„Oosterschelde dicht als één voorwaarde niet haalbaar blijkt" Schouwen-Duiveland pakt de rattenbestrijding weer aan Loodsen constateerden tot nu toe weinig veiligheidstekorten Gandalf komt ALMANAK Automobilist gewond bij aanrijding Groep zigeuners na diefstal te Vlissingen, uit Zeeland gewezen Sleepboot op Oosterschelde na brand zwaar beschadigd 2 PROVINCIAlf IIIÜWII COURANT ZATERDAG 7 FEBRUARI 1976 WD-FRACTIELEIDER H. WIEGEL TIJDENS BIJEENKOMST IN TERNEUZEN: FRACTIE SPEELDE MET INTERPELLATIE OVER OEVERVERBINDING TERNEUZEN De WD-fractie in de tweede kamer zal voor liet onverwijld afsluiten van de Oosterschelde pleiten, wanneer uiterlijk 1 mei mocht blijken dat één van de drie voorwaarden voor dc aanleg van een doorlaatbare dam niet haalbaar is. Dit zei vrijdagavond fractievoorzitter H. Wiegel op een bijeenkomst in het Zuidlandtheater van Terneuzen. Vol gens de heer Wiegel zijn er partijen hij noemde PvdA, PPR en D'66 die de Oosterscheldekwestie in zo'n geval weer als een 'open zaak' willen zien en gaan aandringen op nieuwe studies. Hij kondigde aan. dat zijn partij niets van deze hernieuwde discussies moet hebben: .,De veiligheid van de mensen gaat ons voor alles". Overigens vond hij de afsluiting van de Oosterschelde een van de kwesties die het kabinet "voor zich uitschuift'. Een andere is naar het oordeel van de VVD de aan leg van een vaste oeververbinding. De heer Wiegel onthulde, dat zijn frac tie even had overwogen om, nadat de regering het projekt voorlopig had uit gesteld. in een interpellatie en een daaraan gekoppelde motie om een di recte beslissing te vragen. De VVD zag daar echter vanaf, omdat de motie waarschijnlijk verworpen zou zijn en tegenstanders van het projekt deze ka merbeslissing hadden kunnen aangrij pen om het nog verder op de lange baan te schuiven. Overigens vertelde hij. dat de fractie een officieel verslag van het mondeling overleg over deze kwestie heeft geëist. Dat kan op elk moment op de agenda worden geplaatst, waarbij het de ka mer vrij staat om op de zaak terug te komen. ..De mensen hebben onderhand wél eens recht om te weten waar ze aan toe zijn", betoogde de heer Wiegel. IADVERTENTIE zie advertentie in de PZC a.e. vrjjdag Zeeuwse Leerzaam In een ons bekend Middelburgs pand spelen zich met het klim men der jaren schrijnende taf ere- len af in de verhouding tussen het huisvee. Jarenlang had de gevlamde boxer Bommel er de de wind stevig onder bij de introverte blauwe Rus Poespas, die het bij zijn nadering steevast gehaast op een lopen zetteEn afgelopen zo mer nog wees hij een nieuwe aanwinst in de vorm van een Europese korthaar krachtig zijn plaats, door hem het rustig was sen op de vloer onmogelijk te maken en hem langdurig achter na te zitten, zodat de jonge poes noodgedwongen lange dagen sleet onder het meubilair. En toen hij zich één keer niet snel genoeg verwijderde, hapte de boxer in zijn linkerachterpoot - sinds welk gebeuren de nog naamloze Euro pese korthaar met Kneus wordt aangesproken. Maar de tijden zijn veranderd. De blauwe rus - een vreedzaam natuur - wil zich bij de nadering van de hond nog weieens verwij deren maar haar tred is aanzien lijk beheerster dan vroeger. En Kneus leerde al snel. dat van het heffen van een voorpootje een sterk remmende werking op de hond uitgingBovendien: de hond trekt nu zelf met het linker ach terbeen - een ouderdomsver- schijnsel. Soms breekt - bij het zien van een geopende deur - het oude vuur nog even in hem los en rept-ie zich haastig Tiaar buiten, alle wenken en bevelen weer bin nen te komen dollend negerend. Maar na een kwartier staat-ie dan weer