up ZLM-bestuur is blij met vorstperiode Officier eist tegen de oprichter van bewakingsdienst een boete van f750,- CD A-statenfractie heeft nog geen Montedison-standpunt 'Bananacore' zwaar beschadigd in Vlissingse buitenhaven Gandalf 2 eKKer ALMANAK „TOT UITSPRAAK MINISTER VASTHOUDEN AAN 'EIGEN' VANGSTBEPERKINGSREGELING' Mr. K. A. Keuning lid van de WD Benoeming officier van justitie „DE LUSTEN ZIJN GROTER DAN DE LASTEN" PROVIHC1AIE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 6 FEBRUARI 1976 STATENLID BALKENENDE IN GOES: KRITIEK OP HOUDING KAMERLID ROELS (PvdA) IN KWESTIE OOSTERSCHELDE GOES Hel Zeeuwse CDA-statenlid CL Balkenende heeft donderdagavond benadrukt, dat de CDA-statenfractie nog geen standpunt heeft ingenomen over een mogelijke komst van hei pelro-chemlsohe bedrijf Montedison naar het Sloegebied. De heer Balkenen de zei glsleraonvd in hotel "De Koren beurs' tijdens een matig bezochte bij eenkomst van de AR-s'iatencentrale Goes, dat bij de afweging van alle factoren vier aspecten wel bijzondere aandacht zullen krijgen. Hij noemde de te verwachten milieubelasting, het sociaal klimaat binnen het bedrijf en het belang van een mogelijke vesti ging van Montedison voor Zeeland en voor de nationale economie. „Alvorens wij tot een standpuntbepaling komen, zullen wij en we zijn daar al mee bezig ons door deskundigen van diverse diciplines laten voorlichten' aldus de heer Balkenende. Het statenlid hield donderdagavond een inleiding over actuele provinciale politiek. Maar eerst haakte hij in op de recente problemen rond het wets ontwerp op de ondernemingsraden. „Situaties als de afgelopen dagen heb ben de loopbaan van dit kabinet al meer gekenmerkt. Denk maar eens aan de beslissing over de Oosterschel- de. Dit soort situaties zal nog wei meer voorkomen- Er is nog conflict stof te over". De heer Balkende zei 'niet te zitten gpringen' om een kabinetscrisis. „Maar men dient zich wel af te vra gen in hoeverre het niet-beslissen over wezenlijke zaken strookt met het veel geroemde begrip landsbelang. Ook Zeeland ondervindt de gevolgen van deze gang van zaken. In 1974 dreigde er een kabinetscrisis over het al of niet afsluiten van de Oosterschelde. Daarover werd in kabinet en kamer een compromis bereikt, die in elk geval de Delta-veiligheid voor de be woners rond dit bekken met zeven jaar vertraagde. Node respecteren wij deze democratische beslissing". Maar het statenlid noemde het 'onbegrijpe lijk* en 'volstrekt onaanvaardbaar", dat nu weer pogingen worden onder nomen om de Oosterschelde open te houden- „Ons inziens is dit een vorm van onbehoorlijk bestuur. In 1974 is duidelijk afgesproken dat indien één ven de ontbindende voorwaarden in werking zou treden, de Oosterschelde op de oorspronkelijke manier zou worden afgesloten. Daar houden wij de regering en volksvertegenwoordi- Kritiek De heer Balkenende bad ernstige kri tiek op de houding van het PvdA- kamerlid P. A. Roels (tevens lid van de provinciale staten) in de Ooster- scheldekwestie". „Sinds 1970 hehiben de staten van Zeeland meerdere malen uitgesproken, dat de Delta-veiligheid rond de Ooster schelde in de jaren zeventig moest worden bereikt. En even zoveel keer was de heer Roels, of indiener of mede-ondertekenaar van een desbe treffende motie. Dat de heer Roels in 1974 in de tweede kamer de stem- dwang van de PvdA-fraotie aanvaardde, kon nog begrijpelijk worden geacht. Maar dezelfde heer Roels bezong toen in alle toonaarden de juistheid van het regeringsvoorstel. Inclusief de ont bindende voorwaarden. En daarom is het voor mij