Hoorcommissie laat de kerncentrales buiten de discussie Vrouwen adopteren eenzame tehuis-bewoners Terneuzense bars boos over intrekken muziekvergunningen Westerterp blijft studie naar dijksverhogingen weigeren Raadslid Kole (bp) nam belediging niet terug Richard Beek. 'momentopname' in galerie Des Beaux Arts Zaterdag in Middelburg 76 j WOENSDAG 28 JANUARI 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 STRUCTUURSCHEMA ELECTRICITEITSVOORZIENINQ CAAT OVER ALLE ELEKTRICITEITSCENTRALES IN UTRECHT KWAMEN GEEN ZEEUWSE ZAKEN AAN DE ORDE (Van één onzer verslaggevers) UTRECHT !>c hoorcommissie de raad van advies voor de ruimtelijke ordening heeft tie kerncentrales tij dens de eerste twee van een serie van vier hoorzittingen buiten de discussie gehouden, hoewel de verschillende woordvoerders ze wel ter sprake had den gebracht. De hoorzittingen worden gehouden naar aanleiding van het structuurschema elektriciteitsvoorzie ning. Tijdens een druk bezochte bijeenkomst in liet Beatrixgebouw van de Jaarbeurs in Utrecht zei commissievoorzitter dr. I, Ginjaar dat het structuurschema van de ministers Lubbers van economische zaken en Gruyters van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening alleen gaat over de mogelijke vestigingsplaatsen van elektrische centrales in hun totali teit, ongeacht te gebruiken brandstof- Hij voegde daaraan toe dat al in de loop van dit jaar een aanvullend struc tuurschema is te verwachten, waarin wel op de eventuele vestigingsplaatsen voor drie kerncentrales zal worden in gegaan. Commissielid dr. A. J. F. de Vries van het ministerie van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening bood nog 'mede namens de ministers' zijn verontschuldigingen aan voor de in "net schema gewekte indruk dat het wel degelijk om de eventuele vestiging kerncentrales op een aantal plaatsen in het land zou gaan. Zoals gemeld worden in het schema een beleidsvoornemen van de regering ora aan te geven hoe de elektriciteits- vooraiening in de jaren tot ongeveer 2000 zou kunnen worden aangepakt elf plaatsen in Nederland opgesomd die onderwerp van studie zouden kunnen vormen voor eventuele vestiging van oen kerncentrale. Wat Zeeland betreft behoren daartoe BoBrssele en Tholen Sint-Pliilipsland (tussen de eilanden in). Conventionele centrales zouden 'runnen worden gebouwd ten zuiden van het eiland Tholen aan de Schelde- Sijnverbinding, bij OOsOsenisse of tus sen Bath en Hoedekenskerke. Meen Borssele Provinciale staten van Zeeland hebben in december van het vorig jaar in een motie naar aanleiding van de in het structuurschema aangegeven mogelijk- heilm als haar mening uitgesproken dat alleen Borssele kan worden aan vaard als 'Zeeuwse Iokatie' voor de bouw van nieuwe conventionele cen trales of van een kerncentrale als lan delijk tot gebruik van meer kernener gie zou worden besloten. Ofschoon dinsdagavond in het Beatrix gebouw een delegatie van de Provin ciale Zeeuwse Energiemaatschappij (PZEM)onder leiding van directeur M. D. Dalebout aanwezig was, kwamen geen Zeeuwse aspecten op tafel. De PZEM was overigens wel voor sprekerslijst aangemeld en opgenomen. Toen het de beurt was van de PZEM, beperkte de heer Dalebout zich tot de mededeling dat de leiding van de Zeeuwse energiemaatschappij op dit moment geen behoefte had op de in houd van het structuurschema nader in te gaan. De delegatie bestond be halve uit ir. A. Tiktak, adjunct-direc teur produktie, mr- E. Donders, secre taris van de directie en bedrijfsjurist, en ir. J. A. M. Schoonderwoerd. Voor de derde hoorzitting, die morgen avond, donderdag, wordt gehouden in Het Turfschip in Breda, staan