Walcherenheren brachten spanning terug na handbalzege op D. Sport Stormvogel A won met ruim verschil Peter Schunselaar bijna kampioen DAVID KASSE BIJNA DEELNEMER IN STRIJD OM NATIONALE JEUGDTITEL Animo 8! kampioen Zeeland LEIDENDE GSC-DAMES TERNAUWERNOOD OVEREIND Opnieuw degradatie Dallinga Scherpe kritiek KarpovopEuwe Zilver voor Yolanda de Jong UBREFINALE IN HOOFDKLAS: SLECHTS EEN ACCEPTABEL ALGEMEEN MOYENNE Vorige week zondag pakte weer iemand het half miljoen in de Lotto. Voor 7 kwartjes kunt u óók rijk 2 worden. Deze zondag al. GOES - In de le klas van de Zeeuwse zaalhandbalcompeti- tie is het leidende damesteam van GSC tegen Olympus II ternauwernood overeind ge bleven. De Goese dames zege vierden met 10-8, nadat zij ge durende lange tijd op achter stand hebben gestaan. EMM II kreeg in Terneuzen tegen Sluiskil de kous op de kop en is nu zo goed als zeker uitgeschakeld voor het kam pioenschap in deze klas. Delta Sport moest tegen Walcheren niet tot op de bodem van hun kunnen 13-1. Het zit de dames van GSC wat blessu res betreft de laatste weken niet mee. Ook nu tegen Olympus II, te beschou wen als een gevaarlijke outsider, moest GSC aantreden met een incomplete ploeg. Voor Olympus heeft het er lange tijd naar uitgezien, dat het deze wed strijd voor een verrassing zou zorgen door de Goese dames lange tijd op achterstand te houden. Pas in de slot fase van de wedstrijd wisten de Goese dames de zege veilig te stellen. In Zie- rikzee moest Delta Sport zich niet in spannen om een gehavend Walcheren II te verslaan. De Vlissingse ploeg, die enkele dames aan het le team moest afstaan ging in een door Delta Sport goed gespeelde wedstrijd roemloos ten onder: 13-1. In de wedstrijd tussen Sluiskil en EMM II is het bijzonder spannend geweest. De Zeeuws- Vlaamse dames, die revanche wilden op de EMM ploeg voor het gelijke spel in de eerste wedstrijd, zijn daar won derwel in geslaagd. EMM, technisch zeker beter dan Sluiskil moest in vechtlust en doorzettingsvermogen het, onderspit delven. De steeds maar terug komende Sluiskil dames waren tens lotte te veel voor EMM II, dat met lede ogen moest toezien hoe de ploeg van Sluiskil de winst m eigen huis hield. In de heren le klas is de spanning weer helemaal terug. In Zierikzee, waar het treffen tussen de nummers één en twee uit de afdeling Zeeland, Delta Sport en Walcheren op het pro gramma stond, heeft de Schouwse ploeg verloren, waardoor beide teams nu ieder vier verliespunten op hun naam hebben staan. STENSHJEMMETOP VIER AFSTANDEN OSLO (ANP) - De Noorse schaatsbond heeft zes rijders aangewezen als deel nemers voor het schaatsen bij de win terspelen in Innsbruck. Van het zestal is de zwaarste taak weggelegd voor Noors kampioen Kaj Stenshjemmet, die op vier afstanden zal starten. Hij ontbreekt alleen op de 5.000 meter, waarvoor hij als reserve is aangewezen. Ook Jan Egil Storholt heeft vier num mers op zijn Innsbruckse programma, hij rijdt alleen niet op de tien kilome ter. 500 meter: Jan Egil Storholt, Per Bjö- rang en Kaj Stenshjemmet, reserve Amulf Sunde. 1000 meter: Stenshjemmet, Teije An dersen en Storholt, reserve Jöm Did- riksen. 