10, 14, sirs?' Souburgse damclub veilig door overwinning op DOS Motorcrosscircuit in Axel verbeterd: meer spektakel maar ook meer veiligheid Ritmeester Wilde Havana: het verschil zit 'm in de prijs 28° Standen microkorfbal Bridge voor damesparen 10 DINSDAG 27 JANUARI 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT sport Wielerwedstrijd tussen PARIJS 1ANP1 - De wielerwedstrijd New York - Washington, die van 16 t/m 18 mei ter gelegenheid van het 200- jarig bestaan van de Verenigde Staten zou worden gehouden, gaat definitief niet door. De wedstrijd is afgelast in verband met moeilijkheden met het materiaal. Door het wegvallen van de wedstrijd New York - Washington zijn de data voor de ronde van Spanje gewijzigd. Oorspronkelijk zou de Vuelta' van 24 april tot 12 mei worden gehouden De ronde van Spanje zal nu op 27 april be ginnen en oo 16 mei eindigen. VLISSINGEN - Het belangrijke treffen in de hoofdklas tussen D.O.S. en Sou burg eindigde in een zege van 8-12 voor de bezoekers. Door deze uitslag kon de Souburgse damclub zich veilig stellen met vier weilslrijdpunten ge lijk met liet Bergen op Zoomsc D.O.S. Opmerkelijk was de hoge score van de laatste vijf borden van Souburg 8 punten uit vijf partijen, terwijl lijst aanvoerder Allaarl verstek moest la- DKV HSV Olympiaan Bolnes KNS De Regenboog Zuidwesters 3A: NIO Seolto Val to Snel Stormvogels Tempo Nieuwerkerk 3D: Vitesse Animo Fiks Oranje Wit All Ready Avanti Ventura Sp. Res. 2B: PKC III 5-10 GKV II 6- 8 Quick II 5- 6 Ons Elbern. IV 6- 6 Swift II 6- 4 Fides Pacta IV 6- 0 twee punten in mindering Res. 2C: Die Haghe III 6-10 Deetos IV 6- 7 TJoba II 6- 7 KNS II 5- 6 Vriendensch III 6- 3 Trekvogels III 7- 3 IA: Animo II TJoba III Ondol Togo I Swift in Atlas I 2A: BKCI Animo III Luctor I Zuidwesters II Swift IV Ondo II 6-12 6- 7 6- 6 6- 6 6- 5 6- 0 Blauw W I TJoba IV Olympia I Togo II AU Ready II TOPI 3A: Stormv II Volhard. I Luctor II Blauw W II Zuidwest. III Tjoba V 3B: Seolto II Togo III Animo IV Zaamslag I Swift V Volharding II 3C: NOADI AU Ready in Brouwersh. I DFS Dosko 4A: BKCII Atlas II Seolto III Zaamslag II Luctor III 4B: JUN.2C: f 3 AU Ready JEf 5" 3 NOAD J Olympia J 5- 9 SVOWK J 5- 7 Brouwersh. J gaan. In hun laatste wedstrijd en de reserves van Goes niet op gewassen tegen 's-Gravcnpolder 5-15 zodat de Goesenaren als laatste zijn geèindigd met drie punten. Overeenkomstig de besluiten genomen in de voorjaarsvergadering van de Zeeuwse Dambond zou er voor het eerst in deze competitie een automati sche promotie-degradatieregeling w-den toegepast. Echter om de hoofdklas weer op sterkte te brengen wegens deelname van Goes I en Lam- merenburg I in de regionale wedstrij den zou bij handhaving van deze tien tallen ook de rodelantaarndrager niet degraderen omdat Middelburg I als kampioen ook verdwijnt uit de Zeeuwse competitie Een meevaller voor Goes II dat hierdoor niet automa tisch degradeert In beide groepen van de le klas geen wijzigingen aan de kop. Tholen blijft leider door haar zege 12-8 op Flip- iand. terwijl Viisslngen ondanks hun puntten verdeling 10-10 tegen de Middel burgse reserves met ruime voorsprong aan de kop sLaan De gedetaileerde uit slagen waren als volgt: D.O.S.