onbegrijpelijk, dat hij nu weer aandringt op een onderzoek om de Oosterschelde open te houden. Ik weet niet of de heer Roels in 1974 heeft gedacht: dat zien we morgen dan wöl weer. Een ding weet ik wel. Iedere geestelijke zou een dergelijke sneltreinbekering toch wél kritisch be naderen en ook weet ik dat de burger zich mag afvragen, wat de woorden ADVERTENTIE J boekef snijbloemen tuincentrum telefoon (01180) 25253 langevielesingel 34 - middelburg Leeuwse Pat-stelling Vandaag nog een kort en als wij de weerberichten goed hebben gevolgd waarschijnlijk ook nako mend bericht uit het verwater de schaatstijdperk. In dat Vlicsingse gezin wilde het dochtertje na de avondmaaltijd nog even het ijs van een belenden de vijver op. Haar vader had er bezwaren tegen. Van moeder mocht het wel. Een familiaire pat-stelling dus. Het zoontje viel zijn zusje bij met een doorslaggevende uitspraak, die wat ons betreft voor inlijsting in aanmerking komt. Héwaarom mag ze nou niet?", sprak-ie. Kinderen mogen het toch ook weieens leuk hebben in hun leven?" van een dergelijke volksvertegenwoor diger nu eigenlijk waard zijn". Het uitstel van een beslissing ten aanzien van de vaste oeververbinding Westerschelde noemde statenlid Bal kenende uitermate teleurstellend. ,,De motivering, dat de aanleg moet wor den bezien in het kader van de totale overheidsuitgaven en de daarin aan te brengen prioriteiten, is ons inziens niet juist, Voor de aanleg van deze verbinding wordt geen overheidsgeld gewaagd, maar zal een beroep moe ten worden gedaan op de kapitaal markt. Daarnaast is het een object, dat voor zo'n vijf jaar aan ongeveer 800 mensen werk biedt. Een niet te verwaarlozen aspect." betoogde de heer Balkenende. „Dit verdere uitstel betekent voor Zeeland verdere vertra ging van bet streekpdanwerk, terwijl ook de uitvoering van de veerdiensten over de Westerschelde in moeilijkhe den komt. Wanneer men dan weet. dat het economisch rendement van de vaste oeververbinding beduidend ho ger ligt clan bijvoorbeeld van de ge plande voorhaven bij IJmuiden, dan achten wij alle termen' aanwezig, diej een snelle aanleg verantwoord ma ken". De heer Balkenende stipte ook het uitstel van de beslissing over de bouw van drie kernenergiecentrales i „Op zich is het uiteraard te respe ren, dat men alle aan kernenergie mogelijk verbonden risoco's wil be perken. Maar er blijft een stuk onze kerheid bestaan". Volgens het staten lid Balkenende kan het Nederlandse energiebeleid niet los worden gezien BALKENENDE van de ontwikkelingen, die zich in de rest van de geïndustrialiseerde wereld voordoen. „Wanneer men alleen maar ziet in welke mate de buurlanden zich voor de toekomst richten op het ge bruik van kernenergie, dan lijkt mij de vraag gewettigd, of Nederland zich kan permiteren op een eiland te leven en net te doen alsof er geen grenzen zijn". Af. Siereveli, voorzitter kottersectie leilibel Ministerie is niet ondersteboven van alternatieve regeling VLISSINGEN „Wij houden vast aan het voorstel, zoals dat woensdagavond tijdens de vergadering van de Stich ting van de Nederlandse Zeevisserij is aangenomen. Verder doet minister Van der Stee vermoedelijk half febru ari na besprekingen met bet Produkt- schap en het bedrijfsleven een uit spraak over de vangstbeperkingsrege ling. Dat wachten we af". Dat deelde donderdag desgevraagd de heer M. Siereveld, voorzitter van de Kottersectie Zevibel mee over de "eigen vangstregelingen' die de vissers organisaties woensdagavond hebben uitgevaardigd. Zoals gemeld willen de vissersorganisatie de tong- en schol vangst tot