Ontslag dreigt voor Lockheed-directeuren Vrijspraak gevraagd in Dassault-zaak O eKKeu Zes doden bij verkeersongeluk Vier arrestaties in moordzaak taxichauffeur Lof kamer voor beleid bij gijzeling 3 Koekoek heeft moeite met emancipatie drs. voogd wil drankgebruik in kamer berken d metzler- gesprek over prijzen VdLEMTUN 0 i RUDI DUTSCHKE PLEIT IN TILBURG VOOR ERKENNING MARXISTISCHE ECONOMIE VRIJDAG 13 FEBRUARI 1B78 PKOVINCIAlt ZltUWIt COURANT WASHINGTON OVERWEEGT OMKOPING STRAFBAAR TE STELLEN (Van onze correspondent). WASHINGTON De voorzitter van de raad van commissarissen van de Lockheed-vliegtuigfabrie ken, Daniël Haughton, en de president van de maatschappij, A. C. Kotchian, zullen naar verwacht wordt zeer binnenkort hun functies neerleggen. Verder wordt in regeringskringen in Washington overwogen het betalen van steekpenningen in het buitenland strafbaar te stellen. Het mogelijke aftreden van Lock- heeds twee topfunctionarissen wordt gezien als een poging om het voortbe staan van de maatschappij veilig te stellen en te voorkomen dat, na Ja pan, ook andere landen contracten voor vliegtuigleveranties zullen opzeg gen als gevolg van de onlangs bekend geworden omkopingsschandalen. 1 Lockheed had zich juist hersteld j van economische moeilijkheden enl had de grootste orderportefeuille van het Pentagon vergeleken met andere Amerikaanse vliegtuigfabrikanten. Voor het voortbestaan van de maat schappij is Lockheed vooral afhanke lijk van de ontwikkeling en verkoop van een vergrote versie van de L-1011 Jumbo Jet, die zou moeten concurre ren met de populaire Jumbo 747 van Boeing en de onder meer door de KLM gebruikte DC-10. Het omkopen van buitenlandse functionarissen is voor de Amerikaan se wet niet strafbaar. Arthur Burns, voorzitter van de Federal Reserve Board, en ook toezichthouder op de door de. regering onderschreven bank leningen aan Lockheed, heeft nu ech ter voorgesteld deze omkopingen strafbaar te stellen. Burns zei echter dat de nodige initiatieven voor deze hervormingen voornamelijk door de zakenwereld zelf genomen moesten worden. President Ford heeft al in een eerdere verklaring gezegd dat hij overweegt alle maatschappijen die zich aan corrupte praktijken schuldig hebben gemaakt, buiten te sluiten van het bieden op federale contracten. De vrees in Amerikaanse regeri kringen is dat wanneer buitenlandse regeringen ten val komen door de onthullingen in Washington, er een anti-Amerikaans klimaat kan ontstaan. „Aan de andere kant", zei Burns, „wij zijn door onze eigen Watergate-perio- de gegaan en misschien moeten deze landen de hunne verwerken. Het zal een catharsis zijn". President Ford heeft zoals gemeld ook voorgesteld een ministeriële on derzoekcommissie in te stellen die de praktijken van Amerikaanse maat schappijen in het buitenland zou moe ten onderzoeken. Burns zei dat de moeilijkheid daarvan was om een der gelijke commissie een „krachtige on- derzoek-capaciteit" te geven die tot de bodem van de zaken door kan drin gen. Daarvoor was het praten met de leiders van de maatschappijen onvol doende, zei hij, „omdat deze of niets willen loslaten, of niet op de hoogte zijn van alle feiten". De New York Times publiceerde donderdag opnieuw een artikel over de sfeer in Nederland naar aanleiding van de relaties tussen prins Bernhard en Lockheed. De algemene strekking van het artikel was dat de prins in dë meeste kringen in bescherming werd genomen en dat de regering, kennelijk reagerend op de publieke opinie, zeer