„Als iedereen gaat demarreren, dan weet je wel hoe laat het is" Bo&aMêêa Sherry] Morres maakte Kikkers punt afhandig Drama voor Rusland op 4x10 km langlauf CEES PRIEM OVER 6-DAAGSE VAN ANTWERPEN; JE MAAKT LANGERE DAGEN, MAAR VOOR HET PUBLIEK IS ER MINDER TE ZIEN „ALS HET NIET ZO GOED WERD BETAALD DEED IK HET NIET" IJg^l/^zóóó'n idee nu Oostkapelse Schaakclub uit de gevarenzone Rosi Mittermaier wint goud op slalom dames Verdeling medailles DONDERDAG 12 FEBRUARI 1976 ANTWERPEN - De cabine in de catacomben van het Ant werpse sportpaleis ziet er afgeleefd uit. Het hokje is niet veel groter dan een eenvoudige badkamer en kan best eens een verfje gebruiken. De spijkers in de muren vormen de verbindingspunten van een xoaslijn, waaraan glimmende wielertricots zijn opgehangen. Op de opvouwbare massa getafel ligt de Zeeuw Cees Priem. Naast de tafel is net ge noeg ruimte voor de Wemeldingse soigneur Marius West- strate, die van geluk mag spreken dat hij geen 'buikje' heeft. Zes dagen lang worden de renners in deze ruimte verzorgd. Voor Weststrate is het tevens slaapkamer. Het is een schril contrast, 's Avonds worden de vedetten luid bejubeld door de toeschouwers. De feestelijke muziek, het glinsteren van de gepoeste wielen in het felle licht en de lucht van bier en wordt zorgen voor een kermissfeer van vrolijkheid en felle kleuren. Daarna wacht de coureur het grauwe, naar wes terse begrippen 'onbewoonbare' onderkomen voor de nacht. Priem slaakt wat honende kreten over het rennerskwartier en roemt de accommodatie in het Rotter damse sportpaleis Ahoy, waar hij enkele weken geleden een zes daagse reed Het is inderdaad een hemelsbreed verschil Maar ook in andere opzichten zijn er verschillen. De zes dagen van Antwerpen wor den nog volgens het oude patroon gehouden. Dat wil zeggen; 's mid dags om één uur uit de veren, een hapje eten en op de fiets tot diep in de nacht. „De Rotterdamse zes daagse is sneller", zegt Cees Priem. „Hier maak je langere dagen. Maai voor het publiek is hier niet zoveel te zien. Het is erg sfeerloos. Er is een 'afvalwedstrijd op een avond en twee koppelkoersen, dan heb je het ge had". Marius Weststrate vult hem aan: „In Rotterdam is er een startschot, een finish, een winnaar en een hul diging bij ieder onderdeel Hier heb je helemaal niks". Het enige waar Antwerpen zich op kan beroemen is het sfeertje, dat nu echter veel min der nadrukkelijk aanwezig is dan vorige jaren. Tachtig procent van de tijd rijden de renners met een slak- kegang onderin de baan. „Daar komt het publiek ook voor. Ze wil len de renners alleen maar zien en als het even kan aanraken", zegt Priem. Nul per uur Het is wel duidelijk dat de oude vorm van de zesdaagse geen suc- cesformele is. Priem vertelt: ,,'s Middags rij je voor lege banken. Maar je moet toch de baan in. Hard gereden wordt er dan niet. Nul per uur. Als je d'r tegenaan gaat den- Cees Priem en zijn vaste verzorger Marius Wetstrate in het kleine soig- neurshokje, voor de aanvang van de wedstrijden op de vijfde dag van 'ce zesdaagse te Antwerpen. ken ze dat je gek bent Ze zullen het oude systeem wel niet veranderen. In België lopen ze tien jaar achter. Het enige voordeel dat Antwerpen heeft ten opzichte van Rotterdam is voor Priem dat de piste langer is, waardoor het als training voor het wegseizoen iets gunstiger is. Maar dat is dan ook het enige. Voor het overige betekent de Antwerpse zes daagse, die Priem overigens voort reffelijk rijdt met Cees Stam, dagen in een landerige stemming verke ren. Sportief gezien heeft Priem ove rigens betere herinneringen aan het wielerfeest in Antwerpen, dat van daag eindigt, dan aan het circus van Peter Post Daar was hij gekoppeld aan