Duitse jongeman krijgt zes weken cel voor hasj in auto aanhoudend droog Gemeenteraad Middenschouwen behandelt Grevelingenschets VVV Vlissingen binnenkort in monumentaal onderkomen VROUWENBOND NVV SPRAK OVER DE RUIMTELIJKE ORDENING Tong en schol in Breskens aangevoerd WONINGMARKT 00STERLAND WIL KOPER INFORMATIE GEVEN dat iiflecn al maakt zuidplein m gewik; VRIJDAG 13 FEBRUARI 1976 PROVINCIAIE ZEEUWSE C0U8ANT 9 Antiekbeurs in Ter B. EN W. IN GROTE TREKKEN ACHTER INRICHTINGSSCHETS HiWmE Ir. U9M.IK,.~. i- VRAAGTEKENS BIJ PLANNEN VOOR KABBELAARSBANK SOHARENDT-TKE De raad van de gemeente Middenschouwen zal zich volgende week dinsdag onder meer moeten uitspreken over de nieuwe lmïchtingsschets Grevelingenbekken. 3. en w- van Middenschouwen zijn het in grote trekken eens met die schets. Vraagtekens zetten zij echter vooral acher de plannen voor de Kabbel aarsbank- Wat de bebouwing rond Scharendijke betreft, merlct het colleee op dat de ln de schets neergelegde visie over de recreatieve ontwikkeling rond Scharendijke in grote lijnen overeen komt met het structuurplan Kust strook Scharendijke'. Wel is het college van mening dat het beter zou zijn wanneer het ten westen van Scharendijke gedachte kampeer terrein van tien tot vijftien hectare aan de zuidoostzljde wordt gevestigd, omdat het anders te veel schade zal aanbrengen aan het uitzonderlijke mooie landschappelijke uitzicht vanaf de duinen aan de Rampweg. Het college vindt verder dat het be leid van het gemeentebestuur om fa segewijze niet al te grote complexen recreatieve bouw aan te leggen niet plotseling mag worden afgebroken door een al te drastische beperking van andere mogelijkheden. Dat zal niet ondenkbaar zijn als men ziet dat elders grote uitbreidingen al in een vergevorderd stzdium zijn. De recrea tieve ontwikkeling van Scharendijke mag niet worden belemmerd, omdat men ergens anders de ontwikkeling te vast ter hand heeft, genomen, vindt het college. Ook de visie over de ontwikkeling van de jachthaven in Scharendijke komt overeen met de plannen van de gemeente. De jachtha ven zal juist voor kleinere boottypen oelangrijk zijn en daarom, gezien de behoefte daaraan, mag met de aanleg van de haven niet worden gewacht, aldus b. en w. Met de plannen voor de ontwikkeling van de Kabbelaarsbank is het college minder gelukkig. B. en w vinden het niet juist dat een zo'n prachtig wandelgebied zal worden bebouwd met pretpark, tweede woningen, ap partementen, winkels, restaurants, uit kijktoren, bowlingpark enzovoors. Ook gezien de hoge ornithologische waarde Van het ondiepe water voor de Kabbelaarsbank, pleiten b. en w. voor uiterste voorzichtigheid bij de inrichting. Tudens dezelfde raadsvergadering krijgt de raad het verzoek om het bestemmingsplan voor de jachthaven te Scharendijke vast te stellen. Deze haven zal ongeveer 530 ligplaatsen krijgen, waarvan 517 vaste ligplaatsen. De exploitatierekening van de haven laat nog een tekort zien, maar het college hoopt op een DAOW- of ande re subsidie, waardoor het mogelijk wordt dit tekort ook door aanpassing van de tarieven voor de ligplaatsen, weg te werken- Bezwaarschriften Tegen het bestemmingsplan jachtha ven Scharendijke zijn nog al wat bezwaarschriften ingediend. Allereerst van de gebroeders Van Dongen, die vrezen dat door afsluiting van het Baken hun smederij en benzinepomp station minder aanloop zullen krijgen. B- en w. zien die bezwaren niet zo, omdat door de aanleg van de nieuwe jachthaven ook de reparatiewerken aan boten toe zal nemen. Bovendien zal een nieuwe verbindingsweg wor den aangelegd tussen het Baken