„Toenemend aantal kinderen volgt speciaal onderwijs" Inspraakprocedure Hulst heeft ongeveer 12 mille meer gekost Actie voor aanleg van een fietspad langs de weg Ovezande-'s-Gravenpolder „Uitlatingen raadslid over peuterspeelzaal onbegrijpelijk" 'Open dag' Goese slagersvakschool 4 Zaalvoetbal Goes KRITIEK OP AARDENBURG VOOR SUBSIDIËRING PEUTERSPEELZAAL PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 12 FEBRUARI 1976 SCHOOLHOOFD C. G. VAN ASTEN VAN DE TERNEUZENSE SCHELDESCHOOL: VAN KEMENADE OPENT VOLGENDE WEEK NIEUWBOUW TERNEIJZEN „Steeds meer kinde ren hebben LOM-onderwijs of, wat een betere naam is, bijzonder basison derwijs nodig. Drie, vier jaar geleden ging hot om een tot anderhalf procent van de schoolgaande bevolking, nieu we gegevens houden rekening met 10 procent," zegt schoolhoofd C. G. van Asten van zon school voor bijzonder basisonderwijs, de Schcldeschool in Terneuzen. Jarenlang waren hij, zijn staf en 111 leerlingen aangewezen op oude, te kleine en over heel Terneuzen 'ver spreide gebouwen. Enkele weken gele den zijn ze verhuisd naar een waar 'onderwijspaleisje': de vroegere Zuid- land-school. die voor ruim een mil joen is verbouwd en uitgebreid. Onderwijsminister dr. J. ran Kemena- de za! het. complex dinsdagmiddag openen, een buitenkansje, omdat de bewindsman die dag toch wilde ge bruiken voor een bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen. Bijzonder basisonderwijs: Van Asten kent de misverstanden en vragen die er dan rijzen. Ouders van nieuwe leerlingen trakteert, hij op een stan daardverhaal. „Laten we er vanuit gaan dat je een grote Ford hebt. Als er in zo'n wagen een fiatmorortje zat. krijg je hem van zijn levensdagen niet aan de gang. In die situatie verkeert, grofgesdhetst, een debiel kind. iemand met leermoeilijkheden. Heb je een Ford met een Fordmotor. maar zijn de kleppen defect of de bougies vuil, dan ga je naar de garage. In die positie zitten de leerlingen van onze school. Ze hebben normale verstande lijke capciteiten. in potentie is alles aanwezig, maar de zaak functioneert toch niet, goed. Dan praat je over leerstoornissen, al of niet gepaard met aanpassingsproblemen. Voor kin deren hier komen doen we een toela tingsonderzoek, waarbij heel secuur wordt nagegaan of het echt noodzake lijk is. De jongens en meisjes die bij ons op schooi zitten hebben een intel ligentiequotiënt van minimaal 90. maar er zijn er ook bij met een van 134. Die zouden bij wijze van spreken atheneum en gymnasium kunnen vol gen." Dat kinderen leergestoord zijn kan ie maken hebben met problemen bij het ei-varen van de ruimte om hen heen (De Schcldeschool leert zulke jongens en meisjes om te beginnen de gym zaal te verkennen, waarna de training successievelijk wordt uitgebouwd tot het normale leerproces kon beginnen). Anderin hebben moeilijkheden met hiun motoriek of auditieve stoornis sen, waarbij ze wel in staat zijn de woorden te horen, maar de klanken niet op een rijtje kunnen zetten. Van Asten vertelt van een jongen die toen hij op de Scheldeschool kwam niet kon lezen. Met behulp van ondermeer de logopedist leerde hij het in 2, 3 maanden. Die training is het resultaat van een nauwluisterend samenspel tussen des kundigen (logopedist, psycholoog, neu rologisch geschoold kinderarts en een LOM-maatschappelijk werkster, scha kel tussen school en gezin), groeps leerkracht. vakleerkrachten en een 're medial teacher'. De school schakelt ook de