Raad Valkenisse stelt begroting 1976 vast Nieuwe diersoorten in Veerse Meer en het Walchers kanaal Grafiek uit Krakau in Middelburg Centrale antenne voor 'Brakenburg' in Arnemuiden Green Spot Riek Schagen exposeert bij Massee-Goes GreenSpat zonder prik PROVINCIAL! ZKIUWSI COURANT DINSDAG 3 FEBRUARI 1976 De zwarte grondel is één van de vier nie\ stituut te Yerseke heelt, aangetrof fen. diersoorten die het Delta Instituut voor Hydrobiologisch In- DELTA INSTITUUT IN RAPPORT: STRENGE WINTER MOGELIJK GEVAAR VOOR VOORTBESTAAN YERSEKE Aan de hand van een onderzoek dat jaren heeft be staan heeft het Delta Instituut voor Hydrobiologisch Onderzoek te Yer seke vastgesteld dat zich in hét Veerse Meer en het Kanaal door Walcheren vier nieuwe diersoorten hebben gevestigd. De eerste immi grant is de zeepok Balanus Amphi- tri'te, een soort uit warme tropi sche gebieden, die in 1962 werd verzameld bij het PZEM-banaa! na bij de PZEM-centrale te Vlissingen. Deze soort breidde zich sterk uit en werd in 1970 in het Veerse Meer gevonden. "In de laatste jaren is de versprei ding sterk toegenomen dat deze zeepok nu langs de hele oever voorkomt', aldus het instituut in het rapport 'Zuidelijke immigran ten in de Zeeuwse dierenwereld'. Het Delta. Instituut stelt dat de zeepok tevoren alleen op aange spoelde voorwerpen en op scheeps wanden werd aangetroffen. Het instituut is van mening dat de Balanus Amphitrite bij de PZEM- centrale in Vlissingen kon gedijen omdat het water in het kanaal kunstmatig verhoogd was. Maan delijkse metingen wezen uit dat over de periode september 1972 tot december 1974 de gemiddelde temperatuur 12 procent verhoogd was. De temperatuursverhoging bij de centrale, vergeleken met de temperatuur van het water van het Kanaal door Walcheren ter hoogte van Middelburg fluctueerde tussen 5 en 22 graden', aldus het instituut, dat er bij aantekent dat de snelle uitbreiding in het Veerse Meer merkwaardig is, omdat daar van verhoogde temperatuur geen spra ke is. Er wordt gesuggereerd dat het wellicht mogelijk is dat er een constante aanvoer van zeepokken door de gunstige temperatuur nabij de Vlissingse centrale via het Ka naal door Walcheren is. De tweede immigrant is de kalk- worm Merciereila enigmatica, die voor het eerst in 1968 in het Veerse Meer werd aangetroffen. Deze soort geeft aan brak water de voorkeur. De worm wordt mo menteel ook aangetroffen in de binnenhaven te Vlissingen en het Kanaal door Walcheren. "De water temperatuur van binnenhaven en het kanaal wordt ongeveer 2 a 3 graden kunstmatig verhoogd. Ook in het buitenland worden veel tro pische immigranten in kunstmatig verhit water gevonden. Dit water is namelijk een dorado voor tropi sche immigranten', schrijft het hy drobiologisch instituut. In 1973 werd langs de kant van het Kanaal door Walcheren een andere kokerworm gevonden, de Hydroides elegans. Dit is een soort met verspreiding in zuidelijke stre ken. Ook deze soort komt alleen maar voor in een omgeving waar het water kunstmatig wordt ver warmd. 'Er zijn aanwijzingen dat in een deel van het Kanaal door Walcheren waarvan de tempera tuur kunstmatig is verhoogd, bij nader onderzoek er nog meer nieu we immigranten aan het licht ko men'. De laatste vondst is de zwar te grondel, een vis die voor het eerst in het Veerse Meer is gezien. 