PIIET KLEINE: DOODSBENAUWD VOOR EEN SLECHTE OPENING Russin Kulakowa gebruikte doping Schaatser lijkt hoven kleurloze periode uit te groeien JOHN CURRY AAN DE LEIDING NA KORTE KUR OOSTDUITSER WEHLING WINNAAR GOUD OP NOORDSE COMBINATIE Diannede Leeuw start als tweede Eerste honderd meter rij ik altijd wat verkrampt Spelen op radio en televisie Skispringer valt van 90- meter schans RUSSISCHE COACH: NEDERLANDSE DAMES VER ACHTEROP GERAAKT LOTING VOOR 500 METER Thoeni snelste in 1ste manche reuzenslalom Verdeling medailles NEDERLANDERS UIT BUURT VAN GRIEPERIGE CHEF D'EQUIPE IJSHOCKEY DINSDAG 10 FEBRUARI 1976 INNSBRUCK - De Rus sin Galina Kulakowa heeft de bronzen medaille die zij zaterdagmorgen op de vijf kilometer langlauf won. weer in moeten leveren. De dopingcontrole bleek voor haar een positieve reactie opgeleverd te hebben, waarna de medische com missie van het IOC voor stelde om Kulakowa te diskwalificeren. Het olym pisch brons is nu uitgereikt aan de Russin Nina Baldi- cheva, die ook de doping controle heeft ondergaan. De vijf kilometer langlauf le verde een overwinning op voor de Finse Helena Takalo. terwijl Raisa Smetanina uit de Sowjet- Unie tweede werd. Volgens het of ficiële communiqué van 't orga satiecomité in Innsbruck heeft Ku lakowa een medicijn gebruikt die een stof bevatte die op de lijst van verbo .-en middelen voorkomt De diskwalificatie heeft verder geen gevolgen voor de Russin, want in overleg met de internationale ski-bond is inmiddels al besloten k geen verdere sancties toe te pas- sen. Kulakowa mag ook nog aan de komende wedstrijdonderdelen van deze Wlnterspplen deelnemen. Hel is niet het eerste geval van doping waarmee Innsbruck wordt geconfronteerd. Donderdag deden sterke geruchten de ronde dat de Russische winnares van het goud op de 1500 meter schaatsen. Ga lina Slepanskaj-i. bij de doping controle positiel was bevonden. Het goud werd haar echter niet afgenomen, omdat bij de controle een procedurefout was begaan. Hel organisatiecomité volstond toen met de mededeling dat alle controles negatief waren bevon den. en dal was op zich al een op vallende zaak. omdat hiervan doorgaans geen communiqus worden verstrekt INNSBRl'CK IXI'i - Mn Neder landse jurylid mevrouw ENheth Bon lieel't maandag startnummcr twee ge trokken voor wereldkampioene Dianne de l.eeuw bij de verplichte fi guren, die dinsdagmorgen in de op- hlaaslial van Innsbruck worden gere den. Eerste is baar grote tegenspeel ster Dorothy Mamill. de kampioene van de Verenigde Staten. Van de overige kaïisliebslers trok Anell l'loel/.sch starlnunimer acht. en Christine Lrralli (beiden Oost- Duitsland) startnummcr vijftien. Met damesl ijden heelt een bezetting van '11 deelneemsters uit vijftien landen. De drie verplichte figuren, die dinsd;:- op het ijs moeten worden gelegd zijn dezelfde als bij het Europees kam pioenschap in Geneve: de tegenwende. de paragraaf tegen-drie voorwaarts en de paragraaf lus achterwaarts. Het verschil is dal het eerste figuur nu met de rechtervoethet tweeac met de lin kervoet en het derde weer ine: de rech tervoet. moet worden gereden. INNSBRUCK - Zittend op een barkruk met een glas melk binnen handbereik observeert Piet Kleine (25) zwijgzaam de drukte in het vrijetijdscentrum van het Olympisch Dorp. Vier jaar zit de rijzige Drent, afkomstig uit Holland- scheveld, reeds in de Nederlandse kernploeg - „Ik begin tot de oudjes te behoren" -en al is hij gewend geraakt aan