Zaalvoetbalteam Groot-Oostburg makkelijk van oud-internationals won Sensationele nederlaag voor Leeds United: 0-3 Klaas Vriend dankzij snelle 10-km-tijd ook naar Olympische Spelen MONTREAL' BEGINT OP 17 JULI NOORSE SCHAATSTITEL VOOR STENSHJEMMET Swift behoudt kans op kampioenschap Finalisten Nederlandse damtitels Toto Lotto Super trio Duitse Lotto Spelbos twee duels geschorst MAANDAG 2 FEBRUARI 1976 OOST-SOUBURG - Voor de Zeeuwse microkorfbal eersteklassers was het geen slecht weekeinde. Swift behoudt ide kampioenskans door een moeiza UTRECHT - In de laatste ronde van de halve eindstrijd om het kampioen- OOSTBURG - Het zaalvoetbalteam van Groot Oostburg heeft zaterdagavond in een uitverkochte Oostburgse sporthal de Veerhoek het team van de oud inter nationals met 5-4 verslagen. De Oostburgse formatie had in feite aan een spcel- hclft genoeg om de beslissing te rorceren want met de rust was het reeds 1-1 in het voordeel van Oostburg. In de tweede speelhelft deden de oud internationals, daartoe aangezet door coach Joop Sloffelen. er alles aan om die achterstand weg te werken. „Het is gewoon schandalig wat jullie tol nu toe hebben laten zien. Als we zo door blijven spelen wordt het een complete afgang, dat kunnen wc niet makep", brieste hij in de rust tot zijn spelers. Deze uitbarsting van inderdaad wat meer aan ook al geholpen door al te driftige aanvalspogingen van de Oostburgers. Daarom was Joop Stoffclen uiteindelijk toch tevreden met het behaalde resultaat- SWART, MULLER EN VAN DER LINDEN WAREN AFWEZIG „Die jongens van Oostburg hebben het prima gedaan. Ze waren wat feller en ook wat sneller. Bij ons werd te veel met de bal gespeeld. Iedereen wilde zeker in de eerste helft, iets leuks met de bal doen Dal ging tegen deze jon gens net niet. Na rust zijn wc ook wat feller gaan spelen", aldus Daan Schrij vers. met Willem de Vries de uitblinker bij de oudintemationals Voor het talrijke publiek begon de wedstrijd toch met een tegenvaller omdat een aantal aangekondigde ve detten niet present waren. Sjaak Swart, Bennie Muller. Tonnie van der Linden en Leen van der Lugt waren thuisgebleven. Daarvoor waren in de plaats gekomen: Pïm Visser, Piet Krant, Willem de Vries en Piet Ou- derland. Joop Stoffelen over deze ver- Sportcommentaar (Slotvanpag.9) niet of nauwelijks voorkomt in de voetbalsport". Hogewoning laai daarbij niet na er nadrukkelijk op te wijzen, dat er tij dens de wereldkampioenschappen voetbal in West-Duilsland m 1974 zeer frequent is gecontroleerd en dat toen niet één speler op het gebruik van sti mulerende middelen werd betrapt. En dat moet dan volgens Hogewoning be- vangingen op het laatste moment: „Sjaak Swart. Bennie Muller en Ton nie van der Linden hebben alle drie een zaak waardoor het moeilijk wordt om er op zaterdag een hele dag tussen uit te knijpen. Dat gaat alle maal goed als er in de buurt van Utrecht of zo gespeeld wordt en dat nog in de middaguren. Maar naar hier is Ie ver. Leen van der Lugt is gebles seerd. De einge die gewoon niet is ko men opdagen si Frans Bouwmeester. Ik begrijp dat het voor het publiek een teleurstelling is maar Willem de Vries is zeker een goede vervanger geweest dacht ik". De ex-Twentevoorstopper was dat ze ker Hij scoorde maar liefst driemaal voor de oudintemationals waarmee hij toch tevreden de 350 kilometer naar huis kon terugrijden. Voor hem over igens geen punt. „Ik doe dit graag", vertelde hij, „iedere zaterdag ben ik wel op