Leiders zaalvoetbalcompetities kenden geen grote problemen Gerrit Krijger kampioen Terneuzen kader 38/2 Basketbal-competitie scholieren Oostburg PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TERNEUZEN - Aan de top van de Temeuzense zaalvoetbalcompetitie is maandagavond niets schokkends ge beurd. De lijstaanvoerders Van de Poel cn Terneuzen Veteranen wonnen beide hun duel. Terneuzen Veteranen deed dat met overtuiging. De 9-2 overwinning op PZEM was niet eens geflatteerd. Van der Poel had echter duidelijk meer moeite met Dow 1. Vooral defensief maakte Dow een bij zonder hechte indruk en het duurde tot diep in de tweede helft. Toen pas kon Van der Poel de verlossende tref fer maken waardoor de belangrijke winstpunten binnen waren. In de subtop vielen wel verrassingen te noteren. Nummer drie HKC moest na een spannend duel met Elopak een 3-2 nederlaag incasseren. De tweede ver rassing was de overwinning van Mi- strappers De bootmannen, die tot maandag op de laatste plaats stonden, zorgden voor een spectaculaire 5-2 overwinning op Dow 2. De stand ziet er nu als volgt uit: Tem. Veter. 6 5 0 1 10 34- S Van der Poel 6 5 0 1 10 29-12 HKC Dow 2 Elopak Dow Mistrappers PZEM 6 3 0 3 6 14-18 6 3 0 3 6 13-17 6 2 2 2 6 10-28 6 2 1 3 5 10%16 6 114 3 6-14 6 1 0 5 2 5-23 verwaenten was van Dow 1 Dow 2 neemt de leiding van de onderste helft door de 3-0 overwinning op PZEM 1 In de volleybalcompetitie verliep alles zowel in de A als in de B-poule volgens de verwachtingen. In de A-poule kwa men de toppers niet binnen de lijnen. Het werd een strijd om de bezetting van de onderste plaatsen, waarbij Phi lips 1 een flinke slag heeft binnenge haald. Philips 1 moest als voorlaatste tegen hekkesluiter Leraren 2 Het zwakke team van Leraren 2 liep een 3-0 nederlaag op en hierdoor steeg Philips twee plaatsen in de rangschikking. Ook Promenade nam afstand van de laatste plaatsen door een 3-0 overwin ning op Dees 2 dat nu met Bravenboer en Scheers de voorlaatste plaatsen deelt. Bravenboer verloor zelfs zoals te Leraren l Gemeente Promenade 1 Dees 1 PSV 1 Belasting Dow 1 Dow 2 PZEM Promenade 2 Philips 1 Dees 2 B en S Leraren 2 0 20 29- 1 17 22'* 9 2 16 23- 8 3 16 28- 8 2 16 25- 6 3 13 20-11 3 14 24- 6 6 10 16-18 7 6 9-21 8-27 7-23 3-26 10 0 2 8 2 4-28 9 0 0 9 0 0-27 10 2 1 8 5 10 2 0 8 4 OOSTBURG - De basketbalcompetitie voor scholieren in Oostburg is weer achter de rug. 5 meisjesteams en 4 jongensteams van de diverse scholen voor voortgezet onderwijs in onder wijs namen deel aan de competitie, die op zaterdagmorgen werd ver speeld. Bij de jongens was het de vijfde achtereenvolgende keer dat de ploeg van KWL won. Vanaf de start van de competitie in 1971/1972 tot nu agenda agenda agenda SCHIETINGEN Zaterdag 7 februari: Hulst: W. Blom- maert. Zuiddorpe. L. Verrnue. Kapel lebrug: Cyr. de Kindt. Lamswaarde: P. Claessens. Kloosterzande: De Linde. Zondag 8 februari: Sluiskil: H. Dallin- ga. Hulst: S. Blommaert. Hengstdijk: P. van Dijk. Koewacht: Oude Molen. Kloosterzande: De Lmde. Maandag 9 februari: Hulst; W Blom maert. Dinsdag 10 februari: Koewacht: J. de Guchteneire. won geen andere ploeg bij de jongens de beker. Bij de meisjes is er wat meer variatie geweest: in 72/73 en 73/74 won KWL, in 74/75 was het de ploeg van Christelijke Mavo en deze keer was het, op het nippertje dank zij een beter doelgemiddelde, St-Eloy. De eindstanden zijn: (meisjes): Eloy 1 8 7 1 14 371-149 Chr. Mavo 8 7 1 14 253-152 KWL I 8 4 4 8 237-179 Eloy II 8 1 7 2 163-311 KWL I 8 1 7 2 115-348 Jongens: KWL 9 9 0 18 742-154 St Eloy 9 6 3 12 346-193 Chr. Mavo 9 3 6 6 275-351 LTS 9 0 9 0 111-776 Topscorers: (meisjes): 1 Els Vogels (Eloy) 128, 2 Saskia Fonteijne (KWL) 101, 3 Inge Kraak (Chr. Mavo) 98. 