rtGENDta Gemeenteraad Brouwershaven spreekt bezorgdheid uit over gebrek aan werkgelegenheid 5 raad ging akkoord met begroting '76 raadsleden in brouwershaven Vv Yerseke won spelregelwedstrijd lezing in zierikzee jaarvergadering van culturele vereniging te ouwerkerk Marktberichten GEMEENTEWERKMAN C. DE LATER TE 00STERLAND MET PENSIOEN jaarvergadering van 'de gouwe reijers' DINSDAG 3 FEBRUARI 1976 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN movinciau ZEEUWSE coueant BURGEMEESTER SCHOUWENAAR: „WIJ KRIJGEN NOOIT 10VEEL INDUSTRIE DAT DIE VAN INVLOED IS OP BEVOLKINGSLOOP" BROUWERSHAVEN „Het is vonrs- Jianris een illusie dat in die mate industrie aangetrokken kan worden, dat die van invloed zou zi.in op het Kevolkingsverl o op". Dat zei burge meester A- P- Schouwenaar van Brou wershaven .maandagavond nadat de drie fractievoorzitters tijdens de raad In hun al gemene beschouwingen over de begroting voor 1970 hun bezorgd heid over het gebrek aan werkgelegen heid hadden uitgesproken. Werkgele- eenheid, die volgens hen, mede van invloed zou kunnen zijn op het leef baar houden van de kernen !- J- gemeente- Fractievoorzitter J. R. Goemans van de VVD wilde concessies doen door het. aantrekken van 'dan maar minder schone industrie'. De voorzitter moest hem teleurstellen: „Ook daar is geen kans op- Het landsbestuur wil Schou- wen-Duiveland industrie-vrij houden- Het college wil dan ook pleiten voor de mogelijkheid dat het. forensisme vanuit Schouwen-Duiveland wordt toe gestaan". aldus de voorzitter. Brouwershaven heeft een bevolkings aanwas van 106 personen in het afge lopen jaar op een totaal van 3230 zielen per 1 januari 1976- Dat is dan voornamelijk te danken aande forse groei van de kern Brouwershaven. De overige drie kernen van ee gemeente namen met 31 personen in totaal af. Vooral Noordgouwe wordt ernstig in zi)n groei gestremd en de drie frac ties drongen clan ook op maatregelen •aan. Mevrouw S- C- J- B. Loschacoff- IDe Kanter (pvda) wilde zelfs des noods onteigeningen zien. „Men kan neerzitten, as op het hoofd, strooien en weeklagend niets doen. of men kan handelen en dat laatste wordt ge vraagd van een gemeentebestuur", zei zij. „Het college heeft in het verleden moeite gedaan om grond aan te ko pen. aldus de heer Schouwenaar, „maar daar zijn we niet in geslaagd Het; bestemmingsplan in Noordgouwe is verder niet goedgekeurd, omdat het dicht bij een pluimvee-industrie Binnenkort zal de commissie stadsvernieuwing een bezoek aan Noordgouwe brengen, om te bekijken wat er gedaan kan worden. Voor BROUWERSHAVEN De raad van de gemeente Brouwershaven heeft, imaandagavond twee nieuwe raadsleden in haar midden kunnen verwelkomen. De heer M. E. Hellendoorn, die in (.plaats van PvdA-raadslid W. Kloef, lid (van de raad werd, werd beëdigd., even als de heer 3. J. Klaasse, die. nadat een commissie van onderzoek zijn ge loofsbrieven in orde had bevonden, de plaats van de heer C. Nelisse in de PCF-fracüe innam- Voorzitter A. P. Schouwenaar verwelkomde de nieuwe iraadsleden namens de raad. Hij herin nerde aan de ervaring die de heer Klaasse als raadslid en wethouder in het verleden heeft opgedaan en zegde (beide raadsleden alle hulp bij het, raadswerk toe. Er stonden daarna nog twee beëdigingen op het- programma. Die van de heer P. J. A. Korstanje als plaatsvervangend gemeentesecretaris en van de heer C. van der Sluis als plaatsvervangend gemeente-ontvanger. Mevr. S. C. J. B. Loschacoff-de Kanter werd vervolgends in de commissie voor volkshuisvesting en ruimtelijke ordening gekozen. De heer Klaasse werd in de raad van bestuur van de reinigingsdienst gekozen. 1 MIDDELBURG Kuiperspoortthea- ter, 18 uur: Workshop Jazz Bigg I Band. BERGEN OP ZOOAI Roxy, 18.45 en 21.15 uur: Jaws, 14 jaar. Luxor, 20 uur: Een man met lef, 14 jaar. GOES Grand, 20 uur: Turks Fruit, 18 jaar. HULST Koning van Engeland, 20 uur: De kanonnen van Navarone, alle leeftijden; 20.30 uur: Sensuele beleve nissen in Zweden, 18 jaar. MIDDELBURG City. 20 uur: Tiroler slippertjes, 18 jaar. TERNEUZEN Luxor. 