pad. Ik heb vorig jaar bewust voor dit gekozen. Ik had bij FC Twente nog een nieuw contract kunnen krij gen maar door de komst van Niels Overweg was ik daar toch een bankzit ter geworden en daar voel ik niks voor Ik heb zestien jaar in het eerste elftal gestaan. Voor mij was het genoeg Maar dit soort evenementen compen seert een hele boel. Het is iedere week enorm lachen geblazen en die afstand dat zegt me niet zoveel". De Oostburgse formatie had het voor deel dat het snel op voorsprong kon komen. Reeds in de eerste minuut strafte Rik Henry het hautaine spel van de oud-internationals doeltreffend af. In die beginfase was het alleen Daan Schrijvers die er werkelijk wat aan deed. Hij was vooral aanvallend de gevaarlijkste man by dc oud intemationals. Nadat Daan Schrijvers bevochten overwinning op het bijzon- schap van Nederland I97(i hebben zich hard spelende TOP uit Sassen- geen verrassingen voorgedaan. heim (8-7) en staat hiermee een punt achter op GKV en Kinderdijk. Kin derdijk speelde tegen Excelsior gelijk en GKV won ook uiterst moeizaam met 7-8 van een zwak VEO Voor het niet spelende Tjoba verliep Slechts de nederlaag van Capcllc tegen Pippel, die zijn laatste kans waarnam, viel enigszins buiten de or de, maar de toepassing van het Sonneborn-Berger-puntenwaarderlng- ystccm bleek gunstiger voor Capelle het programma gunstig: Het team uil die hierdoor toch als vierde werd ge s-Heer Hendrikskinderen houdt nog klasscerd. Voor de eindstrijd, die van 9 tot 20 april in hotel Nieland te Apeldoorn zal worden gehouden zijn de volgende twaalf spelers geplaatst'. Wiersma (ti telhouder!. Clerc. Varkevissser. De Ruiter, Van der Meerendonk. Goudt. Bergsma. Capelle. Jansen. Hermelink. Van Tllborg en Bronstring. Bij de strijd om het dameskampioen- steeds twee ploegen onder zich op de ranglijst. Volgende week moeten zij legen VEO bewijzen toch In deze klasse mee te kunnen. Evenals de eerste wedstrijd tegen TOP is het een slechte wedstrijd geworden. Door het bijzonder harde spel van TOP. waartegen de scheidsrechter keer op keer moest optreden, werd de wedstrijd vaak doodgefloten. zodat de schap leed de 12-jarige Petra Polman Middelburgers niet in hun normale uit Huissen in de laatste ronde nog een spel konden komen. Pas na elf minu- nederlaag. Dat vond zijn oorzaak m ten opende Ton Neve met een door- het feit dat Petra dacht dat ook op loopbal de score en Margreet Gast deze laatste zaterdag om 13.00 uur zou deed hier nog een schepje bovenop worden begonnen in plaats van zoals door van afstand raak te schieten: 2-0. bepaald om 11.00 uur. Reglementair Verder dan deze twee doelpunten verlies viel haar ten deel. Zij had pun- kwamen de Swiftianen niet meer voor ten genoeg en was reeds zeker van een rust. terwijl TOP slechts eenmaal aan finaleplaats.Wel zag zij zich ingehaald scoren toekwam. Na rust wisten de Sassenheimers zelfs langszij te komen, maar Ton Neve kon zijn ploeg weer op voorsprong zetten: 3-2. Hierna bleven beide partijen om en om scoren. Piet van Keulen zorgde voor de vierde Mid delburgse treffer zodat de stand 4-4 door Cisca Butter uit Heemskerk die haar plaats veiligstelde door concur rente Maike Knuvers uit Drunen op remise te houden. Naast Petra Polman en Cisca Butter zullen de volgende acht speelsters aan de eindstrijd deel- Nieuwenhuizen (Wageningen, Een moment uit de zaalvoctbalwedstrijd tussen Groot-Oostburg en de oud-mternationals. was, toen Margreet Gast en Joost