voorzichtig te werk gaat. Ook werd gezegd dat een aantal Nederlandse politici de betrouwbaar heid van de Lockheed-functionarissen in twijfel trok en dat er in sommige kringen gesproken werd van een mo gelijk door prins Bernhard tegen Lockheed aan te spannen proces om zijn naam te zuiveren. „De grootste vrees die door politici wordt geuit", aldus de New York Times, „is dat de onderzoekcommis sie, die niet de bevoegdheden heeft van een gerechtelijk onderzoek, niet in staat zal zijn de zaak tot op de bodem uit te zoeken". Hans Wiegel werd als volgt geci teerd: „De personen waarmee de com missie zou moeten praten kunnen er belang bij hebben om de zaken in het duister te laten en ik ben bang dat wij niet de opheldering zullen krijgen die nodig is om Bemhard's naam te zuiveren". Het artikel zegt ten slotte dat over het algemeen wordt aangenomen dat wanneer de prins schuldig bevonden wordt, koningin Juliana afstand van de troon zal doen ten behoeve van prinses Beatrix. Boeing De Amerikaanse 'securities and ex change commission', een federaal con trolebureau. wil dat de Boeing vlieg tuigfabrieken haar documenten ver strekt die volgens het bureau wellicht gegevens bevatten over een geheim i fonds waaruit de onderneming buiten landse regeringsfunctionarissen betaal de. Eeu vereniging van zes rechtse groepen in Japan, 'Chrysant en water' geheten- heeft volgens het Japanse persbureau Kyodo vorige week zaterdag in tele grammen aan president Ford, een Ame- Slot van pagina 1) steld worden te bezitten aan te wen den tot het bereiken van een of ander doel", zei de officier van justitie. Hij voegde daaraan toe dat daarbij lun dies, diners, reizen en eventueel klei ne geschenken worden aangeboden en naar de mening van mr. Von Meyen- (Van onze parlementaire redac tie) DEN HAAG De gedachten van de vrouwenemancipatie gaan kennelijk geheel voorbij aan het tweede-kamerlid Koekoek van de Boeren Partij. Bij de discus sies over de recente gijzelingen, donderdag in de kamer, zei Koe koek het erg vreemd te vinden dat het ministerie van justitie in Beilen werd vertegenwoordigd door een vrouw. Hij doelde daarmee op me vrouw Toos Faber-de Heer, voor lichtster van het ministerie van justitie, die gedurende de gijze ling in Beilen de nationale en internationale pers uitmuntend te woord stond. Zij stond haar man netje, zo gezegd. Koekoek stelde, dat in dergelij ke situaties juist kracht nodig is. „En vrouwen behoren toch tot het zwakke geslacht", zo zei hij tot grote hilariteit van de Ka- DEN HAAG (ANP) Het tweede kamerlid drs. Voogd (pvda) is er over gevallen, dat buiten de vergader zaal van de tweede kamer overal in liet tweede-kamergebouw te Den Haag (de werkvertrekken, de commissieka mers en tijdens besloten vergaderin gen) gelegenheid bestaat om alcohol houdende dranken te krijgen. Hij heeft daarom tweedekamervoor zitter Vondeling donderdag schrifte lijk gevraagd in het kamerpresidium aan de orde te stellen het verbod tot het schenken van die dranken op normale werkuren (van 9 tot 17 uur) Van dit verbod wil drs Voogd alleen uitzonderen het openbare, voor ieder een toegankelijke restaurant. VERVOLG A 'Ti 1JN vaak ondoorzichtige structuren te over wegen of zij in voorkomende gevallen niet sneller dan tot nu toe moet over gaan tot hantering van dit zo speci fieke parlementaire middel. Een ge ducht middel. feldt helaas te vaak ook worden vaard. „In deze sfeer zijn vooral Dankert en Ileja het spoor kwijt geraakt", zuiveringsoed die een