Jo Schout wil net als Jos Hermens weten waar zijn grens is Johan Breel winnaar van spannende Galgecross Marathon in Westduin Sponsor failliet: wielerploeg van Storm stopt ermee NIJMEEGSE ATLEET WIPT OVER UIT NIEUW-ZEELAND VOOR HET NEDERLANDS VELDLOOPKAMPIOENSCHAP ZEELAND ZONDER EIGEN FORMATIE PETER GÖDDE VINDT WEL WEER ONDERDAK Wim Evertse won wielerwedstrijd UITSLAGEN Wereldrecord hoogspringen met polstok MAANDAG 9 FEBRUARI 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HULST - Voor de 21-jarige Hulster atleet Jo Schout (en voor wie trouwens wel) is er geen twijfel mogelijk: zon dag aanstaande 15 februari wordt Jos Hermens uit Nij megen bij Amersfoort veld loopkampioen van Neder land! Jo Schout, die zater dagmiddag in Hulst weer in tensief trainde, moest bij zijn voorspelling een slag om de arm houden: „Jos Hermens is nu nog in Nieuw-Zeeland, waar hij onder heel wat be tere klimatologische om standigheden kan trainen dan hier in Nederland. Het is maar de vraag of Jos het er voor over heeft om naar Amersfoort te komen om even kampioen van Ne derland te worden." Eén van de weinige mensen in Ne derland, die op dat punt ophelder ing kan verschaffen is Dick Loman uit Arnhem, redacteur van de 'At- letiekwereld', het bondsorgaan van de atletiekunie, en bovendien een man, die een uitstekende relatie heeft met de wispelturige Hermens. Zaterdagavond weet Loman ons dan ook telefonisch te melden: „Dat is toevallig dat je belt. Ik heb net een briefje van Jos uit Nieuw- Zeeland, waarin hij aankondigt in derdaad naar Amersfoort te komen voor het kampioenschap veldlopen. Maar daarmee is het nog niet he lemaal zeker. Hermens is wel eens veranderlijk als het weer. Als het er hem zo goed bevalt voor de trainining, blijft hij misschien toch in Nieuw-Zeeland." Kortom: het blijft afwachten. Jo Schout (vorig jaar vijfde bij het vaderlandse veldloopkampioen schap) wordt door Dick Loman bij de favorieten voor de titel opge somd („als Hermens dus niet zou komen"). Het lijstje van favorieten voor de titel is bij afwezigheid van Jos Hermen s ook niet zo groot.' Haico Scharn en Bram Wassenaar (beiden van Ciko Arnhem), Cor Vriend (PSV Eindhoven) en Jo Schout (RKHAV Hulst). En daar houdt het dan wel mee op. Mis schien is de afstand van het veld loopkampioenschap (12,5 kilometer) in het nadeel van Jo Schout, die momenteel vooral als een talent wordt gezien voor de 1500, 3000 en 5000 meter en die vorige week nog nationaal indoorkampioen in Arn hem op de drie kilometer werd. Geen douche Op de besneeuwde sintelbaan in Hulst lopen we zaterdagmiddag in een stevige wandelpas wat baantjes met Jo Schout mee, omdat dit de enige manier is om ter plekke warm te blijven (het miniscule kleedhokje voor de atleten heeft geen verwar ming en zelfs geen douche). Voor de grappig bebaarde Jo Schout, die ons bij tijd en wijle doet denken aan een wat groot uitgevallen Paulus de Boskabouter, is lopen letterlijk aan de orde van de dag: „Ik train mo menteel zo'n 140 tot 150 kilometer per week. Dat vind ik voldoende om in topvorm te blijven en naar be paalde prestaties te groeien. Ik ben ook nog maar 21 jaar en ik wil het niet forceren Met die '140 tot 150 kilometer per week' blijft hij dus nog een stuk achter bij Jos Hermens. De berich ten, die in de afgelopen week uit Nieuw-Zeeland