I Laatnü het mes tv uw tutu zetten y Muziekschool Oostburg neemt pijporgel in gebruik 4 Familieberichten Familie berichten IS l W. C. ISTA EN ZN AUTOMOBIELBEDRIJF beveland b.v. I I F 'T" Bertolt Brecht tussen bed en barricade Muziek zonder kop of staart? KUNSTPODIUMINGEWIJD MET EEN 'ACHTERSTEVOREN-ACT' PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 9 FEBRUARI 1970 Heden overleed, nog onverwacht, onze ge liefde zwager JACOB ADRIAANSE echtgenoot van Adriana de Bree in de ouderdom van 73 jaar. Middelburg: L. de Voogd- de Bree Chr- de Voogd Grljpskerke: J. de Bree - P. de Bree-Pieterse Middelburg: J. de Ridder de Bree J. P. de Ridder AFWEZIG: J. P. DEEN arts Ie GOES maandag 9 en dinsdag 10 februari. Collega's nemen waar, Onverwacht ging, tot, mijn diepe droefheid, van mij heen, mijn lieve huisvriend D. BOERSMA op de leeftijd van 78 jaar. M. Evertse West-Souburg, 7 februari 1976 Nieuwe Vlisslngse- weg 109 JACOBUS VAN HARTINGSVELDT weduwnaar van Neeltje Cornelia Oostcrlec op de leeftijd van 78 jaar. Wrede door het. bloed van Jezus Christus. onze Middelaar'- Kapelle (Z.): J. C. van Hartingsveldt M. C. van Hartingsveldt - Hartma- Koos en Ernst Maassluis: J. van Hartingsveldt H. J. van Hartingsveldt Muis Koos, Wïm, Henk. Kees. Jeannette en Peter Middelburg: P. van Hartingsveldt M. L. van Hartingsveldt- Perrier Jacques. Philippe, Hans en Eric Rozenburg: A. van Hartingsveldt M. C. van Hartingsveldt - van Hemert Els. Sjaak, Arend en Mirjam Maassluis. 6 februari 1976 Richard Hollaan 105 Gereformeerd Bejaardencentrum De Schutsluis' Correspondentie-adres: Willem de Zwijgerstraat 8, Maassluis Gelegenheid tot condoleren op dinsdag 10 fe bruari a.s., om 13.30 uur, in De Schutsluis', alsmede in de aula van de allgemene begraaf plaats na de begrafenis, welke om 15.00 uur zal plaatsvinden De rouwdienst wordt, gehouden om 14.30 uur in de aula van de algemene begraafplaats en wordt, geleid door ds. A. J. A af tink. Heden overleed, «acht an kalm. kt Hui» "Werfkampen" te Rilland, mijn innig geliefds vrouw en onae lieve, zorgzame moeder, grot en overgrootmoeder TANNETJE BRUGGEMANKOLE op de leeftijd van 83 Jaar. Bruggema. Amersfoort: H. G. Bruggeman A. M. Bruggeman - Zondervan Hoek van Holland: W. M. Bruggeman H. Bruggeman- Hollander Klein- en achlerklein- kinderen Rilland. 7 februari 1976 Correspondentie-adres: W. M. Bruggeman, Van Caerdenstraat 1, Hoek van Holland, tel. (01747) 3311 De teraardebestelling zal plaatsvinden op woensdag 11 februari te 14.00 uur op de alge mene begraafplaats te Kruiningen, voorafge gaan door een rouwdienst te 13.00 uur in de kapel van Huize Mariaoord, Hansweert-Oost., welke geleid 2al worden door de weleerwaarde heer ds. Kok. Vertrek uit Huize Mariaoord te 13.45 uur. Gelegenheid tot condoleren direct na de be grafenis in Huize Mariaoord. Heden overleed onze lieve zuster, schoonzuster en tante MARIA GERRITJE WISKERKE geboren Moerdijk, weduwe van Willem Wiskerke op de leeftijd van 86 jaar en 3 maanden. Namens de familie: M. Moerdijk J. Moerdijk Nieuwdorp, 7 februari 1976 De overledene ligt opgebaard in het mortu arium te 's-Heerenlïoek. Bezoekuur om 3 uur. De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 11 februari a.s., des namiddags om 14.00 uur, vanuit het Jeugdgebouw te Nieuwdorp- t Heden overleed, zacht en kalm, na een lang durig, geduldig gedragen lijden, voorzien van de H. Sacramenten der zieken, onze geliefde en zorgzame echtgenote, moeder en oma ADRIANA VERBART echtgenote van Jan de Jonge op de leeftijd van 84 jaar. Ovezande: J. de Jonge L. de Jonge-Doene P. de Jonge - Voet Vli ss in gen: W. de Jonge - Vreeke J. Voet-de Jonge Ontario (Canada): B. Verbeem-de Jonge 's-Gravenpolder: L. Clarijs - de Jonge Klein- en achterklein kinderen Ovezande. 