Kees Bal: „Ik kom niet als knecht bij Merckx maar als mannetje voor finale Jan van Stee volgt Jan Janssen niet op als coördinator van profkoersen SLOT-FENIX LEIDEN NOG Drie koppels leiden in Rotterdamse zesdaagse HetSpaarpapier aan toonder van de NMB. Aan u de keuze! 'ROTTERDAMSE 6-DAAGSE GOED BETAALDE OVERDEKTE TRAINING' su NA DEPRESSIE BRUIST ZEEUWSE RENNER NU VAN ENTHOUSIASME Noorse dagbladen: eindelijk verlost van Schenk-complex Tafeltennissers uit Middelburg met auto over de kop in sloot Ljubojevic speelt Sosonko in twintig zetten van bord Voor overtreding op voetbalveld negen maanden gevangenisstraf Het Witte Paard schaakkampioen DINSDAG 27 JANUARI 1976 ROTTERDAM - Beroepswielrenner Kees Bal wacht komend sei zoen een voortgezette opleiding voor beroepswielrenners. De frêle Zeeuw zette vorig jaar tijdens de wereldkampioenschappen op de weg in het Belgische Yvoir zijn handtekening onder een contract met Molteni, de ploeg van de onbetwiste keizer van de wielersport Eddy Merckx. Voor Bal was die overeenkomst meer dan zomaar een arbeidscontract. Het betekende dat hij in ieder geval één jaar kon leren van de kampioen der kampioenen. „Eddy is nu bijna 31 jaar. Hij zal er over niet al te lange tijd waarschijn lijk toch wel mee stoppen. Ieder jaar dat ik van hem kan leren kan alleen maar positief zijn", stelt Kees Bal. Alleen al bij de gedachte aan het komende wielerseizoen bruist de 24-jarige cou reur van enthousiasme. Na Rini Wagtmans is hij de tweede Nederlander, die in de Molteni-formatie onder de vleugels van Merckx rijdt. De Zwarte van Tervuuren selecteert zijn knechten zelf en het is geen wonder dat renners het als een eer beschouwen voor Merckx te kunnen rijden. Bal beschouwt het dan ook als een summum vooreen jonge beroepsrenner. Daarom bereidt hij zich momenteel uit- zonderlijk serieus voorop het seizoen. In die voorbereiding past de zesda a gse van Rotterdam uitstekend. Terwjjl buiten de grote sneeuwvlokken neerdwarrelen merkt hij op: „De Zesdaagse is voor mij een goed betaalde overdekte training. Maar een echte Zesdaagse-renner hoef Ik niet te worden. Ik heb er deze winter vier gereden. Dat is genoeg; om elf of twaalf keer in die sfeer te zitten ligt me niet zo". Bewijzen Kees Bal heeft zichzelf en de wielerwe- reld iets te bewijzen. In 1974 toen hij aan zijn tweede profseizoen bezig was. ver- rastte hij vriend en vijand door in de Catalaanse week in een etappe vele mi nuten voorsprong te nemen. Hij won de etappewedstrijd weliswaar niet. maar hij demonstreerde zijn klasse later in het seizoen wel door onder meer de Ronde van Vlaanderen en de Tour de I'Aude op zijn naam te schrijven. Afge lopen seizoen was het echter stil rond de Zeeuw. Hij kon zijn prestaties van het jaar ervoor vooral door moeilijkheden op het privéterrein niet evenaren, laat staan verbeteren. Maar het tij is gekeerd en Kees Bal heeft zich voorgenomen om terug te komen. De depressie is overgedreven en hij wil met een schone lei beginnen. „Ik wil niet zeggen dat ik het peil van '74 ineens weer haal. Maar daar moet ik nu weer naar toe gaan werken", zegt hij. Hoewel het afgelopen seizoen voor hem sportief gezien weliswaar beneden de verwach ting is gebleven