4 Marlies Hermans (Eloy) 77. 5 José Kole (Eloy) 59. Jongens: 1 Eric Marteijn (KWL) 283. 2 Jan Moggré (KWL) 245. 3 Herman van Terheijden (KWL) 94, 4 Adrie Walhout (Chr. Mavo) 91, 5 Jos van Hijfte (Eloy) In de B-poule hadden de leiders dins dag een makje. PTT had geen enkel probleem met PZEM 2 (3-0) en PSV 3 Versloeg Philips 2 opvallend gemakke lijk (3-0). Belasting 2 behaalde een op merkelijke 3-1 overwinning op Excel sior terwijl Marechaussee geen moei lijkheden ondervond met Promenade 3. De stand. PSV 3 11 9 1 1 19 28- 8 PTT 9 9 0 0 18 24- 4 PSV 2 10 3 0 2 16 25- 6 Philips 2 8 0 3 14 20-10 Ter Schorre 10 6 2 5 12 27-26 Marech. 10 6 0 4 12 19-12 De Hoop 9 5 1 3 11 14-12 Rabo 9 5 1 3 11 14-12 Gemeente 2 10 4 0 6 8 17-18 Excelsior 9 3 1 5 7 14-18 Amro 10 2 2 6 6 11-21 Belasting 2 10 2 0 8 4 8-24 Promenade? 11 1 0 10 2 3-30 PZEM 2 10 0 0 10 0-30 Oosihurg OOSTBURG - In de A-poule van het Oostburgse zaalvoetbal zijn de top- ploegen de afgelopen week goed door gekomen. Peugeot maakte geen fout tegen Hofzicht Varkens (5-2) en McFieHuiQua won met 6-4 de altijd moeilijke wedstrijd tegen Velocitas. In de B-poule blijft Aers winnen. Nu moest Veteranen met 8-1 het loodje leggen. OBV haalde fors uit tegen de Vier Emmers (11-2). In de C-poule blijft Eksakt het goed doen. Met maar liefst 12-0 werd Internationaal transport Bron ingemaakt. Tem Boys I had niet al te veel moeite met Trimclub (5-1). De ploeg van Diepvries blijft goed in de running mede door de grote 10-1 overwinning op de Pottekijker. La Te koop: als nieuw Mazda 818 van 1975 Met belasting voor 1976 Tel. 01140-2121 op het gebied van huren, huursubsidies. sociale wetgeving (WW, WAO, enz) invullen van formu lieren e.d. P.v.d.A. Ombudsteam gemeente Axel, 011&5-2219 (Overdag en 's avonds) en 2823 en 1834 (v.a. 18.00 uur). Brugge kandidaat voor wereld kampioenschap knikkeren. In Brugge is men nu fel aan het trainen voor het wereldkampioenschap knik keren, dat elk jaar op Goede Vrijdag plaatsheeft in het Engelse plaatsje Crawley, tussen Londen en Brighton. Niet de eerste de beste ploeg zal naar Groot-Brittanniè gestuurd worden op 16 april Er heeft in Brugge een voorse lectie plaats met zo maar eventjes zes competitiedagen, waarvan de eerste start op zaterdag 14 februari. Het win nend team trekt dan naar Crawley. De man die de bal (letterlijk) aan het rol len bracht is de 62-jarige Brugse café baas Willy Mitchel, Oude Gentweg 7. Hij vertelt hoe het initiatief eigenlijk heel toevallig gegroeid is uit de folklo- remarkt, die tijdens de zomermaanden van 1975 zoveel succes boekte in Brug ge. Er werd toen ook gezorgd voor en kele knikkerploegjes, die niet alleen met grote aandacht gadegeslagen wer den. maar ook gaandeweg meer assis tentie kregen. Veertigers gingen net als in hun jeugd op hun knieën zitten om het ook nog eens te proberen. Zo is gaandeweg in Brugge een nieuwe rage ontstaan en als het zo doorgaat zal men er straks wellicht meer knikkeren dan biljarten. Er werden al talloze teams gevormd. Reglementair bestaat een knikkerploeg uit vijf spelers, onder wie een kapitein. Willy Mitchell, die zelf uiteraard