opnieuw Zeeuwse woordvoerders op de spre kerslijst. Dat zijn het Energie Comité Zeeland en de Vereniging Mileuhygiëne Zeeland. Deze twee groeperingen heb ben in tegenstelling tot de PZEM al eerder schriftelijk hun standpunt bij de raad van advies voor de ruimtelijke ordening kenbaar gemaakt. Zowel schriftelijk als mondeling gegeven r ties zullen door de raad worden ver werkt in het advies aan de beide mi nisters. Het advies zal, met een over zicht van de reacties, door de ministers ter kennis van de leden van de tweede kamer worden gebracht. Voorzitter dr. Ginjaar wees er dins dagavond in Utrecht nog op dat het structuurschema mede is gebaseerd op ce energienota. die binnenkort in de kamer in behandeling komt. Hij zei voorts dat het schema een 'jas' is die in de toekomst wel eens te ruim kan uitvallen en daarom zou moeten 'wor den ingenomen'. Dr. Ginjaar maakte deze opmerking naar aanleiding van de naar voren gebrachte reacties door een aantal vertegenwoordigers van onder meer de gemeente Amsterdam, de ge meente Diemen, het Actiecomité Kern centrale Diemen, de samenwerkende Kamers van Koophandel en Fabrieken in Noord-Holland, de gemeente Dode- v/aard, de Stichting Leefbaarheid Aals- Riek Schagen exposeert bij Massee in Goer GOES Riek Schagen (de bekende 'juffrouw Saartje' uit de tv-serie Swie- bertje) ex-poseert vanaf maandag 2 tot en met zaterdag 7 februari gouaches en inkttekeningen in de pas vernieuw de toonzaal van Masse op het industrie terrein Zuid-west in Goes. De expositie is elke dag geopend van 8.30 tot 17.00 uw, woensdag-, donderdag- en vrijdag avond van 19.00 tot 21.00 uur en zater dag van 10.00 tot 16.00 uur. Discobal 'De Kennul' WEMELDINGE De discotheek 'De Kennul' in Wemeldinge komt vrijdag avond weer bijeen in het kerkelijk cen trum aan hel. Dorpsplein. Er is dan een groot discobal voor de leden en meer en de werkgemeenschap Land-| schaps ecologisch onderzoek in Delft. Zowel de gemeenten Amsterdam, Die men als het actiecomité uit Diemen ke ren zich blijkens hun reacties tegen een mogelijke vestiging van een kern-| centrale in Diemen. Doodewaard voelt heeft geleverd- Een woordvoerder van deze gemeente wees er daarbij op dat Doodewaard met zijn exprimentel kmcentral op dit terrin al een voldoende bijdrage PETITIE VAN 19 ZAKEN AAN COLLEGE VAN B. EN W. 'MAATREGEL K FEITE BOETE' TERNEÜZEN Negentien Ter- neuzense barhouders hebben zich als één man gekeerd tegen het intrekken van de muziekvergun- ning van drie van him collega's. Ze willen dat de politie een an- der beleid gaat voeren op het punt van geluidshinder en hebben hun stanndpunt kracht bijgezet door een handtekeningenactie. De petitie is overhandeld aan b. en w. Eén van de barhouders, de heer J. Castelein heeft donderdag een gesprek met loco-burgemees ter drs. R. C. E. Barbë. Aanleiding tot de algemene boos heid: het feit dat de Tabubar, ae Flamingobar en de Bar Extase voorlopig geen muziek meer mo gen laten horen omdat ze te luidruchtig zouden zijn. Voor de Tabubar geldt het verbod voor één maand, voor de bar Extase voor twee en voor de Flamingo zelfs tot 10 juni De barhouders vinden dat ze door het politie-optreden ernstig worden gedupeerd en ze beschou wen de maatregel als een indirek- te boete van enkele duizenden guldens. De bedrijven voeren ver der aan, dat ook de Nederlandse staat wordt benadeeld doordat ze minder btw en loon- en inkom stenbelasting kunnen afdragen, terwijl er verder tijdelijk ontslag van personeel dreigt, wat de overheid een extra ww-uitkering zou kosten. Eén of meer bars zijn aldus de verklaring van de zaken tijdens de muziekloze periode ge doemd om te" sluiten. De