tot ons overwaaien, wilden ons doen geloven dat Jos dagelijks 70 kilometer onder zijn voeten laat wegglijden. Schout heeft met enige scepsis kennis ge nomen van dat bericht: „Ik weet dat Hermens hier zo'n 250 tot 300 kilometer in de week trainde. Maar ik geloof nooit dat hij nu aan 70 ki lometer per dag komt. Dat zou bijna 500 kilometer per week be tekenen." Dick Loman echter deelt die twijfels niet: „Hier in Neder land trainde Jos de laatste tijd ook al 50 kilometer per dag. Hij is zo bezeten van het lopen, dat ik wel aanneem dat hij nu onder ideale omstandigheden in Nieuw-Zeeland iedere dag 70 kilometer weg draait." Naar bed Jo Schout voelt zich niet alleeen te jong om nu al meer kilometers per week te draaien, bovendien heeft hij er simpel de tijd niet voor: „Ik heb nog zo'n anderhalf jaar studie aan de technische hogeschool in Eindhoven (elektrotechniek) voor de boeg Iedere dag moet ik om 9 uur 's morgens op de th zijn. Ik sta dus dagelijks om 7 uur op en train dan op een lege maag eerst één a anderhalf uur.. Eigenlijk zou het beter zijn tegen zes uur op te staan, maar dan krijg ik te weinig slaap, want iedere avond studeer ik tot half twaalf en ga dan tegen twaalf uur naar bed. In de namiddag of de vooravond ga ik dan ook weer lo pen." Jo Schout: „Als je er wat voor over hebt, laten topsport en studie zich echt wel combineren. Maar hele maal ideaal is het natuurlijk niet. Als ik 's ochtends kilometers maak op een lege maag, krijg je soms na zo'n twintig minuten of een half Groepje atleten van RKHAV in training op de besneeuwde sintel baan ion Hulst tvrnh: Brigigitte en Karin de Nijs. Joris Ivens, Ria Nijs- kens en Leon Paelinck. Jo schout op de besnéeuwde sintel- baan in Hulst; topsport en studie zijn wel te combineren. uur een misselijk gevoel. Maar on middellijk na het eten lopen is ook niet gezond. Het meest ideale is: eten, twee uren wachten en dan trainen. Maar dat past zelden in het schema van studie en trainen." Als we de Olympische Spelen ter sprake brengen (dit jaar Montreal en in 1980 Moskou) wordt Jo Schout geen greintje enthousiaster „Eigen lijk train ik zonder een bepaald doel als de Olympische Spelen voor ogen. Ik kan me zelf goed vinden in de opvattingen van Jos Hermens: gewoon zien waartoe je lichaam door- training in staat is. nagaan waar je grenzen liggen. Trainen is ook geen strafcorvee voor mij. Ik doe het met plezier. Een enkele keer heb ik wel eens wat minder zin. maar dan zet ik toch door. En als ik eenmaal weer loop. heb ik er m'n plezier weer in. Als ik dan op den duur tot zulke prestaties kan ko men. dat ik ook naar belangrijke wedstrijden wordt uitgezonden is dat mr-fccnomcn Trouwens, dc lijd om 'Montreal' nog te halen, acht Jo Schout nu toch te kort. Op zijn favoriete al- stand (de 5000 nieter) heeft hij een tijd van 13.40.8 gerealiseerd: „Ik zou in de buurt van de 13.20 moeten komen om een kans te maken en dal zit er gewoon nog niet in dit jaar. En op de 10.000 meter heb ik te weinig ervaring". Zijn 1500 meter-lijd (3.48.41 mag er trouwens ook zijn, evenals zijn tijden op de 3000 meter (8.01.8 op de buitenbaan en 8.01.2 INDOORl. Maar voorlopig vindt Jo Schout zijn prestaties niet eens het belangrijk ste. Ik doe het met plezier Sinds vorig jaar oktober is er niet één dag geweest waarop ik niet