Festiviteiten rond 100-jarig jubileum Goese lts begonnen Rijkspolitie doet grote 'drugvangst5 bij verkeerscontrole G.A.K. te Goes krijgt opsporingsambtenaar Aannemer boulevardwerken in Vlissingen wijst kritiek af ALMANAK VOLKSHUISVESTING ZEELAND NAM AFSCHEID VAN ADJUNCT-INSPECTEUR G. VERSCHOOR Deel III van kentekenbewijs niet ontvangen 2 DINSDAG 3 FEBRUARI 1976 GOES Beeld van de bijzonder drulc bezette aula. Op de eerste rij van rechts naar links: burgemeester Huber, commissaris Boertien, mevrouw Huber- Schnetaer, de heer Kneepkens en de heer Claas. MANDAG ONTVANGST IN STADHUIS EN OFFICIËLE RECEPTIE IN SCHOOL BURGEMEESTER HUBER: „HONDERDJARIGE DOET HET NOG ERG GOED" GOES Maandagmorgen zijn de fes- ttriteifen rond het honderdjarige be staan Tan de Goese lagere technische schooi begonnen. In het stadhuis wer den maandagmorgen leden van het bestuur van de jubilerende school, onderwijsinspecteurs, vertegenwoordi gers van het ministerie, leerkrachten en afgevaardigden van het administra tief en bedienend personeel en van de leerlingen door het college van b en w ontvangen. Maandagmiddag was er ta bet schoolgebouw aan de Bergweg een officiële receptie. Tijdens de ontvangst op het stadhuis zei burgemeester mr. F. G. A- Huber bijzonder trots te zijn op de school. Hij toonde zich zeer verheugd over bet feit, dat de honderdjarige „het nog zo goed doet". De heer Huber sprak de hoop uit, dat „deze bloed ook in de toekomst zal worden voortge zet**. Burgemeester Huber overhandig de mejuffrouw A- van der Leeden, voorzitster van het schoolbestuur, een luchtfoto van Goes. Mejuffrouw Van dar Leeden vertelde, dat eerste HTS (toen nog ambachtschool) in 1871 in j in Nederland, die een school kreeg. De Goese I/US is in de afgelopen honder jaar van een schooltje met vier leerlingen 1 tot een streekschool met duizend teerlingen. Mejuffrouw Van der Leeden was vol lof over de goede verstandhouding die er tussen de LTS en het gemeentebestuur be staat. Voor de leden van bet college en voor de medewerkers van de ge- door leerlingen van de school aan gedragen. Verder kreeg burgemeester Huber een plaquette aangeboden, die speciaal vervaardigd was voor het eeuwfeest. Deze moet een plaatsje in bet stadhuis krijgen. „Deze lts is geen middenschool, maar staat wel als school midden in het leven". Dat zed de Zeeuwse commissa ris der koningin dr. Boertien 's middags bij de feestelijke herdenking in de aula van de school- Da heer Boertien, die in een kort leeuwse Risico Dit zijn de dagen voor een onver wacht verbroederend sfeertje, dat we de laatste tien jaar toch wat ontwond waren. Dagen, die menig een neuriënd doorbrengt. De boe ren hebben een vorstje over hun akker, burgers en buitenlui heb ben schaatspret en menig bouw vakker heeft z'n. vorstverlet. Alleen onze gevederde vriendjes brengen de dagen kouwelijk en sip door en hebben het niet breed maar daar kunnen we met z'n aüeen ook weer iets aan doen Schaatspret. Mekaar mei z'n alle tegenkomen op een drukke veste of een ijsbaan geeft toch een heel ander gevoel dan mekaar tegenkomen in een drukke file in het autootje. Schaatspret. Het begon het afgelopen weekend voor ons een beetje in mineur, daar de Middelburgse gemeente politie alom de bevroren vestes langskwam en omriep, dat schaat sen op de veste vooralsnog op ei gen risico geschiedde. De laatste keer, dat de politie bij ijspret langs de singels patrouil leerde, riep ze nog: „Ga van dat ijs af. En vlug een beetje Da's al weer heel wat jaartjes ge leden. Als u het ons vraagt is in die tussentijd bij de politie-opleiding sterk het accent gezet op de mon digheid van de burger. tijdsbestek wees op de veranderingen in het beroepsonderwijs in de afgelo pen