PZ< Johan Cruijff biedt ontslag aan Peter Mueller trok gouden hoofdprijs in de olympische schaatsloterij KNAU-voorzitter dreigt deelnemers wilde prestatielopen te schorsen Van Helden start in tweede rit op 1500m Dokter Lap: Jan Bazen had best kunnen rijden Pospisil gebruikte 'doping' IJSBEREIDING WAS WEER EEN AANFLUITING! W 4 UITSLAG Verdeling medailles IN ZESSEN KLAAR lekker makkelijk voordoordeweek! Van der Kroft naar Montreal Merckx/Sercu wonnen 6-daagse van Antwerpen Spelen op radio en televisie VRIJDAG 13 FEBRUARI 1976 BARCELONA - Johan Cruijff heeft donderdagmiddag zijn ontslagaan geboden bij CF Barcelona. Het be stuur van de Catalaanse club heeft echter direct laten weten het ver- zo'ek om ontslag niet tc aanvaar den. Vrijdagavond zal de techni sche commissie van Barcelona zich met het bestuur buigen over de ontstane crisissituatie. Zoals be kend wenst Cruijff niet langer met trainer Hennes Weisweiler samen tc werken. De Westduitse oefenmeester haalde Cruijff in de wedstrijd tegen Sevilla uit het veld en verweet hem te weinig inzet. De bom was gebar sten. Een reeds lang sluimerende ruzie tussen „Johan en zijn trainer had zijn hoogtepunt bereikt. Weis weiler eist van zijn bestuur, dat Cruijff naar aanleiding van zijn ma tige verrichtingen wordt gestraft Vrijdagavond behandelt. het Barcelona-bestuur het aangekon digde vertrek van Cruijff en zal bij die gelegenheid eventuele sancties die tegen Cruijff zouden worden ge nomen. bekend maken Barcelona zal de ex-Ajax-vedette niet eerder vrijgeven dan eind juni. wanneer het contract van Cruijff bij Barcelona afloopt. Aan een conti nuering van zijn verbintenis denkt niemand meer. Cruijff: „Waar Ik volgend jaar voetbal? Er zijn vol doende aanbiedingen. Misschien in Nederland. Of in Duitsland". Di verse Spaanse clubs zouden ook in Cruijff geïnteresseerd zijn. Inmiddels heeft Weisweiler al ge zegd. dat Cruijff zondag, tegen Gra nada. niet zal worden opgesteld. De problemen tussen Cruijff en zijn trainer vinden voor een deel hun oorsprong in het feit dat de Duitse coach Cruijff zuiver als spits aan het werk wil zien. terwijl de maestro zelf in teruggetrokken positie als spel verdeler wenst te opereren Zijn ploeggenoten, onder wie Johan Neeskens, vinden ook dat Cruijff achter de voorhoede meer tot zijn recht komt Johan Neeskens, die na dit sei zoen nog een jaar aan zijn club is verbonden, wacht met grote span ning op een uitspraak van het Barcelona-bestuur Indien Cruijff zondag niet mag meespelen, ver klaart Neeskens zich solidair met zijn vriend en zal weigeren tegen Granada aan te treden. Inmiddels zijn de Barcelona-supporters zich weer gaan roeren. „Cruijff moet blij ven. Michels terug", is in en rond stadion Nou Camp te horen. Het laatste woord is aan het be stuur van CF Barcelona. Weisweiler roept uit. dat hij „gedekt" wordt. Cruijff is daar niet zo zeker van ..Ik wacht ar tot vrijdagavond Weiswei ler zoekt een zondebok. Dat ben Ik. Men kan. dacht ik. tevreden zijn over mijn prestaties. Ik hoop dat het bestuur dat inziet" Johan Cruyff heeft donderdagavond ook voor de Spaanse tlevisie ver klaard zijn contract bij FC Barce lona niet te verlengen. „Ik ga" zei hij. De 'oorlog', die er tussen hem