nadere onderzoekingen op een ander niveau. Hij benadrukte dat de commissie alle mogelijke medewerking krijgt van de regering, die haar overigens geheel vrij zal laten. Een parlementaire enquête, waarop met name door D'66 wordt aange drongen, is ook niet altijd zo'n doel treffend instrument als door sommi gen wordt beweerd. Men vergeet dat de vergaande bevoegdheden tegenover hen die men wil horen in grote lijnen alleen voor Nederlanders gelden, dus de premier. Een depressiekern is vrijdag in zuidoostelijke richting langs de lijn Den Helder - Achterhoek over ons land naar Duitsland getrok ken. Daarbij viel in het noordoos ten van het land een groot deel van de dag sneeuw, later ook in het oosten en zuiden van Neder land. De temperatuur bleef echter boven het vriespunt zodat de sneeuw voor een groot deel ook nog weer dooide. De depressie is naar de Alpen weggetrokken en heeft in het he le berggebied van Midden-Europa verse sneeuw geleverd- De noord oosten wind neemt vandaag gelei delijk af en voert lucht aan waar in alleen 's nachts wat lichte vorst zal voorkomen. In het week einde geeft een rug van hoge- druk enkele opklaringen. De hoogtestroming blijft west tot noordwest zodat, begin volgende week waarschijnlijk weer fronten naar de Noordzee gaan opdrin gen. Een koudegolf voert de tij delijk noord tot noordoosten wind niet aan. FILMSTER SAL MINEO VERMOORD Er werd niets gezegd over het lot van. het staatshoofd Moertala Moehammed, die zeven maanden geleden in een; coup zonder bloedvergieten aan de macht kwam. Er waren berichten dat hij bij het begin van de poging tot machtsovername om het leven kwam. In de bekendmaking van rond 18.00 i aanval deden. Na ongeveer tien mi nuten schieten namen deze de racho weer in bezit, aldus genoemde krin gen. De opstandige militairen werden over meesterd en weggevoerd. Spoedig daarna werden de uitzendingen her/at met lichte muziek. Het duurde twee uur voordat de mislukken van r werd nog meegedeeld dat men de coup vrijdagavond officieel werd be Bezet HOLLYWOOD (UPI) - De Amerikaan-' se filmacteur Sal Mine». Sic lue. maal werd voorgedragen voor een Oscar, is op gewelddadige wijze aan zijn eind gekomen. Donderdagavond vond men het stoffelijk overschot van de 37-1 jarige acteur achter een flatgebouw in Hollywood. Hij bleek te zijn doodge stoken. De politie verklaarde geen1 motief te weten waarom Mineo zou zijn gedood. Zij ondervroeg verschei dene personen die wellicht het gebeur de hadden gezien In zijn filmioopbaan die hij op 16- jarige leeftijd begon, heeft Mineo de rol gespeeld van een jonge achter- buurtbewoner. Zijn derde film was "Rebel without a cause', die de toen 17-jarige Mineo en James Dean, die later bij een verkeersongeluk om het leven zou komen, erg populair maakte hij de tieners van de jaren vijftig. Voor zijn rol in deze film en later voor zijn optreden in "Exodus" als een overlevende van een nazo-concentra- tiekamp werd hij voorgedragen voor een Oscar. Zijn rol in "Exodus' kostte hem een rol in "Lawrence of Arabia", omdat de Jordaanse regering niet ie mand wilde toelaten die in een 'pro- joodse' rolprent had gespeeld en daar in als sympathieke joods jongen vier Arabieren had doodgestoken. Mineo die uit een Italiaans-Ameri kaans gezin in New York kwam, ging op het hoogtepunt van zijn populari teit na 'rebel without a cause' zingen. Van een van zijn rocknummers. 'Start moving' werden meer dan een miljoen platen verkocht. Later hield hij met zingen op omdat hij een serieuze acteursloopbaan verkoos. Tegen het midden van de jaren zestig liep hij zijn filmcarrière achter af. Wel was hij nog actief als toneelproducent. situatie onder controle had. Alle leden van de strijdkrachten en de politie blijven volledig loyaal aan de federale Later maakte de Nigeriaanse radio bekend dat luitenant-kolonel Dimka, die de leiding had van de mislukte staatsgreep, tegen de avond in Lagos gearresteerd, Een groepering die zich jonge revolu tionairen noemde had in de ochtend radio-Nigeria