Laat de dames maar schuiven... SGP Arnemuiden: tv is kijkkast van de duivel een 'Gaslantaarns' op Markt Arnemuiden Snorfiets niet snor? Ongerechtvaardigde illusies over de personeelsraad Kunstijsbaan Kopen van eigen huis Keuring voor raadsleden Schaatsen op 976 DINSDAG 10 FEBRUARI 1970 w PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Nog iets te melden? Bel 01184-15144 toestel 19 TEGEN PLAATSING CENTRALE MAST „IN ARNEMUIDEN WORDT ZEER VEEL NAAR TV GESEKEN, ZELFS OP GODS DAG" ARNENUIDEN Het voorstel van b- en w. een centraal antennesysteem te plaatsen In bet nleuwbouwplan 'Bra- lienbuxg' heeft in de maandagavond gehouden gemeenteraadsvergadering niet de instemming gekregen van de SGP-raadsfractie. Het voorstel met bet systeem is 63.120 gemoeid werd aangenomen, maar de drie SGP- raadsleden lieten vooral om principië le redenen een zeer duidelijk neen horen. Zo stelde heer P. W- van Leerdam namens de gehele SGP-fractie, tegen te zijn omdat 'de tv heeft meegewerkt aan de ontkerstening van ons volk'. Bovendien voelde de SGP-fractie niets voor een in het plan gesignaleerde dwang: iedereen die in Brakenburg gaat wonen of laa1 bouwen is ver plicht een aansluiting te nemen op d6 centrale mast- De kosten worden dan over alle aansluitingen omgesla gen. Wethouder Jas. van Belzen verdedigde het voorstel- „Dat betekent" zo hield hij öe heer Van Leerdam voor, „dat u kiest voor masten op alle daken. Dat is weinig fraai. Het gaat hier om een bovenwijkse voorziening. Wethouder J- Theune richtte zich eveneens tot de SGP-woordvoerder: .Heeft meneei Van Leerdam een statistiek aange legd hoeveel mensen er tot het chris tendom zijn gekomen door de tv?" De heer Van Leerdam: „Ik ben ervan verzekerd dat als God mensen bekeert het geen week duurt of de televisie staat op de stoep." Wethouder Theune: ,Dat vind ik zeer naief van u. Alle media moeten wor den gebruikt om het Christendom te 1 verbreiden." De heer C. Marijs (SGP): „Dat men de wijk wil vrijhouden van een mas- tenbos heeft iets sympathieks Maar men moet de aansluiting niet opleg gen onder dwang. Wij hebben ernstige bezwaren '-egen het medium tv. Prof. Wisse, naar ik meen een geestverwant van onze commissaris, heeft gezegd de tv is een kijkkast van de duivel. Dat laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Er moet droevig gecon stateerd worden dat er heden ten dage in Arnemuiden zeer veel naar de j tv wordt gekeken, zelfs op Gods dag, j jjiaar de Bijbels blijven als oude al manakken in de kast liggen. Hoewel ook de heer W. J. van Dijke! gingen de gen in de raad tenslotte met het voorstel mee. De SGP-fractie wilde zich principieel opstellen bij het voorstel j 5000 beschikbaar te stellen voor de bejaardensoos voor de aanschaf van een wedstrijdbiljart. De heer Marijs stelde lüerbij dat men veel over heeft voor de bejaarden. „Ten tijde des avonds zal het licht zijn", aldus de heer Marijs, „maar een biljart van ƒ5000 zien wij niet zitten." Met de drie stemmen van de SGP-fractie te gen werd het voorstel aangeno men. Een principiële SGP-stellingname deed zich nogmaals voor bij een voorstel geld uit te trekken voor leermiddelen voor de openbare lagere schooi- Men gaat hier één uur in de week gods dienstonderwijs geven. Het ging er de SGP-raadsleden om dat bij de aan- Scheidsrechters- vereniging hield zaalvoetbal toernooi in Hulst HULST Omdat de gehele voetbal competitie zondag stil lag organi seerde de soheidsrechtersvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen een zaalvoetbal-' toernooi in sporthal Den Dullaert' in Hulst. De deelnemende verenigingen waren ingedeeld in twee poules, te weten poule 1: Clinge, Philippine en Scheidsrechtersverenieing West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Poule 2: Koewacht, Ria en Terhole. Om 14-00 uur begonnen de wedstrij den. In de poules werden 20 minuten per wedstrijd gespeeld, in de finale- westrijden werd 30 minuten gespeeld. Uitslagen: Koewacht - Terhole 3-0; Philippine - Scheidsr. 