en De Kloostcrnolstraat. Het college stelt dan ook voor deze bezwaren onge grond te verklaren. De vereniging 'Stad en Lande van Schouwen-Duiveland' heeft bezwaren tegen de horecavoorziening die in het plan is opgenomen. Deze zal een ver storing van het landschap betekenen, vindt de vereniging. Wijziging van hoogte en situering van het gebouw vindt de vereniging daarom nodig en dat is de Stichting Zeeuws Coördina tieorgaan voor Natuur-, Landschap» en Milieubescherming' met 'Stad en Tegemoetkomen w. willen aan die bezwaren Examens GOES Mevrouw M. A. Leijnse- Bolijn te Kloetinge, verbonden aan de scholengemeenschap De Vakschool voor hno in Goes, is in Rotterdam geslaagd voor het examen tweede graads huishoudkunde. WD.kamervragen over buitenlandse leningen op de Nederlandse kapitaalmarkt DEN HAAG Het WD-tweede-ka- merlïd. L. M. de Beer heeft minister dr. W. F. Duisenberg van financiën schriftelijke vragen gesteld over de inschrijvingen die de te Basel geves tigde maatschappij Eurofima en de Noorse hoofdstad Oslo hebben geo pend op de Nederlandse kapitaal- marlet. De heer De Beer wil van de minister weten of hij dit kan bevesti gen en of heide leningen inderdaad elk 75 miljoen groot zijn. Het kamerlid stelt zijn vraag omdat het hem vreeand voorkomt dat van buitenlandse zijde wél mag worden geleend op de Nederlandse kapitaal markt, terwijl uit de recente brief aan de tweede kamer van minister Wes terterp over de Vaste Oververbinding Westerschelde blijkt, dat de beslissing daarover wordt uitgesteld omdat er nog prioriteiten in het uitgavenpakket moeten worden vastgesteld. De heer De Beer zegt ter toelichting dat voor het aangaan van leningen de toestemming nodig is van de Neder landse Bank, Hij is van mening dat het totale bedrag van 150 miljoen, het totale bedrag van 150 miljoen, dat nu in het buitenland wordt be leend, beter in eigen land had kunnen blijven en bijvoorbeeld had kunnen j worden gebruikt voor het realiseren1 tegemoetkomen door een herschrij ving van de voorschriften, waardoor hoogte en omvang het gebouw minder storend zullen zijn. Andere bezwaren van 'Stad en Lande' richten zich tegen het verdwijnen van de natte inlaag ten noorden van Scha- redijke en het grote aantal ligplaat sen. De vereniging vindt 300 tot 350 ligplaatsen genoeg. Verder pleit 'Stad en Lande' voor het inpassen van de voormalige werkhavens in het nian, in verhand met het kostenbesoarend ef fect daarvan. B. en v.-. vinden dat inpassing van de werkhavens tot ge volg zal hebben, dat de landschappelij ke waarde van het aangrenzende open landschap blijvend wordt aangetast. Wat de inlaag betreft: die ontstond pas in 1955 en wordt nergens aange merkt als natuurgebied, stellen b. en w. De grootte van de jachthaven heeft verder tot voordeel, aldus b. en w.. voor het natuurbehoud dat het elders rustig blijft. Het college stelt voor de bezwaren ongegrond te verklaren. Het coördinatieorgaan vindt dat een gewijzigde sluitende exploitatiereke ning moet worden gevoegd bij het plan en maakt eveneens bezwaren tegen het verdwijnen van de inlaag. Opnieuw wijst het college er op dat er nog geen rekening is gehouden met een eventuele DACW-subsidie in de exploitatierekening. E. en w. stellen voor ook deze bezwaren ongegrond te verklaren, inclusief de opmerking dat de inrichtingsschets alleen voorziet in aanleg van een buitendijkse jachtha ven en niet van een binnendijkse. Ook dat bestrijdt het college. De raad zal verder nog een stand punt moeten bepalen ten aanzien van de regeling voor het Regionaal Pedago gisch Centrum Zeeland (RPCZ) zal verder