de Italiaan Alberto Dellatorre ..Daar kun je niet mee rijden. Het grootste punt is altijd dat je maai moet afwachten wie je maat is. Daar heb je zelf niks over te zeggen", be toogt de Goese Frisol-coureur. „In Rotterdam hadden we op de voor laatste avond een achterstand van 46 ronden. Als die Italiaan geen zin had ging ie gewoon weg. Ergens is het ook wel eens goed dat je met zo'n slechte maat rijdt. In Rotter dam reed ik bijna altijd alleen. Toen Post die Italiaan weg had gestuurd en ik de laatste avond met Hempel reed was het net of ik vleugels had. Krachttraining Hoewel Priem geen onverdienstelijk pistier is, wil hij zijn brood niet op de baan gaan verdienen. De ex- kampioen van Nederland en win naar van een etappe in de laatste Tour de France blijft zich volledig richten op de weg. Afgelopen winter nam hij deel aan een krachttraning, die op poten was gezet door de Souburgse huisarts Th. Bloos. „Ik voel dat ik meer kracht heb gekre gen. Je bent spieren gaan gebrui- Na een half uurtje rondjes te hebben gedraaid gaat Cees Priem op een stoeltje bij de cabine langs de baan zitten. ken, die je anders nooit gebruikte. De eerste keer zag je af als een paard. Op het laatst speelden we er gewoon mee, maar het waren wel dezelfde oefeningen. Ik kan niet zeggen dat ik nu bewust meer spie ren gebruik, maar onderbewust gaat het wel gemakkelijker". Met de Frisol-ploeg rijdt Priem ko mend seizoen alle klassiekers. De Ronde van Frankrijk staat als eer ste reserve op het programma voor de Ronde van Spanje. Priem heeft een reputatie hoog te houden. Een etappe in de Tour winnen wil zeg gen dat je een faam hebt opge bouwd in de wielerwereld Het sei zoen er op moet het minstens even goed gaan, anders wordt verweten dat het een toevalstreffer is geweest. 'De Vriever' Marius Weststrate. voor de Zeeuwse coureurs bekend als 'de vriever'. is klaar met masseren. Het tweet 1 is pas uit de veren en moet nog eten De rennerskeuken gaat om half drie dicht. Nog een half uur tijd. Priem en Weststrate zijn bij iedere zes daagse onafscheidelijk. Toch nemen ze ieder aan een aparte tafel plaats. Het doet een beetje vreemd aan. Marius Weststrate: „Dat is overal zo. De wielrenners en de verzorgers zit- ten apart. Hier gaat het nog, maai het komt voor dat je in een heel an der vertrek zit". Ook de menu's verschillen: De ren ners mogen kiezen uit enkele ge rechten. De soigneurs kunnen ai- leen een keuze maken uit iets ol niets. Priem besteld een onunelel confiture en een café filtre. West strate vraagt om frites, maar ver neemt dat hij het met puree moet stellen. Het pintje bier levert geen bezwaar op. Er ontstaat wel enig bonje over het kopje koffie. Priem schuift het over de tafel naar me toe. „Anders krijg je niks", verdui delijkt hij en bestelt vervolgens een tweede kop voor zichzelf. De ober hééft de wisseltruc door. Er volgt een korte woordenwisseling, die ge lukkig tot resultaat heeft dat ik mijn kop koffie - ondanks de tege- pruttelende ober - mag houden. Omelet met jam Priem krijgt zijn fris uitziende ommelet en besmeert hem met jam. Ook de plakjes kaas worden ver sierd met de rode massa. Weststrate krijgt een schepje bonen, een kwak 'aardappelpuree en een soort over- maatste, vette slavink, dat de ronde vorm dankt aan een nylon touwtje dat er omheen gebonden is. Om half drie wordt het tijd om naar de piste te gaan. „Anders staan we straks op een paar toeren. Je weet hier maar nooit", grapt Priem. Cees Stam blijkt nog maar net te zijn op gestaan. Met dikke ogen tracht hij zijn wielerplunje aan te trekken en hij onderneemt ook nog een poging om iets te eten te krijgen. Weststrate en Priem gaan alvast naar de arena. Tevreden stellen ze vast