zestien dagen per maand beperken. Verder wiMen ze de schol vangst in februari beperken tot dui zend kilo per schip per week. Dat om het doordraaien van "kuitzieke' schcd te voorkomen. De minister heeft maximum-vangsthoe- veelheden vastgesteld, afhankelijk van het motorvermogen- Die variëren van 300 kg tong en 1700 kg schol per Personenauto's zwaar beschadigd bij aanrijding nabij kruising VLISSINGEN Bij een aanrijding nabij de kruising De Kempenaer- straat-Gerbrandystraat te Vlissingen zijn donderdagmiddag omstreeks vijf uur twee auto's aanzienlijk bescha digd. Mevrouw P. D- F- van W- nam met haar personenauto, rijdend in de De Kempenaerstraat, de bocht naar de Gerbrandystraat te ruim en kwam daardoor in botsing met de uit tegen overgestelde richting komende perso nenauto. bestuurd door S. K- uit Vlis singen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. vier weken voor de kleinste schepen, tot respectievelijk 2400 en 7200 kg voor de grootste. Overigens vaardigde de minister die regeling zelf uit nadat gebleken was dat het Produktschap maar moeilijk met een standpunt naar voren kon komen en de tijd begon te dringen. Bij het ministerie van landbouw en visserij sprak men donderdag de hoop uit, dat het Produktschap voor de maart-regelingen wel tijdig 'over de brug' komt. Voorts blijkt men bij dat ministerie niet ondersteboven te zijn van de alternatieve vangstbeperking® regeling van de meeste organisaties van kot- tervissers. „Wij staan op het standpunt", aldus de woordvoerder, „dat elke regeling goed is mits die niets overtreedt". Hij liet weten dat het ministerie vrede heeft met een eigen regeling van de vissers, als. die maar niet in conflict komen met die van de minister, „want die laatste wordt echt niet aan de kant gezet". Verder vindt het ministerie liet prij zenswaardig dat de vissersorganisaties inzien dat er iets moet gebeuren en dat ze in hun regeling ook iets hebben gedaan om te grote aanvoer van 'kuit- zieke' - en daardoor kwalitatief min der goede - schol te voorkomen. BRANDWEER KEURT IJS AF VLISSINGEN In een groot aantal watergangen in Vlissingen en Souburg is het ijs donderdagmiddag afgekeurd to or het schaatsen- De commandant van de Vlisangse brandweer stelde bij controles vast, dat het niet langer verantwoord was op het ijs te komen. Via luidsprekerinstallaties werden de schaatsliefhebbers gewaarschuwd dat het betreden van het ijs voor eigen risico was- Afgekeurd is het ijs op de watergan gen tussen de Alexander Gogelweg en de Paauwetiburgwegtussen de Sloe- weg en de Willem Klooslaan, tussen de Lange Leenweg vanaf het asiel tot aan de kruising Noordbeekseweg-Zuid- beekseweg, in de Lekstraat in Oost- Souburg en in de Middenweg in Oost- Souburg. BIJRGII-HAAMSTEDE Mr K. A- Keuning tot 3 augustus 1975 twee de kamerlid voor DS'70 is lid geworden van de WD. Zoals bekend besloot n>r- Keuning ontslag te nemen als kamerlid na een breuk metfrac- als kamerlid na een breuk met frac tieleider dr. W. Drees jr. waarbij behalve mr. Keuning ook de heren De Brauw. Berger en S. Keuning de ka nier verlieten- In de tijd na 3 augustus was de heer Keuning uit Burgh-Haainstede partij loos- Als toelichting op zijn to et re- dein g tot de VVD, verklaarde hij donderdag desgevraagd: „I'k ben tot de conclusie gekomen dat er eigenlijk geen plaats is voor kleine partijen en partijtjes, afgezien van de confessio nele partijtjes dan. Ik vind, dat het van belang is, dat er zoveel mogelijk vereend wordt opgetreden tegen wat ik beschouw als een dreiging van de kant van die partijen, die een onder scheid menen