„Terneuzen moet tot en met 1979 minstens 1280 woningen bouwen" Grotere recreatieve druk op Westhoek Sloop huizen voor doorbraak Spuistraat/Spuikom begonnen Commissaris Boertien bracht bezoek aan Brouwershaven 7 WOBNSDAG11 FEBRUARI 1978 Wissel Zeeuws-Vlaanderen MOYIHCIAll ZllUWtl COUIANT WONINGBOUWVERENIGING IN REACTIE OP GEMEENTELIJKE BOUWNOTA: WONINGWETSECTOR NIET ZONDER MEER UITSLUITEN TERNEUZEN De woningbouwvere niging Terneuzen vindt, dat Terneuzen tol en met 1979 minstens 1280 huizen móet bouwen om aan een redelijk pro gramma te komen. Wanneer er vraag blijkt, zullen dat zowel woningwetwo ningen, premïehuur- en koopwoningen, afs huizen in de vrije sector moeten zijn. Het aanbod van woningen zal niet alleen in aantal maar ook in kwaliteit dienen aan te sluiten op de vraag. D*schrijft het bestuur van de woning bouwvereniging in een reactie op de onlangs verschenen bouwnota van de gemeente Terneuzen. In dit stuk wordt voor de periode tot en met 1978 uitge gaan van de bouw van 1009 huizen. Dat zou vrijwel volledig in de vrije en de premiesector moeten gebeuren. Het bestuur van de woningbouwvereniging vindt de nota op dat punt onduidelijk, omdat Terneuzen er kennelijk vanuit gaat dat wanneer er weinig woningzoe kenden zijn er geen woningwetwonin gen hoeven te komen, een beleidsregel die echter nergens als zodanig aan de orde wordt gesteld. „Welke motivering aan deze beleidsre- geJ.ten grondslag ligt wordt niet ver meid in de nota; ook wordt; niet nader aangegeven wat 'weinig' woningzoeken den zijn", aldus de reactie van de bouw vereniging. Het bestuur vraagt zich verder af of de gemeente woningwetbouw gelijk stelt aan huurwoningen en of er eventueel wel huurwoningen in de premiesector gebouwd kunnen worden. De vereniging stelt zich op het stand punt, dat woningzoekenden moeten kunnen kiezen uit huur- en koopwonin gen. zowe oude als nieuwe. „De nieuw te bouwen woningen dienen zo goed mogelijk aan te sluiten hij de vraag, zowel voor wat betreft de kwaliteit als de prijs. Wanneer dit uit de vraag blijkt, dan zal het bouwen van woning wetwoningen. premie-huurwoningen en premie-koopwonirvgen en vrije sector- weningen moeten worden bevorderd", schrijft het bestuur. Aantal De vereniging motiveert een bouwpro gramma van minstens 1280 woningen tot en met 1979 als volgt: 155 huizen in verband met het inlopen van de leeg stand. 632 met het oog op de bevol kingstoename, 580 voor alleenstaanden en 120 in verband met echtscheidingen. Dat levert een bouwvolume op van 148". Van dit bestand wc-rden 300 huizen af getrokken doordat bewoners zijn over leden. zodat de vereniging uitkomt op een bouwprogramma van 1187 huizen. Wanneer deze woningen aan de markt worden toegevoegd is er sprake van een gemiddelde woningbezetting van 2.371 personen per woning De nota gaat echter uit van een streefregel van 2.85 I Om dat te halen zouden er nog eens 93 huizen gebouwd moeten worden. Bii elkaar opgeteld resulteert dat in een programma van 1280 woningen. De woningbouwvereniging is momen teel bezig aan een eigen bouwnota overl de ontwikkelingen op de woningmarkt' in de afgelopen periode. Dit stuk ver-j schijnt eind deze maand. Het bestuur is van mening, dat de ge meente belanghebbende instellingen te weinig tijd heeft gegund om de bouw nota van commentaar te voorzien, dit stuk in de commissies en de ge meenteraad wordt behandeld De vere niging bad welgeteld 10 dagen om tot een oordeel te komen. ALS GEVOLG INRICHTING GREVELINGENBEKKEN Goese sportraad achter verhoging van tarieven UpES - De Goese sportraad heeft zich djnsdagavond tijdens een vergadering iir.het stadhuis met algemene stem men achter een voorstel van het dage lijks bestuur geschaard, om het colle cte, van b. en w. te adviseren over te gaan tot een verhoging van de tarie ven voor