gedwee stil om zich te laten vangen, terwijl de jacht om 'em binnen te krijgen vroeger hele middagen vulden. Het meest schrijnend tekende de veranderde verhouding zich af in de avonduren: De Europese kort haar heeft zich dan meestal spinnend neergevlijd in de mand, die oorspronkelijk voor de boxer was uitgezetDe hond houdt zich dan aarzelend in de nabijheid op, ruilct aan allerlei daarvoor nau welijks in aanmerking komende voorwerpen en durfl de confron tatie niet aan. Hij kan de baas dan lang gekweld aankijken maar als die hem niet te hulp schiet, begint-ie ontregeld door het pand te ijsberen. Gisteren waagde hij het er ein delijk op. De poes deed bij zijn nadering één oog open, kwalifi ceerde hem achteloos als onge vaarlijk en vjeigerde in te schik ken, zodat de boxer omzichtig manouvrerend een zeer nauw plaatsje in de mand kon bemach- tigen. Toen-ïe eenmaal lag. zuchtte hu zeer diep- De poes keek niet op of om z'n houding was minder dan ge dogen. Een leerzame ontwikkeling goe de lezer- Zéér leerzaam. - De VVD-fractlelelder had weinig goede woorden over voor het kabinet-Den Uyl. Hij constateerde dat het aanzien van de regering bij de bcvoU.ing aan zienlijk is gedaald en dat het politiek en menselijk fatsoen schade had gele den door liet rumoer rond de perscon ferentie over de wijziging van de wet op de ondernemingsraden, waarbij mi nister Van Agt zich aanvankelijk bui tenspel gezet voelde. De heer Wiegel constateerde dat er zich in de coalitie fundamentele verschillen van mening hebben voorgedaan. „Er is geen sprake van een echte geest van samenwerking, de discussie over de on dernemingsraad gaf het aan", meende Gedaald Naar het oordeel van de VVD bete kent het ontwerp dat het kabinet nu aan het uitdokteren is dat er een voet tussen de deur staat voor het invoeren van polarisatie binnen de onderneming. „Wellicht is hier sprake van de salami- taktiek. elke keer een plakje van de worst afsnijden en zo polarisatie bin-| nen de onderneming halen. Het com promis dat er nu binnen het kabinet is bereikt noem ik een gedrochtelijk be denksel". aldus de fractieleider. Hij vreesde, dat ais de wetswijziging er komt de besluitvorming binnen de be-j drijven ernstig wordt bemoeilijkt.' „Daarvan is niet alleen het bedrijf,; maar ook de werknemer de dupe". De lieer Wiegel had kritiek op de hou ding van de fractievoorzitters Andries- sen cn Van Thijn. die onvoldoende af stand van de zaak wisten te nemen en allebei het bereikte akkoord naar zich toehaalden. „Andriessen maakte zich aanvankelijk sterk tegenover zijn kie zers. achteraf heeft hij toegegeven". Hij had waardering voor de houding van fractieleider Aantjes van de AR die zich naar zijn oordeel terughou dend heeft opgesteld en zo de handen vrij hield om het wetsontwerp, wan neer het in de kamer komt. eventueel te amenderen. De heer Wiegel zei verder, dat de PvdA WOLPHAARTSDIJK J. D, A. F. uit Wolphaartsdijk is vrijdag gewond ge raakt bij een aanrijding in zijn woon plaats. Hüj verleende op de kruising Aardebolleweg-Veerweg met zijn auto geen voorrang aan een. auto bestuurd door Kl L.' V. uit Wolphaartsdijk. De auto van F. kwam omgekeer in een sloot naast de weg tereoht. F. liep daarbij hoofdwonden op. Dokter Vos verleende eerste hulp en liet de ge wonde per taxi naar het ziekenhuis in Goes brengen. ZEEUWSE STATEN OP 20 FEBRUARI BIJEEN MIDDELBURG - DE Zeeuwse sti zijn voor vrijdag 20 februari voor een openbare vergadering bijeengeroepen. De bijeenkomst in het Abdijcomplex begint om tien uur 's morgens. WIEGEL de huidige coalitie beheerst, omdat deze partij de meeste ministerszetels