een verwoed beoefenaar is van het knikkerspel, heeft in Enge land vastgesteld hoe 'professioneel' men daar tewerkgaat. Net als in het biljarten blijkt het een hele kunst te zijn om allerlei effecten te bereiken Bovendien moet hard geoefend wor den en men moet zich ook stipt aan de voorschriften houden. Voor het 'World Marbles Championship' van Crawley bestaan strenge reglementen, waar mede men in Brugge nauwkeurig re kening houdt. Je mag niet zo maar met gelijk welk balletje gaan schieten. Een reglementaire knikker, vervaardigd uit glas of gebakken klei. moet een diame ter hebben van 11 tot 16 mm. Extra afmetingen heeft de stuiter: 19 mm en deze mag ook uit porselein gemaakt zijn. De Nederlanders die er eventueel meer van willen te weten komen, kun nen terecht bij Willy Mitchell, tel, 050/330059 in Brugge, waar men graag demonstraties wil geven aan nieuwe lingen in de knikkersport. Club Brugge op oorlogsvoet met Vlaamse televisie. Er zijn ernstige spanningen ontstaan tussen Club Brugge en de Vlaamse televisie en zelfs minister van Neder landse cultuur, Rika de Backer is in dit verband tussenbeide gekomen om te pogen beide partijen te verzoenen. Aanleiding tot het geschil is het niet uitzenden op 26 november van vorig jaar van de Europese bekerwedstrijd Brugge - AS Roma. Dit besluit werd op de valreep genomen door het be stuurscollege van de BRT, nadat vast Porte d'Or won moeiteloos met 7-1 van Alheo. In de D-poule voegde Sasput twee punten aan het totaal toe door een forse overwinning, ook al met dubbele cijfers, op Chez René (10-3). In den Ko ning won met 6-0 van de Rode Leeuw Standen A-poule- Peugeot McFieHuiQua Jansen Sjjort Velositas Durlet Hofzicht Varkens Trico Noble Van Hal en Kareis Batselaere B-poule: Leraren Hof ter Mude Rabo King Aers OBV Adrr. Pers Riemens AVeteranen Amro Vier Emmers C-poule: Eksakt Karibar I Diepvries Tem Boys I La Porte d'Or Int Trp. Bron Eloy Pottekijker Trimclub Alheo D-poule: vv Sasput NMB-Blondeel Tem Boys II De Landbouw Steba NV Chez René Karibar II In den Koning De Rode Leeuw 't Zwin Vandaag, vrijdag, worden de volgende wedstrijden gespeeld: Steba - Temboys II, 't Zwin - Karibar II. Maandag: Trico Noble - Oktopus. Jan sen Sport - Durlet. Eloy - Pottekijker. Leraren - Amro. In den Koning - De Landbouw. Dinsdag, Veteranen - Hof ter Mude, Karibar I - la Porte d'Or. Vier Emmers Administratief Personeel. De fotopuzzel van vorige week braclil de Hoofdstraat van het Steense rat- tenrijk in beeld. Met het carnaval in het zicht weet iedere carnavalierder dat deze bemanning op het dorp St Jansteen slaat, dat 750 jaar geleden in Zeeuwsch-Vlaanderen verrees. Onze winnares van deze week rept hierover in haar oplossing. Zij is me vrouw M. Nachtegaal, woonachtig aan de Puttingstraat 15 in St. Jansteen. onze pasgeschilderde kerk en zal daar bijzonder tot zijn recht komen. Naast het gemeentehuis woont juwelier Van Dijk en Polspoel, en ook de kapsalon Wüfried komt nog tot zijn recht. Hoop hiermede genoeg informaties te heb ben opgenoemd' Dat heeft u zeker, mevrouw Nachtegaal. Ze worden be loond met de traditionele waardebon van tien gulden. Gefeliciteerd. Voor de nieuwe fotopuzzel weer de zelfde for mule tot deelname. Stuur een brief- Haar oplossing vrij uitvoerig en goed. luidt: 'Deze foto is gemaakt te St. Jan steen. Het is het voormalige gemeen tehuis. Er ontbreekt het torentje, de vier treden en het verkeersbord, mei de