kamerlid bij de aanvaarding van zijn lidmaatschap van de Staten Generaal aflegt, waar bij het kamerlid belooft geen „giften of gaven" te zullen aannemen om in zijn ambt iets te zullen doen of na te laten, zou door die sfeer zijn ver vaagd. In zijn requisitoir zei de offi cier van justitie dat hij ervan over tuigd was dat vooral in de verhouding tussen'Dankert en Dassault een zoda nige sfeer geschapen was dat daarin op het gebied van omkoping en het geven van steekpenningen alles moge lijk was- Ook dat ing. Botterman op 23 au gustus 1974 een of anderhalf miljoen gulden heeft genoemd. Maar het is allemaal niet meer bewijsbaar. .Na tuurlijk weten we wel", zei mr- Von Meyenfeldt, „dat zeker bij zulke grote transacties men wel eens wat aan de strijkstok laat hangen. Dat kan overi gens ook op volkomen juiste en cor recte wijze gebeuren". De officier achtte het niet erg waar schijnlijk dat Dassault daarmee zo bruut en grof te werk zou zijn gegaan als de kroongetuigen nu zeggen omdat voor Dassault zoveel op het spel zou staan. Mr. Von Meyenfeldt benadrukte dat de kamerleden de boot tegenover Botterman hadden moeten afhouden in een vroeg stadium, of ze hadden dubbel op hun hoede moeten zijn toen ze besloten om welke reden dan ook een toegeeflijke en soepele sfeer te laten ontstaan. De rechtbank zal op woensdag 25 februari uitspraak doen in deze. Mira- ge-zaak. (ADVERTENTIE) bril: ieder» oogmerk (Slot van pag. 1) kelen met prijzen om na te gaan hoe de ontwikkeling van de prijzen daar van is geweest sinds de fixatie op 3 december j.l- De Consumentenbond die met het Konsumenten Kontakt bij het gesprek was vertegenwoordigd heeft voor gesteld een prijzenkamer in te stellen. Daarmee wordt beoogd een centrale instelling, los van de overheid, die zich bij voortduring met het prijsbe leid zou moeten bezig houden en bevoegdheden op een breed terrein zou moeten hebben. In het kader van de overheidstarleven is, zo merkte de heer Drabbe nog op, ook gesproken over de PTT-tarieven. Minister Lubbers heeft laten blijken dat daarover intern beraad gaande is en dat wordt nagegaan, of terugdraai en van overlieidstarieven mogelijk is. Hij heeft zich er niet over uitgelaten, hoe dat zou kunnen. Bij deelnemers aan het gesprek bleek naderhand dat men in dit opzicht denkt aan telefoontarieven. Over het voorstel van de prijzenkamer van de Consumentenbond was men aan de kant van de vakbeweging niet erg geestdriftig. rikaanse senator en de president-direc teur van Lockheed gedreigd met kami kaze 'zelfmoord)-aanvallen als het on derzoek naar omkoperij door Lockheed niet wordt gestaakt. „Als Amerika de verantwoordelijkheid naar Japan af schuift moeten wij ons op Amerika wreken. Het speciale kamikaze-korps uit de tweede wereldoorlog leeft nog in Japan", aldus het telegram. i ADVERTENTIE) PLOort/Tun PLOOtTLGUn verraa uw familie, kennissen of zakenre laties met een bloem rijke Valenttjnverras- sing op zaterdag 14 febr klOIMt tl tuincentrum Langevielesingel 34 Middelburg, tel. 25253 Personenwagen na slip onder vrachtauto DRACHTEN (ANP) Bij een ernstig verkeersongeluk op de rijks weg 43 bij Drachten zijn in de nacht van woensdag op donderdag (omstreeks 01.00 uur) .zes mensen om het leven gekomen. Alle zes slachtoffers zijn uit Drachten afkomstig. Het zijn de heer N. de Leeuw (59), zijn vrouw E. de Leeuw - de Haan (58), hun dochter E. Huisman - de Leeuw (29), haar man J. Huisman (27) en de twee zoontjes van dit echtpaar, de vijfjarige T. N. en de