1500 meter: Stenshjemmet, Storholt, Andersen, reserve Amund Sjöbrend. 5000 meter: Sten Stensen, Storholt, Sjöbrend, reserve Stenshjemmet. 10.000 meter: Stensen, Sjöbrend en Stenshjemmet, reserve Storholt. SLUISKIL - De Sluiskilse biljarter Louis Dallinga heeft zich in het afge lopen weekeinde ook niet kunnen handhaven in de eerste klas kader 38/2 klein biljart. Evenals enige weken ge leden in het libre eindigde Dallinga onder de degradatiegrens. Voor het li bre betekende dat een hele degradatie omdat het de tweede keer was. In het kader speelsde hij voor het eerste jaar in de eerste klas zodat het voorlopig bij een halve degradatie blijft. Dallinga speelde In Waalwijk tegen twee Brabantse biljarters een dubbele competitie. Aanvankelijk zou ook Jo- han Bruynzeel uit Krabbendijke deel nemen. maar hij moest noodgedwon gen afbellen. Van de drie deelnemers maakte Wim van Cromvoirt een uitstekende indruk: met 10 matchpunten en een algemeen moyenne van 22.12 heeft hij een goede kans om de nationale finale te halen. Het moyenne in de eerste klasse loopt van 18.00 tot 25.00. Dallinga en M. van Asten, de derde deelnemer, bleven daar ruimschoots onder. Louis Dal linga eindigde met 15.71 en Van Asten met 13 73- Dallinga won een keer van Cromvoirt in 13 beurten en van Mat- thijs van Asten in 12 beurten. Dat wa ren zonder meer schitterende partijen, maar er zaten veel mindere tussen. Tegen Van Asten bijvoorbeeld kwam hij slechts tot 198 caramboles in 30 beurten en in een volgende partij tegen Van Cromvoirt haalde hij 152 carambo les in 15 beurten. De totaaluitslag is- 1 Wim van Cromvoirt 10 22 12 124 2. Louis Dallinga 5 15 71 92 3. Matthijs van Asten 3 13.73 89 Voor het Goese Volharding is de reis naar Oostburg minder plezierig verlo pen. Voor de vierde maal deze compe titie werd een treffen in deze klas afge last wegens het niet opkomen van de scheidsrechters. Weliswaar speelden de ploegen toch hun wedstrijd, zij het dan in vriendschappelijk verband. EMM II schakelde GSC II als mogelijke titel kandidaat uit door de Goesenaren een 16-12 nederlaag toe te brengen in een wedstrijd die lange tijd gelijk opging. Het toptreffen tussen leider Delta Sport en nummer twee in de afdelings le klas, Walcheren, was zonder meer spannend te noemen. Walcheren, dat deze wedstrijd moest winnen wilde het nog een beslissingswedstrijd uit het vuur slepen, vond een zeer geladen AMSTERDAM - De organisatoren van de Nederlandse wegkampioen- schappen voor profs en dames overwe gen de data van deze wedstrijden in Beek van 19 en 20 juni te verplaatsen. In hetzelfde weekeinde worden (waar schijnlijk in Belgrado) de laatste wed strijden gespeeld voor het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams. Nederland kan zich daarvoor plaatsen als het in de kwartfi nales België uitschakelt De wieler wedstrijden zullen in dat geval ver vroegd worden, aangezien de ronde van Frankrijk op 24 juni van start Delta Sport tegenover zich, dat bij het behalen van winst zes punten voor sprong had op Walcheren hetgeen zo veel betekende als het kampioenschap. Delta Sport keek heel snel tegen