Belgie speelde door... A A A A A A A A A A A A A A A A A A AAA. A A A A X AXA A A A A A A A U hebt een kans van 1 op 36 dat u een nva-assurantieadviseur treft. nva Tafeltennisvereniging 'Sint Aloy' Graauw jaagt in Hulst op talenten LIEFDE EN JUS WOENSDAG 11 FEBRUARI 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZEEUWSCH-VLAANDEREN 'BEREIKTE PEIL INDE TOEKOMST CONTINUEREN' Schietingen AANBODTOTNU TOE'BEPAALD' NIETGERING GRAAUW - Di: tafeltennisvereniging 'St. Aloy' uit Graauw is sedert enkele weken een talentenjacht begonnen in Hulst. Met de wetenschap dat de bevol king van Graauw steeds ouder wordt waardoor het aanbod van jeugd steeds kleiner wordt en het ontbreken van ta lent op dit moment een goed initiatief wil 'St. Aloy' het peil dal het heeft be reikt ook in de toekomst continueren. Henny Mangnus en Toine Mens hebben zich tot taak gesteld op donderdaga vond in het gymnastieklokaal van de meisjes mavo St. Joseph de belangstel lenden uit Hulst op te vangen. Voor het duo een avondvullende bezigheid want het aanbod is bepaald niet ge ring. Henny Mangnus: 'Na een demonstra tieavond met Jeanne de Waal. Sterra Blanckaert. Wilfried Dumez en Paul Mathijssen hadden zich achttien jon gens en meisjes opgegeven. Die had den we in twee leeftijdsgroepen ver deeld die op een verschillend uur zou den komen spelen. Maar op de eerste avond kwamen er in plaats van tien al drieen twin tig opdagen. Nu, drie we ken nadat begin, is het totale aantal reeds 38. Het zijn vooral meisjes. De verhouding is ongeveer dat op de drie meisjes één jongen komt tafeltennis sen'. Door die overweldigende belang stelling heeft men het rooster voor de donderdagavond reeds moeten uit breiden met een derde uur. Toine Mens: Het is nu zo dat de leeftijds groep van 9-12 jaar van 6-7 kan spelen, 12-14 jaar van 7-8 en 14 jaar en ouder van 8-9. We hebben nu nog de moge lijkheid om nog een groep van 9 tot 10 uur te laten spelen. Verder kunnen we op de donderdagavond niet meer". Het idee om in Hulst te gaan beginnen leefde al een hele tijd bij het bestuur van St. Aloy. „In feite zijn we er al meer dan een halfjaar mee bezig", zegt Henny Mangnus. „t Probleem was om een geschikte zaal te vinden waar ta feltennistafels ter beschikking waren. Dat heeft even geduurd en het feit dat we zelf nog met vakantie zijn geweest heeft de zaak wat opgehouden. We wis ten dat er in Hulst belangstelling voor was maar dat men er weinig voor voelde om naar Graauw te komen. De aanwas uit Graauw is weinig of niets meer, dat staat nagenoeg stil of het loopt terug. Zodoende zijn we zelf naar Hulst getrokken om te proberen er daar iets van te maken. Op dit mo ment komen er nog iedere week bij". Niet naar Hulst Het is geenszins de bedoeling van St. Aloy om binnen afzienbare tijd hele maal te verhuizen naar Hulstr. Niets van dit alles zelfs. „Oh nee", zegt Remy Mangnus terloops, „dat is hele maal te verhuizen naar Hulst Niets woon in Graauw spelen. Als er bij zijn die rijp zijn voor de competitie dan komen ze gewoon in Graauw hun competitiewedstrijd spelen en kunnen ze in Hulst blijven trainen". Personeelsvereniging CSM vergaderde SAS VAN GENT - De personeelsver eniging, sportclub en reisclub van de CSM-suikerfabriek te Sas van Gent hielden een gecombineerde jaarverga dering, onder leiding van de heer R. Marquinie, die onder meer de activitei ten in het afgelopen