Palestijnen sterker uit Libanese strijd KISSINGER LICHTTE NAVO-MINISTERS IN Negerzanger Paul Robeson overleden „Groot tekort aan ziekenhuispersoneel" MANUSAMA BRENGT VERSLAG UIT AAN ZUIDMOLUKKERS VERVOLG KANTLIJN Italiaans blad publiceert namen Russische agenten Extra uitkering groeigemeenten ZATERDAG 24 JANUARI 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 „PLUSSEN EN MINNEN IN MOSKOU" (Van onze correspondent) BRUSSEL „Plussen en minnen", aldus karakteriseerde minis ter Kissinger de resultaten van zijn bezoek aan Moskou. Hij gaf dit oordeel op een persconferentie in het politieke hoofdkwartier van de NAVO, nadat hij eerst alle NAVO-ministers van buiten landse zaken die naar Brussel gekomen waren om hem aan te horen en onder wie slechts de Portugese en IJslandse bewinds lieden ontbraken, 50 minuten lang had ingelicht over zijn bespre kingen in de Sowjet-hoofdstad. „Minnen" slaat natuurlijk op de be sprekingen over het probleem Angola. Kissinger beperkte zich tot de verkla ring dat de houding van de Sowjet- Unie ten aanzien van Angola de ont spanning niet bevordert en dat hij dit de Sowjet-autoriteiten ook heeft mee gedeeld. Verder zei hij er niets over, de indruk versterkend dat hij niets bereikt heeft. Ook zijn collega's ble ken na afloop van het gesprek bijzon der zwijgzaam. Het duidelijkst was men nog in de omgeving van de Duitse minister Genscher: „Na Kissin ger gehoord te hebben, zijn onze zor gen bepaald niet verminderd". Minister Van der Stoel verklaarde achteraf dat Nederland tegen buitenlandse inmenging in welke vorm ook gekant blijft er. dat Den Haag in de huidige situatie niet van zins is de MPLA te erkennen. Hij bevestigde wat Kissinger op zijn pers conferentie ook verklaard had, name- Na gesprek met regering PEN HAAG Ir. Manusama, 'president' van de Vrije Zuid- molukse Republiek (RMS), brengt vandaag in Capelle aan de IJssel aan de Zuidmolukse gemeenschap verslag uit van zijn besprekingen met de rege ring-Den Uyl die vorige week zaterdag op het ministerie van schap de discussie kan worden begon nen over deze mogelijke vestiging. De eerst-aangewezen colleges waar deze discussie moet worden gehou den, zijn de staten van Zeeland en de raden van Vlissingen en Borsele. Gis teren zei gedeputeerde Kal and daa r over: „In maart aanstaande kan de raad van bestuur een definitieve be slissing nemen mede gelet op de be schouwingen in de vertegenwoordigen de organen". Tijdens de persconferen tie kwam vervolgens te dien 'aanzien een belangrijke vraag van procedure aan de orde: 'Gesteld dat zowel de Zeeuwse staten als de raden van Bor sele en Vlissingen in meerderheid de vestiging zouden afwijzen, gaat ze dan niet door?" De stemverhouding tussen het rijk, de provincie Zeeland en beide gemeenten is namelijk drie (rijk) - twee (Zeeland) - twee (Vlissingen en Borsele). Er kwam geen bevestigend antwoord: het werd kennelijk een theo retische kwestie geacht, temeer waar inmiddels de dagelijkse besturen van provincie en beide gemeenten met een voor de vestiging positief pre-advies zijn gekomen. Of het inderdaad een theoretische kwestie is? Dat zal in de komende maanden moeten blijken. Bij deze discussies gaat het niet uitslui tend over aangelegenheden van mi lieuzorg. maar speelt ook de werkge legenheid een rol. Uiteraard is in dit opzicht de opvatting van het kabinet in het bijzonder van de minister van economsche zaken en sociale za ken van groot belang. We hebben de indruk dat in het kabinet de werkgelegenheid thans bijzonder hoge prioriteit heeft. Onlangs hoorden we een lid van het kabinet de opmerking maken dat deze priori teit aanzienlijk hoger ligt dan afge vaardigden in de vertegenwoordigende