het internationale schaatsmilieu, het zal niet in hem op komen om zich spontaan tussen het bonte gezelschap te begeven. Piet Kleine heeft zijn schuchterheid nooit hele maal van zich af kunnen zetten, maar toch is hij de laatste tijd niet meer de gesloten figuur aan wie menig verslagge ver voorbij is gegaan, „omdat die Kleine nooit veel ver telt". Piet Kleine lijkt boven een wat kleurloze periode die achter hem ligt, uit te groeien. Zijn prestaties op het ijs kunnen hier niet los van gezien worden. Eigenlijk kan hij model staan voor de huidige opleving van de schaats sport. Na een paar weinig schokkende jaren heeft Kleine zijn persoonlijke toptijden flink opgekrikt tijdens de opzienbarende recordlawine in Davos. Hij kwam er tot de volgende reeks: 40,8 (500 m), 1.18,5 (1000 m), 1.59,84 (1500 m). 7.16,92 (5000 m) en 15.19,01 (10.000 ml. Toch moet Piet Kleine in de nationale top wederom genoegen nemen met een plaats op de tweede rij en in feite is het nooit anders met hem geweest. Vier keer achter elkaar finishte hij in de Nederlandse titelstrijd als tweede, eerst achter Jappie van Dijk. vervolgens twee maal na Harm Kuipers en dit jaar bleek Hans van Helden duidelijk de sterkste. Qua be langstelling is Piet Kleine tussen de'wal en het schip terecht gekomen. Hij blijft in de schaduw van de opmars van Van Helden, terwijl het ru moer om de overige plaatsen in Leen Pfrornmers keurgroep aan hem voorbij gaat, want een regelrechte bedreiging van zijn positie is er mo menteel niet. Ook aan het internationale front heeft Kleine zich in het verleden tevre den moeten stellen met klasseringen die slechts spaarzaam voor het voet licht werden gebracht. In 1973 tijdens de wereldkampioenschappen in De venter. toen ook de profs vergeefs naar INNSBRUCK - De radio en tele visie besteden ook vandaag ruime aandacht aan de Olympi sche Winterspelen in Innsbruck. Het uitzendschema van de televi sie ziet er als volgt uit: 10.30-11.00 en 12.00-12.25 uur Ned. 1 reportage 500 m hardrijden he ren. 12.25-14.00 en 14.25-14.50 uur Ned. 1: reportage skiën (reuzenslalom hereni. 16 45-18.45 uur Ned. 2: reportage ijshockey, samenvattingen. 22.40-23.45 uur Ned. 1: reportage ijshockey en samenvattingen. Via Hilversum III worden recht streekse uitzendingen verzorgd. Het programma van vandaag ziet er als volgt uit: 08.00-15.00 uur: kunstrijden, ver plichte figuren dames. 09.00-11.15 uur: rodelen, tweeper soons. 09.30-11.00 uur: ski. langlauf 10 ki lometer dames. 10.30-11.30 uur: schaatsen, 500 me ter voor heren. 12.30-14.30 uur ski. rezeslalom he ren. tweede deel 13.00 uur: ijshockey A-groep. Ver enigde Staten - Finland. 16.00 uur: ijshockey A-groep. Po len - Tsjechoslowakije. 20.00 uur: ijshockey A-groep, So vjet Unie - West Duitsland. Woensdag. 09 00-11.00 uur: ski. langlauf, viermaal 10 kilometer heren. 09.30-13.00 uur: schaatsen, 5000 meter heren. 11.30-14.00 uur: ski. slalom dames 14.00 uur: ijshockey B-groep. Roemenië - Bulgarije 14.30-18.00 uur: kunstrijden, korte kuur dames. 17.00 uur: ijshockey B-groep, Joe goslavië - Japan 19 30-23.00 uur: kunstrijden, kuur heren. 