Ministerie vindt opzet saneringsplan Yerseke te ruim voor subsidie Drastische aanpak van de wegenstructuur in en om Goes Onzekerheid rond plannen tweede serviceflat in Goes PvdA Domburg komt met een initiatief-voorstel voor verordening tweede woningen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 24 JANUARI 1976 maar nu moet alles zoveel mogelijk behouden worden". De delen van het saneringsgebied. waarmee het ministerie akkoord is gegaan, zijn het allerslechtst. De meeste woningen zijn ongeveer hon derd jaar oud en gebouwd in de tijd dat Yerseke door de opleving van de oesteroultuur als een tweede Klondike groeide en bloeide. Op het opruimen van de slechtste delen was het oor spronkelijke plan gebaseerd en zal ook een nieuw ontwerp-bestemiming- splan geënt moeten worden. ,JCijk. dat het ministerie niet zo veel voelt voor verbreding van de Wilheimina straat, daar valt, niet. zoveel van te zeggen. Want je kunt de bestaande panden in deze straat ook rehabilite ren. Maar als je het Bekhof, de Domi- nicusstraat en het Schuttershof niet. ücunt opruimen, dan valt de hele opzet, ivan je plan weg. Het ministerie wil dat. het kleinschalige karakter van het. gebied meer behouden blijft. Welnu, dan zullen we het in die richting moeten zoeken", aldus de heer Oude- iman. Aankopen De ruim twee miljoen gulden, dlej Reimerswaal van het rijk krijgt, is bestemd voor de aankoop van panden in liet saneringsgebied. Waar zich de mogelijkheid voordeed heeft de ge meente al panden aangekocht. Dat kan nu met de subsidie verrekend worden. In het gebied Havenstraat-Schelde- sferaat in Yerseke heeft de gemeente a1 ervaring kunnen opdoen met, de saneringen. „Vooral de menselijke as pecten hebben onze aandacht", vertelt de heer Oudeman. ..Ieder huisje brengt weer zijn eigen problemen met zich mee. We hebben er volledig be grip voor dat het voor de veelal oudere bewoners eer. he'.e gebeurtenis is als zo hur. huis moeten verkopen om het te laten slopen". GEKOPPELD AAN INTENTIEPLAN DORPSVERNIEUWING DOMBURG Do twcemansfractic van de PvdA in de Domburgse ge meenteraad heeft een initiatief-voor stel tot vststelling van een verord- ning tegen 'tweede woningen' in de gemeente ingediend. In luin toelich ting stellen de twee PvdA-raadsledcn (A. Don en A. Schuiling) dat dit voorstel uit de nood is geboren en dat zij liever hadden gezien dat het college van b. en w. hiermee was gekomen. „Wij gaan er van uit dat velen met ons van oordeel zijn, dat langer uitstel van het nemen van maatregelen, die alleen preventief al van belang kunnen zijn, niet verant woord is", zo schrijven zij in hun toelichting- De PvdA-fractie vraagt het voorstel op de agenda voor dc februa ri vergadering van de raad te zetten. Dat het uitblijven van maatregelen hoogst onverantwoordelijk is", illus treert de PvdA met enkele cijfers: in de kern Domburg steeg het aantal tweede woningen tussen 1966 en 1974 van 105 naar 165 en in de kern Oostkapelle van 11 naar 48. De PvdA- ers verwijzen in de motivering voor hun voorste] naar de onlangs door de raad behandelde recreatienota. waar in ai werd geconcludeerd dat de nade len van de aanwezigheid van tweede woningen (recreatie- of zomerwonin gen in de kernen zwaarder wegen can de voordelen en dat. maatregelen hiertegen rechtvaardig en noodzake lijk rijn. Rehabilitatie De PvdA ligt nu de gemeenteraad een ontwerp-verordening op het gebruik Familiebijeenkomst van plattelandsorganisaties ZIERIKZEE - Vrijdagavond 30 janua ri houden