en trainer Weisweiler is ontstaan en de afgelopen dagen lot eeen uitbar sting kwam, toen Cruyff m het competitietreffen met Sevilla werd vervangen, is voor de Nederlander aanleiding op te stappen. Voor dc aanhangers vindt hij het erg jammer, verklaarde hij. „Maar Ik zie geen andere mogelijkheden. Onder de huidige omstandigheden kan ik niet spelen. Met Weisweiler valt niets te beginnen", aldus Cruyff. asggssc. avraEtKAM ADVERTENTIE) INNSBRUCK - De Winter spelen in Innsbruck zijn die van de eenvoud, griepgolf en ongelijke kansen. Dit laatste geldt dan speciaal voor de schaatsers, die donderdag an dermaal moesten toegeven, dat het fortuin een erg belang rijke en vaak doorslaggevende rol speelt in de verdeling van de medailles. De Russen, Zwe den en ook de Noren - al kre gen ze het zilver in de schoot geworpen - liepen na afloop van de dramatisch verlopen 1000 meter knarsetandend door het olympisch ijsstadion, omdat ze zich gedupeerd voel den door de ten hemel schreiende ijsbereiding. De Amerikanen hadden deze keer geen reden tot klagen, omdat Peter Mueller voor de fatale dweilpauze een tijd reali seerde die veruit de beste bleek. Voor de USA-afvaardiging was hier mee de balans weer in evenwicht, want afgelopen zaterdag trok Sheila Young in het damestoemooi. eveneens op de 1000 meter, een „niet" toen zij onder beduidend mindere omstandigheden dan haar concurrentes het ijs op moest. Ze won weliswaar brons, maar daarover kan iemand die het op een gouden medaille heeft gemunt onmo gelijk verheugd zijn. Of, om met Hans van Helden te spreken: „Zo'n stuk ko per heb ik thuis ook wel. Het gaat hier alleen om goud". Woorden van dezelfde strekking zouden ook uit de mond kunnen zijn gekomen van de 21-jarige Peter Muel ler, zoon van Duitse ouders, die in het begin van de jaren vijftig naar de Ver enigde Staten verhuisden. Als kleuter van vijf deed hij al mee aan schaats wedstrijden en nadien stortte Peter Mueller zich in de massale kortebaan- taces, die in de Amerikaanse ijs'noc- keyhallen erg in trek zijn. Vanaf 1971 werkte hij aan een internationale car rière, waarvoor in de wintermaanden de oversteek werd gemaakt naar Eu ropa. In Inzeil was Guenther Traub zijn leermeester en twee jaar geleden sloot Mueller een meer dan sportief bondgenootschap met Leah Poulos, inmiddels zijn verloofde. Hulpje De sportieve ambities van Peter Mueller konden echter mede vervuld worden door de financiële steun van z'n vader, die jaarlijks zo'n 15.000 gulden opzij schoof. De schaatser voorzag in de zomermaanden in zijn levensonder houd door diverse tijdelijke karweitjes op te knappen. Het laatst fungeerde hij als hulpje in een honkbalstadion. Een topprestatie in de schaatssport heeft bij Peter Mueller altijd voorop gestaan en daarvoor kreeg hij in In nsbruck de kans. Hij verknalde dins dag de 500 meter door zijn schaatsen verkeerd te slijpen, maar donderdag kwam de revanche. Op de eerste 600 meter legde Mueller de basis voor zijn gouden triomf. Sneller dan wie ook was zijn eerste volle ronde. 