Winterkoorts en wintergasten nieuw Volvo 265 Dl| Een falend overheidsbeleid PASFOTOS DIRECT - KLAAR FOTO HENNING moojste eurenfoto gratis vergroot. mii'jmm'i IJspret Deining in de Delta Bejaardentehuizen en bijstand Aankoop eigen huis WSW-BELEID Weinig goed theater in Zeeland 240 SERIE "Van fraassen 6 f PROVINCIALE ZEEUWSE COULANT 1 ZATERDAG 7 FEBRUARI 1976 Als hot. wintert wordt, niet alleen de schaats- docih ook de natuur liefhebber Begrepen door een soort koorts. Als je beide hobby's beoefent wordt het helemaal te gek. Want naarmate de buiten temperatuur daalt, schijnt hij bij ons/elf te stijgen. We kijken tel kens naar de thermometer, tik ken op de barometer, luisteren naar "De Bilt' en 'de Belg', voegen in ge ri ach Ie onze eigen voorspel ling eraan toe; loeren met 'ken nersblik' naar de lucht en verze keren tot vervelens toe iedereen dat de kou voorlopig nog wel aanhoudt, pakken de gladde ijzers, vogelgids, veldkij ker en camera in en reppen ons polderwaarts. Daar blijken de weilanden vol te zitten met meer koeten. waterhoentjes (op een plek telden we er tweeënzestig vlak bij elkaar), wilde eenden en duizenden smienten. Prachtig ge kleurde eendesoort uit Groenland en Noordelijk Europa. Het luide geroep van de mannetjes dat klinkt, als 'pieuw, pieuw', ver breekt de stilte. Nu en dan vlie gen er troepen van enkele hon derden bij elkaar in lange slier ten over, de onrust waart dan onder de zittenblijvers die him trekdrang niet kunnen bedwingen en als op een afgesproken teke allen tegli.ik de lucht in gaan- Het ziet dan zwart, van de smienten' Na veel kabaal en gevlieg strijkt de bende toch weer neer en gaat verder met grazen, of gewoon met toilet maken alsof er niets ge beurd is- In de verte horen we de gakken de geluiden van ganzen- Dichtbij gekomen blijken het een paar honderd netgtnzen te zijn. Vol wassenen en on volwassene bij elkaar- Het familieverband blijft bij ganzen relatief zeer lang be staan. Terwijl de troep rustig graast staan er steeds een paar op de uitkijk, zodra die gaan vreten nemen andere dtt 'zeke ren' zoals de vakman zegt. over. De bonte kraaien zijn deze win ter aardig talrijk, meer dan wc pakweg de laatste vijf jaar heb ben gezien. De kieviten en goud- plevieren zijn er vandoor- Geen één is er meer te bekennen. Waar zijn ze gebleven de ontelbaren die vlak voordat de vorst inviel overall op het. platteland aanwezig waren?. Vermoedelijk in Frank rijk en op de Britse eilanden pal achter de vorstgrens. Zodra die In noordelijke richting over ons Een opvallende waarneming von den wij de achttien kemphaantjes die na een week van lichte tot matige vorst nog aanwezig wa ren. Ze pikten snel lopend op hun hoge geelkleurige stelten, m het ruig bevroren gras. Ook veldleeu weriken zijn er veel. Natuurlijk ontbreekt de spreeuw niet. Rond de boerderijen wemelt het van allerlei zangvogels. Verscheidene landbouwers hebben rond hun hof een voerdplaats ingericht. Tussen kort stro scharrelden tal van vogels hun kostje bij elkaar Het, landschap ziet eruit éjIs op een koperdiepdruk foto: bruin grijs, de wind ritselt door de struiken en het dorre riet. Zeearend De heer van de Berg uit Ouddorp meldde dat hij in het kader van een waterwild telling in het Greve- lingenmeer (m opdracht van Staatsbosbeheer) een zeearend heeft waargenomen. Een enorme grote vogel met een vleugelspan wijdte van om en nabij de twee ënhalve meter! Verder zag hij op het meer een grote stern (een zomervogel midden in de win ter). voor het eerst sedert de afsluiting kleine zanen (60 exem plaren 1. nonnetjes (30 exempla ren». en krakeenden. Ook was de parelduiker, ijsduikei- en rood- keelduiker gearriveerd en kijgt de Grevehngen een invasie van futen te verwerken- Donderdag