3-0; Ria - Terho le 2-3; Clinge - Scheidsr. 1-0; Ria - Koewacht 4-0; Philippine - Clinge 0-2. Hierna werden de finale wedstrijden gespeeld om de 5e en 6e plaats: Scheidsr. - Terhole 2-1: om de 3e en 4e plaats. Philippine - Koewacht 0-5. De finalewedstrijd tussen Clinge en Ria, werd uiteindelijk gewonnen door Ria met 3-1, Clinge bood zeer goed tegenstand, was zoniet beter als Ria. Het scoreverloop was dan ook 0-1, 1-1. waarna Ria in de laatste 8 minuten er respectievelijk 2-1 en 3-1 van maakte-; schaf van Bijbels voor de oude verta ling zal worden gekozen. Zo hoorde men de heer M- van Asselt opmerken: „De nieuwe vertaling is een stuk ont kerstening." Wethouder Van Bel verontwaardigd: „Wat zegt u?" Wethouder Theune: „We zullen maar afgaan op ds. Post. die de to moet doen." De heer P. Koppejan (algemeen be lang): „U gelooft toch niet dat ds. Post een man is om de nieuwe verta ling aan te schaffen?" De heer Ma rijs: „Ds. Post heeft mij verteld dat de oude vertaling ook wetenschappe lijk de beste is" GEMEENTE TERNEUZEN: INFORMATIE 0NI OVER VISVERGUNNING GAF FOUTE INDRUK TERNEUZEN De gemeente Terneu- zen vindt, dat de hengelaarsvereniging OM in een advertentie een onjuiste indruk heeft gewekt over de mogelijk heden en kosten van een gemeentelij ke visvergunning. In de advertentie stond, dat hei laars die geen lid zijn van ONI voor de gemeentelijke vergunning twintig gulden moeten betalen en en dan uitsluitend de Otheense Kreek en het viswater De Bron tot hun beschikking zouden hebben. Volgens de gemeente Temeuzen kunnen hengelaars die zijn aangesloten bij een hengelclub in de gemeente (dus niet alleen bij ONI) echter al voor twaalf gulden aan een dergelijke ver gunning komen en daar mee in de Otheense Kreek en De Bron vissen. GEMEENTE HAD EEN GOED 1975 BORD "MIDDELBURG' STOND TOCH GOED... ARNEMUIDEN - In een korte terug blik op 1975 heeft burgemeester J. de Jonge van Arnemuiden in de maanda gavond gehouden gemeenteraadverga dering geconstateerd dat dit voor de gemeente een goed jaar is geweest. Diverse voorzieningen kwamen tot stand, oude wensen gingen in vervul ling. Hij dacht daarbij aan de nieuwe verbindingsweg met Middelburg, de vernieuwing van de torenspits, de re constructie van het Schuttershof, de brandweergarage. verbetering van straten en de verbouwing van het gemeentehuis, die nu de voltooing na dert. Markt krijgt, door de reeds geplande nieuwe bomen en nog te plaatsen 'gaslantaarns' een bijzonder mooi aanzien, er is sprake van verde re bouwactiviteiten in het plan Bra kenburg en er is grond aangekocht voor uitbreiding van het sportvelden- complex. De gemeenteraad hechtte maandaga vond vlot zijn goedkeuring aan voor stel tot aanschaf van nieuw meubilair voor de christelijke kleuterschool, de aankoop 5000) van nieuw brand weermateriaal, een voorstel tot het bouwrijp mamaken van grond aan de Walstraat- (sloopkrediet) en eenvoor- stel om voor 11-000 verbeteringen te laten uitvoeren aan de ambtswoning vqn de burgemeester. De raad ging ook akkoord met een 'nagekomen' voorstel om voor 300 een udo scheepsanker aan te kopen, dat een openbare school. Het anker is bijna drie meter lang- Bij de mededelingen kon burgemees ter De Jonge nog onthullen, dat het bord 'Middelburg' in de omgeving van de Arnebrug thans op de juiste plaats is gezet. De heet De Jonge zei een brieg te hebben gekregen van zijn collega Wolters van Middelburg, waar uit onder meer bleek, dat het bord heel vaak in de Ame werd gemikt. 