7 februari 1976 Mr. Dr. Messtraat 11 De overledene ligt opgebaard in de rouwka mer van 'Stengehof' te Ovezande. Bezoek da gelijks van 14.00 uur tot 15-00 uur. De plechtige uitvaart, zal plaatsvinden op dins dag 10 februari a.s., om 10 uur, in de parochie kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart te Ove zande, waarna de begrafenis op het r.-k. kerk hof aldaar. Avondmis lieden, maaandag, om 19.00 uur in voornoemde kerk. Tot onze grote droefheid vernamen wij het overlijden van ons lid, de heer JACOBUS VOS op de leeftijd van 80 jaar. Wij zullen zijn persoonlijkheid nooit vergeten. Kerkgroep en leden Souburger Ouderkoor Oost-Souburg, 7 februari 1976 Bestuur en medewerkers van de vereniging 'Het Groene Kruis' te Oost- en West-Soburg Ribthem geven met leedwezen kennis van het. overlijden van hun bestuurslid, de heer J. VOS die gedurende bijna 40 jaar de belangen van de vereniging en haar leden heeft behartigd. Wij verliezen in hem een zeer getrouw werker, wiens persoonlijkheid wij nimmer zullen ver geten. M. J. Rottier, voorzitter mevr. J. de Böek - Steenbergen, secretaresse Na een langdurig ziek zijn is overleden, on ze lieve man, vader, zorgzame opa JOHANNES VAN OOSTEN op de leeftijd van 72 jaar. Nieuwdorp: Leen en Adri de Vos- van Oosten Co en Josette Jan en Janneke van Oosten - Hamelink Johan en Antoinette Heinkenszand, 7 februari 1976 Mr. Dr- Meslaan 19 De overledene ligt op gebaard in het mor tuarium Kerkplein 5 te 's-Heerenhoek. Be zoek maandagavond 19.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden te Drie wegen. Vooraf vindt voor familie en be langstellenden een rouwdienst plaats in de Ned Herv. Kerk te Heinkenszand op dinsdag 10 februari 1976, om 14.00 uur. Gelegenheid tot con doleren in het dienst gebouw der Ned. Herv. Kerk vanaf 13.30 uur. Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen en geen toespraken. ««ene A. J. BURGEI Kdte beet S-7. MMeZwa Aanbieding GOEDE GEBRUIKTE WAGENS: Volvo 164 E automatic 1973 Sunbeam 1500 TC 1973 Lada 1500 S 1975 Vauxhall Viva 1973 Mazda 818 1973 Mini 1000 1974 Morris Marina 1.3 1973 Austin 1300 4-deurs 1973 St. JoostdJJk 41, Oosterland. tel. 01114-1495. Wacht er niet mee, laat het nü doen. Later snoeien kan onherstelbare schade aan uw met zorg omringde tuin aanrichten. Een telefoontje en wij komen bij u langs om met onze jarenlange ervaring A vakkundig het snoeimes in uw tuin te zetten. Een hovenier is een tuinvakmar Hoveniers' netpen de natuur een handje boomkwekerij - hoveniersbedrijf-tuinai chitektuur tiS«» goes-nieuwe rijksweg 2b-telefoon 01100-15395 v; ag/s*" J t- OOSTBURG Vijftig a zestig i hebben jaterdagmiddag kennisge maakt met hel nieuwe pijporgel van de muziekschool in Oostburg. Ook het Oostburgsc gemeentebestuur was ver tegenwoordigd op deze luister- en kijk- middag. De heer G. W. Bergman, directeur van de Zeeuwse -Muziekschool, zei in zijn openingswoord, dat het plaatsen van het pijporgel het werk van de direc DEN DULLAERT, HULST Getrommel in de nacht (Trommeln der Nacïitl, toneelstuk van Bern Brecht, gespoeld door