richtingwijzer St Niklaas. Antwer pen. Heikant en Koewacht. St. Jan steen viert deze zomer zijn 750-jarig bestaan. Het mooie gebrand schilderde raam ontbreekt ook op de foto. Dit raam zal worden geplaatst in kaart, voorzien van naam en adres, aan de redaktie van de Provinciale Zeeuwse Courant. Nieuwstraat 22 in Terneuzen. en geef daarop uw oplos sing weer. Die moet inhouden de plaatsbepaling van het in beela ge brachte en de gegevens van het on zichtbare op de foto. de 'witte vlek'. Vergeet in een hoekje niet te schrijven: Foropuzzel 'Kent u Zeeuwsch- Vlaanderen?'. TERNEUZEN - Met een kaderkam pioenschap 38/2 is het laatste onder deel van de Temeuzense biljartkam pioenschappen afgewerkt. In deze laatste titelstrijd, die overigens door de ziekte van Jack van Glansbeek en Jan van Es slechts door vier biljarters werd betwist, heeft Gerrit Krijger zich de sterkste getoond. Van de drie spelers die 150 caramboles moesten spelen was hij veruit de regelmatig- ste. Hij won al zijn partijen en had het slechts in een partij tegen Frits Bak ker, die als overgangsklasser 100 ca ramboles meer moest maken, even moeilijk. In die partij, zonder meer de meest interessante van dit kampioen schap, haalde Krijger de 150 punten na een spannende slotfase. Bakker kwam met 244 caramboles net iets te kort. Eigenlijk was het al na enkele partijen duidelijk dat Krijger de grootste kans hebber was. Hij maakte in zijn typi sche stijl vrijwel iedere moeilijke bal. Op deze voor hem bekende tafel was hij werkelijk onklopbaar. Vooral ook omdat Frits Bakker ver onder de maat. bleef. Daardoor bleef de verwachte strijd eigenlijk uit Bakker kwam slechts tot een opmerkelijk re sultaat: in zijn partij tegen Jos Scheele maakte hij een serie van 135, Die partij duurde slechts 12 beurten en dat bete kende voor Bakker een moyenne van 20.83. De handicap van 100 caramboles tegenover Krijger bleek echter later voor Bakker, die zijn vorm van vorig jaar zeker nog niet kan benaderen, te groot. De organisatie van dit kampioenschap, die in handen was van de biljartver eniging BZN, was uitstekend. Ondanks de tegenvaller van het wegvallen van enige spelers door ziekte, heeft de wed strijdleiding er ec-n aantrekkelijk toer nooi van gemaakt. De eindstand. G Krijger 12 - 8.11 - 41. 2 F. Bakker 6 - 9.46 - 135. 3 J. van Tiel 4 - 4.64 - 34. 4 J Scheele 2 - 4.04 - 22. Maandagavond is bij de biljartvereni ging BW ook de spits afgebeten van de competitie teamwedstrijden. Hier voor zet iedere van de vijf deelne mende clubs vijf spelers in. De clubs. KOT. BW, Concordia, De Poedelaars m BZN. spelen ieder een uit- en thuis wedstrijd. Iedere week worden twee wedstrijden gespeeld. De grote strijd ging in de afgelopen jaren tussen KOT, BW en Concordia. KOT mocht ieder iaar de wisselbokaal in ontvangst ne men. Het speltype in deze teamwedstrijden is 3-banden over 25 beurten. Vijf spe lers duelleren en het totaal van de vijf spelers is beslissend voor de overwin ning. De belangrijke wedstrijd BW - KOT Ls maandagavond geëindigd in een opvallend gemakkelijke overwin ning voor het team van KOT. De be kerhouders misten zelfs nog twee ba sisspelers maar waren met deze forma tie toch nog veel te sterk voor BW Het belooft dus waarschijnlijk dit jaar een aangelegenheid ie worden tussen KOT en Concordia. De uitslagen van het duel van maan dagavond waren; J. van Glansbeek 26 - Jan van Tiel 8, M. Geirland 7 - Rob Kint 5. G. Krijger 