bezet en had verklaard dat zij de regering van generaal Moer- ta!e Moehammed had verdreven. Dimka maakte via de radio hekend dat de groep zich had meesterge maakt van de macht in Nigeria het rijkste land van Afrika en op de wereldranglijst de achtste olieprodu cent. Aan die bekendmaking waren schiet partijen in enkele stadsdelen van La- Meegedeeld was dat de militaire pro vinciegouverneurs waren ontslagen en vervangen waren door commandanten van legerkorpsen. Kringen uit de omgeving van de Nige riaanse radio deelden over de poging tot staatsgreep van vrijdagochtend mee dat na een schietpartij op 300 meter van het omroepgebouw luite nant-kolonel Dimka in burgerkleding de studio had betreden, omringd door gewapende soldaten. Alvorens de microfoon ter hand nemen om zich tot de bevolking te richten had hij zijn uniform aange trokken. De kolonel zag er nerveus uit. Herovering De militairen bleven op het radiostati on tot eenheden die trouw waren gebleven aan de regering-Moehammed, in dc loop van de middag een te; kendgemaakt. Volgens kringen die ooggetuigen ci teerden, was generaal Moehammed door de rebellen doordgeschoren toen hij van zijn huis naar zijn hoofdkwar tier in de kazerne van Dodan, een afstand van een kilometer, reed. Waarnemers achtten het niet onmoge lijk dat de machtsgreep verband hield met recente constitutionele wijzigin gen in Nigeria. De regering van Moe hammed had tien dagen geleden be kendgemaakt dat het aantal deelsta ten van Nigeria van 12 was uitgebreid tot 19 en dat de hoofdstad in de toekomst niet meer Lagos zou zijn maar gelegen zou zijn in dunbevolkt gebied 400 km er vandaan. VERDACHTE IN TAXIMOORD VRIJGELATEN EPE (ANP) De korpschef van de gemeentepolitie te Epe heeft vrijdag meegedeeld dat uit het nadere onder zoek tegen de vier gearresteerde jonge lui verdacht van de moordaanslag op de 40-jarige Apeldoomse taxichauffeur Wesseünk is gebleken dat de 20-jarige V. L. S. wonende in het woonoord te Vaassen geheel onschuldig is aan het gebeurde en derhalve in vrijheid is ge steld. SCHIPHOL: Na de ongeregeldhe den in zijn land heeft de Nigeri aanse minister van transport ko lonel S- M. Yar~A.ua zijn bezoek i ons land afgelast: vrijdag is hij voortijdig naar Londen i trokken. Op de foto zien we hem. links, met de andere leden van zijn delegatie in de vertrekhal i Schiphol. RELATIEF BOVEN DE VERWACHTING GEMEENTEN WILLEN SNEL RAMPENPLAN THOLEN Sinds bijna vier maan den zonder vlagvertoon de Schelde- Rijnverbinding voor het scheepvaart verkeer werd vrijgegeven zijn er bijna 15-000 schepen met meer dan 15,5 miljoen ton vracht door de nieuwe vaarweg gegaan. Hoewel dit getal be neden dc capaciteit van het kanaal ligt door het verminderde vrachtaan bod ten gevolge van de economische Inzinking is het relatief belangrijk boven de verwachting. „Het schippers- gedrag blijkt in belangrijke mate af te wijken van de prognose, de belang stelling ligt nu al tien procent hoger dan het uitgangspunt en zal vermoe delijk nog verder stijgen." aldus de heer E- B. Zegers uit Hanswcert, kanaalmecster ran de Schelde-Rijnver binding. Twee jaar geleden heeft rijkswater staat een enquête gehouden onder de binnenschippers van de Schelde-Rijn- vaart om er achter te komen wélk gedeelte van het watertransport., toen globaal 100.000 schepen per jaar in heide richtingen, de nieuwe Schelde- Rijnverbinding zou gaan prefereren. Uit dit onderzoek bleek dat 40 pro cent van de schepen met 50 procent van de tonnage in het kanaal kon worden verwacht. „In het algemeen geldt dat een schipper niet gediend is .