de christelijke platteland sorganisaties een familiebijeenkomst in het hervormd verenigingsgebouw te Zierikzee. De bijeenkomst begint om half acht 's avonds. Drs P. Bakman, voorritteT van de CBTB, houdt een inleiding. Hij spreekt onder meer over de boerin en de bedrijfsontwik keling. Ook geeft de heer Bakman enkele politieke achtergronden die be trekking hebben op het agrarisch be drijf. De heer J. Zuidhout uit Zierik zee verzorgt op de bijeenkomst de gezangen. Ook worden enkele sketches BRANDWEERKORPS COLIJNSPLAAT VIERDE 45-JARÏG BESTAAN COLIJNSPLAAT De vrijwillige brandweer van Colïjn.splaat vierde vrij dag het 45-jarig bestaan. Dat gebeurde in hotel 'De Patrijs' te Colijusplaal. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter, de heer W. de Pree. niet. name burgemeester P. J, Evers, en wet houder A. Welleman van Kortgene. die beiden met hun echtgenotes aanwezig waren. Na het openingswoord gebruikten de aanwezigen een gezamenlijke maaltijd. Tijdens de maaltijd werden de vrijwil lige brandweerlieden H. den Engels man en A. Fortuin gehuldigd in vel band met hun twintigjarige lidmaat schap van de brandweer, Verder nam men afscheid van de heer L. van Liere, die in verband met zijn leeftijd de vrij willige brandweer verlaat. De heer Van Liere werd toegesproken door burge meester Evers. Aan het eind van de feestelijke bijeenkomst overhandigde burgemeester Everwijn diploma's aan de leden M. Geelhoed. W. van Houwe- lingen en J. Lamse. Zij slaagden voorj net rijksdiploma hoofdbrandwacht,. 'UITSTEL IS HOOGST ONVERANTWOORDELIJK' AFDELING GOES VROUWENBOND CNV GOES Donderdagavond is In res^ taüranf De Opril'1 te Goes een plaatse lijke afdeling van de Vrouwenbond van' he.t,CNV opgericht. Nadat, da voorzitter van de christelijke bestu renbond, de heer A. Louws de bijeen komst had geopend, werden grond slag en doelstellingen door de bonds presidente. mevrouw Dijkstra, toege licht. Verder werd hel: bestuur gïnstal- leerd. Het bestuur ziet er als volgt uit: presidente mevrouw Van der Plasse uit Wolphaartsdiuk, penjring- meesteresse mevrouw Jille te Kruinin- gen. secretaresse mevrouw 'fc Hart, te (Goes en de leden mevrouw Joritsma ;te Goes en mevrouw Polderman ta Krabbendijke. De nieuwe vereniging dié eeh' duidelijke doelstelling heeft iop christelijk beginsel, heeft, thans 'vijftien leden. Nadat, nog wat, huishou delijke zaken geregeld waren, besloot de heer L. Loiis, secretaris van het ONV voor het vormingswerk Jn Zee land de bijeenkomst. Vlissings raadslid stelt vragen over reclamezuilen VLISSINGEN Maar aanleiding van een aantal nieuwe driekantige recla mezuilen die enige lijd geleden in Vlissingen rijn geplaatst geeft het raatlsid E. de Priester vragen aan het collége van b. en w van Vlissingen gesteld. De heer De Priester zou van het college graag weten hoeveel nieu we reclamezuilen er in de gemeente zijn geplaatst en voor hoeveel zuilen vergunning is afgegeven. Tevens infor meert het Pvd.A-raadslid naar de be weegredenen va.» het college om tot lipt verlen van de vergunning over te De heer De Priester: „Hebben burge meesters en wethouders bij het afge ven vaan de. vergunning overwogen wat de milieu-aspecten van het plaat sen van deze zuilen betékent De heer De Priester is van mening dat de zuilen, verkeersobstakels rijn en hijvraagt zich af waaruit do behoefte aanwezig is, en bij wie die behoefte was, om tot. verlening van de vergiuining over t.e gaan. Voorts wil de heer De Priester weten welk financieel