-Souburg 8-12: 1. H. Verdoolaege-A. de Pagter 2-0; 2. J Gajadhar-J. v. Eenennaam 2-0; 3. E. Verdoolaege-L. v. Boelen 1-1; 4. J. v. Beeck-P. FiUus 1-1; 5 H. Brouwer-M. Bronke 0-2; 6. F Kieviet-J, Brasser 1-1; 7. P. Dalsum-F v. Dlxhoorn 0-2; 8 C. Suurland-P. v. Splunter 1-1; 9 A. v. d. Mark-F v. Eekhout 0-2: 10. H. Wagenaar-K Kaljouw 0-2. Goes U-'s-Gravenpolder I 5-15: C v. Biemen-Iz. Op 't Hof 1-1; 2. M. v. Riet-A. Krijger 0-2; 3. J. Schot-L. Adriaanse 1-1; 4 W. Krijger-A. Zegers 0-2; 5. C J. HoUesteUe-H. A. v. d. vrie 0-2; 6. C. W v Damme-K. J. de Koever 1-1; 7. J. Knekaard-J. K. Versluis 1-1; 8. M. Poulisse-C. Schrijver 0-2; 9. A. Mijnsbergen-M. P. Versluis 0-2; 10 O. Scherp-P. Geelhoed 1-1. Tholen-St.-Philipsiand 12-8: 1. P. Nieuwenhuyzen-J. Joppe 0-2; 2. C. Droogers-J v d. Velde 0-2; 3. P. v. d. Velde-L. v. d. Velde 2-0; 4. J. A v. Akkeren-L. 't Hove 2-0; 5. A. Lindenberg-J, den Braber 1-1; fi. I. Lindh'out-J. Suurland 1-1; 7. S. Schot-P Reyngoudt 1-1; 8. J. de Rijke-M. Fonteyne 1-1; 9 A. v Akkeren-A. Verwijs sr. 2-0; 10. W A Boogerd-J. Noordhock 2 0. Middelburg U-Vlissingen 10-10: 1 N. C. v Eenennaam E. A. Schultema 1-1; 2. P. de RuylerM v Dijk 1-1. 3. P. Coppoolse-W. Lere 2-0. 4. D. Kasse-J. L Grim 0-2; 5. A. Cornellsse-J. C. Nijssen 1-1; 6. J. Boon sr.-J. A Veenstra 1-1:7 J. Kool-D. Valkier 0-2; 8, U Wiel.sma-L. Goedbloed 2-0; 9. en 10. dis pensatie en dus remise Sl.-Laurens II-Surinainc 15-5: 1 J Slpma-J. P Gram 0-2; 2 P. v. Keulen-Chautle 2-0; 3. L. Kesteloo-Lee-A-Fong 2-0; 4 I. Walraven- Badloo 2-0; 5. J. Moens-Saleh 2-0; 6. W. de Kroo-Soerdjpal 1-1; 7. T Alewijnse-Baboelat 0-2; 8. J Janse-Nirmai 2-0; 9. P Lampert- Mahabalie 2-0; 10. J. Sturm-Bonoo 2-0. B.D.V.-St.-Pbilipsland 6-14: 1. R. A. Dusebout-J Joppe 1-1; 2. J. v. Zlelst-J. v. d. Velde 0-2; 3. J de Jongh-A. Verwijs 2-0; 4. Drs J. Hoornweg-J. den Braber 1-1; 5. J v. Tongeren-L. v d. Velde 0-2: 6 C Dljkwel-L. ten Hove 0-2. 7. W. Munsters-M Fonteyne 0-2; 8. C v Tongeren-J Suurland 0-2; 9 en 10 remise wegens dispensatie. 's-Gravenpolder III-Middelburg II: 11-9: J J Ganseman-P. de Ruyter 2-0; 2. N Tramper-P Lodder 0-2; 3. P. Versluls-n.o.g. 2-0; 4 C. v. Llere-P. Coppoolse 1-1; 5. A. Blankenburgh-J. Kooi 2-0. 6. D. Wlskerke-A. Baayens 0-2; 7. M. v. d. Plasse-J Boon 0-2: 8. J. v, d Does-U. Wietsma 0-2; 9. J, Gulljam- n.o.g, 2-0; 10. J. de Wolf-n.o.g. 2-0. De uitslagen van de partijen om de persoon lijke titel waren als volgt in de Hoofdklas: Noordljk-Veerhoek 0-2; Heydra-Goethart 0-2; Zegers-Wiskerke 2-0; Nieuwenhuyzen- Dusebout 1-1. De Wild-Kammemaat 0-2; IBlom-Scbunselaar 1-1 en in de le klas: Koppejan-Provoost 1-1; WiUemse-M. P. Ver sluis 1-1. Schrijver-v. Horssen 1-1; Houmes- Hollestelle 1-1; Blankenburgh-J. K. Versluis 0-2 en v Soelen-Groenenberg 0-2. Japan zal, indien het daartoe wordt gevraagd, de plaats innemen van China bij het olympisch basketbal- toernooi voor heren. China, dat geen lid is van het internationaal olympisch comité, had zich met zijn basketbal team voor de spelen geplaatst door het ZAziatïsch kampioenschap in Bang kok in november 1975 te winnen. Ja pan werd in dit toernooi tweede. van de zijde van de bonden nog geen grote wedstrijd toegewezen gerkegen. De enige kans die er nog is, is een wed strijd in het kader van een Grand. Prix, een nieuwe formule die dit jaar in de amateurregionen zijn intrede zal doen. Voorzitter Hamelink; ..Na ai die wedstrijden die we vorig jaar hebben gehad zijn we het aan ons publiek wel verplicht om dit jaar met iets groots te komen. Zeker ook als je in aanmerking neemt dat Harry Goossens hier elk jaar de grote mannen uit de profregio- nen naar toe weet te halen." Maar de Axelse leden geven de moed op een grote wedstrijd nog niet op en blijven hopen, en terecht