tltelhoudsten, Graas (Wormerveer), Looise ieder met een doelpunt Swift op Geurts (Lent), Heitmeijer (Amstel- een wat groter afstand kon zetten: 6-4 veen), Van Zetten (Den Haag), Veen- De TOP-spelers gingen steeds harder boer (Waskemeer), Verhaaf (Zetten) en spelen wat de wedstrijd geen beter Poepjes (Lemmer), aanzien gaf. Zij wisten nog iets dtoh- De eindstrijd zal op 20 februari begin- terbij te komen, maar Leo de Hond en nen, eveneens in hotel Nieland te Joost Looise wisten hun ploeg op drie Apeldoorn. punten voorsprong te zetten: 8-5. Ir, Heren groep I: Ligterink - Van der Wal de slotfase van de wedstrijd scoorden 0-2; Van der Meerendonk - Goudt 2-0; de Sassenheimers nog twee maal, maar Pippel-Capelle 2-0; Weerheim-Bergs- verder kwamen zij niet, zodat de winst verdiend in Middelburg bleef. LOTING VOLLEYBEKER wijzen dat er in de voetbalsport 'met of de lat boven Johnny Moerman, die e nauwelijks' doping is te signaleren. Dank je de koekoek. Bij de wereld kampioenschappen in West-Duitsland wisten de heren voetballers, hun trai ners en hun verdere begeleiders dat er vrijwel na iedere wedstrijd een do pingcontrole was. En dus werd er mets 'gepakt'. Derhalve zijn de wereldkam pioenschappen geen enkel bewijs. Daarom zijn we eerder geneigd de woorden van de praktijkman Salo Muller als waarheid te accepteren. En als een insider als Muller zonder meer beweert, dat er ook in Nederland do ping in de voetbalsport te signaleren is, is er niet langer sprake van alleen maar loze geruchten. De KNVB zou er daarom goed aan doen om in de voet sporen van de wielrenunie te treden en zélf maat hel initiatief en de moed moetefi opbrengen om dopingcontroles te houden. JOOP VAN DEN BERG DEN HAAG - De vervangende uitsla gen van sporttoto nummer vijrvan dit weekeinde zijn: Feyenoord-GA Eagles 1 X FC A'dam-NEC 2 X FC Utrecht-MVV 3 X AZ '67-Eiiidhoven X De Graafschap-Twente S X PSV-Telstar s x Roda JC-Ajax X FC Den Haag-Sparta 8 X Excelsior-NAC 9 X Vlaardingen-Wagening .0 X FC VW-Heerenveen X Heracles-FC Groningen 12 X Vitesse-Fortuna SC X DEN HAAG (ANP) De winnende getallen van lotto nummer 5 zijn; 4.11. 20, 27. 37, 40, reserve getal 30. Het aantal deelnemers aan lotto nummer 5 bedroeg 925.029, ,die voor een inleg zorgden van 3.674.073 gulden. Het prijzenbe- drag is 1.745.184 gulden, de prijzen zijn: le prijs 610.814,-; 2e prijs ƒ174.518,-; 3e prijs ƒ261.777.-: 4e prijsƒ 349.036,-; 5e prijs 349,036,-. Juist ingevuld: 1. 3, 3.1. 3.1.3.1.1. 3. 1, 3, 3. Het aantal deelnemers aan toto nummer 5 bedroeg 242.636, die voor een inleg zorgden van 724.410 gulden. Het prijzen- bedrag is 394 074 gulden, waarvan voor de le prijs (inclusief jackpot) ƒ186,703.-; 2e prijs 85.988.-; 3e prijs 120.383.-. Er hadden zich zondagavond vele deelnemers gemeld voor de eerste prijs. Tivaty Peloprijs te Hilversum: 1 nummer 9 (Lantoni Hl; 2 nummer 7 (Leos Hl; 3 nummer 5 (Lady Bi- ra). Omzet 45.870.- uitkering 160,-. HAMBURG (DPA) De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 4. 24, 29, 32, 34. 