Sportleraar Wim Geelhoed uit Schore streeft naar Zeeuws judodistrict GSC DAMES HAD HANDEN VOL AAN SLUISKIL, MAAR WON NET VIA SAMENWERKING CLUBS EN SPORTSCHOLEN NAAR EEN MOGELIJKHEID VOOR CENTRALE TRAININGEN 'Binnen jaar Zeeuwse judoka's plaats in nationale kernploeg' Koppejan wint van koploper MERCKX/SERCU BLEVEN AAN DE LEIDING QOO VERRASSENDE - co IJSHOCKEYZEGE Van Helden start in tweede rit Goud voor Russin Raisa Smetanina op cross country 00STDUITSE ZEGE BIJ RODELEN VER. STATEN Al bijna 300 griepgevallen WOENSDAG 11 FEBRUARI 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT SCHORE - Kleingeestigheid kan men de technische com missie van de nationale budobond beslist niet voor de voeten werpen bij het samenstellen van de Nederlandse judokernploeg. Die formatie bestaat uit tussen de veijrtig en vijftig judoka's, maar ér bevindt zich slechts één Zeeuw bij, bovendien nog als verzorger, namelijk de Axelse leraar en judoschoolhouder Staf de Moor. De laatste tijd zijn er in Zeeland initiatieven ontwikkeld om de judosport in deze provincie op een hoger plan te brengen. Vooral sportleraar Wim Geelhoed uit Schore (aan de land- en tuinbouwschool te Kapelle en aan de Goese lagere technische school, terwijl hij bovendien een fraai ingerichte sportschool - eigenhandig - ge bouwd heeft) loopt met rigoureuze plannen rond. „Als 't mogelijk is om in een bepaalde plaats in Zeeland, bij voorbeeld Goes, centrale trainingen te organiseren, dan garandeer ik, dat er binnen een jaar Zeeuwse judoka's in de nationale kernploeg opgenomen worden", verzekert deze 36-jarige ex-judoka uit de Nederlandse kernploeg. Teneinde een centrale trainingsmoge lijkheid naar Zeeland te krijgen is het noodzakelijk, dat er in deze provincie een district van de nationale bond wordt gevormd Wim Geelhoed vertelt daarover „Voorheen vormden Lim burg, Noord-Brabant en Zeeland één district, maar enkele jaren geleden is Limburg er in geslaagd om een eigen district te vormen. Die richting wil ik nu ook heen. Van de nationale bond heb ik reeds toestemming gekregen om een coördinatiebestuur te vormen, waaruit een voorlopig bestuur is ge vormd, waarin zitting hebben Ad van Peenen uit Nieuwland als secretaris, Kees Priester uit Souburg als pen ningmeester en mijn persoon als voor zitter VLISSTNGEN - lil de le klas om de persoonlijke titel werd J. K. Versluis, die in deze competitie steeds aan de leiding had gestaan, zaterdag in 's- Gravenpolder verslagen door Koppe jan. Twee nederlagen achter elkaar van de Noordbevel ander waardoor Koppejan nu de leiding heeft genomen met 11 punten. Drie spelers zitten de Souburger met 10 punten op de hielen zodat een zeer spannende slotfase wordt verwacht in deze finale. Bij de hoofdklassers onderneemt Bram Goethart een uiterste poging om Peter Schunselaar nog in te halen. In de voorlaatste ronde kwam Goethart weer 'n punt dichterbij door zijn zege op Nieuwenhuyzen, terwijl Schunse laar tegen Kammeraat remise speelde. Slechts 1 punt zijn beide spelers nu van elkaar verwijderd en in de finale op 22 februari (zaterdag, geen wed strijden in verband met het sneldam- kampioenschap te Souburg) met de partijen tussen Dusebout-Schunselaar en Goethart-De Wild zal de beslissing moeten vallen. De uitslagen waren in de hoofdklas Noordijk-Heydra 0-2, Zegers-Veerhoek 0-2, Nieuwenhuyzen-Goethart. 