boete loopt nog verder op, wanneer in ogenschouw wordt genomen dat de vaste lasten (huur, gas, water, licht, verwarming, verzekering) normaal óoorlopgen, betogen de bedrijven, die hun gezamenlijke omzet over de betreffende perio de op 150 a 200.000 gulden schat ten. In de petitie vragen de Terneu zense horeca-ondememers zich af, of het politie-optreden in deze economisch beroerde tijd geen 'farce' is en of er geen andere maatregelen mogelijk zijn dan het 'droogleggen' van bars. Ze zijn verder van mening dat de sterke arm best wat soepeler had kunnen zijn en wijzen_ tenslotte op het karakter van als belangrijke havenstad. KAPELLE He' raadslid J. Kolc boe renpartij) zorgde dinsdagavond bij de behandeling van de notulen in dc raadsvergadering van Kapelle voor een incident. Het raadslid vroeg het woord j om CDA-fractievoorzitter P. J. Balken ende 'op zijn nummer te zetten'. Inj een vorige raadsvergadering had de heer Balkenende, naar aanleiding van een vergissing die raadslid Kole hadj gemaakt bij de telling van uitgebrach te stemmen (de heer Kole fungeerde toen als stembureau)- opgemerkt dat het misschien wel tijd werd dat de heer Kole zich zou laten vervangen door een jongere partijgenoot. Het Boerenpartij-raadslid had zich daar over bijzonder boos gemaakt, zo bleek dinsdagavond. „Ik heb niks ie maken j met zo'n zak, zo'n vent van de ARP", merkte de heer Kole op. Burgemees ter H. G. van Suljlenkom vroeg hem dat te herhalen, waarop het raadslid! dezelfde opmerking maakte. Burge 1 meester Van Suijlekom verzocht de heer Kole het woordje 'zak' terug te nemen. Raadslid Kolc: „Dat doe ik niet, geen denken aan"- burgemeester Van Suijlekom liet het er maar bij. Woonhuis annex café verkocht CLINGE Dinsdag verkocht notaris W. Vroome uit Hulst het woonhuis anned café met erf 't Voske" aan de Gravenstraat te Clinge. Koper werd de heer R. E. van den Branden uit Clinge voor 32.500 gulden. De verkoping werd gehouden in café "De Troubadour' te Clinge. duidelijke stil duldt erop da Als momentc e Temeuzmse galerie Dw what'a In a name?) is aan expositie toe. Het derde OTtrct da', er getoond van dc. zo te zien jonge, graficus Richard Beefc. DBA se zien i*. lijkt me plaute een momentopname i ontwikkeling en elgtxi- meer dan dat. Zo zou bet bazen als Beek binnen niet tijd me*, heel andere din- u zijn. In dit werk dat wc£ meer afgerond geheeC in ontbreekt een zal inte i i dot De me deert: er grot schermende i g-borgenhcid Richard Beek, „Het moederschap". (Slot van pagina 1 dijkverhoging om aan de hand van de uitkomsten daarvan te kunnen vast stellen of dat uitvoerbaar is. De heer Roels van de PvdA stelde dinsdagavond, dat het nuttig is een dergelijk onderzoek naar dijkverho ging uit te voeren. Tijdens de perscon ferentie bracht hij in het midden, dat moet worden nagegaan hoe lang het duurt, voor de 245 kilometer dijk rond de Oosterschelöe kan zijn verhoogd, wat de kosten zijn, welke landschap pelijke gevolgen er ontstaan en welke dorpskernen opgeofferd zouden moe ten worden. Minister Westerterp gaf daar een kort antwoord op. Hij liet] weten dat 'net 20 jaar kost om de Oosterscheldedijken óeltaveiüg te ma ken en voor het overige maakte hij duidelijk dat hij de door ae PvdA- gewenste studie niet zal laten verrich-1 ten. De heer Roels zei, dat hij zich daar niet bij zal neerleggen en dat zijn fractie zich nader zal beraden over stapper, om de studie toch uitge voerd te krijgen. Na afloop liet de heer Roeïs zich] faar niet nader crver uit, maar binnen de fractie van de PvdA werd gesteld, dat er vermoedelijk druk zal worden uitgeoefend op minister-president Den Uyl. die op zijn beurt minister Wes terterp van de noodzaak van een studie zal moeten overtuigen. i sterk 'onderweg' is. me 1* het evenwel Ti hier en nu tentoon- i. Vjr.