•an sluizen omdat ze oponthoud ge ven en ze varen liever een stukje om se tc ontwijken. De Schelde-Rijn- vaart is voor een deel ook de vaart op en van Brussel, Rupelmonde. Me- chelen en wat er verder zuidelijk van Antwerpen aan industriegebied ligt. Via de Schelde-Rijnverbinding moeten daarvoor twee sluizen gepasseerd worden, de Kreekraksluizen en een van de sluizen van de dokken van Antwerpen om weer op de Schelde te komen. Via het Kanaal van Zuid- Bevel and is men ineens op de Wester- schelde en de Boven-Schelde zonder een tweede sluis en volgens de uitslag van de enquête gaf men twee jaar geleden daaraan blijkbaar de voor keur- In de meeste gevallen betekent dat echter wel een omweg van 5 uur. Sinds de oliecrisis is het brandstofver bruik zo belangrijk geworden dat men het ongemak van de tweede sluis voor lief wil nemen en in de praktijk blijkt nu dat het veronderstelde tijd verlies door de vlotte gang van zaken bijzonder meevalt. Men moet de weg ook leren kennen en vandaar dat we nog een geleidelijke toename verwach ten," aldus kanaalmeester Zegers. Gevaarlijke stoffen Die geleidelijkheid valt af te leiden uit de tot nu toe geregistreerde cijfers. In de laai-se week van september maakten 572 schepen met 699302 ton gebruik van de Kreekraksluizen. In oktober was het op- en afgaande ver keer door het kanaal 2730 schepen met 3.374.654 ton, in november 3804 schepen met 4.014.865 ton, in decem ber 3677 schepen met 3.870.732 ton en in januari 3657 schepen met. 3-563.715 ton. Een belangrijk deel van de passe rende vloot in de Oosterscheide en de Eendracht bestaat uit tankschepen, terwijl ook de overige schepen ge vaarlijke en brandbare stoffen kunnen vervoeren. In de korte geschiedenis van het kanaal hebben zich een drie tal ongevallen voorgedaan, die goed zijn afgelopen. In de Oosterscheide zijn twee schepen op verschillende plaatsen vastgelopen en in november strandde een met een gevaarlijk gas geladen tanker in de buurt van De Heen. Het gebeurde buiten de kanaal- route en de schepen kwamen met vloed weer los. „Er was in al deze gevallen sprake van een falende navi gatie. Het kanaal zelf is haast pro bleemloos. een rechte straat met een duidelijke bebakening. Maar het is nog steeds getijdengebied en op het aansluitende water kan dat moeilijk heden geven. Misschien zou daar nog wat aan verbeterd kunnen worden," zegt de heer Zegers- Met ae grote en vaak gevaarlijke ladingen kan een ongeluk op het water uitlopen op een catastrofe, een moge lijkheid waarmee ernstig rekening moet worden gehouden naarmate het kanaal drukker bevaren wordt. „Ais beheerder van het kanaal zal Rijkswa terstaat bij calamiteiten scheepvaart' regelend moeten optreden en moeten trachten ae gevolgen van de calami teit te voorkomen of te verminderen, zulks in nauw overleg met de burger autoriteiten. Want volgens de gemeen tewet is de burgemeester var. de ge meente waarin zich het- ongeluk voor doet verantwoordelijk voor de bestrij ding," aldus de kanaalmeester. Rampenplan Deze verantwoordelijkheid is mede een zorg voor de burgemeesters van de kanaalgemeenten. Van Zeeuwse kant is er de laatste tijd in de raden van Tholen en Reimeiswaal herhaal delijk op de noodzaak van een doel treffend rampenplan gewezen. Zo'n re geling is op dit moment in feite wel in voorbereiding. Burgemeester J. E. van Boeijen wees er op een vraag in die richting op, dat voor de Wester- schelde een commissie bezig is met het opstellen van een rampenregeling en dat dat karwei Intussen al verge vorderd is. De verwachting is, dat deze regeling ook te benutten is als basis voor een rampenplan Schelde- Zie slot pagina 6 kolom 2) genover de vertegenwoordiger in Ne derland van de Franse vliegtuigfabriek Dassault. Zij hadden nagelaten onmid dellijk met hun -vermoedens en feiten inzake poging tot omkoping naar de Justitie te gaan, zelfs kamervoorzitter Vondeling werd niet ingelicht. Toch was er in het contact met de vertegen woordiger van Dassault sprake van allerlei dubieuze toespelingen, op grond waarvan de kamerleden pogingen t omkoping hadden kunnen vermoeden. De opmerkingen van de officier ze werden terecht gemaakt geven on getwijfeld voedsel aan het Ingeroeste vooroordeel van de gemiddelde bur ger tegen de politiek: „Het is toch alle maal knoeierij". In de Verenigde Sta ten wordt nog wel eens oen uitspraak geciteerd uit de vorige eeuw, ge-daan bij een onderzoek naar een befaamd