0-2. De Widl-Wiskerke 1-1, Blom-Dusebout 2-0, Schunselaar-Kammeraat 1-1. le klas v. Horsen-Provoost 2-0. M. P. Versluis 2-0, Willemse-Groenenenberg 0-2, Schrijver-v. Soelen 1-1 en Houmes- Blankenburgh 2-0. Schrijver-v. Soelen 1-1 en Houmes- Blankenburgh 2-0. ZWEED ESLON DEELNEMER AAN SNELSCHAAKT0ERN00I VLISSINGEN - Het Pecnlney- toernooi, het open Zeeuws snel schaakkampioenschap, dat zater dag 28 februari te Vlissingch zal worden gehouden krijgt steeds meer internationale betekenis en allure. De organisatoren van dit door Pechiney-Nederland NV gespon sorde evenement, de Schaakclub Vlissingen, zijn er in geslaag de Zweedse internationaal kandidaat meester J. Eslon aan te trekken Behalve belangrijke binnenlandse topschakers zijn de Belgen Jos Boey, internationaal meester en Ronald Weemaes, snelschaak kampioen van België gecontrac teerd. De nieuwe aanwinst van het toernooi, de Zweed Eslon, won in november vorig jaar een zwaar be zet snelschaaktoemooi in Leeu warden voor Bert Enklaar en Hans Böhm. Hij was een van de deelnemers aan het zonetoernooi te Barcelona - een voortoernooi voor het wereldkampioenschap - dat gewonnen werd door Sosonko - en werd daar zevende. In een toernooi te Berga legde hij beslag op een gedeelde tweede plaats voor Schol, Van Baarle en Vogel. Ook zijn er nog besprekingen gaande tussen de organisatoren in Vlissingen en de Franse Schaak bond om ook uit dat land een meester naar de Scheldestad te laten komen. Het zijn allen afgevaardigden van Middenzeeuwse clubs, er is geen Zeeuwsvlaming bij. „Zodra ik ie mand uit Zeeuwsch-Vlaanderen kan vinden, dan zal ik hem uitnodigen", laat Wim Geelhoed weten, „want hel is slechts een voorlopig bestuur." Naar Brabant Voor de vorming van een Zeeuws dis trict zijn er uiteraard voldoende leden nodig: de diverse schoolafdelingen en verenigingen zullen dus met elkaar moeten gaan samenwerken, een con tract. dat er tot nu toe slechts in ge ringe mate was. „Het gevolg daarvan was", verzekert Wim Geelhoed, afkom stig uit Zoulelande, „dat de leerlingen er de dupe van werden omdat ze voor de wedstrijden naar Brabant moesten, bijvoorbeeld naar Goirle bij Tilburg, omdat men daar een wedstrijdmat van de bond ter beschikking had gekre gen." Geelhoed vervolgt: „Ik geloof, dat hel het beste is om de besturen en sport schoolleraren in contact met elkaar te brengen via de leerlingen. Daarom ook hebben we met de schoolafdelingen en clubs in Zeeland afgesproken om de beurt wedstrijden te houden. Zo is er een competitie in gewichtsklassen, over vier wedstrijden verdeeld, waarbij één der scholen elke maand een wed strijd voor senioren en jeugd in elkaar zet." Op deze manier wil het voorlopig be stuur van het te vormen district probe ren alle Zeeuwse judoka's bij elkaar te trekken. En als er clubs of schoolafde lingen niet mee willen doen? Geelhoed: „Dan gaan we toch door, gezamenlijk zullen we toch sterker zijn. Bovendien zullen de clubs en schoolafdelingen, die niet mee willen werken, minder voor him leerlingen kunnen doen." Wedstrijdmat De enthousiast naar het districtsdoel werkende Wim Geelhoed doet uit de doeken wat de activiteiten van een dis trict kunnen zijn. „Het is mogelijk", zegt hij, „dat de bond een grote wed strijdmat ter waarde van tienduizend gulden beschikbaar stelt. Er