20 uur: Pas op je tellen, alle leeftijden. VL1SSINGEN Alhambra, 20 uur: Cabaret, 18 jaar. GOES Ter Valcke, 10-17 uur: i Ren Ilona Schmidt. Toonzaal Massee. 8.30-17 uur: werken Riek Schagen. HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktui gen. HULST Galerie van Geyt, 9-12 er 14-18 uur: werken Nederlandse kunste- i naars. MIDDELBURG Stadhuis. 10-17 uur: Grafiek en posters Krakau. Abdij, 14-17 uur: Britse boeken en tijdschriften over environmental plan ning. Zeeuws Kunstenaarscentrum, 14-47 uur: werken Herman Goetheer. TERNEUZEN Galerie des Beaux Arts, 10.30-18 uur: werken Richard Beek. IJZENDIJKE Streekmuseum, 10-17 uur: Oude ansichten 'toen en nu' NOORD- en MIDDEN-ZEELAND Goes, telefoon 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Ter- neuzen, telefoon 01150-4444. THOLEN en SINT PH1LTPSLAND Telefoon 0011 onteigening is verder een bestemming: plan nodig, maar het. college had de mogelijkheid tot onteigening nog niet. onder ogen gezien", vertelde de burge meester. Mevrouw Loschacoff drong er op aan. dat zo spoedig mogelijk tot een dergelijk bestemmingsplan wordt getracht te komen. Antwoord van de voorzitter: ..Daar kunt u dan aan meehelpen nu u zojuist in de commissie ruimtelijke ordening bent benoemd". Opkopen en opknappen Rehabilitatie en renovatie vormden ook een punt dat volop de aandacht van de fracties kreeg- De PvdA-fractie drong er op aan, dat de gemeente zoveel mogelijk huizen aankoopt en opknapt, om op die manier de aan trekkelijkheid van de kernen te bevor deren- In Brouwershaven is daar al een begin mee gemaakt en de voorzitter zei te hopen daar een continuïteit in op te kunnen bouwen Ook m de andere kernen wil het gemeentebe stuur zoveel mogelijk opkopen en opknappen. „Wanneer we die lijn in alle kernen er door zouden krijgen, zouden we op de goede weg zijn", aldus de burgemeester. De heer J. A v. d- Bijl, fractievoorzitter van de PCF. had gewezen op het belang van goede voorlichting over de rehabilita tie. „Brouwershaven kent al de zittin gen voor het publiek door een aantal deskundigen en volgende week", ver telde de voorzitter, „zal de brochure over het plan-Dreischor-kom klaar zijn- Op 20 februari zal het gemeente bestuur dit lan met de bevolking doorpraten". Financieel staat de gemeente er goed voor, vonden de raadsleden. Dat is dan te danken aan de verfijningsrege lingen en uitkeringen in het kader van de werkloosheidsbestrijding- De heer Van der Bijl tekende daarbij aan, dat er de komende jaren ongetwijfeld veel gevraagd zal worden voor rehabi litatie. Hij vroeg zich af of er van nog geld voor andere taken overblijft- Het. gemeentebestuur doet zoveel mo gelijk aan woningbouw en praat nu met andere gemeenten over een soort ruil van het toegezegde aantal premie woningen tegen woningwetwoningen. Dit om de bouw van zestien woning wetwoningen in Zonnemaire mogelijk te maken. Mevrouw Loschacoff stelde voor om van 1976 een bloemen,jaar t.e maken en de bevolking zo te stimule ren huis en hof te versieren- Daar zou dan een prijs van gemeentewegen te genover moeten staan. Een leuke sug gestie die het overwegen waard is- vond de voorzatter- Het PvdA-raadslid wilde bovendien graag wat meer con certen in de mooie kerken van de gemeente, „Iets waar we in het verle den aan gewerkt hebben", aldus de heer Schouwenaar, maar de belang stelling was niet overweldigend"- Opmerkingen Hoewel de Grevelingen-schets pas in een volgende raadsvergadering zal worden behandeld, hadden de fracties er al enkele opmerkingen over. De heer Van der Bijl zag wel iets in de recreatiebebouwing van 'dwars in de weg'. De heer Goemans en me vrouw Loschacoff daarentegen waren het met het college eens, dat dat vorlopig zal moeten worden voorko men, omdat er nog binnendijks ge noeg zijn, zoals bijvoorbeeld in Den KRABBENDIJKE KRABBENDIJKE - Een team van voetbalvereniging 'Yerseke' heeft, in Krabbendijke de voorronde gewonnen van de spelregelwedst-rijd voor junio ren- De scheidsrechtersvereniging 'Noord- en Zuid-Beveland' heeft de organisatie van de wedstrijd. In het clubgebouw van de v.v. Krabbendijke f2 teams), Waarde en teams aanwezig: Hansweertse Boys, Krabbendijke (2 teams), waarde en Yerseke (2 teams). Elk team bestond uit vier junioren. De wedstrijd werd gespeeld in t.wee ronden, waarbij in elke ronde drie schriftelijke groeps- vragen werden gesteld en voor ieder teamlid één individuele mondelinge vraag. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van de scheidsrech- terscommissie. de heer J. de Winter, die er met nadruk op wees dat een voetbalwedstrijd 'gemaakt' wordt door samenwerking tussen scheids rechter en spelers. Vervolgens gaf de heer J Sthaalje, de wedstrijdleider, een uiteenzetting van het wedstrijdre- gelement. waama de deelnemers hun kennis van de voetbalspelregels kon den tonen. Als vragensteller fungeerde de heer L. Peters, als tijdwaarnemer de heer P. Geene. terwijl de jury werd gevorn.d door de heren D Arrebout, A. Koens, C. Traas. J. Traas en J. Vermeule- De eindstand luidt: 1- Yer seke 1 189 punten. 2. Hansweertse Boys 162 pnt.. 3- Krabbendijke II 151 pnt., 4 Yerseke II 148 pnt-, 5. Krab bendijke I 139 pnt., 6. Waarde 124 pnt. Zowel J. Janse van Yerseke I als M- Schouten van Krabbendijke I bleken over een uitnemende kennis van de spelregels te beschikken: zij behaalden bij de individuele vragen met 60 punten de hoogst mogelijk score (een prestatie die M- Schouten ook vorig jaar behaalde). M- Lavooy van Hans weertse Boys en P- Dijkwel van Yer seke II deden daar met hun 58 pun ten nauwelijks voor onder! Yerseke I en Hansweertse Boys plaatsten zich met him resultaat voor de finale om 't kampioenschap van Noord- en Zuid- Beveland. In deze finale komen tevens de twee hoogstgeplaatsten teams uit de andere voorronden die nog deze maand in Wissenkerke en Goes wor den gehouden. De kampioen van de BeveJanden plaatst zich met andere st reekkampioenen voor de finale van het district, Zuid I. die te zijner ti.id in Valkenswaard gehouden zal wor den. Het hoogstgeplaatste Zeeuwse team in deze districtsfinale mag zich Zeeuws kampioen noemen. De dis trictswinnaar komt uit in de landelij ke finale- Osse Lof kreeg de organisatie van de Grevelingenweek toegezwaaid, vooral ook omdat er afgelopen Jaar de be jaarden bij werden betrokken- ..Dat zal dit jaar weer gebeuren", zegde de voorzitter toe. Verder staat er voor 30 april. 1 en 2 mei alweer een zeilwedstrijd van de Royal Yaught Club de Belzique op het programma voor zo'n 200 deelnemers. ..Eén van de redenen waarom we onze dorps huizen zo vlug mogelijk klaar willen hebben", aldus de voorzitter. De frac ties hadden namelijk gepleit voor zo snel mogelijke realisering van de drie dorpshuizen in de gemeente. „Het is de bedoeling", vertelde de heer Schou wenaar nog. Mat die dorpshuizen worden betrokken bij dergelijke even ementen". De heer Goemans had. nu de jachthavenexploitatie in Brouwers- hven goed loopt., al gedacht aan uitbreiding met bijvoorbeeld de jach- haven goed loopt, al gedacht aan gewerkt, maar het zal geen eenvoudi ge zaak zijn om dat te verwezenlijken zonder subsidie", waarschuwde de heer Schouwenaar. Het. alarmerings systeem voor de bejaarden in de gemeente had ook de volle aandacht. Het college deelde mee. bezig te zijn met het onderzoek over een alarmsys teem met. zendertjes. Mevrouw Lo schacoff zag. evenals de heer Van der Bijl, toch meer in een telefoonaanslui ting met alarmsysteem, omdat op die manier de bejaarden beter kontakt met. de buitenwereld kunnen onder houden. „Dat zou een landelijke zaak moeten zijn", vond de voorzitter „Brouwershaven zou ook proefgebied kunnen worden", aldus mevrouw Lo schacoff- „Wij zijn blij met de modernisering van het Zweedse Rode Kruiszieken- huis in Zierikzee", aldus de heer Schouwenaar. na opmerkingen in die richting, „maar de moeilijkheid is en blijft het aantal specialismen. De eni ge toekomst is dan ook een hechtere en nauwere samenwerking met het streekziekenhuis in Goes" Oostersckelde De heer Van der Bijl had nog zijn ongerustheid uitgesproken over de be slissingen rond de Oosterschelde. De enige oplossing is volledige afsluiting, vond hij. De voorzitter ging daarin met hem mee: „Er moet gewaakt worden voor de veiligheid van de bevolking