29,51 se conden. In de laatste omloop - voor de sprinters per traditie de moeilijkste - verminderde de snelheid, maar zijn eindtijd (1.19,32) bood dadelijk per spectief. De stijl van Mueller vertoont enige overeenkomst met allrounder Harm Kuipers, allebei bewegen ze zich voort met een lange rug en de kin vlak boven het ijs. Muellers sterkste punt is zijn ef ficiënte bochten techniek, waarmee hijt veel vaart kan ontwikkelen. „Inder daad rijd ik in de bochten sneller dan op de rechte stukken", vertelde de kalme Amerikaan, die zich trouwens al een dag of vijf niet volledig fit voelde. „Daarom was ik over mijn tijd eigen lijk erg verbaasd. Maar ik heb er ver schrikkelijk hard voor moeten knok ken. Het was meer vechten dan schaatsen". Benadeeld Mueller gaf ook toe, dat de meeste van zijn rivalen door de steeds slechter wordende conditie van het ijs ernstig benadeeld waren „Je moet geluk heb ben om hier te winnen. Dat had ik me teen al in de gaten toen de dames re- De Amerikaan Peter Mueller heejt. den. Alleen in de eerste groep zit je donderdag tijdens de Olympische V/in- goed, wie daarna aan de beurt komt, loopt een enorm risico", was zijn realis tische benadering. Kanshebbers als de Russen Safro- nov en Malikov, de Noren Stensh- jemmel en Andersen en de Zweed Jo han Granath kunnen dat beamen, evenals wereldrecordhouder Moera- terspelen de 1000 meter gewonnen. Met een tijd van 1.19.32 ivas de Amerikaan goed voor de gouden plak. De uitslag is: 1 Muller (VS) 1.19.32; 2 cvcuaia wciciuicuuiuiluuutl mucrd- ,n Jr t.v, dl. vlak v„„v de komst vao de 'N°°L' i"5/ 1 dweilmachine rondcirkelde, maar deze door alle schaatsers zo langza merhand vervloekte apparaten waren niet alleen schuldig aan de miserabele toestand waarin het ijs op den duur verkeerde. (Rus) 1.20.57; 4 Saffonov (Rus) 5 Van Helden (Ned) 1.20.85; 6 Boucher (Can) 1.21.23; 7 Wallberg (Zwe) 1.21.27; 8 Niittylae (Fin) 1.21.43; 9 Freese <W- Dld) 1.21.48; 10 Wunderlich (O-Dld) 1.21.67; 11 Coates (Aus) 1.21.72; 12 Im- merfall (VS) 1.2L74: 13 Johan Granath Sovjet-dames winnen INNSBRUCK - Evenals vier jaar gele den in Sapporo won de Russische da- mesploeg donderdag de gouden me daille op de 4 x 5 kilometer langlauf. De Sowjet^Unie maakte een tijd van 1 uur, 7 minuten en 49,75 seconden. Fin land werd tweede en het brons was voor de ploeg van Oost-Duitsland. Er is een grove misrekening gemaakt h^lU'YoSgtKorTl 22 88- 16 Ander in de machinekamer, waar zowel voor 7^ machinekamer, waar zowel voor de buiten- als de binenbaan de vries- apparatuur staat opgesteld. Bij het begin van de 1000-meterstrijd was de temperatuur van het ijs met -2 graden al aan de hoge kant en toen de zon door het wolkendek brak, viel er weinig meer te redden. Omdat er niet hard genoeg was gevroren, werd de toplaag in snel tempo zachter. Boven dien werd deze ellendige situatie vol komen verkeerd getaxeerd, want de dweilmachines, die na het achtste paai warm water op het ijs sproeiden, had den een averechtse uitwerking. Kansloos De resterende vijftien waren op slag kansloos. Steeds dieper zakten de ij zers in de zachte massa weg, een be hoorlijke afzet was niet meer mogelijk. Het laatste koppel - de Zweed Jansson en de Amerikaan Carrol - voltooide voortdurend struikelend de tween- halve ronde. Tijdens de 5000 meter, woensdag, hadden de verzorgers van de olympische ijsbaan ook reeds van hun onbekwaamheid blijk