toneeïgToep Baal. Vertaling: Klaus Si egel. Verta ling van de ballade ran de dode dan:: Regio Leonard Frank. Muziek: Willem Breu- ker. Spelers: Peer Mascini, Elsje de Wijn. Els Ingeborg Smits, Hans Da- gelet, Elja Polgrom. Herman Naber, Rudolf Lueicor en Diane Lensink. Töneelgoep Baal weer zo'n lekker 'grensverleggend' gezelschap, zoals dat heet is er bij haar activiteiten steeds vanuit gegaan- dat toneelschrijven en toneelmaken verschillende dingen zijn. Dat leidde enkele seizoenen terug tot nonconformistische en fraaie opvoerin gen van stukken van Brecht, Handke en Dumas, waarbij de macht van schrijver (al of niet over de grafkuil heen) tot bijna niets was teruggebracht en zijn speel-aanwijzingen (voorzover verstrekt) vrolijk in de wind werden geslagen. Baal is met clie aanpak tot dusver erg goed uitgekomen. Een notoir saaie to neeltekst als 'De rit over het Boden- meer' van Peter Handke bijvoorbeeld werd omgetoverd in een spectaculaire produktie en diezelfde weg ging Ber tolt Brecht's eersteling Daal', voor de schrijver een twijfelgeval- voor de groep een uitdaging om ronduit schit terend aan de gang te gaan. Breoht en toneelgroep Baal hebben elkaar teruggevonden in 'Getrommel in de nacht' en opnieuw zijn regisseur Leonard Frank en zijn mensen er in geslaagd om een van begin tot eind boeiend spektakel te maken. Bertolt Brecht schreef 'Getrommel in de nacht' in 1920. in een periode dat hij er meer op uit was het ingedom melde Duitse theaterleven wakker te schudden dan de mensheid te confron teren met zijn Marxistische opvatti gen. De eerste opvoering in 1922 regisseert hij zelf en hij zal er de Kleistprijs voor krijgen, afschuivertjes van cultuurbomen die het stuk daar na prompt van zijn giftanden ontdoen door het sterk geromantiseerd in pro duktie te brengen. De Marxist Brecht heeft zich later van "Getrommel in de nacht' gedistanti eerd. Hij noemde het stuk 'een jeugd zonde'. vond het ook literair niet zo sterk en schaamde zich over het feit, dat hij zijn hoofdfiguur liet ki voor het bed en tegen de barricade- symbool van de communistische E_ takusopstand in het Berlijn van 1919. Toneelgroep Baal heeft zich van die bekommernissen weinig aangetrokken en in de tekst aen scenario gezien voor een magnifieke theaterproduktie. De terugkeer van de soldaat Andreas Kragler van de slagvelden naar een corrupt en tot op het merg verrot Ber lijn. waar zijn lief er vandoor blijkt te zijn met. een oorlogsprofiteur, een re volutie gist. en niemand oren heeft naar verhalen over de verschrikkingen van de oorlag, kreeg in de opvatting van Leonnard Frank de trekken mee van een groteske, een bizarre komedie vol beweging, kleur en muziek. De figuren zijn zwaar aangezet en uit de monden van Duitse kleinburgers en revolutionairen (begrippen die elk aar meer dan eens dekken) klinken pathetische teksten, die herhaaldelijk de lachlust opwekken. 'Gotrommel in de nacht' is inderdaad niet het beste stuk van Bertol Brecht (slordige opbouw, overdaad aan sym bolen en slecht uitgewerkte karakters) en de meester had beslist gelijk met zijn latere literaire bedenkingen. Ze doen voor deze opvoering echter even weinig ter zake als de opvattin gen van Peter Handke over 'De rit over het Bodenmeer'. Baal hanteerde de schrijver Brecht om duidelijk te maken wat alleen Baal met toneel kan doen. En dat is uitgelopen op een adembenemend mooie avond, opge trokken rond een dilemma, dat