Werkloosheid in Zeeland met 3770 hoogste sinds 1960 Geen basis voor volwaardig Middelburgs lidmaatschap Havenschap Vlissingen Personenauto vernield door vallende hijskraan in Hulst Goes krijgt toch tweede serviceflat Bij verdere verstedelijking opvang groei in huidige centra „Montedison hoort objectief gezien naar Delftzijl te gaan'9 VOORAL IN BOUW WEER TOENAME VRAAG ALMANAK Broomchemie kocht 4 ha grond GEEN OVEREENSTEMMING NA GEZAMENLIJKE BESPREKINGEN Bromfietser gewon bij aanrijding te Oostburg 2 PROVINCIAL! ZEEUWS! COURANT DONDERDAG 12 FEBRUARI 29* BESTUURDER KWAM VRIJ MET 'PIJNLIJKE NEK' MEER AANBOD VAN METAALBEWERKERS MIDDELBURG Blijkens de. cijfers van hot districtsbureau voor de ar beidsvoorziening in Zeeland is de werkloosheid onder mannen in Zee land in de maand januari met 381 gestegen van 3389 tot 3770. Berekend in precentages van de afhankelijke beroepsbevolking, betekent dit een stijging van 5,3 naar 5,8 procent. Het landelijk gemiddelde ligt op 6,5 pro cent, De toenening in de maand janu ari is vor een groot deel het gevolg van het winterseizoen. Een werkloosheidsaantal van 3770 mannen in januari is echter in deze provincie sinds het jaar 1960 niet meer voorgekomen. Toen lag dat aan tal op 4977, maar in de tussenliggende jaren '60 lag het cijfer steeds bedui end lager, waarna in de jaren "70 weer een geleidelijke opklimming volgde. „Een duidelijke aanwzijging voor de belangrijke invloed van de Industrialisatie in Zeeland in de jaren *60". aldus de hoofdinspecteur-direc teur voor de arbeidsvoorziening in Zeeland, de heer J. van der Gijp. In alle beroepsgroepen is het aanbod ln Januari toegenomen. In vergelijking met de vorige maand is de vraag naar mannelijk personeel enigszins ge stegen van 620 tot 659 aanvragen. Deze toename van de vraag ligt voor al in de bouwwereld, mede dankzij de KOMST BEDRIJF BETEKENT GEEN PRODUKTÏEOVERSCHOT VLISSINGEN „Als we het objec tief bekijken zon vestiging van Monte dison in Delfzijl nodiger rijn dan in Zeeland. Maar Delfzijl Is om allerlei redenen minder geschikt. Zo is men er niet op een pijpleidingennet ge koppeld." Dat zei drs. M. C. Ver- bnrg, directeur van he ETI voor Zeeland dinsdagavond tijdens de ge combineerde vergadering van de com missies voor economische zaken en volksgezondheid en milieuhygiëne nit de raad van Vlissingen. Drs. Verburg gaf daar in zijn hoedanigheid van lid van de provinciale adviesgroep Monte dison samen met andere leden van deze provinciale adclesgroep Montedison samen met andere leden van deze groep voorlichting aan de hand van de door hen uitgebrachte rapporten. Drs. Verburg kwam tot zijn uitspraak over Delfzijl naar aanleiding van op merkingen van de heer F. K. P. Schets. Deze had de zin betwijfeld van vestiging in Zeeland en in overig Nederland van bedrijven als Montedis on. Hij meende dat de OPEC-landen na de recente oliecrisis zelf tot vesti ging van grote petrochemische bedrij ven zouden overgaan. Ook vroeg hij zich af of bij uitbreiding van reeds bestaande bedrijven als Hoechst, Pe- ohiney en Total de komst van Monte dison nog wel van belang was voor de Zeeuwse werkgelegenheid. Drs. Verburg stelde dat de eerste vijf jaar de groei van de eigen Zeeuwse be roepsbevolking zo gering zal zijn dat zo gezien Montedison niet direct no dig is. „Als we op die aanwas mikken, betekent dit gewoon een vertrekover- schot. Daarom moeten we hier ook mensen Inpompen'. De vestiging van Montedison in Zeeland past in de economische conceptie van de rege ring, En als we zeggen "Zeeland' be doelen we "Vlissingen'. Dat blijft dan na de invuloefening over. In Temeu- zen is namelijk geen ruimte." aldus de heer Verburg. Hij sloot aan bij de stelling die gedeputeerde A- J, Kalend bij vorige gelegenheden al eerder had verkon digd: „Ik denk evenals de heer Ka- land dat Montedison hier de laatste