dat het de eerste middag is met publiek. „Allemaal schoolkinde ren", constateert Weststrate. „het is woensdagmiddag, hè" Keetie van Oosten-Hage blijkt zojuist een wed strijd te hebben gewonnen. Nie mand wist dat er een dameswed strijd gereden zou worden. Terwijl het applaus voor de dames ver stomd beginnen de beroepsrenners aan hun plichtmatige rondjes. Ze rijden netjes achter elkaar met een snelheid van vijftien kilometer per uur. Er klinkt 'n gejuich op wanneer Patrick 3ereu in ue baan verschijnt. De. oude rot gaapt verveeld en rea geert niet wanneer er vanaf de tri bune op aandacht vragende toon zijn naam wordt geroepen. Nog meer tumult ontstaat er Merckx zich op de houten baan vertoont. Hij rijdt met zijn zoontje op de stang mee in de rij. Stomvervelend Een half uur lang wordt er zo gere den. En dan ineens: „Heren cou reurs, attentie. Klassements sprint". Vijf minuten lang wordt het tempo opgevoerd. Stam heeft inmiddels de plaats van Priem in genomen. De Goesenaar is voor de cabine langs de baan (een iets te groot uitgevallen veilingkist met een matras op de bodem) gaan zit ten en staart voor zich uit. Een stomvervelende bezigheid. Priem: „Inderdaad. Als het niet zo goed betaald werd, deed ik het niet". Na de klassementssprints van vijl minuten vervallen de renners in het oude tempo. Onderin de baan is het kleurige lint weer gevormd. Onge veer vier uur begint er een koppel- koers. „Je weet nooit precies wan neer ze beginnen", zet Pnem uiteen. „Er begint er één en de rest volgt. Als iedereen demarceert weetje wel hoe laat het is. En na zo'n uurtje stoppen ze gewoon. Ook dat merk je vanzelf'. Toch vormen juist de desorganisa tie en ieder gebrek aan coördinatie de charme van de Antwerpse vier daagse. Vol onverwachte wendingen en grappen, die de renners niet al tijd in dank afnemen. „Er zijn de gekste premies. Laatst nog een zak aardappelen en vijftig eieren. En dan denken ze zeker dat Je daar voor gaat spurtenom twee uur 's nachts. Dan zit er nog zo'n honderd man publiek. Die wachten tot het allerlaatste en komen zelfs de baan op om hün renner maar te kunnen aanraken", zegt Priem. Dat is type rend voor het Antwerpse wielercir- cus, dat iedere aansluiting met de sport mist. Je kunt er weliswaar het duurste veld van Europa krijgen, maar daar is dan ook vrijwel alle mee gezegd. PETER DE JONGE ADVERTENTIE) ZUIDZANDE - Kikkers heeft in Hulst een puntje moeten achterlaten bij Morres, door de uitwedstrijd maar met 2-3 te winnen. In dit duel in de eerste klas heren van de Zeeuwse vol leybal competitie, had Morres vooral in het begin het beste van het spel. Morres, dat dit seizoen nogal wal spe lers heeft verloren, zag weliswaar in het begin van de strijd legen een snelle 1-5 achterstand op. De thuisclub herstelde zich echter goed en kon weer snel op gelijke hoogte komen. De strijd ging verder lang gelijk op, maar Morres trok aan het langste eind en nam via 15-13 een eerste voor sprong. De tweede set was helemaal voor Morres. Het slaagde erin de hoge aanval van Kikkers vakkundig af te blokken, zodat het vrij snel bekeken was. Na 13-6 in de 2e set zag het er voor Kikkers donker uit. Morres miste ech ter de routine om door te gaan en het karwei te klaren. Het liet Kikkers in de derde set wat gaan. Kikkers slaagde erin via een gevarieerd aanvalsspel, wat door Morres te zwak werd beant woord, 'de derde set met 6-15 op de naam te schrijven, De bezoekers had den het ritme te pakken, wat Morres noodlottig werd. Via 8-15 en 11-15 werd de strijd beslist in het voordeel van Kikkers, dat door dit puntenverlies de koppositie moet afstaan aan Roe- lofs/Scheldesport. In de onderste re gionen is de Lange/Dynamo bezig aan een stille