is hij er wel wijzer door geworden. „Je leert op zo'n moment hoe het wielerleven, hoe het hele leven is. In het begin toen er allemaal successen waren ging het iets te gemakkelijk. Je dacht dat iedereen het goed met je voor had, je vertrouwde iedereen. Maar je komt toch tot de ontdekking dat ze al- ROTTERDAM (ANP) - Het Neder landse koppel Slot/Fenix heeft op de vijfde dag van de amateurzesdaagse van Rotterdam de leiding behouden. Op de voorlaatste avond eindigde het duo Grootzwagers/Huveneers op de eerste plaats. De uitslag van de vijfde avond is: 1. Grootzwagers/Huveneers (Ned), op één ronde: 2. Burton/Young (GB/VS), 3. Slot/Fenix (Ned). 4. Jonckheere/Gas- tel (Bel). 5. Swensen/Refshammer (Den), 6. Jacobs/Maas (Ned), 7. Diet- schi/Baumgartner (Zwi), 8. Van der Leist/Goeyers (Ned), 9. Van der Lcy/De Wilde (Ned). 10. Ilegems/Sprangers (Bel), 11. Pronk/Ponsteen (Ned). 12. Van Wijk/Kipping (Ned), op twee ron den: 13. Ten Tije/De Vries (Ned), 14. Deusing/Aerts (Ned). De stand bij de amateurs na de vijfde dag is: 1. Slot/Venix (Ned) 12 pnt, 2.Ja cobs/Maas (Ned) 30 pnt. 3. Riet veld/Pronk (Ned) 37 pnt; op één ronde: 4. Swensen/Refshammer (Den) 18 pnt, 5. Jonckheere/Gastel (Bel) 19 pnt. 6. Burton/Young (Gb/VS) 24 pnt, 7. Diet- schi/Baumgartner (Zwi) 30 pnt, 8. Van der Ley/De Wilde (Ned) 41 pnt, 9. Ile gems/Sprangers (Bel) 42 pnt. 10. Van der Leist/Goeyers (Ned) 42 pnt; op twee ronden: 11. Grpptzwagers/Hu- veneers (Ned) 36 pnt, op zeven ronden: 12. Van Wijk/Kipping (Ned) 63 pnt; op tien ronden: 13. Deusing/Aerts (Ned) 65 pnt; op dertien ronden: 14. Ten Tije/De Vries (Ned) 66 pnt leen maar van je willen profiteren. Ik ben er nu zelf ook keihard tegenover gaan staan", stelt hij. De nieuwe formatie biedt voor hem bij zonder gunstige perspectieven. „Bij Mercier (zijn vorige werkgever) was al leen de Tour de France belangrijk. Daar haalden ze de meeste publiciteit mee Poulidor is nog zo populair dat ze niet veel andere renners meer nodig hadden Aan de klassiekers hechten ze niet zo veel waarde", vertelt Bal Merckx staat bekend als een „allesrij- der" Er wordt dit jaar alleen een keus gemaakt tussen de Giro d'Italia, waar de belangen van de Italiaanse sponsor het grootst zijn en de Tour de France Verder staan, weet Bal. alle klassieke wegwedstrijden op het programma. Bal heeft wedstrijden genoeg om zich te manifesteren. Maar hoe groot schat hij de kansen om ook werkelijk tot ont- plooiing te komen binnen de ploeg van Merckx? De Molteni-kopman eist im mers van zijn ploegleden een ijzeren dis cipline en de jaren bij Merckx worden in het peloton vaak schertsend als tropen jaren betiteld. Bal: „Ach, tropenjaren. Van Springel, Spru.vt en Huysmans zijn 34 en 35 jaar. Die rijden toch al zo lang voor Merckx. Maar die hebben wel alles opzij ge schoven. Die spelen zuiver de knecht. Ik kom niet specifiek als knecht in de ploeg, maar meer als een mannetje voor in de finale. Die miste Merckx erg vaak". Kansen om belangrijke overwinningen te boeken ziet Kees Bal echt wel. „Het is zo dat iedereen nog zijn koers afstemt op Merckx. Bruyère heeft de Omloop van Het Volk ook gewonnen omdat iedereen naar Merckx keek. Wanneer ik in een finale in een kopgroep zit