ouders in. Waaraan schrijft Van Asten het toene mend aantal "klanten' van net- bijzon der basisonderwijs toe? Zegt: „Dat heeft, voor een deel te maken met het gejaagde tempo op de scholen en in de maatschappij, voor een ander met het feit dat de kinderen van nu niet meer spelen. Om te leren schrijven heb je gerichte oog- en handcoördina- fie nodig. Die trainde je vroeger door te hoepelen of met. steentjes te gooi en. Lichaamsbesef nog zoiets. Vroe ger werd er touwtje gesprongen, kin deren liepen over balkjes en stoepran den. Wie wandelt er nu nog? Kinderen worden per auto gehaald en gebracht. Het spel is verdwenen uit het leven van 4-, 5-jarige kinderen- Kijk maar op de speelplaats. Ze doen Kung-Fu na. het is trekken en duwen. Negen van de 10 kinderen missen die speler- varingen. Zes groeien daar overheen, drie niet." Uitzonderlijk Een willekeurige woensdagmorgen. Wies („die kan zelfs een paard leren lezen." zegt Van Asten) zit met een groepje kinderen op de gTond en be kijkt een krant. Andere leerlingen le zen. De schooltelevisie staat aan, in de aanvangsgroepen maken jongetjes sommen en taailesjes met de koptele foon („die wordt hier de hele dag gebruikt.' legt Van Asten uit) en de gymzaal is in vol bedrijf. De 'Scheldeschool' werkt met 7 groe pen, opgedeeld in 'segmenten' die een eigen gedeelte van het gebouw gebrui ken. De leerlingen komen uit heel Zeeuwsch-Vlaanderen, het merendeel (58) woont, echter in groot-Terneuzen. Er zit één Belgisch jongetje op school. Het wordt iedere dag gebracht, uit Waasmunster. Voor België is bij zonder basisonderwijs een luxe. Op de administratie wordt een feest' texemplaar van de schoolkrant ge drukt. Eén van de "hoofdartikelen': een staatje, dat aangeeft, waar de scholieren na de Scheldeschool zijn gebleven. Over de periode '70 bot en met '75 leverden Van Asten en zijn mensen er 45 af aan de LTS, 19 vonden hun wég in hetIndividueel Teöhnisoh Onderwijs (ITO), 8 op de huishoud- en nijverheidsschool en, niet minder dan 11 op de MAVO. Dat resultaat schijnt landelijk erg uitzon derlijk te zijn. maar in Terneuzen kijkt' niemand ér van op Van Asten, een tikkeltje trots: „Ik heb toch ge zegd, dat. onze leerlingen normale ver standelijke vermogen hebben? Dat moet ook wel. als je nagaat dat ze hier en hun problemen moeten over winnen en het normale pakket van de basisschool onder de knie moeten krijgen. Het. tempo ligt dus behoorlijk •hoog." Wie iets- meer wil. weten over de praktijk van het bijzonder basisonder- WÜSkan woensdag, de dag na de officiële opening, terecht tussen 19 en 21.30 uur. De Scheldeschool houdt dan 'open huis'. GOES In de zaalvoet.balcóm petitie In de Goese sporthal krabbelt- Cortgene 3 langzaam wat terug van de achter stand die het had opgelopen door twee maa lr.e verliezen. Ook LuctOr diént zich aan bij de kopgroep via een over winning op 's Heer Arendskerkè. In poule B zorgde de Keuringsdienst voor een spektakel door van koploper Inter Scaldis te winnen. Hierdoor verliest In- ter Scaldis de eerste plaats die n\: wordt, ingenomen door Schelde Int. er de Scheidsrechters. De uitslagen ir poule A zijn; Lewedorpse Boys - Cort.