een 5-1 achterstand aan in een wedstrijd die vooral in de beginfase veel van de zenuwen vergde De Zierikzeese ploeg kwam echter terug en presteerde het om de achterstand om te zetten in een 7-6 voorsprong Delta Sport bleef ook in de tweede helft de leiding behouden ondanks dat Walcheren technisch be ter speelde dan Delta Sport, dat met krachthandbal deze wedstrijd goed onder controle had. In de allerlaatste fase echter ging Delta Sport in de fout: Walcheren zag kans om de achterstand om te buigen in een voorsprong. Piet van Urk miste voor Delta Sport in de beslissende fase nog een strafworp. waama doelman Piet de Koning het presteerde om ook twee break outs uit zijn doel te ranselen. Zonder het spel van Walcheren af te kraken kan men zeggen dat de gelukkigste gewonnen heeft In de heren 2e klas speelde het niet opkomen van Walcheren II precies in de kaart van Sluiskil. Immers, deze ploeg maakt hierdoor een redelijke kans om het volgend seizoen uit te komen in de afdelings le klas. Olym pus HI is in deze klas op weg om hoge ogen te gooien naar de titel. In Vlissin- gen werd GSC Hl met 22-13 verslagen Een aanval van Walcheren op het doel van Delta Sport In de heren 3e klas is de titel voor EMM IV: deze oude routiniers behaal den thuis tegen Hontenisse een 23-14 overwinning en eisten de titel voor zich op. SOUBURG - In de eerste klasse A van de afdeling Zuid-West van de micro- competitie is Animo 2 kampioen van Zeeland geworden, via een zw aar be vochten gelijkspel (8-8) tegen de oude rivaal Swift 3. De Souburgers hadden nog maar één punt nodig uit drie wed strijden om zich kampioen te mogen VLISSINGEN - De Stormvogel-A- ploeg heeft met ruim verschil de re creatieve driekamp tegen de Schelde uit Terneuzen en de De Stormvogel B-ploeg gewonnen. De uitslag was: 1 Stormvogel A 468 punten: 2 de Schelde 406 punten; 3 Stormvogel B 286 punten. Tijdens deze wedstrijden die in het zwembad te Vlissingen werden gehou den was de Vlissinger Jan Murre in zijn leeftijdsgroep uitstekend op dreef. Tot 2 keer toe - op de 50 meter rugslag en de 50 meter borstcrawl - was hij duide lijk sterker dan zijn tegenstanders. Zijn clubgenote Miranda Kloet deed voor hem niet onder. Bijzonder sterk zwemmend was ook zij op 2 afstanden 'de sterkste van het gehele veld. In de leeftijdsgroep van 14 jaar en ouder viel bij de Schelde Theo Sturms en Anneke Spruijt op. Theo was op de vrije slag duidelijk sterker dan de toch niet zo langzaam zwemmende Stormvogel jongens terwijl Anneke Spruijt op de rugslag erg sterk naar voren kwam. Dat het puntenverschil zo hoog kon oplopen kwam omdat de Schelde- ploeg op het laatste moment vele leden moest thuislaten in verband met ziekte en de schaatspret. De Scheldeploeg was met name bij de jeugd onder de 8 jaar hierdoor duidelijk gehandicapt De uitslagen waren: 4x50 roeter wisselslag estafette jongens on der de 12 jaar:l Stormvogel A tijd 3.09.6; 2 Stormvogel B tijd 3.20.8; 3 Schelde tijd 3.53.4; 4x25 meter schoolslag estafette jon gens onder 10 jaar: 1 Schelde 1.465.6. 2 Stormvogel A 1 57.7; 3 Stormvogel B 2.09.4; 50 meter schoolslag jongens onder 12 jaar: 1 Rob Hettema Stormvogel B 48 4. 