kunnen dan centrale trainingen worden gehou den. jeugdwedstrijden, grote wedstrij den. het is zelfs mogelijk om een inter landwedstrijd naar Zeeland te krijgen, er kan voor de zwarte band getramd worden en er kunnen zwarte band examens afgenomen worden, vooral geldbesparend. omdat de Zeeuwen er nu voor naar Brabant moeten." „Via deze centrale zijn er ook toe komstmogelijkheden om mee te strij den op landelijk niveau, dat we zon der districtsniveau nooit zullen berei ken. Tot nu toe heeft Zeeland hoege naamd geen vertegenwoordigers in de nationale kernploeg gehad. Daarin kan nu verandering komen", laat Wim Geelhoed weten. 95 pet jeugd Janssens en Wim Geelhoed), Schore (Geelhoed), Tholen (Scherpenisse) Nieuwland (Shin Koku) Middelburg (PZEM, Euro Sport, Janssens) Nieuw - dorp (Janssens) Vlissingen (Jans sens), Domburg (Janssens). Breskens, Axel (Staf de Moor), Temeuzen, Hulst. De Bevelandse sportleraar legt er de nadruk op, dat er vooral centrale trai ningen voor de jeugd moeten komen „Het judo in Zeeland wordt door vijl procent senioren bepaald, voor de res terende 95 procent door de jeugd, die echter weinig in te brengen heeft." Geelhoed laat voorts weten, dat er, als er eenmaal een district gevormd is, ook mogelijkheden voor kadervorming on derzocht zullen worden. Zoals reeds opgemerkt is Wim Geel hoed één van de weinige Zeeuwen, die in het verleden de nationale kernploeg bereikte. „Ik woonde toen in Halsteren en streed samen met de huidige judo- bondscoach Peter Snijders. In de kern formatie zat voorts Bert Schroevers uit Vlissingen. Op het eiland Tholen woonde in die tijd ook een sterke judo ka: Rien Goovers uit Oud-Vossemeer, die beslist in de kernploeg geselecteerd zou zijn als hij dat geaccepteerd had." Na zijn kernploegtijd verhuisde Geel hoed naar Zeeland, waar hij in Schore een boerderij kocht en die inrichtte als sportschool. Nu is er dus een nieuw project op stapel gezet: alle clubs en scholen bij elkaar brengen. „We hoe ven echt niet bang voor elkaar te zijn", laat Wim Geelhoed opgewekt weten. Ongeveer twintig Zeeuwse gemeenten kunnen clubs leveren voor het even tueel nieuw te vormen district van de budobond: Goes (met de vereniging Euro Sport en de sportscholen Felix ANTWERPEN - Op de vierde avond van de Antwerpse zesdaagse heeft hel koppel Priem/Stam in het bomvolle sportpaleis wat van de achterstand goedgemaakt. Priem en Stam maak ten een erg goede indruk en pakten in de koppelkoers maar liefst twee ron den terug. Daardoor staat het Neder landse duo nu op de achtste plaats. Gisteravond om 11.00 uur gingen er drie koppels aan de leiding. Dat waren de uitgesproken favorieten voor de lendzege Eddy Merckx en zijn onaf scheidelijke koppelgenoot Patrick Ser- cu, die een beter punten totaal hadden dan Maertens/Kemper en Van Lin den/Gilmore. René Pijnen moest het zonder zijn koppelgenoot Roger de Vlaeminck stellen De Vlaeminck moest op doktersadvies de stryd sta ken. Hij is geveld door de griep. De stand om 11.00 uur was als volgt: 1. Merckx/Sercu. 