schatte hij hel aantal op niet minder dan 6000- Kuifeend. tafe leend, toppereend en brilduiker waren eveneens sterk toegnomen nu heel het Nederlandse waterwe gennet op de grote rivieren en de zeegaten na dicht trekt met ijs. Weliswaar is ook langs de j kanten van de Grevelingen, het Veerse Heer en het Oosterschei- j de-gebied al vrij veel ijs gezien in i het bgin van de wek. doch dat j is momenteel grotendeels weer I verdwenen- Om het botulisme de kop in te drukken is dit koude weer uitstekend- De watertempe ratuur komt dan eindelijk na ve le jaren ondr normaal te liggen. Uit Schouwen-Duiveland kwam een tip dat binnendijks bij Dij- kwater 6000 smienten zijn neerge streken. Op het Aardbeieneiland in het Veerse Meer is nog steeds j| een flamingo aanwezig, bericht de heer en mevrouw Roose uit. Vlissingen. P. SCHOLLEVAER Wij lovoi wij loven blij. op, Neerlands ilierbre grond. En het Is waar dat wij nog alles mogen doen,- behalve dat wat bij de wet verboden is. dus nog vele vrijheden en ook rechten hebben, bijvoorbeeld bel recht tot. spreken, hel reelit om hr-| scherming in de roepen, om handel ie drijven, hel eigendomsrecht, het re om ais een zelfstandige vrije onder ming in ons levensonderhoud te vo zien, etc. Welnu, in een rechtsstaat kan men niet zonder spelregels, net zo min als het verkeer zonder regels kan. Deze regels bieden ons, tot op lieden, nog steeds de vrijheden rechten, waarin ook de macht der overheid, zijn grenzen vindt, dus dat ook de overheid zich daar aan gebon den weet. Een regeringsfunclionarii mag niets doen. behalve dat wat door de wet is toegestaan. Opdat de i derheden beschermd worden. Nu ziet men in deze rechtsstaat, waar de inwoners zich dienen te onderwer pen aan het beschermende gezag der overheid, steeds meer het veelvuldig gebruik opkomen, dat men het recht in eigen hand gaat nemen. Dus, bur gerlijke ongehoorzaamheid, Zodat, be paalde minderheidsgroeperingen, die zich ten achtergesteld voelen of we ten, door buitenparlementaire acties, allerlei bezettingen, afsluiting van grenzen en havens etc., de aandacht op zich vestigen, en zo bepaalde tege moetkomingen komen af te dwingen, en dat vaak op een wijze die ons anarchistisch voorkomst. Wij dienen ons van deze buitenparlementaire ac ties te allen tijde te distantiëren, want door deze gezagsondermijnende acties, ontaardt de parlementaire de mocratie in een chaotische toestand, rijp voor revolutie. Toch kan er voor een negeren van een bepaald over heidsgebod, zeker, veel begrip wezen Waarbij we ons dan bepalen bij de knt.tervisserij. die het in deze tijd wel bijzender moeilijk gemaakt wordt. Hoe komt het nu dat deze bloeiende, zelfstandige ondernemingen onrenda bel worden. Wel men is er in geboren en getogen, het gaat van vader op zoon. Het kwam voor dat de vader of grootvader, geen stuiver verdiende, er was geen brood op tafel en men leed bittere armoede. Er waren er zelfs wel die van de armoede moesten stop pen omdat ze geen cent verdienden. Nu is de visserman door zijn onderne mingszin en de economische welvaart, in een enorm snelle expansie van de flink uit de kluiten gewassen houten klomp, waar men vroeger mee ter visvangst ging, opgeklommen tot de. kapitale, grote stoomboten van nu, zoals een oud-visser zei. In vroeger tijden lag de vader wellicht wakker vanwege de armoede, in deze tijd zijn er wellicht die slapeloze nachten hebben vanwege de hoge lasten en door allerlei onmogelijke regelingen en voorschriften, waardoor men het bloeiende bedrijf van nu ziet wegkwij nen. van hogerhand hun opgelegd. Doch er zijn hun al vele van landson- dernemingen voorgegaan en, door de zware lasten, tot, de bedelstaf Hoor het repareren en nieuw maken van houten meubels naar