2 Rudi Haaze Stormvogel A 49.0; 3 Paul Quist Stormvogel A 51 0. 4x50 meter schoolslag estafette meisjes 12 jaar en ouder. 1 Storm vogel A tijd 3.03.7: 2 Schelde Ujd 3.11.3: 3 Stormvogel B tijd 3.20.5; 50 meter vrije slag meisjes onder de 12 jaar: Judith van der Velde Stormvogel A 0.39.7; 2 Ria Pieterse Stormvogel B 0.41,8, 3. Nicole Vermolten Schelde 0.45 7. 25 meter vlinderslag meisjes onder de 10 jaar: 1 Marion Dhoome Schelde 0.26.0: 2 Francis Haarsma Stormvogel A 0.28 0; 3 Suza Bocherdt Schelde 0 28 2; 50 meter rugslag meisjes 14 jaar en ouder: 1 Anneke Spruijt Schelde 0.42.1. 2 Carola Kes- teloo Stormvogel A 0.42.2; 3 Joke Keijmel Stormvogel A 0.45 2; 25 meter schoolslag onder de 8 jaar: 1 Annette Geusendam Schelde 0.29.8; 2 Saskia Goeseije Stormvo gel A 0 50.7; 50 meter vrije slag meisjes on der de 14 jaar: 1 Miranda Kloet Stormvogel A 0.37.3, 2 Ria v. d. Hooft Schelde 0.38.6; 3 Addie Deij Stormvogel B 0.39.1. 4x25 meter schoolslag estaffette meisjes onder de 10 jaar: 1 Schelde tijd 1 44.5; 2 Stormvogel A tijd 1 45 3. 50 meter schoolslag meisjes on der de 12 jaar: 1 Nicole Vermarken Schelde 0.52.9; 2 Linda Luteijn Stormvogel A 0.53.7. 3 Inge Bouman Stormvogel A 0.54 1, 25 meter rugslag meisjes onder de 8 jaar: 1 Anette Geusendam Schelde 0.32.0; Saskia Goeseije' Stormvogel A 1.07.8, 50 meter vrije slag meisjes 14 jaar en ouder: 1 Carola Kesteloo Stormvogel A 0.35 8; 2 Marijke Hoogesteeger Stormvogel A 0 35.9; 3 Mieke Asselman Schelde 0 37 6.4x50 meter schoolslag esta fette jongens 12 jaar en ouder: 1 Stormvogel A 2.55.9, 2 Schelde 3.08.2; 3 Stormvogel B 3.32.2; 50 meter vrije slag jongens onder 12 jaar: 1 Robbie van Peenen Stormvogel A 39.2. 2 Rudi Haaze Stormvogel A 41.2; 3 Paul Quist Stormvogel A 42.1; 25 meter vlinder slag jongens onder 10 jaar: 1 HAns Murve Schelde 25.3. 2 Jeroen van Rijssel Stormvo gel A 26 1; 3 Cees Vogels Schelde 26 4: 50 meter rugslag jongens 14 jaar en ouder: 1 Frank Woltman Stormvogel A 37.8; 2 Johhny Lere Stormvogel A 38 1. 3 Gert-Jan Blanckaert Stormvogel A 40.3: 25 meter schoolslag jongens onder 8 jaar: 1 Frank Leijnse Stormvogel A 28.5; 2 Raymond de Ridder Stormvogel B 33.4, 3 Michiel Come- lissen Stormvogel A 33.8. 50 meter vrije slag jongens onder de 14 jaar: 1 Jan Murre Stormvogel A 32 4, 2 Gert Jan Marsilje Schelde 34 7; 3 Frans Jan van Kogelenberg Stormvogel A 35.4, 25 meter rugslag jongens onder de 8 jaar: 1 Frank Leijnse Stormvogel A 29 0; 2 Erwin Berendsen Stormvogel B 40.5; 3 Michiel Comelissen Stormvogel A 48.0; 50 meter vrije slag jongens 14 jaar en ouder: 1 Theo Sturms Schelde 33.0, 2 Gert Jan Blanckaert Stormvogels A 34 5; 3 Frank Woltman Stormvogel A 34.6:25 meter rugs- lag jongens onder 10 jaar: 1 Roel van Houte Stormvogel A 23.8, 2 Olaf Lansu Stormvogel A 24.1, 3 Jan van de Maale Schelde 24.8; 50 meter rugslag jongens onder de 14 jaar: 1 Jan Murre Stormvogel A 38 3. 2 Albert van Es Stormvogel A 40.2, 3 Frans Comelissen Stormvogel A 41.3; 25 meter rugslag meisjes onder de 10 jaar: 1 Francis Haarsma Storm vogel A 0.24.5; 2 Mirjam Goeseije Stormvo gel A 0.25.5: 3 Mirjam van Dun Stormvo gel B 0.25.8. 