moeten beslissen over de ver goedingen voor het brandweerperso neel en krijgt ook nog een aantal subsidieverzoeken te behandelen. Het college stelt voor om drie cent per inwoner beschikbaar te stellen voor de Stichting Dienst Sociaal-Pedag sche Zorg Zeeland, om tien cent per inwoner uit te trekken voor het be zoek van Ierse kinderen aan Zeeland; om 75 procent van de contributie- ontvangsten van het Groene Kruis aan subsidie te verlenen aan- die stich ting en tien cent per inwoner te geven aan de stichting CJV-kamp te Zierik- zee. Afwijzend staat het college tegen over het subsidieverzoek van de Al gemene Nederlandse Invaliden Bond, afdeling Schouwen-Duiveland. die vol gens b. en w. een irreële onkostenra- ming heeft gemaakt. Ook geen subsi die voor de Stichting Beeldende Kunst Zeeland, vindt het college, ge zien de geringe betrokkenheid van de gemeente bij het werk van deze stich ting. Dan staat voorts nog een subsidie voor de peuterspeelzalen op de agen da. Voor 1976 stellen b- en w. voor de kosten van de werkelijke zaalhuur van de onderkomens voor baar reke ning te nemen en eventueel nog te subsidiëren in andere kosten. De raadsvergadering begint om halaf acht. kasteel Ter Hooge' in Middelburg is donderdag een vierdaagse antiekbeurs begonnen. Veertien antiquairs uit het gehele land brengen tot en met zondag een grote collectie antiek en curiositeiten aan de man- De antiekbeurs is georganiseerd door de Schiedam.se antiquair A. C. J. de Vos. De noemde "Ter Hooge', een unieke gelegenheid voor een dergelij ke 'jeurs. Tijdens de eerste uren van de openstelling trok de beurs nog weinig belangstelling. De grootste drukte werd in de avonduren en voor al in het weekend verwacht- Aan de hand van gefingeerd plan zich donderdag beziggehouden met de ruimtelijk ordening. Dat gebeurde tij dens een regionale bijeenkomst in de Prins van Oranje te Goes. De dames bogen zich over het uitbreidingsplan 'Op stapel' van de niet bestaande gemeente Rechten. Er werden drie commissies gevormd, die het plan moesten bekijken: een voor wijk- en winkelvoorzieningen, een voor milieu en monumenten en een voor verkeer en veiligheid. De bevindingen van deze commissie werden 's middags met een drietal deskundigen bespro ken. Mevrouw M- de Ruyter-Van Dijke uit Vlissingen, lid van de scholingscom missie van de Vrouwenbond NVV, wees er in haar openingswoord op duit het invloed uit kunnen oefenen op de ruimtelijk ordening van bijzonder groot belang is- „Het beleid van ge meente of provincie op dit terrein is een zaak van ons allen. Ieder van ons heeft wel eens te maken met groen voorzieningen in z'n wijk, het winkel bestand gaat ons aan, van het open baar vervoer maken we gebruik, we hebben belang bij scholen, speelplaat sen, bejaarenvoorzieningen, de afstand tussen wonen en werken en dergelij ke. Al deze dingen bepalen ons leefmi lieu". Mevrouw De Ruyter benadrukte dat in het gefingeerde bestemmings plan 'Op Stapel' tal van zaken voor komen, die ook in de eigen omgeving van de dames kunnen voorkomen. Verder vertelde mevrouw De Ruyter wat ruimtelijke ordening precies is en ze onderstreepte dat die ruimtelijke ordening voor de vakbeweging een belangrijke zaak is en dus ook voor de Vrouwenbond van het NVV. „Voor de leden van de Vrouwenbond NW bestaan er op het gebied van de ruimtelijke ordening specifieke belan gen. zoals de beslissingen over het al dan niet aanwijzen '."an een industrie terrein. het al dan niet bestaan van (gevarieerde! werkgelegenheid en de, afstand tussen wonen en werken- De ze slaan immers direct, terug op het gezin. Geeft