de gemeentelijke sportac commodaties. De tarieven zouden met negen pro cent omhoog moeten gaan. Deze ver hoging moet voor de tennisbanen, de atletiekbaan en het openluchtzwem bad op 1 april ingaan en voor de overige gemeentelijke sportaccommo daties per 1 augustus van dit jaar. Als compensatie voor deze tariefverho gingen zal de algemene subsidieveror dening worden aangepast. De subsidie voor sportverenigingen wordt ver hoogd met vijftig cent per lid; van 4 naar 4,50. De contributie voor leden van de sportverenigingen bene- day de 18 jaar moet in 1976 om voor subsidie in aanmerking te komen mi nimaal 27,50 per lid per jaar bedra gen en 55 voor oudere leden. De meeste leden van de Goese sportraad zagen er weinig heil in en in de sporthal T)e Bevelanden' reclamebor den te laten aanbrengen. Een van de motievende meerderheid van de sportraad vond onder meer dat die reclameborden het interieur van de sporthal bepaald niet zullen verfraai en, Uitgebreide discussie leverde een verzoek van de sportvereniging 'Vol harding' op om een aantal aangepaste gymnastiektoestellen voor kleuters te mogen aanschaffen. Bij een aantal leden van de sportraad bestond twij fel over de vraag of niet met de toestellen waarover de vereniging nu rle beschikking heeft, kan worden vol staan. De zaak zal nog eens bekeken worden. Plannen voor middenstandsbeurs Expo-Goes' in veilinghal DOES Het ligt in de bedoeling van Delta Succes uit Goes en het Orga nisatiebureau Regio-Zuid in Gorin- cbem van 18 tot cn met 22 mei in de veilinghal van Goes een grote beurs te houden, 'Expo - Goes'. In de veiling- ha| (3000 vierkante meter groot) krij gen middenstanders uit mei name Goes de kans hun warcr. te tonen en te demonstreren. Het ligt in de bedoeling van de or ganisatoren elke dag één modeshow te houden terwijl er 's woensdags- én 's zaterdagsmiddags een kinderpro gramma is. De organisatie van de "Ex po-Goes' vertoeft overigens nog in een beginstadium. TWEE AUTO'S BESCHADIGD GOES Op de kruising Anjelierstraat- Magnoliastraat te Goes is dinsdagmid dag een aanrijding gebeurd, waarbij twee auto's zwaar beschadigd werden.. J. J. B. uit Goes reed op de Anjelier j straat en wilde linksaf de Magnolia straat inrijden. Hij verleende bij deze manoeuvre geen voorrang aan een auto, bestuurd door G. van D uit Goes, die in tegenovergestelde richting op de Anjelierstraat reed. VROUW LOOPT HOOFDLETSEL OP GOES Mevrouw C. uit Goes heeft dinsdag hoofdletsel opgelopen. Ze werd voor haar woning aan de Vogelzangs- weg onwel en kwam te vallen. Met ver wondingen aan haar hoofd werd ze per ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. COÖRDINATIE-ORGAAN NIET IN BEROEP TEGEN PLAN RENESSE ZIERIKZEE Volgens drs. J. G. Spe- lier, consulent openluchtrecreatie van het ministerie van erm, zal de inrichting van de zuidelijke oever van het Grevelingenbekken tot gevolg heb ben. dat de recreatieve druk op de Westhoek van Schouwen-Duiveland zal toenemen. Van de stroom toeristen, die in de toekomst naar het Grevelin- genmeer trekt, zal een groot gedeelte ongetwijfeld ook In de Westhoek gaan recreëren. Drs- Spelier verwachtte echter wel, dat de projectontwikkelingsmaat schappijen er vanaf zullen zien nog plannen voor de Westhoek te maken, omdat de recreatieve ontwikkeling van het Grevelingenbekken voor die maatschappijen een aantrekkelijk al ternatief kan bieden. De heer Spelier zei dat dinsdagavond in restaurant 'De Poorter' in Zierikzee, waar de deelnemersraad van de 'Stichting Zeeuwse Coördinatieorgaan voor Na tuur-, Landschaps- en Milieubescher ming worden voorgelicht, over de nieuwe inrichtingsschets voor het Gre velingenbekken- In deze nota werden suggesties gedaam voor de inrichting van het Grevelingenmeer, waarbij met. name de vraag centraal staat op wel ke manier