nieuwe grote vestiging is. We hoeven ons momenteel geen zorgen te maken over de noodzaak van Sloeplan II. Steeds minder mensen gaan daarvoor voelen. Namens de vier grote gemeen ten en de havenschappen gaat binnen kort een acquisitie-actie van start, waarbi' het om toeleveringsbedrijven en dienstverlenende bedrijven zal gaan," deelde drs. Verburg mee. De heer B. Koole (cda) vroeg zich af of er bij vestiging van Montedison geen sprake kon zijn van overproduk- tie- Drs- Verburg zette uiteen dat er tekenen zijn die op 'n toename wijzen van de produktie van polyvinylohloride zowel in Oost- als in West-Europa. „Ook in de nieuwe zeehaven-structuur-nota, die binnen een jaar te verwachten is, en die wat bescheidener van opzet is dan vroegere, zal staan dat nog heel wat terreinen voor zeehavenindustrie uit te breiden zuilen zijn, zij het wat beheerster dan we voorheen dach ten." Werkgelegenheid De hoofd-inspecteur-direceur van de arbeidsvoorziening in Zeeland, de heer J. van der Gijp ging desgevraagd in Zeeuwse Dooi De moeder in Baarland was hevig opgeschriktEen telefoontje uit het dorp had haar geleerd dat haar zoontje door 'verboden' ijs was gezakt en binnen enkele minuten in licht ontredderde staat kon worden thuisverwaeht. Toen het ventje zich meldde, stond moe in stelling: „Zö, Piertje-mek ker. Ik za nïe vee zégge, maer ei-je aierzope was, dan a'k-je döód- sloge"- stimulerinrsmaatregelen van de rege ring. Vergeleken met, vorig jaar ligt het totale aanbod t.hans 595 hoger. Met name het aanbod van metaalbewer kers, horeca- en kantoorpersoneel is aanzienlijk toegenomen. Daarbij is de vraag naar metaalbewerkers met 372 teruggelopen. In tegenstelling daar mee ls de vraag naar bouwvakarbei ders in de sector bouw en utiliteits bouw met 123 aanvragen belangrijk gestegen. De geregistreerde arbeidsreserve van vrouwen is in januari verder gestegen tot 1109 (6 procent) een getal dat men min of meer willekeurig nog wel met 4 tot 5 mag vermenigvuldigen als TERNEUZEN Broomchemie heeft nu ook de bijna vier hectare indu strieterrein aan de Zevenaarhaven, ge legen naast de in oktober 1974 ge kochte vijf hectare, gekocht. Het be drijf had de optie op het tweede terrein lopen tot eind december 75. De verkoop is tot stand gekomen onder dezelfde voorwaarden als van het eerste terrein in 74. Broomche mie verwacht eind deze maand de vereiste vergunningen binnen te heb ben voor de bouw van een fabriek- Deze zou dan in de tweede helft van 1977 kunnen gaan draaien- op de aspecten van de werkgelegen heid in verband met de eventuele komst van het Italiaanse chemische bedrijf naar het Sloe- Hij wees op de teruggang van de werkgelegenheid in landbouw, confec tie, textiel en ook metaal in deze provincie, ondanks het feit dat Zee land dankzij industrialisatie kans had gezien vorig jaar onder het landelijke werkloosheidspercentage te blijven. Hij verwachtte geen moeilijk heden bij de persor.ee! svoorziening van het bedrijf, dat naar zijn mening het eerste jaar 200 tot 300 mensen nodig zal hebben, met daarna een jaarlijkse groei van 150 tot 200 per jaar. De Zeeuwsen zullen daarin vol gens hem wel het grootste aandeel krijgen: ,3ij de bedrijven die hier de laatste tijd zijn gekomen vormen Zeeuwen 60 tot 80 procent van het personeelsbestand." „Zeeland moet cr bij de regering op aandringen in haar beleid rekening te houden met de vestiging van toelever ingsbedrijven in deze provincie," vond drs. Verburg. Hij reageerde op opmerkingen van het raadslid J- Kodde, die vaststelde VUILNISAANVOER OP STORTPLAATS VOOR MIDDEN-ZEELAND MET 12 PROCENT GESTEGEN HEINKENSZAND De aanvoer van vuilrns op de vuilnisstortplaats voor Midden-Zeeland In het Sloegebied is ln 1975 met 12 procent gestegen ten opzichte van 1974. Aangevoerd werd 115.172.520 kilo tegen 102.858.480 kilo in 1974. De vuilnisstortplaats