een gemeente een vesti gingsvergunning af aan een vervuilen de of gevaarlijke industrie, dan is dat ongunstig voor het woon- en leefkli maat van de burgers. Wordt een woonwijk beschermd tegen woon werkverkeer of loopt eer. drukke ver keersader dwars door de woonwijk. Is het openbaar vervoer afgestemd op het woonwerkverkeer of lopen er ook geregelde busdiensten door een woon wijk. En wordt er bij het aantrekken van werkgelegenheid rekening mee ge houden, dat sommige vrouwen bui tenshuis willen werken". Ook wees mevrouw De Ruyter op winkelvoorzie ningen, kinderopvang en op voorzie ningen voor fietsers en voetgangers. Na de inleidin g van mevrouw De Ruyter werd een diaserie vertoond om de dames nader kennis te laten maken met de gemeente Rechten en de daar op handen zijnde planologi sche ontwikkelingen- Vervolgens gin gen de verschillende commissies zich met de diverse facetten van het uit breidingsplan bezighouden, 's Mid dags werd van gedachten gewisseld met de heer P. A. Trimpe van de provinciale planologische dienst, wet houder L. H. de Leeuw van ruimte lijke ordening in Goes en drs. T. A. Sondermeyer van het provinciaal op- bouworgaan Stichting Zeeland. De heeer Trimpe bekeek het uitbreidings plan door de bril van de provincie, die er al dan niet goedkeuring aan moest geven. De heer De Leeuw trachtte het plan politiek te verdedi gen, waarbij hij als excuus aanvoerde dat het plan door een vroeger college van b. en w. voorbereid. De heer Sondermeyer gaf aan welke wegen er zijn om bepaalde facetten van het plan gewijzigd te krijgen VLISSINGEN Het nieu we onderkomen van de Vlis- singse VW in een monumen taal pand in de Walstraat- promenade is zo goed als klaar. Het uit de zeventien de eeuw daterende pand is de laatste maanden vrijwel helemaal gerenoveerd en zo veel mogelijk in de oude stijl teruggebracht. Ontwerp daarvoor werd geleverd door het architectenbureau Steen Tuinhof; het werk werd uitge voerd door aannemingsbedrijf A. Poelman en Zn. bv Ritthem. Het hele pand is eigenlijk - be halve de kap en de vloer - tegen de grond gegaan, waarna de ge vels opnieuw werden opgebouwd. Vooral de achtergevel werd op nieuw ontworpen. De stenen - in verschillende kleuren - die voor de bouw van de gevels zijn ge bruikt zijn grotendeels afkomstig van destijds gesloopte en opgesla gen monumentale p De bovenverdieping van het pand (eigendom van de heer Tuinhof) zal waarschijnlijk aan particulie ren worden verhuurd. In de bene denverdieping richt de VW alles in stijl in, overeenkomstig de sfeer van het pand. Na de officiële opening door bur gemeester drs. Th. J. Westerhout op 23 februari, 's middags na drie uur, wordt in het nieuwe VW-kantoor voor belangstellen den een 'open uur' gehouden. VERDACHTE: „VRACHT MEEGENOMEN VOOR EEN SCHIELIJK UITGESTAPTE LIFTER MIDDELBURG Nadat vier maan den was geëist, heeft politierechter mr. P. van Empel in Middelburg don derdagmorgen de 24-jarige Duitse stu dent P. S. uit Spiessen wegens bezit van bijna 9 kilo hasj tot een gevange nisstraf van zes weken met aftrek veroordeeld. De hasj werd op 2 febru ari bij toebal tijdens een verkeers controle in de buurt van Kruin in- gen door de politie in zijn auto ont dekt. De jongeman was op weg Vlissingen naar zijn woonplaats Duitsland. De politierechter had moeite met twee verschillende beelden over ver dachte, maar besloot toch, terwille van verdachte zelf, direct uitspraak te doen. Officier van justitie mr. Th. Lebret zag de jongeman, mede gezien de hoeveelheid die hij bij zich had, als eeen handelaar die zeer bewust een transport aan het regelen