20.00 uur: ijshockey B-groep. Zwitserland - Oostenrijk Ontspannen De afgelopen zomer is Piet Kleine naar zijn zeggen veel meer ontspannen te werk gegaan, althans vanaf juni. toen hij de racefiets aan de kant zette na herhaaldelijk in de prijzen te zijn gereden (o.a. drie overwinningen). Kleine: „Ik ben met de Drentse selec tie mee gaan trainen, in het begin drie maal per week en langzamerhand heb ik dat opgevoerd tot zes maal Het trainen in groepjes beviel me uitste kend. Af en toe werd er wat gelachen en daardoor kreeg je een ontspannen sfeer. Als ik alleen loop te sjouwen vind ik het maar een saaie boei. Ik heb nu voor het eerst van de voorbereiding geen groot probleem gemaakt. Ik deed het wel eens een keertje wat rustiger aan als ik geen zin had of zo" .Het blijkt toch de beste r zijn geweest Vanaf het begin van het seizoen rijd ik nu behoorlijk goed, al ben ik beslist niet elke keer tevreden over mezelf geweest Maar het belang rijkste is dat de vorm er dadelijk was en de laatste paar jaar reed ik pas tegen het eind van het seizoen goed. Daarom had ik me ook voorgenomen om er na deze winter een punt achter te zetten als het in het begin weer niet zou lukken" '3CSk.. De prikkel de gunst van het schaatspubliek don gen. werd hij niettemin een uitste kende derde achter de Zweed Claes- son, die door hem op de 10 kilometer naar de titel werd getrokken, en St-en- sen. Het vorig jaar bij het Europese titel gevecht in Heerenveen bereikte Kleine een zelfde klassering. De eindzege ging toen naar Stensen, maar in een fraaie tien kilometerrace moest de Noor het afleggen tegen Kleine, die bij de slotce remonie op het erepodium werd verge zeld van een andere Drent, Harm Kui pers. Gepiekerd Ondanks deze twee in het oog sprin gende prestaties in internationale ti- teltoernooien, was gr van een werke lijke vooruitgang van zijn eigen ni veau niet of nauwelijks sprake. Piet Kleine geeft onmiddellijk toe: „Ik heb twee verloren jaren gehad. Aan het verbeteren van mijn persoonlijke re cords ben ik een hele tijd niet toege komen. Ik heb er veel over gepiekerd waarom ik maar steeds bleef hangen, maar daar ben ik toen niet achter ge komen". De laatste maanden is Piet Kleine evenwel steeds meer duidelijk gewor den, waaraan het kan hebben geschort. „Innerlijk ben ik altijd te gauw in pa niek geraakt als ik om de een of andere reden niet precies het volledige train ingsschema kon afwerken. Als ik die twee maal achthonderd meter tempo nu niet doe. lukt het straks vast niet. dacht ik bij mezelf. Daaróm hield ik me altijd precies aan de schema's, als ik me nou een keer iets minder lekker voelde of wat minder zin had. deed ik het toch. Dat is volgens mij fout ge weest Ik deed gewoon te veel. vooral het vorig jaar heb ik me een beetje over de kop gewerkt. Ik heb veel te weinig in de gaten gehad dat je ook een eigen inbreng moet hebben in de training. Alles heb ik te slaafs gedaan, zonder er bij na te denken". Voor Piet Kleine blijft de racefiets onmisbaar in zijn voorbereiding, hoewel de meningen hierover momen teel verdeeld zijn. „Die fiets is voor mij de prikkel om me weer goed te kunnen voorbereiden op het schaats seizoen. Ik zou heslist niet dadelijk in het voorjaar met het loopwerk, wat ik toch al niet zo leuk vind, kunnen be ginnen. Inderdaad zeggen sommigen nu, dat fietsen niet meer het beste is voor een schaatser. Een wielrenner mist op de schaats het explosieve voor de korte afstanden. Misschien zit daar wel wat in. Jan Bols begon ook pas beter te sprinten toen hij helemaal met het fietsen was gestopt". „Ik kom op de 500, 1000 en 1500 me ter niet snel genoeg op gang. Meteen knallen, dat lukt me niet. Daarom rijd ik de eerste honderd meter van de sprint altijd wat verkrampt Ik ben doodsbenauwd voor een slechte ope ning