voordeel de gemeente door hetplaatsen van de zuilen ge niet. De vragen van de heer De Priester komen aan de orde tijdens de raads vergadering van vrijdag 30 januari, aanvang 14.00 uur, in het gemeente huis. Op de agenda, van de raadsvergade ring staat het voorstel van het college tot versterking van de zeewering Vis sers- en Koopmanshaven- Zoa.is be kend wil het college kiezen voor het zogenaamde plan 7. Deze oplossing voonziet in een open Koopmans- en Vissershaven met een sluis ter plaatse ran de thans bestaande. Aan de orde komt ook de raam verordening voo? de vredesrampenregel ing, alsmede d» intentienota stadsvernieuwing. TOTAL-PLAN NIET MEER UITVOERBAAR STICHTINGSBESTUUR GAAT NIET AKKOORD MET HUIDIGE PLANNEN van gebouwen in cle bebouwde kom men van de gemeente Domburg voor, waarin het verbod is neergelegd om gebouwen te gebruiken, in gebruik te geven of te laten gebruiken als recrea tie- of vakantieverblijf. Daarbij wordt wel een ontheffingsmogelijkheid open gelaten. De PvdA wil aan het vaststel len van een dergelijke verordening enkele voorwaarden verbinden: b. en w- moeten op kaart aanwijzen welke gebieden onder de verordening vallen en er moeten interne richtlijnen wor den opgesteld waarbinnen het, verle- j nen van ontheffingen mogelijk zou I zijn. De raad moet tevens een uit spraak doen betreffende de aanwij zing van gebieden die voor rehabilita tie in aanmerking komen en de daar uit voortvloeiende financiële conse- I quenties aanvaarden door vaststelling I van een Intentieplan dorpsvernieu wing. Tenslotte moet. aldus de PvdA, het. concept-woningbouwprogramma definitief worden vastgesteld, waar mee een selectief uitgiftebeleid kan I worden gehanteerd. Het gaat er de PvdA vooral om dat het gebied dat van toepassing wordt verklaard voor de verordening tegen t.weede woningen, tevens voor rehabi- litatie in aanmerking komt, waartoe zij mogelijkheden riet via de tot nu l toe voornamelijk voor grotere binnen- 1 steden toegepaste "beschikking gelde lijke steun, rehabi li talie'. „Onze fractie is van oordeel dat met het zonder meer vaststellen van een gebruiksver- ordening in feite aan het beoogde doel wordt voorbijgegaan- Met het instellen van een verbod wordt name lijk enkel bereikt dat de woningen niet meer als tweede woningen ge bruikt zullen worden. Het permanent bewonen van deze woningen wordt daarmee echter nog niet bereikt. In feite ontstaat dan de situatie dat de woningen niet enkel 's-wïnters. maar ook in de zomer leegstaan- Dit heeft een om'.eefbaa.rheid van de kernen ge durende het. hele jaar tot gevolg, hetgeen niet de bedoeling is van onze voor tellen", aldus de toelichting. .De vaststeling van de verordening dient dan ook gekoppeld te worden aan maatregelen die het wonen in onze kernen stimuleren". Uitbreiding Een belangrijk voordeel vam een reha bilitatieplan mei; subsidieregeling Js volgens de PvdA-fractie dat daarmee het bouwrijp maken van nieuwe uit- i breidingsplannen veelal overbodig wordt, omdat, dan meer gebruik kan worden gemaakt van de bestaande woningvoorraad, en dus 'de door de raad bij diverse gelegenheden verfoei de nieuwbouwwijken niet meer nodig rijn". Een dergelijk beleid kan naar de mening van de PvdA worden geëf fectueerd door vaststelling van een woninghouwprogramima. In het eerste deel van hun toelichting gaat de PvdA-fractie vergelijkenden wijs in pp. de wel in andere gemeen- terf. gehanteerde beleidsinstrumenter tegen tweede woningen: het hanterei van