voor Mid den-Zeeland is de centrale stortplaats voor de gemeenten Borsele, Goes, Ka- pelle, Middelburg. Reimerswaal en Vlissingen, alsmede voor de gemeen ten op Walcheren en Noord-Beveland. Ook particulieren kunnen vuil aanvoe ren. De grootste aanvoer van vuilnis kwam uit Vlissingen en Middelburg met res pectievelijk ruim 15 en 13 miljoen kilo. Particulieren voerden ruim 49 miljoen kilo aan tegen ruim 46 mil joen kilo in 1974, een stijging van 6,9 procent. In 1975 steeg vooral het aanbod uit de gemeente Reimerswaal van 5,4 miljoen kilo tot 8,7 miljoen kilo, een stijging van 60,9 procent. De aanvoer uit de gemeente Borsele steeg met bijna 20 procent tot ruim 6,3 miljoen kilo. men het geschatte aantal vrouwen in aanmerking neemt dat al dan niet. ac tief zoekt naar een part-timebaan. Het geregistreerde aanbod van vrou wen ligt thans 253 hoger dan vorig jaar- Vooral n de horeca en de sector kantoorpersoneel ligt het aanbod op een aanzienlijk hoger niveau dan vo rig jaar. Uit de gegevens van de afgelopen drie maanden blijkt ook dat steeds meer vrouwen langer dan een maand als werkzoekende staan inge schreven. Dat zou er op duiden dat het voor hen hoe langer hoe moeilij ker wordt om aan werk te ko men. Als opvallend verschijnsel ln de hore- cawereld en dat geldt zowel voor mannen als voor vrouwen signa leert men bij het arbeidsbureau, dat de seizoenwerkloosheid sterk toe neemt doordat veel ondernemers hun personeel in de slappe periode, meer dan vroeger, alleen voor de weekein den vragen. Voor de rest van de week zijn deze mensen werkloos en staan ook als zodanig ingeschreven. De heer Van der Gijp: .Maar dat bemoeilijkt wel de bemiddeling van de arbeidsbureau's, want deze mensen zijn werkloos, maar aan de andere kant ook weer niet. Die mensen staan natuurlijk niet zo te trappelen als het arbeidsbureau met een baantje komt". Dat de situatie ln de horeca niet alleeen voor de vrouwen, maar ook voor mannen slecht is, blijkt wel uit het feit dat eind januari dit jaar 305 man horecapersoneel als werkloos dat er véél nevenbedrij ven van nieuwe industrie in Zeeland juist in de rand stad waren neergestreken- „Zeeland moet ook de huid duur verkopen als het gaat om de vestiging van een hoge school nieuwe stijl," vond de ETIT-dirscteur, ingaande op onderwijs- aspecten verbonden aan lndustrieves- iging, en door de heer Kodde ter sprake gebracht. Milieu „Reeds in Zeeland gevestigde indus triële bedrijven kunnen rekening hou den met verscherping van de milieu-ei sen in de toekomst. De wet op de luchtverontreiniging laat dit toe." Dat zei ir. A. Krijgsman, van de milieu dienst van rijkswaterstaat. Hij had ook naar aanleiding van vra gen al eerder meegedeeld, dat de uitstoot van S02 door de bedrijven In het Sloe ver beneden het landelijk gemiddelde is- „Maar dat betekent niet dat we die ruimte dus nu wel bij de komst van nieuwe bedrijven kun nen gaan opvullen." Volgens de heer Krijgsman moet de kwaliteit van het afvalwater, dat Montedison mag lozen op de Westerschelde 'minstens zo goed zijn als het water dat uit de nieuwe zuiveringsinstallatie bij Rit- them mag komen." Brug Het raadslid W. Wisse vond het merk waardig dat drs. Verburg had ge steld dat de bestaande wegeninfra structuur bij een eventuele nlenwe vestiging wel voldoende was. De raad van Vlissingen vindt dat juist niet. Daarom willen wij een half-hoge brug over het kanaal." Drs. Verburg haastte zich te verklaren deze brug ook nodig te vinden. De heer Wisse had ook gevraagd waarom in de rap porten wordt gesproken over een af stand van twee kilometer tussen be bouwde kom en industrieterrein, in plaats van 3,5 km, waarvan de tweede nota ruimtelijke ordening spreekt „Hierover is nog discussie gaande- Voor de proces-industrie bestaan geen landelijke normen voor afstanden tot bebouwde kommen, maar bij twee kilometer