gegeven, waardoor Hans van Helden het schip in ging, zodat de kanttekening van de Nederlandse troef „Wat weten ze in deze skilanden nou van ijsmaken af' geen loze kreet is. Toch was Peter Mueller een goede winnaar, die niet helemaal ongelijk had toen hij opmerkte: „Op de 5000 meter heeft de beste niet gewonnen, want dat was Hans van Helden. Maar ik geloof dat ze niet hetzelfde van de 1000 meter kunnen zeggen". Hans van Helden moest het deze keer met de vijfde plaats doen, op slechts 0,28 seconde van het brons, hoewel dat dus voor hem geen waarde heeft. Hij maakte de snelste slotronde (31,93), maar had daarvoor te veel ver speeld Van Helden: „De 1000 meter is voor mij de meest onbelangrijke af stand, want die komt immers met in de vierkamp voor. Ik rijd hem maar een keer of drie per jaar en de sprintspecia listen iedere week. Ik had ze wel eens willen zien als ze ook een dag eerier een 5000 meter hadden gereden. Hier door miste ik net dat kleine beetje ex tra sprintkracht voor de eerste ronde. Maar ik weet zeker dat ik ze er alle maal uit rijd als ik een beetje op die 1000 meter ga trainen". Tot de pechvogels behoorde Piet Kleine. Met een verontwaardigde uit drukking op zijn gezicht stapte hij van het ijs. „Dit heeft niets meer met sport te maken. Als je hier in de tweede groep zit, ben je de klos. Daarom ben ik ook een beetje bang geworden voor de 15Q0 en 10.000 meter" sen (Noo) 1.22 92; 17 Michon (Fr)- 1.22.99; 18 Kleine (Ned) 1.23.00; 19 Su zuki (Jap) 1.23.40; 20 Oehme (O-Dld) 1.23.88: 21 Marshall (GB) 1.24.00: 22 Stenskjemmet 1.24.71; 23 Overend (Can) 1.25.06;24Oyama(Jap)1.25.91;25Shabus (Oos) 1.26.50; 26 Martello (It) 1.26.54; 27 Toume (Fr) 1.26.75; 28 Carroll (VS) 1.27.37; 29 Malikov (Rus) 1.27.59: De Zuldafrikaanse speler Bob He witt zal niet uitkomen in het derde ABN-wereldtennistoemooi, dat van 23 tot en met 29 februari in het Rotter damse sportpaleis Ahoy wordt ge speeld. Hij heeft last van een amibles- sure. De Rus Alex Metreveli vervangt hem. INNSBRUCK - De verdeling van de medailles na de negende dag van de Olympische Winterspelen in Innsbruck (met achtereenvol gens goud, zilver, en brons) ziet er als volgt uit: SowjetrUnie 11 5 8 Oost-Duitsland 6 4 4 West-Duitsland 2 4 1 Verenigde Staten 2 3 4 Finland 2 3 1 Noorwegen 12 1 Zwitserland 12 1 Oostenrijk 1 1 2 Groot-Brittannië 10 0 Canada 0 11 Nederland 0 11 Italië 0 1 1 Liechtenstein 0 0 1 Zweden 0 0 1 PRINZESS Prinzess heeft de kip al keurig voor u in stukken gesneden, die stukken apart ingevroren en daarna bij elkaar verpakt. Losse stukken ontdooien veel sneller en vragen minder braadtijd. Met heerlijk recept. Prinzess is een kwaliteitsprodukt van Bekebrede Barneveld. (Al^nti/inVnr-it li) RornoirolH sport 15 INNSBRUCK (ANP) - De loting voor de 1500 meter schaatsen voor heren, die vandaag wordt gehouden, had het volgende resultaat: le rit: Berend Schabus (Oos) - Ha lie Joeng (Kor); 2e rit: Hans van Helden (Ned) - Dan Carroll CVS); 3e rit: Ri chard Toume (Fr) - Gaetan Boucher (Cam; 4e rit: Jan Egii Storholt (Nooi - Joeri Kondakov iRusi; 5e rit Bruno Toniolli (It) - Geoffrey Sandys (G-B6e rit: Masahiko Yamamoto (Jap) - Her- bert Schwarz (W-Dld): 7e rit- Olavi Koeppa (Fin) - Colin Coates lAusi; 8e rit: Dan Johansson (Zwei - Klaus Wun derlich (O-Dld); 9e rit: Eric Heiden (VS) Ludwig Kronfuss (Oos;: 10e rit: Len- nart Carlsson (Zwei - Archie Marshall (G-B); 11e rit: Masavuki Kawahara <Jap> - Floriano Martello (Iti; 12e rit: Tom Overend (Cam - Serge Rjabev (Rus). 