colleges van "lagere organen' bevroe den. Vooral de structurele werkloos heid is voor dit kabinet een overheer send probleem en dat betekent dat honderden arbeidsplaatsen in een nieu we basisindustrie hard meetellen. Zo gezien zal het beleid van dit kabinet er zonder twijfel op zijn gericht de komst van Montedison te bevorderen. Ook de adviesgroep van ambtelijke deskundigen, die voor het havenschap deze aanvraag heeft behandeld, stelt dat deze vestiging moet worden be vorderd en bovendien dat zij ook ver antwoord is- Dat laatste slaat namelijk op de milieu- en veiligheidseisen. Eén lid van de werkgroep de gedepu teerde Boersma kan zich echter met deze opvatting niet verenigen, maar toch blijkt hij van mening dat 'een vestiging van dit bedrijf in het Sloe- gebied als verantwoord omschreven dient te worden'. Zullen de staten en de beide gemeenteraden tot eenzelfde kwalificatie komen? TA at zal mede afhangen van de brede L» discussie die nu, naar men mag verwachten, in Zeeland op gang zal komen. Er zijn nu nog vragen open. Moet dit bedrijf uitsluitend binnen de Zeeuwse verhoudingen worden gezien een standpunt dat de PPR vaak ver kondigt of gaat het om een veel bredere taakstelling? Komt het socia le klimaat van het bedrijf aan de orde? Kaland deed daarover gedeci deerd: „Montedison moet aan de Ne derlandse arbeidsverhoudingen en aan het Nederlandse arbeidsrecht voldoen". Maar juist, op dit punt hebben de vak bonden de afgelopen maanden zich nogal sterk gemaakt. En dan zijn er een aantal milieufactoren, die voor de leek op dit ogenblik niet zijn te be oordelen: de kwestie bijvoorbeeld van de vinylchloride, over de kwalijke ge volgen waarvan de laatste tijd velo verhalen de ronde doen. De inspec teur van het milieu en de arbeidsin spectie hebben in dit opzicht strin gente eisen gesteld, maar de maat schappelijke verantwoordelijkheid van het openbaar bestuur vergt toch wel dat de gekozenen over deze za ken uitvoerig laten voorlichten. Dat alles zal de komende maanden aan de orde moeten komen. „Het groene licht voor de vestiging is nog niet gegeven", zei Kaland gisteren. Wel echter voor een diepgaande discussie: er wordt al maanden om gevraagd. algemene zaken in Den Haag werden gehouden. De zes man sterke Zuidmolukse delegatie, onder leiding van Manusa ma, en de regering-Den Uyl besloten, na een vergadering van drie uur een gemengde commissie (vijf Zuiömoluk- kers en vijf Nederlanders) in te stel len die de problemen van de Zuidmo- lukkers in Nederland zou moeten gaan onderzoeken- Het standpunt van de Nederlandse regering is dat zij wel begrip heeft voor de idealen van de RMS maar geen steun zal geven aan de verwezen lijking ervan. Daags na de besprekin gen in Den Haag hebben verscheidene leden van de delegatie, onder wie „vice-president" Lokollo een tocht langs de Zuidmolukse woonoorden ge maakt om de Zuidmolukkers in te lichten over het iesultaat van het gesprek. De jongeren toonden zich uiterst voorzichtig in hun reactie en wilden eerst de resultaten afwachten van de gemengde commissie. Manusama zal in Capelle aan de IJssel ook zijn aanihang vertellen wat hij bereikt heeft in Senegal waar Mj gesproken heeft met president Leopold Senghor. Hij was erheen gereisd samen met twee jongeren, onder wie Otto Matu- lessi, lid van het hoofdbestuur van de Vrije Zuidmolukse Jongeren waarvan Etty Aponno voorzitter is. De vergade ring zal ook worden bijgewoond door de voorzitter van de Badan Pereatuan, ds. Metiary, en Etty Aponno. ROME (UPI) Het Italiaanse week blad l'Europe heeft vrijdag de namen gepubliceerd van vijf Russen die vol gens het blad in Italië werkende agen ten van de Gru, de Russische militaire