doet zich in geval van een accident behalve schrik slechts ruit- schade voor," antwoordde ing. Jo- chems van het directoraat-generaal van de arbeid. Hij zette later nog eens uiteen dat de vinyl-chloride. waarmee Montedison zal gaan werken niet zomaar als "kan kerverwekkend" bestempeld mag wor den. .Alleen wanneer men bij werk zaamheden gedurende lal van jaren aan vc blootgesteld ls, bestaat er enige kans op kanker," aldus deze deskundige. stond ingeschreven tegen 191 per eind januari vorig Jaar. Uit de cijfers van het arbeidsbureau blijkt verder nog onder meer dat 895 van de in totaal 3770 mannelijke werk lozen, dat is bijna een kwart (ruim 23 procent) tot de jeugdigen beneden 23 jaar behoren en daaronder bevin den zidh 166 schoolverlaters, die dus nog nooit aan het werk zijn geweest. Bij de vrouwen behoort meer dan de helft (51 procent) tot de jeugdigen heneden 23 jaar- Dat is een aantal van 567 van wie er 168 school verlaatsters zijn. Over argumenten tégen vaste oeververbinding VVD-KAMERLEDEN VRAGEN INLICHTINGEN OVER BRIEF KOOPMANS (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG De Tweede-Kamerle den Dees en De Beer van de VVD hebben minister Duisenberg van finan ciën en minister Westerterp van ver keer en waterstaat nadere Inlichtingen gevraagd over de brief, die de plaats vervangend directeur van de rijksbe groting. de heer Koopmans, op 9 december van hét vorig jaar stuurde aan de PvdA-Tweede-Kamerfractie en waarin de heer Koopmans een aantal argumenten aanvoerde tegen de aan leg van de vaste oeververbinding over en onder de Westerschelde. De kamerleden vragen of de brief inderdaad is verstuurd en of de heer Koopmans heeft geschreven, dat er verkeerstechnisch geen noodzaak is voor de oeververbinding, dat het nati onaal economische rendement veel te laag ligt en dat de uitgave van telkens 200 miljoen gulden gedurende vier jaar het Rijk zeer ongelegen komt. De heren Dees en De Beer: „Hoe is dat standpunt te rijmen met het feit, dat de minister van verkeer en water staat zich in het recente verleden vele malen positief heeft opgesteld tegen over de aanleg van deze verbinding? Is de brief in overleg met de ministers van financiën en van verkeer en wa terstaat tot stand gekomen? Waarom is deze brief uitsluitend aan de fractie van de PvdA gericht? Zijn de be windslieden bereid de Tweede Kamer een afschrift van de brief te doen toekomen?" (Slot van pagina 1 bantse grensgebied, waar de afstanden van de regionale centra wel erg groot zijn. Een geheel eigen positie neemt Zeeuwsch-V! aanderen in. Door de geï soleerde ligging en het beperkte bevol- kingsdraagval is het peil van de dienstverlening vrij laag. Voor een deel wordt dit wellicht gecompen seerd door een oriëntatie op de nabij gelegen Belgische centra", schrijft de minister. Het werkgeloosheidspercen- tage ligt in Zeeland rond het landelijk gemiddelde, evenals het inkomensni veau. De scholingsgraad is ten opzich te van het landelijk gemiddelde vrij laag. De minister maakt in zijn verstede- lij kingsnota duidelijk, dat de uitstra ling van de Randstad naar Midden- en Oost-Brabant moet worden beperkt, maar dat West-Brabant wel mogelijk heden biedt om de extra woningbouw voor de Randstad op te vangen. Hij gaat ervan uit dat tot 1990 Breda en omgeving plaats moet bieden voor in het totaal 30.000 woningen. Verder moeten of bij Roosendaal of bij Ber gen op Zoom 10.000 woningen worden gebouwd. De plaatsk is wordt in eer ste instantie aan de streek zelf gela ten. Op de langere duur, na 1990, kan ook OORZAAK MOGELIJK EEN WINDSTOOT HULST - Met een enorme dreun is woensdagmiddag in Hulst een meters hoge hijskraan op een personenauto gevallen. De bestuurder van de auto, J. van D. uit Nleuw-Namen klaagde na bet ongeval over een pijnlijke nek. Zijn auto werd in een klad vrijwel vernield. Het ongeval