was en beschouwde hem als een schakel in de wereld van de drughandel. De officier wees daarbij op een 'op zich niet zo schokkend, maar toch wel duidelijk krantenberichtje' dat Neder land nog steeds een belangrijk door gangscentrum in Europa is. Uit de verklaringen van verdachte zelf en het pleidooi van raadsman mr. W. K. H. Dieleman kwam echter een heel ander beeld naar voren, namelijk dat van een hard studerende en serieuze jon geman van onbesproken gedrag, die een vriendin in Vlissingen had opge zocht en op de terugweg bij Vlissin gen een lifter had opgepikt, die hij argeloos van dienst zou zijn geweest met het vervoer van de partij hasj. Volgens zijn verhaal was de lifter in de buurt van Arnemuiden plotseling uitgestapt. De twee zakken die hij bij zich had. liet hij in de auto achter en hij gaf S. ƒ200,- met het verzoek de zakken tot Breda te vervoeren. Bij een afslag zou iemand daar de vracht Ongeloofwaardig De reden dat de lifter plotseling was uitgestapt zou een met de lichten knipperende, tegemoetkomende vrachtwagen zijn geweest. Dit zou bij de lifter de vrees voor een ver keerscontrole hebben opgeroepen. Voor de officier was dit hele verhaal volstrekt ongeloofwaardig. Een reclas- seringsrapport, waarin de argeloos heid van S. goed mogelijk werd ge acht, schoof de officier geheel terzij de. Raadsman mr. Dieleman wees er on der meer op dat, als zijn cliënt een handelaar was, hijdan toch niet zo open en bloot, met het spul in zijn auto zou hebben gereden: „Dat is zelfmoord". S. had aldus mr. Diele man geen enkel contact met Zeeuwse hasjkringen", noch met Duitse. Dat hij regelmatig naar Zee land kwam om een vriendin op te ;o -en, kon bevestigd worden. Bij een- zo lacige gevangenisstraf als door de officier geëist zou de jongen, zo voer de de raadsman aan, een jaar van zijn studie tot architect verlie zen. Alles afwegende kwam de politierech ter tot de veroordeling van 6 weken mes aftrek, met bevel tct onmiddellij ke ingevangennemmg. S. was sinds het gebeuren gedetineerd in het Huis -an Bewaring in Breda. Twee weken onvoorwaardelijk en ne gen maanden niet rijden was de straf voor J. J. D. uit Zierikzee voor rijden onder invloed. Hij was in de nachtelij ke uren met zijn bestelauto, met 2.11 promille in het bloed, tegen een ge parkeerde auto gehotst. „Ver over de streep", concludeerde de politierech ter. Voor de vrachtwagenchauffeur K. S. eveneens uit Zierikzee, liep het uit op een week voorwaardelijk, ƒ200,- boete en 3 maanden voorwaardelijke rij ontzegging voor een rit in een perso nenauto met een promillage van 1,08 Mr. Van Empel: „U moet als vracht wagenchauffeur toch weten hoe voor zichtig je met alcohol moet zijn." In de nacht van 21 september hield de Goese politie M. van T. uit Bergen op Zoom staande. Van T. had teveel op, bovendien was zijn rijbewijs ingetrok ken wegens een eerder soortgelijk feit en waren de kökerbalken van de auto waarin hij reed doorgeroest. Voor rijden onder invloed werden voorts nog veroordeeld: C. P. S. uit 's-Heer- Arendskerke (een week voorwaarde lijk en drie maanden ontzegging voor waardelijk voor een promillage van 120) en bij verstek de Belg R. C. die met een promillage van niet minder dan 3,03 Sas van Gent onveilig had gemaakt door in deze toestand een geparkeerde auto te rammen, die op een volgende schoot Vonnis: drie we ken onvoorwaardelijk en een jaar niet rijden in Nederland. R. P. uit Vlissingen had op 13 septem ber in Goes een bloedproef geweigerd, omdat hij na herhaalde blaasproeven en tweeëneenhalf uur oponthoud in het politiebureau eindelijk weieens naar