Kaping gemeld in Sowjet-Unie KAMERCOMMISSIE: HERZIENING VAN DRINKWATER PLANNEN Zuid-Afrika blijft op Angolees gebied Man verborg lichaam van gedode vriendin „Overheid kan zes miljard bezuinigen" Netto-salarissen in januari voor velen tegenvaller Milieudeskundige: Billiton-rapport serieus nemen Gelderland werkt aan rampenplan voor Dodewaard j bme/t Spat zonder prik Botha: bescherming in grensgebied Na twee weken onder bed ontdekt Green Spot zonder prik VEEL ONKUNDIGE ARTSEN IN VS Nederland mogelijk betrokken bij Snaanse F-16's Benelux-besluit over aanpak milieuvervuiling DTNSDAG 27 JANUARI 1976 PROVINCIATE ZEEUWSE COURANT 3 GRUYTERS: GEEN VERZET TEGEN MOTIES" (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De grote fracties uit de tweede kamer zowel oppositie- als regeringspartijen heb ben maandag de ministers Vorrink (milieu) en Gruijters (ruimtelijke ordening) een zware onvol doende gegeven voor hun beleidsplannen voor de drink- en industriewatervoorziening. Tijdens een vergadering van de vaste kamercommissie voor milieu diende de socialist Giebels, mede namens VVD, KVP, ARPD'66, PPR en CPN een motie in, waarin wordt gevraagd om een verbetering van het 'Structuurschema Drink- en Industriewater' op de volgende zes punten: Een meer realistische raming van de waterbehoefte in de toekomst; I Een duidelijke aanduiding van dei gevolgen van grondwaterwïnning, infil tratie en aanleg van spaarbekkens voor het milieu en de ruimtelijke ordening in de 23 in het geding zijnde gebieden; in herziene vorm in de kamer aan de orde is. De KVP-woordvoerdster mevrouw Groensmit-Van der Kallen vond dat j nu al meet worden vastgesteld dat het schema in de toekomst op vastge-; stelde tijden moet kunnen worden veranderd. In een motie vraagt zij om Inzicht in de onderlinge relaties' een beter aangegeven periode waarin tussen de watervoorzieningsprojeclen.' zodat de Kamer kan zien voor welke van de 23 projecten er eventuele al ternatieven zijn; Aanduiding waar het hoofdleiding-! net voor dc aan- en afvoer moet, komen te liggen; Aanduiding van de beschikbaar ko-j mende hoeveelheden zand als gevolg van de aanleg van spaarbekkens; Onderlinge afstemming van de wa-j tervoorziening en de waterhuishou- ding. Minister Gruijters liet in zijn ant woord weten, dat hij zich niet tegen de parlementaire overmacht zal ver zetten. Hij erkende dat de motie- Giebels vol „rationele eisen" zit. Even als zijn ambtgenote Vorrink gaf hij toe, dat met name het onderdeel prognoses van het door hen ontwor pen structuurschema gebreken ver toont Dit komt volgens mevrouw Vorrink onder andere dOjOr onvoldoen de inzicht hoe de bevolkingsgroei zich zal ontwikkelen. De motie-Giebels zal te zijner tijd in, stemming worden gebracht als het structuurschema de regering met aangepaste beleids-i plannen dient te komen. Dat zou! volgens haar eens in ae vijf jaar moeten zijn. Ook de periode waarin j de Kamer zich over de nieuwe plan-1 ncn kan beraden, wil zij veranderd! zien; de Kamer moet niet drie maan den. maar zes maanden bedenktijd! hebben. Mevrouw Groensmit-Van der Kallen wil via een tweede motie mede- ondertekend door ARP en VVD dat zowel burgers als het parlement meer inspraak krijgen bij het realiseren van het eerste tienjarenplan dat de regering voor de watervoorziening: ontwerpt. Ook de socialist Giebels diende een motie over dit onderwerp; in. Mede namens PvdA en KVP vroeg i de AR-woordvoerder Van Houwelin- gen om een meer doordacht verbruik van het grondwater. Dat moet volgens een motie die hij maandag indiende, worden gereserveerd voor huishoude