43. reserve 14. Het winnende getal in spel 77 is: 7.3.6, 8, 1, 2, 6. uitstekende wedstrijd keepte, had ge- terst was het aan de overkant opnieuw raak. Hannes de Vries schoot in de eer ste instantie tegen Piet Lagarde aan maar Ronald de Badts tikte de terug springende bal in het verlaten doel tot grote vreugde van het publiek. Na een kwartier maakte Hannes de Vries er zelfs 3-0 van. Drie minuten voor rust verraste Jan Visser Piet Lagarde vol komen en dat betekende 4-0. Maar net voor het rustsignaal van Lau van Ra vens maakte Willem de Vries er niet zonder geluk 4-1 van. Zijn eerste po ging werd door Johnny Moerman met de voet gekeerd maar de bal kaatste via het hoofd van De Vries toch het doel in. Er leek voor Oostburg weinig aan de hand toen Ronald de Badts op ouderwetse wijze er 5-2 van maakte. Maar vanaf dat moment gingen de Oostburgers in de fout. Iedereen liep naar voren om een doelpunt te maken en dat werd twee keer door de oud intemationals afgestraft. Het was Pim Visser die er 5-3 van maakte. Willem de Vries bepaalde de eindstand op 5-4 door een strafschop te benutten nadat hij zelf door Johnny Moerman was vastgepakt. In de laatste seconde kreeg De Vries nog een kans om gelijk te maken maar zijn schot ging naast. „Er was na die vijfde goal geen houden meer aan", vertelde Tonnie de Jonge coach van de Oostburgers, „Ik heb het herhaaldelijk geroepen maar iedereen rende naar voren. Daardoor kwamen we toch nog in moeilijkheden". Meest opvallende figuur bij de oud internationals was ongetwijfeld Abe Lenstra. Hij had kennelijk een van die befaamde buien van vroeger toen hij soms ook weigerde er ook maar iets aan te doen. In de periodes dat hij op het veld aanwezig was speelden de oud-internationals gewoon' met een man minder. ZEIST (ANP) - De AZ'67 speler Ronald Spelbos, die zondag tijdens de wed strijd MW-AZ door scheidsrechter Berrevoets van het veld werd ge stuurd, is donderdag door de tucht- commissie van de KNVB geschorst voor twee wedstrijden. Spelbos kreeg tevens een geldboete van 150.-. Dezelfde straf kreeg zijn ploeggenoot Joop Wildbret. die tegen MW een gele kaart had gekregen we gens het ten val brengen van een tegenstander zonder de bal te kunnen spelen. Bij de strafmaat werd rekening gehouden dat op Wildbrets straflijst een recente aantekening staat. De overige straffen zijn: Telstar: C. Klok. een wedstrijd voorwaardelijk; Sparta- H. Erkens. een onvoorwaardelijk en 100: De Graafschap: G. Hazelhekke. een onvoorwaardelijk en 150; NEC. Gerritsen, een onvoorwaardelijk en 150;'FC Utrecht: J. Spelbos. straf van een wedstrijd voorwaardelijk omgezet TRONDHEIM - Kai Stenshjemmet in onvoorwaardelijk; NAC: G. van der heeft zondag in Trondheim na de Eu- LONDEN' AN'Pl - Norwich City, kleine middenstander uit de Engelse eerste divisie, had lot zaterdag een groot wapenfeit op zijn naam staan. Nor wich was de enige club die in Liver pool van Liverpool had gewonnen. In de 27e ronde won Norwich echter ook in Leeds van Leeds United, met 3-0. Dat had bepaalde consequenties voor de kopgroep. Manchester United bleef eerste (3-1 tegen Birmingham) en Derby (2-0 tegen Coventry) passeerde Leeds United. Net als Liverpool trou wens, dat in Londen West Ham Uni ted, de Europese tegenstander van Den Haag, met 4-0 versloeg. De grote man bij West Ham - Liverpool was letterlijk en figuurlijk John Tos- hack. Met drie doelpunten in minder dan twintig minuten (63, 74 en 811, verwoestte hij de illusies van West Ham en toonde tegelijkertijd de on juistheid aan van de oude 'wijsheid' dat iange spelers gehandicapt zijn op een bevroren veld Kevin Keegan zorgde in de laatste minuut voor het vierde doelpunt van Liverpool, Derby County trok weer eens het volle profijt van Charlie George, die na rust de beide doelpunten maakte tegen Co ventry. Een keer scoorde hij van de strafschopstip. Norwich City nam voor rust een voorsprong door Ted