50 meter rugslag meisjes onder 14 jaar: 1 Miranda Kloet Stormvogel A 0.43.5:2 Ria v. d. Hooft Schelde 0 45 0, 3 An- gelique Lansu Stormvogel A 0 47 0; 4 Nanda Marcusse Stormvogel A 0.47.0. 4x50 meter wisselslag estafette meisjes onder de 12 jaar: 1 Stormvogel A tijd 3.18 6. 2 Schelde tijd 3.19.5; 3 Stormvogel B tijd 3.59.2. om bij de volgende verkiezingen daal te zijn Karpov ls van mening dal de nieuwe voorzitter van de FIDE een Rus moet zijn. omdat de Russische schaakbond genoeg in de internationale schaakwereld te spelen ne niet steeds noodge dwongen met voorstellen behoeft in TERNEUZEN - De medaille- en re- cordoogst van de Zeeuwse veregen- woordiging tijdens de Indoorkam pioenschappen van Nederland in de Rijnhal te Arnhem is nog groter dan eerder werd vermeld. Naast de toen vermelde successen heeft ook Schelde Sportatlete Yolanda de Jong een zilveren medaille behaald op de 60 meter horden meisjes a met een Ujd van 9.2. Die tijd betekende tevens een nieuw Zeeuws record op die afstand. Het oude record stond op naam van- Isaline Hage van Delta Sport met een tijd van 9.3.Winnares van de honderd meter meisjes a werd Ineke Husarts van AVR in een tijd van 9.1 VGRAVENPOLDER - Met nog turi- rcindrn te spelen heeft Peter Schunse laar de Zccuwxe damtitel in de hoofd klas voor het grijpen na zijn overwin ning in 's-Gravenpolder op Voordijk. Een comfortabele voorsprong van drie punten op zijn naaste concurrenten zal ongetwijfeld een prolongatie bete kenen voor het persoonlijk kampioen schap. De Vlissinger met 16 punten aan de leiding speelt aanstaande zaterdag zijn beslissende partij tegen Arie Kamrne- raat. Voor de belangrijke tweede plaats lin verband met deelname aan de re gionale wedstrijden) is een hevige strijd tussen diverse spelers Bram Goelhart heell voorlopig de beste pa pieren met 14 punten, hoewel drie spe lers met 13 op de voet volgen om zich te plaatsen Jan Blom. in het voordeel tegen Kammeraat. verloor een belang rijk punt door uiteindelijk remise te spelen zodat hij werd gepasseerd door Goethart, die zijn zesde overwinning in successie boekte na een povere start in dit kampioenschap. De uitslagen wa ren Schunselaar - Noordijk 2-0; Kam meraat - Blom 1-1. Dusebout - de Wild 1-1: Wtskerke - Nieuwenhuyzen 2-0; Goethart- Zegers 2-0 en Veerhoek Heydra 2-0. De standenlljst: P. C. Schunselaar 9 7 2 0 16 A C. Goethart 9 6 2 1 14 J. Blom 9 4 5 0 13 A. Kammeraat 9 5 3 1 13 J. J. Veerhoek 9 6 12 13 P. Nieuwenhuyzen 9 3 2 4 8 w H 8. Heydra P. H. Noordijk In de 7e ronde bij t een enorme verras sir van koploper J K V finale heeft bijgedragen, namelijk vier spelers mi ten direct achter de lel' len. die gelijk had kunne de winst over het hoe Koppejan. die ook kan met WilJemse en Schrijv ken burg! LI: Grc* 1-1; - Will' Koppejan 1-1. v H sluis 0-2. Stand. J. K. Versluis C. J. Hollestelle w. Koppejan P Willemse C. Schrijver M P. Versluis J. J. Groenenberg L. v. Soelcn A. Blankenburgh M. Provoost J. J. v. Horssen J. Houmes TERNEUZEN - Slechts éen van de ze ven deelnemers aan de districtsfïnale hoofdklasse libre heeft in Terneuzen de eindstreep