heeft. Hij bespeurde de laatste tijd meer overeenstemming tussen confes sionelen en liberalen dan tussen con fessionelen en socialisten en zette zich fel af tegen de kabinetsplannen op het. punt van vermogensaanwasdeling (..De VVD wil het zoeken in winstuitkerin gen"), de grondpolitiek (..Wanneer er wordt onteigend moeten mensen scha deloos worden gesteld door ze de wer kelijke waarde van him grond te beta len. Dat heeft niets te maken met het spekken van de zakken van de boe ren") en de verhouding overheid/sa menleving (,.De overheid is er voor de mensen, de mensen zijn er niet voor de overheid"). Ernstige kritiek had hij ook op de re cente uitspraken van premier Den Uyl over kinderbijslag en -aftrek en het "krankzinnig opgelopen mtgavenpeil van de overheid". Naar de mening van de WD moet het rijk als eerste de buikriem aanhalen én zorgen dat er las tenverlichting komt voor heb bedrijfs leven. De heer Wiegel hekelde de 'grauwe ni vellering' waarvan het hele kabinets beleid naar zijn oordeel is doortrokken en beklemtoonde op dit moment niet bereid te zijn om op regeringsniveau met deze Partij van de Arbeid samen te werken. Op een vraag uit het pu bliek antwoordde hij, dat zijn partij wil dat het kabinet voortgaat met de verdere ontwikkeling van de kernener gie in Nederland. Dit om te voorkomen dat ons land afhankelijk zou worden van OPEC- en Europese landen en ge lijke pas te houden met de energieont wikkeling om ons heen. (ADVERTENTIE) RESTO - VROUWENPOLDER tel. (01188) 1900, b.g.g. 1965 diners - partijen - koffietafels a la carte vlees- en visspecialitelt BROMFIETSER (33) DODELIJK VERONGELUKT TE VLISSINGEN VLISSINGEN De 33-jarige A. W. H. Molleman uit Vlissingen is in de nacht van donderdag op vrijdag bij een een zijdig ongeval te "VUssingen om het le ven gekomen. Het slachtoffer is door nog onbekende oorzaak op de kruising Irislaan-Margrietenlaan met zijn brom mer gevallen en met zijn hoofd op het trottoir terechtgekomen. De heer Molleman, die een zware schedelbasisfractuur had opgelopen, is, vermoedelijk vrijwel onmiddellijk overleden. De politie werd 's nachts gewaarschuwd door B. die aan de An- jelierenlan te Vlissingen woont, dat hij een man op straat gedeeltelijk onder een brommer had opgemerkt. Dokter A. H- van Dijk te VUssingen heeft de lijkschouwing verricht. De bromfiets is voor technisch onderzoek in bewaring genomen. VLISSINGEN De gemeentepolitie korpsen van VILssingen en Goes en de rijkspolitie hebben vrijdag een groep zigeuners, hoofdzakelijk vrouwen, op gespoord voor diefstal en noging tot diefstal te Vlissingen. De zigeuners zeven vrouwen, twee mannen, en twee zuigelingen werden door agenten van de rijkspolitie en de gemeentepo litie Goes onder 's Heer Arenskerite staande gehouden. Na verhoor zijn ze onder begeleiding Zeeland nitgeloodsd. Ze worden overgebracht naar het woonwagenkamp In Amsterdam- Te gen hen is proces-verbaal opgemaakt, 's Morgens om elf uur kreeg de Vlissingse politie een telefoontje van mevrouw M. dat een aantal zigeune rinnen geprobeerd hadden in haar zaak in de Walstraat binnen te drin gen. Korte tijd later werd de politie er van op de hoogte gebracht dat een groep zigeuners uit de zaak van J. te Oost-Souburg een bedrag wan onge veer 100,- hadden ontvreemd. Onmid dellijk werden toen het korps Goes en de rijkspolitie ingeschakeld- 's Mid dags werd de groep, die zich verplaat ste in een grijze auto, bij "s F Arendskerke opgepikt. Arbeidsongeval in containerhaven te Vlissingen VLISSINGEN De havenarbeider K- B. uit Vlissingen is vrijdagmorgen bij werkzaamheden in de containerhaven te Vlissingen