2. Maertens/Kemper; 3. Van Linden/Gilmore; 4 op 1 ronde Pij nen; 5. op 2 ronde Baert/De Meyer; 6. op 3 ronde Van Looy/Hempel; 7 op 4 ronden Thevenet/Stevens, 8 op 5 ron den Priem/Stam en 9 op 7 ronden We- zemael/De Geest. Clinge. Zaamslag. Biervliet, Hoek. SCHORE - Sportleraar Wim Geelhoed Kioosterzandé (allen De Moor), Yer- (links) demonstreert met een van zijn seke (Janssens) Wemeldinge (Geel- leerlingen een Kansetsu-waza, een hoed) en Wolphaartsdijk (Geelhoed) staande armklem. Kung Fu negatief Wim Geelhoed, die smds twee jaar namens de budobond zitting heeft in de Zeeuwse Sportraad, verzekert, dat judo een erg moeilijke sport is. „Net zo moeilijk als turnen", geeft de Schoorse sportleraar als vergelijking. „Want als je judo goed wil leren, dan kost het tijd. Dat hebben echter de meeste jonge mensen er niet voor over. De ge- vechtssporten zijn voor de meeste jon geren veel spectaculairder, ze kunnen zich daarin veel eerder laten gelden. Daarom vind ik, dat de Kung Fu- televisieverhalen de jeugd in negatieve zin beïnvloeden, omdat de jeugd nog niet in staat is om de hardheid van geest te begrijpen. Op school merk ik dan ook geregeld, dat het heersen een belangrijke rol speelt. Daarentegen is de judosport te moeilijk, de jongeren kunnen er weinig mee opscheppen. De Schoorse sportleraar verzekert tenslotte het te betreuren, dat er „mo menteel geen enkel goed boek voor handen is waarin je de judosport kunt zien groeien". Hij licht toe: „Verreweg de meeste boeken beginnen direct met wedstrijdworpen, maar in feite moet je eerst de basis aanpakken." Geelhoed verzekert dan. „Ik wil nog wel eens een boek schrijven, maar dat kost me zeker twee jaar." Daarom zal dat boek van de judo- en sportleraar vooreerst nog niet uitko men. Het gaat hem en zijn medestre vers nu in de eerste plaats om een Zeeuws district. PETER VERHAGE Hondiuscoilege won schoolschaakstrijd VLISSINGEN - De schaakcompetitie van de middelbare scholen in de cate gorie havo is gewonnen door het Pe trus Hondius College uit Temeuzen dat in de finale de rijksscholengemeen schap uit Vlissingen met 3-2 versloeg. De uitslagen van de voorwedstrijden: Scheldemond-Vlissingen-Kon. WilheL minacoll. Oostb 3-2. Chr. Scholengem. Walcheren te Middelburg-Kon. Wil- helminacoll. 2,5-2,5. Scheldemond Vlissingen-Chr Scholengemeenschap 3-2. Scheldemond finalist Goese lyceum-Chr. Lyceum Goes 3,5-1,5. Goese Lyceum finalist. Halve finale: Goese lyceum-Scheldemond 0,5-4,5. Petrus Hondiuscoll. Temeuzen- Zeldenrustcoll. 3-2. Finale: Petrus Hondiuscoll.-Scheldemond 3-2. 1. Jo- han de Zwart-Frans Maas 1-0; 2 Hans, Oosterhout-Eric Brouwer 1-0; 3. Tjarda" Cardon-Henk Massink 0-1; 4. Rob Wijnands-Paul van Royen 0-1; 5 René vna Altena-Rudie de Smit 1-0. De ma- vovijftallencompetitie: Gemeentelijke LTS Vlissingen-Griffioenschool Mid delburg 2-3 Prins Willem Alexander mavo Vlissingen-SintrPaulusmavo Vlissingen 4-1. Griffioen-Prins Willem Alexandermavo 1-4. Sint- Paulusmavo-LTS Vlissingen 4-1. Sint Paulusmavo-Griffioenschool 2-3. Prins Willem Alexandermavo-LTS Vlissin gen 3-2' De Prins Willem Alexander mavo uit Vlissingen kampioen. GOES - In de eerste klas dames zaal handbal afdeling Zeeland bleef zowel Hontenisse als GSC ongeslagen. Hon- tenisse versloeg Walcheren II met 13-2 en GSC kreeg thuis na veil inspanning Sluiskil met 8-7 op de knieën. Olym pus II verraste Delta Sport door met 14-8 te winnen. De dames van GSC namen een snelle 1-0 voorsprong, maar het duurde nog geruime tijd voordat de tweede treffer kon worden opgetekend. Sluiskil kwam echter langszij en nam zelfs voor het ingaan van de rust