recreatieve voorzieningen in dit natuurgebied kunnen worden opgenomen. Behalve door drs- Spelier werd gisteravond ook een inleiding gehouden door ir. H. van Dord van de rijksdienst voor de IJsselmeerpol- aers. Het huishoudelijke gedeelte van vergadering van de deelnemersraad van het coördinatieorgaan werd zeer vlot afgewerkt. De heer P. Jansen- S. Parma en G- M- P. Sponselee werden in het dagelijks bestuur herkozen. Waarnemend voorzitter B. J. Smul ders meldde nog, dat het dagelijks Verlichtingsactie ANWB in Goes GOES De ANWB houdt volgende week in Goes een verlichtingsactie. Het team, dat voor iedereen gratis de afstelling van de autoverlichting con troleert en zonodig corrigeert, is te vinden op het evenemententerrein aan de Zaagmolenstraat. Dinsdag kan men er van twaalf uur tot half acht 's avonds terecht en op woensdag, don derdag en vrijdag van negen uur 's morgen tot half acht 's avonds. Het doel van de actie is- automobilis ten te overtuigen van het grote belang van een goede autoverlichting, zowel voor hun eigen als voor die van anderen. Vooral in de herfst en in de winter is het extra belangrijk goed te kunnen zien en duidelijk gezien te worden. Gebleken is dat vele aanrij dingen en met name kettingbotsingen te wijten zijn aan onjuist gebruik van de autoverlichting of aan gebreken van de autoverlichting. Uitslag enquete: Tramstraat in Terneuzen blij met nieuw gezicht TERNEUZEN - Dc meeste bewoners van de Tramstraat in Terneuzen zijn blij. dat de gemeente deze verbinding heeft afgesloten voor doorgaand ver keer. Ze vinden dat dc straat nu veiliger is voor bejaarden cn spelende kinderen en zijn verder positief over openbare verlichting, parkeervoorzie ningen en groen- Dit blijkt uit een enquête, die de Temeuzense dienst openbare werken heeft- ingesteld nadat de Tramstraat een totaal ander gezicht had gekregen. Het is de bedoeling, dat er meer van dergelijke enquêtes worden gehouden na de uitvoering van dit soort werk zaamheden. Een aantal bewoners maakte van de opiniepeiling gebruik om suggesties te doen of kritiek te spuien. Zo signaleerden 10 mensen een gevaarlijke situatie doordat au to's. fietsen en bromfietsen gebruik maken van de trottoirs nu de straat bij de Verlengde Van Steenbergenlaan is afgesloten Twee bewoners blijken te voelen voor meer bomen en twee pleiten ervoor, het groen laag te hou den. Directeur openbare werken ing. J. J. Huigh adviseert b. en w. de politie een onderzoek te laten instel len naar het misbruiken van de trot toirs door automobilisten en andere weggebruikers. Daarna zou voor dit. probleem een oplossing gezocht kun nen worden. bestuur ervan heeft tfgezien om bij de kroon beroep aan te tekenen tegen het bestemmingsplan Renesse. Dat be zwaar spitste zich toe op de vestiging van een horecaonderneming aan de Vroonpias. Het dagelijks bestuur vond het niet verantwoord om de beroeps procedure in te stellen, omdat dit zou betekenen dat de uitvoering het bestemmingsplan (waarin sociale woningbouw is opgenomen) daardoor zeker zo'n twee jaar zou kunnen wor den vertraagd- Programma strafeesten RENESSE Op 21 februari opent Re- nesse de reeks van traditionele stra feesten. De feestcommissie beeft in verband met de wat teruglopende be langstelling het programma enigs zins gewijzigd. Men wil nroberen om de paarden de gehele middag in het dorp te houden. Het programma, luidt als volgt: Om half één veraamelen.de paarden zich bij de manege 'Hofstede Grol' van waaruit zal worden vertrokken voor de traditionele rit naar het strand, waar de paarden de voeten zullen spoe len. Om half twee zal. met Luctor et Emergo aan het hoofd van de stoet, een rondgang over 't dorp worden ge maakt. Einddoel van de tocht is het voormalige gemeentehuis, waar korps en ruiters zich zullen presenteren aan het