Mac- dougall. Die treffer in de elfde minuut haalde alle rust en overtuiging uit het spel van Leeds, dat steeds nadrukke lijker achter de feilen aan ging rennen. De kansen van Leeds werden volledig vernietigd door een tweede treffer van MacDougall, die daarmee zijn totale productie in dit seizoen op 23 dolepun- ten bracht. Mike McGuire maakte het trio vol. Manchester United, de ploeg zonder sterTen, blijft ongestoord op de goede weg. Door Alex Forsyth en Lou Macan had de ploeg, die in weerwil van het slechte weer toch 50.724 toeschouwers op de tribunes had. bij rust een voor sprong van 2-0. Na het tegendoelpunt van Peters werd het duel bijzonder grimmig en Archie Style van Birming ham werd naar de kleedkamer ge stuurd. Sammy Mcllroy maakte de winst van Manchester United zeker, 3-1. Queens Park Rangers behaalde zijn eerste overwinning in een uit wedstrijd sinds augustus. Doelpunten in de tweede helft van John Hollins en Gerry Francis bezorgden Aston Villa zijn eerste nederlaag tegen een ploeg uit Londen. UITSLAGEN Arsenal - Sheffield United 1-0; Aston Villa - Queens's Park Rangers 0-2. Derby - Coventry 2-0; Evert.on - Burn ley 2-3: Ipswich - Tottenham 1-2; Leeds Norwich 0-3: Leicester - Manchester City 1-0; Middlesbrough - Newcastle 3-3; West Ham - Liverpool 0-4: Wolves - Stoke 2-1. De stand na 27 wedstrijden: 1 Manchester United 33: 2 Liverpool 37: 3 Derby Country 36: 4 Leeds United 35. 5 Queen's Park Rangers 34; 6 West Ham 31. 7 Manchester City 29: 8 Midd lesbrough 29: 9 Stoke 29: lb Ipswich 28: 11 Everton 28; 12 Newcastle 27: 13 Lei cester 27: 14 Tottenham 26; 15 Norwich 25 16 Aston Villa 25: 17 Coventry 25 18 Arsenal 23: 19 Wolves 19: 20 Bir mingham 18: 21 Burnley 17: 22 Shef field United 8. Club Brugge niet BRUSSEL (BELGIA) - Voor de eerste divisie van de Belgische voetbalcom petitie werden zondag slechts vier wedstrijden gespeeld. De overige wedstrijden werden in verband met de terreingesteldheid afgelast. Doordat koploper Club Brugge niet in actie kwam kon RWD Molenbeek de lijstaanvoerder tot op één punt bena deren. De Brusselse ploeg won dankzij doelpunten van Koens en Wellens met 2-1 van FC Luik, waarvoor Lackner tcgenscuorde. De topper van de dag tussen FC Ant werp en Waregem leverde een gelijk spel van 0-0 op. Hekkesluiter Racing Mechelen behaalde dankzij een gelik- spel van 0-0 bij Standard Luik een punt en kwam daardoor op gelijke hoogte met Berchem. La Louviere raakte enigszins uit de de- gradatiezorgen door een overwinning met 4-2 m de uitwedstrijd tegen FC Mechelen. RWD Molenbeek - FC Luik 2-1; FC Antwerp - Waregem 0-0; Standard Luik Racing Mechelen 0-0; FC Mechelen - La Louviere 2-4. De stand luidt: Club Brugge 21-30; RWD Molenbeek 21-29; Anderlecht 20-28; Beveren 21-26; Waregem 22-26; FC Antwerp 22-25; Lokeren 20-24; Standard Luik 22-24; Lierse 21-23; Beerschot 21-23: FC Luik 21-21; Cerkel Brugge 21-21; AS Oostende 21-17; FC Mechelen 22-.&: La Louviere 22-16; Beringen 21-15: SC Charleroi 21-13. Be rchem 21-12: Racing Mechelen 21-11. Borussia gewipt DUSSELDORF - Twee grote verras- o a singen kenmerkten de achtste finales Etienne. HetTin de hoogste divisie uit- schakdelde zondag het in de regional- liga uitkomende FK Pirmasens uit met 2-0. Bayern komt nu in de volgende ronde uil tegen de winnaar van de wedstrijd FC Köln - Schwarz Weiss Es sen Voor een met 20.000 toeschouwers uit verkocht stadion van Pirmasens scoorde Bayern pas na de rust. In de 55e minuut was het