MEÜBELATELIER BE ZAAGSTOEL' Domburgseweg 74 OOSTKAPELLE telefoon 01188-2137 (Geopend dinsdag t/m vrijdag van 11.00-18.00 uuri Als li een volgekiekt kleurenrolletje hebt,breng het dan bij ons voor ontwikkelen en afdrukken. Twee dagen later - als u uw prima afgedrukte foto's ophaalt - mag u van het negatief van uw keuze een gratis vergroting van 13 x 18 cm laten maken. KNIP DEZE ADVERTENTIE UIT EN LEG HEM BIJ UW FOTOTOESTEL. Bij mievering van een vierkant negatief een kleurenver- groting van 13 x 13 cm. Ons Presto Print vergrotings-aanbod geldig vanaf 16 januari tot en met 3 april 1976. FotoHENNING Markt 11. Middelburg Fotospeciaalzaak A.A. VAN PAGEE Lange Delft 115. Middelburg Foto VERSCHUREN Lange Delft 47. Middelburg Let »p de kleintjes Bekendmaking openbare vergadering Woensdag 11 februari 1976 om 20.00 uur wordt tn de burgerzaal van het stadhuis een gezamenlijke vergadering gehouden van de vaste commissies van advies en bijstand voor de volksgezondheid en milieuhygiëne en de economische zaken. Tijdens deze vergadering zuilen leden van de adviesgroep Montedison aanwezig zijn om een toelichting te geven op de door hen uitge brachte nota's. De vergadering is voor iedereen vrij toeganke lijk De agenda en de stukken liggen op de volgende plaatóen ter inzage Stadhuis Vlissingen: op werkdagen op 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 00 uur ilnformatiehoek 'Onder de Trap'i Openbare leeszaal en bibliotheek. Spuistraat 22-24: op werkdagen van 10.00 tot 21.00 uur en zater dags van 10.00 tot 12.30 uur Wijkcentrum 'Middenhof. Kanaalstraat 84. Oost-Souburg: maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 1100 en van 19 30 tot 21.30 uur. bovendien woensdags van 13.30 tot 18 00 uur en donderdags van 14.00 tot 16.00 uur. Wijkcentrum "Open Hof. Alexander Ongelweg maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur. en van 19 00 tot 23.00 uur. Wijzigingen openbare commissievergaderingen De voor woensdag 11 februari 1976 aangekon digde vergadering van de vaste commissie voor het verkeer begint, niet om 19 00 uur, maar om 18.45 uur De voor donderdag 12 februari 1976 aangekon digde vergadering van de vaste commissie van advies en bijstand voor de volksgezondheid en de milieuhygiëne gaat niet door. bracht. Ze draaien alleen nog door de overheidssteun. Neen. dun is het toen niet kwalijk te nemen dat er ook uit deze visserswereld, bepaalde protesten etc. over het regeringsbeleid opklin ken De talrijke meningen, waarschu wingen en voorstellen (verbod om de t waalfmijlszone te vissen, een dag korter vissen, en iels grotere i wijdte, waardoor men economisch rendabel kan blijven vissen) van des kundigen en de mensen die het weten kunnen uit de praktijk, op allerlei gebied, och. men lapt ze gewoon aan de laars. Bij deze moeilijkheden, die enkele jaren geleden (voor de oliecri sis) door geen enkele econoom te voorspellen waren, krijgt men nu ook nog, tot- overmaat, van ramp deze onmogelijke quoteringselsen er boven liet. fiscale klimaat dat, door de over hcid geschapen is, gedwongen tot in vesteren. Als men een schip had dat bijna, afgeschreven was, moes fiscaal gezien wel overgaan tot nieuw bouw, ook om het personeel t.e behou den. Dus men ging naar een bank, die het. bekeek of het er wel uitkwam, en men kon rlan alle kanten uit met de op. Daar kan geen verwijt opklinken van, te weinig planning op middellan ge- of langere termijn. Men is door bank. Er werd hun door geen over heid. of wat voor instantie dan ook. een strobreed in de weg gelegd. Na t/uurlijk niet, want we moeten niet vergeten, dat deze vissers met hun nieuwe boten toch ook wel voor een flinke werkgelegenheid hebben ge zorgd (scheepsbouw, en aanverwante bedrijven, men moest zelfs