een 4-2 voor sprong. In de tweede helft had Sluiskil weer het beste van het spel, maar de Zeeuws-Vlaamse dames konden niet tot scoren komen. GSC kwam op een 5-4 voorsprong en leef via 7-4 en 8-5 een gemakkelijke overwinning te gaan boeken. Sluiskil vocht echter terug, maar verder dan 8-7 kwam men niet. In Vlissingen was Hontenisse tegen Walcheren H de veel beter ploeg. De Walcheren-reserves missen iedere fan tasie om het de tegenstanders moeilijk te maken. De 13-2 uitslag getuigt daar van. Marathon verloor in Middelburg met slechts twee punten verschil van EMM II. De 10-8 uitslag was mede een gevolg van het verrassend goede spel van de Vlissingse dames tegen de op papier sterkere hoofdstedelijke ploeg. Delta Sport kon Olympus n niet in toom houden. De Zienkzeese ploeg verloor rr.r* In de heren eerste klas moest Walche ren echt niet tot het uiterste gaan om Utopia twee punten afhandig te ma ken. Via een ruststand van 14-8 ver sloegen de Vlissingers de Zeeuws- Vlaamse ploeg met 27-18, waarby het grote aantal tegendoelpunten van Utopia toch wel opvallend mag worden genoemd. Delta Sport had de handen vol aan Volharding. Zeker in de eerste helft, die met een 8-5 stand voor de Zierikzeese ploeg werd afgesloten. In de tweede helft werden er nogal veel strafworpen toegewezen en werd het aanzienlijk rommeliger. Delta Sport won tenslotte met 21-9. Operatie nam in Vlissingen tegen Olympus II een snelle 2-0 voorsprong, maar kon toch niet verhinderen dat de groen-witte ploeg de punten in eigen huis hield. Na een ruststand van 11-7 kwamen de Oostburgers nog gevaarlijk terug tot 11-10, maar met enkele snelle break outs kreeg Olympus Operatie '71 op de knieën: 19-14. INNSBRUCK (ANP) - Hans van Hel den bijt vandaag wat de Nederlan ders betreft, 't spits af op de 5000 m. De nationale kampioen lootte de tweede rit, tegen de Westduitser Her- bert Schwartz. Het programma voor de 5000 meter is: eerste rit: Orjan Sandler (Zwei - Mauri- zio Marchetti (Ita); tweede rit: Hans van Helden (Ned) - Herbert Schwartz (WD1); derde rit: Sten Stensen iNoo Viktor Varlamov (Sov): vierde rit: Klaus Wunderlich (ODD - Ludwig Kronfuss iOos): vijfde rit Olavi Köppa (Fm) - Tim Woods (VSt): zesde rit: Massajaki Kawahara (Jap) - Colin Coa- tes (Aus): zevende rit" Geoffrey Sandys (Gbr) - Ha Li Joeng (Kor achtste rit: Manfred Winter (OD1) - Franz Knen- buhl (Zwi); negende rit; Piet Kleine (Ned) - Vladimir Ivanov <Sov): tiende rit: Gilbert van Eesbeeck (Bel) - And rew Arron (Can): elfde rit Lennart Carlsson <Zwe> - Masahiko Yamamoto iJapt; twaalfde rit: Herbert Gundoif (Oosi - Ivano Bamberghi (Itai, der tiende rif Jan Egil storholt (Noo) - Dan Carroll (VSt); veertiende rit: Loris Vellar (Ita) - Jan Derksen (Ned); vijf tiende rit: Sergej Martsjoek (Sov) - Eric Heiden (VSt); zestiende rit: Amund Siöbrend (Noo) - Dan Johansson (Zwe). SEEFELD - De Russin Raisa Smeta nina heeft dinsdagmorgen de 10 km cross country van de Olympische win terspelen gewonnen. Ze legde de af stand af in 30 min. 13,41 sec. De Finse Helena Takalo, die goud ver overde op de 5 km, werd tweede in 30.14,28 en de Russin Galina Koelako- va. die zondag haar bronzen medaille op de 5 km moest teruggeven omdat ze po sitief reageerde bij de dopingcontrole, werd derde in 30.38,61. Raisa Smetanina nam op de 10 kilome ter revanche