'Het gaat bij deze vissoort ook om een zuidelijke soort, die aan de Noorse kust zijn noordgrens be reikt. Merkwaardig is het gat in de verspreiding langs de kusten van België, Nederland en de westkust van Denemarken, dat nu enigszins is opgevuld door de vondst in het Veerse Meer', aldus het Delta Insti tuut. Strenge winter Iu het rapport wordt er bij stilge staan dat er al jaren geen strenge winters meer zijn geweest. "Waar het hier tol dusver ging om immi granten met een duidelijke zuidelij ke herkomst, is het van belang om op te merken dat we sinds 1964 een onafgebroken reeks zachte winters meemaken. Een strenge winter zou aan het voortbestaan van deze nieuwe soorten een ëinde kunnen maken of ernstig in gevaar kunnen brengen'. Strijdende kerk is een lijdende kerk' MIDDELBURG „Een strijdende kerk 1b eon lijdende kerk". Dat zei de heer S. Paas uit Nijkerk vrijdag ln Middelburg op een bijeenkomst van het Interkerkelijk comité "Vrienden van de ondergrondse kerk' in een toespraak over "De kerk ln Oost-Euro- De heer Paas noemde het tegenover de aanwezigen ln de Klarenbeek-Its be langrijk dat men in het westen kennis neemt van de vervolging van christe nen inOost-Europa omdat zoals hij zei de tijd zou kunnen komen dat het ook hier weer volle werkelijk heid wordt. Naast zijn inleiding vertoonde heer Paas ook dia's over de vervolging van christenen in Oost-Europa. Verder be nadrukte hij dat er veel behoefte is aan bijbels. „De honger naar het woord van God is groot;", zo zei hij. Aan het slot van de bijeenkomst werd geld ingezameld voor hulp aan de christenen in Oost-Europa. Hiervoor werd 800 gulden bijeengebracht. Kringvergadering verenigingen van gereformeerde vroawen MIDDELBURG De gereformeerde vrouwenverenigingen (vrijgemaakt) in Zeeland hielden de kringvergadering in het kerkgebouw in Middelburg. Het eerste deel van de bijeenkomst was gewijd aan art 29 van de Nederlandse geloofsbelijdenis. Dit onderwerp werd ingeleid door mevrouw De Rijke-Suur- mond uit Vrouwenpolder. In aanslui ting hierop volgde, na de pauze, eer bijdrage getiteld: 'Schetsen uit d< kerkgeschiedenis in woord en beeld'. Deze bijdrage was in handen van leden van de vrouwenvereniging uit Vrouwenpolder, onder leiding van me vrouw Schoe-Duvekot. Het geheel werd omlijst door zang. De bijeen komst stond onder leiding van me vrouw Van Wijk-Tenhaaf. Jaarvergadering van organisten MIDDELBURG Het district Zee land van de Nederlandse Organisten Vereniging houdt zaterdagmiddag 7 februari de jaarvergadering in de ge reformeerde kerk vrijgemaakt te Mid delburg. Op de agenda staat onder meer een bestuursverkiezing. Aftre dend zijn mevrouw I. de Wit en de heer H. Mennes en de heer D. Ver huist wegens vertrek naar Engeland.' Na de koffiepauze kunnen de aanwezi gen kennis maken met het in april geplaatste orgel in de kerk. Oriëntatie over Flevohof VLISSINGEN De stichting -Natio nale Landbouwmanifestatie Oostelijk Flevoland' wil wat meer bekendheid geven aan het Flevohof en houdt daartoe in Zeeland een aantal oriënta tieavonden. In Middelburg 9 februari in De Nieuwe Doelen', Terneuzen 10 februari in restaurant 'Assche'. Zierik- zee 11 februari in 'Concordia', Goes 12 februari in Slot Oostende en Vlissin gen 16 februari in hotel Maldegem. Alle bijeenkomsten beginnen om 8 uur. uur. ARNEMUIDEN Als de gemeente raad van Arnemuiden het voorstel van b- en w- volgt, worden de weoningen in het bouwplan 'Brakenburg' aange sloten op een centraal antennesys- teem. In dit bestemmingsplan komt thans de woningbouw goed op gang. Er zijn intussen twintig woningwetwo ningen gereedgekomen en in de loop van dit jaar, zo schrijven b en w de raad, zal nog een behoorlijk aantal woningen kunnen worden betrokken. 'Met de plaatsding van een centrale mast voor radio- en tv-ontvangst wil len b- en w. voorkomen da de daken worden gevuld met ontsierende mas ten. In totaal zal hiermee een bedrag van ƒ63.120,- gemoeid zijn, waarvoor uiteraard van de bewoners een ver goeding zal worden gevraagd- In een volgende raadsvergadering willen "d. en w. hierover met een voorstel ko men. Thans gaat het om het besluit een centrale mast te plaatsen, waaro ver de gemeenteraad maandagavond 9 februari aanstaande moet beslissen. Deze gemeenteraadsvergadering begint om half acht en wordt gehouden in verenigingsgebouw 'De Arne'- Andere voorsteleln voor