jaren, zei veel bewondering te hebben voor de oprichters van de Goese ambachtschool 100 jaar gele den. „In deze tijden van verdere on derwijsontwikkeling kan het beslist geen kwaad aan die mensen, die ge ringe middelen tot hun beschikking hadden, terug te denken", aldus commissaris. Hij meende verder dat de ambachtschool in haar hele schiedenis er blijk van heeft gegeven met de tijd mee te kunnen gaan en veranderingen in het onderwijssysteen door te voeren. Burgemeester Huber zijn gelukwensen over en na een blik op het verleden voerde hij men dankbaar dient te zijn met het- gaan op dit moment in Nederland kan worden bereikt. De heer Huber: „Ik heb me onlangs laten verbellen, dat we in ons land met 14 miljoen inwo ners net zoveel produceren als 600 miljoen inwoners in India. We kunnen wél eens even extra stil staan diat het vergeleken met de ellende dat het hier een wereld van techniek is". Nadat voorzitter C. G- Kole van de ddgd, werden nog twee (korte) inlei dingen gehouden door de heren H. P. AiL Kneepkens (cördinerend inspeo teur TBO) en J- J- Claas (voorzitter Kamer van Koophandel te Middel burg). De heer Claas wees op het vakman schap, dat in de loop van de tijd aan verandering onderhevig is bracht daarmee in verband wooreüg zo weinigen met. het einóprodukt hebben. „V ger"V aldus de heer Claas, „was er directe relatie tussen de man (bijvoorbeeld uit de tijd van de gil den) en zijn produkt. Dat is t woordig een indirecte relatie gé den, die leidt tot een situatie vervreemding; de mens ziet niet zijn eindprodukt". Daarom achtte de heer Claes het van groot belang, dat veel tijd van de opleiding wordt be steed aan de maatschappelijke houdingen, „het gaat er om: niet a goede opleidingen te krijgen, ook een streven om in de maatschap pij te staan en het werk niet als Eerder had de heer Kneepkens duidelijk overzicht gegeven vanaf de Inbraak in De Triangel VLISSINGEN Uit het schoolgebouw "De Triangel' aan de Coosje Busken- straat te Vlïssingen is bij een inbraak onder meer elektrische apparatuur ver dwenen. De diefstal werd maandagmorgen ont dekt- In het gebouw was een ruit geforceerd waardoor de daders zich toegang tot de school konden ver schaffen. Er verdwenen een boorma chine (Black and Decker), twee dia projectors (een Monolta en een Leitz Pradovite). 24 filmstrips en een stop watch. Een geluidsbox werd vernield. Hoe gTOOt de schade is kon maandag niet niet worden geschat. In februariraad voorstel krediet voor 'ombouwen' van Lange Delft MIDDELBURG B. en w. van Mid delburg willen nog in de deze maand te houden gemeenteraadsvergadering met een voorstel komen geld uit te trekken voor het 'ombouwen' van de Lange Delft tot voetgangersgebied Wethouder W. P. J. Baars deelde dit maandagavond mee tijdens een korte vergadering van de gemeenteraads commissie voor gemeentewerken. In dien de gemeenteraad besluit het ver keerscirculatieplan voor de Middel burgse binnenstad zo over te nemen, dat de Lange Delft voetgangersgebied wordt, wil men dit werk nog dit jaar uitvoeren. oprichting van de eerste ambachtscho len tot heden. In dzit licht bezien belichtte hij diverse veranderingen die onder de commissie Goote en Faber- Hennequin (direct na de tweede we reldoorlog) tot stand zijn gebracht- De heer Kneepkens merke op dat de commissie Faber de eerste is geweest, die op de noodzakelijkheid van ni veau-differentiatie wees (niet alle leer lingen hebben gelijke capaciteiten en hiermee moet rekening worden gehou den). Na het doorlopen van het van de grond komen van de ito-onderwijs- vortn, de invoering van de Mammoet wet en het Ibo/lavo-besluit (1 augus tus 1973), nam de heer Kneepkens nog een kijkje in het huidige lager technisch onderwijs, zoals