voor de nederlaag die zij zaterdag leed op de 5 kilometer tegen de Finse Helena Takalo. De 24-jarige Rus sin, sporlerares in Sikskar, liet ditmaal haar grote rivale achter zich en ver overde na het zilver op de 5000 meter nu het goud.Helena Takalo was overigens de enige deelneemster die zich met de Russen kon meten. Toch kon ook zij niet voorkomen dat ze al snel een achter stand had op Smetanina. De uitslag van de 10 km cross country voor dames is: 1. Raisa Smetanina (Sov) 30.13.41; 2. Helena Takalo (Fin) 30.14.28; 3. Galina Koelakova (Sov) 30.38,61; 4. Nina Baldisjeva (Sov) 30.52.58: 5. Eva Olsson (Zwe) 31.08.72; 6. Sinaida Arno- sova (Sov) 31.11.23. INNSBRUCK - De Oostduitse combi natie Hans Rinn - Norbert Hahn is dinsdag in Innsbruck Olympisch kam pioen rodelen tweezitter geworden. De Oostduitsers legden de twee manches af in 1 min. 25,60 sec. De Westduitsers Hans Brandner en Balthasar Schwarm werden met 1.25,88 tweede en de Oos tenrijkers Rudolf Schmid en Franz Schachner derde in 1.25,91. Rinn en Hahn, houder van de Europese titel, waren in beide manches het snelst De zege bij de tweezitters betekende dat Oost Duitsland opnieuw op alle drie on derdelen van het rodelen goed was voor goud. In 1972 behaalden de Oostduit sers eveneens drie gouden medailles. Bij de tweezitters moesten zij toen echter de eerste plaats delen met Italië. Vorige week eisten de Oostduitse vertegen woordigers Detlef Günther bij de heren en Margit Schumann bij de dames de Olympische titel eenzitters op. Het eindklassement van het rodelen he ren tweezitters is: 1. Rinn-Hahn (OD1) 1.25.60; 2. Brandner-Schwarm (WD1) 1.25.88; 3. Schachner-Schmid (Oos) 1.25.91; 4. Goelzlwimmer-Groesswang (WD1) dl.26.23; 5. Schmid-Reinhold (Oos) 1.26.42; 6. Zeman-Resl (Tsj) 1.26.82. Een van de prominente gasten bij de Noordse skinummers in Seefeld is sinds dinsdag de Zweedse koning Ka- rel Gustaaf. De 30-jarige koning ver klaarde bij zijn aankomst dat hij de evenementen niet alleen vanaf zijn loge op de eretribune wil volgen, maar dat hij ook zelf op de ski's het parkoers wil verkennen. INNSBRUCK - Het ijshockeylcam van de Verenigde Stalen zorgde in groep A voor een grote verrassing. In hun derde wedstrijd wonnen dc Amerika- met 5-4 van Finland, dat aan het begin van het toernooi was getipt als de winnaar van dc bronzen medaille. De Verenigde Staten, die de eerste overwinning behaalden, heeft even veel punten als de Finnen en maakt een goede kans op dc derde plaats. Al in de eerste periode werd het tegen vallende Finland op een achterstand van 0-2 gezet, Vlak voor het einde van de derde periode, bij een stand van 5-4, slaagde Murto erin de gelijkmaker te socren, maar de Russische scheids rechter Dombrovski keurde de treffer af omdat de puck ln het doel zou zijn geschopt. De coach van de Verenigde Staten noemde dit resultaat van zijn team de grootste overwinning van het jaar. „We zijn naar Innsbruck gekomen om een medaille te wannen. De kans dat we brons pakken, is nu deze zege danig vergroot." Tsjechoslowakye heeft geheel volgens dfe verwachting gewonnen van Polen. Maakten de Russen er zondag tegen de Polen met een 16-1 overwinning een flitsende show van. de Tsjechen hadden daarentegen alle moeite om tot doel punten te komen. Het duel eindigde op 7-1 De wedstrijd heeft de 4500 toe