wel ac tueel zal blijven: de keus tussen bed en barricade, oog- en hartkleppen. De spelers die Baal voor 'Getrommel in de nacht' heeft, ingezet ontliepen elkaar zaterdagavond in Hulst (tra gisch, tragisch zo'n lege zaal) weinig in kwaliteit. Rudolf Lucieer (Andreas Kragler), Hans Dagelet (Murk, revue- artiest), Elsje de Wijn (mevrouw Ba- licke. de andere, revue-artieste), Elja Pelgrom (Frieda, ober, revue-artieste) en Herman Naber (Babusch. huis vriend- Glubb, revue-eigenaar) vielen me in het bijzonder op. Willem Breu- ker hofcomponist voor Baal voorzag de pr«dufet» van prachtige muziek, B.L. teur van de Oostburgse muziekschool, de heer F. de Raad is geweest. „Dit orgel vormr de kroon op het werk van Van Raad", aldus de heer Berg man Verschillende musici lieten door spe len op het instrument horen dat prak» tisch alle soorten muziek op dit orgel gespeeld kunnen worden. De heer Van Raad en de dames Szegety en Schok king speelden drie trio's van Mozart KUIPERSPOORT. MIDDELBURG Komponistenportret- Takemitsu, kahashi, Yun. Onder auspiciën Jeugd an Muziek Zeeland !n het Kun perspoort.theatCT Middelburg. Het. was muziek van de laatste jaren,, die zaterdagavond in het Kuiperspoort theater werd gebracht: muziek die zo wel van de uitvoerenden als van de bezoekers volledige concentratie vroeg. De vele belangstellenden kwamen voor al uit de jeugdige bezoekers voort en dat zou op zichzelf best een verheu gend teken kunnen zijn voor de heden daagse componisten. Tooh was het eni germate verwonderlijk dat uit de rijen van muzieksohoolleerlingen er maar weinigen waren. Een zestal musici had zich (op ver zoek van Jeugd en Muziek Zeeland) ingezet om enkele werken van ooster se componisten ten gehore te brengen. Ank Mulder, fluit, opende deze avond met een impressie van Toru Takemit su namelijk "Voice". De componist ver meldt dat hij zich o a. ten doel heeft gesteld een omgeving te scheppen, waarin tonen dramatisch op elkaar stoten. De bezoekws konden hier fluit spel in alle mogelijke en onmogelijke geledingen horen en aanschouwen, waarbij naast fluitspel ook de stem ingeschakeld werd. Een éénmalig horen van dit- soort mu ziek is voor een muzdekresencent uiter mate moeilijk om een enigszins g< fundeerd oordeel te geven. Toch- wanneer men enige tijd in deze klank wereld vertoeft, gaat men constateren en zodoende was "Distance' van dezelf de componist (voor hobo met harp uitgevoerd) een aanvaardbaarder werk, geconcentreerd door Frank van Koten, hobo met. aan de andere zijde Emily Heynes. harp uitgevoerd. Vooral het goed getimede samenspel viel hier op Gedrieën brachten zij "Eucalyps' een afspiegeling van impressies opgedaan tijdens een reis door Australië. Het associeert aan de voorstelling van een bos eucalyptusbomen die sich ondanks structurele gelijkvormigheid, door het veelvoudige licht- en scha duwspel van elkaar onderscheiden Van Yuji Takahashi kwamen de vol gende compositie ter tafel: 'Chroma morphe II. Rosace 1 en Methatesis' De hoboïst Frank van Kooten gaf een geïnspireerde vertolking van de 'Ope ration Eu!er' genoemd naar de wiskun dige Leonard Euler. Het is een grafiek met zes verschillende figuren zonder herhalingen. Pianist Geoffrey Madge (deze keer wél aanwezig) speelde zich quasi moeiteloos heen door de muziek van Takahashi. Madge is een gewelde naar, die schijnbaar geen problemen heeft in de eigentijdse muziek. Men zou. als men deze