verenigingsjaar memoreerde. Een nieuwe activiteit was de bijeenkomst van de gepensioneer den. Financieel staat men er goed voor, zo bleek uit de jaarverslagen. De heer Marquinie was aftredend, zowel als voorzitter van de personeelsvereni ging, als van de sportclub. In beide ge vallen werd hjj herkozen. De heren W. Pauwels en W. Menue werden in het bestuur van de sportclub gekozen. Voorzitter E. Sameel van de reisclub trad af en stelde zich niet herkiesbaar. Hij werd opgevolgd door de heer G. v. d. Moere. Verder werden de activi teiten voor dit jaar doorgenomen. Za terdag wordt de eerste viswedstrijd gehouden en donderdag 19 februari maakt men een excursie naar het dag blad 'Het Volk' te Gent. Na afloop van de vergadering werd er nog een prijs- kaarting gehouden, waaraan 29 perso nen deelnamen. De uitslag luidde: 1 F. Ongena 48 punten; 2 W. Pauwels 46; 3 C. van Cleemput 46; 4 R. Heijnze 44; 5 G. Andriessen 43. De poedelprijs was voor de heer A. Verplanken. CC v' Songfestival GRAAUW - Zaterdag 14 februari orga niseert het 'Camavalscomité' uit Graauw een songfestival, waarvoor prachtige prijzen beschikbaar zijn ge steld. Gezien het grote succes van voorgaande jaren is Prins Djerk van Graauw en zijn raad ervan overtuigd, dat ook dit songfestival een groots mu zikaal evenement gaat worden. Het festival wordt gehouden in het Graauwse gemeenschapshuis en be gint om half drie. De leerlingen van de kleuter- en basis school kunnen zich voor deelname op geven bij de juffrouw of de meester van hun klas. Anderen moeten zich melden bij de heer O. Kips te Graauw. Agenda schietingen Zaterdag 14 februari: Hulst: W. Blommaert; Zuiddorpe: L. Vermue; Hengstdijk: P. van Dijk; Kloosterzan- de: Groene Molen. Zondag 15 februari: Hulst: S. Blom maert; Lamswaarde: P. Claessens; Koewacht: J. de Kind-Ceelaert; Kloos- terzande; Groene Molen. Maandag 16 februari: Hulst: W Blommaert ÜBfe Zij vrouw Henny en Toine Mens bea men het even later maar al te graag. „Nee. naar Hulst verhuizen zit er zeker niet in". We willen alleen proberen het spelpeil omhoog te brengen. In een gemeente als Hulst heb je een grotere kans om daarin te slagen dan hier. Je bereikt daar immers veel meer man- sen". Volgens Toine Mens en Henny Mangnus stelt 't peil m Hulst momen teel nog niet al te veel voor. „Dat kan ook met", zegt Toine Mens. „de mees ten zijn pas drie weken bezig Pas over een paar jaar kun je zeggen of er wer kelijk wat inzit. We zullen gewoon ge duld moeten hevven. Maar stel dat we er een Nederlands en twee Zeeuwse kampioenen kunnen uithalen, dan ber ik gewoon tevreden. Dat-is dan .moo meegenomen èn dan heeft dit alles zijr geld dik opgebracht" maal niet zitten", antwoordt zij. Ook Remy Mangnus gelooft daar niet in. „Dat zou een nog grotere versnippe ring van het talent tot gevolg hebben, daar koopt niemand iets voor. ik geloof ook niet dat het zover zal komen", is zijn commentaar Al met al blijft men bij Sr. Aloy bezit om zich op het huidige niveau te handhaven. Dat het hiervoor naar Hulst is getrokken is een 'must'. In ei gen gelederen stagneert de doorstro ming momenteel en aan het eind van dit seizoen vertrekt eerste teamspeler René van Dijk. waardoor men genood zaakt zal zijn een speler van elders te halen. De voorraad tafeltennissers, die enkele jaren geleden nog onuitputte lijk ie'ék;'is bp. HULST - Aan de schieting bij S Blommaert te