deze raads- bijeenkomst betreffen een subsidie van 5000,- aancle bejaardensociëteit voor de aankoop van een wedstrijdbil- jart, vernieuwing van het meubilair van de christelijke kleuterschool, een bedrag van f 5000, voor de aanschaf van nieuw brandweermateriaal, een bedrag van 11-000,- voor verbeterin gen aan de ambtswoning van de bur gemeester en een bedrag van 18.500 voor het' bouwrijpmaken van een ter rein aan de Walstraat, waarvoor de woningen Zuidwal 1, 3, en 7 ge sloopt moeten worden- UIVER-INTERIEUR OPENDE FILIAAL IN GOES GOES Maandagmiddag werd in Goes een receptie gehouden ter gele genheid van de opening van een twee de zaak van de firma Uiver-Interieur. Deze firma voor woninginrichting, die sinds vijf jaar gevestigd is in Middel burg, heeft nu ook een filiaal m de Lange Kerkstraat te Goes, dat maan dag met de receptie werd geopend. Volgens bedrijfsleider Chris Goud brengt de firma „echte, sfeervolle in- terieuren". „Wat wij in de zaak heb ben, behoort tot de top van Neder land" aldus Chris Goud, „Er was gebrëk aan een zaak met. een bepaal de stijl, dus niet allerlei verschillende soorten, maar een bepaalde klasse. De klanten kunnen nu een bepaalde stijl opbouwen", zo omschrijft de bedrijfs leider het. meubilair dat bij Uiver- Inteneur ie koop is. 'Landbouwbeleid en inkomen' voor CBTB MIDDELBURG Voor de afdeling Middelburg van de CBTB heeft. drs. W. Qosfcerhuis, hoofd van de afdeling voorlichting van de CBTB gesproken over landbouwbeleid en inkomstenpo sitie van boer en tuinder. Uitvoerig behandelde hij hoe men met een beleid gericht op prouctiviteitsver- hoging ten behoeve van een algemene welvaartsstijging terecht gekomen zijn in een overproduktie met als resultaat te lage prijzen. Vervolgens sprak hij over het sbruktuurbeleid met ontwikkeling en sanering. Ook marktbeheer EEG, verschil in belas tingsystemen en inflatie, vragen steeds weer om aanvullende maatre gelen. Een gegarandeerd minimumin komen voor de zelfstandigen, uit soci aal oogpunt voor velen misschien een redmiddel, is voor anderen toch een zaak om kritisch en waakzaam tege moet te zien, aldus de heer Ooster huis. Op deze vergadering stond ook op de; agenda bespreking van de aanvullende regeling van de gemeente Middelburg betreffende beteugeling dierlijke vere deling (bio-industrie). Deze regeling werd volstrekt onaanvaardbaar ge noemd, daar deze nota voor nu en in de toekomst geen ruimte laat voor een goede bedrijfsvoering. Ook rezen sterke twijfels of de gemeente Middel burg wat betreft, het "bestemming splan buitengebied' zijn boekje niet te buiten gaat en handelt in strijd met door een regering gegeven richtlijnen. Met algemene stemmen werd besloten bij de gemeente Middelburg te protes teren De vergadering werd geleid door de heer C de Boks, de voorzit ter van de afdeling Middelburg. Kring Z.-Beveland van ZLM houdt algemene vergadering BORSSELE De king Zuid-Beveland van de ZLM houdt vrijdag 20 februari in het verenigingsgebouw Vijverzicht in Borssele de algemene ledenvergade ring. Na het huishoudelijk gedeelte zal ir. H. A. te Velde van het proefstation voor de akkerbouw een inleiding ïou- den over het onderwerp "Vraag naar en produktie van voedseleiwit' De vergadering begint om twee uur. Schaaf.swedstriiden "oif schooljeugd IJZENDIJKE Woensdagmiddag worden op 'De Veste' te IJzendijke schaatswedstrijden voor de school jeugd van IJzendijke gehouden. De organisatie van de wedstrijden is in handen van het onderwijzend per soneel van de lagere scholen in IJzen dijke. Aanvang van de wedstrijden is twee uur. Het bestuur van de IJzen- dijkse winkeliersvereniging heeft de feestverlichting van de vereniging be schikbaar gesteld zodat de wedstrij den in de avonduren kunnen worden voortgezet. (ADVERTENTIE) GOES Tot en met, zaterdag expo seert de ook als actrice bekende Riek