composities hoort, het niet voor mogelijk houden dat ze speel- en uitvoerbaar zijn, maar Madge met. een technisch kunnen van hoge graad, bleek geen problemen met deze muziek te hebben. Het is voor de toehoorder ook niet mogelijk te on derscheiden wat goed of niet goed zou gaan (indien dit, zo zou zijn), want de partij is dusdanig ingewikkeld van structuur, dat men deze vele malen zou moeten horen, alvorens men er wat eigenschap aan zou kunnen hebben. Het sluistuk van deze avond bestond uit 'Images' van Isang Yun. Deze Ko- reaan, die zijn compositie ontleende aan een graffresco uit de zesde eeuw na Ohristus, stelt een imaginaire die regestalte voor, samengesteld uit vier beschermgoden, n.l. de draak, tijger, foenix en schildpad. Het kwartet, dat dit werk uitvoerde, Chris Braam, viool: Henk Lambooy, cello: Ank Mulder, fluit en Frank van Koten, hobo, gaven hier een fraaie, goed op elkaar afgestemde vertolking van. De muziek lag hier wonderwel meer in de lijn zoals men die beter kent (ef was het oor al meer ge wend?), dan in de andere werken. Men kon de melodische lijn hier in ieder geval duidelijker volgen dan voordien. Het was. achteraf, een bijzondere avond, waarbij het wel eens moeilijk was de muziek te volgen, zoals men dat gewoonlijk kan doen: waarbij men niet weet wanneer een en ander klaar is, maar waar naarmate men meer van zulke werken hoort zich in het eigentijdse best kan inleven. Het. was niet zo verwonderlijk, dat iemand zei: „Ik begrijp hier niets van: bij Beetho ven en Mozart. weet je ten minste wan neer het klaar is". Daaraan is niets toe te voegen; alleen is hier het verras- j singselement wat groter, A. L.l Jos Verpoorten speelde op het pijpor gel een werkje dat eigenlijk bestemd is voor een groot orgel. De heer Bergman speelde in het twee de gedeelte van de middag onder meei enkele koralen. Het orgel bleek zowel de moderne als de klassieke muziek 'aan te kunnen', alleen romantische muziek kan er niet erg goed op speeld worden. Na afloop was er voor de dames een bloemetje. De heer Van Raad mocht van vele zijden felicitaties in ontvangst nemen. Foto: De heer G. Tl'. Bergman tijdens de officiële ingebruikname van het pijporgel van de Oostburgse muziek school. TIJDENS UITVOERING BRASSBAND EXCELSIOR Wim van Boven en G. den Toonder kregen KNF- onderscheiding KLOETINGE Tijdens de jaarlijkse uitvoering van de brassband 'Excel sior' te Kloetinge, zaterdagavond in 'Amicltia' zijn aan twee muzikanten de KNF-onderscheidingen uitgereikt voor 25 jaar onafgebroken trouw muzikant schap'. De tweede voorzitter van de Kon. Ned. Federatie van muziekvere nigingen, afdeling Zeeland, de heer A. TVelIeman, onderscheidde cornettist Wim van Boven en bassist Gerrit den Toonder met de zilveren KNF-speld. Voorzitter A. J. Blok van "Excelsior' had nog enkele verdienstelijke figuren te huldigen: de heer Willem de Klerk werd tot erelid benoemd: een onder scheiding die hem ten deel viel omdat, hij tientallen jaren het orkest als mu zikant heeft gediend. Sedert kort is hij 'slagwerker in ruste'. De heer Blok zette ook mevrouw Den Toonder middels een Mein geschenk in het zonnetje, vanwege het feit dat zij altijd haar echtgenoot avonden afstaat om zijn orkesten op te leiden. De heer Piet Dalebout, die zich gedurende lan ge tijd verdienstelijk maakt als "vrij willig commissaris in algemene dienst' kreeg eveneens hiervoor een geschenk en waarderende woorden. Voor