-' gene 3 1-2, SSV AKP 0-1. WMZ - Goes 0-fi, Luctor 's-Heer-Arendskerke 4 1. In poule B: Schelde Int. - FC Bevelan- den 5-0. Scheidsrechters - Comb. NS 6-0, Keuringsdienst - Int. Scaldis 2-1. De stand in poule A. BEGROTING VAN 48.000,- RUIM OVERSCHREDEN VERWERKING VAN GEGEVENS BINNENKORT AFGEROND Goes 16 10 4 2 23 45-27 Cortgene 3 16 8 3 5 19 29-31 Lewed. Boys 16 7 4 5 18 38-24 Luctor 16 8 .0 8 18 39-39 AKF 16 5 3 8 13 33-30 's H-Arendskerke 16 6 0 10 13 44-49 SSV 16 5 1 10 13 24-48 WMZ 16 4 3 9 11 21-35 De stand in poule B: Schelde Int. 16 10 3 3 23 52-24 Scheidsrechters 16 11 3 2 23 52-27 Int. Scaldis 16 10 2 4 22 47-21 FC Bevelanden 16 8 2 6 18 34-32 Int. Viola 15 6 2 7 14 25-23 Keuringsdienst 16 4 5 7 13 28-32 Comb. NS 16 2 3 11 7 23-65 Bos Boys 15 3 0 12 6 33-41 Het programma voor de volgende week ziet er als volgt uit: maandag 16 fe bruari om 20.00 uur- Comb. NS - Bos Boys: 's-Heer-Arendskerke - AKF: In- ter Scaldis FC Bevelanden- Goes Cortgene 3. Scheidsrechters - Int. Viola. Dinsdag 17 februari, om 2100 uur: WMZ - Lew Boys. Schelde Int - Keu-j nngsdienst. SSV - Luctor. HUL.ST De omvangrijke inspraak procedure rond de structuurstudie Huist heeft aanzienlijk meer gekost dan de 48.001), die ervoor was be groot- Ofschoon nauwkeurige bereke ningen nog niet op tafel liggen en de verwerking van de uit de procedure voortgekomen gegevens nog niet is afgerond, schat inspraakleider C. W. A. van Leuven het tekort op een slordige 12-000 De Stichting Ge- meenschapswerk Hulst, die de proce dure op gang heeft gebracht en waar- van de heer Van Leuven directeur is, wil binnenkort bij de gemeenteraad aankloppen voor een aanvullende sub sidie in die orde van grootte. Volgens de heer Van Leuven heeft de hele procedure meer gekost doordat het aantal deelnemers en de animo voor de activiteiten veel en veel gro ter zijn geweest dan werd gedacht toen de begroting werd opgesteld. Er is volgens de heer Van Leuven veel vaker vergaderd dan was voorzien. Verder hebben de correspondentie- en administratiekosten een veel grotere omvang aangenomen dan iemand had kunnen voorspellen. Met nadruk spreekt hij tegen, dat er onverant woord is omgesprongen met het toe gewezen bedrag. Om dat aan te tonen heeft hij al enkele berekeningen klaar van de kosten die ten behoeve van bepaalde inspraakactiviteiten zijn ge De inspraakleider juicht het toe. dat zovelen gebruik gemaakt hebben van de inspraakmogelijkheid. Overigens isi het naar zijn mening weer zo, dat het rijk bereid zal zijn de helft van dit tekort te dragen en de gemeente Hulst de rest.. Voor Hulst is er dan weer de mogelijkheid om 80 procent van die rest te verhalen op het rijk, zodat, de extra post per saldo vooi Hulst nog wel zal meevallen. Zoals destijds gemeld, is de eerder uitgege ven f 48.(100 op dezelfde manier gro tendeels teruggevloeid in de schatkist van Hulst. Beleidslijn De eerste fase van de inspraakproce dure wordt zeer binnenkort afgerond, De begeleidende commissie heeft on langs een poging in hel werk gesteld om uit de veelheid van gegevens een beleidslijn te destilleren. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de formulering daarvan. Deze zal dan deel uitmaken van de eindrapportage die. naar de heer Van Leuven hoopt, begin maart kan worden aangeboden aan de gemeenteraad. De dikwijls aangekondigde en ver- plaatste slotavond. die de inspraak- i procedure enigszins feestelijk had moeten besluiten, is trouwens van da baan. Alle burgers krijgen binnenkort een krant in huis, waarin de resulta- ten van de procedure staan afgedrukt j Ook de beleidslijn die daaruit; is ge haald wordt, daarin aangegeven. De heer Van Leuven wil de inspraak deelnemers bij elkaar houden om dit jaar nog een begin te maken met die