te moeten maken tus sen de soorten dictatuur. Dat vind ik een heel essentieel punt. Ik ben gaan bekijken naar wat mij zou verbinden met andere partijen. Omdat ik niet confessioneel politiek ben georiën teerd, zijn mijn gedachten uigegaan naar de WD. Op een aantal hoofdlij nen is deze partij voor mij volstrekt aanvaardbaar"- Hij noemde in dit verband onder meer de buitenlandse politiek, de de fensie en de justitie, .zaken, waarmee ik me ook tijdens mijn kamerpeiiode heb beziggehouden". De heer Kuning wees erop. dat zijn overstap met een vrijzinnig-democratische achtergrond minder moeilijk is dan, wanneer zijn achtergrond bij de SDAP zou hebben gelegen. Voor de heer Keuning lid werd van DS'70 was hij raadslid en wethouder in Zierikzee en Zeeuws statenlid voor de PvdA. MIDDELBURG - Mr. W. G. C. Mijns- sen, officier ran justitie in de rang van substituut officier in het arrondis sement Middelburg, is benoemd tot officier van justitie in de rang van arrondissementsofficier in het arron dissement Middelburg. j».%^ VLISSINGEN Het Israëlische motorschip 'Banana core', dat woensdagavond laat bij een aanvaring in de monding van de Westerschelde zware schade opliep, is in de loop van de nacht van woensdag op donderdag naar de Buitenhaven in Vlissingen gesleept. Daar werd een begin gemaakt met het lossen van de lading bana nen. De 'Bananacore' liep een meterslange scheur bo ven de waterlijn op ter hoogte van één van de ruimen, waardoor naar schatting 500 ton bananen in de Wes terschelde terechtkwamen. De juiste toedracht van de aanvaring tussen het Is raëlische schip (8246 brt) en de Liberiaanse 'Asia Momo' (10.268 brt) was donderdagavond nog niet be kend. De rijkspolitie te water te Vlissingen had het Foto: De averij aan de 'Bananacore'. onderzoek nog niet afgerond en kon desgevraagd geen mededelingen doen over de schuldvraag. Wel is bekend, dat de schepen met betrekkelijk hoge snelheid op elkaar zijn gebotst: het Israëlische schip kwam met een snelheid van 17 mijl de Westerschelde opgevaren richting Antwerpen, de 'Asia Momo' was met een snelheid van 12 mijl met een lading van 15.000 ton staal op weg naar de Verenigde Staten. Het zicht op het moment van de aanvaring bedroeg anderhalve mijl. Het Liberiaanse schip kreeg een scheur over ander halve meter boven de waterlijn. De 'Asia Momo* kon door deze averij de reis naar de VS niet voortzetten. Het moest naar Antwerpen terug keren, waar men de schade zal herstellen. „MEER VERTROUWEN IN TOEKOMST VAN DE LANDBOUW" GOES „Hoewel de vorst van de laatste dagen ook problemen met zich meebrengt zijn de lusten, ui'c landbou- woogpunt gezien, toch groter dan de lasten". Met deze woorden opende voorzitter ir. D. Lu'teijn de in Bergen op Zoom gehouden vèrgadering het hoofdbestuur van de ZLM, de Zuidelijke Landbouw Maatschap pij. In zijn openingswoord constateerde de heer Luteijn dat het ministerover- leg over de Brusselse prijsvoorstellen maar moeilijk op gang komt: „voor medio maart hoeven we geen uitsluit sel te verwachten". De ZLM-voorzitter zei de indruk te hebben dat Euroi parlement naar de middenweg ten deert, dat wil zeggen 9 tot 9'/3 pro cent gemiddelde prijsverhoging, afge zien van de monetaire eorhpenstie. Als positieve factor noemde de heer Lu teijn in dit verband de opstelling van minister Van der Stee. die fel gekant is tegen een aftrekken van de mone taire compensatie (2 procent)- sprak daarbij de hoop uit- dat de minister deze stelling tot het laatste moment zal blijven verdedigen. Wat het nationaal beleid aant heeft de onlangs afgekondigde zoge naamde