Gerg Muller die voor 1-0 zorgde. Een kwartier later bracht een doelpunt van Schwartzen- beck de beslissing (2-0). De loting voor de kwartfinales ziet er als volgt uit; de winnaar van 1 FC Köln Schwarz Weiss Essen tegen Bayern München; FC Homburg - Hamburger SV; 1 FC Kaïserslautem - Fortuna Düsseldorf; Hertha BSC - tegen de winnaar van Röchling Völkfingen Arminia Bielefeld. De uitslagen van de voetbalwedstrij den. die zaterdag werden gespeeld in de achtste finales van het toernooi om de Westduitse voetbalbeker, zijn: Bayern Hof - Hamburger SV 0-2; FC Homburg - Dermstadt '98 3-0; Röchling Völklingen - Armina Bielefeld, afgelast; Schwarz Weiss Essen - 1 FC Kin 1-1 (1-1) na verlening; Fortuna Düsseldorf Borussia Mönchengladbach 3-2; 1 FC Kaiserslautern - Eintracht Braunsch weig 2-0; Hertha BSC - Eintracht Frankfurt 1-0 (0-0) na verlenging, Barcelona won MADRID - De uitslagen van de zondag voor de eerste divisie van de Spaande voetbalcompetitie gespeelde wedstrij den zijn: Barcelona - Athletico de Bilbao 2-1; Granada - Salamanca 0-0; Santander - Gijon 2-0: Oviedo - Zaragoza 2-0; Her cules - Real Madrid 1-2; Betis - Valen cia 2-1; Las Palmas - Espagnor 1-1; Real Sociedad - Seviella 4-1. St Etienne uit beker PARIJS - In de eerste ronde van het toernooi om de Franse voetbalbeker, waarin ook eerste divisieclubs uit kwamen. was de grootste verrassing de uitschakeling van landskampioen St. Eindstand: 1 Van der Meerendonk 12 punten; 2 Goudt 11 punten; 3 Bergsma 9 punten; 4 Capelle 8 punten; 5 Pippel 8 punten; 6 Van der Wal 7 punten; 7 Weerheim 7 punten; 8 Ligterink 6 pun ten; 9 Van der Sluis 4 punten. De eerste vier gaan over naar de finale. Heren, groep II: Jansen - Ivens 1-1; Schotanus - Van Tilborg 0-2; Bron string - Hermelink 1-1; Vissër - Beere- poot 1-1; Van Heerde - De Jong 2-0. DEN HAAG (ANP) - De loting voor de kwartfinales van het toernooi om dc Nederlandse volleybalbekers ziet er als volgt uit: Dames: Die Raeckse-Orion; Tempo £Inds\^d:"ï HVrmeünk'"l3"puntën; 2 Team Haag - VierhouUValbovol; Chi- Jansen 13 punten; 3 Van Tilborg 11 copee/AEC of Roswell-Elves/Huis/SVL. punten; 4 Bronstring 10 punten; 5 Vis- Van Houten/VCH-Bouwlust/O. ser g punten; 6 Beerepoot 9 punten: 7 Heren: De Jong 8 punten; 3 Ivens 8 punten; 9 Valus - Interlance/Z; US - Delta Lloyd; van Heerde 5 punten; 10 Schotanus 4 Robot VCT Petrus en Paulus: Blokker punten. Roswell. De eerste vier gaan over naar de finale. van het toernooi om de Westduitse voetbalbeker. De eerste sensatie was dat Fortuna Düsseldorf kampioen en UEFA-bekerhouder Borussia Mön chengladbach uitschakelde door op eigen veld te winnen met 3-2. De an dere stunt kwam op naam van Hertha BSC. De ploeg van Georg Kessler ver sperde namelijk de winnaar van het vorige bekertoernooi, Eintracht Frankfurt, de weg naar de kwartfina les. In de verlening wonnen de Berlij- ners door een doelpunt in de 100ste minuut van Horr. Door deze uitscha keling is voor Eintracht de kans ver keken om als eerste club. sinds de in voering van de bundesliga, drie keer achter elkaar de beker te winnen. Bayern München heeft de kwartfinales bereikt van het toernooi om de West duitse voetbalbeker. De houder van de Europese beker voor landskampioenen DA VOS - Even voor de inschrij- aan de Olympische Spelen mag mee- vingsperiode afliep, is schaatser Klaas doen. De vorige week lukte het helemaal Vriend zondagmiddag alsnog voor de niet. Ik zat nota bene een minuut achter Olympische