'Maar', zo moest burgemeester De Jonge terugkomen op de eerdere stel ling dat Middelburg het bord maar brutaalweg' aan de verkeerde kant van de Arae had gezet, zodat enig gebied werd geannexeerd, "het bord zal waarschijnlijk goed gestaan 'neb ben, want de brug is Middelburg en een boerderij over de brug ook-' Naar aanleiding van een vraag van de heer G. den Hartog (AR) bevestigde burge meester De Jonge dat men in de toekomst de 'toegang' tot Arnemuiden bij de haven wil verfraaien. Van dit streven zijn de bewoners van woonbo ten in de haven op de hoogte gesteld. In de toekomst wil men de woonar ken daar niet permanent laten liggen. Overigens, zo bleek uit de toelichting van de raadsvoorzitter heeft de ge meente niets 'op te zeggen' of in te trekken, de hav?n is van Rijkswater staat. In de situatie van thans zal de eerste jafen geenverandering komen, zo verwachtte burgemeester De Jon ge. Aan het begin van de raadsvergade ring deelde de voorzitter nog mee. dat dinsdagmorgen 24 februari Arnamui- den commissaris der koningin dr C. Boerden en mevrouw Boertïen op Sinds ongeveer 1968 heeft de onderne mingsraad gefurfktioneerd. Wanneer nu de maatstaf wordt aangelegd wat er sinds die tijd, mede door de Wet. op de Ondernemingsraden tot stand gekomen is, kan gerust gesteld wor den, dat het veel geweest is- Voor ondememingsraadleaen, die hun taak goed wülen vervullen is dit een moeilijke teak. Een taak die niet eindigt met het bijwonen van de ver gaderingen, maar die kennis van za ken van het bedrijf vereist, waarvoor scholing nodig en mogelijk is en een grote mate van verantwoordelijkheid voor het totale bedrijfsgebeuren, zo wel ten opzichte van de zogenaamde 'achterban' maar ook ten opzichte van de bedrijfsleiding. Zij dienen te die nen en het welzijn te bevorderen van allen die bij het bedrijf of instelling betrokken zijn. lm dit verband dient voor de ondernemingsraad!eden het woord 'dienstverlenig* bovenaan de lijst te staan. De bezinning hierop alleen al is zinvol- De gekozen onder nemingsraadleden zij de spreekbui zen van alle medewerkers- Zij verte genwoordigen dus de reeds eerder en vaker genoemde 'achterban'. Ook deze zal dus positief hieraan moeten deel nemen- Of dit gebeurt is een grote vraag. Wanneer het samenwerkingsverband tussen bedrijfsleiding en personeel op timaal wil zijn dan kan men zich afvragen waar men nu aan de top. met name bij de regering mee bezig is om de bestaande ondernemingsraad om te vormen tot een personeelsraad. De belangrijkste wijziging bestaat hierin dat de voorzitter werkgever eruit moet. Mits zinvol toegepast kan men voor meer inbreng en meer me dezeggenschap zijn. maar het is totaal niet zinvol als, zoals het in het voor nemen ligt, op geen enkel punt de verantwoordelijkheid voor het bedrijf niet te willen aanvaarden. De personeelsraad kan in dit verband alleen leiden tot een konflikt model i plaats van het gewenste harmoniemo del waarmede tot op heden bijzonder nuttige resultaten zijn bereikt. De hamvraag is wie er nu eigenlijk zo staat te drammen voor een perso neelsraad? Wanneer wij zien en lezer, dat dit een punt zou kunnen zij waarmede de regerig staat of valt. dan vraagt een weldenkend mens zich zeker nu. met de vele aanmerkelijk grotere problemen die aan de orde zijn. af hoe of het zit. Naar de mening van ondergetekende, fijn :s anders- Het za! nog moeten blijken of anders iderdaad fijn is- J. C- van Spjunder, In de PZC van 6-2-"76, stond onder de ze rubriek een brief van leerlingen van de Waayenburghschoo-: uit Mid delburg, over het eventuele aanleggen van oen kunstijsbaan in Zeeland- Als ik hier en daar de mening van an deren hoor, dan zijn de leerlingen van de Waayenbunghschool echt niet de enigen die graag een kunstijsbaan in Zeeland zouden zien verrijzen- Want een kunstijsbaan brengt toch ook weer nieuwe sporten naar Zeeland. Zoals ijshockey voor de jongens, en net be oefenen van kunstrijden voor de meis jes. Een men heeft hier gelijk weer een nieuwe vorm van recreatie