meningsvorming over het dit voorjaar te verschjnen streekplan Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, de net versche nen verstedelijkingsnota van minister I Gruyters en straks het structuurplan Hulst, Jaarvergadering PvdA-West-Zeeuwsch-Vlaanderen „In de praktijk komt het neer op geen enkele financiële medewerking' OOSTBURG De voorzitter van de afdeling Wesl-Zeeuwsch-VIaanderen van de Partij ran de Arbeid C. Kramer uil Aardenburg hcefl woensdagavond felle kritek geuit op het gemeentebestuur van Aardenburg. De opstelling van de'zijde van Aarden- AL VEEL HANDTEKENINGEN VAN OUDERS BINNEN HANDTEKENINGEN NAAR HET GEMEENTEBESTUUR DRIEWEGEN De heer M. A- Slaak- weg uit Driewegen heeft een actie op touw gezet om te trachten* langs dé provinciale weg van Ovezande naar 's- Gravenpolder een fietspad te krijgen. Van deze weg maken scholieren uit Driewegen, Ellewoutsdijk, Oudeiande en Ovezande, die op de fiets naar hun scholen in Goes gaan, dagelijks ge bruik. De weg wordt ook druk bere den door auto's, die vaak, vooral sinds de weg geasfalteerd is. erg hard rijden. Deze verkeerssituatie heeft al vaak tot ongelukken geleid, waarbij VOORZITSTER STICHTING PEUTERSPEELZALEN WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN BLOEDPLASiA-AVOND KAPELLE Dinsdagavond hield de afdeling Zuid-Beveland-Midden van het Nederlandse Rode Kruis een bloed- plasma-avond in de christelijke school te Kapelle en in Biezelinge. De belang stelling hiervoor was zeer groot. Het bloedplasma-team uit Amsterdam kon aan het. eind van de avond 301 flessen meenemen naar Amsterdam. Dat is 50 flessen meer dan vorig jaar en 112 flessen meer dan in 1974. Bijeenkomst van Rome-Reformatie KAPELLE Morgenavond, vrijdag, om 3.00 uur houdt de interkerkelijke gespreksgroep Rome - Reformatie te Kapelle de maandelijkse bijeenkomst. Dit- gebeurt ten huize van ds. Hulsber gen Het. onderwerp van deze bijeen komst is de situatie tussen kerk enj een OPMERKINGEN OVER SOCIALE TARIEF EN LOONKOSTEN OOSTBURG - Mevrouw G. de Vries, voorzitster van de stichting peuter speelzalen West-Zeeuwsch-Vlaanderen is erg ontstemd over opmerkingen die het KVP-raadslïd G. van Schaick Breskens maandag maakte over de peuterspeelzalen. De heer Van Schaick deed dit tijdens een vergadering de financiële commissie van de meente Oostburg waar een subsidie- voorstel aan de peuterspeelzalen aan de orde kwam. Met name het feit dat de heer Van Schaick zei dat er mensen ten onr te gebruik maken van het 'sociale taneF en dat de loonkosten voor de leidsters de pan uitvliegen neemt zij de heer Van Schaick kwalijk. Ouders, die de kosten van bezoek aan peuterspeelzaal niet volledig kunnen dragen, kunnen aanvragen om in aan merking te komen voor het lagere 'sociale tarief'. De normale ouderbij drage per kind per ochtend is vastge steld op 3,75. In verband met de gewenning moet. het kind de peuter speelzaal minimaal twee ochtenden per week bezoeken. De sociale tarie ven zijn 1.50 en 2,50 per kind per ochtend. Op basis van de salarisstrook van de aanvrager wordt volgens be paalde normen uit de bijstandswet, nagegaan of hij in aanmerking komt voor korting. Mevrouw G. de Vries: „Misbruik van het sociale tarief is natuurlijk altijd mogelijk. We gaan altijd uit. van hét salaris van de aanvrager. Dat, moeten we weten. Maar als hij bepaalde inkomsten niet opgeeft, ja, dat kunnen we ook niet nagaan", Naar aanleiding van de uitla tingen van de heer Van