Schagen haar werkstukken in de toon zalen van de firma Massee te Goes. De heer J. Dalman, adjunct-directeur van de firma Massee: „Ik ben van mening, dat wij op dit gebied de spits afbijten, zeker voor Zeeland is dit de eerste keer, dat een technische groot handel zoiets doet". Hij vertelde ver der, dat er veel belangstelling voor de 43 gouaches en inkttekeninigen en de zes 'vaarwerken' (zo noemt Riek Schagen zelf de door haar beschilder de vazen) is. De bezoekers van de toonzalen komen van heinde en verre voornamelijk voor het tentoongestel de werk. De heer Dalman sluit het niet uit-, dat Massee in de toekomst meer van dit soort evenementen gaat organiseren. Ook Riek Schagen toon de zich zeer verheugd over het initia tief: „Het is een prima poging om het publiek meer met kunst in aanraking te brengen. Ik ben erg gelukkig met deze expositie, vooral als ik zie hoe sommige tentoongestelde werken een prachtige combinatie vormen met de omgeving hier". De tentoonstelling, die maandag voor het eerst te bezoeken was, is elke dag geopend van 8.30 tot 17.00 uur en woensdag, donderdag en vrijdag bo vendien van 10.00 tot 16-00 uur. Gedu rende de gehele tentoonstelling is Riek Schagen aanwezig om de belang stellenden en eventuele kopers rond te leiden. Loek Dikker en ensemble met creatieve jazz in Vestzaktheater VLISSINGEN Voor een erg klein publiek heeft pianist-componist Loek Dikker zaterdagavond met zijn ensem ble een avondje moderne jazz ver zorgd. Hij werd begeleid door (de erg goede) slagwerker Pierre Courbois, Leo van Oostrom (alt-sax), Gerd Du- dek (tenor), Willem van Manen (trom bone) en Frank Grastro (trompet). Voor en na de pauze werd een drietal werken gespeeld, waarin naar de woorden van Dikker vaste stramie- nen zijn opgezet, maar waarin ook een duidelijk creatief element aanwezig is. Zo werd er zaterdagavond voor de on geveer 25 aanwezige jazz-iiefhebbers er lustig door de musici op los geïmpro- Poppentheater 'Kartoen' in kapel te Hoogelande MIDDELBURG, HOOGELANDE Het poppentheater "Kartoen' u_. Nieuw- ën Sint-Joosland gaf zaterdag een middagvoorstelling voor kinderen en volwassenen in de Kapel van St. Maarten te Hoogelande. "Kartoen' bracht De Rode Vogel, een bewerking voor poppenspel van het verhaal van de Deense schrijfster Astrid Lindgren. Decor, muziek, belichting, de door het gezelschap zelf gemaakte poppen en de "zegging' bleken in staat zowel de kinderen als de volwassenen te boei en. TCartoen' brengt het spel binnen kort ook in het Kuiperspoorttheater. UITVOERIGE BESCHOUWINGEN VAN DE RAADSFRACTIES BURGEMEESTER FRANCKE: „GEEN SUBSIDIE IN KOSTEN VERBOUWING GEMEENTEHUIS" KOUDEKERKE De raad van de gemeente Valkenisse heeft maandaga vond na uitgebreide beschouwingen van de fracties de gemeentebegroting voor 1976 aangenomen. Eigenlijk di rect daarmee in verband werd even eens het voorstel van het college b. cn iv. aangenomen om een verho ging (10 procent) van de plaatselijke belastingen door te voeren. Hoewel de begroting sluit met een post onvoorzien van ƒ156.433, hebben b en w gemeend tot de verhoging over te gaan, omdat dit bedrag niet toereikend zal zijn om alle op het programma voorkomende projecten te kunnen uitvoeren. De voorgestelde verhoging van de belastingtarieven be tekent een meeropbrengst van 58.400 gulden. Aan het begin van de begrotingsbe handeling, waarbij de wordvoerders vaar de vier fracties in meerdere in stanties aan het woord kwamen, deel de burgemeester S. Francke mee, da,t voor de verbouwing van het gemeen tehuis te Koudekerke een van de belangrijkste projecten voor dit jaar niet te ernstig meer op subsidie moet worden gerekend. Het college hoopt echter nog steeds aldus de burgemeester dat te zijner tijd een subsidie in de aanvullende werkgele genheid kan worden verkregen. Zo lang wil men echter niet wachten en zo