gelopen heb. Eén maal per maand krijg ik train ing van bondstrainer Kees Koppe laar, die me bovendien schema's opgeeft. Nu krijg ik zelfs vaker training van hem. want hij treedt ook op als conditietrainer van de hockeyselectie Dat is iedere woensdagavond in Tilburg. Met een studiegenoot, die deel uitmaakt van die hockeyselectie. ga ik iedere woensdagavond naar Tilburg en train dan mee". Zeven troeven Jo Schout is niet de enige atleet van RHKAV die in het veldloop- kampioenschap van start gaat. De Hulster club heeft zelfs zeven troe ven in het spel bij de senioren; Jo Schout, Piet Vonck, Jan van Laar hoven, Wies van Houte Willy Ver biest, Arnold Schout cn Guust Bours. Zaterdagmiddag zou het ze vental bij elkaar komen op het sportpark in Hulst om samen de start te trainen. Jo Schout daar over: „Op het parkoers in Leusden bij Amersfoort, is er zo'n 80 meter na de start al een vrij scherpe bocht. Er zullen zeker 200 a 300 deelnemers van start gaan en het is dus belangrijk om bij de eersten die bocht te bereiken. Nu zullen de eerste 25 van vorig jaar in de voor ste linies mogen starten". Bij de 25 zijn van RKHAV Jo iSchout. Piet Vonck. Wies van Houte. Arnold Ar nold Schout en Guust Bours. Individualisten Zaterdagmiddag kwam echter van de gezamenlijke training niet veel terecht in Hulst. Van de zeven RKHAV-atleten kwam alleen Jo Schout opdagen. Trainer Lex van Rie zat er wat mee: „Die jongens blijven individualisten. Ze zullen echt wel aan het trainen zijn". De afspraak was dat iedereen er om half drie zou zijn, maar op Jo Schout na was er om half vier nog niemand. Voor Lex van Rie was het toch geen verloren middag, want hij trainde Brigitte de Nijs (die in Amersfoort bij de A-meisjes zal starten) en Karin de Nijs en Ria Nijskens (die zullen meedingen naar de titel bij de B-meisjes). Joris Ivens en Leon Paelinck. twee jeugdige talenten van RKHAV. waren dooi Lex van Rie met succes opgetrom meld om de meisjes bij de training bij tijd en wijle tot hogere snelheid te inspireren. Voor Jo Schout ging het al ras te langzaam: „Ik ga er nu even tegenaan", meldde hij en ver dween vervolgens uit zicht. Peter Góddc. .ondagmiddag tijde een trainingsritik maak me geen -vr gen, ik vind wel weer een sponsor BRUIN'ISSE - De amateurwicler- ploeg van cafc-restaurant Storm uit Bruinisse is opgeheven. Zaterdag morgen deelde ploegleider Chris de Jonge aan de twaalf renners, die deel uitmaakten van deze formatie, mee dat het allemaal voorbij i.s, dat de wielerploeg Storm in het komende seizoen niet op de weg zal verschijnen. I)e oorzaak: de eigenaresse van hel café-restaurant is failliet verklaard. Inmiddels is dc zaak vrijdagmiddag jongstleden in het openbaar verkocht. Aanvankelijk werd gedacht dat de wielerploeg nog te redden was. omdat er eerst sprake van was dat een van de belangrijkste kandidaat-kopers de wielerploeg zou voortzetten. Dit ge beurde echter niet. Voor de Zeeuwse wielersport een enorme teleurstelling omdat Zeeland het nu zonder sponsorploeg zal moeten doen Met de bekendmaking van Chris de Jonge aan zijn renners kwam een eind aan de geruchten die in wieier- kringen al weken de ronde deden dat het 'zwak' stond met 'Storm'. Cris de Jonge zaterdag: „Mevrouw Van Hooff heeft de zaak moeten ver kopen met als trieste gevolg dat de wielerploeg