versoepelde rijksgroepsrege ling zelfstandigen (RZ) nogal tot wat misverstanden - aanleiding gegeven. „Deze misverstanden zijn niet in het minst in het leven geroepen door de '"elkaar' rfietdekkende persberichten van de ministeries van ORM en Land bouw", zo was de mening van de heer Luteijn. Hij voegde er aan toe van mening te zijn, dat de RZ in de eerste plaats gezien moet worden als een instrument ingeval van calamiteiten en dat „we niet de illusie moeten hebben dat via de RZ wezentijk wordt bijgedragen aan de inkomensvor ming". De ZLM-voorzitter betreurde het dan ook dat de regeling wel in die zin is gepresenteerd. Verheugend noemde de ZLM-voorzit ter hei, dat provinciale staten van Zeeland de argumenten van landbouw- zljde tegen een snel(rond)weg op Wal cheren hebben gehonoreerd. Hij zei te hopen dat het landbouwstandpunt ook bij de behandeling van een dergelijk geval voor de westhoek van Schou- wen-Duïveland zijn plaats zal krij gen. Tot slot van zijn openingswoord zei de heer Luteijn de indruk te hebben dat bij de achterban weer wat meer vertrouwen bestaat in de toekomst van de landbouw. „Dit kan worden afge leid uit een toename van de bedrijfs- opvolking en het weer gaan investe ren". De heer Luteijn waarschuwde echter tegen het trekken van de con clusie uit de omzet van de landbouw- RAI dat er weer voldoende geld is. „Bovendien zijn we structureel niet zover vooruit dat we weer vertrou wen in de: toekomst;: kunnen hebben", zo besloot de ZUM-yoorzdtter zijn ope- Waterschapslasten Het hoofdbestuur discussieerde g€ me tijd, naar aanleiding van een brief van de kring West-Zeeuws-Vlaanderen, over de hoogte van de waterschaps lasten. In. de brief stelde de kring dat de lasten voor dé landbouw te hoog worden en dat deze door een breder publiek, de gehele bevolking, moeten worden gedragen. Met name zou dat gelden voor het onderhoud van wegen en zeewering. Het hoofdbestuur was van mening dat deze complexe proble matiek gezamenlijk met de water schappen tot klaarheid moet worden gebracht. Men was het er over eens dat vooral de uitbreiding van de re creatieve voorzieningen een groot pro bleem vormen. Ook de aanslagen voor de wet vervui ling oppervlaktewateren zetten water schap en landbouw voor grote proble men, zeker in de aanloopfase. .Het beste advies is de leden aan te raden direct beroep aan te tekenen bij hét waterschap wanneer men het met de aanslag niet eens is", aldus het hoofd bestuur. Overigens was het hoofdbe stuur van mening, dat het zaak is zo snel mogelijk met de waterschappen rond de tafel te gaan zitten om tot een gezamenlijke voorlichting te ko men over deze kwestie. „SPRAKE VAN MISDRIJF DOOR OPZETTELIJK IN STRIJD MET DE WET OP DE WEERKORPSEN TE HANDELEN" MIDDELBURGERS WILDEN EIND MAKEN AAN REEKS INBRAKEN IN GRIFFIOEN MIDDELBURG Naar de mening van officier van justitie mr. A- P. Besier heeft de 39-jarige Middelburger L. C- G- M. door het oprichten en leiden van een particuliere bewakings dienst, zonder vergunning van het mi nisterie van justitie, welbewust in strijd gehandeld met de "Wet op de weerkorpsen'. Mr. Besier eiste donder dagmorgen tijdens de zitting van de politierechter in Middelburg tegen M- een boete van 750,wegens 'het opzettelijk tot stand brengen, deel uitmaken en steunen van een particuliere organisatie die zich begaf op het terrein van de politietaken voor de handltaving van veiligheid, rust en oj>enbare orde'. Volgens de officier moet hier, door de aanwezig heid van opzet, worden gesproken van een misdrijf. Politierechter mr. P- van Empel besloot in deze