driejarige A. A. De auto werd bestuurd door de heer De Leeuw. De slachtoffers waren op weg naar huis, na op visite te zijn geweest bij familie in Hasselt. De auto kwam uit de richting Heerenveen en botste frontaal op een vracht wagen met aanhanger uit de richting Drachten. Volgens de politie van Drachten is de personenauto even na een flauwe bocht geslipt door de gladheid. Uit verklaringen van de vrachtwagenchauffeur bleek dat de personenauto dwars op zijn vrachtwagencombinatie af kwam zeilen, weer in het rechte spoor raakte en op de linker weghelft terechtkwam. De chauffeur kon de auto niet meer ontwijken. De personenauto kwam half onder de vrachtwagen te zitten en moest door de brandweer losgemaakt worden. TILBURG De voormalige Westberlijnse studentenleider Ru- di Dutschke heeft donderdagmid dag voor een gehoor van duizend studenten en docenten een vurig pleidooi gehouden ten gunste van een, door velen op de Tilburgse katholieke hogeschool gewenste erkenning van het vak marxisti sche economie in het studiepro gramma. Opname van marxistische eco nomie als apart vak m het stu dieprogramma zou uniek zijn in Nederland, in tegenstelling tot tal van buitenlandse universiteiten waar deze richting een bloeiend bestaan beleeft. Rudi Dutschke was naar Nederland gehaald door de Tilburgse werkgroep politieke economie, die al sinds enkele ja ren om erkenning vraagt. Met het oog op een standpuntbepaling van de faculteitsraad tan de eco nomische faculteit op 19 februari zijn de voorstanders van marxis tische economie aan dc hoge school een groots opgezette cam pagne aan het voeren. Rudi Dutschke die nu als poli tiek econoom werkzaam :s. had voor de lezing in Tilburg speciale toestemming nodig om Neder land in te komen aangezien hij sinds zijn activiteiten in de Duit se studentenrevolte aan het eind van de jaren zestig als ongewenst vreemdeling staat gesignaleerd- Op verzoek van de Amsterdamse advocaat mr. W J. van B enne kom heelt het ministerie van justitie deze signalering voor 11. 12 en 13 februari buiten icerking gesteld on der de voorwaarde dat hij zich in zijn lezing zou onthouden van 'uit lezing zou onthouden van uitla- latingen die gevaar opleveren voor de openbare orde of de nationale veiligheid'- Verder zou hlf zich niet elders in Nederland mogen ophouden. Drachten: het wrak van de auto waarin zes mensen donderdag om het leven kwamen. Vier Zuidmoluhse jongeren verdacht EPE (ANP) Een uitgebreide politiemacht heeft donderdag morgen vier jeugdige Zuidmolukkers aangehouden, die ervan wor den verdacht betrokken te zijn geweest bij de moord op de 40- jarige taxichauffeur W. G. Wesselink uit Apeldoorn. De chauffeur werd in de nacht van zaterdag op zondag doodgeschoten aange troffen in zijn taxi op een weggetje in Vaassen dat leidt naar het woonoord voor Zuidmolukkers. De politie heeft de rit van de taxi van het Apeldoornse station naar Vaassen kunnen reconstrueren. Aan de hand van de reconstructie en getuigeverkla- ringen kon de politie het viertal dat in de taxi meereed, achterhalen. Het zijn de 14-Jarige M- P-, de 17-jarige O. P., de 20-Jarige L V. S. en de 17-jarige G T. ZIJ zullen maandag voor de officier van Justitie worden voorge leid. Over bet motief van de moord heeft de politie nog geen aanwijzingen. Slot van pagina 1 die door de gijzelaars na afloop van de acties op de regering was geuit, viel althans in de tweede kamer niets te horen. De kamer wilde zonder uitzonde ring weten hoe de regering denkt dergelijke