16 - F Bakker 24. W Luyk 9 - W. Dieleman 9. W. Verhage 24 A. Oostdijk 16. Totaaluitslag: BW - KOT 64-80. VEELSEX EN SPANNING IN BIOSCOPEN Hulst presenteert vier films, verdeeld over 'De koning van Engeland' en 'Studio 2'. Bovenaan de agenda staan 'De sensuele belevenissen in Zweden', het moederland van Flossie, de sex- venus. Ook deze film verhult niets waar het om praktische sex gaat 'Rel- Ierball', King Kong' en The Sound of Music' zijn respectievelijk twee "wil- de' films en één melodische voor alle leeftijden. Het Ledeltheater in Oostburg vertoont 'De twee missionarissen', met in de hoofdrollen Terence Hill en Bud Spen cer. Het zijn twee religieuzen die weinig zachtzinnig de mensen het ge loof bij brengen of hen van hun gelool doen vallen, want zij werken ln hun op treden onbedaarlijk op de lachspieren De film werd kortgeleden al eerder ver toond. Ledel programeert verder 'Meis jes die om een beurt vragen', pikante rie en humor door elkaar geklutst. Een jongeman trekt er op uit om daar te gaan waar onbevredigde vrouwen aan- hun trekken willen komen. In 't Ter- neuzense Luxor is het relaas van 'De slag om de Pacific' te zien. John Wayne en Kirk Douglas schitteren in deze produktie als onstuitbare helden die na het bombardement van Pearl Ha- bour een nieuwe formatie oorlogsbo dems aanvoeren. In 'Genadeloze ach tervolging' een hyperspannende thril ler. staat een bankroof centraal. Twee misdadige rovers raken verstrikt in de netten van de politie gesteld werd, dat de camera's niet op de oorspronkelijk voorziene plaats konden of mochten opgesteld worden. Het hooggelegen platform, waarom de toestellen moesten geplaatst worden, werd zonder medeweten van de televi siemensen afgebroken. Het bestuur van Club Brugge was namelijk van oordeel, dat de nochtans in onderling overleg gekozen camerapositie niet goed was. omdat de sfeer in het sta dion niet goed overkwam. Er werd een nieuwe plaats toegewezen, die echter veel lager gelegen was. Daarmede was de televisie dan weer helemaal niet te vreden. omdat van op dit platform vol gens de regisseurs en technici geen goede reportages konden verzorgd worden en vooral ook omdat reclame beelden de opnamen zouden overwoe keren. Zoals bekend ls de sluikreclame op de televisie in België een heet hang ijzer. Niet alleen de kijkers waren op 26 november 1975 ongelukkig omdat ze (de niet aangekondigde maar toch wel een beetje verwachte) uitzending van de wedstrijd Brugge - Rome moesten missen, maar ook de bestuursleden van club. De televisie zou immers 400 000 fr. neertellen voor deze recht streekse reportage, waarvan niets in huis kwam. Beide partijen houden nu het been stijf... en de voetbalfans ho pen. dat minister De Backer er uitein delijk zal slagen in haar bemiddelings pogingen. Geen frites voor Memling. Het is niet bekend of de vermaarde Hans Memling, die zo lang in België cn dan vooral in Brugge heeft ver toefd, frites lustte, maar de kunsthis torici zijn het er roerend over eens, dat het zeker niet aangewezen is om er te gaan bakken in de buurt van zijn onschatbare kunstwerken. Dit is nochtans onlangs in Brugge gebeurd en dan nog wel met de zegen van bur gemeester en schepenen. In de prach tige zaal, waar deze panelen tentoon gesteld worden, werd ter gelegenheid van een internationaal congres een feestmaaltijd opgediend. De kok heeft zijn frites gebakken vlak bij dc scheppingen van Memling en dit wordt