Schaick heeft mevrouw De Vries contact gezocht met het raadslid „Hij wilde de adres sen niet geven. Bovendien bleek dat iet hier om gevallen ging waarin de kinderen al van de peuterspeelzaal af zijn", aldus mevrouw De Vries. gehad had de heer Van Schaick vol gens mevrouw De Vries de gegevens intern door moeren spelen naar de stichting. Zij voert overigens aan da- de tarieven in West-Zeeuwsch-Vlaande ren overigens al aan de hoge kant liggen. „Wat die salarissen betreft- wij betalen het minimumloon, terwijl de hulpleidsters niet eens de vakanties krijgen doorbetaald", zegt mevrouw de Vries. De heer Van Schaick. die over de zaak "verder geen heibel wil maken', maakte zijn over de peuterspeelzalen naar aanlei ding van een opmerking ran de heer .1 de Vries in de commissievergade ring. De heer De Vries- is raadslid en bovendien de echtgenoot van de voor zitster van de stichting. De heer De Vries was van oordeel dat verhoging van de tarieven voor de peuterspeel zalen tot gevolg zal hebben dar meer deren een beroep zullen doen op het sociale tarief. gewonden vielen- ook in een aantal gevallen onder de fietsen en scholie ren. De heer Slaakweg, die directur is van de Rabobank in Driewegen, be sloot zijn actie te organiseren nadat zijn veertienjarige doohter toen ze op de fiets op weg naar school was, gewond raakte bij een ongeluk op de •weg ven Ovezande naar 's-Gravenpol- der- Hij schreef een brief naar alle scholen voor voortgezet, onderwijs in Goes en vroeg de namen en adressen op van hun uit Driewegen. Ellewouts dijk, Oudölande en Ovezande afkom stige leerlingen. Alle scholen werkten mee en ston den blijkens de reacties positief ach ter de actie- In totaal verzamelde de heer Slaakweg ruim tweehonderd na men van kinderen, die in Goes naar school gaan. Verreweg de meesten gaan op de fiets- Enkelen gaan op de brommer en sporadisch wordt van de bus gebruik gemaakt. Eind januari schreef de heer Slaakweg alle ouders aan. Hij zette hen uiteen dat, het gaat om het realiseren van een veilige route- De ouders werd gevraagd een verzoek aan de bevoegde overheidsin stanties te ondertekenen om de weg Ovezande-'s-Gravenpolder zodanig te beveiliren dat snel verkeer en lang zaam verkeer gescheiden worden door de aanleg van een rijwielpad- In twee weken tijd hebben al onge veer honderd ouders (van totaal zo'n honderdvijftig scholieren) het verzoek ondertekend. De heer Slaakweg hoopt dat de andere ouders hun reactie ook spoedig geven, zodat, blijkt dat de ouders eensgezind van mening zijn dat er een fietspad moet komen. Het. totale pakket, verzoeken wil de heer Slaakweg aan het gemeentebestuur van Borsele aanbieden. ,Jk weet. wel dat het om een provinciale weg gaat, waar het. gemeentebestuur met. veel over te zeggen heeft, maar ik wilde het toch met achter het gemeentebe stuur om doen- Temeer omdat in de gmeenteraad ook al enkele keren op de gevaarlijke verkeerssituatie is ge wezen." aldus de heer Slaakweg. „Mis schien kunnen we samen met het gemeentebestuur verdere stappen on dernemen." Vooral in het najaar en in dè winter als het 's-morgens wanneer de kinde ren naar school fietsen nog dónker is en bij slecht weer houden veel ou ders, vertélt de heer Slaakweg. liun hart vast. „Ik ben er van overtuigd dat de aanleg van een fietspad de beste oplossing is.. Zo'n fietspad hoeft niet per sè pal naast de provinciale weg te liggen- Het zou eventueel ook gebruikt kunnen worden als toeristi sche