acties in de toekomst te voorkomen. Noch minister Van Agt, noch minister De Gaay Fortman van binnenlandse zaken wilden iets horen van kritiek op de Binnenlandse Veilig heids Dienst. „Het opsporen van men sen die mogelijk acties in de zin hebben is het zoeken van een speld in een hooiberg", zo zei Van Agt. ..Niet volledig slagen is nog geen falen", aldus De Gaay Fortman. De heer Van Schaik wilde dat de wetten worden aangepast om de poli tie, en m het bijzonder het speciale landelijke rechercheteam, meer be voegdheden te geven. Hij vroeg, even als de heer Kruisinga (CHU) uitbrei ding van de sterkte van de politie korpsen. Van Schaik deed de sugge stie om de politie de gelegenheid te geven kortverbanders aan te trekken, zoals dat ook bij de Koninklijke Ma rechaussee gebeurt. Minister Van Agt sprak van „een boeiende suggestie", die hij zeker zou laten onderzoeken. Hij voegde er wel aan toe, dat de realisering daarvan sterk afhankelijk is van de financiële mogelijkhe den. Van Agt zegde toe te zullen onder zoeken in hoeverre het zmvol is om de wet zodanig te wijzigen, dat ook het samenspannen tot strafbare feiten strafbaar gesteld kan worden. Hij gaf toe dat dit het werk van de bijzonde re rechercheteams zou kunnen verge makkelijken. De bewindsman zei er niets voor te voelen om een „collectieve aansprake lijkheid" in te stellen, zodat alle terro risten aangeklaagd kunnen worden voor een feit, dat slechts door één of enkele van hen is gepleegd, zoals het doden van een gijzelaar. Vapenbezil .Alle woordvoerders verlang den. dat de regering maatregelen treft om het illegale wapenbezit tegen te gaan. De heren Kosto en Van Schaik bepleitten een betere internationale regeling. Van Agt zegde toe dat Ne derland in het kader van het Benelux- verdrag zal trachten dc wapenaanvoer uit België tegen te gaan. De invoer ran wapens uit Duitsland kan aan de orde gesteld worden in het Europese beraad over terreurbestrijding. Van Agt zei dat de inspanningen die Nederland nu doet om het wapenge- bruik tegen te gaan „ondermijnd wor den door onze zuider- en oosterbu ren". Hij zei niet veel heil te verwach ten van een herziening van de Wapen wet, zonder goed overleg met beide landen, al kondigde hij wel aan dat die herziening nog voor de zomerva kantie bij de kamer zal worden inge diend. De heren Kruisinga, Kosto en Koning deden de suggestie van een „generaal pardon", dat iedereen, die legaal wapens in bezit heeft, tot een bepaalde tijd de gelegenheid moet. geven die wapens in te leveren, zon der dat daar een straf tegenover staat. Het doen van concessies aan terroris ten werd door diverse sprekers ver schillend benaderd. Kosto vond, dat de regering moet doen wat met de terroristen wordt overeengekomen. Niet nakomen van afspraken zou fa taal kunnen zijn in volgende gijze- lingsgevallen. De heer Drees (DS70) vond, dat de overheid politiek noch juridisch gehouden is toezeggingen na te komen die zijn afgedwongen. Drees bepleitte zelfs het bij de wet straf baar stellen van het betalen van los geld. Minister Van Agt vond, dat de over heid zich wèl aan de beloften moet houden. Hij vond, dat het „niet spelen van vals spel kan betekenen dat in de toekomst nog mogelijkheden blijven bestaan om levens te behouden". Maar Van Agt benadrukte, dat de regering nooit politieke concessies zal doen, alleen concessies in de materië le sfeer. „Levens moeten zo veel mo gelijk gespaard worden". Van Agt leg de dat „zo veel mogelijk" nader uit met te verklaren, dat