zaak, voorzo ver bekend de eerste in Nederland sinds het beslaan van deze wet (er bestaat geen enkele jurisprudentie over), over veertien dagen schriftelijk uitspraak tc doen. M., een voormalige politieman, nam half 1974 het initiatief tot oprichting van een dergelijke dienst om een halt toe te roepen aan het toenemend aantal inbraken in de Middelburgse Griffioenwijk. Terwijl een stichting in oprichting was gevormd en een ont heffing in het kader van de "Wet op de weerkorpsen' bij het ministerie was aangfevraagd, waren de activitei ten, zij het moeizaam, op gang geko men. Verschillende medewerkers be lastten zich achtereenvolgens tegen vergoeding korte tijd met nachtelijke surveillances, maar van een geregelde controle kwam nog niet veel terecht. Toen een aantal maanden later begin 1975 een vaste bewaker, uitgerust met een hond, kon worden aangetrokken, was inmiddels een af wijzende beschikking van de minister afgekomen. Voor de officier was vooral het feit dat, zoals hij meende. M. deze "brief uit Den Haag heeft veronachtzaamd', aanleiding om te spreken van 'opzet' en 'misdrijf'. 'Knokploegen De zaak was aan het rollen nadat M- een bewaker van een al lange tijd in Middelburg gevestigde bewakingsdienst had aangetrokken. Daarop volgde een onderzoek door de rech ter-commissaris M. voerde onder meer aan dat het nooit de bedoeling was geweest om politietaken over te nemen, maar dat het slechts ging om een groep mensen die zich belastte met het signaleren van verdachte feiten en het doorgeven daarvan aan de politie. Van een echte 'organisatie' was naar zijn mening ook nog geen sprake, omdat het nog slechts ging om een stichting in op richting. Mr. Besier dacht daar echter anders over: er was naar zijn mening wel degelijk een bewakingsdienst tot stand gebracht. Het patrouilleren met een hond achtte de officier niet in overeenstemming met het betoog van M- dat het. slechts ging om het 'signa leren' van feiten. M. voerde ook nog aan dat overal in Nederland talloze 'ordediensten' en "knokploegen' bestaan, die veel duide lijker onder de "Wet op de weerkorp sen' vallen, maar waaraan niets wordt gedaan- Voor de officier was dit ech ter in deze zaak geen overweging: „Dat staat hier niet ter discussie". Mr. Besier releveerde aan een rapport van een door minister Van Agt inge stelde werkgroep die het verschijnsel van bewakings- en beveiligingskorpsen heeft bestudeerd en waarin wordt ge concludeerd dat dergelijke instellingen een nuttige functie voor de maat schappij kunnen vervullen, maar dat een ongecontroleerde ontwikkeling ge varen met zich mee kan brengen. Mr. Besier: „Daarom is een zeer stringen te overheidscontrole noodzakelijk- Al les moet goed vastliggen. Stel dat iedereen, net. als M., maar overal van die organisatietjes gaat oprichten. Dat zou tot een grote verontrusting bij het publiek leiden". 'Jan-hoeren-fluitjes' In het geval van M- was naar de menir van de officier zeker geen sprake van een professionele aanpak' en is er zelfs op z'n 'Jan-boeren- fluitjes' gewerkt. Er was bijvoorbeeld zo stelde de officier geen enkele controle op de bewakers- Mr. Besier overwoog in zijn requisitoir nog dat M. wel de 'spil' is geweest, maar er geen "buitensporig' financieel voordeel van heeft gehad. M.'s raadsman, mr- F. W- Adriaanse, voerde onder meer aan dat het begrip "weerkorpsen' nergens duidelijk staat omschreven- De in 1939 in werking getreden wet was, zo stelde hij, een 'gelegenheidswetgeving' naar aanlei ding van de ontwikkeling in 'Hltler- Duitsland'. bedoeld voor het handha ven van de orde tegenover