want een dergelijk terrein van een club met zulke actieve leden verdient een grote wedstrijd. Medewerking Zeer tevreden zijn de Axelse leden over de medewerking die men de medewer king die men van de diverse instanties ontving. Zo kreeg men een goede fi nanciële steun van de gemeente Axel en ook Harry Goossens. de man die met enkele medewerkers ieder jaar er weer in slaagt om coureurs als Sig- mans. De Coster en Wolsink naar Axel te halen, deed een forse duit in het zak je. om de financiële problemen die een dergelijke vernieuwing van een cross- terrein met zich meebrengt wat te ver nemen. Evenals vroeger zal het Axelse terrein weer open staan om te trainen. Maar er zal dan wel altijd toezicht van het bestuur zijn. Over deze trainin gen wilde voorzitter Hamelink nog een misverstand uit de wereld helpen: „Er is ons reeds verschillende malen verweten dat leden van andere ver enigingen niet op het terrein zouden mogen trainen. Vooral van mensen uit Vlissingen is deze klacht nogal eens gehoord. Dat is pure nonsens. Ons ter rein staat voor alle crossers open, maar crossers die geen lid van de ver eniging zijn moeten voor die trainin gen betalen, omdat het geld dat onze leden betalen ook in het terrein wordt gestoken en wij vinden dat dan ook anderen die van het terrein gebruik maken, moeten bijdragen in de kosten die hel onderhoud en verbetering met zich meebrengen." Renners Ook de meningen van de renners die reeds op het circuit hebben getraind zijn zeer positief. Jan Verhage (nieuwe ling 250 cc): „Het terrein is zeker ver beterd en mooier geworden, vooral ook voor het publiek. Alleen ben ik wel een beetje bang, dat, als het geregend heeft er wel eens een crosser inde sloot aan de voet van de afdalingen zal belan den. Maar het is een pracht terrein ge worden." De renners juichen het ook van harte toe dat er in het vervolg ook op zondag gereden zal mogen worden, een feit dat zeker de publieke belang stelling ten goede zal komen. En publiek verwacht men, want dat de motorsport zich nog steeds in een Mora/Swift tegen H G Kopenhagen ZURICH (DPA) - Mora Swift Roer mond speelt in de kwartfinales van het toernooi om de Europacup zaal handbal voor landskampioenen (da mes) tegen HG Kopenhagen. De Limburgse dames lootten zaterdag in Zürich eerst een thuiswedstrijd, die tussen 6 en 12 februari moet worden ge speeld. De retumwedstrijd vindt tussen 20 en 26 februari plaats. Sam Hamelink: we loïllen een grote wed strijd vóór ons publiek. stijgende belangstelling mag verheu gen blijkt wel uit het feit dat deze tak van sport in België reeds de derde plaats op de ranglijst inneemt met een toeschouwersgemiddelde van boven dc tienduizend per wedstrijd, terwijl deze norm ook voor Nederland geldt. Ook het aantal clubs en aantal wedstrijden stijgt nog MIDDELBURG - In de vijfde ronde van de districts-parencompetitie bridge voor dames in Zeeland Zuid, hebben in de hoofdklas de dames Maat-Voorhans de tweede plaats weer 'overgenomen van de dames Bakker- Hamelink. Ondanks een minder goede :>core van 46,76 klommen de dames Aronson-Vroome van de negende naar de zevende plaats. De mogelijkheid •om buiten de degradatiezone te blij ven is voor deze dames zeer reëel. In de eerste klas konden de dames :Risseeuw-de Dreu het niet waarma ken. Met een score van 43,45% ver speelden zij twee plaatsen op de rang lijst. Met hun vierde plaats zullen zij de laatste wedstrijd zeer hoge ogen nnoeten gooien om nog voor promotie naar de hoofdklas in