de overheid nooit mag schromen voor de toe; sing van geweld. Het toegeven om levens te sparen zou „anders een nimmer falend middel worden voor terroristen om hun doel te bereiken", aldus Van Agt. De heren Kosto, Koning en Van Schaik bepleitten hét instellen v3n een permanent 'crisis-interventieteam', èen groep deskundigen op onder meer het terrein van de gedragswe tenschappen (psychiaters, psycholo gen), die het uitvoerend apparaat bij gijzelingen ten dienste kunnen staan. De kamerleden vonden dat dergelijke teams net zo nodig zijn als de vaste bijstands- en scherpschutterseenheden of het landelijk rechercheteam. Volgens minister Van Agt was het helemaal niet zo nodig om dergelijke teams permanent op te richten. Hij herinnerde eraan, dat de psychiaters en psychologen die bij eerdere gijze- lingsgevallen gebruikt zijn. ook bij de meest recente acties zijn opgetreden. Een dergelijk team van deskundigen vormt rich volgens Van Agt Hij wilde geen „te hooi en te gras" selecteren van deskundigen. Dat er bijvoorbeeld een vast scherpschutters- team bestaat, komt volgens Van Agt omdat deze mensen in een uiterste vorm van discipline met elkaar moe ten kunnen optreden. „Hoe waardevol de adviezen van gedragswetenschap pers ook zijn, zij zijn niet de enigen die kennis en inzicht hebben in het gedrag van mensen", zo zei de be- Slachtoffers woordvoerders vroegen bijzondere aandacht voor de proble men van de ex-gijzelaars en de nabe staanden van de omgekomen gijze laars. Van Agt noemde dit „een emoti oneel beladen probleem". Volgens hem is er geen aanleiding om deze slachtoffers anders te behandelen dan de slachtoffers van andere gewelds misdrijven. Dat betekent dat een even tuele financiële tegemoetkoming ai- leen kan plaats-iinden volgens de be staande Wet Schadefonds Geweldsmis drijven. Een andere zaak is de immateriële hulp, een zaak die volgens Van Agt zijn competentie te boven gaat. Zoals bekend is nog eind december een speciale werkgroep opgericht op initi atief van staatssecretaris Hendriks van volksgezondheid. De laatste zijn van de zijde van ex-geglj noga] wat klachten gekomen over die opvang. De zorg daar.'oor, die ook uit de kamer sprak, zal ter kennis van staatssecretaris Hendriks gebracht worden. Van Agt zei dat er geen sprake kan zijn van vergoeding van de schade die bedrijven hebben geleden door bij voorbeeld afsluiting van een straat. Volgens Van Agt is dit een van de problemen die een overheid heeft, die gedwongen wordt bepaalde maatrege len te nemen. Wel is een inventarisa tie gemaakt van alle aanvragen. De heer Kosto sprak van een ge brekkige opvang van de gegijzelden. De heer Jongeling (GPV) vroeg zich af waarom geen ex-gijzelaars betrok ken waren bij het opstellen van het gijzelingsrapport voor de tweede ka mer. Volgens Jongeling stond het .Stikvol fouten". Van Agt zei, dat een vooroverleg over het verslag niet mo gelijk was geweest in verband met de korte voorbereidingstijd. Hij zei ech ter bereid te blijven om met de ex- gijzelaars te praten, te meer omdat hun ervaringen bij eventuele toekom stige zaken van veel belang kunnen] zijn. Het verslag was volgens hem niet bedoeld als „volledige schrijving". Het moest dienen om de Kamer te informeren over wat de regering had gedaan aan de hand van de kenms waarover men toen beschik te. De kamerleden Kosto, Schakel Drees vroegen zich af of het wel nodig was. dat zoveel ministers zich tegelijk met de gijzeling bezighielden. Volgens Schakel liep men het risico