huis wilde. Dat kwam hem te staan op twee weken onvoorwaarde lijk en vier maanden voorwaardelijke ontzegging. Een boete van 400,- en drie maanden voorwaardelijke ontzegging kreeg F. BRESKENS-VLISSINGEN In Bres kens heeft donderdag één vissersschip zo werd bij de vismijn meegedeeld voor ongeveer 1 ten tong en 3 ton schol aangevoerd. Bij de Vlïssingse vismijn voerden in totaal 5 vissersschepen vis aan. Over de exacte hoeveelheden aan tong en schol waren' evenwel donderdag geen nadere mededelingen te doen, zo deel de een -.voordvoerder mee. De heer M. Siereveld, voorzitter van de Kottersëctie Zevibel, deelde don derdag desgevraagd mee, dat de vis sers onverminderd vasthouden aan de alternatieve vangstbeperkingsregeling, zoals die vorige week tijdens de ver gadering van de stichting van de Ne derlandse visserij werd aangenomen. „We gaan gewoon door", aldus de heer Siereveld, die zei dat het wach ten is op een uitspraak van de minis ter over een nieuwe regeling voor maart. C- de K. uit Borsele voor een promilla ge van 1,57 achter het stuur; een week voorwaardelijk met 150,- boete moest C. de K. uit Borsele ondergaan die met teveel op met zijn bromfiets van de 's-Heerenhoeksedijk was gere den. J. J. uit Bleiswijk had op 22 oktober bij Zierikzee in een auto gereden terwijl zijn rijbewijs was in getrokken en dat leverde hem bij verstek twee wéken cel op. Diefstal De politierechter behandelde nog een aantal zaken in de sfeer van 'kruimel diefstallen'. Op een week voorwaarde lijk en ƒ200.- draaide hei uit voor K. v. d. .4 uit Tholen voor diefstal van een aantal veilingbisten en winkel diefstal van een trui. H. B. uit Temeuzen moest ook 200,- betalen (naast drie weken voorwaar delijk) voor enkele diefstallen uit flatr schuren (elektrische boor en ger schapskist) en diefstal van drie pot ten met kunstbloemen van een be graafplaats. Andere vonnissen (bij verstek): ƒ150,- voor S. A. uit Baarland voor diefstal van een ladder; 300,- (de helft voorwaardelijk) voor J. H. P. uit Dordrecht wegens diefstal in Rer.esse van een casetterecorder en casette- bandjes en voor de Belgen D. K. en S. J. de P. 75,- voor her, wegenemen van 25 kilo uien en 75 kilo aardappe- BELGISCHE ONDERNEMERS TEGEN NEDERLANDSE INVLOED BIJ NIEUWE INDUSTRIEËN ANTWERPEN Het Verbond van Bel gische Ondernemingen (VBO) heeft in een nota aan de Belgische regering zijn bezorgdheid uitgesproken over, wat wordt genoemd, 'de Nederlandse supervisie over de nieuwe industriële vestigingen op de Belgische linkeroever van de Westerschelde indien de Bel gisch - Nederlandse verdragen inzake de doorsteek van Bath. het. Baalhoek- kanaal en het Maaswaterverdrag onge wijzigd van kracht worden'. Nederland heeft in de ontwerp-vertiragen bepalin gen doen opnemen, die tot doel hebben de grensoverschrijdende lucht-en wa tervervuiling binnen de perken te hou den. België moet melding maken van elke nieuwe industriële inplanting en moet zich volgens het VBO laten wel gevallen. dat Nederland de onderzoe kingstermijn voor zo'n vestiging zeer lang kan rekken. Dit kan tot gevolg hebben, dat de concurrentieverhoudin gen tussen beide landen worden ver valst. Al eerder hebben bedrijven en groepen van bedrijven uit het Antwerp se zich uitgesproken tegen een te ver gaande controle door Nederland van het industrieel initiatief in België. De kamer van koophandel van Antwerpen heeft zich al eerder gekeerd tegen het betalen van een te hoge prijs voor de doorsteeek van Bath en het Baalhoek- kanaal. die nochtans hoogst noodzake lijk worden genoemd voor de expansie van Antwerpen. len bij