13e rit: Gilbert van Eesbeeck (Bel) - Pertti Niittylae (Fin»; 14e rit: Piet Kleine (Ned) - Franz Krienbühl (Zwi); 15e rit: Kay Stenshjemmet (Noo) - Giovanni Panciera (It); 16e rit:' Teije Andersen (Nooj - Serge Marts- joek (Rus): 17e rit: Mats Wallberg (Zwe) Peter Muller (VS). „Hans zit in ieder geval niet slecht", was de reactie van trainer Leen Pfrommer op het resultaat van de lo ting voor de 1.500 meter heren, die donderdagavond zoals gebruikelijk ift het Rode Kruisgebouw in Innsbruck werd verricht. „Hij komt vrij vroeg in de baan onder hopenlijk redelijke om standigheden en bovendien is zijn tegenstander behoorlijk. Carroll kan namelijk best een goede mijl rijden." Hans van Helden, die zijn zinnen heeft gezet op een gouden medaille, treedt in de tweede rit aan. Zijn grote concur rent. de Noor Jan Egil Storholt rijdt in de vierde rit tegen de Rus Joeri Kon dakov. Ook Storholt is uit op goud. Hij viert vrijdag tevens zijn veijaardag. De tweede Nederlander, Piet Kleine, staat in de veertiende rit tegenover de 46-jarige Zwitser Franz Krienbuehl. Klaas Vriend, die nog altijd ziek is, evenals Jan Bazen en Jan Derksen, moest worden teruggetrokken. De No ren Stenshjemmet (15e rit) en Ander sen (16e rit) zijn achterin het veld van 34 deelnemers ingedeeld, evenals de winnaar van de duizend meter, de Amerikaan Peter Muller. Hij sluit de reeks af tegen de Zweed Mats Wall berg. INNSBRUCK - Evenals woens dag tijdens de 5000 meter konden de Nederlanders donderdag, toen de „dubbele sprint" op het pro gramma stond, niet op volle sterkte aantreden. Jan Bazen die zich sinds maandagavond alles behalve kiplekker voelde maar een dag later niettemin een fraaie prestatie leverde op de 500 meter, liet op zijn andere specialisatie, de JOOOm. verstek gaan. Leen Pfrommer.ook worstelend meteen griepaanval maar desondanks nog steeds op de piste, hoefde zo doende slechts twee rijders ter zijde te staan. Van Helden en Kleine. De begeleidende arts van de Nederlandse schaatsers. Cees Lap. dJe aan het slot van dit seizoen zijn medische activiteiten voor de KNSB beëindigt, vertelde donder dag aan de hand van de olympi sche Ijsbaan dat Jan Bazen best had kunnen starten: ..Hij was koortsvrij Er waren geen medi sche betetsels voor hem om niet te rijden. Ik vind het van een zwakke instelling getuigen om toch weg te blijven. Maar aan een dergelijke mentaliteit ben ik gewend ge raakt. De huidige generatie Neder landse topschaatsers is een stuk onvolwassener dan de groep Schenk, Verkerk. Bols. Neem nou Joop Pasman, die er net bijgeko men Is. In Oslo vertelde hij me dat-ie nog liever een jaartje in een Jeugdkemploeg was gebleven. Zo'n Jongen geeft hiermee blijk niet zonder een beschermde om geving te kunnen. Oebrek aan zelfstandigheid, dat missen dé meesten" In dit verband noemt Lap ook de weigering van alle kernploeg rijders een griepvaccinatie te ac cepteren „Niemand wilde vóórhet seizoen een