bij. zodat ook de ouderen (waaronder ook veel schaatsliefhebbers), eens in de avonduren en weekeinden een baantje kunnen trekken. En wat toch ook een zeer belangrijk punt is, de Zeeuwse wedstrijdschaatsers zouden dan niet meer buiten de provincie behoeven te trainen. Laat daarom b en w eerst eens over de aanleg van een kunstijsbaan denken, in plaats van plannen te ma ken om het oude stadhuis te verplaat sen. Wat misschien we! leuk is om naar te kijken als terugblik naar een monumentaal verleden, maar waar uit eindelijk niemand iets aan heeft. En zouden de totale kosten van beide projecten elkaar veel ontlopen? Laat men daarom liever eens een enquête houden onder de bevolking wat die liever wil hebben, een monument uit het verleden, of iets waar men een ge zonde sport op kan beoefenen. M. C. Oosterbaan, Hierbij zou ik graag eens in willen gaan op het betoog van de heer Van Zweeden omtrent het artikel van da: eigen huis (PZC 21-1-76). In de eerste plaats is bet mij niet erg duidelijk hoe men van een maandlast van 600 zoals toch werd gesteld, plotseling 321 kan aftrekken voor het gebruik van een auto. Werd die dan bij dat huis geleverd' Ten tweede is het mi zo dat het arti kel meer sloeg op de te mooie voor stelling van zaken bij de aankoop van het huis. Als blijkt dat maandlasten zich ver dubbelen of daar omtrent, dan is dit een vorm van oplichterij, hoewel wel meer zaken als deze worden omschre ven als 'goed hollands koopmanschap'. Advertenties waar iets wordt aangebo den tegen een prijs die heel anders uitpakt, in ieder geval misleidend is, zouden zeker verboden moeten wor den bij de wei. Dit is zeker één van de vormen van het alom geroemde vrije ondernemerschap. W. L- Wolters Witte Zeestraat 41 Of het nou een avondje AVRO is of wat anders, ik geloof niet dat ze zich in Zeeuwsch-Vlaanderen ooit door de televisie hebben laten voorschrijven wanneer ze wel en wanneer ze niet moeten uitgaan. Een avondje AVRO, daar blijf je voor thuis, heet dat. Ja mn neus! In Zeeuwsch-Vlaanderen heb ben ze het veel te druk met andere dingen. U moet er de krant maar eens op naslaan. Onze Zeeuws-Vlaamse editie puilt soms uit van de berichten over bingo-avonden, prijskaartin- gen, trits- en prognostiekwedstrijden en dan heb ik het nog niet eens gehad over de biljartontmoetingen en de diverse schietingen. Maar in die reeks vrijetijdsbestedingen nemen de activiteiten van de damessjoelclub in Hulst toch wel een aparte plaats in. Hotel de Vilder aan de Kone Kerkstraat op een vrijdagavond. Mannen zitten aan tafeltjes ach ter pinten en speelkaarten. Aan het plafond hangen feestslingers, ter nadere aankondiging van een komende teeravond. Uit de luid sprekers van de jukebox klinkt de schallende stem tan een me neer, die aandacht vraagt voor zijn soesafoon, kortom ik val met m'n neus midden in een plezante Zeeuwsvlaamse uitgaans avond. Achter, in een hoek van de zaak zit een gezelschapje da mes aan de koffie. Het zijn echt genotes van de mannen, die een paar tafeltjes verder hartstochte lijk aan het bieden zijn. Ze zijn niet meegekomen om hun weder helften wat in de peiling te hou den op him vrije avond 'Ze doen maar', verkondigt een van de da mes, 'laat ze d'r hartje maar eens ophalen'. „Wij doen het met ons spel ook." Ms de koffie op is, verschijnt er een langwerpige bak op tafel. Onmiüdelijk herken ik er een sjoelbak in. Bij deze aanblik ko men de herinneringen aan de au toloze zondagen weer boven, toen menig mens zich bezeten op de sjoelbak stortte teneinde de lan- dige stemming te verdrijven. Maar nu er weer volop benzine te krijgen is, heeft de sjoelbak een plaatsje gekregen op de vlie ring, of in het kruipgat, op de zolderverdieping, naast de ketel van de cv. Maar daar in Hulst zijn ze die sjoelbak trouw geble ven. In het bejaardentehuis "De Blau we