Winterspelen in Innsbruck Stensen op de 10.000 meter. Nu ging het ingeschreven. Vriend dankte zijn uit- a's vanzelf. Mijn grootste handicap is zending, op de valreep, aan zijn voor- dat ik me te druk maak voor de grote treffelijke tien kilometer (15.02,38) tij- wedstrijden, anders had ik me al veel dens wedstrijden in het Zwitserse Da- eerder gekwalificeerd. In een ontspan- vos. Vriend zal op de langste schaatsaf- nen sfeer den ik altijd een stuk beter", stand in Innsbruck aan de start ver- Klaas Vriend, die opnieuw in het su- schijnen. Leen Pfrommer zal in overleg Perdunne wonderschaatspak reed, met chef d'equipe Jan Busscher bekij- voelt °P dit moment weinig voor een se- ken of hij Klaas Vriend ook op andere lectiestnjd met Jan Derksen, Joop afstanden zal inzetten. Pasman en Jan de Vries, kort na de Aanvankelijk zat Klaas Vriend zich °iympische Spelen. Bondscoach zondagmiddag op het terras van de Ijs- Pfro'ïun1e1r wil dit viertal in een onder- baan van Davos zichtbaar te verbijten. duel laten om de twee plaat" Op de 10.000 meter, de afstand van de zo sen 016 noF beschikbaar zijn voor de we- spectaculaïr verlopen driedaagse, had fe|dkampioenschappen, eind februari hij in een gave stijl de voortreffelijke tijd 111 Heeren veen. Alleen Hans van Helden van 15.02.38 gemaakt De beste Neder- fn Piet leme °P dlt moment al ze- landse seizoenprestatie, achter Stensen van 1111 mscbnjving. en Varlamov zelfs de derde ter wereld. AUeen Schenk is als Nederlander ooit sneller geweest, en dat Vriend tegelijk het baanrecord in Davos van Kees Ver- kerk overnam, zegt ook voldoende over de topprestatie die de 23-jarige schaatr ser uit Grootebroek leverde. Klaas Vriend had nergens meer op gerekend, in Oslo. veld en onder extreem lage temperatu ren nam Troyes in de eerste helft de leiding met 1-0. Na de rust verzekerde Troyes zich definitief van plaatsing voor de volgende ronde tegen een on geïnspireerd spelend St. Etienne. De uitslagen waarbij de hoogste clubs be trokken waren, zijn: Valenciennes- Nantes 4-2 (na verlenging), Metz- Strasbourg 5-2 (na verlenging), Nimes-Monaco 1-0. Marseille-Avignon 2-1. Troves-St. Etienne 2-0, Sochaux- Cannes 1-0 ina verlenging), Nice- Montlucon 2-1. Lille-Malakoff 2-1. Nancy-Mulhouse 2-1, Reims-Besancon (Reims wint na strafschoppen), Bordeaux-Lorient 3-2 (na verlenging). SG-Corbeïl 3-1. Lens-Mutzig 2-2 Klaas Vriend: „Ik ben erg blij dat ik Benfica loopt in LISSABON -De uitslagen van de zon dag voor de eerste divisie van de Por tugese voetbalcompetitie gespeelde wedstrijden zijn: Benfica - Academico 4-0; Tornar - Be- lenenses 3-1; FC Porto - Farense 6-1; Setubal - Braga 3-0; Guimares - Cuf 2-0, Estonl - Sporting 1-0; Beira-Mar - Leizoes 0-1; Atletico - Boavista 0-0. Stand op kop na 19 wedstrijden; 1 Boavista en Benfica 31 punten: 3 Spor- Lcns wint na strafschoppen). Bastia ting Lissabon 27: 4 Belenenses 25; 5 Annecy 1-0, Lyon-St. Symphorien 9-0. Guimares 24. Wiel (verzorger, 100; Vitesse: H. W Bosveld, twee onvoorwaardelijk en 200; FC Amersfoort; H Wolfkamp, een voorwaardelijk en 100; FC Den Bosch: C. van Esch. een voorwaarde lijk; FSC: E. Hendriks, een onvoor waardelijk en een voorwaardelijk. De- volgende spelers kregen een boeking: ropese titel ook de Noorse schaatstitcl op zijn naam gebracht. In het eind klassement heeft Stenshjemmet een voorsprong van bijna 0,3 punt op Sten Stnesen. De 1500 meter werd een zege voor de nieuwe kampioen, die zater dag de 500 meter