voorschriften bij het vaststellen van bestemmingsplannen en het stel len van voorwaarden bij verkoop van gehouwen en bouwgrond door de ge meerite, om vervolgens te concluderen dat met. de voorgestelde verordening het beste het beoogde doel kan wor den bereikt. TELEURSTELLING" YERSEKE Het gemeentebestuur van Reimerswaal zal waarschijnlijk een nieuw bestemmingsplan moeten ontwerpen voor het saneringsgebied (lat begrensd wordt door Juliana- straat, Kaaistraat, Nooirdzandstraat, Kerkplein en Vferstraat in Yerseke. Staatssecretaris J. L. N. Schaefer van velksbiiisvesttng en ruimtelijke orde ning heeft de gemeente namelijk laten weten bezwaren te hebben tegen de te ruime opzet van de tweede fase van dit on hverp-bestemmlngsplanDie me ning van de staatssecretaris is voor de gemeente erg belangrijk, omdat de uitvooring van het plan staat of va.lt met de bereidheid van het rijk er subsidie voor uit te trekken. Begin deze week kreeg de gemeente Reimerswaal bericht van de staatsse cretaris dat hij ruim twee miljoen gulden beschikbaar wil stellen voor de uitvoering van het saneringsplan. Maar uit de kaart, die bij deze brief meegezonden werd bleek dat de subsi die betrekking heeft op zodanige ge deelten van het plan, dat het totaal plan niet meer uit te voeren is. In het ontwerp-bestemmingsplan was het de bedoeling dat het Bekhof, het Schut tershof en de Dominlousstraat (ook wel Lagerstraat genoemd) zouden ver dwijnen. De Wilhelm in astraat zou ver breed worden en de öhans doodlopen de Bmmasbraat zou worden doorge broken. Het terrein achter de hoek van de Noordzanddijk en de Kaai straat. waar onder meer niet meer gebruikte kolenloodsen staan, zou par keerterrein moeten worden. Het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening blijkt deze opeet echter te grootschalig te vinden. Daarom geldt de subsidie niet, voor de verbreding van de Wilheiminastraat en wordt het doorbreken, van de Em- mastraat. en het laten verdwijnen van het Schuttershof onmogelijk gemaakt doordat een aantal panden niet in de subsidie rijn opgenomen. Ook is slechts een deel van het. terrein achter de zuidelijke gevelrwand van de Kaai straat, op de kaart van het ministerie geel gekleurd ten tegeken dat de sub sidie daar voot geldt. Geen verrassing Voor wethouder H. Cornelisse is de mededeling van de staatssecretaris niet als een verrassing gekomen. „Be heib steeds de gesprekken met verte genwoordigers van het ministerie bij gewoond. En tijdens die gesprekken werd me al langzamerhand duidelijk dat er wat saneringen betreft een beleidsombuiging heeft plaatsgevon den. Als zodanig kwam de mededeling van de staatssecretaris dat hij met de volgende fasen van het plan meer moeite heeft voor mij niet als een teleurstelling". De heer Cornelisse en de heer J. Oudeman (chef algemene zaken van de Reimerswaalse gemeen tesecretarie) hebben er weinig hoop op dat met het oorspronkelijke ont- werp-bestemmingsplan verder gewerkt, zal kunnen worden. ,De hele zaak komt op losse schroeven te staan", vertelt de heerr Oudeman. „Het. er wel in dat. er een nieuw plan gemaakt, moet worden. En dat. gaat. dan toch weer een jaar of t-wee duren". Een wethouder Cornelisse voegt er nog aan toe: .Het. blijkt toch wel zeer moeilijk te rijn geworden om een beleid op lange termijn te voeren. Met. deze sanering waren we eigenlijk al vlak na. de herindeling herig. Toen ha.d iedereen het nog over kaalslag. WETHOUDER J. P. L1NDENBERGH „NIEMAND HAD DIT VERWACHT".... GOES De kans. dat