Bondscoach Knobel: Zeeuwse topclubs moeten versnipperd talent aantrekken Londen Kees Bal 2e in dernykoers in Rotterdamse zesdaagse Olau-Line Hans van Helden start al direct in eerste rit op de 5000 nieter Toine van de Bunder en Wim de Wilde in olympische selectie LJUB0JEVIC WEER VOL PUNT VOOR NA WINNEN AFGEBROKEN PARTIJ NOG GEEN UITZICHT OP EEN BETAALDE CLUB PIJNEN-HARITZ BLIJVEN LEIOEN Wedstrijden voor zwemcompetitie in Middelburg NEDERLANDSE SCHAATSER LOOTTEN ONGUNSTIG GOES - Een profclub in Zee land zou inderdaad het voet bal in deze provincie uit zijn impasse kunnen halen. Ook George Knobel, de technisch directeur van de KNVB, is een voorstander van deze stelling. Dat bleek, toen hij gistera vond in de Prins van Oranje het woord voerde voor een ge zelschap van Zeeuwse train ers, verenigingsbestuursers, leden van het bestuur van de afdeling Zeeland en verte genwoordigers van een aantal commissies. „Het is nu een maal een vast gegeven, dat de jeugd vooral bezield en gesti muleerd wordt door vedetten, door grote namen, door pres taties van een belangrijke club", aldus de heer Knobel. Zolang de jeugd dat 'voor beeld' niet heeft in de eigen regio ontbreekt een belang rijke inspiratiebron. Maar vanzelfsprekend kon ook bonds coach George Knobel geen pasklare oplossing geven voor het realiseren van een betaalde club in Zeeland: „Deze provincie heeft niet eens een amateurclub in de hoofdklas en dus zeker geen kandidaat voor de landsti tel bij de amateurs, waardoor een paspoort naar het betaalde voetbal kan worden verkregen". Bovendien was de heer Knobel ook niet blind voor de financiële barrières: alleen als met succes financiële bronnen van gemeenten, provincie en het bedrijfs leven kunnen worden aangeboord is er kans op een gezonde profclub. Con clusie: voorlopig liggen er te veel hin derpalen tussen de huidige situaties (uitsluitend amatcurelubsl en hot rea liseren van een profclub. Niettemin zag bondscoach Knobel wel mogelijkheden om de Zeeuwse 'top clubs' weer in de lift te krijgen. Dat bleek loen hij bij de discussies inging op een 'voorzet', die gegeven werd door de heer Kees Blomaard uit Goes Blomaard stelde dat de voetbalclub Goes destijds, toen die vereniging nog in de tweede klas speelde, een aan trekkingskracht had op voetbaltalent uit Goes en verre omgeving ..Maar door de degradatie van Goes en ook door de opkomst van het zaterdag voetbal blijven de talenten net zo lief bij hun eigen club en het gevolg is dus versnippering", aldus de heer Blom aard. SPEUREN George Knobel stelde daarop laconiek vast. dat wanneer een regionale top club tot betere prestaties wil komen, de trainer van die club ook in de gele genheid moet worden gesteld om 'in de buurt naar talenten te speuren'. Met andere woorden: clubs als Goes. Mid delburg. Vlissingen. Terneuzen, om er maar een paar te noemen, zouden meer hun best moeten doen om talenten van andere clubs aan te trekken.Bijna van zelfsprekend leidde dat tot kritische opmerkingen uit de zaal. Zo stelde de heer Schelfhout van Hontenisse- „Dat betekent dus dat de kleinere clubs worden afgeroomd door de groteren. Als het zo moet passen wij er liever voor". Even vanzelfsprekend had de heer Knobel wel begrip voor die kri tiek: „Maar ik ben gevraagd om naar een oplossing te zoeken om Zeeuwse clubs weer in hogere klassen in het amateurvoetbal te brengen. Dan is één van mijn antwoorden: breng het talent meer bijeen Dat kun je alleen maar bereiken door trainers van de grootste clubs in de regio's naar meer talent te laten zoeken. Bij zo'n antwoord trap ik natuurlijk mensen voor de schenen Maar ik doe hier alleen enkele ideeën aan de