al had gewonnen. Terje Andersen, die in het eindklas- H. Mulderij (Vitesse), C. Overweg (FC sement de vierde plaats bezet, ein- Twente), D. Schoenaker (De Graaf schap). J. Adriaanse (FC Utrecht). J. digde als tweede op de 1.500 meter. Stensen verloor op de mijl bijna drie Veensta (PEC Zwolle), F. H. M. Jans- seconden op Stenshjemmet. (FC Groningen). W. van Hane- ghem (Feyenoord), P. Hamberg (Wage ningen) en H. Vercoelen (FC VWI Hij revancheerde zich op de 10,000 me ter en won deze afstand in 15 54.16. Stensen bleef zijn rivaal ruim acht se conden voor. Dat was echter r.icl ge noeg om de Noorse titel te grijpen, wat Stensen in Oslo bij de Europese kam pioenschappen ook overkwam. Sjoe- brend werd op de tien kilometer derde. De belangrijkste uitslagen van zater dag zijn: 500 meter: 1 Kay Stenshjemmet 41,53 seconden: 2 Terje Andersen 42,06; 3 Amund Sjöbrend 42,35; 4 Sten Stensen 42.48: 5 Dagfinn Hagen 42,60; 6 Ostein Konsmo 42.82; 7 Asle T. Johansen 42,98: 8 Kai Roger Olsen 43.56; 9 Geir Nyland 43.69; 10 Henning Kaarud 43.70. 5.000 meter, i Stensen 7 minuten 34,22 seconden: 2 Sjöbrend 7.39.33: 3 Ivar Aarnes 7.42,64; 4 Stensjhjemmet 7 44 41: 5 Andersen 7.48.71; 7 Öyvind Tveter 7.51.45; 7 Hagen 7.52.99: 8 Steinar Wennberg 7.54,17; 9 Johansen 7.54.72; 10 Roald Tvedt 7.55,76, De belangrijkste uitslagen van zondag zijn: 1.500 meter 1 Stenshjemmet 2.04,83; 2 Andersen 2.05,37; 3 Stensen 2.07,10; 4 Sjöbrend 2 07,68; 5 Tveter 2.09,27; 6 Aarnes 2.09,38; 7 Johansen 2.09,61; 8 Rekstad 2.09,93; 9 Hagen 2.10,16: 10 Tvedt 2.10.30 10,000 meter: 1 Stensen 15.54,16; 2 INNSBRUCK (ANP) - „De Olympische Spelen van Montreal zullen op 17 juli beginnen", heeft het IOC meegedeeld nadat hel bestuur zaterdag had ver gaderd in Innsbruck. Die vergadering in de Tiroolse hoofdstad duurde negen uur. In die periode heeft een verte genwoordiging van Montreal opening van zaken gegeven over de toestand van de accommodaties in de olympi sche stad. De afvaardiging uit Montreal bestond uit Quebecs minister Victor Gold- bloom. Roger Rousseau (vooratter van het organisatiecomité), Charles Harwoord de chef van het protocol en Howard Radford, secretaris penningmeester van COJO. Gold- bloom vertelde het bestuur van het IOC dat er bij slechts twee van de 21 Stenshjemmet 16.02,34: 3 Sjöbrend sporten moeilijkheden met de accom- 16 07.82: 4 Teveter 16.14.95: 5 Rekstad modaties te verwachten zijn. namelijk 16 18,76; 6 Tvedt 16.22.17: 7 Johansen bij zwemmen en atletiek. Hij liet ook 16.23,98. 8 Aarnes 16.26,25: 9 Wennberg duidelijk doorschemeren dat er vrijwel 16.28,09; 10 Andersen 16.36.28; 11 Ha- zeker zal moeten worden geïmprovi- gen 16.37,43: 12 Konsmo 17.00.14 (ge- seerd. Monique Berlioux. directeur de vallen). bureau van het IOC. zei na de verga dering dat de bijeenkomst met de af- De eindstand is: gevaardigden van Montreal maandag 1 Stenshjemmet 177.698 punten; 2 tijdens de vergadering van het IOC be- Stensen 177.977 pnt; 3 Sjöbrend sproken zal worden en dat pas daarna 179.434 pnt; 4 Andersen 180.535 pnt; 5 een uitgebreide mededeling van het Aarnes 182.414 pnt; 6 Tveter 182.753 IOC is te verwachten. Monique Be- pnt; 7 Johansen 182.855 pnt; 8 Hagen rlioux, gevraagd of er al plannen zijn 183,158 pnt; 9 Rekstad 183.786 pnt; 10 om uit te wijken naar andere stadions, Wennberg 184.108 pnt: 11 Tvedt zei: „Nee. Die plannen zijn er nog 184.778 pnt; 12 Konsmo 185.112 pnt, niet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 10