verdwijnt. Tot donder dagavond hadden we hoop dat alles normaal zou blijven doorgaan maar toen trok een niet te noemen persnon zich uit de onderhandelingen terug waarna mevrouw Van Hooff er alleen voor kwam te staan tegenover de bank. Toen was het in feite voor ons een verloren zaak. Toch heb ik er al de tijd in geloofd dat alles nog goed zou komen. Ik vind het bij/onder sneu voor de jongens. Alles was al klaar voor het nieuwe seizoen, De kleding was er al. Die heb ik zaterdag nog aan de jongens gegeven. Maar het zal toch moeilijk worden om onderdak te vin den bij andere sponsors. Iedereen zit immers vol. Voor veel renners kwam het nieuws za terdagmorgen toch nog als een verras sing. Peter Gödde uit Koewacht. „Je hoort wel eens meer wat. maar toch had ik er niet opgerekend. Ik had me helemaal ingesteld op een fijn seizoen met Storm. We hadden een leuke ploeg die behoorlijk zou kunnen presteren Ik was er toch wel even stil van. Voor mezelf is het niet zo'n ramp Ik vind wel een andere sponsor, maar voor de andere jongens ligt de zaak heel wat moeilijker denk ik". Met Peter Gödde is meteen een van de belangrijkste figuren uit de Storm- ploeg ter sprake gekomen. Hij ruilde immers aan het eind van het wieier- seizoen van sponsor. Van sloopwerken Bik ging hij naar Storm. Ook al omdat hij dan meer steun zou krijgen in de Zeeuwse koersen. Bij zijn overgang naar Storm zei hij nog: „Ik wil dit jaar proberen het aantal overwinningen van Toine van den Bunder te verbete ren. Ik heb er dit seizoen twintig ge wonnen en met wat meer steun kun nen dat er makkelijk meer worden". Deze plannen kan de lange Koewach tenaar nu wel laten varen. Zondag morgen stapte hij erg luchthartig over de problemen heen. „Mij maken ze niks", zei hij. De telefoon heeft gisteren roodgloeiend gestaan. Zeker veertien sponsors hebben me benaderd. Het is vrijwel zeker dat ik ergens anders on derdak kom. ,ouger.s van hem onder te brengen Chris de Jonge „Ik ben nu zover dat tien jongens elders onder gebracht kunnen worden Wim de Wilde. Arie Deusing en Wim Jeremiasse kunnen bij Bik terecht. Een aantal waarschijn lijk naar de ploeg van Rml Wagtman;.. naar Dnesschen Tapljthandel en Poh- len en waarschijnlijk ook nog een naar Bossche Staalbouw. Helemaal zeker is dal niet omdat de jongens zelf hel con tact verder moeten onderhouden Al leen Vester Aarts en Thijs Fase willen niet naar een andere sponsor Die gaan' gewoon in een clubtrui rijden". Twaalftal Het twaalftal dat de dupe is geworden van deze beslissing zijn Peter Godde. Wim de Wilde. Adne Deusing. Gabv Minneboo. Heddy Nieuwdorp. Henk de Jong. Wim Jeremiasse. Ben Broere. Thijs Fase Jan van Tilborg. Vester Aarts en Ad van Over eld. Zij staan m ieder geval niet zo maar op straat om dat zij in ieder geval de kleding en sporttas hebben gekregen Meer kan ik op dit moment ook niet voor ze doen. Ik probeer iedereen el ders onder te brengen. De kleding was er toch dus die heb ik maar gegeven. Je kunt er toch niets anders meer mee doen. Maar het is erg rot", aldus Chris de Jonge. Na twee jaar ploegleider te zijn ge weest bij Kavero en twee jaar bij Storm valt nu ook het doek voor de rij zige ploegleider uit Bruinisse. Hem wacht nu een zee van vrije Ujd die hij nog niet overziet en waar hij zeker nog geen raad mee weet. „Ik weet nog niet