en we zullen daarom in spanning afwachten wat de uitspraak van het kabinet zal zijn"- Een kleine discussie ontstond er nog tussen wethouder P. J. van Ast en mevrouw Loschacoff. De laatste had gepleit, voor een commissie voor on derwijs en wethouder Van Ast was het. daar helemaal niet mee eens- „We hebben al een schoolraad", vond hij, „en bovendien houdt je. door van alles in commissie te bespreken, dis cussies uit de openbare raadsvergade ring. Bovendien neemt zo'n commissie veel tijd in beslag en bezorgt de gemeentesecretarie veel extra wrk" Hij vond het daarom beter onderwijs zaken in de openbare raadsvergade ring te behandelen- Mevrouw Loscha coff. „Natuurlijk moeten descussies over onderwijs in het openbaar houden worden, maar dan in een openbare onderwijscommissie. Daar ben ik voor". Zij wees er op, dat in zo'n commissie de onderwijsproble men veel dieper uitgespit kunnen wor den en zag er een goede dienstverle ning in aan het gemeentebestuur. De fracties pleitten tenslotte alle drie voor zo spoedig mogelijk tolvrij ma ken van de Zeelandbrug en spraken hun waardering uit voor het werk vn de gemeentesecretarie tijdens dit voor Brouwershaven zo bewogen afgelopen jaar. met de problematiek rond de gemeentesecretaris, waardoor ook twee raadsleden hun ambt neerlegden „Het. is een woord van erkentelijkheid waard, dat alles is blijven doordraai en". vond ook de voorzitter. De raad besloot hierna de begroting voor 1976 vast te stellen. KAMPERLAND AR-kiesvereniging hield vergadering KAMPERLAND De AR-kiesvereni ging 'Nederland en Oranje' te Kam perland hield de eerste openbare ver gadering in 1976 in het gereformeerde jeugdgebouw. Op deze bijeenkomst stond de Zeeuwse politiek in het mid delpunt van de belangstelling. Uit de grote opkomst bleek, dat voor dit thema veel interesse heerst. De voor zitter. de heer I. A. de Regt, opende de vergadering met het lezen van psalm 8 en ging voor in gebed. Na. het welkomstwoord van de voor zitter werd de film 'Er zijn nog Zeeuwen' vertoond, die handelde over de verschillende aspecten van het le ven in Zeeland. Vervolgens kreeg de heer D. Geuze, lid van de AR-staten fractie. het woord. Hij behandelde verschillende onderwerpen die op het ogenblik voor de Zeeuwen van zeer groot belang zijn en die ook aller belangstelling hebben. Hij sprak onder meer over de afslui ting van de Oosterschelde, de vaste oeververbinding over de Westerschel- de en het milieubeheer, dit in verband met de toenemende mogelijke vesti ging van nieuwe industrieën in het Sloegebied. Nadat hij nog diverse vragen had beantwoord, eindigde de heer Geuze deze geslaagde avond met dankge bed. Tafelvoetbal KRABBENDIJKE - Zaterdag was de voorlaatste dag van de tafelvoetbal- competitie die de voetbalvereniging Krabbendijke voor haar pupillen hield. In het clubgebouw werden weer 32 wedstrijden gespeeld, waarbij de groep Italië zijn koppositie wist te handhaven, maar toch iets van zijn voorsprong moest prijsgeven. Na vier zaterdagen zijn nu negen van de der tien groepen definitief uitgeschakeld oor de eerste plaats, terwijl Italië dicht op de hielen wordt gezeten door de groepen Zweden. Nederland en Po len De st.nd aan de kop is: 1- Italië 29 punten uit. 19 wedstrijden. 2 Zwe den 25 uit. 19, 3. Nederland 24 uit, 19, 4. Polen 24 uit 20. 5- Engeland 20 uit 20 ECHTPAAR KRISTELIJN VIERDE ZESTIGJARIG HUWELIJKSFEEST ZIERIKZEE Het echtpaar \V. Krlvl tell.In (90» en M. Krlstelijn-van IJsel- dijk (81» uit Zierikzee vierde maan dag het zestigjarig huwelijksfeest. Dat gebeurde maandagmorgen me1 een feestelijke bijeenkomst in de con versatiezaal van het Zierfkzeese rus thuis Irene', waar het Jubilerende echtpaar woont. Tijdens deze bijeen komst werden bewoners, bestuur en personeel van het rusthuis in de gele genheid gesteld de heer en mevrouw Kristelijn te feliciteren Het echtpaar ontving verscheidene cadeau's Maandagmiddag werd het diamanten huwelijksfeest meer in intieme kring gevierd. Verder werd het echtpaar bezocht door wethouder C. Bljdevaate van Zierikzee. Hij bood namens het gemeentebestuur een bloemstuk aan