Westdorpe. Heling van een geluidsbox, die door verduistering was verkregen, resulteerde voor J. van K. uit Westdorpe in een boete van 250,-. Een bedrag van ƒ300,- moet de Belg W. de K. betalen die zich aan diefstal schuldig had gemaakt door uit een door hem verkocht huis nog diverse onderdelen weg te halen. Het negeren van een stopbevel van de politie kost J. T. uit Heinkenszand J. M. S. had met een konijntje in de auto. het stopbevel van een geünifor meerde jachtopziener bij- St-Philips- land genegeerd en moet daar even eens ƒ200,- voor betalen. Vierhonderd gulden en een schadebedrag van ƒ270,- moet de Vlissinger R. P. betalen voor het vernielen van een ruit en een toiletpot in het Vliss-ng.se politiebureau. BAND KOPER-VERKOPER VERDUIDELIJKEN Op 28 februari in hervormd verenigingsgebouw OOSTERLAXD Zaterdag 28 februari wordt in Oosterland een woningmarkt gehouden. Initiatiefnemer is de ge meente Duiveland die de organisatie in banden heeft gelegd van de christe lijke woningbouwvereniging Schou wen-Duiveland. De markt zal informa tie geven over bouwplannen Sn de ge meente, mogelijkheden voor financie ring, premies en dergelijke en zo doende de verbinding tussen aspirant kopers en verkopers wat duidelijker maken. Het gemeentebestuur en de raad van Duiveland willen op deze manier de bouwplannen wat meer bekendheid geven. Aangemoedigd door het succes van een in Bruinisse bij wijze van ex periment gehouden woningmarkt in oktober, achtte men het voor Duive land ook wel nuttig. De markt wordt in Oosterland gehouden omdat juist daar volop bouwgrond aanwezig is en omdat daar ook binnenkort diverse! bouwplannen uitgevoerd zullen wor-! den. In het bestemmingsplan Stouten gaat' de bouwbank Stock BV op 1 april be ginnen met bouw van 18 multi-nivo-j nettewoningen. Boogaerdt en Schmidt te Stolwijk heeft plannen voor rijen- woningen. Aannemingsbedrijf Ligteiv dag BV te Sint-Philipsland gaat naar tv/ee-onder-één-ka p-huizen neerzetten. Deze bouwondernemers zijn dan ook op de markt vertegenwoordigd. De Rabobank Oosfc-Duiveland en de Nut» spaarbank Zierikzee zijn er om de fi nanciële kant van de zaak te belichten. De rijksbelastingdienst zai belasUngad- viezen verstrekken. De gemeente Duiveland geeft voorlich ting over de verschillende bestem mingsplannen en garanties, terwijl ook de vrouwenadvioscommissie Wo ningbouw aanwezig zal zijn. De chris telijke woningbouwvereniging Schou wen-Duiveland is zelf ook vertegen woordigd. Ze zal advies uitbrengen over bouwen in "beschutte sfeer'. Dit wil zeggen: een eigen huis voor diege nen met een belastbaar inkomen (in 1974) van niet meer dan 22.000.- met aantrekkelijke financiële voordelen en verzorging van de bouw in vertrouwde handen van een woningbouwcorporatie of de gemeenten van inwoning. De beurs is vooral belangrijk voor mensen uit de regio, de 'economische gebondenen'. De bouwondernemers dienen hen voorrang te verlenen bij de verkoop van de huizen. De woning markt Oosterland wordt gehouden :n het hervormd verenigingsgebouw en begint 's middags om twee uur. (ADVERTENTIE) "Brrr, slecht winkelweer vandaag". In ons drassig landje wütu dat nog wel 's horen. *t Aardige ervan is, dat u er in Zuidplein geen zuchtje, geen druppeltje last van hebt. Moet u weten: 140 winkels, warenhuizen, boetieks, promenades, terrasjes én marktplaats .onder 1 dak. Dat is gezellig winkelen. Altijd. Dós, K il Rotterdam en omstreken, laat aJt maar waaien en plenzen.... in Zuidplein staat de barometer altijd op "mooi weer". Welkom! /~Xwinfce!cenfnim zuidplein Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9