schepen in het. buitenland bestellen) en daar nu nog voor zorgen, in de vele aanver wante vis- en toeleveringsbedrijven. Daarbij komt dat Nederland voor ruim 80 procent de tongleverancier van Europa was. waarvan de fiscus (door al deze enorme activiteiten) toch ook weer een behoorlijk deel ontving, hetwelk weer ten goede was. en nog js. van de gehele bevolking Dat. het de vissers (vrije ondernemin gen in het algemeen, wat tot zulk welvaart, geleid heeft) dus moeilijk wordt gemaaat is niet zo heel ver wonderlijk, gezien het huidige over heidsbeleid dat men voert- Waarbij ik dan denk aan een uitspraak van Den Uyl. onder het socialisme versta ik een klasseloze maatschappij. De kot.tervissers waren over het alge meen bloeiende bedrijven, en dat mag in deze tijd van totale nivellering echt niet meer. Neen het particulier initia tief. waar men nog met plezier werkt, wat tot zulke bloeiende bedrijven leidt en waarbij het een ieder wel ging, dat moet door de hoogmogendheden ver worpen worden, want men wil toch naar die klasseloze maatschappij. Waarbij uit. de volgende cijfers blijkt dat men, sinds keerpunt .72, al flink in die richting gaat. Van de werkende bevolking voor 1972, verdiende 45 pro cent. minder dan ƒ25.000,-, nu begin 1976 verdient. 82 procent, minder dan 25.000,-. Neen. men schenkt via erm liever 15 millioen ontwikkelingshulp aan Cuba, en men staat te springen van ongeduld om de communistisch gezinde MPLA ontwikkelingshulp aan te bieden. Daarbij subsidieert, erm liever het paard van Troje te Utrecht,, waar het bestuur va.n dit centrum de subsidie gebruikte om drugs van aan te schaffen. Daarnaast, helpt men ook. nog mee aan de ondergraving van de bestaande maatschappijdoor een subsidie van ƒ54.509,- voor de i schaf van eendrukkerij voor loom. Odijk. Waar het boek 'Sociale aktie' van de voorman van de groep, Piet Reckman geboren is, waarin alle methodes tot bet vernietigen van onze vrije samenleving worden aanbevolen. Dezelfde P. Reckman krijgt ook nog 62.910,- voor een film te maken over 'Puerto Rico'. Dat is Amerikaans ge biedsdeel, en dan kan men weer lek ker tegen de VS gaan schoppen. Ver der schenkt men ook nog 52.000,- aan de stichting onderzoek Multinatio nale ondernemingen Amsterdam, en deze heren zijn nu niet direct pro multinationale ondernemingen. Dit zijn dan enkele bedragen van de was lijst van onze erm Sinterklaas, er zijn er nog veel meer te noemen. Ja, en dat, gaat van onze gemeenschapsgel den. die veel beter op zijn plaats waren, ten behoeve van de Nederland se visserij, om deze up to date kotter- vloot de moeilijke periode te helpen overbruggen, wellicht, weer via oliesub sidies of renteloze leningeh. Men dient deze eersteklas vloot, men heeft over het algemeen niet van die oude schui ten als in het. buitenland, de trots van Nederland, die bovenaan de concur- kwijnen met alle economische gevol-! gen van dien C. Meuimeester. Amestraat 24. Amemuïöen. NIEUWE DIRECTEUR UNIE WATERSCHAPPEN DEN HAAG (ANP) - Drs. J- H. M. Kienhuis (35) is benoemd tot, alge meen directeur en de heer J. M. de Graaff (57) tot directeur van de Unie van Waterschappen. De heer Kienhuis is vier jaar werk zaam geweest, bij de cultuur-techni sche dienst, en van 1971 t.ot heden bij het ministerie van landbouw en visse rij. Hij zal 1 mei in functie treden. Drs. Kienhuis volgt bij de Unie van Waterschappen mr. A, P. van den Ber ge op. die dijkgraaf van het hoog heemraadschap van Delfland is gewor den. De heer De Graaff was sinds 1954 adjunct-directeur en penning meester van de Unie van Waterschap pen. Groot is mijn waardering voor de vele positieve reaktles die wij hebben ontvangen, naar aanleiding van mijn schrijven In de PZC. Zelfs van buiten Arnemuiden