lijk verbruik, voor industriële doelein den waarbij hoge kwaliteit een voor (Van onze redactie economie) DEN HAAG De salarissen die deze week zullen worden uitbetaald, zullen voor velen een tegenvaller zijn. In vergelijking met de netto-bedragen, die eind december werden uitbetaald, liggen de netto-bedragen nu veelal lager, variërend van enkele guldens tot enkele tientjes. Alleen degenen die nog een perio diek overeenkomstig de cao hebben gekregen, gaan er netto nog slechts enkele guldens op vooruit. Ook zij die een prijscompensatie van 4,5 procent ontvangen in januari, gaan er slechts netto enkele guldens op vooruit. De oorzaak van dit alles is de stijging van het plafond van de AOW- premies en de stijging van de premies sociale voorzieningen. Bovendien speelt ook de te betalen pensioenpre mie een belangrijke rol, omdat per 1 januari naar het totale jaarinkomen over 1975 de pensioengrondslag voor 1976 wordt vastgesteld. Deze pensioen grondslag is gestegen door oa. de contractloonstijging, eventuele bevor deringen en de uitbetaalde prijscom pensaties in 1975. Alleen de mensen met een wettelijk minimumloon gaan er netto in janua ri flink op vooruit in vergelijking met de rest van de salarisgroepen. Dit komt doordat het wettelijk minimum loon per 1 januari flink is opgetrok ken, namelijk met zeven procent. Voor hen liggen ook de tabellen voor loonbelasting en AOW-premies lager, omdat naarmate het inkomen stijgt deze tabellen progressiever wor den. TEL AVIV (AP-RTR) In de Sow,jet-1 Unie zou een vliegtuig van het type i Toepolew met een onbekend aantal passagiers aan boord gekaapt zijn. De kaping is gemeld vanuit bronnen op j de internationale Israëlische luchtha- ven Bengoerion. Luchthavenfunctionarissen zeiden aan- NIEUWE ASCONA'S EN MANTA'S TERUGGEROEPEN RUSSELSHEIM (DPA) -Adam Opel AG heeft maandag meegedeeld dat de nieuwe modellen Ascona en Manta, waarvan er sedert september van het vorige jaar ongeveer tachtigduizend zijn verkocht, naar de dealers terug moeten voor een controle van de remleidingen naar de voorwielen. Bij een klein aantal auto's is een mankement geconstateerd dat onder zeer zware bedrijfsomstandigheden vankelijk te geloven dat het toestel op weg was naar Israël. De staat- van waakzaamheid, die op de luchthaven was afgekondigd, is later weer inge trokken. De bronnen meldden verder dat het nieuws over de kaping bekend werd gemaakt via een Westeuropees land. dat de Israëlische verkeerstoren tipte en meedeelde dat de kaper of kapers het toestel naar Tel Aviv wilde(n) la ten vliegen. Twee uur later was er nog geen nader neuws over het toestel, hetgeen leidde tot de speculatie dat de kaper zou zijn overmeesterd voordat het vliegtuig het Russische luchtruim verliet Bij de eerste tip werd gezegd dat het ging om een Russische jood. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Moskou zei geen inlichtingen te hebben over het bericht uit Tel Aviv en Westerse lucht- vaa-rtfunctionarissen op de luchthaven Sjeremetyevo van Moskou zeiden ge durende de dag niets ongebruikelijks te hebben opgemerkt. waarde is, en voor reservevoor- raad. Mevrouw Groensmit-Van der Kallen; vroeg verder zeer tegen de zin van] minister Gruijters in via een motie] om een aparte behandeling voor drie' van de 23 projecten die de regering ir. het structuurschema heeft opgeno men. Het gaat om de grootschalige nationale objecten IJsselmeer. Zuide lijk Flevoland en de Veluwe. Overwe ging van mevrouw Groensmit-Van der Kallen was, dat er op het ogenblik nog twee comr<.sstes met een studie bezig zijn over de gevolgen van deze drie projecten. De ministers dienen eerst net advies van beide commissies af te wachten, vond zij. Minister Gruijters keerde zich tegen haar motie, omdat deze volgens hem .