inlichtingendienst, zijn. Zij zouden verbonden zijn aan de Russische ambassade in Rome of aan Russische consulaten in andere Itali aanse steden. VIJFLING MAAKT HET GOED ROTTERDAM (ANP) De toe stand van de nu zes dagen oude vijfling, die in het Rotterdamse Sophia-ziakenhuis wordt ver pleegd, is goed, zo heeft de direc tie van het academisch zieken huis vrijdag meegedeeld. De kin deren zijn de eerste dagen enigs zins in gewicht afgenomen. Daar na is hun gewicht niet verder gedaald. Bij enkele kinderen neemt het gewicht al weer toe. Verwacht wordt dat de babies over enkele dagen de voeding geheel langs de normale weg per sonde zullen krijgen. De moeder, die het ook goed maakt, heeft de kinderen op nieuw bezocht. Als er zaeh geen bijzonderheden voordoen zal het academisch ziekenhuis vrijdag 30 januari een volgend communiqué verstrekken. BEIROET (DPA, RTR, UPI, AFP) Uit de felle strijd van de afgelopen dagen in Beiroet, de hoofdstad van Libanon, zijn de Palestijnen kennelijk ver sterkt naar voren gekomen. Volgens ooggetuigen beheersen zij circa 80 percent van het stadsgebied. Inmiddels is het in ternationale vliegveld van Bei roet weer geopend en is de ge meenschappelijke Syrisch-Liba- nese-Palestijnse militaire com missie bijeengekomen om na te gaan of het overeengekomen be stand inderdaad wordt nage leefd. lijk dat de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken de NAVO-bondge- noten niet om steun had gevraagd voor acties in verband met Angola, dat, zoals de Nederlandse bewinds man er aan toevoegde, buiten het reikgebied van de NAVO ligt. Positief Wat betreft de „plussen" van het overleg in Moskou heeft Kissinger op zijn persconferentie bepaald niet meer meegedeeld dan reeds uit Moskou be kend was geworden. De vooruitzichten van de SALT-besprekingen kunnen po sitief worden beoordeeld en overeen stemming is dit jaar nog mogelijk. Ook minister Van der Stoel verklaar de succes te verwachten Van de voorstellen die zijn gasthe ren gedaan hadden betreffende de problemen die gesteld worden door de Russische .backf i re-bommen v/er- per" en de Amerikaanse „cruise-raket" zei Kissinger dat zij verdere studie vereisen. Er waren echter vorderingen gemaakt.. De mogelijkheid het plafond van 2400 strategische kernraketten met tegen de 10 procent te beperken, mogelijkheden die zich gunstig laten aanzien, moeten worden beoordeeld in verband met de oplossing van andere vraagstukken, zo waarschuwde de Amerikaanse minister van buitenland se, zaken. Volgens minister Van der Stoel heeft wat Kissinger over de situatie in het Midden-Oosten meedeelde, zijn collega's geen enkel nieuw beoorde lingselement verschaft- EUROPESE COMMISSIE WIL MARKTORDENING VOOR AARDAPPELS BRUSSEL (ANP) Nadat de Euro pese commissie in Brussel, het dage lijks bestuur van de EEG, deze week al had voorgesteld het douane-tarief voor consumptie-aardappelen te schor sen (een tijdelijke maatregel), is ze vrijdag met voorstellen gekomen voor een gemeenschappelijke ordening voor aardappelen. Het doel daarvan is de produktie te bevorderen, een gemeenschappelijke regeling van het handelsverkeer met derde landen tot stand te brengen en de prijzen en het aanbod van aardap pelen in de EEG te stabiliseren. De door de commissie voorgestelde ver ordening heeft betrekking op verse aardappelen pootaardappelen, nieuwe aardappelen, bewaaraardappelen en aardappelen voor de bereiding van zetmeel) en op verwerkte produkten (chips, puree, diepvriesprodukten i en voor op voor veevoeder bestemde aard appelen. De commissie wil dat er gemeenschappelijke kwaliteitsnormen komen. Aan producentengroeperingen wordt in het voorstel van de commis sie een gote rol toegekend. Het