ontvin-| gen wij brieven die zeer positief ren. Dit heeft ons goed gedaan, daarvoor mijn dank. Inzonderheid waren wij verheugd over de reaktie uit Arnemui- den zelf Bijvoorbeeld enkele mannen (commissie) hebben er voor gezorgd dat. er 's avonds verlichting is, waar bij ons gevraagd werd om daarvoor stroom te leveren. Het. geweldige nu, wat mij verheugde was, dat. allen het. er over eens waren: zondags geen verlichting. Dit deed ons goed vrien-' den. Velen zullen het: mogelijk niet in alles met mij eens zijn (dit hoeft, ook niet). Maar dat de gedachte bij velen in ons dorp nog leeft: zondags geen verlichting, is zeer te waarderen. Het is er nog, het, leeft nog in ons dorp. Dit is een goede zaak, en laten wij deze waarden vasthouden. Gedenk den Sabbatdag dat gij dien heiligt.. Het is nog een parel van grote waar de voor ons en onze kinderen. Vooral in deze lijd waar vele machten het juist te doen is Gods dag te ontheili gen. Houdt dan wat gij nog hebt opdat, niemand u deze parel ontneme De verichting is aan tot avonds 10 uur. En als u dat wilt. zaterdag zo er nog geschaatst kan worden) tot 11 uur. Zondags dus geen licht. J. Meuimeester, Arnemuiden. Als ik de P.Z.C. d.d. 31 Januari lees over de deining in de Delta door Mr. Gerard-W. Smallegange (C.B.TJ3-) die schrijft dat de landbouw blijft voor dc afsluiting van de Oosterschelde zodat de veiligheid voor mensen en dieren en planten de doorslag moet geven, dan vraag ik mij toch af: waarom de Westerschelde niet afslui ten. Of zijn de gevaren daar niet zo erg voor mens en dier? De waterweg naar Rotterdam, de zee weringen langs de gehele kust. waar om praat men alleen maar over die Oosterschelde. Is het soms een doorn in het oog van de landbouw? Rotterdam op de plaats van Bergen op Zoom zou liggen, dan zou de C.B.T.B. met zoveel in te brengen hebben- Maar nu is dat jammer ge noeg niet zo,. Van de Westerschelde blijft men echter ook af en schrijft, men niet over. Men weet wel dat de heren dan reactie zullen krijgen van hogerhand, dus zwijgen ze. Maar laat die dieren ook in de Oosterschelde leven. Ik ben zelf ook voor de veilig heid en wel voor 100 procent.. Men kan die veiligheid maken als men maar wil, men moet niet op enkele miljarden kijken voor de veiligheid. Er gaat genoeg naar ontwikkelings hulp en daar kijkt, men ook niet op enkele miljarden, maar voor de veilig heid van het eigen volk zou dat niet op enkele miljarden. Onze gehele kust is in gevaar en ook de Belgische kust. Nu kan ik niet begrijpen van de C.B.T-B. hoe zij durven schrijven dat de landbouw blijft voor afsluiting van de Oostersdhelde en verder niets over andere plaatóen. Het is tof, de plicht van Cristenen voor een goed milieu te zorgen. Wat doet men dan met de schepping Gocl? Men praat en schrijft dagelijks over de bijbel, maar komt het. niet na. Zo is het. ook met het GDA want, van, uit nature overtuiging kan men als cda niet mede werken aan de vernieling van de natuur, door toestemming te geven van de bouw van kerncentrales enz. Volgens mij is de naam cda geen toepasselijke naam als men het na kwam wel maar nu niet. Dat is maar een doekje voor het, bloeden, wat; ik erg jammer vind want ik heb voor echte christenen een goed woord over, maar niet. voor huiche laars. Jammer zijn er zo weinig goede Christenen. Als er werkelijk een echte CDA was, dan zou er geen deining in de Delta zijn. Dan zou men het eens zijn en zou men medewerken met. andere groepen die vechten om onze natuur te behouden- Als ik dan lees in de PZ.C. d.d. 29 jan., wat ir. W- van der Kleij. hoofd van de hoofdafdeling waterkeringen en landinrichting rijks waterstaat zegt. „Sommige dijken in Zeeland slechter dan op die Texel' en wat hij verder schrijft, nu dan is hij wel