„mogelijk de indruk kan wekken, dat de ruimte in de drie gebieden beschik baar zou kunnen zijn voor andere doeleinden". „Men zou nu al de indruk kunnen krijgen, dat kan worden afge weken van het regeringsbeleid", zei de bewindsman. In een discussie met t'e socialists mevrouw Epema-Brugman over het Huishoudelijk waterverbruik zei minis-1 Ier Vorrink, dat zij in principe wel de strijd wil aanbinden mei huishoudelij ke apparaten die onnodig veel water verbruiken. De minister kon nog geen concrete voorstellen voor maatregelen die richting doen, raar.r volgens, haar zou dc overheid kunnen begin-] ;:en met beperkingen vc-o: apparaten I C.e in nieuwbouw worden geplaatst. Mevrouw Kpema-Brugman wilde ver-1 der gaan en vond dai gaandeweg de apparaten met een hoog waterver bruik uil de rouiatle moeien worden1 genomen. Dat moe', volgens baar niet alleen apparaten betreffen die vast in een huis worden gemonteerd, maar ook apparaten die de mensen bij een verhuizing meenemen, zoals bijvoor beeld wasmachines. De heer M. P. Gorsira. momenteel ambassadeur te Montevideo, zal binnen kort tevens benoemd worden tot am bassadeur in de republiek Paraguay met standplaats Montiyideo. Ook is de benoeming te verwachten van drs. J. A. Kernkamp, momenteel ambassadeur] te Wellington: tevens tot ambassadeur; in het koninkrijk Tonga met stand-concentratie van plaats Wellington. was ontstaan, aldus een woordvoer der. Ongelukken hebben zich niet voorgedaan doordat de wagens zijn uitgerust met twee gescheiden rem-, systemen. ARNHEM (ANP) Volgens dr. J. S. M. Boleij, wetenschappelijk medewer ker bij de afdeling milieuhygiëne van de Landbouwhogeschool in Wagenin- gen. geeft het onderzoek naar de giftige lozingen van de Billiton in Arnhem reden voor bezorgdheid. Hoe wel hij nog wel enkele vraagtekens zet achter de onderzoekmethoden meent hij dat het rapport niet mag worden gebagatelliseerd. Hij zei dit maandagmorgen op een vergadering van dè commissie ruimte lijk welzijn van Provinciale Staten van Gelderland. Op verzoek van gede puteerde mr. J. Fokkens gaf hij een eerste commentaar op het donderdag gepubliceerde rapport van de werk groep projectonderwijs uit Utrecht. Ook uit eigen onderzoeken van de LH is gebleken dat er rond de Billitonbe- drijven sprake is van een verhoogde lood en ook van Maandagochtend heeft de minister van binnenlandse zaken, prof. De Gaay Fortman een deel van de ver gadering van Provinciale Staten van Noord-Holland bijgewoond. Hij wilde de bestaande opvattin gen van dit college vernemen om trent de eisen van geschiktheid en bekwaamheid, waaraan de binnen kort te benoemen Commissaris der Koningin zal moeten voldoen. Op de joto zien we v.l.n.r. minister De Gaay Fortman, de heer Ha- rinck, griffier van de Staten en voorzitter Th. Laan. cadmium. De uitgestoten looddeeltjes zijn echter van een zodanige grootte dat kans op inademing niet aanwezig is. Ook de provincie en de gemeente Arnhem nemen het rapport serieus. Naast de afdeling milieuhygiëne van de LH is ook het centrum voor milieuvraagstukken van de Vrije Uni versiteit in Amsterdam om een reac tie gevraagd. Op zeerr korte termijn willen de provincie en Arnhem met een nota komen. .4>e volksgezondheid gaat ons en dat is het gehele college boven economische belan gen'. aldus mr. Fokkens. ARNHEM (ANP) Het Gelderse: provinciebestuur is bezig voor alle, overbetuwse gemeenten een rampen-: pian te