corruptieschandaal in New York. de Tweed Ring-affaire. Een van de be trokkenen zei toen tijdens een onder vraging door het gemeentebestuur: „I never met an honest politician", ik heb nog nooit een eerlijke politicus ont moet. En hij voegde er zekerheids halve aan toe ze in alle soorten te heb ben ontmoet- week zo scherp werden toegespro ken. ook onder de categorie 'on eerlijke politici'? We geloven er niets van. Maar wel moeren ze behept zijn met een grote mate van argeloosheid: met name Dankert heeft daar kenne lijk teveel van. Hij bleef met, de Das sault- vertegen.woordiger contact onder houden. niettemin wetend of in ieder geval vermoedend, dat deze man poog de met onoirbare praktijken een order in de wacht te slepen. Of was hier wel licht iets anders dan argeloosheid in het geding Dankert is defensiespecia list van de PvdA en ontwikkelde in het verleden nogal eens bezwaren tegen on derdelen van Vrede- lings beleid. In PvdA-kring werd hij e Jiantlijn een mogellijka opvolger van Vredeiing beschouwd in dien deze er eventueel mee zou stop pen. Bij de vervanging van de Star- fighter bleek Dankert geen voorstan der van de F 16: vandaar zijn inten sieve contacten met de Europese vlieg tuigindustrie. Een verzelfstandiging van Europa in relatie tot de Verenigde Staten was hem op dit gebied niet onwelkom. Ligt daar misschien de sleutel van zijn 'gedogende optreden' jegens de vertegenwoordiger van Das sault Voor Dankert betekende deze relatie ongetwijfeld een belangrijk in formatiekanaal. van waaruit hij gege vens kreeg toegeschoven om tegenspel te leveren aan minister Vredeiing. Op zichzelf hoeft een dergelijke methodiek niet verwerpelijk te zijn. maar men moet wel zorgvuldig de prijs in het oog houden. Zodra toespelingen op on zuivere praktijken worden gemaakt is de gevarenzone bereikt. Er is dan maar één mogelijkheid: kappen. Dankert evenwel ging verder en het duurde tamelijk lang voordat hij inzag inderdaad in de gevarenzone te zijn gekomen. Een houding, die niet alleen van argeloosheid getuigt, maar vooral van zorgeloosheid- Er is eigen lijk maar één plusje aan te geven tus sen de vele minnen: het wereldje van het Nederlandse parlement blijkt al tijd nog zo'n knus binnenhuisje, dat kamerleden niet door hebben hoe het, in de bozen buitenwereld gesteld is. In die boze wereld wordt met. bank biljetten gezwaaid, niet omdat het zo'n leuke sport is, maar op grond van de keiharde wet 'voor wat hoort wat'. In datzelfde binnenhuisje bleek onlangs een bewoner verbaasd, ja zelfs be droefd dat men hem verwijten maakte over een geheim adviseurschap van een Amerikaanse oliemaatschappij, in dat geval klonk er eigenlijk maar één verweer: ,Mijn geweten is zuiver". Maar buiten het binnenhuis van het Nederlandse parlement wordt hard ge lachen om dat soort uitspraken en over de argeloosheid waarop zij stoe len. In de buitenwereld is men name lijk geneigd met die Amerikaan uit de vorige eeuw op te merken: ..I never met an honest politician", nog nooit een eerlijke politicus ontmoet- Kamerleden leggen bij de aanvaar ding van hun lidmaatschap een aantal eden af en één daarvan luidt aldus: ,Jk zweer (beloof j dat ik om iets hoegenaamd in deze betrek king te doen of laten van niemand hoegenaamd enige beloften of geschen ken aannemen zal, directelijk of inöi- rectelijk". Dat is duidelijke taal: van niemand beloften of geschenken. Op dit gebied kunnen en mogen geen grensvervagingen optreden: niemand moet met een beschuldigende vinger naar een kamerlid kunnen wijzen. De Amsterdamse officier van justitie heeft dat nu gedaan: voor betrokke nen hoezeer ook te goeder trouw een pijnlijke zaak. Wellicht tevens een harde les voor de kamer als ge heel. BRITS FREGAT RAMT IJSLANDSE PATROUILLEBOOT REIKJAVTK (RTR) Het Britse fre- gat Dlomede heeft donderdagavond op 25 mijl van de noordoostkust V3n IJs land de IJslandse patrouilleboot Bal- dor geramd, zo heeft de kustwacht in Reikjavik meegedeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 1