gnepspult Eén wei gerde en dan Is de rest zo slaafs cr ook van af te zien" Het Is duidelijk dat Cees Lap hiermee wil onderstrepen dat hem geen enkele blaam treft voor het grote aantal grieppettënten ln de Nederlandse schaatsploeg. Zijn kritische houding tegenover de schaatsers kan mede ln verband worden gebracht met de wrevelige sfeer die er tussen hem en Leen Pfrommer is ontstaan. De bonds coach suggereerde enkele weken geleden in Oslo na de Europese kampioenschappen dat een ver koudheid bij Piet Kleine niet vroeg genoeg was onderkend. Cees Lap, die dit als een aanval op zijn persoon beschouwde, sloeg te rug door de trainingsschema's van Pfrommer te kritiseren. Sindsdien bestaat er tussen het tweetal een controverse waarvan rancuneuze reacties als hierboven het gevolg zijn. ZURICH (ANP) - De Haagse scheids rechter Leo van der Kroft is donder dag door de scheidsrecbterscommissie van de FIFA aangewezen als arbiter voor het olympisch voetbaltoernooi. De scheidsrechterscommissie van de FIFA maakte donderdag na een bij eenkomst in Zurich de namen van veertien scheidsrechters voor het olympisch voetbaltoernooi bekend. Later zullen nog tien arbiters uit te kwalificeren landen worden aangewe zen. De scheidsrechterscommissie wees Charles Cörver aan als arbiter voor de wedstrijd Zweden - Noorwegen, die op 16 juni voor de voorronden van het olympisch voetbaltoernooi wordt ge speeld. Leo van der Kroft hoorde het nieuws donderdagavond toen hij in het sport paleis Ahoy zaalvoetbalwedstrijden leidde. „Dit is een ongelooflijk bericht, een schitterende afsluiting van mijn car rière als scheidsrechter. Het is de be kroning. een aanstelling waarvan je ei genlijk alleen maar kunt dromen", al dus Leo van der Kroft, die aan het eind GOES - Aan het einde van de jaarvergadering, die de afde ling Zeeland van de KNAU (at letiek) donderdagavond in ho tel Ockenburg in Goes hield, heeft afdelingsvoorzitter J. Gijsbertse de bij de atletiek- unie aangesloten Zeeuwse atle ten, die bij een volgende gele genheid aan een wilde cross oi prestatieloop deelnemen, met uitsluiting van de unie be dreigd. „Juist nu we zoveel moeite hebben gedaan om de wilde lopen aan banden te leggen moeten de atleten, die ei toch nog aan meedoen, maar eens uni form geschorst worden. Als je ziet hoe uitgebreid de wedstrijdkaiender is dan hoeft het toch niet nodig te zijn ook nog aan wilde lopen deel te ne men. Ik zou dan ook willen verzoeken om in de clubbladen deze zaak onder ogen te brengen", merkte de heer Gijsbertse op. Hij voegde er nog aan toe. dat afdelingssecretaris Koos Og- gel zal proberen op korte termijn een prestatielopenkalender samen te stel len. In deze rustig en vlot afgewerkte jaar vergadering herinnerde de afdelings voorzitter aan het boven verwachting goed verlopen baan- en cross-seizoen voor de Zeeuwse atleten, waarna de heer Gijsbertse zijn bezorgdheid uit sprak over de lichte teruggang van het ledental. „We moeten er alles aan doen om aantal leden weer op te vijzelen", riep hij de verenigingsafgevaardigden op. Verder deelde voorzitter Gijsbertse mee. dat uniebestuursvoorzitter Frans Jutte zijn verontschuldigingen aange boden heeft aan het Zeeuwse bestuur voor het feit. dat