Ik zal mezelf nog meer in de hand moeten krijgen, waarschijnlijk gaat het dan beter. Op de 1000 en 1500 meter moet ik het helemaal van de laatste voile ronden hebben, maar dat ik op die afstanden nog eens zo hard zou gaan had ik nooit verwacht" De lange, zwierige slag van Piet Kleine oogt nogal traag, maar uit zijn toptijden blijkt dat dit bedriegelijk is. Kleine. „Ja, ik hoor de mensen wel eens zeggen: toe nou slome, kun je niet harder? Maar mijn stijl is nu eenmaal zo en die kan ik niet veranderen. En me leeg vechten doe ik heus wel, want waarom zou ik anders een hele zomer gaan trainen? Dat doe ik toch zeker niet voor de flauwe kul. Ik weet echt wel wat het is om kapot te zitten al is er een verschil met het wielrennen. Bij het schaatsen moet je altijd in staat blijven om aan je techniek te denken, want het blijft voor mij een technische sport. Fietsen is alleen maar een kwes tie van hard die trappers ronddraaien, daar komt geen denkwerk bij te pas". Postbode Voordat Piet Kleine, die als enige schaatser van de kernploeg over een eigen supportersclub (350 leden) be schikt, zich door de duisternis naar de Nederlandse flat begeeft om van zijn nachtrust te genieten (om half zeven staan de schaatsers 's morgens op), roert hij nog een voor hem belangrijk punt aan. „Als ik het seizoen weer thuis kom heb ik geen werk en daar zit ik we! een beetje over in. Een paar jaar geleden kon me dat niet zo veel schelen, maar ik word wat ouder en wil wel wat zekerheid. Tot december heb ik in de wegenbouw gewerkt, maar toen werd ik ontslagen. Er was geen werk meer. Ik hoop eigenlijk op een baantje bij de PTT. als postbode of zo. Dat lijkt me nou leuk". INNSBRUCK (ANP) - Tijdens de eer ste training van het schansspringen is de Zweedse skispringer Thomas Lundgren vrij ernstig gewond ge raakt. Vlak voor de afsprong van de 90 meter-schans verloor Lundgren de ba lans en tuimelde naar beneden. Hij werd met een shock en arm- en been wonden naar het ziekenhuis gebracht. INNSBRUCK iANPi - Rosi Mitter- meier. de winnares van de afdaling voor dames, kan in de voetsporen van de beroemde Franse skiër Jean Claude Killy treden. Killy was tot nu toe de enige die alle alpine skinummers op de Olympische spelen won. Na haar zege in de afdaling zijn de kansen van Rosi aanmerkelijk gestegen, omdat de sla lom en de reuzeslalom specialiteiten van haar zijn. INNSBRUCK (TASS) - De man achter de successen van de Russische schaatsters, Boris Stenin. zei maandag in een interview Jat de terugval van de Nederlandse dames te wijten is aan het feit dal niet tijdig naar vervanging is gezocht. „Tegenwoordig kan niemand het zich meer veroorloven nederlagen te lei den omdat verjonging niet op tijd ls doorgevoerd. Het meest sprekende voorbeeld zijn de Nederlanders. Met At-je Keulen-Deelstra en Slier. Baas-Kaiser beheersten zij het schaatsen. Nu deze zijn weg gevallen en er niet op tijd naar vervanging is gezocht, is Nederland ver terug geworpen. Na de Olympische spelen van 1964 in dit zelfde Innsbruck, hebben wij ook zo'n periode gekend. Ook wat betreft trainingsmethoden raakten we ach ter op. Over de goede resultaten van zijn pupillen zei Boris Stenin: „Ik ben na tuurlijk blij dat we bij de dames weer schaatsnatie nummer één zijn. Ik verwacht echter in de nabije toekomst van de Verenigde Staten en spe ciaal Oost-Duitsland met Kessow en Bautzmaan nog wel de nodige con currentie." INNSBRUCK «rit John Curry, die veertien