wat ik ga doen", vertelde hij. „Ik heb een aanbod om assistent-ploegleider te worden en natuurlijk blijf ik mijn werk bij Middelkamp doen. Wel lk van plan om maar nieuwe wegen te gaan zoeken om volgend jaar toch weer met een Zeeuwse wielerploeg op de weg te ko men Daar ga ik me nu weer volledig voor Inzetten". Verlies Het stoppen van 'Storm' is zonder meer een groot verlies voor de Zeeuwse wielersport- Door de over heersing van Toine van den Bunder in Zeeland, die ook voor het komende seizoen weer te wachten staat, leek de ploeg met Peter Gödde als voornaam ste finisher dit seizoen voor het juiste tegengewicht te gaan zorgen. In Zee land is niemand in slaat om 'De schicht uit IJzendijke' daadwerkelijk af te stoppen. Voor de ploeg Storm had dat binnen de regelementen van de KN'WU - die verbieden immers het koersen in ploegverband - een taak van belang geweest. „Met Gödde erbij hadden we dat ook gekund. We misten gewoon een finisher. Met Peter Gödde hadden we die nu", aldus Chris de Jonge. Ook voor de twee amateurklassieker die er in Zeeland zijn is het een groot verlies Gijs Veerman van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen: „Voor ons als organisatie is het zeker een groot verlies. Het is voor ons belangrijk dat er een regionale ploeg bij is die strijd kan leveren. Over dat inschrijfgeld wat we nu moeten missen moeten we niet praten. In sportief oogpunt is het een tegenvaller. Al geloof ik wel dat de ploeg voor dee kermiskoersen duidelijk te sterk was geweest. De ploeg zat dit jaar uitstekend in elkaar... Paul Wis- kerke van de Omloop van de Braak man dacht er al net eender over als Gijs Veerman: het is triest, alweer een pioeg minder". dr Zeeuwse wielersport. „Natuurlijk telde hij. „maar misschien heeft het stoppen van Storm ook goede kanten voor de wielersport. Een aantal van heil zal volgens mij onderdak vinden bij andere sponsors. Daardoor wordt de kans groter dan er van rennerszijdc een grotere toestroming komt naar de Zeeuwse wedstrijden waardoor je toch een groot aantal nieuwe gezichten te zien krijgt en daardoor wellicht ook een ander koersverloop. Voor de pu blieke belangstelling is dat zeker no dig. Daarom kan volgens mij de Zeeuwse wielersport in zijn totaliteit er toch nog profijt uit halen al betreur is dan toch dat dit eventueel ten kos ten moet gaan van een ploeg als 'Storm' Voor Arjaan de Schipper kwam het verdwijnen van Storm van de wieler- wegen gedeeltelijk toch nog als een verrassing Ik had er op dit tijdstip van hei jaar niet meer opgerekend. Na tuurlijk wist ik van dc problemen af. maar alle materiaal en dergelijke was al gekocht waardoor ik goede hoop kreeg dat alk-s normaal zou verlopen. Daarom heelt het stoppen me toch nog een beetje verrast Ik geloof ook niet dat hei eenvoudig zal worden om een nieuwe sponsor voor een gastrenners- vercniging te vinden. Dat zal een groot probleem worden", a Idus De Schipper. BERGEN OP ZOOM - Wim Evertse uit Tholen van dc wielerploeg Transve- mij/Pax Frites heeft een trainings wedstrijd van dc wielervereniging De Zuidwesthoek gewonnen. De wedstrijd werd gehouden bij Be rgen op Zoom en gin* over 60 kilome ter Na tien kilometer ontsnapte Will van der Kley uit de groep. Hij kreeg la ter gezelschap van Harm Ottenbros, Jan van Tilburg. Wim Evertse en Ton- nle