opmars. De ploeg schijnt nu wat gewend te zijn aan het spel in de eerste klas en slaagt er steeds meer in wat punten ln de wacht te slepen. Broodnodige punten, want het heeft nu nog drie punten achterstand op Even Kijken, die voorbij gestoken zal moeten worden wil de Lange verzekerd zijn van handhaving in deze klas. Deze week werd Ovisa een puntje afhandig gemaakt. Nadat Ovisa de eerste set aan de bezoekers had moeten afstaan, slaagde het erin via 15-9 en 15-5 de stand vrij gemakkelijk op 2-1 te bren gen In de vierde set verslikte het zich echter weer in de bezoekers, die met veel moeite via 14-16 het puntje veilig stelden. In de laatste en beslissende set had Ovisa echter de touwtjes weer strak in handen en kon het de strijd met 15-6 in haar voordeel beslissen. Volgende week staat het belangrijke duel tegen Even Kijken op het pro gramma. Als Even Kijken dit wint, is het vrijwel zeker ontkomen aan het degradatie gevaar, voor de Lange/Dy namo is het een laatste kans om het eerste klasserschap te redden. Even Kijken, dat in het duel tegen Blok'73 een vierde speler door blessures aan de kant zag gaan. kwam niet verder dan een 0-3 nederlaag, Toch gaf de thuis club behoorlijk partij en was Zuidzande-speler Adrie de Feyter de ster van het veld. Vaak was hij het blok van de bezoekers te slim af. Het verlies van de vierde basis-speler werd Even Kijken echter te veel en gelukte het Blok zonder setverlies de strijd in het voordeel te beslissen. Beter ging het met Even Kijken in de bekerwed strijd tegen IJVC. Weliswaar waren er vijf sets voor nodig, maar Even Kijken revancheerde zich sportief voor de slechte prestatie van enkele weken te- -rug tegen ditzelfde IJVC. Even Kijken komt nu in de kwartfinales uit tegen Ovisa. Voor de halve finale plaatste zich Herstaco/EWC 2, door ae laatste tweede klasser Ardito vrij gemakkelijk met 1-3 te verslaan. Veel strijd was er ook deze week weer in de derde klas heren. Voor de grootste verrassing zorgde Voorwaarts, door de Sterre 2 erg gemakkelijk met 3-0 te verslaan. Meer spanning was er m de wedstrijd tussen VCG en SSV De meeste strijd vond plaats in dc eerste twee sets. De eerste ging met 15-12 naar de thuis club, maar SSV slaagde erin de stand via 15-13 weer gelijk te trekken. Nadat VCG wederom een voorsprong had ge nomen werden de bakens verzet en slaagde SSV erin de 2-1 achterstand om te zetten in een 2-3 overwinning. Ook Kikkers 2 keek na drie sets tegen een 1-2 achterstand op in de thuiswed strijd tegen Dourleyn/Sluiskil 2. Het had de bezoekers wel de nodige moeite gekost de derde set met 14-16 op de naam te schrijven, maar het leverde wel het eerste wedstrijdpunt op. De thuisclub herstelde zich echter uitste kend. Zonder ook nog maar even be dreigd te worden slaagde Kikkers 2 erin de wedstrijd met 3-2 te winnen. de sherry waar je even voor gaat zitt"" 625 fles 0,7 liter VERLIES VOOR ANDERLECHT BRUSSEL (ANP) - Ondanks een gelijk spel zonder doelpunten in de thuisw- cjedstrijd tegen Beveren heeft Club Brugge zijn positie aan de top van de Belgische competitie versterkt. Anderlecht bleef in Oostende namelijk met lege handen (0-1) en heeft nu drie punten achterstand, met overigens nog een wedstrijd te goed. RWD Molen beek, de titelhouder, heeft een punt minder dan Anderlecht Dc stand aan de top is: 1. Club Brugge 23-33, 2. An derlecht 22-30, 3. RWD Molenbeek 22- 29, 4. Waregem en Beveren 23-28, 6. Lierse 23-27, 7. Lokeren 22-26. VIKINGCROSS WESTKAPELLE - De derde Viking cross, die zaterdag zou worden gehou den is tot nadere daum uitgesteld, om dat de leiding van de organiserende vereniging Noormannen Westkapelle het onzeker vmdt. dat de club momen teel uit de kosten kan