met Merckx zijn er voor mij ook kansen genoeg". Kees Bal hecht geen geloof aan het ver haal dat wie eenmaal onder het juk van Eddy Merckx zit. nooit tot ontplooiing kan komen. De Belg tilde hem uit de massa en nam hem op in zijn ploeg. Voor Bal betekent dat de mentale injectie om zich zo serieus voor te bereiden op het nabije wielerseizoen. PETER DE JONGE Eddy Merckx vallen wel mee. ROTTERDAM - De wielerzesdaagse van Rotterdam beleeft vanavond (dinsdag) ongetwijfeld een uiterst spannende finale. Aanvankelijk had het Belgische duo Merckx-Sercu maandagavond een ronde voorsprong, maar gisteravond laat werden zij in gelopen door twee koppels: het Nederlands-Westduitse tweetal Pijnen-Haritz en het Nederlandse duo Duijndam-Karstens. OSLO - De Nobrse kranten heb ben maandag in jubelende ter men gewag gemaakt van de successen van de nationale schaatsploeg tijdens de strijd om het Europees kampioenschap. Opvallend was over het algemeen de ruimte, die het schaatsgebeu- ren op de voorpagina's kreeg toe gewezen. Arbeiderpladet. Verdens Gang en Dagbladet gingen zelfs zover dat er geen enkel ander wereld nieuws tot de frontpagina's werd toegelaten. Alleen het altijd wat bedachtzame Aftenposten deed het kalmer aan en signaleerde ook politieke ontwikkelingen in het Midden-Oosten. „Nu zijn we het Schenk-complex kwijt", juicht Arbeiderbladet in een rood kader gevatte zeven- kolomskop. En het blad gaat ver der: „Eindelijk. Eindelijk is de schaatssport - en dat geldt voor rijders en het publiek - van het Schenk-complex af. Op Bislet moest de fenomenale Nederlan der immers drie baanrecords af- Verdens Gang richt de blik op In nsbruck en schrijft: ..Noorwegen verkeert in een Olympische roes". Darbij worden dan ook de presta ties van Erik Haker (alpine ski) en Ivar Formo (Noordse nummers) betrokken, „De olympische win terspelen houden Noorwegen nu al in zijn greep. De resultaten van het weekeinde geven alle aanlei ding voor optimisme". Het blad zegt verder: „Stensen was de be ste, maar hij won niet Eén hon derdste seconde beter op de 500 meter en Stensen was kampioen geworden". „De Noorse schaatsers explo deerden", roept Dagbladet op de voorpagina uit. „Een nieuwe pe riode is aangebroken. De tijd van Ard Schenk is voorgoed voorbij". Het blad kwam tot de slotsom dat Stensjemmet uiteindelijk slechts 6,1995 centimeter op Stensen was voorgebleven. „De vier azen stonden allerminst voor joker", schrijft Aftenposten. „Dat waren nog eens twee gouden dagen voor de Noorse schaats sport. Optimisme voor Innsbruck is nu zeker niet overdreven" Leo Duijndam heeft zich maandaga vond van zijn beste zijde laten zien. Met Gerben Karstens triomfeerde hij in de koppelkoers over één uur. nadat hij uit vrijwel hopeloze positie in de laatste ronde tocm kans zag zijn wiel iets eerder over de eindstreep te druk ken dan Günter Haritz. Door de overwinning in de koppelkoers behouden Duijndam en Karstens de kans om evenals in 1975 de zesdaagse van Rotterdam te winnen. Op de voorlaatste avond van de suc cesvolle zesdaagse kwam Cees Bal fors ten val. De Zeeuw kreeg bij de af lossing met ploeggennoot Udo Hempel een lekke band en gleed onmiddellijk onderuit. Udo Hempel moest voorlo