gehaald met een accep tabel algemeen moyenne van 7.39. Alle overige biljarters eindigden ver onder de grens van 7.00, die normaal gespro ken degradatie betekent. Typerend voor deze hele titelstrijd was de fina lepartij tussen Jan van Tiel (Concordia Terneuzen) en Charel Reyns van ZBC Zaamslag. Tergend langzaam gingen deze twee finalisten van start en pas na 35 beurten kwam er wat meer lijn in het spel. Charel Reyns, die op dat moment een voorsprong van 30 ca ramboles had, bewees in die slotfase waarom hij met een opmerkelijk laag moyenne kampioen kon worden. Hij was de man met de meeste vechtlust, die op de beslissende momenten het hoofd koel wist te houden. Dat er tenslotte Iemand kampioen zou worden wiens algemeen moyenne een hoofdklasser onwaardig is. zat er al in voor die finalepartij. Charel Reyns en Jan van Tiel hadden beiden een ver- liespartij en waren daardoor onbereik baar voor de man, die daar net achter stond, Benny van Leemput uit Lams- waarde. Reyns' gemiddelde was voor de laatste partij 6.40 en dat van Van Tiel was nog lager 5.75. De man. die kampioen zou worden, zou dus zeker finishen met een gemiddelde dat ver onder de degradatiegrens lag. Het is zo uitgekomen. Charel Reyns. die de slot- partij won in 41 beurten, bleef op 6.41 staan, terwijl Jan van Tiel naar de derde plaats zakte met een gemiddelde van 5.64 De man. die deze eindstrijd in de laat- ste dagen nog enige kleur heeft gege ven, heet Benny van Leemput. Van Leemput, die evenals de rest in zijn openingspartijen weinig indrukwek kend speelde, heeft in zijn laatste twee duels laten zien. dat er eigenlijk maar een man recht had op de titel. Hij speelde eerst tegen Ton Koomen een schitterende partij, waarin een serie van 100 en had tegen Frans Schelfhout slechts 16 beurten nodig. De hoogste serie, die tot dan op naam stond van Willie de Nijs met 112, verhuisde ook nog naar Benny van Leemput. In zijn partij tegen Schelfhout maakte Van Leemput een uitstekend gespeelde reeks van 114. Benny van Leemput verspeelde zijn tilelkansen zaterdag middag tegen Jan van Tiel in een complete slijtageslag. Van Leemput werd vooral onzeker toen hij in zijn 10e beurt bij een lange doorschietsloot zijn queue brak. Hij verwisselde daama nog diverse keren van materiaal maar was zijn ritme kwijt. Jan van Tiel profi teerde slechts gedeeltelijk Ook hij kwam niet los maar na een ellenlange partij 'beide spelers hadden nog slechts 5 gemiddeld) bleek hij toch over een betere eindsprint te beschik ken. Jammer voor Van Leemput, die daama bewees dat alleen hij in staat was het echte hoofdklasse-peil te be naderen. Eindstand: 1 Charel Reyns 'ZBC' 10 - 6.41 - 56; 2 Benny van Leemput 'Ons Vermaak' 8 - 7.39 -114.3 Jan van Tie! 'Concordia8 - 5.64 - 70; 4 Frans Schelfhout 'NBC' 6 - 5.81 - 55: 5 Willy de Nijs <HBC> 4 - 5 34 - 112; 6 Gerrit Knjger <Concord;a' 3 - 5 72 - 41. 