voor- stél voorziet in steun voor de oprich ting van zulke groeperingen. BEIROET Nu het staakt het vuren in Beiroet van kracht ge worden is heeft deze linkse mili tiaman zijn wapen niet meer no dig: het hangt doelloos op zijn rug, terwijl hij exemplaren van zijn partijkrant aan de man tracht te brengen. Eenheden van het Palestijnse bevrij dingsleger (PLA) zijn vrijdag Beiroet binnengerukt en hebben daar het ge zag in de westelijke, door de moslems gecontroleerde, deel van de stad in Handen genomen. Toezicht Een woordvoerder van de Palestijnen die dit meedeelde, zei voorts dat er 23 subcommissies gevormd zullen wor den die toezicht moeten houden op de naleving van hét bestand. Elke sub commissie zal drie leden tellen, name lijk een Libanese en een Syrische militair plus een vertegenwoordiger van de rechtse groeperingen of een Palestijn. In de gebieden die onder toezicht staan van de falangisten of de nationale liberalen partij, zal de derde man een vertegenwoordiger van een van deze groepen zijn en in de gebieden die gecontroleerd worden door de linkse moslems of de Pales tijnen, zal dit een Palestijn zijn. De woordvoerder van de Palestijnse UTRECHT (ANP) In algeme ne ziekenhuizen bestaat een lan delijk tekort aan verpleegkundi gen van 9,93 procent. In de aca demische ziekenhuizen is dat te kort zelfs 18,59 procent. Deze DEN HAAG (ANP) Een nog nader se bepalen aantal sis groeikern aange wezen gemeenten zal een extra uitke ring ontvangen van ongeveer ƒ1200 voor elke in 1975 en in de twee daarop volgende jaren nieuw te bou wen woning. Aldus blijkt uit een wij ziging van het besluit verfijning alge mene uitkering ongewoon bevolkings verloop, met welke wijziging de mi nisterraad vrijdag is akkoord ge gaan. De betrokken gemeenten, die binnen kort zuilen worden aangewezen, krij gen in 1975 in totaal een bedrag van 30 miljoen gulden extra- Bij de aan wijzing zullen ook de colleges van gedeputeerde staten en de raad voor de gemeentefinanciën worden ge hoord. guerrillastrijders liet verder weten dat de Palestijnse leiders, de leiders van de linkervleugel in Libanon en de Syrische bemiddelingsmissie besloten hebben de "misdaag in de westelijke wijken van Beiroet en het door de moslems bezette Damour uit te roei en". Mensen die wapens dragen zon der daartoe gemachtigd te zijn, zullen ter plekke worden doogeschoten. Alle gestolen goederen zuilen in beslag worden genomen en overgedragen worden aan net militaire comité dat het bestandakkoord moet uitvoeren en waarin vertegenwoordigers van de Palestijnen, de Libanezen en de Syri sche regering zitting hebben. De chris telijke groeperingen die hun basis in Oost-Beiroet hebben, hebben niet deel genomen aan de bijeenkomst waarop tot deze maatregelen werd besloten. Bepalingen Het doorgaans goed ingelichte 'Arabi sche voorlichtingsbureau' maakte mel ding van het bestaan van 'geheime percentages zijn gemiddelden.; De hoogst waargenomen per- centages bedragen 36 en 33. Dit blijkt uit een enquête, die in de maand december is gehouden door de stafafdeling van de Na tionale Ziekenhuisraad. Overigens werd door slechts 55 pro cent van de ondervraagde instellingen op de enquête gereageerd. Het ls daarom niet onmogelijk dat de situa tie bij de instellingen, die niet rea geerden er wat gunstiger uitziet. Toch wordt het tekort door velen be schouwd als een noodsituatie, aldus de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel (nobo), die deze gegevens vrijdag publiceerde. Uit de resultaten van het onderzoek is gebleken, dat de situatie er het slechtst uitziet in de provincie Gronin gen, Drente, Overijssel, Utrecht en Noord- en Zuid-Holland. Het tekort betreft vooral de