pig de strijd alleen voort zetten. Het staat vrijwel vast. dat er opnieuw een toeschouwersrecord wordt geves tigd. Tijdens de vijf avonden en een middag heeft de formule van wedstrijd leider Peter Post ruim 2.00Ó toeschou wers meer getrokken dan vorig jaar, toen 52.000 mensen een bezoek aan Ahoy brachten. Alleen de zondaga vond. kreeg minder wielerliefhebbers dan vorig jaar. Maandag om middernacht was de stand in de Rotterdamse zesdaagse: 1 Merckx/Sercu (Bel) 488 punten; 2. Pijnen/Haritz (Ned/Wdl) 469; 3. Duijn- dam/Karstens (Ned) 353: op een ronde 4. Schuiten/Schulze (Ned/Wdl) 391; 5. Maertens/Kemper (Bel/Wdl) 352; op drie ronden 6. Knetemann/Peffgen (Ned/Wdl) 76; op zeven ronden 7. Stam/Clarke (Ned/Aus) 145; 8. Ste vens/De Meyer (Bel) 101; op negen ronden 9 Van Linden/Gilmore (Bel/Aus) 171; op tien ronden 10 Hem- pel/Bal (Wdl/Ned) 128. op 18 ronden 11. Schutz/Hermann (Wdl/Lie) 141, op 32 ronden 12. De Bosscher/Breur (Bel/Ned) 148; op 44 ronden 13. Priem/De la Torre iNed/Ita> 46. ROTTERDAM - De vereniging van be roepswielrenners (WBW) heeft maan dagmiddag tijdens de algemene leden vergadering in het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy besloten dat organi satoren van criteriums voor professio nals voortaan in samenwerking met een coördinator van de Stichting Be vordering Beroepswielersport (SBB) het rennersveld moeten contracteren. Bovendien zegden de coureurs toe dat zij alleen vla diecoórdinatorcontracten met de organisatoren zullen afsluiten. Door deze uitspraak is het licht op groen gezet voor het bestuur van de WBW om de details van de coördina tiefunctie verder uit te werken met de SBB, waarin sponsors, organisatoren en WBW vertegenwoordigd zijn. De beslissing, die de vrijheid van hande len van de organisatoren voor een deel beperkt, viel na een uitvoerige discussie waarin de voor en tegens zorgvuldig werden afgewogen. Omdat het voorstel bij verschillende leden van de vereni ging van organisatoren van beroepswie lerwedstrijden (VOB) al niet in goede aarde was gevallen vroeg Nederlands en wereldkampioen wielrennen op de weg Hennie Kuiper zich af of men door deze beslissing geen organisatoren afschrikt. De coördinator moet namelijk betaald worden en wielercomites zien het dik wijls als een soort hobby om zelf ren ners aan te trekken. „Als het aantal wedstrijden hierdoor terug zal lopen is dat toch ook geen goede zaak", be toogde Kuiper. Aanleiding om de organisatoren te ver plichten met een coördinator te gaan werken vormt het feit dat er in Neder land een aantal wedstrijden is. waar meer buitenlanders dan Nederlandse coureurs aan de start komen. De WBW wil nu een vinger in de pap hebben bij het samenstellen van een rennersveld, om de werkgelegenheid van de Neder landse professionals veilig te stellen. Ex-Tour de France-winnaar en wereld kampioen Jan Janssen, die tot dit jaar optrad als coördinator (zonder dat or ganisatoren de plicht hadden van zijn diensten gebruik te maken), deed in dit verband het voorstel om te komen tot een quotering van buitenlandse renners in Nederlandse criteriums. Overigens nam de vergadering geen besluiten over details. Het is nog niet bekend wie Janssen als coördinator zal opvolgen. Jan