gebeurde tegen half vijf op het parkeerterrein van het koop park Edah aan de Zoete vaart. De kraan - eigendom van het bouwbedrijf Goossen uit Walsoorden - stond al enige dagen voor de voorgevel van het winkelcentrum ten behoeve van werkzaamheden aan de dakbedekking. Door nog onbekende oorzaak brak het gevaarte aan de onderkant af en kwam met donderend geraas op de KROON: WEIGERING HINDERWETVERGUNNING WAS TERECHT BIGGEKERKE De kroon verklaar de ongegrond een beroep van P. Wis se te Biggekerke tegen een besluit van b. en w. van VaTkenisse waarbij hem vergunning is geweigerd voor een var- kensmesterij aan de Zoutelandseweg 4. De aanvraag had betrekking op het mesten van 100 varkens in de dorps kom op geringe afstand van woonhui zen en winkels en op 70 meter af stand van een kerkgebouw. De kroon meent dat deze hinderwetvergunning terecht is geweigerd. Zeeland in de uitstraling van de Rand stad betrokken worden, waarbij de gedachten uitgaan naar het oostelijk deel van Zuid-Beveland. Bij de bepa- Telefonische hulpdienst in maart in de staten MIDDELBURG Provinciale staten van Zeeland beslissen volgende maand over de subsidieaanvraag van de Zeeuwse raad voor maatschappelijke dienstverlening voor de oprichting van een telefonische hulpdienst. Gede puteerde staten hebben zich al bereid verklaard voor vier jaarsubsidie te verlenen. Dit blijkt uit mededelingen voor de vergadering van de raad voor maat schappelijke dienstverlening die vol gende week maandag 16 februari in het gebouw van de stichting Zeeland in Middelburg wordt gehou den. De vergadering begint om half vijf 's middags. Op de agenda staat de vaststelling van prioriteiten voor dit jaar, aanwij zing van bestuursleden voor het Zeeuws instituut voor geestelijke volksgezondheid, de organisatie van de raad en de slepende voorzittersva cature. personenauto terecht. De kraan werd op dat moment bediend door J. de B. uit Kloosterzande. Volgens onbevestig de berichten zou de breuk zijn ont staan door een windstoot. De arbeid sinspectie gaat vandaag - donderdag - na wat de oooaafc 18 gowciMA. S autowrak is woensdagavond weg sleept en de restanten van de kn zijn bij elkaar gelegd. Ze zullen ln< geval blijven liggen totdat de arts sinspectie ia geweest. GOES De plannen voor de bouw van een tweede service-flat voor k jaarden in Goes gaan toch door. Woensdagmiddag besloot het bestuur re De Schakel met unanieme stemmen alsnog om de exploitatie van de se vice-flat op zich te nemen. De opzet van de plannen wordt wel enigsria gewijzigd. Aanvankelijk zou de flat bestaan uit 30 apne.-temenfen met ffc kamer, 75 met twee kamers en 15 appartementen met drie kamers. Ik Schakel wel echter volstaan met ruim 120 twee-kamer appartementen. Volgens het bestuur is dat de enige manier om tot een aanvaardbare expki tatieopzet te komen. Nog deze maand wordt de aanvraag tot huurgarané door de Goese gemeenteraad behandeld. Begin september van dit jaar wort waarschijnlijk nog met de bouw van de service-flat begonnen. Rond juli 197! kan de sewice-Oat in gebruik genomen worden. Zoals eerder werd gemeld, bestond er grote onzekerheid rond de pJaima voor de bouw van het project. AKZO-pensioenfonds zou de flat bouwen et het. bestuur van De Schakel zou de exploitatie voor zijn rekening nemen. Op het allerlaatste moment besloot het stichtingsbestuur echter er var lopig van af te zien, omdat het op basis van de plannen, zoals die op tais lagen, niet mogelijk zou zijn tot een goede exploi tatieopzet te komen. Het bestuur van De Schakel had met name tegen de pensionprijzen, 6 berekend zouden moeten worden. Een bespreking tussen het Goese oo! lege van b. en w., het AKZOpensioenfonds en het stichtingsbestuur resi teerde erin, dat er opnieuw aan het cijferen geslagen wend. Woensdag kwa: het bestuur van De Schakel met de oplossing uit de bus. Er zou