Verheezen Evertse won uiteinde lijk de spurt. Zijn tijd over de 50 kilo meter was 1 uur. 33 n.in Van Tilburg werd tweede, gevolgd door Verheezen. Ottenbros en Van der Kley. Kas Fikto- ne won de spurt van de groep voor Ad ne van Loon. Adrie v. d. Elzacker. Cees In clubtrui Datzelfde geld overigens voor vrijwel de complete Stormploeg. Vrijdagavond heeft Chris de Jonge nog een aantal sponsors in den lande benadert om Misschien voordeel Sportcommissielid Arjaan de Schip per zag, ondanks zijn teleurstelling van het verdwijnen van 'Storm', nog wel een aspect aan de zaak die 'n po sitieve uitwerking kan hebben voor COR VRIEND SNELSTE INALBLASSERDAM ALBLASSERDAM - Cor Vriend (PSV) heeft zaterdagmiddag op een parkoers in de omgeving van Kinderdijk de vijfde nationale Molencross gewonnen. De Eindhovense lange afstandloper legde de 8000 meter af in 24 minuten en 24.4 seconden. De Belg Mare Smet. die de wedstrijd in 1975 op zijn naam bracht, eindigde met een achterstand van 25 seconden als tweede. De derde plaats was voor Haico Scharn (Ciko '66). De uitslagen zijn: Heren: 1 Cor Vriend (PSVi 8000 m in 24.24.4.2 Mare Smet (Bell 24 49.0. 3 Haico Scham (Ciko '661 24.55.0. 4 ZAd Buys (Phoenix) 24.58.2. 5 Bill Venus (Afcenli 25.01.0. 6 Henk Tiebosch (Metro) 24.16.0. 7 Roelof Veld (Daventria) 25.35.0. 8 Johan Kijne (Metro) 25.45.0, 9 Steef Kijne (Metroi 25,46.0, 10 Sjaak Denis (Sprint) 25.56.0. WARSCHAU (ANP) - De Pool Tadeusz Slusarski heeft zondag tijdens wed strijden in Warschau liet officieuze wereld indoorrecord pol stokhoog- springen verbeterd en gebracht op 5,56 meter. Slusarski deed tijdens de mtematio- nale Poolse indoorkampioenschappen een geslaagde aanval op het wereldre cord dat de Amerikaan Dan Ripley af gelopen vrijdag in Los Angeles van 5,52 op 5.54 had gebracht. WESTDUIN - Het ontbreken van een aantal prominente cross-atleten heeft zaterdagmiddag allerminst een on gunstige invloed gehad op het wed strijdverloop van de vierde Galge cross te Westduin. Integendeel: juist omdat de 'kopstukken' het lieten af weten is er een wedstrijdbeeld ont staan dat er inaar zelden meer te zien is. Koog Oggel, Johan Breel en dc in drukwekkend lopende veteraan Hans Bostelaar hebben het schaarse pu bliek op meer dan voortreffelijke wijze vermaakt met een wedstrijd, die van het begin tot het einde spanning kende. Dat tenslotte Johan Breel van Mara thon als eerste over de finish ging was te verwachten. De jongste van de drie kemphanen beschikt over de meeste kracht en moest het alleen opnemen tegen de grotere routine van Oggel en Bostelaar. Het is een gunstig teken dat Breel zaterdag in de door zijn vereni ging georganiseerde cross de juiste mentale instelling toonde en op het moment dat hij in schijnbaar kansloze positie liep toch de instelling had om terug te vechten. Na 1800 meter hadden Oggel en Boste laar samen een kleine voorsprong op gebouwd op Johan Breel, die in gezel schap liep van Jaap Oele van AV' 56 Zij werden weer op enige afstand ge volgd door Cces Weststrate. Oggel maakte op dal moment een fitte in druk en schudde in de tweede ronde Hans Bostelaar van zich af ..Ik liep op kop." vertelt Bostelaar. „en Koos kon me maar net volgen Maar ik voelde dat het bij mij ook minder ging en toen riep ik Koos kom maar." Voor Oggel was dat het sein om. ondanks