gediplomeerde ver pleegkundigen. Blijkens de enquête is het aantal vacatures in de gezamenlij ke academische ziekenhuizen gestegen tot 700. Het becijferde tekort in de algemene ziekenhuizen bedraagt min stens 1300, op grond van de ontvan gen gegevens 55 procent van het tota le aantal ziekenhuizen. Het werkelijke tekort is dus nog groter, aldus de NOBO. bepalingen* die het fiat hebben van de christelijke president van Libanon, Franjieh en de Syrische regeringslei ders. Het zou hier gaan om de beper king V3n het aantal wapenopslaglei ders. Het zou hier gaan om de beperking van het aantal wapenop slagplaatsen in de Palestijnse kampen en de vastelling van een termijn vanj twee maanden voor de terugtrekking: van de Palestijnse troepen die vanuit Syrië Libanon zijn binnengerukt. Dc Syrische autoriteiten hebben voortdu rend ontkend dat er geregelde troepen naar Libanon gestuurd zijn. Schoten Ondanks het bestandskkoord is er donderdagnacht en vrijdagmorgen in Beiroet geschoten. Bij de plundering; van een levensmiddelenzaak zijn zes: mensen om het leven gekomen. Vol gens de politie hebben de plunderaars1 op elkaar geschoten. In het centrum, van Beiroet patrouilleren Palestijnse, guerrilastrijders en leden van de link- PHILADELPHIA, OHIO (UPI) Dc Amerikaanse negerbas. acteur en maat iichappUcrHtcuK Paul Kobeson Is vrij dag op 77-jarige leeftijd in Philadel phia overleden. Robeson, die de laatste elf jaar van zijn loven niet meer in de openbaar heid Li geweest, was op 28 december na een lichte beroerte opgenomen In het presbyteriaanse academische zie kenhuis van Philadelphia, waar hij ook ls gestorven. KOK OVERVIEL CHINEES RESTAURANT STADSKANAAL (ANP) De 25-jari- ge Chinese kok T. B. L. ran het Chinese restaurant Azië in Stadska naal heeft bekend begin deze week de overval op het restaurant te hebben gepleegd waarbij 130.000 buitge maakt werd. De Kok was al een uur na de overval door de politie aangehouden maar tot donderdagavond ontkende hij er iets mee te maken ie hebben. Op aanwij zing van de aangehouden Chinees trof de politie de buit aan in een kist met champignons in het magazijn van het restaurant. De Chinees wordt vrijdag middag voorgeleid voor de officier van Justitie te Groningen. se moslem-militie die alle voorbijgan gers controleren. Dakloze gezinnen uit de verwoeste krottenwijken van Bei roet zijn vrijdag met steun van gewa pende moslems begonnen de wonin gen in de deftige wijken aan de zeekant van Beiroet te kraken. Een dr>or de Brtse ambassade samen gesteld konvooi van Europese vluchte lingen heeft volgens ooggetuigen vrij dag vergeefs getracht van Beiroet naar Sytië te komen. Het convooi j moest terugkeren. De straten van Beiroet worden be heerst door honderden jonge mensen in guerriilakledij die uitgerust zijn met automatische wapens. Er is vrij dag niet alleen bij plunderingen in de zakenwijk van Beiroet geschoten. Ook in de hotelwijk kwam het tot schiet partijen De rechtse falangisten heb ben de linkse moslem-eenheden verwe ten dat zij het offensief in de hotel- wijk geopend hebben. Pierre Gemayel, de leider van de falangistische partij, bagatelliseerde echter de betekenis: van deze bestandsschending. M. P Dieleman en G van der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Wolstraat 56-60, tel (01184) 15144. Middelburg: Markt 51, tel (01180) 27651. Goes: Grote Markt 2, tel. (01100) 16140. Terneuzen: Nieuwstraat 22, tel. (01150) 4457 Hulst: Steensfroat 6, tel. (01140) 4058. In de avonduren is de centrale -edoctie bezet von zondag f/m /rijdog vanaf 20.00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling: (01186) 1584. 