dagen geleden in Gerieve Europees kampioen werd. heeft na de korte kur de leiding hij hel Olympi sche kunstrijden heren. Ilij ging de Kussisehe wereldkampioen Srrgej Volkov. eerste na de drie verplichte figuren, voorbij. dan zés maal 5.9 Dé asblonde Volkov was niet hoger gekomen dan viermaal 5.8. Béiden werden nog overtrollen door het Canadese muzikale wonder kind Toller CranMon. wiens fenome nale danskunst door de jury werd be loond met negenmaal 5.9 Aangezien Cranston matig door de verplichte fi guren was gekomen izevcndci. is hij geen al te serieuze kandidaat voor de eindzege. Voor Curry was van belang dat twee gevaarlijke mededingers de OosLduItse wereldkampioen van 1971 Jan Hoffmann en de Europese kam INNSBRUCK (ANP» - Jan Bazen start als eerste Nederlander op de 500 meter hardrijden voor heren. Bazen komt in het zevende paar uit legen de Oosten rijker Berend Schabus. Een rit later rijdt Mans van Helden tegen de Zweed Mats Wallberg. De derde Nederlander. Klaas Vriend, rijdt in het vijftiende en laatste paar tegen de Japanner Mikio Oyama. De uitslag van de loting 500 meter voor heren is als volgt: eerste rit: Emmanuel Michon iFra. - Archie Marshall 'G -Br i, tweede rit: Peter Muller iVSi - Bruno Toniolli 'Itai. derde rit: Evgen.v Koell- kov iSovi - Horst Freese iW.-Dld», vierde rit: Gaelan Boucher iCani - Ar- nulf Sunde (Nooi. vijfde rit. Johan Granalh (Zwei Masaki Suzuki (Japi. zesde rit: Ha Lee Young (Kon - Pertu Niittylae (Firn. zevende rit: Berend Schabus cOos» - Jan Bazen iNedi. achtste rit Mats Walberg 'Zwei - Hans van Helden iNedi. negende rit: Heinz Steinbereger 'Oosi - Haraid Oehrne iO.-Dldi. tiende ril Vaiery Moeratov iSovi - Dan Immerfall iV.si. elfde rit: Tom Overend (Can) - Norio Hirate (Japi. twaalfde rit; Colin Coates <Ausi - Kay Stenshjemmet iNooi. dertiende rit Andrej Maiikov (Sovi - Oloph Gra natin (Zwei. veertiende nt: James Cha- pin i VSi - Jan Egil Storholt iNooi. vijf tiende rit Klaas Vriend (Ned/ - Mikio Oyama (Jap). INNSBRUCK - De Italiaan Gustavo Thoeni toonde zich de snelste in de eerste manche van de reuzenslalom heren. Hij legde het parkoers af in I minuut 44.19 sec. De 22-jarige Italiaan, olympisch kampioen 1972 en twee voudig wereldkampioen, kan de zege nauwelijks nog ontgaan. In de eerste manche nam hij een voorsprong van 0,41 seconde op de Zwitser Ernst Good, een marge die tegen een specia list als Thoeni in de tweede afdaling vrijwel niet goed te maken is. De Zweed Ingemar Stenmark. zo'n tweeënhalve seconde minder snel. noch de Oostenrijker Hansi Hinterseer. kon zich voor zo'n 10.000 toeschouwers op de Axamer Lizum waarmaken. Ook de Italiaan Piero Gros. voortreffelijk op dreef dit seizoen, heeft al een te grote achterstand op de Italiaan om nog op goud te kunnen rekenen. De piste had een langte van 1525 meter en een hoogteverschil van 450 meter. Er waren 63 poortjes in het parkoers opgenomen. De tweede manche staat voor dinsdag op het programma. De uitslag van de eerste manche is: 1. Thoeni ritai 1.44,19: 2. Good (Zwii 1.44.60: 3. Hemmi (Zwi) 1 45.41; 4 Mahre <VS) 1.45.58: 5. Gros (Itai 1.45.69. 