aanmerking te komen. In de tweede klas hebben de dames Mast-Sandrini hun naaste con currenten, de dames Barendrecht- i Dieleman naar de derde plaats verwe zen. Uitslag hoofdklas: 1 dames Biesbroeck-v. d. Dries 128: 2 Maat- Voorhans 121; 3 Touw-Nijenhuis 116: 4 Hamelink-Wijne 112; 5 Kint-de Zeeuw 111; 6 Risseeuw-Risseeuw 110; 7 Bakker-Hamelink 107; 8 Aronson- Vroome 101; 9 Willemstein-de Jong 90; 10 Drenth-Ouweneel 84 pnt. Eerste klas: 1 en 2 dms Jurriens-v. Fraassen en v. d. Linde-de Bruijn 92; 3 De Bruijne-Verschelling 90. 4 Snoodijk-Simpelaar 89; 5 Stolte-v. Es- broeck 88; 6 Den Boer-Smulders 76; 7 Risseeuw-de Dreu 73; 8 De Kerf-v. d. Velde 72 pnt. Tweede klas: 1 dms Visser-Luteijn 75; 2 Mast-Sandrini 71; 3 Hendriks-Bos 67; 4 BarendrechtrDieleman 66; 5 Poissonnier-Le Grand 64; 6 De Klerk- de Vuijst 62; 7 IJsebaert-de Smidt 54; 8 Gruson-Hamelink 45 pnt. Stand na 5 ronden in procenten. Hoofdklas: 1 dames Biesbroeck-v. d. Dries 286,58; 2 Maat-Voorhans 281,96: 3 Bakker-Hamelink 275,92; 4 Risseeuw- Risseeuw 251,85. 5 Kint-de Zeeuw 251,39; 6 Hamelink-Wijne 247,22; 7 Aronson-Vroome 231.48; 8 Willemstein-de Jong 228.71. 9 Drenth-Ouweneel 225,92; 10 Touw- Nijenhuis 218,98 vs. Eerste klas: 1 dms De Bruijne- Verschelling 2-79,16; 2 Snoodijk- Simpelaar 263.09; 3 Jurriens-v. Fraas sen 260,12; 4 Risseeuw-de Dreu 254,17; 5 v. d. Linde-de Bruijn 247,02; 6 Den Boer-Smulders 243,45; 7 Stolte-v. Es- broeck 238.10; 8 De Kerf-v. d. Velde 214,89. Tweede klas: 1 dms Klerk-de Vuijst 289.29; 2 Mast-Sandrini 277,94; 3 Barendrecht-Dieleman 276,19; 4 Visser-Luteijn 275,20; 5 Poissonnier-Le Grand 265,87, 6 Gruson-Hamelink 200,98; 7 Hendriks-Bos 220,82; 8 IJsebaert-de Smidt 143,65 vs. De zesde en laatste ronde wordt ge speeld op maandag 2 februari 1976 te Temeuzen. GELUIDSHINDER VOORKOMEN DOOR 'GELUIDSWAL' AXEL - De korte winterpauze in de motorcross-sport is voor de leden van de motorclub Axel een periode van flink aanpakken geweest. Met man en macht is gewerkt aan een totale verandering van het crosscircuit in Axel. En deze inspanning is niet voor niets geweest. Het circuit, dat toch al doorging als één van de be ste en mooiste van Nederland, belooft nog meer spektakel en nog meer veiligheid voor pu bliek en renners. Eén van de verbeteringen die onmid dellijk in het oog spring, is de geluids wal. Aan de noordkant van het circuit, waar vroeger de spectacualire hellin gen en afdalingen waren te vinden, ligt nu een hoge aarden wal, die er voor moet zorgen dat het geluid van de crossmotoren voor de gemeente Axel zoveel mogelijk wordt gedempt, zodat geluidshinder wordt voorkomen, vooral nu er toestemming is om ook op zondagen te crossen. Voorzitter Hamelink over deze nieuwe voorziening: „Echt serieuze klachten over geluidsoverlast zijn er gelukkig nog nooit geweest, maar voorkomen is beter dan genezen, vandaar deze voor ziening." Een andere direct in het oog sprin gende verandering aan het terrein is de rijrichting. Vroeger werd er in hoofd zaak in noord-zuid richting gereden. De nieuwe rijrichting ligt nu meer oost-west. Met deze veranderde rijrich ting zijn ook de hellingen en aiaanngen aan de noordkant vervallen. Daar ligt nu de geluidswal. 