volste moeten worden met een service-flat met uitsluitend twee-kairuerflats. I pensionprijzen van die kamera worden op rond de 1800 gulden per maa ling van de beleidskeuze voor West- Brabant is de vraag of een Reimers- waalplan tot ontwikkeling moet wor den gebracht niet aan de orde gesteld. Die vraag komt bij de nadere uitwer king van de plannen voor West-Bra bant wel aan de orde. VESTIGING TWEEDE NATIONALE LUCHTHAVEN NIET STRIJDIG MET VERSTEDELIJKINGSNOTA DEN HAAG De vestiging van een tweede nationale luchthaven bij Dfntei- oord of in de Markerwaard zou niet in strijd zijn met de vers'tedelljkings- nota. die woensdag is gepubliceerd. Minister Gruijters van volkshuisves ting en ruimtelijke ordening zei woensdagmiddag tijdens een perscon ferentie, dat geen van beide lokaties in strijd zou zijn met de plannen, die in zijn nota ontvouwd worden. Hij benadrukte wel, dat snel een keus moet worden gemaakt voor de plaats van vestiging. Een termijn kon hij niet noemen. MIDDELBURG WIL ANTWOORD OP VRAGEN OVER MONTEDISON VLISSINGEN Er is geen ba sis aanwezig voor een volwaar dig Middelburgs lidmaatschap van het Havenschap Vlissingen. Tot deze conclusie zijn het dage lijks bestuur van het havenschap en b. en w. van Middelburg ge komen na gezamenlijke bespre kingen. Havenschapsvoorzitter, gedeputeerde A. J. Kaland maak te woensdag melding van de, standpunten tijdens een be-1 stuursvergadering in Terneuzen. Het havenschapsbestuur en b. en w. van Middelburg hebben een punt ge zet achter de besprekingen toen bleek dat er geen overeenstemming was te vinden. Het havenschap heeft gewezen op de wettelijke voorwaarden voor toetreding van Middelburg: de toetre ding moet in het belang van het havenschap zijn en het beheersgebied van het havenschap moet zich op Middelburgs grondgebied uitstrek ken- B. en w. van Middelburg hebben ge steld dat toetreding tot en participatie in de kosten van het havenschap ver dedigbaar is als Middelburg een zetel in het dagelijks bestuur van het ha venschap zou krijgen en als kon wor den volstaan met de inbreng van een deel van het groot-industrieterrein- Het inbrengen van het volledige groot-industrieterrein was voor Mid delburg onaanvaardbaar omdat dit terrein behalve een lokale ook een regionale functie vervult in het kader van de nietzeehavengebonden indus trialisatie- Men vond overdracht van •leze Middelbuczso taken aan het Havenschap Vlissingen niet juist. Het havenschapsbestuur zag op zijn beurt geen noodzaak tot toetreding van Middelburg gezien het ai aanwezi ge assortiment industrietterreinen bin nen züm beheersgebied. Als slechts een deel van het Middelburgse groot- industrieterrein naar het havenschap zou overgaan, is er volgens het be stuur geen sprake van "havenschapsbe- lang'. Het havenschapsbelang gaat ver der dan een deel van een industrieter rein. „Toetreding van Middelburg tot het havenschap houdt in medezeggen schap in beheer, acquisitie en uitgifte, van terreinen binnen het totale be-1 heersgebied en tegelijkertijd beëindi ging van het zelfstandige Middelburg se beleid", aldus het dagelijks bestuur van het Havenschap Vlissingen. De standpuntverklaring woensdag door gedeputeerde Kaland werd in de bestuursvergadering voor kennisge ving aangenomen. Burgemeester drs. A. Wolters van Middelburg (advise rend lid van het bestuur van het havenschap) constateerde slechts dat "men uit elkaar was gesaan'. Ten aanzien van de mogelijke komst van het chemische concern Montedi son naar het Sloegebied liet de Middel burgse burgemeester gisteren nadruk kelijk weten dat zijn gemeentebestuur veel interesse heeft voor wat er zal gebeuren. „Ons pas enige bescheiden heid, omdat Middelburg niet volwaar dig lid van het havenschapsbestuur, maar in de tweede ontwikkelingsfase zou Montedison dicht bij het grondge bied van Middelburg kunnen komen", aldus