mis. Over de Texelse dijken weet ik niet veel af. maar de rest klopt wel aardig Dus met spoed de duinen en zeedijken verhogen. Dat ware woor den waar zij al jaren op wacthen en dan is de deining in de Delta weg. Wij hebben werklozen genoeg dus aanpak ken maar. Ik vraag mij af. war moet de visserij over de C B.T.B. denken. Want een afgesloten Oosterschelde is voor de visserij gelijk als een hoer zonder land. Ais de visserij waarin het. ook niet best gaat dan nog een broedplaats zal verliezen als men de Oosterschelde afsluit, dan zullen er nog meer werklozen komen. Of heb ben wij er nog niet genoeg. Als er maar even wat regen aan de lucht, komt., dan moet er steun van de regering komen. Men moet op rechtvaardige manier zijn bedrijf kun nen bewerken en niet, met steun, en zeker niet door vernieling van onze natuur waar C.B.T.B. personen aan mede werken en zogenoemde CDA personen enz. Mr. W. Smallegange. wij moeten samen werken voor de veiligheid van land en volk en men moet, denken dat er nog meer mensen tersohelde. Jr. W van der Kleij ver- terschhelde. Jr. W. vzn der Kleij ver teld dat, rondweg 1300 km duinen en zeedijken Nederland moeten behoeden voor overstromingen vanuit, zee. Dat is klare taal, maar er is in jaren niets aan de zeeweringen gedaan in het gehele land. Dus duinen en dijken omhoog en verder met een goed ge loof van uit natuurlijke overtuiging en schapping. Dan hebben wij de veilig heid voor de mensen en dieren en planten, J, M. Baas, Hansweert (o) In de PZC van 31 januari las ik een artikel van de heer J. K. Mesu over bejaardentehuizen en bijstand- Ik zou graag een bij de heer Mesu en mis schien ook bij andere lezers gerezen misverstand willen ophelderen. De serviceflat 'De Middel burcht. wordt, bier namelijk in ëën adem genoemd met. het. Jacob Roggeveen huis als zouden beide een verzorgings tehuis zijn voor bejaarden. Ik wil er echter met. nadruk op wijzen, dat de serviceflat. 'De Middel burcht.' beslist niet valt. onder de categorie bejaardentehuizen, Immers onze serviceflat biedt niet alleen huis vesting aan mensen die de pensioenge rechtigde leeftijd hebben bereikt, maar huisvest ook werkende echtpa ren, werkende alleenstaanden en be woners beneden de 65 jaar die van de rompslomp van het voeren van een huishouding af willen Het is tenslotte voor iemand die een veeleisende func tie bekleedt toch bijzonder prettig om bij thuiskomst het appartement schoon en de maaltijd opgediend te vinden. Bovendien kan men nog profi teren van de aanwezigheid van een kapper, pedicure, filiaal van een su permarkt. bibliotheek en diverse bank instellingen. Tenslotte is nog wel een van de belangrijkste aspecten om zich in een serviceflat te vestigen de moge lijkheid tot het leggen van contacten en het zich opgenomen zien in een sfeer van saamhorigheid- Ik hoop dat, ik met deze korte uiteenzetting duide lijk heb kunnen maken dat "De Mid delburcht.' een sfeervol onderkomen kan bieden voor diverse categorieën bewoners in elke leeftijdsgroep- J. Hagenaar-van Munster, directrice serviceflat. "De Middelburcht'. Inzameling voedsel voor vogels De dierenbeschermers hebben het al een tijdje zien aankomen: het wordt er voor de dieren in de vrije natuu met. het huidige voortdurende winter se weer niet gemakkelijker op om zich te handhaven. Het voedsel wordt, schaarser en daarom zal de mens moeten gaan helpen om de voorko men dat er op grote schaal slachtof fers vallen. De heer H- J- Dorreman hulpinspekteur Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren gaat daar wat aan doen, in samenwerking met de heer J- J- Doeswijk, hoofd plantsoenendienst gemeente Zierikzee Met name de heer Dorreman is de man die een beroep doet op het publiek om wat te doen voor