-^y van beeidins beeldtaal als tie*, ia. brengen vurtaag uit es da*, de kunstenaar, in hevige mate wbee- :n kind, binnen de b©- oofc afschermende dc moeder. De lam- stenar heeft kennelijk minder moeite met bet aanstaande moederschap van zijn vrouw dan met zijn eigen nakend vaderschap en dat octaept een zekere afstand. Aan de ene kant de "buitenge sloten" toeschouwer, die 'toch) een plaats zoekt, aan de andere kant moe der en kind, op en top een tweeëeobeAd. ook al laat de kunstenaar het kind zonder dat het zijn geborgenheid ver liest bulten de moeder 'treden'. Da', alles duld', behalve op 'afetand' ook op een bijzonder sterfte mate van be trokkenheid: de man die registreert ts overal zeer nadruk/ door zijn wijze van ordening. Op die wijze ts een niet a" tmgenis van een boetende fase uit bet leven (en dus ook de ontwikkelingvar. Richard Beek neergelegd fn een boei ende reeks grafieU. Hot ts evenzeer een treffend getuigenis van wat men tegen woordig 'intermenselijke relaties en hun variatiebeelden' zal noemen. Niet helemaal probleemloos (dus), maar be paald niet afschrikwekkend 'moeilijk'. Bes: de moeite waard. Des Beaux Arts, Zandstraat, Temeuaen, tot 19 februari. Volsende exposant, vanaf 20 februari, de Belgische schilder Vermin. Het KVP-kamerlid Comeiissen liet dinsdag in het gesprek met de pers! weten, dat zijn fractie zich volledig achter de bewindsman van verkeer en waterstaat opstelt. ,De belofte die we aan Zuidwest-Nederland hebben ge-j daan, moet worden nagekomen", al dus de heer Comeiissen. Tijdens de commissievergadering hield minister Westerterp de kamerle den nog eens voor. dat het onwaar schijnlijk is dat achter een open dam in de Oosterschelde de mossel- en oestercultuur op dezelfde manier als! nu kan worden voortgezet. Minister Van der Stee van landbouw en visse rij heeft al eerder dergelijke medede lingen gedaan. sl VRIJ MUZIEK CONCOURS ZEEUWSE BOND Eens in de week of veertien dagen een paar uurtjes vrij maken, dat zul len de meeste vrouwen toch wel we ten te ritselen. Om een part-time baantje te zoeken waarvan je bij voorbaat weet dat het onbegonnen werk is- Je wellicht op een cursus storten, die zelden overdag is en bo vendien maar van korte duur- Wat tijd steken in een of andere vorm van vrijwilligerswerk, dat onherroe pelijk in elkaar zou zakken als ieder een het liet afweten. Zonnebloem zie kenbezoek bijvoorbeeld, welfare- werk. collecteren, een bazaar runnen, kcekjesbakken voor de O.ï-plussers van de soos. Of alleenstaande bejaar den adopteren alsof ze familie van je zijn. Een hartverwarmende onderneming waarvoor een eindeloos aantal trou we volhouders nodig is. Mevrouw V. C. van Schaik Zillesen-Roelofzen uit Vrouwenpolder die namens UW- Middelburg een adoptie-project orga niseert ontdekt tenminste regel matig eenzame ouderen terwijl ze nog steeds veel te weinig bezoek sters heeft. Het gaat om beiaarden in tehuizen die door omstandigheden vrijwel geen bezoek krijgen. Zelfs niet- met verjaardagen ein daar wordt je weieens triest van. Wanneer je jonger bent dan denk je daar niet zo aan- Eigenlijk hopen we allemaal de leeftijd der zeer wijzen te bele ven. Als je maar gezond blijft, zeg gen we er dan in één adem bij. Om jezelf lang van te voren in die situatie te verplaatsen luKt waar schijnlijk niet helemaal maar net bezorgt je toch beslist, geen onple zierige gedachten. Veel moeilijker wordt het je voor te stellen dat je na het klimmen van de jaren mis schien nog nauwelijks uit