spoedig mogelijk zal met de ver bouwing worden begonnen, waarbij de lasten 46-000 gulden nu in eerste instantie voor de gemeente ko men. Voor vervangende werkruimte van het gemeentelijk apparaat heeft het college 'De Uitwijk' op het oog. In zijn antwoord op de beschouwingen deelde burgemeester Francke mee, dat bij betrekking van dit gebouw voor een klas van de bijzondere kleu terschool nog een andere ruimte moet worden gevonden. Daarover heeft het college binnenkort een bespreking met het schoolbestuur. Plannen In zijn antwoord op vragen over de recreatie antwoordde de heer Franc ke, dat het college er niet op uit Is om een sterke uitbreiding te stimule ren. „Maar", aldus de heer Francke, ,.dat wil niet zeggen dat we de recrea tie geen belangrijk onderdeel vinden". Hij liet er op volgen dat het college in de loop van dit voorjaar in overleg met de Provinciale Planologische Dienst zal treden "om tot een gedach- tenvorm te komen'. Dat wordt gedaan om te bekijken welke mogelijkheden er nog zijn, aldus de heer Francke. Namens de PvdA-PPR-PSP-fractde drong de heer Oh. B. Landré er maan dagavond meerdere keren op aan, dat de gemeente op korte tijd met het samenstellen van een structuurplan begint. „Het zo maar doorgaan met nieuwe bestemmingsplannen zonder dat een duidelijke hoofdstructuur voor deze gemeente voor ogen staat lijkt ons ongewenst. De noodzaak van een nieuw bestemmingsplan zal pas beoordeeld kunnen worden als zoh structuurplan er is", meende hij. Bur gemeester Francke antwoordde, dat het college zal nagaan of het gewenst is dat een dergelijk plan er komt. .Als weer een oordeel over hebben zullen we dat 'de raad voorleggen", zegde hij toe. De heer Francke deelde verder in zijn antwoorden mee, dat naar de mening van het college de ontwikkeling ten aanzien van zogenaamde tweede wo ningen niet zo is, „dat je moet sprc ken van een onrustbarende situatie' „Vanuit de bevolking zijn bij he„ college geen geluiden bekend, dat de gemeente tot een verordening op tweede woningen moet overgaan", al dus de burgemeester, die de mening uitsprak dat b en w daarover nog geen voorstel moeten doen. Op aan drang van de heer Landré liet hij weten dat het overzicht van tweede woningen in de gemeente Valkenisse aldus luidt: 50 te Biggekerke, 41 te Koudekerke, en 130 te Zoutelande. Op vragen van de heer A. Domisse (SGP) antwoorde de heer Francke, dat wanneer de lasten van de gemeen te dat nodig maken, het niet moet worden uitgesloten, dat ln de toe komst een verhoging van de toeristen belasting zal moeten worden doorge voerd. Op vragen van de CHU-AR-woordvoer- der W. Janse deelde de burgemeester verder mee, dat een van de mogelijk heden voor de bouw van de sportz het trainingsveld van De Meeuwen Wordt die plaats inderdaad- uitgeko zen, dan wordt naar een vervangende trainingsmogelijkheid voor De Meeuwen uitgezien, deelde hij mee. De heer Francke deelde verder op vragen van de heer Dommisse mee, dat het colle ge zal nagaan of er tot een oprichting van een jeugdbrandweer in de ge meente kan worden overgegaan. Naar aanleiding van opmerkingen van de heer H. J. Vader (Gem. Bel. WD), die om een onderzoek vroeg naar de mogelijkheid van een stichting van een openbare basisschool te Zoutelan de, liet de heer Francke weten dat een verplichting daaromtrent niet be staat. Informatie Tenslotte hield de heer Landré nog een duidelijk pleidooi voor een duide lijker informatie aan de bevolking. Naast het gemeenteblad en de hea rings zou men dat kunnen doen zo opperde de PvdA-PFR-PSP-woordvoer- der door de aanwezigen op de pu blieke tribune gedurende 'n tijdje mee te laten denken en praten over uiteen lopende zaken- De heer Francke deelde de opvatting als zou er te weinig aan informatie worden gedaan, niet. Hij alsmede enkele andere raadsleden liet ook duidelijk doorschemeren het