het feit dat hij wat stroef draaide, de aanval in te zetten. Het veld werd wat uit elkaar gerukt en achtereenvolgens kwamen Oggel. Bostelaar. Breel. Oele en West strate met grote onderlinge tussen ruimte door. Inmiddels was Johan Breel een hoger tempo gaan draaien en hij kwam zienderogen dichter bij Bosie- laar. die zich ook weer herstelde. In de voorlaatste ronde sloot Hans Bostelaar weer aan bij leider Koos Oggel. Op zo'n vijftien meter volgde Johan Breel. Hij zag zijn kans schoon en wipte over de routiniers heen. Hij finishte in 34 minu ten rond. 5.8 seconden voor Oggel en 23 seconden voor Bostelaar Tegenslag Koos Oggel: „Op het moment dat zij weer hij me kwamen zat ik er door. Dat is een mentale tegenslag, die je dan moet verwerken." De 40-jarige Hans Bostelaar toonde zich uiterst te vreden. „Het is wel eens leuk als die grote jongens er niet bij zijn. Nu kon den we onze eigen wedstrijd lopen. Als de groteren meedoen moet je je toch aan hen aanpassen. Dan regelen zij de wedstrijd helemaal." Wanneer men het heeft over de 'grote jongens' wordt vooral gedoeld op Peter Havermans, Niek Flipse en in mindere mate Jan de Waard. De Hulsterse lange-afstandlopers komen eigenlijk in het verhaal niet voor. want zij zijn in Zeeland nauwelijks meer te zien Vonck. Bours. Schout c.s vinden het lopen van crossen in Belgié veel aan trekkelijker. Niet alleen om geografi sche redenen, maar vooral omdat daar meestal een vette prijzenpot te verde len is. Havermans en De Waard moes ten het zaterdag wegens blessures la ten atweten Havermans heeft noeal veel op de weg getraind en daarbij liep hij een kuitspierblessure op. Niek Flip se. leider van het Zeeuwse crossklas sement. was wel op het parkoers te Westduin aanwezig. Hij wilde echter niet bij de wedstrijdlopers meedoen en startte in de prestatieloop, die over het strand naar Zoutelande en terug voer de. Flipse had diverse motieven om niet van start te gaan, „Het is hier een erg gevaarlijk parkoers." stelde hij. „Bovendien wil ik niet te veel crosses lopen. Ze moeten niet gaan denken dat ik een crosser word Verder moet ik deze week nog een indoor-wedstrijd lo pen in het sportpaleis Ahoy te Rotter dam." Alles bij elkaar was dat voor hem de reden om zijn eerste plaats in het crossklassement niet te verdedi gen. Verschillende favorieten en favo- rietes izoais bijvoorbeeld Brigitte en Karin de Nijs lieten verstek gaan om dat ze de voorbereiding voor de natio nale veldloopkampioenschappen, zon dag aanstaande in Amersfoort, belang rijker vonden Bij de jongens a ging ae overwinning naar L, Hoop van RKHAV m- H-j)sr rlie 50 r,, dig had voor de 5400 meter Jan de Bart toonde zich andermaal een klasse apart bij de jongens B. In zijn enthousiasme wilde De Bart aan het eind van zijn race i3500 meter in 12.48 9> nog een sprintje trekken. Hij was echter al eennsht Kees Suikerbuik van Diomedon won bij de jonger.s C voor Kim Reijnierse van Dynamo '70. Suikerbuik Mep de 2200 meter in 7.08-3. Patrick Suy van Scheldesport Temeuzen won de 1100 meter jongens D in 3.40 4. E. Ivens van RKHAV uit. Hulst was de snelste pupil bij de jongens. Hij won de 1100 meter in 3.59.6. Bij de dames ging de overwinning naar G Hendriks van Scheldesport 2e liep de 1650 meter in 6.14.2. w. van Vberden van Zeeland Sport won de 1650 meter meisjes B in 6.48. Ingnd de Nijs van RKHAV uit Hulst was het snelste C-meisje met 3.31.1. Ze was ruim ze ventien seconden sneller dar. Connie Gijs- bertse var, Zeeland Sport. Margot de Nijs won de 1100 meter meisjes D in 3.38.8. voor Jacqueline Vermeule van Dynamo, die de afstand in 3.50.5 aflegde. C. v. d. Berg van Zeeland Sport werd eerste op de 550 meter meisjes pupillen in 1.43.7. 