hand. Als iedereen tevreden is met de bestaande situatie, laat het dan zo blijven." In dit verband werd er natuurlijk ook op gewezen, dat vooraanstaande ama teurclubs elders in het land niet schromen talenten tegen betaling- onder-de-tafel aan te trekken Daar door kunnen die clubs zich handhaven in de topklassen of promoveren Jam- pie van de Sluis uit Goes merkte op ,.Ik heb de indruk, dat de Zeeuwse clubs dat ook wel zouden kunnen doen. Maar wij zijn hier te netjes om amateurs te betalen," Onder meer Ifans de Ridder, trainer van Kloetinge, wees er op. dat er nog een andere oorzaak is voor de 'ver snippering van het talent over meer clubs": „Vroeger hadden alleen de grote clubs in Zeeland goede accom modaties, maar nu hebben de meeste verenigingen redelijke speelvelden en vaak ook goed geoutilleerde kantines en kleedgebouwen. Dat leidt ook tot een nivellering en dus tot spreiding van het talent" Zowel Hans de Ridder als Maarten de Kok wezen er op dat we weer terug moeten naar het 'straatvoetbal' In dat verband noemde Hans de Ridder de 'trapveldjes' waar de jeugd altijd te- LOTTO EN TOTO DEN HAAG (ANP) - De zes goed aan gekruiste cijfers in de lotto van afge lopen zondag leveren de enige eerste prijswinnaar een bruto bedrag van 609.013 gulden op. De 22 eerste prijs winnaars in de voclballotot moeten het met een honderdste deel van dat bedrag doen: ƒ6534 (bruto). De cijfers van de lotto en sporttoto van afgelopen zondag zijn. Lotto no. 3 lotto no. 3: Aantal deelnemers: 923.097 Bruto inleg: ƒ3 663.238. Prijzenbed- rag1.740.038. Ie prijs le winnaar ontr vangt bruto ƒ609.013. 2e prijs: 4 win naars, ontvangen bruto elk 43.500. 3e prijs: 210 winnaars ontvangen bruto elk 1.242; 4e prijs: 6.007 winnaars ontvangen per kolom 57; 5e prjjs: 9526 winnaars ontvangen per kolom elk ƒ36. Toto no. 3: Aantal deelnemers: 248 139. Bruto inleg- 756.598 Prijzenbedrag/ 359.384. le prijs: 22 winnaars ontvan gen bruto elk 6534; 2e prijs: 529 win naars ontvangen elk per kolom 169: 3e prijs: 5751 winnaars ontvangen per kolom elk 21 recht kan zeer belangrijk een broed plaats van talent George Knobel was hel hiermee volledig eens: „In Roosen daal bijvoorbeeld worden op woensdag voetbalvelden in drieén verdeeld, om meer veldjes voor de jeugd te krijgen Voetbal wordt zo weer een kinderspel De jeugd moet daar vrijuit kunnen spe len. zonder al direct gebonden te zijn aan allerlei spelsystemen JONGE VEDETTEN Ook dat wees George Knobel als een belangrijk punt aan Te lang zijn de trainingen, ook voor de jeugd, te veel prestatiegericht geweest Op veel te jonge leeftijd werden de jonge speler tjes geconfronteerd met allerlei strakke spelsystemen. Dat was de trainers ook min of meer op de cursus sen ingestampt. Maar het gevolg was wel. dat er soms 'eenheidsvoetballers' werden afgeleverd en dat de jonge ve detten. de werkelijke individuele talen ten te weinig tol ontplooiing kwamen. HONKVAST Welke achterstand heeft Zeeland dan wel? George Knobel: „Er is hier kenne lijk minder prestatiedrang. De Zeeuwse voetballers hebben niet de behoefte zich erg te manifesteren. Ze laten het net zo lief zoals het is. Op merkelijk is ook dat zo weinig Zeeuwpn het maken in het betaalde voetbal Waarschijnlijk zijn de spelers uit deze provincie erg honkvast Een speler die het wel maakt, is Jan Poortvliet uit Amemuiden. die nu voor PSV speelt en die, ook internationaal een hele grote kan worden." George Knobel vroeg zich dan ook af: „Is er niet een stuk avontuurlijkheid uit het Zeeuwse voetbal verdwenen. De mentaliteit van de Zeeuw is, dat hij te snel in zijn schulp kruipt. Is er met sprake van een soort minder waardigheidsgevoel? Daarvan