de voeten kan. aan huis of tehuis gebonden bent. Of je verschrikkelijk alleen voelt omdat er vrijwel nooit meer iemand op bezoek komt. Zusters, broers en kennissen wonen soms ver weg, zijn zelf niet meer zo vlug ter been. En wie weet mochten bevrien de buren lang zo oud niet worden. Verschillende organisaties pro Deren op veel plaatsen om waar mogelijk die grote leegte wat te doorbreken. „Zo ook onze UW-afdeling", vertelt mevrouw Van Schaik Zillesen, „en dat is echt niet van vandaag of gis teren. Al jaren terug kwamen we in het voormalige verpleeghuis Ter Hooge'. Niet te vergelijken met de adoptie van nu- We liepen toen met een stuk of wat dames al onze 'adresjes' af. Wandelden wat met hen namen ze wéleens mee voor een ritje. Trakteerden op een sigaar, een stukje fruit en dan vertrokken we weer. Dit systeem was zeker waardevol, werd ook altijd erg op ririjs gesteld. Maar een echt persoon lijk contact, dat kwam er nooit van. Trouwens, die sigaar en sinaasappel, zijn die tegenwoordig nog wel zo no dig? Vandaar dat we een jaar of vier geleden van die oude manier zijn af gestapt in Middelburg." Privé bezoek Bejaarden-adoptie nieuwe stijl, waar- mee nog in Ter Hooge' werd begon nen. Die werd voortgezet nadat, het tehuis een andere bestemming kreeg en de bewoners verspreid werden over de verpleeghuizen "Herengracht' in Middelburg en het Koudekerkse "Der Boede'. Niet langer met z'n al len naar binnen wandelen om bij al lemaal een praatje te maken. Voort aan wipt elke bezoekster op haar eigen tijd bij haar eigen patiënt aan. Ze komt dan bij één, hooguit twee mensen op visite en dat is voor iedereen een stuk gezelliger. Me vrouw Van Schaik Zillisen: „Ik weet best dat de verzorging in die tehui zen uitstekend is, niemand komt er iets tekort. Ook op het gebied van ontspanning wordt er regelmatig van alles georganiseerd, verder is er be zigheidstherapie, noem maar op. Maar naast al die vriendelijke en praktische hulp heeft ieder mens be hoefte aan contact met de buitenwe reld; contact dat niet altijd levenslang voor je is weggelegd. Door deze adoptie proberen we mensen die hoe genaamd alleen zijn overgebleven opnieuw iemand te geven die spe ciaal voor ben komt. Die eens met ze wandelt, ze eens een keertje mee naar huis neemt als het kan of er een boodschap voor doet. Een kaartje stuurt als ze op vakantie gaan, het is maar een voorbeeld, het hoeft echt niet steeds en allemaal. Het be langrijkste is dat je die ander op den duur niet meer uit je leven kunt wegdenken, omdat die voor je ge voel een stukje familie geworden is. er een beetje bij hoort". Terwijl ze me dit vertelt schuiven we in de ge zellige IrenéhaJ van "Der Boede' bij aan een tafel. Links zit mej. L- de Visser, 70 jaar, mej. J. M. Moens die 68 is met mevrouw Van Schaik Zil lesen en mevrouw H. M. van der Pas- Timmermans (34, bezoekster) aan de overkant. Helemaal rechts de 79-ja- rige mej. L. J- van der Schraaf (zie foto). Ze leggen me haarfijn uit dat 'hun mevrouw Roos' na een operatie voorlopig niet van de partij kan zün. Bijzonder jammer vinden ze dat, maar wat een geluk dat mevrouw Van der Pas nu in elk geval komt. Iedere donderdagmiddag, heerüik vaak. En zo fijn op een vaste tijd want. dan verheug je je erop. kim je er lekker voor gaan zitten. Met een heleboel of juist bijzonder weinig woorden weten ze elk op hun eigen manier de waarde van die bezoekjes te vertalen. ..Geweldig om opeens een soort van nichtje te hebben die zich om ie bekommert. Naar je verhalen luistert over vroeger, je de kleine dingen van haar gezin laat meebele ven. Als ze .ie ecns meeneemt, is da' extra nlezTèfig- Maar ook zonder