550 m meisjes pup.: C. v d. Berg. Zeeland Sport 1.43.7: 2. J v Gastel. Delta Sport. 1.43.5: 3. S. Rodts, Mar. 1.52.6: 4. S. v. War* RKHAV 1.55.4; 5. C. d'Hondt RKHAV 1.56.3; 6. C. Dekker. Sch Sp.; 7. N. de Waai. Sch. Sp 8. M- Hartog. Delta Sp.; 9. I. v. Damme, Sch Sp., 10. J. v d. Linde. Delta Sp. 1100 m meisjes D: 1 M de Nijs RKHAV 3.38.8: 2 J. Vermeule. Dyn.70, 3.50.5; 3. H. Kuzee Mar. 4.10; 4. V. de Nijs. RKHAV. 4 10.8; 5 M. Jongschaap. Delta Sp.. 4.17; 6. H Pokorru. Delta Sp.. 7. J. Geldof AV'56; 8. R Lemhout. RKHAV. 9. M Aarts. RKHAV 10. P. Pharasljn, RKHAV. 3600 m jongens B: 1 J. Bart. AV'56. 12.48.9; 2. H. Gilis. Dyn.'70 13.45.9. 3. J. de Vlieger, Mar.. 14.06,2; 4. T. v Rooyen, Dyn'70 1630.5: 5. H. Pels. Dyn.-70. 18 31.1. 1100 m jongens pup.: 1. E. Ivens. RKHAV. 3.59.6: 2. H. Pierar. Sch. Sp.. 4.04J5: 3. F. Zweedijk. Av 56. 4.07; 4. J. Vermeule. Dyn.'70. 4.03.5: 5. R Zweeöljk. AV56. 4.10.3: 6. H. Klompe. AV'56; 7. P. Lindenberg. AV'56; 3. G. Zweedijk. AV'56: 9. R. Dieren- aonk. Mar.; 10. G. v, Dalen. AV'56. 1100 m jongens D: 1. P Suv. Sch. SAp. 3.40.4: 2. K. Goossen. AV'56, 3.41.2; 3. H de Jonge. Sch. Sp.. 3.50.7: 4. G Rodts. Mar.. 3.52.3: 5. P v. Burg. Delta Sp.; 6 J. Meeuwse AV'56; 7. J. !e Conté. AV'5«; 8 J. Suikerbuik. Diom.: 9. R. Bakker. Max.; 10 E Breel. Mar. 1100 m meisjes C: 1. 1. de Nijs RKHAV. 3.31.1: 2. C. Gijsbertse. Zeel Sp.. 3.49.3: 3. P. d'Hooghe, RKHAV. 4.08.4; 4. M. Segeren. Mar., 4.20: 5. C. Stam. Mar., 4.20.9; 6. E. de Jonge. Sch. Sp.; 7. I. Mtnnaard. Sch. Sp.: C. Bareman. Sch. Sp.. 9. P. VersteUe. AV'56: 10. M. Spelier. AV'56. 1650 m meisjes B: 1. W. v. Vlierden, Zeel. Sp. 6.48: 2. M. Stoel. AV'56. 7.02.6: 3. N. Adnaan- se. AV'56. 7.33. 1650 m dames: 1. G. Hendriks. Sch. Sp.. 6 14.2; 2. A. Hercebout. ZeeL Sport. 6.55.4: 3. M. de Steur. Zeel. Sp. 2200 m jongens C: I K Suikerbuik. Diom.. 7.08.3: 2. K. Reyruerse. Dyn.'70. 7.13.4; 3. A. Suikerbuik. Diom.. 7.21,3; 4. J. Vermeule. Dyn.'70. 7.36.5. 5. K. Vermeule, Dyix'70. 7.40; 6 R. Zweedijk. AV'56: 7. R v. d. Broeke. Mar 8 K de Munck. AV'56: 9. R. Lemhout, RKHAV: 10. A Maas. Sch. Sp 5400 m jongens A: 1. L. Hoop. RKHAV 21.59: 2. K de Bruin. AV'56. 23.17: 3. R. Ra- via. Delta Sportp 23.55: 4. P. Suikerbuik. Diom.. 23.54: 5. P. Sijp. AV'56, 24.04. 9.000 m heren: 1. J. Breel. Mar.. 34.00: 2. J. Oggel. AV'56 34.05,3: 3. H. Bostelaar. Dyn.'70 34.23.0. 4 J. Oele. AV'56, 35.03.6: 5. C We- strate Zee! Sport. 3527 6 P POppe. Dyn '70 35.54 7 J Roosendaal. Diom 35 55. 3 M Moermand. Delta Sp.. 36.16: 9. J. Ma- thijssc. Dyn-"70. 36.54: !0 G Bras. AV'56. 37.01. 11. L Witte. AV'56. 37.06: 32. L. Arend se. Mar.. 37 12; 13. P Verbeek AV'56. 3742: 14 W. Schot. Delta Spp. 39.09; 15. A. Hendriks. Sch. Sp.. 39 42 Dc drie kemphanen tijdens de Galge cross. Van links: naar rechts Koos Ga gel i2et. Johan Breel 'lei en Hans Bostelaar <3e- 'Foto PZC>.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13