de plannen voor de bouw van een tweede service flat voor bejaarden in Goes zullen doorgaan, is bijzonder klein gewor den. Het bestuur van 'De Schakel', dat de exploitatie van de nieuwe service flat op zicli zou nemen, heeft daar voorlopig vanaf gezien. Dat besluit is donderdag gevallen in een bestuurs vergadering van 'De Schakel'. Volgens het stichtingsbestuur is bet op basis van de plannen, zoals die momenteel op tafel liggen, niet mogelijk om te komen tot een gunstige exploitatie van de serviceflat. Er bestaan met name bedenkingen tegen de hoogte van de pensionprijzen. die zouden moeten worden berekend. Het plan gaat uit van een gebouw met honderdvwintig appartementen. Volgens voorzitter J. J. van Antwerpen van liet bestuur van De Schakel' moeten het er minstens honderdveer tig of honderd vijfibg worden, om de zaak financieel gezond te kunnen hou den. De heer Van Antwerpen meent, dat er nog wel mogelijkheden gevon den kunnen worden om tot een opos- sing van de problemen te komen. „Het is beslist nog niet definitief van de baan". Andere bestuursleden toon den zich vrijdag heel wat pessimisti scher. Zij verklaarden desgevraagd, dat de bouw van een tweede service flat bijzonder onzeker is geworden. Zoals bekend, zou de servieflat CDe Schakel 2') door het AKZO-pensioen- fonds worden gebouwd in het, plan Valekeslot II tussen de Louise de Colignylaan en de Parkweg. De kos ten van het. project ruim elf miljoen gulden. De plannen waren aisthans wat de gemeente betreft. al in een zeer vergevorderd stadium. De Goese gemeentraad. nam een afgelopen raadsvergadering een voorbereidings- besluit om de bouw mogelijk te ma ken. In de komende commissieverga^ deringen van de Goese gemeenteraad zouden de financiële aspecten (zoals garantieverlening) aan de. orde ko men. Gezien de recente ontwikkelin gen is dat punt, op het, allerlaatste moment van de agenda afgevoerd. Teleurgesteld Wethouder J. P. Lindenbergh van Goes was vrijdag bijzonder teleurge steld over de beslissing van het stich tingsbestuur. Hij was nog niet offi cieel op de hoogte gebracht van de motieven, die het bestuur ertoe heb ben bewogen om de huidige plannen te verwerpen. „Het is volslagen onver wacht gekomen. Niemand had dit. ver wacht. Ik ben driekwart jaar bij de onderhandelingen betrokken geweest. Ik heb al die tijd nooit enige twijfel bespeurd En nu plotseling dit... Onbe grijpelijk" Volgens de wethouder rijn de pension- prijzen. die op basis van de huidige plannen in rekening gebracht zouden moeten worden alleszins acceptalbel te noemen. Om. welke tarieven het gaat., wilde niemand vrijdag kwijt. Wel rij de heer Lindenbergh daarover.De gemiddelde man zou er terecht kun nen". Wethouder Linden'berg vertelde, dat als De Schakel',het, definitief laat afweten b. .et) w. pbgïngén"in hét werk zullen stellen öm een andere exploitant" vöbr dè' serviceflat' té vin den: Volgens de- wethouder bestaat er in Goes een dringende behoefte aan een dergelijke voorziening. Er is een wachtlijst van zo'n twee- tot driehon derd, mensen. Maandag zullen b. en w. in de collegevergadering bekijken wel ke stappen ondernomen moeten wor den. Een woordvoerder van het AKZO- pensioenfonds in Arnhem verklaarde vrijdagmiddag eveneens bijzonder ver rast te zijn. Ook -bij AKZO was men nog niet op de hoogte van het. stand; punt van het bestuur van De Scha kel'. Als het stichtingsbestuur zou be sluiten zich terug te trekken, ziet AKr ZO waarschijnlijk van het project af', zo