6. Pargaetzi <Zwii 1.46.16: 7. Hinterseer (Oosi 1.46.46: 8. Stenmark (Zwei 1.46.51: 9. Radici 'Itai 1.46.87. iO.Bieler Hta. 1.47.00. De Oostenrijker Franz Klammer, olympisch kampioen afdaling, miste in de eerste manche een poortje en werd gediskwalificeerd. INNSBRUCK - De Oostduitser Ulrich Wehling heeft maandag tijdens de Olympische winterspelen in Inns bruck de Noordse combinatie ge wonnen. De zilveren medaille was voor Urban Hettich uit West- Duitsland, die na het schansspringen nog op de elfde plaats stond. De bron zen medaille was voor Konrad Win kler (ODD. De dertiende plaats op de 15 kilometer langlauf was uiteindélijk voor Ulrich Wehling voldoende voor oe gouden medaille in de Noordse combinatie. Zijn voorsprong na het springen van de 70-meter schans was zo groot, dat nie mand meer een bedreiging vormde voor de Oostduilser. die vier jaar gelden in Sapporo ook a! de combina tie had gewonnen Verrassend was de tweede plaats van de Westduilser Urban Hettich. Hij won de langlauf met overmacht Zijn voor sprong op nummer twee. de Noor Stein Gullikstad bedroegtmeer dan een minuut. Hettich rukte door die over winning op de langlauf op van de elfde plaats, die hij na het schansspringen bezette, naar de tweede in het eind- klassement. Voot Hettich zelf was die tweede plaats ook een verrassing. „Ik had niet dur ven dromen, dat ik de zilveren me daille zou winnen. Ik ben aan de lang lauf begonnen met de gedachte, dat een plaats bij de eerste zes het hoogst bereikbare zou zijn". Door tweemaal goud te winnen op de Noordse combinatie evenaarde Ulrich Wehling de prestatie van de Noor Jo han Gróttumsbrate.i. die in 1928 en 1932 als eerste eindigde Voor Wehling was het tweede gedeelte van de lang lauf een formaliteit, on dat voor de Fin Rauno Miettinen na ziven kilometer de kansen op een medt-ille al waren verkeken. Alleen een wonoer had toen de Oostduitser nog van de eerste plaats kunnen verdringen. Dé'uitslag van de langlauf is: 1 Urban Het tich iWDli 48 min 1.55 sec.: 2 Siein Gullik stad iNooi 49.04.07. Nikola» Nagowjlsjin (Sovi 49.05.97: 4 Tom Sandberg iNooi 49.09.34 5 Jan Legierski 'Pol49 39.05; 6 Günter Deckert iODIi 49.51.00: 7 Konrad Winkler (ODIi 49,51,11. 8 Valen Kapajev iSovi 49.53.26: 9 Jukka Kuvaja iFini 50.03.26: 10 Josei" Pospisil <Tsji 50.14.69. Het eindklassement van de Noordse combi natie luidt (respectievelijk; springen, lang lauf en totaal in oumeni 1. Ulrich Wehling (ODD225.5 197.89 423.39: 2 Urban Hettich (WDIi 198.9 220.00 413.90; 3 Konrad Winkler .ODD 213.9 203.57 417.47. 4 Rauno Miettinen <Fim 219.9 191.40 411.30. 5. Claus Tuscnerer (ODIi 218.7 190.31 409,51. 6. NikolaJ Nogowltsjin iSovi 196.1 210.34 406.44: 7. Valeri Kapajev iSovi 202.S 203.24 406,14; 8. Tom Sand berg (Nooi 195.7 209.83 405.53. INNSBRUCK - De verdeling van de medailles na de zesde dag van de Olympische winterspe len te Innsbruck, met alleen nog de beslissingen bij het ijsdansen voor de boeg. ziet er als volgt uit: Sowjet-Lnie 8 3 5 Oost-Duitsland 5 4 3 Verenigde Staten 1 3 3 West-Duitsland I 3 I Oostenrijk 1 1 1 Finland 1 1 1 Zwitserland 0 1 1 Canada 0 1 0 Italië 0 0 1 Noorwegen 0 0 1 INNSBRUCK - In de olympische wintersportplaats Innsbrur k duurt dr griepepidemie onverminderd voort. Tientallen deelnemers aan de winter spelen moeten bet bed houden. Vooral de Oostenrijkse ploeg wordt erg ge dupeerd. Vier Ijshockeyers kunnen niet worden ingezet, maar er zijn ook diverse patiënten in andere sport tak ken. liet dagelijkse hullrtin van de Oostenrijkse equipe is in hoofdzaak een ziekenrapport. Op dit moment zijn nog geen promt nentc sportlieden door de gnep geveld De Nederlandse hcrenschaaLsers, die dinsdag aan hun olympisch pro gramma beginnen, mogen beslist niet in de nabijheid komen van chel d'equipe Jan Busschcr. bij