het dier in nood. En dait kan vrij eenvoudig door het afstaan van eten voor de vogels: oud brood, hard-voer of ande re voedings-artikelen. De heren Dorre man telefoon 3433 en Doeswijk, tele foon 3383 zullen er voor zorgen dat, het, voedsel wordt opgehaald en op de meest bedreigde plaatsen wordt inge zet. Men kan de beide heren bellen, niet alleen voor het geven va,n voer- tips, maar ook voor waarnemingen in de natuur waar vogels of andere die ren het slachtoffer van dreigen te worden. Ook kunt u de politie bellen (oud brood en -'erdelijkë kanook worden afgegeve. bij de heer Dorre man, Varremarkt '4 of bij de plantsoe nendienst (de heer Doeswijk) in de schuur aan de Bóeren-weg- H. J. Dorreman, .hulp-inspecteur dierenbesch-, Varremarkt 4, Zierikzee. Via deze weg, ben ik zo vrij om even in te haken op het artikel van dhr. J. Cats. (PZC 31-1-76). Hierin doet een mevrouw haar trieste relaas. Echter, zij stelt hierin zeer positief vast, dat al die vrouwen uit. werken gaan voor het huis, omdat het anders niet. op te brengen is. Dit kan zij echter niet staven!, maar dit is dan ook van minder belang. Wat wel belangrijk is. is wat deze mevrouw NIETT verteld heeft Zij heeft niet. verteld, dat, er bij sommige families reeds na een jaar bewoning van het nieuwe huis een nieuwe auto voor de deur stond. Ruwweg kost deze ƒ10.750. (die men ook af moet lossen) Zonder rente reken ik. bij gebruik over 5 jaar: Afschrijven per jaar 2150,00 AH.-verzekering per jaar 500.00 Wegenbelasting per jaar 350,00 Benzine per jaar (±6000 km) 600,00 Div. onkosten 250.00 TOTAAL per jaar 3850,00 Dat dit bedrag laag en met een natte vinger is bepaald, moet u reeds duide lijk zijn, maar het komt er wel op neer, dat men 321 per maand zwaar der beiast is. Het huis in Souburg komt in het. duurste jaar op plm. 600 per maand. Trekt men daar de extra lasten van eerder genoemde auto af, dan is de la..t nog maar 279. LET WEL, ik misgun niemand zijn auto, maar doe dan wat minder en blaas niet zo hoog van de toren. Dat die aardige man niet vrijuit gaat., is zeker, maar die mevrouw was er zelf bij en daarom geef ik haar 75 procent die aardige? meneer 25 pro cent. van alle in de courant genoemde ellende. En. ach, wat heet een schop stoel?? E. J. van Zweeden, Zaanstraal 88. Oost-Souburg. Reeds In rlc landelijke dag hl ad-pers van 31 december 1975 werd gemeld, dat overigens ten onrechte, vele werk lozen, gccoact worden in WSW-ver- hand te gaan werken. Nadrukkelijk werd gesteld, dat een plaatsing binnen het kader der SW alleen verantwoord is. Ingeval oorzaken, welke l»ij de werkloze zelf zijn gelegen een norma le werkkring onmogelijk maken. Iede re andere, interpretatie der SW zou een vnnn van 'misbruik' genoemd kunnen worden van deze wetgeving, waardoor rechtsongelijkheid ontstaat. Staatssecretaris Mertens betoogde, blijkens mededelingen in uw courant van 5 februari; dat de crisvs-situatie waarin ons land. overigens met alleen ons land, zich thans bevindt, niet. zou doorwerken in bet, plaatsingsbeleid voor de SW. Ik meen tón strengste be7rwaren te moeten aantekenen, legen de mening van de staatssecretaris en ben zelfs bereid deze persoonlijk met, hem door te nemen. Dat., om dicht; bij huis tó blijven, inderdaad de SW in Zeeland ten on rechte in bepaalde gevallen is toege past, is duidelijk aantoonbaar, dat hier derhalve sprake Ls van het ma ken van 'misbruik' van deze wet en het kweken van een schuine' situatie tón opzichte van hen die wél in het kader der WSW. gemotiveerd thuisho ren. is duidelijk. In de mening dat dit 'ongeeigende' toepassen inderdaad door de Gemeentelijke plaatsingscom missie - m de GAB's geschiedt, sta ik overigens niet alleen- Duidelijk is voorts, dat de enorme stijging van het