verklaarde de woordvoerder. WERKZAAMHEDEN IN YERSEKSE HAVENS IN RAAD REIMERSWAAL YERSEKE De gemeenteraad van Reimerswaal krijgt dinsdagavond een- aanvullend voorstel te behandelen over werkzaamheden in de havens te Yerseke. In de vergadering, van de havencommissie onderlangs is geble ken dat er moeiljkhederi worden on dervonden bij hét onderbrengen van grotere vissersvaartuigenin de haven van Yerseke. Als oplossing voor dezemoeilijkheden is geadviseerd om de havenmond te verbreden en enkele ligplaatsen groter te maken. Om dat te realiseren is het nodig dat een aantal palen wordt verwijderd. da.t palen worden ver plaatst, dat de loopbrug wordt inge kort en dat de buitenste palen van de haveningang worden voorzien van éen stalen pijp. Verder moeten deze palen witgeschilderd worden en wor den voorzien van reflecterend materi aal- Tevens is geadviseerd om een paal, die voor de haveningang staat, te vervangen door een dukdalf, be- staande uit vier onderfang te verbin den vijftien meter lange palen. Ook zouden vijf palen bij de ingang van de jachthaven van een paalmuts moe ten- worden voorzien, De kosten van deze werkzaamheden worden begroot op in totaal 37.000 gulden, waarvan ongeveer drieduizend gulden betrek king heeft op de jachthaven, Automobilist onder invloed rijdt door na aanrijding VLISSINGEN De Vlissingse politie beeft vrijdagavond dc automobilist H. H. M. uit die stad aangehouden, die even na zes uur op de kruising Stenen Beer - Wilheiminastraat - Kleine Kerk straat onder invloed van alcohol een aanrijding had veroorzaakt en daarna was doorgereden. De automobilist C. van de B. uit Middelburg reed uit de richting Groe- newoud naar de kruising en stopte om de met hoge snelheid van rechts komende M. voorrang te verlenen. Deze hotste tegen de auto van Van de B. en reed direct daarna door. Omdat het kenteken was genoteerd, kon de politie M. later op de avond aanhou den. De uitslag va,n twee blaastesten was positief. De beide auto's liepen schade ap. KARWEI VAN ENKELE JAREN GOES Het wegennet in en om Goes ondergaat de komende jaren een aantal ingrijpende wijzigingen. De au tomobilist, die dagelijks van de wegen in Goes gebruik maakt, wordt daar mee nu al geconfronteerd: aan de Van der Spiegelstraat ontstaan vertra gingen door de eerste werkzaamheden aan de oostelijke stadstangent, die de Van der Spiegelstraat via de Zonne- hlnemstraat, de Oostsingel, de Anje lierstraat, de Kievitlaan en de Oude Singel moet verbinden met dc Ring baan-Oost. De oostelijke stadstangent zal een betere ontsluiting van de verschillende wijken én een ontlasting van het ver keer in de binnenstad mogelijk mar ken- Uit jaren geleden gehouden on derzoeken was komen vast te staan dat de verkeersintensiteit in de Goese binnenstad dusdanig was dat de eigen lijke functie van die binnenstad daar door niet meer tot uiting kwam. Met andere woorden: teveel verkeer in de binnenstad en daaraan moest iets ge daan worden. De aanleg van de ooste lijke binnenst&dstangent is een eerste belangrijke stap in de wijziging van. ric wegcnsl-i uciimi in Goes. Momen teel is het, aannemingsbedrijf Van Dijk-Petit uit Bergen op Zoorn bezig met de aanleg van het eerste gedeelte van die. tangent (zo'n 150 meter lang van de Van der Spiegelstraat tot. aan de Voorstad. Dat 'stukje' weg moet in maart gereed zijn. Direct, daarna komt het kruispunt 'Ockenburg' een knelpunt, in de Goese verkeerssituatie, aan de beurt. 