Stee, voorzitter van de Zeeuwse Ren- en Tourclub Theo Middelkamp, die in overweging had genomen deze functie te gaan bekleden, deelde tijdens de vergadering van de WBW mee er defi nitief van af te zien. Tijdens de vergadering werd nog be kend gemaakt dat de organisatoren van de etappewedstrijd voor amateurs Olympia's Ronde door Nederland in de acht aankomstplaatsen prof wielerwedstrijden gaan houden. In zes plaatsen is het al zeker dat daar be roepsrenners zullen rijden, voor twee is er alleen een principiële toezegging. Gangmaker Bruno W'alrave en Jan van Stee werden gekozen in het bestuur van de WBW. ZWOLLE - Bij d<- zondag in Zwolle gehouden finales van de VlVO-jeugdachlkampen tafelten nis hebben in totaal acht Zeeuwse spelers zich weten te plaatsen voor de finales die op 15 februari a.x. in Culemborg zullen worden gehouden. Van de nog 21 overgebleven Zeeuwen bereikten overigens Andre Louwen. Koen de t ries en Feter Kersten de toernooiplaats niet. want op weg naar Zwolle slipte door de glad heid hun auto nabij Bergen op Zoom in een sloot en sloeg over de kop. Van de inzittenden was Andre Louwen er het ergste aan toe en hij moest dan ook met een hersenschudding in het zieken huis in Bergen op Zoom worden opgenomen. De overige inzitten den kwamen er met lichte ver wondingen af terwijl de auto zwaar werd beschadigd. Het vol ledige MZ-team was hiermede dus uitgeschakeld. Dick Jeras «Wilnot had bij de le jaarssenioren geen moeite zich voor de eindstrijd te plaatsen en in zijn tot 5 spelers gedecimeerde groep behaalde hij een 3e plaats. Bij de dames werden de drie MZ- speelsters Carla Nijeboer. Joke Roelse en Lilian Nijeboer. Joke uitgeschakeld en ook Jeanne de Waal 'Aloyt kwam niet ver genoeg bij de junioren met een vijfde plaats. Beter verging het Sterra Blanckaert die een derde plaats voor zich opeiste bij de aspiranten terwijl haar zusje Vivian het bij de pupillen nóg beter deed door on geslagen de zeven partijen af te sluiten waardoor zij fraaie eerste werd. In de andere pupillengroep verraste Ingrid van Osselaar <MZ> door alleen van José Timmermans te verliezen. Zij werd dus uitste kend tweede. Ook Ankie Kersten bleef bij de welpen ongeslagen en zij plaatste zich daardoor voor de finale. Cary Francke (Laurenst redde het niet in haar groep want zij moest genoegen nemen met een vierde plaats uit zes speel sters. Bij de jongens aspiranten sneuvelde Wim Wegman <MZ> eveneens Hij behaalde slechts een zesde plaats in het sterke deelne mersveld en bij de pupillen wer den Frank Bilius 'Wilnni, Peter van Iren en Peter Slagter (MZ) eveneens geelimineerd. Wél voeg den William du Fossé (Wilno) via een le plaats en Henk Jan Bom- hof. die vierde werd. zich bij de laatste acht. De achtste finalist werd Remco van Gilst die bij de welpen uit vijf partijen slechts tweemaal won. hetgeen tóch ach teraf voldoende bleek voor het eindtoernooi, want hy werd nu derde. WIJK AAN ZEI. (ANP) - De negende ronde van het Hoogoventoernooi, die maandag werd gexpeeld. was er weer een vol sensatie. Toch is men er in Wijk aan Zee van overtuigd dat het er donderdag in de laatste ronde pas echt op zal aankomen. De laaLste dag staat namelijk dr confrontatie Ljubo jevic - Tal op het programma en dat i* ongetwijfeld de topper. Dan zal ook blijken of er inderdaad een schaker is die Ljubojevic in dit Hoogoventoer nooi kan stoppen. Wat de Joejoxlavier maandag weer deed - hij speelde So sonko in twintig zetten van het bord - getuigde weer van klasse. (Joe) - Sosonko (Ned. 1-0. A (Swe) - Langeweg (Ned) 0 1. iIJsl) Kurajica (Joe) 0.5-0.6. (VSi - Ree (Ned) 0-1 Stand na negen ronden; 1 Ljubojevic 6.5 punten. 