komen. Het betreft hier een cross van de jeugdcommissie van Noormannen, die samenwerkt met de Vlissingse atle tiekvereniging Marathon. VLISSINGEN - ln de derde klas Noord van de Zeeuwse schaakcompetitie gaat het er voor Middelburg III niet goed uitzien. Er werd in deze ronde met 5'/3-2'/2 van Oostkapelle verloren en dat betekende dat ze de rode lan taarn in handen gedrukt kregen. Koudekerke n heeft door een overwin ning op naaste concurrent Bruinisse grote kans op het kampioenschap. De uitslagen- Kamperland - Vlissmgen III 4-4; Koudekerke II - TOG-Brumisse 5-3: Middelburg IH - Oostkapelle 2>hi 5'fc- Koudekerken 7 6 0 1 12 40.5-15,5 TOG-Bruinisse 7 3 3 1 9 31.5-24.5 Vlissingen IH 7 4 1 2 9 26 -30 Kamperland 7 1 3 3 5 24.5-31.5 Oostkapelle 7 2 0 5 4 27 -29 Middelburg in 7 1 1 5 3 18.5-37.5 Kamperland - Vlissingen IH 4-4 1 G. Heyboer - A. Vijfhuizen 0,5-0.5: 2 W. Burger - M. de Bock 0,5-0,5; 3. N. Korteknie - J. Marcusse 1-0: 4. P. Heyboer - L. de Vin 0-1, 5. L. Koole - A. van der Jagt 0-1; 6. B. Balken- ende - J. Keur 0-1, 7. J Noordhoek - Z. Vit> koczi 1-0; 8. J. de Smit - A. Vogel 1-0. Koudekerke n - TOG-Bruinisse 5-3 1. J. Rijn tj es-J.Zwarts 1-0:2. Joh-Boone-L.' Bommel 0-1:3. L. Boone - K. Bal 1-0; 4. Jac. de Witte - B. de Ruiter 1-0: 5. J. Bosch - I. Deurloo 0-1; 6. P. van de Velde - M. Hou- kamp 0-1: 7. A. Bevelander - J de Jonge 1-0; 8. C. Vos - A. Versendaal 1-0. Middelburg III - Oostkapelle 2,5-5,5 1. R. Hubregsen - H. Geertse 0-1. 2. A. Neder- lof- F. van Emmerik 1-0; 3. N. Mast - J Jobse 1-0; 4. J. Oranje - H. Veldhuizen 0-1. 5. A. Stahlie - J. Francke 0-1; 6. P. Hengstmengel - G. Lous-Unk 0,5-0,5; 7. M. de Vries - J. Won- dergem 0-1; 8. P. de Rijke - W Goedhart 0-' SLECHT SPEL BIJ FINALE 1STE-EN HOOFDKLAS LIBRE OVEZANDE - Bij de gecombineerde finale le en hoofdklas libre, wordt door de meeste deelnemers abnormaal slecht gespeeld, vooral de hoofdklas sers brengen er totaal niets van te recht, zodat er hoofdklassers met ge middeldes spelen van resp. 5.62 en 4.4L De laagst geklasseerde haalt het gemiddelde nog niet eens van de eer ste klas. Twee spelers gaan ongeslagen aan de leiding. L. Traas van O.B.K. die in de voorwedstrijden is gedegradeerd laat hier toch zien dat dit was te wijten aan slecht materiaal en omdat hij hier zeer sterk speelt is hij samen met G. Luijk de te kloppen man. De andere eerste klassers met uitzondering van F knop jes horen ook niet in deze klasse thuis, zodat hun halve degradatie wel terecht was. De enige hoofdklasser, die wat spel betreft toch nog wel in die klasse thuis hoort is J. v. d. Guchte, maar door nervositeit (wat hij zelf tegen spreekt) komt hij niet in zijn spel. Za terdag en zondag wordt deze finale be sloten met de laatste 3 ronden. De or ganiserende vereniging De Toekomst hoopt wel dat dan betere partijen te zien zullen zijn op hun prachtigmate- riaa.1. De stand: 1. L. G. Traas, O.B.K. 6 600 114 5.26 29; 2. G. Lufik. AL.M. 6 600 124 4.83 44; 3. F. Knopjes. AX.M. 4 727 151 4.81 35; 4. J. v. d. Guchte. ABJ.M. 4 738 110 6.70 74; 5. L, P. Rijk, A.L.M. 2 505 136 3.71 24; 6. C. de Jonge, W.B.C. 2 591 105 5.62 29; 7. B. Vermeule, D.O.S. 2 537 122 4.41 74; 8. J. Gueraut. K.O.T. 0 522 154 3.45 29. ZEBRA HOUDT JAARVERGADERING BERGEN OP ZOOM - De Zeeuws- Brabantse Turnkring van het Konink lijk Nederlands Gymnastiek Verbond houdt op zaterdag (aanvang 14.15 uur) de jaarvergadering in het gemeen schapshuis de Vroone te Kapel le. Op de agenda staan, behalve de ge bruikelijke verslagen van de secretaris, de kringtechnische commissie en de penningmeestereese, de verkiezing van bestuursleden. Aan de beurt van aftre den zijn mevrouw L. Zuydwegt- Schouwenaar en de heer C. Faas, res