'Ockenburg' wordt dan een oversteekplaats voor voetgangers en fietsers van of naar Goes-Zuid. Auto's behoren dan gebruik te gaan maken van de nieuwe aansluiting Van der Spiegelstraat-Voorstad, waar over igens verkeerslichten worden aange bracht. Na de aanpak van liet kruispunt bij 'Ockenburg', waarbij de veiligheid van het langzaam verkeer voorop staat, komt de verdere route van de ooste lijke binnenstadstangent aan de beurt. Vanaf de Voorstad worden dan een klein stukje Vogelzangsweg, de Zonne bloemstraat, de Oostsingel (een klein gedeelte), de Kievitlaan en de Oude Singel aangepast. Wethouder L, H. de Leeuw zegt erover: „We moeten ons wel goed realiseren welk karakter we die tangent moeten geven. Moet het een geasfalteerde snelweg worden of een verzamelweg met respeot voor de voetganger en de fietser. Delus, die de automobilist bij de Oostsingel moet nemen, kan een vertragingsfac- tor zijn Ik ben daar helemaal niet rouwig om". Bij de aanleg va.n de Stadstangent wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met. het bestaande groen- Wethouder De Leeuw: „Een goed voorbeeld daarvan is de manier waarop we de tangent langs de Oude Singel gaan aanleggen. Daar woidt bijvoorbeeld een unieke tuin gespaard", straat naar de Westwal. Op de West- Na de voltooiing van de oostelijke binnenstadstangent volgt een veel in grijpender karwei: de ombuiging van de hoofdtangent (Van der Spiegel straat) naar de Wulfaertstraat in de richting, van het station. De tangent gaat, voor het station langs, kruist de Frans den Hollanderlaan en gaat, dan in een rechte lijn via, de Piet Hein- straat naai- de Westwei. Op de West- wal volgt de aansluiting op de Middel burgsestraat, waar de 'oude' route in westelijke richting verder wordt ge volgd- Wethouder De Leeuw: „De be sprekingen met de busmaatschappijen zijn in een vergevorderd stadium. Uit eindelijk zal het busstation aan de Westwal verhuizen naar hel stations gebied, waar je dan een concentratie van het openhaar vervoer krijgt. De ruimte op de Westwal kan dan benut wonden ate vervangende parkeerruim te voor het. schuttershofgébied". Bijzonder belangrijk voor Goes is ook een ander project: de doortrekking van de Deltaweg naar rijksweg 8. Op die 'doortrekking' wil de gemeente Goes de Antony Fokkerstraat, aanslui ten en dat is een belangrijke impuls voor de industrievestigingen in De Poel'- Zodra definitief gestart is met de aanleg van de aansluiting Deltaweg rijksweg 8 krijgt Goes van rijkswa terstaat. toestemming de Oranjeweg (oostelijk van Goes) door te trekken tot, de Patijnweg. De Ringbaan-Oost, sluit aan op de Oranjeweg en vormt een ontsluiting van het, 'natte' indus- trieteiTein. noordelijk van Goes. Mo menteel moet het zware industriever- keer, komende van Ringbaan-Oost via de Oranjeweg een weg zoeken via de kern Kloetinge naar rijksweg 2-8. Wanneer de doortrekking van de Oranjeweg naar de Patijnweg een feit is. is Kloetinge van die overlast af. Over de Deltaweg en de doortrek king daarvan zegt wethouder De Leeuw: „B. en w. van Goes hebben al in december van het vorig jaar aan gedeputeerde staten laten weten in principe bereid te rijn om financieel bij te springen. Goes kan ruim een miljoen op tafel leggen". Overigens is de grondwerving voor de doortrek king van de Deltaweg al nagenoeg voltooid. Foto: Begin januari is begonnen met de aanleg van hel eerste deel van de oostelijke b i n nen stadstangent kosten ongeveer 45O0U0.'toto BINNENSTAD HERKRIJGT HAAR FUNCTIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 6