's Zaterdogs (01184) 15144 /an 9.00-1130 uur Redactie: (01134) 14799. Voor klachten bezorging op zo terdag: de plaatselijke kontoren /on 9.00-1130 uur. Expeditie: (01183) 63533. Overl. adv. maandag- f/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur (01184) 15144 Zondogavond van 2000 tot 2200 uur. Abonnementsprijzen per kworfcal 37,75; franco per post f 42,— per maand 12,75 'osse nummers ,50 (inclusief 4% btw). Advertentietarieven: 77 cent per mm; minimumprijs per cdvertentie 11,55; ingezon den mededelingen 2Va x fo- rief Brieven bureau van dit blad f 2,50 meer. Volledige tarieven met contract prijzen op aorrvroag Alle advertentieprijzen exclusief btw. Giro: 35 93 00. Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg Arnhemse instellingn DOORGAAN MET KERNENERGIE" GRONINGEN (ANP) Het Ls voor Nederland van belang met de toepas sing van kernenergie door te gaan. Dit heeft ir. J. H. Bakker, directeur van de Arnhemse Instellingen (zoals SEP, KEMA en Veen) vrijdag tn Gro- Hij distantieerde zich hiermee van het regeringsstandpunt dat voorlopig niet met de bouw van kerncentrales moet worden doorgegaan, maar dat de toe passing moet worden "bevroren'. De regering wil wel dat de studies over kernenergie worden voortgezet. De Arnhemse instellingen nemen het standpunt van de regering wel over, al is men het er niet mee eens. „Intussen stellen we ons flexibel op, zodat we een definitief besluit van elke volgende regering zo snel en goed mogelijk kunnen uitvoeren", al dus de heer Bakker. Voor de noodzakelijke uitbreidingen van het centrale net zullen de Arn hemse instellingen ontwerpen maken, gebaseerd op de verwerking var. fos siele brandstoffen als aardolie aardgas. Wat de luchtvervuiling be treft kunnen er bij gebruik van olie in plaats van het veel schonere gas wel problemen ontstaan, aangezien de meeste centrales daarop niet zijn In gericht, zo deelde ir. Bakker nog mee. LUISTERAMATEURS WILLEN VERGUNNING VOOR EIGEN ANTENNE AMSTERDAM (ANP) De Neder- land* lulsteramateurs voelen zich br- drelrd door centrale antenne Inrich tingen. Zij willen ontheffing van het verbod om particuliere buitenantennr* te plaatsen. De Benelux DX-cluto, waarinruim 700 luisteramateurs zijn verenigd, stelt dit in een brief aan minister Westerterp van verkeer en waterstazat. Volgens de club trachten veel gemeenten tege lijk metde exploitatie van een centra le antenne-inrichting een einde te ma ken aan particuliere antennes. De praktijk leert, aldus de iulsterama- teurs. dat wij geen eigen buitenanten ne meer mogen hebben, zodra de centrale antenne inrichting is verwe zenlijkt. De Benelux DX-club bindt de beoefenaren van de hobby "DX-en'. Dat is het ontvangen van 'verre' radl- op en televisiesignalen van onder meer kortegolf omroepzenders. In haar brief aan minister Westerterp wijst de dub er nog op. dat een luisteramateur in verband met storin gen niet geoneg heeft aan een inge bouwde antenne- De club stelt voor1 erm een ontheffing vzn het verbod tot het hebben van een eigen buitenanten ne de voorwaarde te verbinden, dat de luisteramateur het E-bonnemenK- geld van een centrale antenne inrich ting betaalt. o De Sowjet-Unie heeft vrijdag be kendgemaakt dat een nieuwe commu nicatiekunstmaan is gelanceerd voor overseining van televisie-uitzendingen en telefoongesprekken op lange af stand. Deze Molniya-1 is vrijdag ge start en draait eens in de 11 uren en 38 minuten rond de aarde. ENQUETE WIJST UIT UTRECHTSE WERKGROEP MOET STOPPEN NA RAPPORT BILLITON UTRECHT (ANP) Dc werkgroep projectonderwijs, onderdeel van de subfaculteit scheikun<te van de rijks universiteit in L'trecht. moet haar acti vilei ten staken. De subfaculleltsraad heef besloten om tiet experiment met de protectrroeo stop te zo ten