gewond geraakt. B. is per ambulance naar het Bethesda-Sint Jo seph ziekenhuis te Vlissingen overge bracht. B. had een pallet beladen met koper- sulfaat aangehaakt. Hij lette even niet op en liep in de zwenkbaan van de aan een kraan opgehesen pallet. Hij kreeg een duw, verloor zijn evenwicht en viel in het ruim van het binnen schip, waarin de pallets werden gehe- SECRETARIS VDNL OVER INTERNATIONALE ACTIE VAN LOODSEN: „GEZAGVOERDERS KOMEN MET EXCUSES AAN" VLISSINGEN ,,We hebben tot nu toe niet veel tekortkomingen gevonden. Missolüen is dat te danken aan liet feit dat wij sl een aantal jaren bezig zijn met onze veiligheldsactles en beginnen die nu effect te krijgen." Dat zegt dc secretaris vun de Vereniging De Nederlandse Loods, de Vlie- slngse loods M. Hofland over het verloop van de internationale vel- ligheidsactie die de loodsen hon den in hét tijdvak van 1 tot en met 14 februari. De loodsen letten aan op de veiligheidsaspecten aan boord van de schepen de navigatie be treffende. maar ook op die zaken, die hun eigen veiligheid aangaan, zoals de ladders waarmee zij aan- en van boord moeten klim men. Omtrent de aigehele veilig heid aan boord van het schip vullen zij formulieren in. die co Nederlandse loodsen bij dc VDNL inleveren. Ais een laücter niet deugt, kan de loods zelfs weigeren via ait klimtuig aar- boord te gaan, hetgeen natuurlijk: vertraging in de reis van het te belooösen schip oplevert. Tot na toe is volgens de heer Hofland nog maar bij een enkel schip om dergelijke redenen vertraging om staan. Alhoewel er al een aantal formulieren, waarop de loodsen veiligheidsgebreken aan boord van schepen hebben geregi streerd, binnen zijn, kon de heer Hofland nog geen totaal over zicht geven: „De balans opmaken kunnen we pas aan het eind van de actie. Bij het constateren van veiligheidsge breken ontmoeten de loodsen geen verzet van de gezagvoerders. Wel komen de kapiteins met excuses aan", aldus de VDNL-secretaris. De loodsen hebben wel het recht maatregelen te treffen en op te treden daar waar het hun eigen veiligheid aangaat. Voor wat do navigatiemiddelen betreft is de scheepvaartinspectie eigenlijk de aangewezen instantie, maar voor al tijdens deze veiligheidsactie rapporteren de loodsen ook te kortkomingen op dat gebied, die de algemene veiligheid raken. 'Goedkope vlag' DVNL-secretaiis Hofland waa hét er wel mee eens dat In doorsneo' de uitrusting aan boord vaa sche pen van de zogenaamde 'goedteo- pe vlag'-landen meer te wenarm verlaat, dan die aan boord van de schepen van meer bona-fikte zeevaartlanden: „Maar vorig jaar tijdens de actie hebben we toch geconstateerd dat Westduitse en Noorse sche pen, die toch tot de wat betere klasse horen, ook niet aan alle eisen voldeden. We kunnen dus niet zonder meer de één of de ander beschuldigen", aldus de heer Hofland. Aan de internatio nale veiligheidsactie wordt mee gedaan door alle loodsen, die aangesloten zijn bij een organisa tie, die weer binding heeft met de Internationale beroepsorgani satie: de International Pilot Asso ciation IMPA. In de Scheldemon- ding doen behalve de Nederland se loodsen ook die van het Bel gisch Loodswezen mee. Op de foto: een loodsenladder moet deugdelijk en veilig zijn (foto PZC). NA GROOTSCHEEPSE CAMPAGNES IN 1968 EN 1971 GRATIS VEILIG NIEUW VERGIF HAAMSTEDE „De mensen weten het niet, ze willen het niet wéten of ze weten zelf hoe ze de bestrijding aan moeten pakken", zegt de lieer Z. Roseboom. directeur gemeentewerken van de gemeente Westerscliouwen. Evenals zijn collega's in de andere gemeenten is hij belast met de ratten bestrijding en hij is erg