Hoeve' zijn ze er regelmatig mee doende en dan is er dus ook nog die damesblub in hotel De Vilder. Om de veertien dagen speelt deze club, die luistert naar de naam 'Wij blijven actief' een competitie. „Naar zo'n avond, daar leven we gewoon naar toe," meldt voorzitster mevrouw Rika Kaijzer, terwijl ze met een lap boenwas de bak glad maakt. .Het is gezellig, je bent ergens mee bezig en anders zit je toch maar te roddelen," vertelt een andere mevrouw. Inmiddels zijn de eerste schijven al geschoven. Mevrouw Maria de Vilder, maakt een slechte beurt. Ik had haar hoger aangeslagen. Want zij was de kampioene van het vorig jaar. Die wordt bij de damescflub van 'wij blijven actief' koningin genoemd. Een plechtig woord eigenlijk voor miss sjoel bak. Voortdurende uitschieters zijn er trouwens niet in de club. Elk jaar gaat de titel van konin gin naar een ander. Wat mij opvalt tijdens het spel is, dat er maar twee keer achter elkaar mag worden geschoven. Ikzelf ken het spel van drie schuitbeurten. Verder blijkt dat de dames niet het instituut ken nen van 't bokje' een sjoelsteen, die bij het schuiven half op een andere schijf klimt en nog een keer opnieuw mag worden inge zet, Maar voor de rest wordt het spel op dezelfde manier gespeeld, al zou ik er persoonlijk de voor keur aan geven om er voor te gaan staan als je aan de beurt van schuiven bent, In Hulst ech ter nemen de dames er hun ge makje van. Ze blijven lekker zit ten. Gelijk hebben ze. Het is tenslotte hun uitgaansavondje. Als ik vraag of de club verder nog statuten of reglementen kent, stapt Maria de Vilder op om een schrift te halen. Daar staat het allemaal in elk lid betaalt per maand twee gulden contributie en per sjöelavond legt elk lid ook nog eens twee gulden uit om degene die de hoogste score op haar naam brengt een geschenkje te kunnen aanbieden. „Dag mag er gekozen worden uit een kop Aandacht voor het spel. Tijdens de vergadering van de Aarden- burgse raad van 6 januari vroeg raadslid de Cl e rek, of 't niet eens zinnig zou zijn om 'n verplichte keu ring in te voeren voor raadsleden. Uitzoeken dus of ze wel geschikt zijn voor hun taak. Raadslid Paridaen zag er wel wat in, maar tevens stélde hij aan wél als voorwaarde, dat 'n raads lid hij 't bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd, moet aftreden. Hierbij doelemd op dhr. de Clerck. Wat dit laatste nu betreft, kan ik volledig achter dhr. Paridaen staan. Want de laatste jaren ih *t steeds zo *t geval geweest, dat, als dhr. de Clerck vragen of antwoorden gaf deze di kwijls aanleiding tot hilariteit gever., maar meer nog tot ergernis. Vooral aan diegene die politiek als 'n serieus iets beschouwen. Het ware beter dat dit raadslid zijn plaats afstond aan 'n jongere kracht, die dan samen me: 't andere zittende raadslid, de PvdA meer tot zijn recht zou kunnen doen komen. H. C. A. van Rie, Mgr. de Backerestraat 26, Eede In Lezers Schrijven van de PZC 3-2-78 konden wij lezen hoe de heer Mes meester uit Arnemuiden zich had geërgerd over de jeugd, welke op zondag schaats had gereden te Arne muiden. Hierbij deed hij eea aanvat op de ouders, als zouden zij aanspra kelijk gesteld kunnen worden voor deze zondagsohending, enz. De heer Meulmeester heeft duidelijk laten merken dat kinderen gedwongen moeten worden de God van hun Va der lief te hebben en te leven volgens him eigen regels en voorschriften. Deze soort d&tatorea kunnen wij ook vinden in Rusland. Spanje en ook in Rome en in praktisch alle poütekB partijen. Vandaar overal de grootste onenigheid, voor handhaving van ei- ww» en godsdiensten- Doch u het volgende lied door las: Zoals gij op eigen deugd en veiligheid. "Kom o mijn vraag, wie horen daar Paul us heeft eens gezegd: Alles is geoorloofd, als wij hierin onze schep per herkennen, waar wij dit alles aan te danken hebben, dus