pectievelijk penningmeesteresse en commissaris. Beiden zijn herkiesbaar. Verder dient de begroting voor 1976 en het werkprogramma 1976/77 te worden goedgekeurd. Zeeuwse schaatsers verbeterden records DEN HAAG - Op de kunstijsbaan De Uithof te Den Haag hebben de Zeeuwse schaatsers Arjaan van de Kreeke, Frans van de Berge en Wim Hirdes laten blijken dat dc aanwezig heid van natuurijs positief heeft ge werkt op de vorm. Ze verbeterde allen hun persoonlijk re cord op de 3000 meter. Voor Van de Kreeke ging het daarbij om zijn beste tijd in Nederland. De uitslagen luiden, met respectievelijk de tijden van de 500 en de 3000 meter Arjaan van de Kreeke, 42.1 en 4.44.7; Frans van de Berge, 47.5 en 5.11.2; Wim Hirdes. en 5.08.3; Ko Goeree, 50.3 en 5.18.1. SEEFELD (ANP/AFP) - In een nogal dramatische 4 x 10 kilometer langlauf vierden de Scandinavische landen woensdag in Seefeld hun olympische wedergeboorte op dit onderdeel. De vechtersmentaliteit van Finland ze gevierde, niet in de laatste plaats door de tweede loper Juha Mieto, de grote animator van zijn team. Met Matti Pitkaenen, Pertti Teurajaervi en Arto Koivisto bracht hij zijn land de eerste olympische overwinning sinds 1960. Hun tijd van 2.07.59,52 werd het dichtst benaderd door Noorwegen, een ander Scandinavisch land, dat de re vanche op eerdere Russische en Oost- duitse overwinningen completeerde. Vier jaar geleden was het zilver ook al voor de Noren. De huizenhoge favoriet de Sowjefc-Unie kwam niet verder dan de derde plaats. Daar was de nodige pech aan vooraf gegaan. De eerste Sowjet-loper Evgeni Belijaev verloor kort voor het einde van zijn tien kilometer een ski omdat zijn binding iüs was geschoten. De Russen waren daardoor op de elfde plaats terecht gekomen, maar de reste rende drie lopers maakten de achter stand van anderhalve minuut alsnog voor een groot deel goed. De zege van de Finnen leek nog even in gevaar te komen, toen Oost- Duitsland dreigde direct na afloop een protest in te dienen. Eén van hun lo pers was tegen een vrouw opgebotst, die het parkoers over wilde steken. Maar dertig minuten nadat het laatste land was gefinisht, was bij het bureau van de jury nog geen officieel protest. INNSBRUCK - De Westduitse Rosi Mittermaier heeft woensdag tijdens de slalom voor dames haar tweede gouden medaille op de Olympische Winterspelen gewonnen. De Italiaanse Claudia Giordani eindigde op de tweede plaats. Het brons was voor Hanny Wenzel uit Liechtenstein. Rosi Mittermaier maakte over twee manches een totaaltijd van 1.30.54, waarmee ze respectievelijk 0.33 en 1.66 seconden sneller was dan haar naaste concurrentes. De einduitslag luidt (respectievelijk to taaltijd, eerste- en tweede manche): 1 Rosi Mittermaier iW-Dld) 130.54 (46.77, 43.77); 2 Claudia Giordani (It) 1.30.87 (46.87, 44.00); 3 Hanny Wenzel (Lie) 1.32.20 (47.75. 44.45); 4 Daniële Deber- nard (Fr) 1.32.24 (46.86,45.38); 5 Pamela Behr (W-Dld) 1.32.31 (46.68, 45.63); 6 Linda Cochran (VS) 1.33.24 (47.96, 45.28); 7 Christa Zechmeister (W-Dld) 1.33.72 (48.28,45.52); 8 Wanda Bieler (It) 1.35.66 (48.86, 46.80); 9 Dagmar Kuz- manova (Tsj) 1.35.70 (48.62, 47.06); 10 Mary Seaton (VS) 1,35.87 (49.04, 46.83} INNSBRUCK - De verdeling van de medailles na de achtste dag van de Olympische winterspelen in Innsbruck (achtereenvolgens goud, zilver en brons) zonder de medailleverdeling bij het kun strijden voor heren, dat woens dagavond werd afgewerkt, is: Sovjet Unie 10 4 7 Oost-Duitsland 6 4 3 West-Duitsland 2 4 1 Finland 2 2 1 Verenigde Staten 13 4 Zwitserland 12 1 Oostenrijk 112 Noorwegen 111 Nederland 0 1 Italié 0 1 1 Canada 0 10 Zweden 0 0 1 Liechtenstein 0 0 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 14