te Goes. Hij besprak daarbij de breed opgezet te afdelingen waarbinnen verschillen de differentiaties mogelijk zijn. Na nog op het nieuwe examen-Besluit (dat op korte termijn zal worden afgekondigd) te hebben gewezen, stel de de heer Kneepkens „dat al déze binnen het onderwijs hoge eisen stelt aan de schoolleiding en aan de leraren". „Zij moeten uiteindelijk het onderwijs waar maken. Ik kan u verzekeren, dat deze lts m den lande goed staat aangeschreven, mede dank zij de toe wijding van allen, die hier werkzaam zijn", zei de heer Kneepkens tenslot- ontvingen eens uit handen van de heer Kole (geassisteerd door mejuffrouw Van der Leeden) een boekwerk. Na- het officiële gedeelte, dat onder werd meegemaakt door een aantal afgevaardigden uit de wijs-sectoren, het voltallige Goese col lege van b en w en burj van de omringende plaatsen op de Bevel anden, was er ruimschoots de gelegenheid het schoolbestuur met het jubileum te feliciteren- Buitendien kon men een tentoonstelling in het, school gebouw bezichtigen. Ter gelegenheid van het jubileumfeest ontving het be stuur talrijke bloemstukken en deaus. MIDDELBURG Tijdens een verkeerscontrole op de rijksweg 58 bij Krui- ningen hebben leden van de verkeersgroep van de rijkspolitie te Middelburg en van de groep Kruiningen van de rijkspolitie maandagmiddag de Duitse auto mobilist P- S. uit Elvers berg aangehouden op verdenking van handel in ver dovende middelen. Op de achterbank van de auto van S. trof meu een zak aan met daarin 8V2 kilo hasjiesj. De Duitser, die beweerde dat de hasjiesj daar moest zijn achtergelaten door een lifter die hij zou hebben meegenomen, is in voorlopige hechtenis genomen op het groepsbureau van de rijkspolitie te Kruiningen. De politie heeft de zaak In onderzoek. Tijdens de controle, die werd gehouden in het kader van de ge richte verkeerscontroles, hield de politie verder nog zeven automobilisten aan. die niet in het bezit bleken te zijn van de vereiste autopapieren. Vier automobi listen werden bekeurd omdat hun auto technische gebreken vertoonde en een automobilist omdat bleek dat hij wegenbelasting betaalde voor een benzine voertuig terwijl zijn wagen op gas reed. Geringe schade na brand in boerenschuur KERKWERVE Een korte brand heeft maandagavond enige schade aangericht in de schuur van de land bouwer J. P- Meerdinlc aan de Vroon- straat te Kerlcwerve- De brand ontstond toen één van de verwarm in gslarnpen, die boven in de schuur zijn aangebracht naar beneden viel en terechtkwam in een varkens hok. Het stro in het hok vatte vlam. De heer Meerdink waarschuwde on middellijk de brandweer van Kerk- werve en begon zelf met het blussen. Toen de brandweer arriveerde was de heer Meerdink het vuur al meester, zodat men zich kon beperken tot het nablussen Alle varkens konden wor den gered. De schade bleef beperkt. Hoofdagent Villée Vlissingse politie (57) overleden VLISSINGEN Vrijdagavond is plot seling overleden de heer K. Villée, hoofdagent bij de VQssingse gemeente politie. Hij is 57 jaar geworden. De heer Villée. die in Vlissingen grote bekendheid genoot, heeft het Vlis singse korps vanaf 1 februari 1950 gediend. De heer Villée trad op 4 juni 1945 in dienst bij de politie in Zwijn- drecht. Daarna kwam hij naar Vlissin gen. De heer Villée was werkzaam bij de afdeling verkeer van de politie en kwam zodoende vaak in contact met de burgerij. Het stoffelijk overschot van de heer Villée wordt woensdag ter aarde besteld op de algemene begraafplaats te Vlissingen. De be grafenis is om twee uur. De politie zal bij de ter aarde bestelling verte genwoordigd zijn. Bromfietster ten val VLISSINGEN De zeventienjarige bromfietsberijdster M. C. uit Souburg is maandagmorgen