gemeentebestuur van Westerschou- wen. Om drie uur vertrekken vanuit "Het Waren van Renesse' de eerste groepen voor de puzzelrit De pony's gaan sa men met de muzikanten naar het par keerterrein van sportterrein "De Laone' voor de stoelendans. De prijsuitreiking zal omstreeks 5 uur plaatshebben in het 'Wapen van Renesse', Luctor et Emergo hield vergadering RENESSE In hotel 'Het wapen van Renesse' werd de ledenvergade ring gehouden van het fanfarekorps 'Luctor et Emergo' uit Henesse. De goed bezochte vergadering w erd gro. j pend door de voorzitter, de heer J. A.j Kouman. die alle aanwezigen van har-1 te verwelkomde. Verder aprak MJ in zijn openingswoord een dankwoord uit aan het adres van de heren Rade- maker en Wandel, voor hun medewer king bij het ophalen van oudpapier. Verder dankte de voorzitter het gr meentebe-stuur voor het verhogen van de subsidie. Na de opening door de voorzitter la* secretaris Jou Feiter achtereenvolgens de notulen en het jaarverslag voor. De penningmeester, de heer S. L de Feiter. bracht financieel verslag uit. Uit zijn verslag bleek dat er een batig saldo aanwezig was De kascommisaie verklaarde bij monde van de heer P. Dalebout. dat de zaken waren gecon troleerd en in orde waren bevonden. Als nieuw lid van de kascommissie werd de heer H. de Vos benoemd. Na de pauze werd het programma vervolgd met het benoemen tot stem gerechtigd lid van R- J. Kostense en H. Koper. Daarna werd gesproken over de aan schaf van nieuwe uniformjasjes. Ter afwisseling van het huishoudelijke ge deelte van de vergadering werd door de direkteur van het dorps, de heer J H. Blom. een muzikale quiz gehouden tussen drie teams van verschillende leeftijdsgroepen. Tijdens de rondvraag vroeg de heer A J. Padmos of het bij het kampvuur 's zomers niet mogelijk zou zijn voor een tweede korps te zorgen. Verder kwam naar voren dat waarschijnlijk eind maart weer een onderling solistenconcours zal worden gehouden. Eind mei zal de fanfare in Goes deelnemen aan concours en in het najaar neemt de drumband deel aan een concours in Oostburg. IN TOTAAL B PANDEN MOETEN TEGEN DE GROND Jaarvergadering 'Eeeedima' THOLEN Door de totstandkoming van een derde tennisbaan is de leden stop van tennisvereniging Eegedima te Tholen voorlopig opgeheven. Deze mededeling kregen de aanwezigen op de jaarlijkse algemene ledenvergade ring. Voorts is besloten dat komend seizoen een groepje "minior-leden' (6 a 9 jaar) onder leiding 'op speelse wij ze' gaat tennissen. Voor het eerst in het be'-taan van Kegedima 'al worden meegedaan met de landelijke en dis trictscompetitie. Bejaardenavond SIRJANSLAND Verkoping SIRJANSLAND De. afdeling Duive- land van het Rode Kruis houdt zater dag een verkoping van welfare-goede ren in het dorpshuis te Sirjansland. De verkoping begint, 's middags om twee uur. Er worden weer haak-, brei- en borduurwerken te koop aangeboden. SINT-ANNALAND Bijeenkomst SGP SINT-ANNALAND De SGP te St.- Annaland houdt donderdagavond een bijeenkomst in het verenigingsgebouw van de gereformeerde gemeente te St Annaland. Ds. A. de Reuver, predikant, van de oud-gereformeerde gemeente te Terneuzen, houdt, een tijdrede. De bij eenkomst begint om half acht. HOOFDPLAAT Donderdag houdt de stichting Welzijn voor Ouderen een gezamenlijke bijeenkomst in Hoofd plaat. in zaal Martens om 8 uur, voor bejaarden uit Breskens, Schoondijke en Hoofdplaat, De Bonteavond-club. een cabaretgroep uit. Sluiskil, zal dan een optreden verzorgen. Schieting te Oudelande OUDELANDE Bij de heer J. F. de Rijke te Oudelande gaf de handboog vereniging 'Zorgvliet' een sohieting op de liggende wippen. Er waren 53 schutters van 15 sociëteiten aanwezig. Uitslag van de eerste wip hoofdvogel P. Repkens van Victoria uit Kwaden- damme; eerste zijvogel P. Daalman van ADLM uit Kwadendamme, bij