ontwerpen. De provincie heeft! hiertoe het initiatief genomen, omdat de afzonderlijke gemeenten zelf de; mankracht missen. De Beiuwse p'.aats Dodewaard, waar] een kerncentrale staat, heeft, geen, rampenplan maar wel een alarmrege-! ling waarmee in gevallen van calami teiten de betrekken functionarissen i kunnen worden opgeroepen. Het maker, van "net uitgewerkte draai-] boek wacht op de goedkeuring van de alarmregeling, door de minister. Dit j zei maandagmorgen mr. W. J. Geertse-, ma,., commissaris der koningin in Gel derland op vragen van het PPR-staten- lid_ dr. A. F. J. Goeting. DEN HAAG Dc kamercom missie voor milieu werd maan dagmiddag op het Binnenhol ge confronteerd met een ..milieu vriendelijke" toiletpot, een uitvin ding van de Maastrichtse sani- tair/abriek Sphinx. In een huis houden wordt ongeveer een der de van al het water besteed aan hel schoonspoelen van de wc- Via hel nieuwe model van Sphinx kan op dat onderdeel een derde worden bespaard. Het reservo.r is niet negen liter groot, zoals bij de meeste toiletten, maar zes li ter. De voorzitter van de kamer commissie. de communist Van het Schip, toonde zijn belangstel ling en beloofde, dat de commis sie zal bekijken in hoeverre Ce nieuwe pot een wapen kan zijn .r. de strijd tegen het hoge water- s verbruik Een van de commissieleden kon de verleiding om het toilet even te proberen niet weer staan. i ADVERTENTIE I ROTTERDAM Een 47-jarige' Surinaamse man heeft bijna twee weken in een sousterrain; in Rotterdam-Zuid het lijk ver borgen gehouden van zijn 34-ja- rige vriendin. Tegen de politie vertelde hij maandag, dat de vrouw, Heloise Sno, tijdens een ruzie om het leven was geko men. Aanleiding tot de ruzie was de terugkeer van de vrouw naar Suriname. Er was al een ticket voor haar geboekt voor 15 februari. IADVERTENTIE VERVOERSFEDERATIE: SUBSIDIE-AANVRAGERS ONTDUIKEN BELASTING UTRECHT De vervoersfederatie NW-NKV heeft staatssecretaris Haze- kamp (economische zaken) gewaar-j schuwd, dat de regering op het punt staat, 'tonnen gemeenschapsgeld weg; te geven aan binnenvaartreders, die zelf te beroerd zijn om in dit land be lasting te betalen' en die hun schepen land met een vriendelijker belastingkli maat Het gaat om overheidssteun bij de op richting van een tankvervoercentrale. De waarschuwing heeft er volgens de] vervoersfederatie toe geleid, dat de staatssecretaris, die in principe al tot het verlenen van steun had besloten.l de zaak nu weer in onderzoek heeft! genomen. Behalve Fongers en Santhövel gaat re derij Van Maaren uit Rotterdam in de tankvervoercentrale deelnemen. Uit gegevens van de vervoersfederatie zou blijken, dat twee van de drie schepen van Van Maaren om fiscale redenen onder Zwitserse vlag varen. Bovendien gelden voor de opvarenden van de Rei- c-henstein (1300 ton) en de Angelstein! (900 ton) Zwitserse loon- en arbeids voorwaarden. Daardoor, aldus dc fc- üer3tie. heeft de rederij het voordeel; van een lager premiepeil voor de so ciale verzekeringen. In een eerder stadium heeft de federa tie al laten weten dat zij ook los van de kwestie-Van Maaren bezwaren heeft] tegen steun aan de tankvervoercentra-1 le. Het is de bedoeling, dat. de nieuwe centrale zal worden geleid door de Ne derlandse Particuliere Rijnvaartcentra-: le. En volgens de federatie is dat een samenwerkingsverband in de droge la dingvaart waarin de meeste deelne mers zich evenmin aan de voorgeschre ven loon- en arbeidsvoorwaarden hou den. Het voorval werd ontdekt omdat familieleden van de vrouw al op -151 januari de politie informeerden over] haar verdwijning. De politie