2-4 1 Tal. OU- - - - g 4.5. 7-10 Andci ■wne 4. II Dvo 2 Boehm (Ned) 0-1. Fa- Tal-Boehm Wies van Houte derde HAMME - Wies van Houte van RKHAV is zondag in het Belgische Hamme als derde geëindigd in een zeer sterk bezette veldloop over 10 km. Winnaar werd de Belgische atleet Francois Wouters, voor zijn landgenoot P. Callebout. Als vierde eindigde Hugo van Duysse van de AC Waasland Het verloop van de partij Tal-Boehm luidt: Wit: M. Tal (Sowjet-UNie) Zwart: H. Boehm (Nederland) 1 e2-e4 pg8-f6 2 pbl-c3 d7-d5»3 e4-e5 d5-d4 4 pc3-e2 pf6-g4 5 J2-f4 pb8-c6 6 pgl-f3 n-f6 7 h2-h3 pg4-h6 8 c2-c3 f6xe5 9 f4xe5 d4-d3 10 pe2-d4 dd4-d5 11 lflxd3 pcöxeS 12 ld3^2 Ic8-d7 13 0-0 pe5-g6 14 ddl-b3 dd5xb3 15 a2xb3 e7-e5 16 pd4-b5 U8-c5' 17 d2-d4 Ic5-b6 18 kgl-h2 e5xd4 19 pf3xd4 ph6-f7 20 Ie2-c4 0-0 21 pd4-e6 Id7xe6 22 Ic4xe6 ta8-e8 23 Ie6-d5 a7 a6 24 pb5-d4 Ib6xd4 25 c3xd4 c7-c6 26 Id5-c4 b7-b5 27 Ic4-d3 te8-a8 28 Id3-f5 tf8-d8 29 If5-c6 pg6-hS 30 lel-f4 td8xd4 31 tal-cl 32 If4-c7 kg8-g7 33 lclxc6 ta8-e8 34 tc6xa6 to8-e7 35 Ic7-a5 b5-b4 36 Ie6-c4 Ie7-b7 37 taS-b6 Ib7xb6 38 Ia5xb6 td4-d7 39 Ib6-c5 Zwart geeft het op. Uitslagen De uitslagen van de partijen voor de negende ronde luiden: WENEN - Wilhelm Sauer. de 35- jarige doelman van de amateur voetbalclub Erdberg uit Wenen, is veroordeeld tot een gevangenis straf van negen maanden door de rechtbank van de Oostenrijkse hoofdstad. In de competitiewed strijd voor de vierde klasse tegen Gross Enzersdorf heeft Sauer de 28-jarige middenvoor Peter Kal- tenbrunner van de tegenpartij by een poging een doelpunt te voor komen in de hals getrapt. Kalten- brunner heeft vier weken last ge had van verlammingsverschijnse len. Het ongeluk gebeurde na een strafschop, die Sauer in eerste in stantie stopte. Toen Kaltenbrun- ner opnieuw wilde inschieten werd hij ten val gebracht door Sauer en in de hals getrapt. Voorts moet de doelman aan Kaltenbrunner een smartegeld van 15.000 schilling (ongeveer 2000 guiden) betalen. Nlkolac (Joe) Ligtennk i rago (Hon) Hartoch (Ned) 0.5-0.6. Bvl- tln (Engi Kusmr <Isr) 1-0. Marcus iNcd) - Westeerlnen (FSni 1-0. Bocrsma iNedi Swnctan «Arg) afg.. U'hmann iW -Did. ChnsUanswn (VS) 1-0 Afg partij achtste ronde Westertnen (Fin) - Bcllin lEng» weer afg. Stand na negen ronden. 1 Bellin 7 en 1 afg2-3 Nlkolac. Dgie- rink 6.5. 4-5 Farago. Christiansscn 5.5. 6 Lehmann 5. 7 Weslerinen 4.5 en 1 afg-. 8 Hartoch 4.5. 9 Szmetan 3 en 1 afg. 10-11 Kusmr. Marcus 1.5. 