loting; tweede zijvogel M. Kole van Concordia uit 's Heerenhoek, bij lo ting; eerste bovenka! C. de Bruin van St. Andries uit Wemeldinge; tweede bovenka! C. van Weele van Juliana uit Oudelande; eerste onderkal J. F. de Rijke van Edele-Hanöboog uit Oude lande; tweede onderkal S. de Jonge van ADLM uit Kwadendamme; eerste kiep J. F. de Rijke van Edele-Hanö boog uit Oudelande; tweede klep S, de Jonge van ADLM uit Kwadendam me; derde klep P. Repkens van Victo ria uit Kwadendamme. Meeste kleine vogels B. van de Dries van Eensge zindheid uit *h Heerenhoek, zes vogels. Uitslag van de tweede wip: eerste hoofdvogel P. Oostdijk van Willem- Teil uit Ovezande; tweede hoofdvogel H. van Stee van Diana uit Yerseke, deze schoot ook de eerste zijvogel; tweede zijvogel C. Soeteman van St. Andries uit. Wemeldinge; derde zijvo gel J. A. Rijk van ADLM uit Kwaden damme; vierde zijvogel R. Vermuë van ADLM uit Kwadendamme; eerste kal G. Verhoeven van St. Andries uit Wemeldinge; tweede kal mevrouw Steenaert van Vooruitgang uit Kwa dendamme; derde kal W. de Jonge van ADLM uit Kwadendamme; vierde kal C. van Weele van Juliana uit Oudelande; meeste kleine vogels J. Goetheer van Juliana uit Oudelande, zes vogels. De vliegende vogelprijzen waren voor J. Janse van Vrije-Schut ters uit 's Heerenhoek en M. van de Blieck van Diana uit Yerseke. GEMEENTE ONDERHANDELT MET LAATSTE EIGENAARS VLISSINGEN Na enkele weken vertraging als gevolg van de vorst, Is een begin gemaakt met dc doorbraak, ran de Spuistraat naar de Spuikom in VHssingen. Personeel van de firma i Witte uit Westkapelle maakt eerst een negental panden aan de GlaclsstraatI aan de zijde ran de Spuikom met de grond gelijk Met dat werk is) ongeveer een maand gemoeid. Del doorbraak wordt daarna zo spoedig mogelijk voltooid door de sloop nog eens een viertal huizen aan de zijde van de Coosje Buskenstraat- De gemeente hoopt dit. laatste sloop werk binnenkort te kunnen aanbeste den. Twee van de vier nuizen zijn nog niet in het bezit van de gemeente. Eén daarvan is zelfs nog onbewoond. De onderhandelingen over verkoop verkeren echter al in een vergevor derd stadium Na het tot stand brengen van de doorbraak kan op korte termijn wor den begonnen met. de aanleg van wegdek en bijkomende voorzieningen Het. bestek voor dit werk is al gerui me tijd klaar zodat aanbesteding en uitvoering zonder verder tijdverlies kan gebeuren. Voor uitvoering van dit werk is naar schatting drie tot vier maanden nodig. Daardoor zal deze nieuwe verbinding naar en van de binnenstad nog tijdens het komende vakantieseizoen voor de nodige ver- lichting van de verkeersdruk -op dit stadsdeel kunnen zorgen. De doorbraak is in eerste instantie nodig om de Spuistraat, te verbinden met de vrijwel voltooide nieuwe weg achterlangs de boulevards Evertsen en Bankert. De weg achterlangs vormt via het kruispunt President Rooseveltlaan een vlotte en recht streekse verbinding van de wijk Paau- wenburg met de binnenstad. Doordat de nieuwe verbinding een deel van het verkeer naar en van de binnenstad overneemt zal naar ver wacht niet alleen op de weg aan ae voorzijde van de boulevards maar bijvoorbeeld ook in de Badhuisstraat een aanmerkelijk rustiger en daar door veiliger verkeersbeeld kunnen ontstaan. Grondpriijs Begin mei officiële opening dorpshuis Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER, Het dorpshuis te Oud-Vossemeer zal begin mei of ficieel worden geopend Aanvankelijk zou dat zaterdag gebeuren, maar we gens organisatorische moeilijkheden moest de officiële opening worden uit gesteld. Wel zullen de verenigingen volgens plan vanaf volgende week in het dorpshuis terecht kunnen. Tweede prijs in tekenwedstrijd KRABBENDIJKE Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van ae am bachtsschool te Goes is eer. tekenwed