a'<s onzettend onverantwoord bestempeld. Experts zijn van oordeel, dat de walmen een vettige neerslag veroorzaken op de schilderstukken. Het gaat hier om de historische confe rentiezaal van het middeleeuwse St- Janshospitaal van Brugge, dat be heerd wordt door de commissie van openbare onderstand. Nu bevindt men zich echter in een overgangsperiode, vermits het ziekenhuis volgend jaar verhuist naar een splinternieuw en hyper-modern complex in het noorde lijk gedeelte van de stad. Het gemeen tebestuur van Brugge heeft ondertus sen reeds de geschiedkundige panden van liet St-Janshospitaal aangekocht en dus heeft het ook een vinger in de pap te brokkelen. Dit belet niet. dat de secretaris van de commissie van openbare onderstand nu een boze brief heeft geschreven naar het stads bestuur tegen de gewraakte frietenbe reiding en vooral ook tegen het aan wenden van de mooie conferentiezaal als restaurant. Dit incident staat ech ter niet alleen. Er werden tijdens de afgelopen maanden ook filmopnamen gemaakt van de werken van Memling, die hierbij schade hebben opgelopen. Al jaren wordt hardnekkig beweerd, dat het kunstpatrimonium van het St-Janshospitaal niet beheerd cn vooral bewaard wordt zoals het zou behoren. Zo mag iedere toerist er naar hartelust kiekjes maken. Men be schikt er ook niet over een vakkun dige conservator, wat natuurlijk wel een vreemde situatie is, rekening houdend met het onvervangbaar en onschatbaar fortuin, dat daar aan de middeleeuwse muren hangt. Voor de leek lijkt het logisch, dat de dienst voor kunst en cultuur van de stad Brugge, die uiteraard wel over een staf vakbekwame mensen beschikt, het beleid op dit terrein zou ter hand nemen. Zo ver is men echter nog lang niet. Integendeel, er wordt gekibbeld en gevit. Dit is dan de achtergrond van dit verhaal rond de frites van Memling. dat in Brugge nogal wat stof heeft doen opwaaien. Hotels in natuurgebied in Knokke? In Knokke is herrie ontstaan in ver band met het plan van het gemeente bestuur om op een terrein van 4 ha in het rustige Zoute en niet zo heel ver van net Zwin een reeks moderne hotels te laten oprichten. Vooral Duitse groe pen hebben hier interesse voor. De omwonenden zijn uit hun krammen geschoten, Zij zijn van oordeel, dat hun rust zal worden verstoord door de horeca-sector. Er wordt ook met klem aangestipt, dat het om een ongerept natuurgebied gaal. Zo wordt het ter rein ook bestempeld in een bijzonder plan van aanleg. Trouwens, er werd ongunstig advies verleend voor de oprichting van deze hotels door de dienst voor stedebouw en ruimtelijke ordening. Burgemeester Manu Desut- ter vind echter dat Knokke-Heist deze nieuwe hotels broodnodig heeft. Daarom werd de grond ook al aange kocht door de stad tegen 1.200 fr per m2. wat eigenlijk niet peperduur is. vermits er in dezelfde buurt al 3.000 fr per m2 werd neergeteld. Het zal echter niet zo makkelijk zijn om dit natuur gebied officieel als bouwzone te laten erkennen. Staatssecretaris voor ruim telijke ordening D'Hoore moet binnen kort de knoop doorhakken. Nu moet men weten dat een en ander thans in België extra in de verf wordt gezet, vooral met het oog op de nakende ge meenteraadsverkiezingen van oktober 1976. Zoals hier reeds eerder aange haald, zal het er te Knokke-Heist zeker hard aan toegaan. De 62-jarige Willy Mitchell, promotor van de knikkersport in Brugge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 25