één dag na de PZC- cross het kampioenschap op de vier maal 15 km werd gehouden, en dat er grove fouten zijn gemaakt met de af vaardiging van Karin de Nijs naar de jeugdatletiekkampioenschappen, ter wijl er op het betreffende nummer geen plaats meer voor deze talentvolle Zeeuwse atlete was. Voorzitter Gijsbertse kondigde met de nodige voorzichtigheid aan, dat de af deling naast Olse Merksem buiten landse contacten heeft gezocht met het Franse Tourcoing en - via een bezoek aan de Engelse atletiekunie - met het graafschap Kent. „Wie weet, hebben we in 1977 wel een vijfl andenwed strijd". merkte de heer Gijsbertse op, er onmiddellijk aan toevoegend: „Maar misschien bouw ik nu wel wat lucht kastelen. want deze zaak is nog erg vaag". In overleg met trainer Peter Molenaar is een nieuwe opzet gevonden voor de individuele Zeeuwse kampioenschap pen voor senioren en A- plus B-junioren. De opzet is nu, dat in één weekeinde (zaterdag 14 en zondag 15 augustus) twee aantrekkelijke pro gramma 's afgewerkt worden in Vlis- singen en dat een derde dag (zaterdag 18 september) gereserveerd wordt voor de overige, voornamelijk bijzon dere nummers, in Goes. Het resultaat van deze nieuwe opzet is, dat het vol ledige atletiekprogramma is verwerkt als Zeeuws kampioenschap, waarbij voor de deelnemers alle kansen aan wezig zijn om aan zoveel mogelijk on derdelen mee te doen. In het nieuwe baanseizoen is er ook weer plaats voor de Zeeuwse pupillen- competitie. die op vier zaterdagen en één woensdagavond wordt afgewerkt. Vorig seizoen ging het om vier wed strijden. Om de veelzijdigheid van de jonge atleten te bevorderen wordt tij dens de vijf wedstrijden een afwisse lend programma afgewerkt. De bestuursverkiezing had tot gevolg, dat nu alle Zeeuwse atletiekclubs in het afdelingsbestuur vertegenwoordigd zijn. Daartoe werden de aftredende maar herkiesbare bestuursleden Wim Hofman (penningmeester) en Koos Oggel herkozen en werd uit twee nieuwe kandidaten voor de opengeval len plaats door het vertrek uit Zeeland van bestuurslid Frans Meijer Ko de Joitge uit Temeuzen gekozen, terwijl de door Zeeland Sport kandidaat ge stelde A. Goedegebuure afviel. Vooijat ter Gijsbertse dankte Frans Meijer, die naar Suriname vertrekt, voor bet werk, dat hij in het belang van de Zeeuwse atletiek verichtte. Voorts wem het erelidmaatschap van INNSBRUCK - De gok die de teamarts van dc Tsjeehoslo- w aak se ijshockcyploeg beeft ge nomen, beeft verstrekkende ge volgen gehad. Dr. Trefny diende aanvoerder Frantisck Pospisi, die het duel tegen Polen door griep dreigde te missen, een medicijn toe dat codeïne bevatte. Een stof die. aoals de Tseechische arts on getwijfeld heeft geweten, op de lijst van verboden middelen voorkomt. Van elk team, dat alt ten minste twaalf spelers bestaat, worden na ieder duel twee uitge loot om bij de dopingcontrole te verschijnen. En bet noodlot wilde dat na het doel tegen de Polen Pospisil werd aangewezen. Don derdagmiddag werd bekend ge maakt dat de controle positief was uitgevallen. De roet 7-1 door de Tsjechen gewonnen wedstrijd werd verloren verklaard, dokter Trefny mag zich niet meer hij Olympische Spelen laten zien. Pospisil is niet gestraft en mag gewoon blijven