strijd gehouden voor de zesde klas sen van alle basisscholen. In totaal waren er ongeveer duizend inzendin gen. Matt.y Weststrate. leerlingen van de openbare basisschool T>e Klim roos' te Krabbendijke heeft met haar tékening ae tweede prijs 'een foto toestel) gewonnen De passage tossen Spuistraat en Spul-' kom is ook nodig om in een later stadium over deze met zand volgespo ten spuiboerem verbindingswegen te kunnen aanleggen tussen de Spui-j straat aan dc ene kant en de Paul Krugerstraat en Koudekcrkseweg aan de andere kant. Alvorens deze wegen kunnen worden aangelegd, zal de gemeente eerst over eenstemming met het Waterschap Walcheren moeten bereiken over aan koop van de Spuikom. Eerder gevoer de onderhandelingen werden afgebro ken omdat bet waterschap naar de mening van ae gemeente Vüssingeni een te hoog bedrag vraagt. Als gevolg van de doorbraak ontstaat een druk kruispunt met. vier toeleiden- de wezen: Spuistraat, weg achterlangs boulevards en twee gedeelten van de Coosje Buskenstraat, respectievelijk Extra kerkdienst OOSTERLAND Voor de gerefor meerde gemeente te Oosterland word', donderdagavond een extra predikbeurt gehouden. In deze diabst^die om 19.30 uur begint, gaat voor-ds. J. Mijnaers. predikant- van de gareformeerde ge meente te Ridderkerk. Kindermiddag OOSTERLAND Uitgaande van de af- i deling Duiveland van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (voo) wordt zaterdagmiddag in de gemeenschaps ruimte van de openbare basisschool te Oosterland een kindermiddag gehou-i den. verzorgd door het "Music Trio' I Het programma bestaat uit goochelen, clownerie, ooppenkast. spreker-de pop., meezmgiiedjes. enzovoorts De aan vang is 14 00 uur. Ooslerlands Fanfare naar de boulevard en naar het BcfctJ* Wolffplein. Om het verkeer op het nieuwe kruispunt te kunnen regelen worden er verkeerslichten geplaatst. Bijkomende voorzieningen zijr. onder meer opstelstroken voor het afslaande verkeer naar en van de Spuikom «n de markering van eer. fietsers- strook. Het sloopwerk waarmee nu een begin is gemaakt heeft ook ingrijpende ge volgen voor het garagebedrijf op de hoek Coosje Buskenstraat en aan te leggen weg richting Spuikom Niet alleen moeten «en drietal bij dit bedrijf behorende panden aan dc Gla- cisstra&t worden afgebroken maar dient ook de autoshowroom te ver dwijnen. Bovendien moet bet benzi nestation worden verplaatst. Tussen het bedrijf, Garage Centrum Zeeland NV. en de gemeente is inmid dels overeenstemming bereikt over een transactie waardoor enerzijds de sloop van panden en showroom moge lijk word: cn anderzijds, door een grondruil, de garage in staat wordt, gesteld door herbouw weer de be schikking te krijgen over een vervan gendc showroom en magazijnruimte. Deze laatste ruimte komt opnieuw aan de Glaclsstraat. Foto: Links de af u- breken panden aan de Glaclsstraat. Op dc achter grond midden dc afrit van de vrijwel voltooide weg achterlangs dc boulevards F.verteen en Bankert. Deze weg krijgt via de doorbraak verbin ding met de Spuistraat ifnt/» PZC). geeft uitvoering „LEEFBAAR HOUDEN KLEINE BELANGRIJKSTE TAKEN VAN KERNEN EEN VAN DE HET PROVINCIAAL BESTUUR" NAM KENNIS VAN BEZWAREN BEBOUWING DWARS IN DE WEG BROUWERSHAVEN Commissaris van de koningin in Zeeland, dr. C. Boer tien, heeft tijdens zijn bezoek aan Brouwershaven dinsdag gezegd dat hij getroffen is door het groot aantal klei ne kernen in heel Zeeland dat in moei lijkheden verkeert. Mevrouw S. C. J B. Loschacoff-de Kanter (pvda) had daar de aandacht op gevestigd tijdens het gesprek dat de heer Boertien had met de gemeenteraadsleden van Brouwers haven. Ze maakte duidelijk dat het standpunt van de 'raad is dat die kernen behou den moeten blijven. Ze wees daarbij op de problematiek van het gebrek aan werkgelegenheid en pleitte voor het