drs. Wolters. Hij zei dat de raadscommissie voor ruimtelijke or dening de kwestie inmiddels heeft be sproken en een vragenlijstje heeft, opgesteld. „We willen graag antwoord; van het havenschap." Voorzitter Kaland reageerde positief op het Middelburgse verzoek en wees' er in dit verband op dat de discussie- over Montedison in brede kringen nu gaande is. De beslissing van het be drijf om zich daadwerkelijk in het Sloegebied te vestigen is volgens de heer Kaland afhankelijk van eeen ge sprek met de minister van economi-l sche zaken. Minder positief reageerde de voorzit ter od een verzoek van de adviescom-l missie uit het bedrijfsleven van het Havenschap Vlissingen om ook be trokken te worden bij de kwestie- Montediison. „Deze commissie bestaat uit mensen die geen enkele publieke verantwoordelijkheid hebben voor het reilen en zeilen van het havenschap- Voor het advies uitbrengen over nieu we vestigingen hebben ze wel eeen functie", aldus de heer Kaland, die zei dat er eerst nog heel wat moet wor den afgepraat in de beleidssfeer over Montedison. De reeds aangekondigde benoe ming van het tweede-kamerlid mr. W. Schol ten (chu) tot lid van de Raad van State is thans officieel. Een af- ;chrift van het desbetreffende konink lijk besluit kwam bij de tweede ka mer binnen. De benoeming gaat in op 1 maart aanstaande. Dit betekent dat per deze datum mr. Scholten bedankt voor het kamerlidmaatschap. Voor zijn opvolging als lid van de tweede kamer komt in aanmerking Jac- Huij- sen te Amsterdam, die al eerder voor de CHU, gedurende korte tijd, zitting had in de kamer. De heer Huijsen heeft inmiddels bedankt voor het lid maatschap van de CHU. OOSTBURG De 85-jarige A. J. n O. uit Oostburg is woensdagmorgr bij een aanrijding te Oostburg gewos geraakt. Hij werd aangereden door de bree fietser P. van de L. uit Aardenbu.*; toen hij plots de Nieuwstraat or; stak. Van O., die klaagde over pijn r de enkel, is naar het ziekenhuis Oostburg overgebracht. De bromfo is aanzienlijk beschadigd. RUIME INSPRAAK BIJ VERSTEDELIJKINGSNOTA (Van onze Haagst redacteur) DEIN HAAG De verstedelij- kingsnota, die deel uitmaakt van de derde nota ruimtelijke orde ning, is onderworpen aan de zo genaamde procedure van de pla nologische kernbeslissing. Dat houdt in dat er ruime mogelijk heden tot Inspraak worden gege ven. Daartoe worden in eerste instan tie 37 voorlichtingsbijeenkomsten overal in het land belegd. It. Brabant en in Zeeland worden1 die bijeenkomsten op de volgen de data en plaatsen gehouden: op 23 februari in de Schouwbuif Zuidlandbheater in Terneuzen. 2f februari in hotel De Korenbeun in Goes, 8 maart in hotel Goderif in Roosendaal, 11 maart in He! Turfschip in Breda. De bijeen-1 komsten beginnen om 8 uur. LATER WEER NEERSLAG Aanvankelijk perloden met zon, m» ln de middag van het westen uit W toenemende bewolking, gevolgd do»' sneeuw of regen. Matige tot krachtlf wind, krimpend van west naar fflii west. Maxima omstreeks 5 graden. Geleidelijk meer opklaringen, mw eerst nog enkele buien. Overweg® lichte vorst ln de nacht- Weersvooruitzichten in cijfers gent-' deld over Nederland: voor vrijde aan/tal uren zon: 0 tot 5; min. ten? omstreeks: 1 graad; max. temp. streeks: 5 graden; kans op een drop periode wan minstens 12 uur: 8 procent; kans op een geheel droef etmaal: 30 procent. Voor zatero? aantal uren zon: 1 tot 6; min. tem: omstreeks: 1 graad; max. temp. os- streeks 3 graden; kans op een drop, periode van minstens 12 uur: 80 pr»' cent: kans op een geheel droog ft, maal: 50 procent. N-B. Voor de temperaturen geldt voc vrijdageen marge van 2 graden voor zaterdag een marge van 3 f' den rond de opgegeven waarden. ZON EN MAAN 14 februari Zon op 07.59 onder 17-* Taan op 16.47 onder 06 li DRS. VERBURG TOT VLISSINGSE RAADSCOMMISSIES:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2