Hulst namen 48 schut- ters deel. De uitslag luidd«- hogevogol en eerste zij vogel: P de Koster. Graauw; tweede zijvogel: A. Mahu. Lamswaarde: grootste aantal i5 stuks) A Clacssen, Graauw KOEWACHT - Aan de schieting In 'De Oude Molen' te Koewacht namen 57 schutters deel. De uitslag luidde; ho- gevogel: B. de Jonge. Temeuzen; eer ste en tweede zijvogel: J. de Feljter. Terneuzen. grootste aantal <4 stuksi. P d'Hondt, Terneuzen. KAPELLEBRUG - Aan de schieting bij Cyr de Kind le Kapellebrug namen 75 schutters deel. De uitslag van de eerste wip luidde: hogevogel: L. de Kindt. Paal «Bi. eerste zijvogel: G van Remortel. Kapellebrug; tweede zijvo gel: Ch. Franckaert, Kapellebrug De uitslag van de tweede wip luidde' ho gevogel: Al. Calle, Sint-Pauwels (Bi; eerste en tweede zijvogel: R. de Kindt, Koewacht. KLOOSTERZANDE - Aan de eerste schieting in 'De Groene Molen' te Kloosterzande namen 71 schutters deel. De uitslag luidde: hogevogel: F. Roelands. Antwerpen; eerste zijvogel E. Bruynzeel, Antwerpen; tweede zij vogel: W. Strobbe, Lamswaarde; extra vogel: A. Verhoeven. Kloosterzande. grootste aantal (6 stuksr. R. Duerinck. Walsoorden. Aan de tweede schieting bij 'De Groene Molen' namen 71 schutters deel. De uitslag luidde: hogevogel Th. Asselman, Groenendijk; eerste zijvo gel: G, Pauwels, Groenendijk; tweede zijvogel: F. Roelands. Antwerpen, ex tra vogel. G. Pauwels. Groenendijk; grootste aantal (5 stuksi: J. Wesepoel. Groenendijk. HENGSTDIJK - Aan de eerste schie ting bij P. van Dijk te Hengstdijk na men 27 schutters deel. De uitslag luid de: hoge vogel' A. de Bakker. Hengst dijk: eerste zijvogel: R. van EsoroecK, Lamswaarde; tweede zijvogel: J. van Leuven, Vogelwaarde: eerste extra vo gel: L. van Leuven. Vogelwaarde: tweede extra vogel: P. de Kort, Hengs- dijk; derde extra vogel' J van Leuven. Vogelwaarde. Aan de tweede schieting bij P. van Dijk namen 27 schutters deel. De uitslag luidde, hogevogel: P. Claessens. Lamswaarde: eerste en tweede zijvogel. R. van Esbroeck. Lamswaarde; grootste aantal (5 stuks): P van Dijk, Vogelwaarde. HULST - Aan de schieting bii S. Blommaert te Hulst namen 47 schut ters deel. De uitslag luidt: hogevogel'. J. Christiaensen, Koewacht, eerste zij vogel: A. Laureijs. Hulst, tweede zijvo gel: F. de Witte, Hulst, grootste aantal i4 stuks): A. Vonck. Sint-Jansteen. Veel ruzicin mei elkaar, is dat nu liefde, betekent dal nu huwelijksmin? Het schijnt zo. sterker nog. mix- schièn is eett ruzie wel de jus can de liefde Men stelle zich voor: Bets en Sjaak zitten aan tafel, aan de patat jes. De radio staal aan. eert vrediger tafereel is haast niet denkbaar. „Wat heb je nou gedaanzegt Bels. Je heb! dejuspan op het tafellaken neergezet „Hou je mond nou eren. ik luister naar het nieuws, het kabinet valt misschien „Wat geef ik om dat ka binet i>an jou - ik geef meer om mijn schone laf e Ha ken dal jij met je onvoorstelbare slordigheid bederft antwoordt Bels. ..Hou je bek. Boersma zegt waf' liaalt Sjaak nu al wat forser uit .Out die Boersma getf ik ook niets. Ik geef momenteel alleen om mijn met de hand geborduurde tafellaken „Waarom ge bruik je dat rotding dan ook?" „Nou breekt mijn klomp. Heb ik het soms gekregen om in de kast te laten liggen In elk get al niet om het door jou in een keer ruil tc laten maken. Doe niet zo belachelijk mart." Dit laatste zegt Bels omdat Sjaak zijn hand opheft. Is het