wie ook de eerste griepverschijnselen zijn gecon stateerd. Bij de Noorse schaatsers is sprintei Pjer BJoerang uitgeschakeld. Hij zaJ niet starten op de beide afstanden waarvoor hij stond ingeschreven, dl 500 en JOOO meter. Ook buiten het deelnemersveld zijn diverse grieppa- tiènlen Zo kunnen drie juryleden voor het kunstrijden niet In actie komen en hetzelfde geldt voor verschillende ver slaggevers, onder wie de Nederlandse televisiecommentatoren Fred Racke en Ard Schenk. Ludmila Pakhomova en Alexander Gonshokow dansten naar goud INNSBRUCK (ANP! - Het Russische paar Ludmila Pakhomova en Alexan der Gorshokow heeft bij het ijsdansen in Innsbruck maandag de gouden me daille gewonnen. Het eveneens Russische paar Irma Moiseeva en Andrei Minenkow beeft beslag gelegd op de tweede plaats. Het brons ging naar dc- Amerikanen Col- 'leen O'connor en James Millns. INNSBRUCK IANPi - In groep B van het Olympisch IJshockey-toemooi heeft Japan de eerste overwinning be haald. Zwitserland werd met 6-4 (1-2, 4-1 en l-l i verslagen. Joegoslavië heeft maandag in groep-B gewonnen met 3-5 van Bulgarije. De periodestanden wa ren 3-1. 1-0 en 4-4. DAMCLUB TH0LEN GELIJK TEGEN 3E TIENTAL DC GOES VLISSINGEN - Lijstaanvoerder Tho- len in de Ie klas groep I van de Zeeuwse dambond moest afgelopen week een punt afstaan aan het derde tiental van de Goese damclub. Met 16 wedstrijdpunten staan de Tholenaren nog stevig aan de .leiding, hoewel Middelharnis maar één verliespunt meer heeft in deze groep met nog en kele inhaalwedstrijden. Goes III als lantaarndrager behaalde overigens zijn eerste wedsirijdpunt in deze competitie. In de hoofdklas werd de laatste wedstrijd gespeeld tussen Souburg en St-Laurens dal tevreden huiswaarts kon keren met een 7-13 overwinning. De damclub St-Laurens kan op een geslaagd toernooi terugzien in de hoofd- klas door als 3e te elndigc-n in deze competi tie. Met betere bordcijfers 60-60 werd Aag- tekerke ook nut zes punten juist gepas seerd. Goes III - Tnoken 10-10 1 J Knekaard-J. A v Akkeren 0-2. 2 M Quakkelaar-P. Nieu- wenhuyzen 0-2. 3D. J v. Daalen-P. v d. Velde 2-0, 4 W de Leeuw-C Droogers 0-2. 5 L. Dekker-I. Lindhout 1-16 H. Lagendijk-A. Lin- denberg 0-2.7 H C. Mulder-S Schot 2-0. 8 G. v. Riet-C. v. Dijke 2-0. 9 J Tilroe-A. v. Akke ren 2-0. 10 J Sonnevijle-W A Boogerd 1-1 's-Gravenpolcier III - Oostkapelle 15-5: 1 J J. Ganseman-L Wattel 1-1. 2 N Tramper-G Wattel 1-1. 3 A Blankenburgh-A. W. Smit 2-0. 4 W. Neeis-J. A. LOWS 2-0. 5 O. WTskerke-L. Adriaanse 2-0. 6 M. v. d. Plasse- J. Poppe 1-1. 7 P. Versiuis-A. Francke 2-0. 8 J v. d. Does-J. Elzlnga 2-0. 9 en 10 remise wegens dispensatie Middelburg II - Lammerenburg II 13-7: 1 P. de Ruyter-A. Francke 1-1. 2 P. Walraven-M. Boone 2-0. 3 P. Coppoolse-I. Vinke 2-0. 4 J. Boon Sr-F. Brasser 0-2. 5 D. Kasse-D. Ce Buck 2-0. 6 A Baaycns-H. Scheuten 2-0, 7 J. Kooi-B Bisoen 2-0. 3 L. Boon-H. L. de Wit 0-2 9 en 10 remise. Soubure-St-Laurer-s 7-13 1 A. de PagtO-Ltl Davidse 0-2. 2 J. v Eenennaam-P. Walraven 0-2. 3 1- v Soeler.-I. Flipse 0-2, 4 P. FTlius-P Willemse 1-1. 5 F. v Eefchout-L. Walraven 1-1. 6 J Brasser-L Adriaanse 0-2. 7 F v Dixhcom-L Kesteloo 0-2. 8 P v Splunter-J. a Kesseiaar 2-0. 9 J. Kaljouw- Lw. Davidse 2-0.10 L v d Zande-P de Kam 2. 's-Gravenpolder 3. St-Laurens 4. Aagtekerke 5. Souburg 6 DOS 7. Goes II 6 4 2 0 10 6 4 119 6 2 2 2 6 6 2 2 2 8 6 2 0 4 4 6 2 0 4 4 6 114 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9