De heer en mevrouw Kristelijn ont vingen een gelukstelegram van konin gin Juliana en van de commissaris van de koningin in Zeeland, dr. C. Boertien. Het echtpaar heeft zijn hele leven in Zierikzee gewoond Tot zijn 65-ste jaar was de heer Kristelijn werkzaam bij de plantsoenendienst van de ge meente. ZIERIKZEE - De Vereniging Stad en Lande ven Schouwen-Dulveland hield de eerste lezing in de serie streekge schiedenis- Spreker was de heer C. Kortenhout die het onderwerp "Fossie le zoogdieren uit de Oosterschelde' behandelde. De heer Kortenhout. vertel de onder meer dat de Oosterschelde rijk aan vrijwel alle soorten fossielen is. Woensdag 18 februari spreekt dr. J L. Braker over Schouwse familiewa pens Deze lezing wordt verduidelijkt met. diavertoning. Op 25 februari spreekt de heer D van der Wekken i over economische ontwikkelingen in Zierikzee, gedurende de twee de helft van de 19e eeuw. Beide in hotel Van Oppen, aanvang 20 uur- De eerste spreekbeurt is vrijdag 13 februari, in het Huis van Nassau, aanvang 20 uur. De heer F Beekman spreekt over het binnenlandschap van Schouwen Jaarvergadering 'Ons Genoegen' VLIERINGEN I)e koninklijke harmo- nle 'Ons Genoegen' U- VIKsingen hield de Jaarvergadering in liotel Mal decem- Voorzitter P. J- Smit» opende de biJeenkom.M- bleek dat 'Ons Genoegeneen goed jaar achter de rug heelt. Het iedenbc stand nam iets toe en kwam op 120 i Ook financieel js het de vereniging goed gegaan. De contributie hoefde voor dit jaar niet verhoogd te Vvor j den- Bij de bestuursverkiezing werd de heer J van de Buuse herkozen als secretaris- De heer J- C. de Boo van i Uyen trad af als penningmeester en was niet herkiesbaar. Zijn opvolger is mevrouw A. de Vllegor-Quist. De heer I» ~ioo van Uyen blijf- werkzaam als j instructeur van de Delta Band Het ledental van liet. bestuur is uitgebreid De heren A. Meerman en J Soolsma traden toe als algemeen bestuurslid. De KNF heeft 'Ons Genoegen' bericht dat de harmonie is aangewezen voor de organisatie van het jeugdmuziek- festival 197Het festival wordt op 11 I september gehouden :n en om de gemeentelijke sporthal 'Ons Genoe gen' doet op 4 september mee aan het marsconcours te Oostburg. Andere ac tiviteiten zijn: solistenconcours in fe bruari. jaaruitvoering in mei. koningin nedag in april, braderie te Vlissin- gen in augustus. NIEUWERKERK Weer jeugdclub in Nieuwerkerk NIEUWERKERK De jeugdclub te Nieuwerkerk zal weer van start gaan. Vanaf maandag 9 februari zijn er weer bijeenkomsten in het vereni gingsgebouw achter de gereformeerde kerk. Twee inwoners van Nieuwer kerk beleggen de bijeenkomsten, die om 19 uur beginnen. De jeugdclub heeft lange tijd stil gestaan in ver band met gebrek aan leiding. Zowel jongens en meisjes zijn welkom op de bijeenkomsten. OUWERKKRK In h«u dorpshuis u- Ouwrrkrrk werd «1#- Jaarvergadering van de flulturele Vereniging Ouwer- krrk gehouden onder voorzitterschap van dr lieer Cl P. Kuypér. Hij zei hut te betreuren, dat slechts een klem aantal leden aanwezig was. of opheffen. Teneinde uit rie impa.se te ra kwam vervolgens in bespreking de leden de nieuwe koers, dio ti Hendrikse-Kuyper is lid van dc 'w groep Ouwerkerk' Deze werkg heeft reeds met succes een klei schoolmiddag en twee jeugdmidd; georganiseerd en zij vraagt, of Vangslcn in Zeeuwse en Z-Hol!anise stromen t mos De NIEUWERKERK In het gemeente huis van Dulveland in Nieuwerkerk is maandagmiddag afscheid genomen van gemeentewerkman C- .1 dc Later, die wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd de gemeente dienst gaat verlaten. Burgemeester .1. D. de Kam van Dulveland heette de heer De Later en rijn echtgenote welkom in de raadzaal, waar ook de belde wethouders S. Overbeeke e L. Bakker en gemeentesecretaris J. van der Maas aanwezig waren, alsme de het hoofd van gemeentewerken, de heer F. Schullingh. en rijn mede werkers Haak en Van Vooren en de overige gemeentewerklieden. Burgemeester De Kam bracht de heer De Later zijn dank over voor de dertig jaar dat deze voor de gemeente heeft gewerkt, aanvankelijk voor de gemeente Oosterland en later, na de gemeentelijke