12 Boersma 1 en 1 afg VLISSINGEN - Het Witte Paard uit Sas van Gent is door een monster- overwinning op Temeuzen 1 kampioen van de eerste klas Zuid van de Zeeuwse Schaakbond geworden. Ter- neuzen leed een 8-0 nederlaag en het meespelen van de dne gebroeders Van de Wynkele uit Belgie bij Het Witte Paard is daaraan natuurlijk niet vreemd Niettemin hebben ook de au tochtone spelers van de Sas.se club flink uitgehaald. Adrie den Hamer ver sloeg aan het eerste bord de nog altijd gevreesde Cohen en Helmut Cardon versloeg Van Kampen aan bord acht. In elk geval heeft de vereniging van Walter Cardon de eerste stap gezet op de lange weg naar een plaatsje in de KNSB-competitie. Eerst zal daartoe het kampioenschap van Zeeland moe ten worden binnengehaald en daarna is de promotiecompetitie niet direct een peuleschilletje. Maar met een ploeg zoals die nu achter de borden kwam hebben de Zeeuws-Vlamingen goede kansen. De uitslag van de wed strijd Het Witte Paard I-Temeuzen I 8-0.A den Hanvr-K Cohen 1-0: 2. A. Dubbeldam-J Rabe 1-0; 3 R. van de Wynkele-C Provoost 1-0: 4 K Nieuwelink-H Provoost 1-0; 5. E van de Wynkele-A. Beishuizen l-O; 6. H. van de Wynkele-J Dees 1-0; 7.1. Luteyn-P de Ruyler l-O; 3 H. Cardon-J van Kampen 1-0. Gist era vond laat werd bekend met welk tiental Het Witte Paard om het kampioenschap van Zeeland moet strijden. Goes II haalde namelijk de titel van de groep Noord van de Zeeuwse schaakbond binnen. Om half twaalf hadden de Goese reserves in de strijd tegen Middelburg al 5.5 punt verzameld en daarmee was het kampioenschap een feiL Goes II is dit seizoen verrassend sterk gebleken, hetgeen ook geïllustreerd wordt door het feit, dat dit tweede tiental de noordelijke titel al binnen heeft met de wedstrijd tegen VHssingen nog voor de boeg. (ADVERTENTIE) Spaarwinstbiljet Qrt/ met vaste looptijd. JkMt. Rente tot O/U Het Spaarwinstbiljet is een spaarvorm, speciaal voor hen die van tevoren weten hoe lang ze hun geld kunnen vastzetten. Dat kan kort zijn, dat kan lang zijn. Twee jaar vast met een rente van 6%of zes jaar vast met een rente van 8% -Berekend op basis van rente- op rente. De vier mogelijkheden in de tabel laten u precies zien wat u betaalt en hoeveel u straks ontvangt. U bepaalt uw eigen winst. Premie Spaar Biljet hft met variabele looptijd. Rente tot De flexibele tussenvorm. Vindt u een vaste looptijd van 2 jaar wat te kort en 6 jaar te lang dan ishetPremieSpaarBiljeteen winstgevend alternatief. Premie Spaar Biljetten kunnen namelijk na twee jaar elk jaar worden uitbe- taalcLU ontvangt dan bij uitbetaling boven de jaarlijkse basisrente van 6% rente op rente, een progressief oplopende premie. De tabel geeft de mogelijkheden op een rijtje. u Stort spaartermijn rente u ontvangt f 890,- f4.449,98 f 630,17 f 3-150.85 2 jaar 2 jaar 6 jaar 6 jaar 6% 6% 8% 8% f I.OOO,- f 5.000,- f 1.000,- f 5.000,- spaar- termiin hoofdsom 6% basisrente premie waardoar u ontvangt totaal* rente 2 jaar f 1.123,60 f 1.123,60 6 3 laar f 1.191,02 1 15.- f 1.206,02 67a% 4 jaar f 1.262,48 f 50,- f 1.312,48 7 5 jaar f 1.338,23 ^95.- f 1-433,23 77a% Geeft loon naar sparen. De percentages vennddondcrjitotaal rente" zijn afgerond en berekend op basis van rente op rente. Er zijn ook Premie Spaar Biljetten van f 5.000,-.Behalve 6% basisrente krijgt u een premie tot max. f475,-na 5 jaar. Het NMB Spaarpapier aan toonder is ook voor niet-kiiënten onmiddellijk aan de balie verkrijgbaar. Vraag folder en inlichtingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11