toestaan van 'forensisme'. Het is niet de bedoeling dat er puisten aan de ker-j nen worden gebouwd. Brouwershaven) zal het mee rin de richting van renova-: tie en rehabilitatie moeten zoeken.) Wanneer dat niet gebeurt dan ontstaan er in de kernen grote moeilijkheden mj de onderwijs- en middenstandssector, meldde mevrouw Lo6Chacoff, Over de recreatie en de ontwikkeling van het Grevelingenbekken sprak de heer J. K. Goemans- fractievoorzitter van de VVD. Hij schetste de ontwikke ling van Brouwershaven tot water- sportcentrum en uitte zijn bedenkin gen tegen de bebouwing van Dwars in de Weg. De heer J. A. van der Biil (peg) praat te over de landbouwproblematiek. De landbouw, zo meende hij. moet op het gebied van de prijsregeling mogelijk-1 heden krijgen om zich waar te maken I Na dit gesprek sceepte het gezelschap' zich in in een vaartuig van de dienst' der domeinen voor een tocht over het) Grevelingenmeer. Burgemeester A. P.i Schouwenaar van Brouwershaven wees) de commissaris tijdens deze tocht nog j maals op de bezwaren van de bebou wing van de plaa' Dwars in de Weg.! Zowel van de zTJSs van het land als van het water zal een bebouwing van deze plaat het silhouet van stad enj bekken bederven. Discussie Na een bezoek aan het recreatiedorp I Den Osse. waar een overzicht werd ge-; geven van de plannen daarmee, ont stond een levendige discussie in het stadhuis met een groot aantal repre-i sentanten van de bevolking. Vertegen woordigers van onderwijs, bedrijfsle ven. waterschap, landbouw, kerken en verenigingen waren daarvoor uitgeno digd. Na deze gesprekken ging het ge zelschap via een rondrit, door Drei- schor, waar evenals in Noordgouwe dei kerk voor de gelegenheid was verlicht Zonnemaire en Schuddebeurs, naar Noordgouwe. waar in hotel J. van der Weijde werd gedineerd Tijdens dit di ner onderstreepten de heren Schouwe naar en Van der Bij! nogmaals het be lang van het leefbaar houden van de kleine kernen. De commissaris zag dat eveneens als een van de belangrijkste taken van het provinciaal bestuur. Mevrouw P. J. Schouwenaar-Linden- j bergh, de echtgenotes van de wethou ders en de secretaris, werkten deze dag gedeeltelijk een ander programma af dan hun echtgenoten. Ze toonden me vrouw J. B. Boemen-Velema hei stad-i huis van Brouwershaven en voerden in het Plaatsenhuis in Dreischor een ge sprek met de dames van de welfare- afdeling Brouwershaven. Hierna be-1 zochten ze het landbouwmuseum in Dreischor, waar dr. J. L. Braber hen uitleg gaf over alles wat. daar voor het nageslacht wordt bewaard. In de ambiswoning in Brouwershaven werd tot slot gesproken me; de dames van, de plaatselijke vrouwenraad. OOSTERLAND De muziekvereniging' 'Oosterlanris Fanfare' te Oosterland houdt vrijdagavond de jaarlijkse uit- voering voor leden, donateurs en be-i langste", lenden in de grote zaal van de Conferentiekamer te Oosterland, De avond begint met een muziekprogram ma. bestaande uit een tiental nummers, uitgevoerd onder leiding van de direc teur. de heer Jac. Capelle. De toneelver eniging 'Op Drift' ui: Renesse voer' na i de pauze de klucht in twee bedrijven X). die mannen' op. De regie is in han- den van de heer D. Dokman. De uitvoe-| ring. die om half acht begint, wordt i besloten met een bal. 