teleurgesteld over de belangstelling donderdag avond in Renesse voor de voorlich tingsavond die 'toen over dit onder werp werd gehouden. Scliouwen-Dui- veland begint volgende week voor de derde keer aan een grote eilandelijke rattenhestrijdingscampagne. De twee vorige campagnes werden in 1968 en 1971 gehouden en sinds die tijd heeft de bruine riool- of waterrat zich weer flink vermeerderd op het eiland. Vooral campings en zomerhui- zenterreinen zijn voor deze dieren een lustoord en de heer Roseboom vindt het daarom vreemd, dat juist van die kant tot, nu toe nog zo weinig interes se werd getoond. „We hebben niet de illusie, dat we de laatste rat weg kunnen krijgen", zegt de heer Rose boom, die ook zitting heeft in de regionale commissie, die zich met de rattenbestrijding heeft belast, „maar andere jaren hadden we merkbaar succes met de campagne. Het is jam mer, dat het daarna weer verslapte. Het is nu zaak dat we er mee door blijven gaan en iedere winter de be strijding opnieuw aanpakken". De ei- landelijke campagne bestaat uit een aantal onderdelen. Mensen van ge meentewerken zorgen voor de bestrij ding in de bebouwde kom. De ZLM neemt ook een groot gedeelte op zich door het uitkammen van landerijen en boerderijen. Verder wordt er voor lichting aan de bevolking gegeven, onder meer door middel van de voor lichtingsavond in Renesse, en tenslotte stellen de gemeenten gratis het be strijdingsmiddel ter beschikking. Schouwen-Duiveland is voor deze gele genheid in veertien rayons verdeeld, met depots in Bruinisse. Oosterland, Nieuwerkerk, Dreischor, Zierikzee, Kerkwerve, Brouwershaven, Scharen- öijke en Burgh-Haamstede. Coördina tor van de gehele actie is CBTB- voorzitter W. den Boer in Zierikzee. De gemeenten hoeven het werk niet alleen te doen, al zal men wel de kosten voor de bestrijding volgens een verdeelsleutel, gebaseerd op inwo nertal en oppervlakte zelf moeten dra gen. Het waterschap en ZLM helpen ook rijkswaterstaat, provinoiale wa terstaat en staatsbosbeheer mee in de bestrijding. „Het is een onbegonnen werk als de gemeenten zelf het hele eiiland ratvrij zouden moeten maken", is de mening van de heer Rose boom. Schadelijk De rat is wat men noemt een schade lijk dier. Hij vreet voeselvoorraden en andere zaken, zelfs tot elektriciteitska bels, aan en verder is hij overbrenger van ziektes, zoals de ziekte van Weil, paratyfus, rattenbeet ziekte, varkens pest, mond- en klauwzeer, enzo voorts. Hij zal daarom bestreden moeten worden op een zo efficiënt mogelijke manier. Nu is de rat ook een echte slimmerik: hij behoort tot de intelligentste dieren en wanneer dan ook één rat door het eten van vergif pijn heeft geleden of er aan sterft, zal verder geen rat meer van dat vergif eten. De afdeling bestrijding van ongedierte in Wagenin- gen heeft daarom een vergif ontwik keld, dat een groot aantal voordelen heeft voor de bestrijding, maar ook voor de veiligheid van andere levende wezens. Het is cumarine-poeder, dat door middel van een laagje sla-olie aan haver wordt gehecht. Op Schouwen-Duiveland wordt dat lokaas zelf gemengd, om het zo vers moge lijk en zo goedkoop mogelijk te hou den. Er wordt eerste Idas haver voor gebruikt, om de hap zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Wanneer de rat van dit vergif eet. gaat hij niet me teen dood. Hij merkt niet dat zijn bloed verdund wordt en blijft er van dooreten. Door het vergif krijgt hij het echter koud, waardoor hij in zijn hol wegkruipt en daar sterft aan inwemdge bloedingen. „Dode ratten zullen we dan ook niet veel vinden", vertélt de heer Roseboom, „we kun nen alleen maar