om haar te slaan of een vermaan tot stilte? „Wat is er nou... met dat vervloekte tafella ken?" Het wordt nu tijd dat ik mezelf m de rede val. In deze krant worden - terecht overigens - geen vloeken afgedrukt. Voor een juiste weergave van dit verhaal dient echter vermeld tc worden dat Sjaak helaas wel vloekte. Ik volsta met drie stippeltjes Bets: „Je hebt er de juspan zomaar opgezet, naast het onderzetje. Jij ook altijd met je onredelijke haast Wasje soms uitgehonderd?' „Du bist eine sauer" zegt Sjaak wal natuurlijk nergens op slaat want sauer tn het Duits betekent niet zeur in het Nederlands. Sjaaak gebruikt de door hem uitgevonden uitdrukking dan ook alleen in noodgevallen als standaardgrapjenu overigens vergeefs, want Bels zeurt door over het ta fellaken ..En ik zegje dat er met» aan dat tafella ken van jou is. Daar. daar. daar Terwijl hij deze laatste woorden schreeuwt plompt Sjaak de juslepel enige malen op en neer tn de pan De jus spat tri hel rond. Bets met een door tranen verstikte stern „Wel ja. sla me maar ..Ik jou slaan?" brult Sjaak. „zo'n lafaard ben ik met "Die Sjaak Hij zal het nooit teren dat zijn vrouw de rol van huicelijksmartclarcs op zich wil nemen Om hem natuurlijk, om de zoetheid van een schuldige verzoening van zijn kant te pre- ven Het juspan-meident lijkt gesloten Even tater zegt Bels: „Er zit een vlek tn de vloerbedekking „Verre, ja. dat is zo' beaamt Sjaak. ..Even met ren beetje drefl cr overheen en 't is zo bekeken, ga je gang en laat mij nu aan mijn werk. „Sjaak verdiept zich in een bouwtekening. „Moet ik dat opknappenJij deed het toch met dtc Juslepel? Ben ik somsje slavin?" Sjaak schijnt niets meer tc horen. Hij is nu met een passer bezig op de tekening. Even later komt Bets weer op het onderwerp terug. „Ik kom er ntet aan. 't is vet op wol. dat krijg je er nooit meer uit „Maak er een aktlegroep van Aktiegroep Vetvlek: met een gt ronummer. Ga desnoods met stencils de straat op. daar de mensen lastig vallen Als je mij maar aan mijn werk laat." Bets zucht Een zeer boeiend stel Bets en Sjaak. Ze kunnen elkaar geen dag n 'De Volharding' te Westdorpe hield jaarvergadering WESTDORPE - De duivenhoudersver- eniging 'De Volharding' te Westdorpe hield de jaarvergadering in café 'Het Oude Raedhuijs' te Westdorpe 'De Volharding' zal. zo bleek tijdens deze vergadering, het komende kringkam pioenschap organiseren. De leden gin gen er mee akkoord, dat de contributie volgend jaar wordt verhoogd. Op ver zoek van de EHBO-vereniging 'St.. Raphael' zal de vereniging ook dit jaar weer een wedvlucht houden ten bate van de EHBO Verder bleek men er voorstander van te zijn. dat de duiven van Zuid-Beveland vanuit Beaumetz en Compiègne apart worden gelost KOEWACHT - Aan de schieting bij J. de Kind-Ceelaert te Koewacht namen 47 schutters deel. De uitslag luidt' ho gevogel: W. Groenewegen, eerste zijvo gel: W. de Block, tweede zijvogel: Cyr. 