'Door Eendracht Sterk' houd! donderdag de jaarvergadering OOSTERLAND De ianabouwvereni- ging "Door Eendracht Sterk' houdt don derdagavond de algemene ledenverga dering in cafetaria "Keffen d'Eule' te Oosterland. Er zal onder meer rekening: en verantwoording worden afgelegd1 over het jaar 1975 en er is een voorstel tot wijziging van statuten en huishou delijk reglement. Bij de bestuursver kiezing zijn de heren S. van der Laan en tv. p. bij de Vaate aftredend, maar herkiesbaar. De heer M. A. Steenpoorte is aftredend als lid van de commissie van toezicht en stelt zich niet meer her kiesbaar. Na afloop van het huishoude lijk gedeelie spreekt mr. J. Oggel, se cretaris van de ZLM. over 'Actuele landbouwaangelegenheden*. De vergade ring begint om "naif acht. Plattelandsvrouwen over Oosterschelde THOLEN De eerste bijeenkomst van de Thoolse plattelandsvrouwen in 1976 stond in 'net teken van de Oos terschelde. Inleiders waren ar. S. Par ma. van het aan her Delta Instituut te Yerseke en de heer Balkenende, sta tenlid voor de ARP. Van de gelegen-j held om vragen te stellen werd druk, gebruik gemaakt. Muziekavond bejaarden THOLEN In Hof van Holland tel Tholen organiseerde vrouwenraad een muziekavond voor de bejaarden. De Thoolse accordeonchib The King Corns onder leiding van mevrouw J.| Zwaan-van Duyvendijk trad op. De verloting in de pauze werd gehouden, ter bestrijding van de onkosten en ten bate van het bejaardenwerk. De presi dentmejuffrouw L. Deurloo, sloot de avond or.der dankzegging voor de mu zikale bijdrage. Voor de King Corns was er een geschenk onder couvert en voor mevrouw Zwaan een f rui taakje- Uitslagen van het Zierikzees bedrijfsvolleyhal ZIERIKZEE De spanning in poule A van he-. Zierikzees bedrijfsvolleybal blijft, aan de top voortduren Mazda Legemaate en de SV Kwiek behaalden namelijk de volle winst. Mazda ver- sloeg het team van de Deltadienst roer 3-0. terwijl de SV een 3-1 overwinning behaalde op her team van de PTT. Neptunus I versloeg L. en O. I met 3-1 De stand in poule A is: Cluzona I 8 I 11 26- Mazda Legemaate 10 7 3 O 17 27- 8 SV Kwiek 10 8 0 2 16 26-11 Bfe S. 9 5 1 3 11 20-13 Mevo 3 3 4 13 9 17-12 Neptunus I 10 4 1 5 9 14-20 fTT 10 2 1 7 5 12-24 L. en O I 11 1 0 10 2 8-30 Deltadienst n j o 10 2 4-31 In poule B heeft Rabobank Zierikzee dankzij een 3-0 overwinning op On derdak eer voorsprong van 2 punten genomen op Zeelarxüa Smit-Bolnes versloeg Neptunus 2 met 3-0. De stand ir. poule B luid-: Rabo bank Zierik. 10 9 O 1 18 23- 8 Zeelandia 10 8 0 2 16 25- 8 Smit-Bolnes 10 6 1 3 13 22-12 I 10 5 2 3 12 20-14 Mevo I 10 5 1 4 11 19-14 Rabo-bank Sch- 10 5 0 5 10 13-19 Onderdak 11 2 2 7 fl 13-26 Luctor 10 1 2 7 4 10-26 Neptunus 2 11 0 2 9 2 6-31 Mevo 2 versloeg L. en O. 2 in poule C met 3-1, terwijl ook Reisbureau Van Oeveren zegevierde. Rode Kruis ziekenhuis II werd met 3-0 verslagen. De stand in poule C is: Mevo 4 9 9 O 0 18 27- 3 Cluzona 2 10 8 0 2 16 25-20 RTM 10 6 2 2 14 23-10 Reisb. v. Oeveren 10 5 3 2 13 22-13 Mevo 2 11 3 3 5 8 18-23 PJZ 2 10 3 2 5 8 36-20 Rode Kr. ziek. 1 10 2 4 4 8 14-21 L en O 2 10 1 1 8 3 7-26 Rode Kr. ziek 2 10 0 9 1 3-29 He- programma voor vrijdag luidt: 19.30 uur: 3ig S-Cluzona 1; ?.fazda-SV Kwiek; Mevo 1-PJZ 1: Luctor Zeelan dia 20.45 uur: Mevo 3-Deltadienst. Me vo 4-PJZ 2; RTM-Reisbureau van Oeve ren; Cluzona. 2-Roae Kruis Ziekenhuis Plattelandsvrouwen Schouwen komen bijeen ZIERIKZEE De afdeling Schouwen van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen komt dinsdagavond 17 februari bijeen in de foyer -.-an de con certzaal te Zierikzee. Men krijgt die avond een optreden te zien van "De Jcoge Balie', een strafprocestheater uit Rot-erdam. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Hengelsportvereniging 'Oosterschelde' houdt de jaarvergadering ZIERIKZEE De hengelsportverem- ging "Oosterschelde' te Zierikzee houdt -rijdagavond de algemene ledenverga dering in he* Huis van Nassau te Zie rikzee. De agenda vermeldt o.m. de jaarverslagen, de prijsuitreiking van de prijzen aan de kampioenen en bestuurs verkiezing. De heren M. Berrevoets en C. van Schelven zijn aftredend, maar stellen zich herkiesbaar. De heer G. Wilbrink stel: zich nie: meer herkies baar en de heer C. P. van de Werve heeft bedankt als bestuurslid. De versa- dering begint om 20 00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 21