v^nu-or»- de politieke stelüngname van de leden van de werkgroep. De werkgroep kwam deze week In het nieuws door het onderzoek dat zij heeft gedaan naar de woon- en leefsituatie van wijk bewoners rondom vier bedrijven van Billiton fn Arnhem. De leden van de werkgroep hebber, van juni 72 tot december 75 mogen werken op de subfaculteit in het kader van experimenten met onderwijsver nieuwingen. De werkgroep kwam ech ter in conflict- met de subfaculteitsraad door het politieke uitgangspunt, van waaruit zij onderzoek verrichtte. De werkgroep wil zich richten op men sen. die vanwege de economische machtsverhoudingen onder slechte woon- en werkomstandigheden moeten leven. In dat kader verrichtte zij veel onder zoek in opdracht van de Milieu Actie groep Nederland (MAN). Eind vorig jaar rondde de groep een studie af over de verontreiniging van de staalfa briek SMDK in de Utrechtse wijk Zui len De leden van de werkgroep verwijten de subfaculteitsraad onder meer dat er geen grondige evaluatie is geweest van het experiment projectonderwijs. Vol gens hen past de subfaculteit.sraad po litieke censuur toe. De raad ls van me ning dat de werkgroep zich te eenzij dig heeft opgesteld bij haar weten schappelijk werk Overigens willen de leden van de groep wel doorgaan met hun activiteiten. hebben daartoe een 'chermewinkefl' bet leven (ADVERTENTIE) •o METZLER- bril: reden oogmerkt KAMERVRAGEN OVER GEESTELIJK VERZORGER 'DRIE VAN BREDA' DEN HAAG (ANP) De tweede kamerleden Wolff (cpn) en Voogd (pvda) hebben minister Van Agt (jus titie) vrijdag op de hoogte gesteld van hun bezorgdheid over een uitla ting van Ernst Wflm, de geestelijk verzorger van de drie van Breda, in het daglbad Trouw- Volgens dit blad heeft Wilm verklaard het plan te hebben 'in de Bredase gevangenis in hongerstaking te gaan teneinde weer de aandacht te vestigen op het lot van deze drie oorlogsmisdadi gers". Beide kamerleden zijn van mening dat dergelijke activiteiten niet stroken met de taak en de functie van een geestelijke vervolger, die toegang heeft tot een Nederlandse gevangenis. Minister Van Agt heeft verklaard be grip te hebben voor de bezorgdheid van de beide kamerleden en zich op feiten- Tegen ieder misbruik van be zoeken aan de gevangenis wordt ge waakt- Het is vanzelfsprekend dat iedereen op heeft te stappen als zijn bezoektijd om is. COMMISSIES HOUDEN TOEZICHT OP BESTAND Foto uit 1958 Robinsons aan komst in Londen op zijn eerste reis naar het buitenland nadat hij zijn paspoort dat hem was af genomen op verdenking van anti- Amerikaanse activiteiten terug gekregen had. PORTEFEUILLE-VERDELING B. EN W. AMSTERDAM AMSTERDAM (ANP) Na de verkie zing van twee nieuwe wethouders heb ben b- en w. van Amsterdam een niewe taakverdeling vastgesteld. Daa.- bij is aan de nieuwe VVD-wethoude/ mr. C- H. Goedkoop bet gemeentelij havenbedrijf toegewezen, alsmede per 1 maart de zorg voor .Schiphol- Ten slotte ls hem de portefeuille van dc gemeentebedrijven gegeven- De nieuwe wethouder van het CD/, rnr. dr. A. I. J. van der Eyden heeri economische zaken gekregen, de st.- tiek, sociale zaken en de coördinatie van de bejaardenzorg. De ovenge portefeuilles zijn teeg- wezen aan de reeds in functie zijne? wethouders: A- A. Verhey heeft ce gezondheidszorg, L. J Kuijpers volks huisvesting. R. van der Velde onder wijs en volksontwikkeling, drs. W. H. Sinnige financiën, drs. C. H. de C2oe stadsontwikkeling en publieke werker, en drs. Th- P. Treumann openbaa- vervoer, personeelszaken, pensioenza ken en kunstzaken. Directie: F. van de Velde, IC Scherphuis en W F de Pogter. Hoofdredacteur: G A de Kolc. Adjunct-hoofdredacteuren

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3