de pauze voerde de brassband onder leiding van Ko den Toonder een kort programma uit, waarbij nummers als 'Choral and Rock-Out' van Hug- gens met een drumsolo van Cees Schrij vers, "Rumba Tamba' en de "Fantasia' op Britse liederen veel applaus oogst ten. Mejuffrouw Mien Evens kondigde de nummers aan Na de pauze bracht de toneel gr "Platogo' het blijspel van Dick van Maasland "Een aap op visite'. "Platogo wist, hiermee heel wat gelach en da verend applaus te bereiken. De burgemeester van Goes, mr. F. G A. Huber. alsmede enkele wethouders en de gemeentesecretariswoonden de uitvoering bij. Examen Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal exsjnen geneeskunde mejuffrouw M- E- L- de Reeper te Vlissingen- Aan de landbouwhogeschool te Wage- ningen slaagde voor het kandidaats examen B in de afdeling plantenziek ten W. Boogaard uit St-Annaltmd. Zeearend in Grevelingen waargenomen OUDDORP Er is een zeearend waar genomen in het Grevelingenmeer tussen Schouwen-Duiveland en Goeree Over- flakkee. De heer Van de Berge te Oud- dorp, ambtenaar van staatsbosbeheer, heeft, deze zeldzame wintergast gesigna leerd De' is een enorm groot beest mei een. vleugelspanwijdte van om en nabij de twee.eeneenh.alve meter. De lange, rechthoekige vleugels, die als planken naast, het grote lichaam uit steken, zijn aan de toppen sterk gevin gerd, wal veroorzaakt, wordt door acht lange slagpennen aan weerszijde van elke vleunel. De wille staart is wig vormig. De enorme haalcsnavel is geel van kleur. De zeearend is de grootste arend die in Euiapn voorkomt. Het broedgebied is gelegen in Noord-, Mid den- en Oost-Europa, doc.h overal is de soort erg zeldzaam geworden de laatste tien jaar. Hel. vlienbeeld van de zwevende vogel is gierachl.ig. De voael vangt vissen uit het water en stort, zich soms half onder de oppervlakte om de prooi te bemach tigen. Soms pakt hij ook grote vogels en zoogdieren. Tijdens een telling van staatsbosbeheer zijn verder nog de volgende zeldzame soorten, geziengrote stem. ijsduiker, parelduiker, rood keel duiker en bril- duiker. Het Grevelingenbekken beleeft momenteel een invasie van futen. De heer Van de Berge schat de aantallen op niet minder dan 6000 exemplaren, een record tot nog toe. Verder zag hij voor de eerste maal sedert de afslui ting nu al weer drie jaar geleden, krak eenden. nonnetjes en kleine wilde zwa nen die broedvogels zijn in Noord-Rus land en Siberië. Het deltagebied fun geert met zijn open water als een groot opvangcentrum voor het waterwild uit geheel Noord-. Midden- en Oost-Europa en waarschijnlijk zelfs uit West-Azië. SHchting Zeeuws Coördïnati°orpp an vergadert dinsdag in Zierikzee ZIERïKZEE De stichting Zeeuws Coördinatieorgaan voor Natuur-, en Landschaps- en Milieubescherming houdt dinsdag een vergadering in de bovenzaal van restaurant De Poorter' te Zierikzee. Tijdens deze bijeenkomst, die onder leiding staat, van waarnemend voor zitter B. J. Smulders geven drs. J. G. Spelier, consulent Openluchtrecreatie van het ministerie van CRM en ir. H. van Dord van de Rijksdienst voor de IJssel meerpolders 'n uiteenzetting over De nieuwe inrichtingsschets voor het Grevelingenbekken'. In deze nota worden suggesties gedaan voor de Inri.oht.ing van het Grevelingen bekken, waarbij met name de vraag centraal staat op welke wijze recrea tieve voorzieningen in dit natuurgebied van formaat kunnen worden geïnte greerd. Na afloop