herindeling, voor de ge meente Duivelend. De burgemeester constateerde, dat de heer De Later in vele functies voor de gemeente werk zaam is geweest. Zo was hij gemeen tebode, deurwaarder. conciërge, marktmeester, grafdelver en schatter voor de drankwetlokaliteiten. ,.U hebt veel aan de weg getimmerd", aldus de heer De Kam. „U hebt kritiek en waardering gekend. U was een volks- Uitvoering van muziekvereniging OUD-VOSSEMEER De Oudvosse- meerse muziekvereniging heeft m de zaal van de heer Saparow in de Voorstraat de jaarlijkse winteruitvoe- ring gegeven. Deze werd geopend door voorzitter A. Geert.se, die in rijn openingswoord de talrijke aanwezigen voorhield dat men op deze avond de feestelijkheden rond het vijftigjarig bestaan dat men afgelopen zomer op uitbundige wijze heeft gevierd zou afsluiten. Tevens maakte hij de aan wezigen er op attent dat men nog diverse instrumenten onbespeeld heeft klaarliggen voor nieuwe muzikanten. De voorkeur gaat uit naar een aanvul ling in de leeftijdsgroep van 15 tot 30 jaar. Hierna gaf hij de avond in handen van de leden die onder leiding van de heer Dslnez uit Steenbergen speelden Daarna volgde een optreden van de tamboers. Na de pauze volgde een optreden van Boray en Sandy, die met. goochelnummers en een optreden als zakkenrollers veel waardering en applaus bij het publiek kregen. Nadat aan het slot van de bijeenkomst de verloting was gehouden, begon een bal onder leiding van Dots en The Hearts dat. tot in de kleine uurtjes duurde en eeen gezellige afsluiting vormde van de winteruitvoering. man, een vriend van velen. U was een man die veel wist over de gemeente. En naast: dit alles was u ook nog met uw vrouw koster van de hervormde kerk in Oosterland. U gaat nu echter van uw rust. genieten". De burgemees ter wenste het echtpaar De Later veel goeds en gezondheid toe en overhan digde mevrouw De Later een bloem stuk en de heer De Later een tuin stoel. Wethouder Bakker sprak vervolgens als wethouder van openbare werken. Hij benadrukte voornamelijk het werk dat de heer De Later in de voormalige gemeente Oosterland, waar hij destijds ook nog besteller bij de PTT bleek te zijn geweest. „U hebt bijzonder veel 'voor de Oosterlan- ders gedaan. Iedere inwoner kent Kees", zei de heer Bakker. Hierna sprak tenslotte de heer Schuilinsh. die onder meer herinnerde aan vroeger dagen, toen men nog met heel eenvou dig gereedschap moest werken. Ook hij sprak met waardering over de werkzaamheden van de scheidende ge meentewerkman. De heer Schullingh bood mevrouw De Later een bloemstuk aan en de heer De Later een kist met inhoud. Wet houder Bakker deelde nog mee. dat in de plaats van óe heer De Later als gemeentewerkman is benoemd de heer W. v. d. Bos te Oosterland. De heer De Later sprak een dankwoord. Hij vond dat het een mooie tijd was geweest, maar na 52 jaar werken vond hij het toch wel voldoende. Na 'net officiële gedeelte bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Maandag avond vierde de heer De Later zijn afscheid in het verenigingsgebouw te Oosterland in intieme sfeer met familie, vrienden en kennis- Tafeltennis OUD-VOSSEMEER De Oud-Vosse- meerse tafeltennisvereniging 'Veloci- tas' heeft ook in zijn derde competitie wedstrijd een nederlaag geleden in de thuiswedstrijd tegen Smash 10 uit Noordhoek. Het werd een 2-8 zege voor de gasten, waarbij de volgende individuele resultaten waren: Ad. Vis - A. Jongmans 21-0, 21-17, Gerrit Vis - A. Daas 20-22. 21-12, 17-21. Piet Ridderhof - R. Geers 9-21. 12-21, Ad. Vis en Gerrit Vis - A. Daas en P. Geers 19-21 7-21, Gerrit Vis - A. Jongmans 16-21, 24-26. Ad Vis - R Geers 15-21. 15-21, Piet Ridderhof - A Daas 21-19, 17-21 6-21, Gerrit Vis - R. Geers 8-21, 12-21, Piet, Ridderhof - A. Jongmans 18-21 21-17, 16-21, Ad Vis A, Daas 21-15, 18- 21,21-18. S1NT-ANNALAND DEL vergadert SINT-ANNALAND De vrouwenvere niging 'Draagt Elkanders Lasten' DEL) van de gereformeerde gemeen te uit St.