ging in-, formeren op het adres van de man. A. W. C„ die toen vertelde dat zijn| vriendin naar familie in Amsterdam; was en dat ze pas e:na januari zou terugkomen. De politie bleef argw nend en kwam maandag al terug. Toen werd het lichaam gevonden, dat onder een bed was verstopt. C. heeft nu bekend dat er in de nacht van 14 op 15 januari een vecht partij heeft plaatsgevonden. Hij kon het niet verkroppen dat de vrouw, die 'nem achterna was gereisd naar Ne derland, weer terug zou gaan. In Suri name heeft ze een echtgenoot en zeven kinderen. Beiden waren overi gens nog niet zo lang in Nederland, C. pas sinds augustus, zijn vriendin nog korter. C. vertelde de politie verder Suriname een keer levenslang te heb ben gehad voor de moord op een man. Van die straf zat hij. 17 jaar uit en kreeg toen gratie. De maandagavond uitgevoerde sec tie wees uit, dat de vrouw is overle den door „s torn pge weid op het hoofd". Het is overigens de tweede keer in korte tijd, dat de politie in Rotterdam op een geval stuit, waarbij het lichaam van een omgekomene lan gere tijd in huis is bewaard. Bijna twee weken geleden ontdekte men, dat een Surinaamse constructieschil der het lichaam van zijn vriendin drie maanden in een kast bewaarde. Öok hier ging het om ruzie uit jaloe- NEW YORK (DPA) Naar schatting1 van deskundigen zijn ongeveer 16.000. van de 320.000 artsen in de VS niet com* patent- aldus de New York Times van maandag. Men zou de bevoegdheid van deze artsen, ongeveer vijf procent van het totaal, moeten intrekken, ofwel zij zouden alleen na een verdere opleiding - of onder streng toezicht praktijk mo-j gen uitoefenen. „De Amerikaanse artsen zijn daarmee begonnen onkunde van medici als eer. ernstig probleem te beschouwen, dat, misschien jaarlijks oorzaak is van tien-, duizenden onnodige verwondingen of; sterfgevallen", aldus het blad. Onder de ondeugdelijke artsen, die elk jaar ongeveer 7.5 miljoen patiënten heb- ben behandeld, bevonden zien geestes zieken. verslaafden aan verdovende mid delen of mensen die eenvoudig niets afwisten van de moderne geneeskun de. Uit onderzoek is de laatste jaren gebleken dat het probleem veel groter is dan aanvankelijk werd aangenomen, DEN HAAG Er bestaat een kans j dat ook Nederland betrokken zal wor-: den bij de leverantie van 72 Ameri kaanse jachtbommenwerpers van het type F-16 aan Spanje. In het dit weekeinde getekende akkoord tussen de Verenigde Staten en Spanje wordt gesproken over de levering van drie squadrons F-16's aan Spanje. Aange zien Nederland nauw betrokken zal worden l»ij dc produk'lie van vliegtui gen van dit type voor de Europese; markt, is nu sprake van een mogclij-j ke Nederlandse wapenleverantie aan Spanje ter waarde van 160 miljoen gulden. Gezien het verzet in politieke krin- gen in Nederland tegen het bewind in J Spanje, is dit een zaak die problemen kan opleveren. In politiek-Den Haag! heeft men zich hierover nog niet bera den. gezien de korte tijd sinds dit I weekeinde de aanschaf door Spanje van de 72 toestellen bekend werd. Minister Vredeling van defensie liet' begin oktober aan het PPR-kamerlid j Waltmans weten, dat Nederland volle-j dige zeggenschap heeft over de mede- produktie door de Nederlandse indus trie van F-16-onderdelen. Waltmans wilde dit toen weten in verband met de mogelijke levering van F-26-vlieg- tuigen (met Nederlandse onderdelen) aan Israël. Vredeling zei toen, dat de Nederlandse regering zich pas over een dergelijke levering zou beraden, indien van de zijde van de fabriek een] verzoek om medewerking aan de pro-] duktie zou komen. KAAPSTAD (AFP) Zuid Afri ka zal zijn militaire aanwezig heid in het 'grensgebied' van An gola handhaven tot dat het 'authentieke garanties' heeft ge kregen voor de veiligheid van de grenzen en voor de veiligheid van de belangen waarvoor Zuid- Afrika verantwoordelijk is. Dat heeft de Zuidafrikaanse minis-, ter van defensie. Piet Botha, maandag verklaard in het Zuid- afnkaanse oarlement. Botha repte niet over terugtrekking van Zuidafrikaanse troepen. De afge lopen dagen is uit niet-officiële Zuid-: afrikaans© bron vernomen dat een be- vin was gemaakt met een ordelijke te-1 rugtrekkir.g van de Zuidafrikaanse] troepen, die tot honderden kilometers; in Angola waren doorgedrongen. Ook re minister van buitenlandse zaken Sangumba van Unifa, de Angolese be wering die door Zuidafrikar.en wordt, gesteund, heeft herhaaldelijk verklaard] dat zijn strijdmacht het voortaan zon-' der de hulp van de Zuidafrikanen zal] moeten stellen Officieel heeft Zuid-I Afrika nooit toegegeven dat het bij de, strijd diep binnen Angola was betrok-j ken. Botha's verwijzing naar de veiligheid, van de grenzen kan alleen slaan op de] grens tussen Angola en Namibië, want] Zuid-Afrika zelf grenst niet Angola. Volgens berichten uit Lusaka, Zambia,] hebben de 1200 Zuidafrikanen in Ango-| la zich nu geheel teruggetrokken op de, grensstrook. Ze bezetten nog wel de, projecten in de rivier de Cunene, waar op Angolees grondgebied waterkracht en irrigatieprojecten worden uitge voerd die door Zuid-Afrika gefinan-] cierd worden. De oppositieleider in het Zuidafrikaan se (blanke) parlement, sir De Villiers Graaff, heeft zeer gematigd gereageerd, op de geheime operaties in Angola.' Zijn voornaamste verwijt aan de rege ring betrof het feit dat het Zuidafri kaanse publiek maandenlang onwetend is gehouden over de omvang en de mo tieven van de militaire acties. Meer dan 200 leden van het Amerikaan se huis van afgevaardigden hebben maandag een zogenoemde 'gevoelen r van het congres'-resolutie ingediend waarbij militaire hulp aan Angola moet worden verboden. Volgens som mige van de indieners heeft de stap di- sCetm van hoge kringen in het minis terie van buitenlandse zaken. De reso lutie Is bij aanvaarding niet bindend voor de president maar is slechts een uiting van de mening van r.et congres Cuba Inmiddels heeft Cuba secretaris-gene raal Walüheim van de Verenigde Na ties schriftelijk ingelicht dat Cubaans© miiitalren naar Angola zijn gezonder op verzoek van president Neto van de regering die is gevormd drxrr de volks beweging voor de bevrijding van Ar gola MP LA i. In de brief worden Zuid- Afrika en Zaïre beschuldigd van hulp aan het nationale front voor de bevrij ding van Angola (FNLA). De Sowjet-Unie en Cuba zullen, als zli het gebied van Unita binnenkomen, in een toestand terechtkomen zoals inder tijd de Amerikanen in Vietnam. Dit verklaarde zondag Jonas Savimbi. lei der van Unita. een van de bevrijdings bewegingen in Angola. Hij zei dat UnJ- ta zonodig een guerrilla zou voeren te gen de bevrijdingsbeweging MPLA en de landen die deze beweging steunen, de Sowjet-Unie en Cuba. De strijdende partijen in Angola die westersgezdnd zijn. hebben wederom om steun van Amerika en Europa ge vraagd DS '70 komt deze week met rapport DEN HAAG i ANP) De tweede-kamerfractie van DS'70 publi ceert aan het einde van deze week een rapport onder de titel 'Uit het slop' over mogelijke bezuinigingen bij de overheid. In het rapport wordt geconcludeerd, dat de overheid haar uitgaven volgend jaar met meer dan 6 miljard kan verlagen. Ook zouden de belastingen ver laagd kunnen worden, onder