van de uiteenzetting wordt gediscussieerd. Verder wordt tijdens deze bijeenkomst een aantal huishoudelijke punten be handeld: Na behandeling van de notulen, Inge komen stukken, bestuursmededelingen, jaarvers'agen van de secretaris en de penningmeester en het verslag van de kascommissie is er een bestuursverkie zing. De. heren F. Jansen, S. Parma en G. P. M. Sponselee zijn aftredend en stellen zich herkiesbaar. Verder wordt vergaderd over de samenstelling van de deelnemersraad, waarvoor enkele aangesloten verenigingen nieuwe ver tegenwoordigers hebben aangewezen. De vergadering begint om 19.30 uur. AUTO'S OPENGEBROKEN OP PARKEERTERREIN NS TE VLISSINGEN VLISSINGEN Op het parkeerterrein achter het station te Vlissingen zijn 3 personenwagens opengebroken. Van één van de wagens, die van K. C. uit Alkmaar, werden tevens de mistlampen gesloopt. De Vlissingse gemeentepolitie ontdekte de misdrijven toen C., die met de Olau- lijn voor enige dagen naar Engeland was geweest en zijn wagen op het par keerterrein had achtergelaten, aangifte deed. Toen de politie op het parkeerterrein arriveerde ontdekte men tevens dat twee andere wagens waren opengebro ken. Waarschijnlijk bevinden de eige naren van deze auto's zich eveneens in Engeland,, zodat men nog niet weet, of hier eveneens iets werd ontvreemd. De politie heeft de zaak Door 'Instituut voor Nieuw Romantiek' Bij Graanbeurs in Middelburg MIDDELBURG De Graanbeurs op het Middelburgse Damplein, vrijdag door de Middelburgse kun stenaar Marinus Boezem omge doopt tot een wereldpodium voor de hedendaagse kunst ('Podio del Mondo per "Arte'), is precies 24 uur later, zaterdagmiddag om drie uur, al ingewijd met een eerste, korte 'act'. Op dat moment verschenen per auto drie heren Peter Bult huis en Woody van Amen uit Rot terdam en Peter van Beveren uit Middelburg die zich bekend maakten als vertegenwoordigers van liet zogenaamde 'Instituut voor Nieuwe Romantiek' uit Rot terdam. Zij stelden zich op bij de vrijdag door Boezem in het pla veisel gelegde steen, waarmee het avantgarde-podium werd 'gefun deerd'. Vervolgens wisselden de 'artiesten' van jas en deden die achterstevo ren aan. Hoofddeksels werden ach terstevoren opgezet en hun wan delstokken omgekeerd. In deze achterstevoren'-uitmonstering leg de het drietal op de steen van Boezem een kartonnen 'plaquette', met ook weer achterstevoren de tekst: "Middelburg, 6-2-1976, the Institute for New Romanticism'. Na deze 'onthulling' de hele op voering duurde niet langer dan zeven minuten verdwenen de drie even snel als zij gekomen war ren in hun "directiewagen'. De kor te manifestatie trok de aandacht van enkele tientallen voorbijgan gers. De onthulde 'plaquette' werd al kort na het gebeuren door on bekenden 'ontvreemd'. Van Beve ren na afloop: „Dat; is niet zo leuk. We zullen per advertentie probe ren na te gaan waar het ding is gebleven..." Het 'gebeuren' is visueel vastge legd door de Middelburgse foto graaf Wim Riemens en zal door de Middelburgse kunstenaar Van Be- veren per postkaarteditie wereld kundig worden gemaakt. Zoals bekend heeft de stichter van het "Podio del Mondo per l'Arte', Marinus Boezem, een aantal kun stenaars in binnen- en buitenland uitgenodigd om in de komende tijd van zijn podium gebruik te maken om him opvattingen en ideeën te ventileren- Ook zelf wil hij daaraan zijn steentje bijdra gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4