door de bomen hek bos niet meer te zien, terwijl Kosto vond, dat de pre mier ervoor had moeten zorgen dat de schade aan het gewone regeerwerk zo klein mogelijk bleef. Hij vond dat de aanwezigheid van premier Den Uyl in het crisiscentrum wel het minst nodig was. Volgens hem behoorde de leiding te liggen bij de eerstverant woordelijke minster, die van justi tie. Premier Den Uyl antwoordde daar op met de stelling, dat voorkomen moet worden „dat door gijzelingsac ties de indruk wordt gewekt dat het hele regeringsapparaat lam komt te liggen". Dat zou de terroristen een nieuw wapen in handen geven. Daar naast zijn bij dergelijke acties zoveel aspecten van algemeen regeringsbeleid in het geding, dat de premier daar als verantwoordelijke voor dat beleid bij hoort te zijn. Positie pers Diverse sprekers vroegen aandacht voor de positie van de pers en andere media tijdens dergelijke acties. Voor al omdat terreurdaden ais gijzelingen hun bestaansgrond vinden in grote publiciteit. Volgens minister Van Agt is die grote publiciteit onvermijdelijk. .Maar er is wel een grote terughou dendheid vereist", zo zei Van Agt daarbij werd bijgevallen door KVP'er Van Schaik. De bewindsman verwaait veel van de speciale c missie justitie-politie-pers Die com missie gaat praten over de samenwer king tussen pers en overheid bïi even tuele nieuwe acties. De socialist Kosto vroeg spelregels op te stellen voor dergelijke gevallen. Van .Agt gaf toe dat de in beslagna me van o.a. fotomateriaal, zoals in Beilen is gebeurd, niet juist was. Wet telijk heeft de politie daar geen be voegdheden toe. ..Maar in de spanning en turbulentie van zo'n situatie kun nen wel eens onregelmatigheden voor vallen". Dat de NOS tijdens de gijze ling in Beilen meer faciliteiten kreeg dan de andere media, kwam volgens Van Agt omdat de NOS de regering medewerking had toegezegd bij de berichtgeving, iets wat de schrijvende pers en radio niet hadden gewild. Roof kan het blijkens de nog geruide portefeuille van de chauffeur niet ge weest zijn. Aan de verrassingsactie in het woonoord hebben vijftig recher cheurs in burger deelgenomen. Het wapen is niet gevonden, aldus hoofd inspecteur J. C. Osseweijer van de gemeentepolitie van Epe op een pers conferentie. Directie: F. van de Velde, K Scherphuis en W F de Pagter Hoofdredacteur: G A de Kok Adjunct-hoof dredocieuren: M. P. Dicleman en G van der Maas. BUREAUS: Wolstraat 56-60, tel (01184) 15144. Middelburg: Mark! 51, tel. (01180) 27651. Goes: Grote Markt 2. tel. (01100) 16140. rerneuxen: Nieuwstroo! 22, tel. (01150) 4457 Hulst: Steensfraot 6, tel. (01140) 4058. In de avonduren is de centrole 'edadie bezet von zondog t/m /rijdag vanaf 20-00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling: (01186) 1584. 's Zaterdags (01184) 15144 van 9.00-11.30 uur Redactie: (01184) 14799. Voor klochten bezorging op zo- 'erdag: de plaatselijke kantoren van 9.00-1130 uur Expeditie: (01183) 63533. Overl. adv maandog- f/m vrij dagavond van 2030 tot 22.00 uur (01184) 15144 Zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen oer kwartaal f 37J5; franco per post 42,per maand 12,75 osse nummers f .50 (incfusief 4®/o bfw). Advertentietarieven: 77 cent per mm; minimumprijs per advertentie f 11,55; ingezon den mededelingen 2'/j x to- rief Brieven bureau van dit blad 2,50 meer. Volledige tarieven met contract- orijzen op aonvroag Alle advertentieprijzen exclusief 1% bfw. Giro: 35 93 00. Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3