schouwers dan ook geen moment kun nen boeien. Tsjecho-Slowakije. dat zonder Bubla, Augusta en Jiri Novak aantrad, had in Martinec (2x) zijn beste speler In deze zeer sportieve wedstrijd viel de eerste 'penalty' (vrije slag) van het toernooi. In de elfde mi nuut van de eerste periode mocht Jaskierski alleen op doelman Crha af gaan wat de gelijkmaker betekende (1-1). -Het Westduitse ijshockeyteam heeft zich uitstekend geweerd tegen de So vjet Unie Dat er verloren zou worden stond bij voorbaat vast. maar dat de doelpuntenmachme van de Russen bij een stand van 7-3 tot staan kon worden gebracht mag zeker een verdienste worden genoemd. Verder kreeg de So vjet Unie drie doelpunten tegen en dat was tot op heden nog geen enkel land gelukt. De Amerikanen bleven steken op twee Met deze overwinning is de Sovjet Unie na drie wedstrijden nog ongeslagen evenals Tsjechoslowakije Zaterdag ontmoeten de twee landen elkaar Vijf en dertig dagen en zes paar schoenen gebruikte de 56-jarige Kurt Korb uit München om van Athene naar Innsbruck te lopen. Een afstand van 1.375 kilometer. Korb marcheerdd na een initiatief van een skibrillen- firma en ontving voor elke afgelegde kilometer een D-mark. Als mascotte had Korb een opgezette uil meegeno men. INNSBRUCK - De griep blijft in In nsbruck het belangrijkste onderwerp van gesprek, omdat iedereen die nog niet door de griepbacil werd aangetast zich bezorgd afvraagt of hij gezond het einde van de Winterspelen zal halen. In het olympische dorp heeft de medi sche afd. tot dusver 293 gevallen te behandelen gekregen, waarvan het grootste deel griep betrof. De Neder landse afvaardiging is zoals bekend ook niet buiten schot gebleven. Klaas Vriend kon daardoor dinsdag niet op de 5U0 m starten, terwijl ook Jan Derk sen in bed bleef liggen. Piet Kleine, de kamergenoot van Klaas Vriend, heeft uit voorzorg een andere kamer toegewe zen gekregen. De bewaking van het olympisch dorp blijft streng. Enkele electriciens hebben dat aan den lijve ondervonden. Zij wa ren opgeroepen, toen in het olympisch dorp de stroom uitviel. Bij de ingang werd het reparatieteam echter tegenge houden. De mannen konden geen pasje tonen en kwamen niet binnen. •De moeder van John Curry, Rity Curry, heeft voor woensdagavond, wanneer de beslissing valt bij het kun strijden voor heren, nog geen toe gangskaart. Hoewel John zich inspant om een zitplaats voor zijn moeder los te krijgen, gaat Rity liever ergens staan. „Want", zo redeneert zij, „wan neer John weet dat ik op een bepaalde plaats zit. haalt hy misschien iets doms uit." OLYMPISCHE TOEKOMST IJSDANSEN ONZEKER INNSBRUCK (ANP) - Hoewel het ijs- dansen het maximale aantal toe schouwers van 9.000 trok, is de Olym pische toekomst van dit nummer on zeker. Het ijsdansen stond voor het eerst op de programma van de Olympische spe len. Willie Daume, vice-voorzitter van het Olympisch comité, verklaarde dinsdag dat het nog lang niet zeker is dat er over vier jaar opnieuw 'gedanst' wordt. De Duitse oud-olympisch kam pioen kunstrijden, Manfred Schnell- dorfer, verklaarde in dit verband: „Het ijsdansen dat hier vertoond werd, had niets met sport te maken. Het was pure show". (ADVERTENTIE) een miljoen gulden aan prijzen 4conac> Te winnen In de Netfonete Puzzelsktle tb.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 12