-Annaland vergadert morgen, woensdag 's avonds om 19.30 uur. Dat gebeurt- in het. nieuwe verenigingsge bouw aan de WestRtraa*. SEROOSKERKE (W.) SEROOSKERKE (W) De lr en pc T>e Gouwe Reijers' hield de jaarverga dering in de foyer van ae manege te Serooskerke (W). Uit de jaarversla gen bleek dat het ledental sterk ge groeid is. Er zijn momenteel 47 pony- ruiters en 60 grote rijdende leden, waarvan ongeveer de helft actief de paardensport, beoefent en de andere helft meer als recreatieruiters aange merkt worden. Met grote meerderheid werd voorzitter Jac. de Nood uit Veere in functie herkozen en kwam in de vacature van M. Goedhart, me vrouw Sisouw -de Zilwaa. Het. zomer- programma werd besproken en riet er ais volgt uit: in samenwerking me: Schouwen werden 4 st reekconcoursen vast gelegd, op 1 mei en Ï0 juli op Schouwen en 12 juni en 31 juni op Walcheren. Op 14 februari is er een manegewedstrijd voor grote paarden uit geheel Zeeland, open voor blm en 7, ruiters. De grote ruiteravond zal gehouden worden op 20 februari in het verenigingsgebouw te Seroosker ke. De toneelgroep uit de eigen leden voert een blijspel op. Daarna is er een gezellig samenzijn onder leiding van een bandje. Feestavond VOO OOSTERLAND De afdeling Ooster land van de Vereniging voor Open baar Onderwijs (VOO) hield de jaar lijkse feestavond. Onder de afdeling Oosterland ressorteert ook de ge meente Bruinisse. Voorzitter W. Stouten Wzn opende de druk bezochte bijeenkomst (er waren zo'n 200 aanwezigen) in de 'Conferen tiekamer' te Oosterland. Hij heette onder anderen burgemeester J. D. de Kam van de gemeente Duiveland wel kom. De heer Stouten memoreerde he- a: gelopen jaar. Na de inleiding werd de klucht 'In het vrolijke weerhaantje' opgevoerd. Leden van de VOO ver zorgden de uitvoering. Na afloop j dankte de voorzitter de spelers en de medewerkers voor de opvoering. Hier-1 na volgde een bal. vereniging te kome Hillebrand bepleitte het opricht' één vereniging met werkgroepen en een coördinerend bestuur. Naar oordeel werken er momenteel te- krachten maast elkaar en een o koepelend orgaan zou meer bundel Nadat de vergadering het voor en togen had afgewogen stelden zich tenslotte drie leden uit de werkgroep, de heren J. Bakker on C. Kujrper en mov.-ouw Renters zich kandidaat voor I een nieuw te formeren bestuur. De naam "Culturele Vereniging Ouwer kerk' zal hierbij behouden blijven.! alleen de doelstelling verande SUCCESSEN 'WALCHEREN' IN 'S-HERTOGENBOSCH 'Zltt' van al i 'voorlopig' worden aa: wederom een vergadering uitschr. omstreeks half maart Vrije verkiezin gen zullen dan beslissen, wie dof en: lief deel gaat uitmaken van he* nieu we bestuur De suggestie om als eer ste stap de werkgroep in het bestuur te betrekken is uitgegaan van de heer M K Romeyn Na de te houden verkiezingen kan daarna de 'werkgroep Ouwerkerk worden opgeheven Eerste agendapunt zal zijn 'Quo Vadis?'. Reeds thans staat een kindermiddag in de 'crocus- vakantie' op het programma. AAGTEKERKE VVV vergadering te Aagtekerke AAGTEKERKE Tijdens de jaarlijk-, se ledenvergadering van de VVV-Aag- tekerke heeft de vereniging afscheid genomen van voorzitter C. Minder- houd. Namens de eigen vereniging sprak het bestuurslid J. Brouwer een afscheidswoord in dialect. De heer P. de Regt. directeur van de' Provinciale Verengiging voor Vreem delingen Verkeer typeerde de heer Minderhoud als ..de man. die me: een onnavolgbare humor, met zakelijke - achtergrond, veel- gedaan wist te krij gen bij deze provinciale instelling". De scheidende voorzitter kreeg van de heer Brouwer een boekenbon. Penningmeester A. Kouws, bracht ver slag uit over bet afgelopen boekjaar. Uit hei jaaarversiag van secretaris F. Bakker, blijkt dat de vereniging thans J 61 leden telt. Tot leden van de nieuwe I kascommissie werden benoemd de da mes Sturm en Vos. Bij de bestuurs verkiezing werd de heer A. Louws.l herkozen. In plaats van de heer C. Minderhoud. die zich niet meer her kiesbaar stelde werd tot voorzitter gekozen de heer A. Wisse. Als evene menten voor het komende seizoer. werden voorgesteld een bingo-avonc. voor jong en oud. ringrijden. songfes tival. oriëntatierit en eventueel een drumband met medewerking van een majorettenteam. Tot slot volgde een gezellig samen zijn. m m-VOSSEMEER Rik- en wipconcours van w Vosmeer OUD-VOSSEMEER De ontspan-1 ningscommissie van de voetbalvereni ging Vosmeer hield in de kantine op! het sportpark een rik- en wipcon cours, waarvoor veel belangstelling bestond. Er waren 36 rikkers op 6 wippen, die elkaar om de vele mooie prijzen bestreden. De uitslagen zijn:! wippen: 1 L. Hoek 137 punten. 