met haar brom fiets ten val gekomen. Voor onder zoek werd ze overgebracht naar het Bethesda-Sint Josephziekenhui s te Vlissingen. De valpartij deed zich voor op de Westerhovenweg. VOOR BESTRIJDING FRAUDE BIJ SOCIALE VERZEKERING DIRECTEUR 'T HART: „BIJ BONAFIDEN GEEN POLITIEMAN AAN BED OF AAN DE DEUR" GOES Het gemeenschappelijk Administratie Kantoor te Goes, uitvoeringsorgaan van sociale ver zekeringswetten voor een 15-tal be drijfsverenigingen. gaat binnenkort een opsporingsambtenaar aanstel len Deze functionaris krijgt een taak bij de bestrijding van overtre dingen van de sociale wetgeving. .De bonafide zieke of werkloze werknemer zal van de activiteiten van deze functionaris niets mer ken". verklaarde GAK-directeur M. L. 't Hart desgevraagd. „De functionaris wordt ingezet voor de opsporing van frauduleu ze handelingen, maar hij gaat niet aan de routine-controle deel nemen. Dat blijft het terrein van ons korps controleurs en van de medische dienst", zegt de heer 't Hart. „Bij de uitvoering van de sociale verzekeringen zitten we in een glazen huis", legt hij verder uit- „Er doen vaak geruchten de ronde over misbruik, fraude. De opsporing daarvan was tot nu toe in handen van ons korps controleurs. Bij geconstateerde wetsovertreding moest dan door middel van een verzoek aan de officier van justitie de rijkspoli tie er aan te pas komen om procesverbaal op te maken. Dit bracht mede door het drulc bezet zijn van de politie nogal eens tijdverlies en andere nadelen met zich mee. We gaan nu zelf de processen-verbaal maken. Het is dus een kwestie van re-organisa tie, maar in principe verandert er niets", aldus directeur 't Hart. opsporingsfunctionaris officieel als zodanig zal worden beëdigd zodat hij het recht krijgt proces- verbaal op temaken. „We kunnen bij het aantrekken van een dergelijke functionaris twee kanten op", verklaart de heer 't Hart. „We kunnen iemand nemen die kennis heeft van de sociale verzekeringen, en hem een opleiding geven in bet straf recht. Of we kunnen iemand met een politie-opleiding aanstellen en hem scholen in de sociale verze kering. We zullen ons nog bera* den wat de beste weg is". Bona fide Beëdigd Het ligt in de bedoeling dat de dingen De heer *t Hart benadrukt nog eens dat dc bonafide verzekerde dje 'trekt' van de WW. de WAO of de ziektewet echt geen politie man als controleur aan zijn bed of aan de deur krijgt. Dat blijft het terrein van de reeds In dienst zijnde controleurs en medici. Het gaat hier puur om de geval len van vermoedelijke fraude", op dat gebied gaat straks de nieuwe functionaris werken", zegt de GAK-directeur. De heer t Hart deelt mee dat er bij de Gemeen- schappelijke Administratie Kanto ren in Holland en Brabant reeds enige tijd opsporingsambtenaren in dienst zijn. De opsporingsamb tenaar zal van het GAK zijn op drachten krijgen, maar kan ook uit eigen initiatief achter een ver dachte zaak' aan gaan. Niemand hoeft in geval van confrontatie echter voetstoots aan te nemen met een opsporingsambtenaar van doen te hebben. Deze zal ziüh desgevraagd met een officieel le gitimatiebewijs kenbaar moeten maken, aldus GAK-directeur 't Hart. Naar zijn mening is het aantal gevallen, waarin in deze provincie werkelijke fraude bij het 'genieten' van sociale verzeke ringsuitkeringen wordt geconsta teerd aan de lage kant, hetgeen overigens niet verhindert overtre- blijven MIDDELBURG Tijdens een drukbe zochte receptie in de Schouwburg is gisteren, maandagmiddag afscheid ge nomen van de heer G. Verschoor, in Zeeland die in verband met pensionering deze dienst verlaat. Onder de vele mensen, die afscheid kwamen nemen van de heer Verschoor, die sinds 1961 in Zeeland Onder de belangstellenden zag men