dat is het alleen al fijn om gewoon bij ~'kaar te zitten, samen te babbelen. En ais ze eens een keer niet kan? Dan bel' ze af en legt. meteen een ander 'iidstip vast. Zoiets bevriip ie tccta, dat meisje moet voor ons aan toch maar uit haar gezin weg. We hebben het hier geweldig naar ons zin", verzekeren ze me keer op keer, „daar gaat niks vanaf. Maar toch vin den we 'onze' mevrouw reuze fijn, je wordt er stik eigen aan". Mevrouw Van der Pas uit Vlissingen is minstens zo enthousiast. „Je krijgt nauwe handen met elkaar, ze worden iets van jezelf. Vreselijk jammer dat ik er mei eerdeer mee begonnen ben. her had best gekund. Ik heb na melijk altijd gezegd dat ik me graag nuttig wilde maken zodra de j naar de lagere school ging, in 1973 dus. War precies had ik nog niet uitgedacht, wel ongeveer dit soort be zoekjes maar dan in een ziekenhuis. Ik weet niet eens of het daar wel be staat, kun je nagaan hoe vaag die plannen waren- Heus. ik meende net wel degelijk bloedserieus, alleen kwam het er op de een of andere manier niet van. Vond het moeilijk mezelf zomaar ergens aan te bieden, je kent dat wel en zo gebeurde er twee jaar lang niets. Pas eind okto ber hoorde ik via een vriendin over dit. project, rolde er meteen midden in. Eerst waarnemen voor mevrouw Roos en nu wil ik het voor geen goud meer kwijt- Begrijp me goed, ik heb me die twee jaar bepaald niet ver veeld. kwam constant uren tekort. Als ik dit werk van nu er naast zet, dan bekruipt me toch achteraf gevoel da: ik die jaren gewoon verlummeld heb". Veel tijd om daar nog over na te kaarten zal er wel niet op overschie ten, bedenk ik als ze tegen vijf uur broodnodig naar huis moet. Naar een man met onregelmatige diensten, haar zoon van 8 en haar dochter van 11- Verder steekt ze behoorlijk wat tijd in het organiseren van 'de boodschappendienst' dit keer een on derneming van UW-Vlissingen. Pas vorig najaar gestart en bestemd voor zelfstandig wonende bejaarden en ook jonge gehandicapten dis met ver voersproblemen kampen. Voor dok tersbezoek, de kapper. En welk mens wil niet es zelf een boodschap doen? Die benzine vergoeding van twee gul den doet je de das niet om- Mevrouw Van cier Pas kan er bij vijftien da mes met auto voor aankloppen. Jam mer genoeg is de helft vaak met ander vrijwilligsterswerk bezet. Dus tijdrovend passen en meten, ieder een opbellen, de aanvrager antwoord geven en uiteindelijk zelf soms drie keer per dag de open gevallen plaat sen invullen. Tijd verlummelen is er niet meer bij, al zou ze het willen. Trouwe vrouwen Hopelijk zijn er op andere adressen nog dames te vinden die hun vrije tijd nog niet hélemaal hebben vol gestouwd. Mevrouw Van Schaik Zil lesen die niet alleen het contact met haar "klantjes' onderhoudt maar daarnaast bij gebrek aan vervang sters overal inspringt zou in elk geval graag een paar belangstellen den aan de lijn krijgen (tel 02139- 2644). Trouwe vrouwen alsjeblieft die het niet meteen weer opgeven. Liefst bezoeksters die er voor zich zelf niets van verwachten. Sommige mensen zijn immers weinig spraak zaam. geven je niet meer dan een te rughoudend ja en nee. Dan merk je alleen aan de twinkel in hun ogen hoe fijn ze het vinden dat je er bent- Twee aparte projecten in één verhaal mengen zal op een bestuur onver- gevel ijk overkomen, heb ik ervan begrepen. Dat moet dan maar voor een keer, in het belang van de hulp zoekenden voor w:e het toch uitein delijk a'.iemaal op touw is gezet. Me vrouw Van der Pas (tel. 91184-14102) zit nameli ik even hard om verster king te springen voor het boodschap- psnwerk. Wanneer de dames-be stuursleden mijn mengelmoes nu even door de