fietsroute, zoals men die in de gemeente wil aanleggen." Ook veel automobilisten, die geen schoolgaande kinderen hebben, hebben de heer Slaakweg laten weten ook best hun handtekening te willen zetten onder het verzoek een fietspad te realiseren- „Be heb even overwogen om ze daar de gelegenheid voor te geven, maar uiteindelijk houd ik het in eerste instantie toch maar bij de handteke ningen van de ouders van schoolgaan de kinderen- We kunne later altijd og zien". De heer Slaakweg wijst er tenslotte nog op dat het de raak de overheid is om alle verkeersdeelne mers een veilig gebruik van de weg te garanderen. „Welnu, op de weg Ove zande-'sOravenpoider is toch echt wel sprake van een onveilig gebruik- Sinds het ongeluk van mijn dochter in vember zijn er voorzover ik wee weer een stuk of vijf ongelukken gebeurd, enkele met gewonden." Onbegrijpelijk jongsren. Zij vindt het onbegrijpelijk dat een raadslid als hij dergelijke toestanden signaleert, toestanden waarbij mis bruik wordt gemaakt van een in hoge mate door de overheid gesubsidieerde instelling, niet even contact met die instelling opneemt om het misbruik onder de aandacht van het bestuur te brengen. Van Schaick: .Dat heb ik niet. gedaan omdat ik de gegevens van een vertrouwelijke relatie heb gehad. Ik wilde dat vertrouwen niet bescha men", aldus de heer Var. Schaick. In dat de stichting peuter speelzalen met de KVP onlangs heeft GOES Woensdag werd in de sto-i ren bereid, bleken van goede kwali- gersvakschool te Goes een 'open dag'\ teit. gehouden. De 'open dag' vormde te-! Voorts werden demonstraties gehou- vens een onderlinge krachtmeting dener werd voorlichting gegeven aan voor de leerlingen, die hun werkstuk-, de leerlingen van andere scholen en ken tentoonstelden. Deze werkstukkener waren verschillende stands te be- die met kennelijk enthousiasme wa-1 zichtigen- avonds roerden de prijzen poot de werkstukken door de voorzitter van het slagersvakonderwijs, de heer D Schop uitgereikt.. De prijswinnaars zijn: algemeen kampioenD. J Nieu- wenhuize beste leerling: PJobse. re serve kampioen schotels P J. Fraan- je, kampioen schotels: P. Bouwense kampioen worstsoorten: P. Jobse. kampioen worstsoorten: Koopman, eerste bij de sierstukken was P. Bouwensebij de aspikschotels P Jobse. vleeswarensaladeschotels van Aert, vers vlees schotels M. Blankenburgli. bloedworstsoorten Antes, leverworstsoorten G. E. Gelder land. kookuxrrstsoorten J. LUtoov burg wat betreft subsidiëring voor de peuterspeelzaal in Oostburg. waar ook kinderen uit Aardenburg naar komen, is gewoon een lachertje- In de prak tijk komt het er op neer dat Aarden- burg geen enkele financiële medewer king verleent", aldus de heer Kramer. Hij vroeg zich af om men in Aarden burg het algemeen belang wel altijd op de voorgrond stelt. .De representa tiekosten zijn in de gemeentebegro ting met honderd procent omhoog gegaan van 7500.- naar 15.000.-. Ze moeten eerst hun eigen broekriem eens aanhalen", zo meende de PvöiA- voorzitter. In zijn inleiding tijdens de jaarverga dering in "De Eenhoorn' te Oostburg ging de heer Kramer ook nog even in op de landelijke politiek. Tijdens de vergadering werd ook gepraat over de stichting streekjeugdcent.rale vanuit de Oostburgse raadsfractie werd ver ondersteld dat de SJC in de andere West-Zeeuws-Vlaamse gemeenten "wat moeilijk lig'. Gesuggereerd werd dat de gemeentelijke vertegenwoordigers in de SJC dit wellicht van binnenuit wat