meer door het verhogen van de belastingvrije sommen. De fractie van DS'70 heeft berekend dat een dergelijke verlaging een vooruitgang betekent voor de minimumloners met ruim 4 procent, voor de ongehuwden tussen 25 en 35 jaar met 6 procent en voor de anderen met 3 tot 4 procent van het besteedbaar inkomen. „Het kabinet-Den Uyl", aldus het rapport, .stuurt aan op een samenleving waarin de zelfwei kzaamheid van de burgers verdwijnt". Daarom pleit Uit het slop' voor meer consumptievrijheid voor de burger en voor meer macht aan de basis. De fractie van DS'70 stelt nadrukkelijk in bet rapport, dat niet bezuinigd kan worden op die uitgaven van de overheid, welke de samenleving ten goede ko (Van onze correspondent) BRUSSEL De grote teleurstelling van de Beneiux-regeringsconferentle van 20 en 21 oktober jl. het falen op het stuk van milieubeleid ls maandagochtend goedgemaakt in een zitting van het Benelux-minis te rscotni- té- Dit comité nam namelijk besluiten over de coördinatie van het beleid inzake het leefmilieu. Zeer belangrijk element is de consultatieplicht. Dne maanden geleden was besluit vorming op de valreep tegengehouden door de 3elgiscbe minister Caiifice, minister van arbeid en tewerkstelling, maar bovendien minister voor Waalse aangelegenheden. Caiifice vreesde dat het Waalse deel van België, gezien de betekenis van de Maas voor het Waal se industriegebied en rekening hou dend met het feit dat de Maas al vervuild Beigië binnenkomt, in moei lijkheden zou kunnen komen. lu ae ontwerpen van besluit zijn' uiteindelijk enige ondergeschikte wij- zigingen aangeoracnt die de betekenis j van ae besluiten niet aantasten. Men is maandag overeengekomen dat de Bene.uxianuen eikaar voortaan niet meer alleen als hét hen goeddunkt aocn verplicht zullen over: werpen en uitvoeringsbe sluiten die van invloed kunnen zijn op het milieu in de partnerlanden; in gevauen waarin de concurrentie voorwaarden verstoord zullen wordea door de bepaling van vervuilingsnor men, enz.; in gevallen waarin nadelige invloed op het milieu in een partnerland waargenomen oi verwacht wora: door activiteiten die bron van grens overschrijdende vervuiling kunnen zijn. zijn In al deze gevallen kan een partner- land het initiatief nemen tot het ope nen van een consultatie. Directie: F. van de Velde, K. Scherphuis en W. F. de Pogter. Hoofdredacteur: G. A. de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren M. P Dielemon en C von der Moos. BUREAUS: Vlitjingen: Wolstraat 56-60. tel (01184) 15)44. Middelburg: Morkt 51, fel. (01180) 27651. Goes: Grole Morkt 2. tel. (01100) 16140. Temeuzen: Nieuwsfraat 22, tel. (01150) 4457. Hulst: Steenstroot 6, fel. (01140) 4058. In de avonduren ïi de centrole 'edoctie bezet van zondag t/m /rijdog vanaf 20-00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kan tooruren: Adverientie-afdeling: (01186) 1584. 's Zaterdags (01184) 15144 /on 9.00-11.30 uur. Redactie: (01184) 14799. Voor klochten bezorging op zo- •erdog: de plaatselijke kontoren /on 9.00-11.30 uur. Expeditie: (01183) 63533. Overl. adv. maandag- t/m vrij- dogavond von 2030 tot 22.00 uur (01184) 15144 Zon dogavond van 20.00 tot 22-00 uur. Abonnementsprijzen: Der kwartaal 37,75; franco per post f 42,per maand 12,75 'osse nummers ,50 (inclusief 4°/o btwl. 77 cent per mm; minimumprijs per advertentie f11,55; ingezon den mededelingen 2'/» z ta rief Brieven Dureou van dit blod 2,50 meer. Volledige tarieven met controct* orijzen op oonvroag. Alle advertentieprijzen exclusief btw. Giro: 35 93 00, Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3