vingers zien. dan kun nen andere vingers in dat ogenblikje misschien net naar ae telefoon grij pen. POLIKLINISCH BEVALLEN* Het St, Liduinaziekenhuis in Hulst laat vreten dat ook bij hen de mo gelijkheid bestaat om poliklinisch na 22 tot 24 uur weer thuis te be vallen, waarover vorige week in de ze rubriek. Dl: was bij eerdere na vraag in dit ziekenhuis niet duidelijk geworden- ..Het enige verschil met de ziekenhuizen van Teroeuzen en Sluiskil zit in het feit dat er bij ons nog geen kraamverzorgsters worden toegelaten om moeder en verloskun dige te helpen. Maar dat zal zeker komen", aldus econoimsch-directeur B. J- J. Lockef eer. Veertien deelnemende orkesten MIDDELBURG - De Zeeuw* Bond van muziekverenigingen houdt zaterdag het 16e winterconcours In de Concert en Gehoorzaal te Middelburg. Aan de ze coneertwedstrijd nemén 14 Maaeor- kesten deel. afkomstig uit alle delen van de provincie- Koewel de "Zeeuwdse Bond* oSSciee de 'afdeling Zeeland' ven de Kon. Nederlandse Federatie 1». or ganiseert de bond dit jaartijks "vrije' concours onder de eigen auspiciën. Dit evenement stamt uit de tijd toen de bond nog een zelfstandige concours- organisatie was. Bij de omschake ling tot "KNF-afdeling Zeeland' is liet recht verkregen dit 'vrije" concours- waar de deelnemers werken van eigen keuze, en geen verplichte nummers uitvoeren - te hanoharren- In de hoogste afdeling komen cit de fanfare Euterpe uit iieinkenezand, de brassband Excelslor-KJoe tinge, beide onder leiding van Ko den Toonder, en de brassband Excelsior-'s Heer Arendskerke, dirigent Daan Bur ger. In de op één na hoogste afdeling - de ere-aföeüng speelt de Middelburgse brassband Or.da, gedirigeerd door Cees Ce vaal. De afdeling uitmuntend heid toont vijf orkesten: de fanfares Veere's Genoegen, dirigent Bram van Overbeeke. Con Aroore, Hoedekens kerke. geleid door Jan Kruys Voorber- ge. de brassband Wilhe'mL-ia-Colijns- plaat, dirigent Rinus Steketee. Twee harmonieorkesten Verder twee harmonie-orkesten, die aan dit concours deelnemen: De Vere nigde Vrienden uit Sas van Gen:, onder leiding van J. Witte en Kunst en Eer-Zierikzee, dirigent A. de Looff. In de tweeds afdeling spelen drie orkesten: de fanfares Jeugdorkest Vee- re's Genoegen, geleid door Bram var. Overbeeke en Prinses Juliana-Baarlar.c dirigent Jan Kruys Voorberg, en voor-s ae brassband Onda-Ritthem, dirigent Cees Ceraz-1. Ir. de eerde afdeling komen uit de fanfare Oefening 3aart Kunst, dirigent J. Henrekey uit Hoofdplaat, en de fanfare Ame"s Ge noegen uit Amemuiden onder leiding van M- Goedhart. Concourscommiase- ris is Jac. Uifterhoeve. Het concours begint om 1.30 uur. 500 stenen gestolen VLISSINGEN Bij de gemeentepoli tie te Vlissingen is dinsdag aangifte gedaan van de diefstal van 500 stenen (zogenaamde Utrechters), ter waarde van ongeveer ƒ1009,-. De stenen wer den tussen maandagmddag en dinsdag morgen gestolen urt het Mamixlaan te Oost-Souburg. De stenen waren komstig van een afbraakpand. De die' stal werd aangegeven door J. J. B. ui' Vlissingen. Bromfietster viel -foor gladheid: VLISSINGEN Bij een eenzljdg on geval op de kruising van de Bonedijfce- straat en de Hogeweg te Vlissingen heeft de 38-jarige bromfietser M. S. uit Vlissingen dinsdagmorgen om streeks negen uur haar heup bezeerd en een lichte hersenschudding opgelo pen. De bromfietster droeg eeen helm. Zij liep de verwondingen op, toen zij bij het afslaan naar de Hogeweg (ko mende van de 3onedijkestraat) door het g.aade wegdek in de bocht kwam te vallen. Zij is overgebracht naar her. ziekenhuis Bethesda-St. Joseph re VEa- singen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7