beter kunnen activeren. Op korte termijn heeft, de afdeling WestiZeeuwsch-Vlaanderen van de PvdA 'n druk programma. Op is in Oostburg een verj_ waarin ir L. Uildriks van het. schap 'Het Vrije van Sluis', ingaat op de kustverdediging. Samen met. de VARA en de NVV-afdelingen wordt er gestalte gegeven aan de viering van 1 mei in Breskens. Omdat de PvdA in West-Zeeuwsch-Vla anderen nog steeds vergrijst wil de afdeling via de FJG wat doen voor jongeren PvdA-belang- leden die zich herkiesbaar hadden ge leden die zich herkiesbaar hadden ge steld herkozen. Er is nog een vacatu- 5 febr. Shin Koka hield judowedstrijden voor senioren NIEUW- EN SINT-JOOSLAND Za terdag hield budovereniging Shin-Ko- ku de tweede judowedstrijd van de seniorenvijfkamp in het dorpshuis te Nieuw- en Sint-Joosland. Dc deelne mende verenigingen en scholen wa ren: Sportschool Geelhoed (G) uit Schore; Delta Sport, (DS) uit Axel, Biervliet. Clinge, Hulst, Hontenisse en Terneuzen: Felix Janssens uit Vlissm- gen. Middelburg en Goes: Kiai (K) uit Souburg en Shin-Koku (SK) uit Nw- en St-Joosland, die gezamenlijk onge- veer 60 judoka's op de mat brach- ten. De heren A. Wattel, R. Smits en A. t. Peenen traden op als scheidsrechter. De uitslagen zijn: tot 60 kg: 1 J. van Driesen (DS); 2 K. van de Week (FJ); 3 M. Gamey (DS). 60-65 kg: 1 Z. van de Spil (FJ); 2 H. de Wee (DS): 3 S. P van de Linden (K) 65- 70 kg: 1 R. Lous (K): 2 G. Geelhoed (FJ); 3 P. Willeboordse (K). 70-75 kg: 1 W. Geelhoed (G). 2 R. Govers (R). 3 I J. Benschop 'DSi 75-80 kg. 1 R Smits (D). 2 H. Seherpemsse (G); 3 J. VerJ. de Wilde (SK). 80-85 kg: 1 R Verschuren (DS); 2 J. Brouwer (FJ), 3 Tg. Vonck (DS). Boven 80 kg: J. de Nooyer (K): 2 T. Sijs (DS); 3 Avot (DS). De organisatie was in handen van A. van Peenen. De volgende, derde wed strijd van deze vijfkamp wordt, gehou den op zaterdag 27 maart te Clinge. JAARVERGADERING BEDRIJFSVOORLICHTING 00ST-ZU1D-BEVEAND KRUININGEN -Door de noodzake- lijke grote investeringen voor melk- koeltanks zijn op Zuid-Beveland onge veer honderd bedrijven gestopt met de melkveehouderij". Dat. deelde voorzif ter ir. H. J. Boogert van dc Vereniging voor bedrijfsvoorlichting Onst-Zuid-Bc- veland woensdagmiddag mee tijdens dc algemene jaarvergadering te Kr uiDin gen. In zijn openingswoord ging de voorzit-. i ter ook in op de hoge aardappelprijzen. Hij deelde mee dat de teler in zljit totaliteit gemiddeld niet, meer dan 25 cent- per kg ontvangt,. De heer Boogert wees verder nog op de grote kosten- i stijgingen in de landbouw. Tot slot attendeerde hij de vergadering op de activiteiten van de werkgroep econo- mie en de werkgroep gewasbesctier- ming. Ir. J. M van der Weele van de CAR te Goes gaf een uiteenzetting over de mogelijkheden van bijdragen en subsi' dies voor landbouwbedrijven Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. Remijn uit. Waarde en H. Glerum uit Schore gekozen in plaats van de aftredende leden K. P. Baren- dregt en W. op 't Hor. Aan het begin van de bijeenkomst werd de heer I. J. Smallegange Her dacht, die op 24 december van het vo rig jaar overleed. De heer Smallegange is zeven Jaar voorzitter van de vereni ging geweest. In 1955 is hij benoemd tot erelid. Collecten Kerkcollecten hervormde kerk Kapel- Ie: vrije giften 80. huwelijk 213,85- kinderzorgbusj es over de maand janua ri 289.15. In het vierde kwartaal van 1975 bracht be 1333,15 op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 28