vertegenwoordigers van het provinci aal bestuur, provinciale diensten, in stanties en organisaties, burgemees ters, webhouders en andere vertegen woordigers voorts vertegenwoordigers van dien sten van gemeentewerken, gemeente bedrijven, woningbouwverenigingen, de vrouwenadviescommissie en parti culieren uit de 1 kantoor aan de Noardsingei afscheid genomen. Hierbij bood de hoofdinge nieur-directeur van de Directie van de Volkshuisvesting in Zeeland, ir. L. D. Huisman, een geschenk namens het personeel aan en bloemen voor me vrouw Verschoor. De heer Huisman richtte zich in waarderende woorden tot de scheidende adjunct-inspecteur, die hij vooral prees om zijn go contactuele een grote vi 'rijkheid als grondslag lagen. In het kort sprak nog de heer E. J- Kool, de opvolger De heer Verschoor begon zijn ambte^ lijke loopbaan in 1939 bij de dienst openbare werken te Delft. Daarvoor was hij werkzaam geweest als opz ter-tekenaar op een architectenbureau, later bij de Rotterdamse Droogdok Maatschappij. In 1945 verwisselde de heer Verschoor openbare werken Delft voor volkshuisvesting, toen nog 'én wederopbouw'. In 1955 volgde een IN BRIEF AAN B. EN W. VERTRAGINGEN DOOR VEE WIJZIGINGEN VLISSINGEN Het aannemings handelsbedrijf CV Gebr. Van 't Ver laat uit Hardinxveld-Giessendam heeft in een brief aan b. en w- van Vlissin gen de kritiek van dit college op de wijze van uitvoering van de werken aan de boulevard van de hand gewe zen. In de brief wordt aangehaald, dat b. en w. van Missingen in antivoord op vragen van het raadslid J. Kodde over de noodvoorzieningen, die tijdens de storm van 3 januari moesten wor den getroffen, stelden, dat de aanne mer geen voldoende voorzieningen heeft getroffen en dat gesproken kan worden van onzorgvuldige toepassing van de algemene voorwaarden voor de uitvoering van deze werken. In de brief wordt gesteld, dat b. en w. van Vlissingen de beantwoording van de vragen een onzorgvuldige toepas sing van informatie' blijkt te zijn: „Zou u beter geïnformeerd zijn, dan kwam u tot de conclusie dat de werkzaamheden uitermate vertraagd zijn en worden door het telkens wijzi gen. veelal op voorstel en aandrang van de gemeente Vlissingen. van di verse onderdelen van het werk op het moment dat de aannemers er aan toe zijn die onderdelen volgens het bestek mededeling ontvangen een onderdeel nog niet uit te voeren daar zich nog een wijziging zal voordoen of in i ding is". Wat de plaats betreft waar op 3 januari water over de boulevard liep, naast het Strandhotel, sohrijft het aannemingsbedrijf, dat het bestek ter plaatse aanzienlijk was gewijzigd op verzoek van de directie van het Strandhotel. Ir. H. Visser, hoofd van de technische dienst van het Water schap Walcheren, verklaarde desge vraagd, dat het aanvankelijk de be doeling was, dat aansluitend aan de achtergevel van het Strandhotel een weg zou worden gelegd op 9 meter boven NAP. Op verzoek van de direc tie van het Strandhotel is de weg 'achterom' aangelegd op 7 tot 7.50 meter hoven NAP, het oorspronkelijke niveau en werd de vereiste Deltahoog te van 9 meter boven NAP bereikt met een talud aan de landzijde van de boulevard. De heer Visser zei, dat in de besteksvoorwaarden staat, dat de opdrachtgever, dat is het waterschap, te allen tijde wijzigingen in het bestek mag aanbrengen en aanwijzingen mag geven met betrekking tot de datum van uitvoering van bepaalde werken: „Als dat de uitvoering van het gehele werk in moeilijkheden brengt horen we dat wel van de aannemer. Overi gens heb ik niet de indruk, dat het totale werk, ondanks de aanzienlijke moeilijkheden eind 1974 veel te laat zal worden opgeleverd. Dat kan in mei van dit jaar gewoon dooTgang vinden". Gebr. Van "t Verlaat