merken dat het helpt wanneer er niet meer van het lokaas gegeten wordt". Kij vertelt verder, dat het met dit spul wel noodzakelijk is om het te blijven voeren, anders is er kans op herstel of op resistentie tegen de cumarine. Het succes is ook te danken aan het feit dat een rat erg lui is en graag het voor hem zo gemakkelijk vindbare voedsel, dat hij bovendien nog lekker vindt, eet. Hij vindt het zelfs zo lekker dat graan voorraden bijvoorbeeld niet aange sproken worden, wanneer dit haver- preparaat in de buurt is. Alleen maïs is nog aantrekkelijker en de bestrij ding in de nabijheid van maïs moet daarom met een nog groeter delica- tiesse zormepitten gebeuren. In zakjes van 50 gram wordt de haver met cumarine-poeder door de mensen van de diensten an gemeentewerken klaargemaakt. Voorlopig begint men met 500 kilo, dat is 10.000 zakjes, voor het eiland. Maar er kan onmid dellijk een grotere voorraad worden gemaakt wanneer dat nodig is. De diensten delen dit spul met gulle hand uit. Ten eerste omdat het doorge voerd moet blijven worden wil het resultaat hebben, ten tweede omdat het zo weinig gevaar oplevert. Mocht een kind in het ongunstigste geval een zakje van 50 gram leeeten, dan ge beurt er niets en ook de vogels, zo is uit de proeven gebleken, gaan er niet aan dood. Wanneer een kat een rat die aan cumarine-vergiftiging gestor ven is, op mocht eten, overkomt haar al evenmin iets. Reden dan ook, dat Schouwen-Duiveland voor dit middel heeft gekozen als de beste en veiligste oplossing. (Tinier De beste tijd voor de bestrijding is de winter. Zomers vindt de rat voldoen de voedsel buiten, maar 's winters begiht, wanneer de kleine voedselvoor raad op is, de honger te knagen en gaat de rat op onderzoek uit huizen en schuren. De oogst is dan wel rond cn het omgeploegde land bevat zelf geen zaden meer. Boven dien hebben juist in de wintermaan den de boeren tijd om aandacht aar de rattenbestrijding te besteden. De regionale rattenbestrijdingseom- missie verwacht bovendien, dat er vooral op campings en zomerhuisjes- terreinen nogal wat ratten te vinden zullen zijn. Daar wordt veel eten weg gegooid en waar veel eten is, kan de rat zich ook vermeerderen, met zo'n vijftig tot honderd jongen per ouder paar per jaar Ruimten onder de caravans zijn ideaal voor het bouwen va nesten. Daarnaast, hebben veel mensen de gewoonte om vogeltjes te voeren, soms met grote stukken tege lijk. De vogels verliezen die, maar de rat vindt ze wél. De heer Roséboo raadt de bevolking dan ook aan, om geen eten buiten te gooien. Wil men vogelh voeren, doe het dan in voeder kastjes en in zulke kleine stukjes, dat de vogels ze aan kunnen. Bovendien bij voorkeur 's morgens, omdat de ratten namelijk 's nachts op jacht, gaan. Wie vermoedt dat hij ratten voornamelijk 's nachts op jacht gaan. Wie vermoedt dat hij ratten in of bij zijn huis heeft en dan kan één rat al de aanwijzing voor een hele kolo- niet zijn wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de techni sche dienst van zijn haar gemeente. Die dienst zorgt dan voor opsporing en bestrijding of laat desgewenst de behtrljding aan de particulier over.f Verder is het raadzaam om de gebou wen 'ratdieht' te houden. Een kleine opening is al genoeg om een rat door te laten. Al die maatregelen bij elkaar zullen het aantal ratten op het eiland zeker verkleinen. Feit is echter dat er nog heel wat in het duingebied zitten, die leven van op het strand gevonden schelpdieren, eieren en kuikens. De bestrijding daar wordt aangepakt, maar is niet eenvoudig. Een rattenvrij Schouwn-Duiveland zit er daarom niet in. Waarom het