2 M. Tholenaar !30. 3 M. van Poortvliet' 129, 4 G. Timmermans 118, 5 me vrouw Tholenaar 92, 6 M. Oostelijk 80. Rikkers. 1 J. Heyboer 198 punten, 2 P Etienne 187, 3. Antoon Brusselaars 181, 4 S. Istha 169, 5 Jac. Plandsoen 168, 6 A. Goudswaard 168. 7 L. Haver- mans 163, 8 Jac. Havermans 163. 9 J Voormeulen 162. 10 A. Havermans 159. Uitvoering te Nieuwerkerk NIEUWERKERK Het fanfarekorps "Oefening en Uitspanning" uit Nieuwer kerk geeft vrijdag 6 februari de jaar liikse uitvoering. Dat gebeurt, in sa menwerking met. de muziekvereniging 'Nu met Hope' uit Bruinisse. De uitvoering wordt gegeven in de grote zaal van 'Ons Dorpshuis' te Nieuwerkerk. aanvang 19.30 uur- Naast een uit acht stukken bestaand programma wordt het blijspel Een aap op visite' van Dick var. Maasland opgevoerd. Dit stuk staat onder regie van S. Berrevoets. Tot slot van dc- bijeenkomst werd er gedanst. Tans: F - ZG. nv Pol met Polen F 3x C. I met Kieurdwerg. ZG In de afdeling grote i D. tes 2x ZG - G - V In de afdi-line dv Doorn met Oud I 3x ZG. D C Ever krielen'. ZG G V In de afdeling M. E van Grol rr dains: F - t ZG van Beers me: V 6xG - 3xV, J Hollandse Kaput 4xV; D. C. Ever ten: P - 3x ZG staarten; F Exi laar met Oud éxZG 5xG V; Antwerpse Stnlen Officiële publikaties GOES Openbare bekend making Voorbereidlrutsbeslult De burgemees-er van dr- gem« Goes maakt ter voldoening aan art ning bekend, dat de gemeenteraad heeft verklaard dat een herziening het bestemmingsplan 'Noord 1' met begrip van het gebied gelegen tus Het betreffende vcx ligt met de daarbij b op de secretarie afd« ken. Oost wal 31 I e G ter inzage Vergaderingen 'Delta West' MIDDELBURG - Donderdag bruari houdt de fila'elistenvei 'Delta-West' een vergadering Schakel' :e Middelburg. De komst begint om 19.30 uur. 1 zelfde tijd wordt donderdag 1' in "De Schakel' r\c ïaarvers van de filatelisten vereniging den. Biliarten OCJD-VOSSEMEER De Oud Vos.' i Ho; Biliarten OUD-VOSSEMEER Voor de compe- titie van de Oudvossemeerse biljart vereniging "De Treffers' werden inl café Joep de Reus vijf wedstrijden gespeeld- Joep de Reus kwam toi de hoogste serie met 20 caramboles en het beste gemiddelde met 5.14- De uitslagen waren als volgt: Piet Vis -j Bart den Hollander 0-2: Toon Goo- sen - Frans Hommel Mzn. 0-2: Joep de1 Reus - Sjaak Etienne 2-0; Gabriel Haverman? - Rien Lx. ah out 2-0; Henk Hommel - Piet Hommel Jzn 0-2. Handboogschieting SLUISKIL Zondag 8 februari is er Amoon Verl-.ee? in café Dall'.nga te Sluiskil een grote, dre Aarr.oud.se handboogschieting van de handboog-1 Daalen en Ant nor, sociëteit Dal'.inga. Deze schieting be li februari ir. de gint 's middags om drie uur. ten. zwam tot een nieu serie met 27 caramboles. Een verbeu ring me; drie caramboles van het record dat ook al op z:jn naam stond. Het beste part'gemiddelde dat tot dan op naam sinpd van Theo van der Logt met 5.14 werd door Sjaak Scbe*- •ers verbeterd tot 5 50. terwijl Ha-, van Daaien er in slaagde z.;n partij zonder poedeis uit te spelen Aan kop gaat nog steeds Antoon Verhees me' 39 punten uit 22 gevolgd door Sjaak Schetters me- 38. Frans Hommel Abr. zn. met 31 en Hans Vaders met 30, De uitslagen luiden: Hans Vaders-An toon Brusselaars 2-0. Frans Hommei Jzn Andre Aamoudse r-2. David Polderman - Gerard Minhere 2-0, An toon Verhees - K—s '.Vessels 2-0. Rien Goudswaard - Wim de Leeuw I I, Rien Voormeulen - Ad.-.e Hommel Fzn 0-2. Sjaak Schetters - Adrie Goudswaard 2-0, Kees Timmermar-s - 3rsm Douw 0-2, Jaap Rijstenbi! - Antoon van Daa len 0-2, Han van Daalen - Henk van Daalen 2-1. Theo van der Log: - Her men Zeeman 2-0, Tos Homme' - Leo Haverman? Jzn 2r> Frans Hommel Abrzn - Izaak Berkcy 2 0 respecid i Daa-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15