7 Ton Koomen 'Ed Hore- mansi 3 - 5.36 - 54. De prijsuitreiking werd verzorgd door Theo Tas namens het districtsbestuur. Hij reikte de bondsmedallle uit aan kampioen Charel Reyns. die binnen kort het district Zeeuwsch-VIaanderen zal vertegenwoordigen in de geweste lijke kampioenschappen te Helmond. Dit kampioenschap geeft recht om mee te doen in de strijd om het afde lingskampioenschap op zaterdag 6 maart in Zierikzee. Aan deze wedstrij den zijn tevens de prornotieplaatsen naar het district verbonden Bij de se nioren promoveren twee standaard teams en twee reserve-teams. Zoals het er nu naar uitziet worden er in de vier eerste klassen vier reserve-teams kam pioen, zodat zij in een halve competitie moeten uitmaken, wie er afdelings kampioen wordt en de eerste twee teams promoveren De verwachting is. dat Animo 2 het zal moeten opnemen tegen PKC 4, PKC 5 en DKV 2 De als no. 2 te eindigen standaard teams promoveren, mits er niet meer zijn dan twee. Als er drie standaard teams op een tweede plaats eindigen, zullen zij om twee plaatsen moeten spelen Dit is voor Zeeland van belang voor Togo. Wordt er toch nog een standaard-team kampioen, dan veran dert er natuurlijk het een en ander VLISSINGEN - De Middelburgse 14- jarige adspirantdammer David Kasse heeft bijna het recht verworven om deel te nemen aan de strijd om het Nederlands kampioenschap voor deze categorie. In de strijd om het kam pioenschap van het zuidelijk district (Brabant, Limburg en Zeeland) ein digde hij op een gedeelde eerste plaats met de Brabander Ruud van Ooster hout. maar moest via de toepassing van het Sonnenborg-Bergersysteem de overwinning aan zijn Brabantse op ponent laten. David Kasse heeft het verlies te wijten aan enkele oneffenheidjes in het mid dendeel van deze plaatsingscompeti tie. want in de laatste twee wedstrijden haalde de Zeeuwse vertegenwoordiger fors uit. In de voorlaatste ronde won hij van de Limburger Tangelder en in de slotronde slaagde hij er zelfs in om zijn voornaamste tegenstander, Van Oosterhout, te verslaan. Deze opmer kelijke prestatie was echter niet vol doende om zich ook definitief boven de Brabantse adspirantdammer te Diaat- sen. De andere Zeeuwse deelnemer. Johnny de Leeuw uit Goes, eindigde in het ge zelschap van zes dammers op de voor laatste plaats. Deze 10-jange jeugd- dammer heeft echter nog alle kansen om zich bij volgende gelegenheden ho gerop te dringen. De uitslagen van de voorlaatste ronde zijn: Van Oosterhout - Schuivers (Lim burg) 1-1: Johnny de Leeuw - Suijker- buijk (Brabant' 1-1: David Kasse - Tangelder. 2-0. laatste ronde: Kasse Van Oosterhout 2-0; Tangelder - de Leeuw 0-2; Suijkerbuik - Schuivers 2-0. Eindstand' 1 Van Oosterhout 14 pun ten; 2 Kasse 14; 3 Schuivers 10; 4 Suij- kerbuijk 9; 5 De Leeuw 7: 6 Tangelder 6 punten. In de plaatsingsstrijd bij de junioren heeft de Zeeuw Van Splunter net moe ten afleggen tegen de jeugötopdam- mers Rob Schipper en Toine Brouwers, die - nadat Rob Schipper in de voor laatste ronde van Van Splunder won - zich definitief bovenaan geplaatst hebben met Schipper ais de favoriet. De andere Zeeuwse deelnemer. Piet Versluijs. veroverde dit keer zijn eerste puntje in deze competitie: hij speelde remise tegen Van de Sande. De stand luidt: 1 Rob Schipper 10 punten: 2 Toine Brouwer 9; 3 Van Splunter 7 punten. ADVERTENTIE) Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11