'Buys, allen van Koewacht, grootste Chïel Harte aantal (3 stuks): W. Letens, Heikant. Nog jonger Het duo Mens-Mangnus zou eigenlijk niets liever willen dan dat er zich 'nog jongere' jeugd zou aanmelden in Hulst. Het gehele gebeuren in Hulst is volledig op de jeugd gericht en daarom zou men het liefst jeugd van zes of zeven jaar de beginselen van ta feltennis willen bijbrengen. „Met jon gens of meisjes in die leeftijdsgroep kun je het beste werken, daar kun je nofg alle kanten meeuit. Als die een jaar of tien zijn dan hebben se er al drie of vier jaar training opzitten, dan ben je al een heel eind op de goede weg". Bij St. Aloy is men vooral te spreken over de medewerking van de St. Jo- sephschool. „Van die kant hebben we werkelijk alle medewerking gekregen. Het is een accommodatrie die er uit ermate voor geschikt is. al is misschien de lichtsterkte niet wat het wezen moet. Maar voor het geven van trai ning is het in ieder geval meer dan vol doende. De tafels die we gebruiken hebben we eerder al gebruikt bij de Zeeuwse tafeltenniskampioenschap- pen, dus we wisten wat voor materiaal we kregen. Het is de bedoeling dat de groepen niet groter worden dan twaall mensen zodat iedere tafel door twee mensen wordt bezet waardoor er nie mand aan de kant moet blijven zitten. Blijken er inderdaad talenten bij te zijn dan krijgen die de kans om drie maal per week naar Graauw tte ko men. Ze kunnen dan met Toine mee rijden. Worden het er meer dan wordt er ook dat een probleem", aldus Henny Mangnus. Interesse ouders Om eventueel dat probleem in de toe komst op te lossen zou men niets lie ver zien dat er wat meer belangstel ling van de kant van de ouders komt. Ook al omdat het eventueel gaan spe len in de competite vervoersproble men zal opleveren. „De ouders komen wel kijken", zegt Henny Mangnus. „maar ze mogen ge rust binnen komen. Ze moeten niet voor de ramen blijven staan. Hoe meer interesse ze tonen hoe liever wij het zien". Met het beginnen van tafeltennis- training voor de jeugd op donderdag avond bestaat het gevaar dat er bin nen enkele jaren een aantal leden zich van St. Aloy zullen losmaken om in Hulst een eigen vereniging te begin nen. Is men daar niet bang voor? Henny Mangus „helemaal niet zelfgs. Als men m Hulst dit wil had men er al aan begonnen. Ik weet dat men het wel eens geprobeerd heeft maar dat is toen mislukt. Nee, ik zie dat gevaar hele- TERNEUZEN - In België is men op voetbalgehied voor geen kleintje ver vaard, als het gaat om afgelastingen. Als er in Nederland beslist niet mag worden gespeeld, ook geen betaald voetbal, komen zelfs in België de pro vinciale clubs nog binnen de lijnen. Zo ook in het afgelopen weekeinde. In de twee hoogste afdelingen werden slechts vijf wedstrijden afgelast. In de le klasse werd alleen Berchem- Antwerp uitgesteld, maar of men nu kon spreken van bespeelbare velden bij al die overige wedstrijden durven wc te betwijfelen. De beelden van An- derlecht - Standard bijvoorbeeld toonden duidelijk aan dat de spelers al moeite genoeg hadden om op de been te blijven. De lol van een derge lijke topper, zoals het hier het geval was, gaat er dan vlug af. De aanwezi gen zullen het er ook over eens zijn geweest na afloop: dan liever uitstel len. Ondanks de slechte kwaliteiten van het terrein won Anderlecht verdiend met 3-0. Anderlecht handhaaft zich hierdoor op twee punten van Club Brugge (met een wedstrijd minder voor de Brusselaars). In de bovenste regio nen gingen RWD Molenbeek en Loke ren in de fout. Molenbeek met een 1-0 nederlaag bij La Louvière en Lokeren moest nu toch wel definitief afhaken door de 1-0 nederlaag bij Waregem. Weggespeeld is Lokeren overigens niet in het regenboogstadion. Johan De- vrind t miste zelfs een strafschop toen het nog 0-0 stond. Waregem kwam aan het uiterst "Belangrijke doelpunt via een combinatie Koudijzer - Haleydt, door laatstgenoemde afgerond. Voor Beveren Waas werd de thuiswed strijd tegen Beringen bijna een verras send einde van het ongeslagen thuisre- cord in deze competitie. Beringen, dat een voorsprong had genomen door een treffer van Dolmans, tien minuten voor tijd, verdedigde zich in die slotfase met de moed der wanhoop. Jean Janssens bleek echter eens te meer de reddende engel voor Beveren. Een minuut voor het slot schoot hij zijn ploeg op gelijke hoogte. Karei Bonsink was de grote figuur bij FC Luik - Beerschot. FC Luik dat vooral op eigen terrein wel meer van zulke uitschieters kent. won met 4-1. Bonsink scoorde drie schitterende doelpunten. Onderaan wordt, het met de week moeilijker voor Racing Mec.he- len en Berchem. Racing Mechelen had trouwens een erg slechte zondag door het 2-0 verlies op eigen veld tegen Sporting Charleroi DE STAND: Club Brugge 22 14 Anderlecht 21 13 RWD Molenbeek 22 12 Waregem Beveren Lierse Standard Antwerp Lokeren FC Luik Beerschot Cercle Brugge La Louvière Sp. Charleroi AS Oostende Beringen RC. Mechelen Berchem 23 10 22 9 22 11 22 22 4 32 49-23 4 30 45-24 5 29 39-22 5 28 42-24 4 27 26-12 9 25 43-39 9 7 7 25 30-28 9 7 6 25 26-28 1 2 8 24 39-25 8 7 7 23 38-37 8 7 7 23 34-37 6 9 7 21 31-36 4 10 9 18 22-35 6 5 12 17 29-41 4 9 8 17 25-31 5 6 11 16 26-39 4 4 14 12 11-40 2 8 12 12 15-39 In de tweede klas kwam Diest weer wat dichter bij leider Winterslag. Win- terslag speelde zelf gelijk bij Water schei (0-0) wat overigens geen slechte prestatie was. Diest won deze keer met moeite van Bergen (1-0). Waterschei en Diest blijven met een achterstand van vier punten de voor naamste concurrenten voor de titel. In de periodestand staan Winterslag en Diest trouwens samen bovenaan. Turnhout - Tongeren was 1-0 en Tilleur won met 3-1 van VG Oostende. De an dere wedstrijden werden uitgesteld. STAND 2E KLAS: Winterslag 19 12 4 3 28 21- 8 Diest 19 10 4 5 24 29-21 Waterschei 19 8 8 3 24 25-12 P. Eisden 18 9 4 5 22 31-18 KV Kortrijk 18 7 7 4 21 30-19 Turnhout 19 8 4 7 20 17-18 Tongeren 19 5 10 4 20 19-15 ST. Niklaas 18 7 5 6 19 24-17 Ol. Montignies 18 5 8 5 18 12-17 A. A. Gent 18 6 5 7 17 29-29 St. Truiden 18 6 5 7 17 19-20 VG Oostende 19 6 5 8 17 16-21 Boom 18 5 7 6 17 17-22 Beringen 22 5 6 11 16,17-36 KV Mechelen 23 4 8 11 16 26-39 Tilleur 19 4 6 9 14 21-30 Merksem 18 1 1 16 3 18-48 A/s Uw assurantieadviseur is aangesloten bij de Nederlandse Vereniging van Assurantieadviseurs dan boft U. Want dan behoort hij tot de kleine groep assurantieadviseurs die aan de strengste normen voldoet. Hij moet bijvoorbeeld over de beste opleiding en zeer grote vakbekwaamheid beschikken. En hij mag niet gebonden zijn aan een verzekeringsmaatschappij. Een NVA-assurantieadviseur kan een volkomen objectief verzekeringsadvies geven. Omdat hij kan kiezen uit alle polissen van alle maatschappijen. Omdat hij een verzekering-naar-maat kan bieden. Omdat zijn ere-code een garantie biedt dat hij Uw vertrouwen waard is. Assurantiekantoor Joh. de Block. Westkade 58. Sas van Gent Assurantiekantoor Fa. Brugge. Spuiplein 35, Breskens Assurantiekantoor Le Feber van Wijck. Wilhelminastraat 6. Axel Fruytier Co. Assurantiemakelaars, Overdamstraat 16B. Hulst Assurantiekantoor J. de Klerk. Prins Hendrikstraat 14. Axel Assurantiën Vers/uijs bv, Nieuwstraat 5. Oostburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 25