spelen. ANTWERPEN - Eddy Merckx en Pa- trick Sercu hebben voor de derde ach tereenvolgende maal de Antwerpse zesdaagse gewonnen. In het laatste uur van het wielergebeuren, een kop- pelkoers achter derny's, slaagde het Belgische koningskoppel er in een ronde voorsprong te nemen. TO dit 'seizoen vegro het toïkén Voordat er aan de «Mie begonnen van de 'penstoengereehtigde leeftijd »erd stonden er nog drie koppela aan (47 jaar) voor scheidsrechter moet tedl"e Behalve Mercfcjt/Sereu. die stoppen met duiten. öe meeste pmuen hadden verzameld. waren dat Freddy Maertens/Dieter Kemper en Rik van Linden/Greame Gilmore. Die twee koppels hadden echter geen passend antwoord op de vernietigende demarrage van Merckx en Sercu. die zodoende onbedreigd naar de overwinning van de 37-ste zes dagen van Antwerpen reden. Met nog zes minuten te gaan ontsnapten Maer- tens en Kemper, die echter attent wer den gevolgd door het leidende duo. Die twee ploegen namen nog een ronde voorsprong, waardoor Maertens en de afdeling van Gerrit de Pagter (dat Kemper als tweede eindigden op een hem vorig jaar bij de viering van zijn ronde gevolgd door Van Linden/Gil- veerügjarig atletiekjubïieum werd more- René Pijnen, die zijn koppelge- aangeboden) door de afgevaardigden noot Roger de Vlaemlnck wegens bekrachtigd, werden voorwaarden ge- ziekte was kwijtgeraakt, eindigde sa- steld voor erkenning van Zeeuwse re- men met Cees Stam op de vierde cords op onderlinge wedstrijden oi plaats- Stam moest het op de slota- clubkampioenschappen en werden vond zonder Cees Priem stellen, die traditiegetrouw opvallende atleten en gemeld. Bernard The- atletes gehuldigd. De damesprestatie- venet, winnaar van de laatste Tour de beker kwam terecht bij Isalïne Hage. France, eindigde met Julien Stevens de herenbeker voor de tweede maal in °P °e vüfiï® plaats successie bij Jo Schout, en een derde beker - voor teams of verenigingen - ging naar de herenploeg van AV '56 Goes, die promoveerde naar de le klas van de clubcompetitie. De afdeling heeft voorts een waarde ringsembleem ingesteld voor A- en B-jeugdatleten, die tijdens de natio nale outdoor-baankampioenschappen bij de eerste drie eindigden of voor kwamen op de eerste tien plaatsen van de Nederlandse bestenlijst. De A-jeugd veroverde vier emblemen: Brigit de Nijs van Schelde Sport (nu RKHAV). Maija Kouyzer van Delta. Sport: Eddy de Kort van AV '56 en André Stroo van Marathon. De B-jeugd leverde tien embleemdra gers: Lilian Gillissen van Dynamo: Els Vader van Zeeland Sport: Marianne Nolet van Delta Sport; Karin de Nïjsen en Yolanda de Jong van Schelde Sport, Henk Lindner en Johan de Vlie ger van Marathon, alsmede Maija Crucq. Paul Sturm en Jan de Bart van AV -56. Vrijdag 13 februari: 9.55-10.45 en 11.35-12.25 uur Ned. 1: reportages 1500 m hardrijden heren.12.25-14.15 uur Ned. 1: re portages skin (reizenslalom da mes i. 14.25-16.15 uur Ned. 1: repor tage bobslee i4-mans bobi. 17.45- 18.45 uur Ned. 1: samenvattingen. 21.50-2.315 uur Ned. 1: reportage kunstrijden dames (vrije kuur) en samenvattingen. Radio (Hilversum III) 10.00-12.00 uur 1500 meter hardrij den heren en andere olympische evenenten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15