ook het won der van het ijs waar wij allen van mogen genieten, ja zelfs zeven dagen in de week. Onder redactie van Jacques Cats en schotel of een theedoek", legt de peimingmeesteresse uit. Alleen echtgenotes van leden van de kaartclub kunnen toetreden tot "wij blijven actief'. Maar een familielid dat meekomt zal niet de deur worden gewezen „Verga deringen houden we niet," meldt Maria de Vilder „We bespreken alles op de sjoelavond met de leden samen". Verder lees ik in de reglementen dat er geen rond jes mogen vyorden gegeven. Ieder drinkt op éigen kosten. Het oudste lid. mevrouw Sohau- waert-van de Kelen, van zeventig, is op deze avond niet aanwezig. Voor de rest zijn ze er allemaal: de dames uit Axel, Vogelwaarde en Hulst. Mevrouw Rika Kaijzer is aan slag. Ze schuift niet gek. Het plan van de minister van verkeer en waterstaat een lichte bromfiets te ontwikkelen, waar van de berijder geen rielm zou behoeven te dragen, zal dezer dagen realiteit worden. Verwacht mag worden dat op korte ter mijn dergelijke 'snorfietsen' of dan 20 km per uur kunnen rij den. op de markt zullen worden gebracht. Het KNAC-fonds voor jeugdige verkeersslachtoffers is weinig ge lukkig met dit nieuwe vervoer middel op de weg. Gezien de Rt'kc Kaijzer. vooratter van de sjoelclub wrijft de baan glad. Aan het andere eind van de bak wordt zuinig gekeken of de ste nen wel binnen zijn, of er niet een paar half binnen en half buiten de puntenhokjes steken. „Och zegt Rika, 't is eigenlijk gewoon geluk. Net als met kaar ten." Voor het houden van een korte sanitaire stop volg ik de aanwij zingen op een bordje, waar op staat: „Voor de aflaat van het bier, gaat men het beste langs hier." Bij mijn terugkeer heeft Maria de Vilder nog een zorgelij ke mededeling. .Hr zijn wat strubbelingen," zegt zij. ,-Er zijn dames, die liever wülen kaarten dan sjoelen." Verenigde Naties in New York zijn kennelijk dermate in beslag genomen door de wereldproble matiek dat ze om de haverklap zondigen tegen de verkeersregels. De politie van Neio York heeft maandag een staf feitje over de zwaarste gevallen uitgegeven. De Oegandese delegatie maakt hel in New York hel bontst1761 overtredingen in tien maanden, hetgeen neerkomt op twee bon netjes per voertuig per dagHoe wel op ruime afstand zijn de Joegoslavische V' „V .-diplomaten een goede tweede. Ofschoon ze maar een enkele cd-wag en heb ben. kregen ze toch 494 bonnen. Saoedi-Arabiê volgt met 4HO pro cessen verbaal. Portugal heeft er 4452, Brazilië 441, de Sowjel Unie 422 en Ghana altijd nog 418 stuks- Hel twintigtal wagens waarvan de nummers aan de lo pende band worden genoteerd kreeg samen tn tien maanden 8700 bonnetjes. Voor de gemeen te New York, kampend met een chronisch geldgebrek, :s er een lichtpunt: de boe/es brachten om streeks 200JJ00 dollar in het laat je. Ruim honderd hengelaar-, leden van visclub uit de Engelse mid lands. hebben bij een hengelcon- cours in het riviertje de Yure een record gevestigd. Geen enkele hengelaar ving iets ftetA hopelijk lager zijn dan nu bd de bromfietsen» het geval ls. Maar of de ernst van de ongeval len minder zal zijn. wordt sterk betwijfeld. Zeker wanneer het om aannjdingen gaat tussen KNAC-Jeugdfonds houdt zich lx jög met de stimulering van onder zoek njiar de bewte opvang en r©vaSldii*;emogell)kheden van jon gere verkeersslachtoffers. Met na me gaat het om directe eei indi recte hulp aan slachtoffers met hersenletsel, ongeveer 4.000 per Jaar', die langdur.se behandeling vereisen Uit medisch oogpunt wordt de gelogalitterde 'ontduiking' var. de verplichting een ne p te dragen op de b:omm«: oen -. oistrefct onbegrijpelijke zaak geacht Nog afgez;en van te verwachten (SWOV) is om ver- redenen geadviseerd te laten varen. De terog- van normale dezeli-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7