aantal SW-geplaatsten in gelijke lijn is opgelopen gedurende de laatste paar jaTen van economi sche recessie. Dat in Zeeland een 'ruim' trekken van grenzen voor plaat sing m SW-kader bij. de plaatsings commissie en Gew. Arbeidsbureaus het. geval is. werd overigens door de heer Mertens noch ontkend noch er kend. hij liet het in het midden. Dat, ik citeer hier de staatssecretaris, "het plaatsen van economisch werklo zen in WSW verband in strijd zou zijn met de doelstellingen der WSW; is overduidelijk- Ook overduidelijk wil ik echter betogen dat. deze handelin gen welke in strijd zijn met, de doel stellingen der WSW, plaatsvonden. Verklaring voor deze handelwijze van gemeentelijke zijde en de zijde van de arbeidsbureaus zou duidelijk gelegen zijn en passen in de sfeer van het 'onderbrengen van langdurig econo misch werklozen in de SW' dit om de SW inderdaad als 'vluchtpoging te gebruiken', daarmede te voorkomen dat de plaatselijke "bijstandpot' te zwaar zou worden belast. Het is en bliift gemakkelijk, in plaats daarvan dan maar tó kiezen voor een oplos sing gelegen in het kader van de overheidssubsidie etc. Indien in derge lijke gevallen 'misbruik' van de SW gemaakt, wordt, is dit om politieke en economische redenen niet juist- Gaar ne ben ik bereid met de heer Mertens hierover van gedachten te wisselen. Nogmaals de cijfers van de tijdens de jaren der economische recessie in SW- verhand geplaatsten, liegen er niet om! Het, gevaar bestaat dan ook dat de SW een 'staatsfabriek' zal worden; een voordelige oplossing voor de soci ale diensten, de bedrijven welke voor deliger dienstverlening krijgen, dan bij het aanstellen van personeel etc. Dat de verantwoordelijke instanties eerder hun toevlucht nemen tot het .plaat-sen van -werklozen in SW ven- band in economisch 'zwakkere" gebie den van het land, is voor de hand F- Inniger, Middelburg Met stijgende verbazing heb Ik kennis genomen van het ingezonden stuk van mevr. Groenendijk. Wat wil deze me vrouw nu eigenlijk! Een busstop voor haar deur en een goed stuk in de schouwburg en na afloop wederom een bus naar huis. Maar u woont echter in de Oranjelaan. zodat u prak tisch achter de schouwbrug woont. Over de slechte stukken, die in de schouwburg hebben gespeeld. Die avonden achter elkaar de musical Wat een Planeet', om niet te spreken van Cyrano de Bergerac. Het stuk "Equus' door Globe gebracht, wordt, nog steeds gespeeld op Broadway met in de hoofdrol Anthony Perkins, welke rol daarna door Richard Burton wordt overgenomen. Over slechte stukken gesproken, die in onze schouwburg worden opgevoerd. Voor de uitvoeringen georganiseerd door de ZVU. kunt u als niet lid zijnde, telefonische kaarten bestellen 2 dagen voor iedere voorstelling, 100 kaarten voor de vrije verkoop bij iedere voorstelling. Als u echter lid zou worden, kunt, u goedkoper kaar ten via abonnement, verkrijgen, ver schil 3 zodat u voor het verschil bijna een taxi kunt nemen na afloop. SAK betaalt u geen lidmaatschap, zo dat. u per seizoen 4 voorstellingen heeft tegen gereduceerde prijs 30. In de concertzaal hebben vnj vorig jaar het. concertgebouw orkest gehad, met daarnaast het Zeeuws Orkest (4x). Mevrouw Groenendijk op cultureel ge bied, kunt u best; aan uw trekken komen. Ik heb het nog niet over het Kuiperspoorttheater gehad, en het openluchttheater en het Vestzakthea ter in Vlissingen, 2 uitvoeringen van het Holland Festival in Middelburg. Wens u veel oultureel genot in onze stad Middelburg toe. Dit in tegenstel ling tot het dichtgroei-idee van u. Een "toneel- en muzielcvriend' OFFICIÉÉL "VOUW© DEALER VOOR WALCHEREN DEMONSTRATIEMODELLEN IN ONZE SHOWROOM PRESIDENT ROOSEVELTLAAN 768 - VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 6