'Klims' Maar de zogenaamde 'klims' zijn niet verdwenen. Aan de zuidwest kant van het circuit zijn drie zeer steile afdalin gen met evenzovele hellingen aange bracht. die voor de crossers nog moei lijker te nemen zullen zijn dan de vori ge. Dit bleek al tijdens een ttainïng van junioren die hier de hellingen tijdens een training hebben uitgeprobeerd, waren Dit bleek al tijdens een training van junioren op het nieuwe terrein. Hame link: „Van de junioren die hier de hel lingen tijdens een training hebben uit geprobeerd, waren er, die in de drie ronden die ze reden slechts éénmaal zonder moeilijkheden boven wisten te komen." Verder kenmerkt het nieuwe terrein zich door vele scherpe bochten en zul len er nog enkele springschansen in worden aangebracht. Veiligheid Maar niet alleen aan het spektakel heeft men in Axel gedacht Ook aan de veiligheid van renners en publiek is grote aandacht besteed. De start die meestal één van de gevaarlijkste pun ten is in de motorcross, omdat er soms met zo'n veertig deelnemers tegelijk wordt gestart, is met het oog op de veiligheid lang en breed gehouden. Zo kenmerkt het startterrein zich door een lengte vhn plus minus 115 meter en is over deze hele lengte veertig me ter breed. Verder is de start over de gehele lengte voorzien van een per manente houten afzetting, een afzet ting die men ook bij de hellingen en afdalingen terugvindt. Aan de accommodatie die men op vele terreinen node mist, omdat vele cir cuits slechts eenmaal per jaar worden gebruikt is in Axel ruime aandacht be steed. Een onderdeel hiervan is het nieuwe parkeerterrein dat aan zo'n duizend auto's plaats moet bieden. Achter de geluidsmuur, aan de kant van het cir cuit. is het rennerskwartier gesitueerd dat een oppervlakte heeft van 250 bij 35 meter en dat plaats biedt aan ruim 150 renners met auto's en andere be nodigdheden. Het pronkstuk van de accommodatie moet echter de vaste kantine worden, waaraan men nog druk aan het werk is. Deze kantine zal worden voorzien van water, waarvoor zo'n 800 meter waterleiding moest worden aange legd. „We hebben van de watermaat schappij Zuid-Nederland en van de Domeinen voor deze waterleiding een enorme medewerking gehad, waar voor we zeer erkentelijk zijn", aldus voorzitter Hamelink van de MC Axel. De aanleg van elektriciteit leverde een financieel struikelblok op voor de vereniging maar dit probeleem heeft men opgevangen door voor de elektri citeit gebruik te maken van een eigen generator. Verder komen in deze kan tine als alles rond is telefoon en toilet ten. Grote wens Toch hebben de leden van de MC Axel nog een grote wens en wel de organisa tie van een grote wedstrijd. De club kon vorig jaar openen met een aantal crossen op opeenvolgende wee keinden, die onder de naam 'Lentetro fee' een zeer succesvol verloop kenden. Door voorzitter Hamelink en zijn men sen is reeds alles geprobeerd om een grote wedstrijd bijvoorbeeld een wed strijd in het kader van het Europees kampioenschap, in Axel te mogen or ganiseren. Maar tot nu toe heeft men 50 STUKS VOOR NIEUW 10 STUKS Vergelijkt u de pnjs van de Ritmeester Wilde Havana - 28 ct per sigaar - eens met die van andere Wilde Havana's. Dan komt u al gauw tot een prijsverschil van ongeveer 5 ct per sigaar! Vergelijkt u dan ook de smaak en het aroma van de Ritmeester Wilde Havana met die van andere goede Wilden. Even goed? Dan moet het prijsverschil u toch tot nadenken stemmen. Het prijsverschil ontstaat al bij de tabaksinkoop Naast de gebruikelijke, grote hoeveelheden tabak die Ritmeester jaarlijks koopt! worden nu nog eens extra de tabakken gekocht voor de Wilden, Resultaat: zeer gunstige prijzen die tot uitdrukking komen in de eind- pnjzen van de Ritmeester Wilden. VOOR

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 10