georgani seerde aanvallen op de maatschappe lijke orde- Men mocht aldus de raadsman geen schietverenigingen of bewakingsdiensten oprichten wan neer men van revolutionaire gezind heid was. Dat M. met opzet in strijd met de wet zou hebben gehandeld, achtte mr- Adriaanse 'overdreven': „Hij is woon wat tekortgeschoten in de orga nisatie". Volgens mr. Adriaanse be staat er voorts bij het ministerie een gebrek aan richtlijnen. Het ministerie heeft M. geen antwoord gegeven op een brief die hij na het afwijzen van de vergunning had gestuurd en waarin hij aan het ministerie vroeg aan wel ke voorwaarden dan precies moet worden voldaan. Politie Het feit dat M- desondanks met de activiteiten was doorgegaan, noemde hij een onredelijk verwijt. Tevens wees de raadsman nog op een publi- katie in de PZC van 19 september 1974, waarin de Middelburgse commis saris van politie dr. D. van Ooyen desgevraagd de hoop uitsprak dat de stichting in oprichting vergunning zou worden verleend en dat er, evenals bij de al bestaande bewakingsdienst, een goede samenwerking mogelijk zal zijn. „De hulp van deze diensten wordt dus ook door de politie in principe wel gewaardeerd", aldus mr- Adriaanse die in zijn pleidooi nog benadrukte dat M. er geen cent beter van is geworden en slechts door 'j de motieven' werd gedreven, maar „dat de zaak een beetje uit de hspri is gelopen". ADVERTENTIE Zie advertentie in de PZC van morgen Man gewond aan voet bij ongeval in containerhaven VLISSINGEN Bij een arbeidsonge val op de kade van de Containerhaven in Vlissingen-Oost Is de vorkheftruck chauffeur A- M- N. uit Vlissingen donderdagmiddag omstreeks half zes aan de voet gewond geraak Het ongeluk gebeurde toen hij tijdens werkzaamheden bij het Deense ms. 'Lalandia' uit Kopenhagen van zijn heftruck stapte om collega's aanwij zingen te geven. Een kleine vorkhef truck reed over zijn voet- Dokter Bloos verleende eerste hulp. De heer N- liep geen zichtbaar letsel aan zijn voet op. Hij werd per ambulance naar huis vervoerd- PROCES-VERBAAL VOOR VERWAARLOZING PAARDEN EN PONY'S HULST De rijkspolitie te Hulst heeft, in samenwerking met de inspec teur van de Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren, een on derzoek ingesteld bij W. J. B te Hulst en vervolgens procesverbaal opge maakt wegens ernstige verwaarlozing van drie paarden en twee ponies- De dieren werden sterk vermagerd, hon gerig en dorstig in een stalling aange troffen. Een van de paarden was in zo'n slechte conditie, dat, met toe stemming van de officier van justitie, tot inbeslagname werd overgegaan. Dit paard is ter verzorging in een andere stal ondergebracht. (ADVERTENTIE) WEINIG VERANDERING Droog weer met in het algemeen veel bewolking. Matige tot krachtige wind ilit oost. tot zuidoost. Middagtempera- turen rond het vriespunt. Vooruitzichten voor zaterdag en zon dag, opgem aakt door het KNMI op donderdag om 18.00 uur: Overwegend droog. Temperaturen om het vries punt. Weersvooruitzichten in oijfers gemid- dels over Nederland. Voor zaterdag: aantal uren zon: 0 tot 5; min. temp.: omstreeks -3 graden; max. temp-: omstreeks plus 2 graden; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Voor-zondag: min. temp.: omstreeks -2 graden; max. temp.: omstreeks plus 3 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 70 pro cent N-B. voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 2 graden en voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON EN MAAN 5 februari Zon op08.16 onder 17.34 Maan op09.45 onder 23.37

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2