noemt als een van de grootste vertragingen het feit, dat men pas na 1 september 1975 mocht beginnen met de sloop van de koker tussen het voormalige Haventje van Meijer en de Westerschelde. Het waterschap had hiertoe besloten na een verzoek van de gemeente Vlissin gen, die in het toeristenseizoen ae boulevards niet voor het verkeer wil de afsluiten. Blijkens de brief was de aannemer in de tweede helft van juni al zover, dat hij met de sloop van deze koker kon beginnen. In een brief heeft Gebr. Van 't Verlaat er bij het waterschap op gewezen, dat door dit besluit de werkzaamheden langdurig zouden worden uitgesteld, of de ge meente Vlsissingen lange tijd een open verbinding met de zee zou krij gen. Overleg over de overwegingen van de aannemer met betrekking tot het uitstel van de sloop van de koker is er nooit geweest. Ir. Visser hiero ver: „We wisten wat de consequenties waren- Misschien is er over dit onder werp niet een aparte vergadering ge weest, maar er is zodanig vaak con tact dat er volop mogelijkheden wa ren die zaak te bespreken". hoofdingenieur-directeur in directie van de volkshuisvesting in de provincie Zeeland. VLISSINGEN De politie te Vlissingen lieeft maandag een groot aantal telefoontjes ontvan gen van mensen die deel III van het kentekenbewijs nog niet had den ontvangen, maar daarvoor wel betaald hebben. Na navraag hij de rijksdienst voor het wegverkeer in Middel burg bleek dat die mensen zich schriftelijk moeten richten tot de Rijksdienst voor het wegverkeer in Veendam, Skagerak 10A. Bij het schrijven moeten ze het num mer van het betalingsbewijs ver melden, beoevens het kenteken van hun auto. Daarna ontvangen ze deel III van het kentekenbe wijs alsnog thuis. Ook mensen die het bewijs hebben vergeten aan te vragen kunnen dit alsnog doen. Zij moeten schrijven naar de rijksdienst voor het wegver keer in Middelburg. Ze moeten aan wel hun auto laten keuren. Bij goedkeuring ontvangen ze een geheel nieuw kentekenbewijs. IJs in Vlissingen is niet overal betrouwbaar VLISSINGEN Op sommige plaat sen in de gemeente Vlissingen blijft het gevaarlijk om te schaatsen. Voor al de kanovijver in het Nollebos is gevaarlijk, zo deelde de politie mee- Maandag is er opnieuw een aantal keuringen verricht. MIDDELBURG ETI-directeur, drs. M. C. Verburg. in gesprek met het echt paar Verschoor- Bijeenkomst NVV-jongeren GOES - Het district West-Brabant en Zeeland regio Goes van de groep Merourius van de Stichting NW-jon- gerencontact houdt morgen, woens dag, een zogenaamde startavond in De Prins van Oranje' te Goes. De bijeenkomst begint om half aoht. Op deze bijeenkomst zal een en ander worden verteld over het werk en het doel van dé Bondsjongerengroep. LICHTE VORST Overwegend droog weer met veel be wolking, maar ook enkele verspreide opklaringen. Meest matige oostelijke wind. Maximumtemperaturen van min twee graden tot plus 1 graad. lichte vorst met in de middag temperaturen om het vries punt. Weinig of geen neerslag. Weers vooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland: Voor WGêusdag, aantal uren zon: 9-4; min. temp. omstreeks -4 graden; max. temp omstreeks -1 graad; kans op een droge periode van minstens 12 uur 90 procent; kans op een geheel droog etmaal 60 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 0-4; min. temp, omstreeks -4 graden; max. temp. omstreeks 0 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur 90 procent; kans op een geheel droog etmaal 60 procent. N.b. voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 2 graden en voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. 6 februari Zon op 08.14 onder 17.36 Maan op 10.07 onder

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2