dan ook zaak is, vindt de heer Roseboom, om door te blij ven gaan met de bestrijding, ook in de zomermaanden. Vooral camping houders en beheerders van recreatie terreinen zullen dan met de bestrij ding op een voor andere dieren en mensen obereikbare plaats door moe ten gaan. „Wanneer er eeenmaal op zo'n camping een door een rat veroor zaakte ziekte uitbreekt, komt er im mers geen mens meer", aldus de heer Roseboom. (ADVERTENTIE) VLISSINGEN Op de Oosterschelde ter hoogte van het Goese Sas is de motorsleepboot Cobi van kapitein J. O. H. Hamstra uit Rotterdam gedeel telijk door brand verwoest. De brand, die ontstond door een onge lukje met de oliekachel van de centra le verwarming woedde voornamelijk in de machinekamer van de Cobi. Aanvankelijk trachtte kapitein Ham stra die in gezelschap was van zijn echtgenote, zelf het vuur meester te worden, maar toen dat niet lukte en1 het woongedeelte op een gegeven mo ment ook in vlammen opging voer hij het brandende schip omhoog op de slikken vlak voor de kust. Omdat bij de brand de boordradio ook buiten werken was geraakt kon men geen contact krijgen met het vasteland of met overige schepen. De heer Ham stra en zijn echtgenote hebben zo doende de nach op het schip door moeten brengen, terwijl men trachtte het vuur meester te worden. Donder dagochtend vroeg werd het schip op gemerkt door bemanningsleden van het patrouillerende rijkspolitievaar- tuig RP 18 uit Wemeldinge. De brand was toen bijna uitgewoed. Leden van de' brandweer van Kattendij'ke ver richten de nablussingswerkzaamheden. Vrijdagochtend heeft de sleepboot Tij- gerhaai van de firma Polderman uit Hansweert bij hoog water de geha vende Cobi vlot getrokken. Van hier uit zal het voor reparatiewerkzaamhe den naar Rotterdam worden overge bracht. Schaatsen op Goese vesten gevaarlijk GOES De Goese politie heeft vrij dagmiddag de schaatsliefhebbers een teleurstelling bezorgd door langs de vesten rijdens met behulp van luid sprekers te waarschuwen dat hét ijs vanwege de dooi niet meer betrouw baar is. Op enkele plaatsen was namelijk ge bleken dat het ijs gevaarlijk dun was geworden. Wel werd nog volop ge schaatst op een deel van de waterpar tijen in GKoes-Zuid en op de ijsbaan in die wijk. hoewel ook daar het ijs erg slecht was geworden. Is er een mooie briljantring, ongeacht hoe dik uw beurs Is! Reeds vanaf 128,- koopt u bij ons een GROEI-BRILJANTRING in wit of geel goud met origineel certificaat! Zeelands voordeligste adres! Kleine Markt Vlissingen ZONNIGE PERIODEN Droog weer met zonnige perioden maar ook af en toe wolkenvelden. Meest matige zuidoostelijke wind- Ma ximumtemperaturen rond plus 2 gra den. Vooruitzichten voor zondag en maan dag, opgesteld door het KNMI op vrijdag om 18.00 uur: overwegend droog, dezelfde of iets hogere tempe raturen. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor zondag: aantal uren zon: 1 tot 6; min. temp.: omstreeks -2 graden; max. temp.: omstreeks 3 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Voor maandag: aantal uren zon: 0 tot 5; min. temp.: omstreeks 0 graden; max, temp.: omstreeks 5 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.b. voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 2 graden en voor maandag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON EN MAAN 1 februari Zon op 08.12 onder 17.37 Maan op 10.32 onder 00.41 8 februari Zon op 08.10 onder 17.39 Maan op 11.02 onder 01.44 9 februari Zon op 08.08 onder 17.41 Maan op 11.37 onder 02.46 10 februari Zon op 08.06 onder 17.43 Maan op 12.21 onder 03.15

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2