voorstel van de heer Landré om een paar raadscommissies in te stel-' len niet te zien 'zitten'. Burgemeester Francke deelde maan dagavond verder mee, dat de raad als dat nodig is de vorstellen omtrent de diverse uit te voeren pro jecten op tafel krijgt. Vooral een aantal wegen moet een drastische on derhoudsbeurt ondergaan: verder wordt er naar gestreefd een aantal woningwet- en premiewoningen bouwen. De raad ging voor de begrotingsbe handeling akkoord met vergoedingen voor de leden van de vrijwillige brandweer, vergoedingen en voor schotten op vergoedingen in de onder wijssector en de verlening van een krediet van ƒ6.500 voor nieuwe ra men voor de gymnastiekzaal te Kou dekerke. Eveneens schaarde men zich achter het voorstel om kredieten te voteren en op te nemen in de begroting 1976 voor de zogenaamde E-objecten en een krediet uit te trekken van ƒ4.350 voor verbetering van de openbare ver lichting aan de Duinweg te Zoutelan de. (ADVERTENTIE) Borous, houtsnede van Krystof Skorc zewski. De Vleeshal van net Middel burgse stadhuis lijkt Pools domein: bot 15 februari wordt er een groot aantal bladen grafiek en posters uit Krakau tentoonge steld. Dat is dan mede een gevolg van de buidingen die de culturele dienst van Middelburg met Lim burgse collega's heeft en die eerder in een samenwerkingsver band hebben geresulteerd. De verschijningsvorm van de beeldende kunsten in Polen on derscheidt zich niet onaanzienlijk van die van andere landen die hier algemeen geacht worden het 'Oostblok' te vormen. De kunst is er veel vrijer, komt veel directer vanuit het individu en is ook meer op het individu gericht dan de in de omringende landen vaak al te volkse, massabepaalde ui tingen die de koekoek-éénzang vrijwel alle melodiek onthou den- In Polen ontbreekt op dit punt gelukkig een star dirigisme en dat is, geloof ik althans, ook in de traditie aanwijsbaar. Nu ben ik om studieredenen in Polen niet zo veel verder gekomen dan .iet constructivistenmuseum van Lodz, maar dat gaf kansen ge noeg om ook buiten die zeer specifieke BLOK-praesens-sfeer kennis t.e nemen van wat er zoal omgaat. Dat is niet gering en zelfs uiterst levendig, waarbij de bewoners van de Laagste Landen opvalt dat men in Polen hoge en nogal strenge eisen blijft stellen ran de beheersing van de ver schillende beeldende technie ken. Het is allemaal terug te vinden in de "Middelburgse' tentoon stelling die het van de grafiek moet hebben. Krakau heeft in Polen en ook erbuiten alles met grafiek te maken en heeft enige naam te verliezen als stad met een centrumfunctie. Als zo danig trekt ze verschillende kun stenaars aan die er willen expose ren, wonen en werken. De ten toonstelling die nu in Middelburg, straks in Heerlen, is te zien, toont in feite niet meer dan het topje van de ijsberg: 70 bladen grafiek van 31 kunstenaars, aan gevuld met een tiental pos ters- Ook hier valt de grote technische bedrevenheid op, naast een directe en zeer aansprekende beeldtaal. Opvallend is voorts het gebruik van bij ons in veel gevallen reeds als 'verouderd' geboekstaafde tech nieken: steendruk, de lino- en vooral de houtsnede. Er zijn ook monumentjes van ets-kundigheid te genieten in deze ook op zich monumentale Poolse show- Het is een samengaan van traditio neel bepaalde en nieuwe vormen, een boeiende confrontatie met heel levendige zaken en een ten toonstelling die zo vanzelfspre kend makkelijke dingen laten zien dat men eigenlijk niet kan zeggen dat 'ze de moeite zeker waard' is- Moeite kost deze expo sitie namelijk op geen enkele manier en hier blijkt dat 'goed' liet tegendeel in geen enkel op zicht nodig heeft. (Vleeshal, Stadhuis Middelburg, tot 15 februari. Stadsschouwburg Heerlen van 9" maart tot 8 april). Moon and Earth, houtsnede van Kry styna Wroblewska.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 18