was destijds ook sprake in hel Limburgse amateurvoelhal. Limburg had welis waar een topclub als MVV maar de amateurs waren ook te bescheiden Daarin is verandering gekomen nu Limburg onder meer een L'EKA- jeugdelftal van 16-18-jarigen op de been heeft gebracht, dat met name in België wedstrijden speelt. Je zet er natuurlijk wel je talenten mee in een kijkkastje, maar je geeft er de jeugd toch een belangrijk doel om naar le streven mee." Kortom: Knobel raadde de Zeeuwse voetballeiders aan ook een Zeeuws t'LFA-jeugdelfial te for- Met nadruk wees George Knobel er op, dat ook de amateurclubs de orga nisatie 'professioneler' (en dan niet in de zin van betalen) moeten aanpakken om weer in de lift te komen. Als een goed voorbeeld werd Terneuzen ge noemd Han van der Hooft, de trainer van Terneuzen, vertelde dal er zes jaar geleden 15 jeugdspelers ivan 12 en 13 jaar) werden geselecteerd, van wie er nu zes in het eerste en zes in het tweede spelen. Terneuzen heeft nu opnieuw jeugdspelers van 12 en 13 jaar geselecteerd om al voor de opvol ging te zorgen. De avond werd bijgewoond door 75 vertegenwoordigers uit de Zeeuwse voetbalwereld: 32 trainers. 32 vereni gingsbestuurders en verder leden van het bestuur van de afdeling Zeeland, de technische commissie, de straf- commlssie en de scheidsrechterscom missie. Voorzitter A. P. Schouwenaar van de afdeling Zeeland leidde de avond in en dankte na de zeer geani meerde discussies bondscoach George Knobel voor zijn aanwezigheid. TOINE VAN DEN BUNDER WIM DE WILDE ROTTERDAM (ANP) - Bonds coach Joop Middelink heeft vrijdag zijn olympische wegs- electie teruggebracht tot elf renners. De elf zijn: Adrie van Houwelingen, Arie Hassink. Leo van Vliet, Frits Pirard, Fons van Katwijk, Ad Tak, Toine van den Bunder, Jan Bakker, Frits Schur, Mat- thieu Dohmen en Michel Ja cobs. Voor de baan zijn geselecteerd: Sprint: Peter van Doorn. Ben ten Tije en Lau Veldt (allen ook eventueel voor de 1 kilo meter tijdrit). Herman Ponsteen voor de 1000 meter tijdrit en ploegachter volging. Voor de achtervolging en ploeg zijn geselecteerd: Pe ter Nieuwenhuis, Gerrie Slot. Wil van Helvoirt, Gerrie van Gerwen. Rob Zuydweg, Gerrie Möhlman. Wim de Wilde en Pe ter van der Ley. Betty Stoeve verloor r ftiKfAX (ANP) - Betty stoeve heeft vrijdag in de achtste finales van het in ternationale dames tennistoernooi in Fairfax verloren van de Amerikaanse Chris Evert. Betty Stoeve ging in drie sets ten onder 2-6. 6-4. 1-6 IADVERTENTIE Nu met Olau-Line naar het goedkoopte eiland. ROTTERDAM (ANP) - René Pijnen en Günther Haritz heb ben vrijdagavond hun eerste plaats in de Rotterdamse zes daagse behouden. Schuiten en Schulze bleven als enigen in dezelfde ronde als het favorieten-koppel. Het grote applaus van het bomvolle sportpaleis (9000 toeschou wers) was echter voor Dieter Kemper en Willy Deboscher. De Belg, die donderdag tijdens het eerste uur 'op zijn hoofd stond', mengde zich op de tweede avond weer volledig als sprinter en clown in de strijd. Kemper, de oude vos, achter de geslepen Noppie Koch, won de. derny-koers voor Kees Bal, nadat hij eerst een (straf)ronde achterstand had moeten goedmaken. De stand: 1 Pijnen/Haritz (Ned/WDld) 155 pnt; 2 Schuiten/Schulze (Ned/WDld) 126 pnt; op één ronde: 3 Merckx/Sercu (Belg) 189 pnt; 4 Maer- tens/Kemper (B/WDld) 97 pnt; 5 Kne- temann/Peschen (Ned/WDld) 35 pnt; 6 Duyndam/Karstens (Ned) 27 pnt; 7 Stam/Clark (Ned/Austr) 19 pnt; 8 De Meyer/Stevens (Belg) 15 pnt. op twee ronden: 9 Van Linden/Gilmor (Belg/Austr) 68 Het leidende koppel in de Rotterdamse zesdaagse René Pijnen (li en Günther Haritz (r) lossen elkaar af. Links de Belg Sercu. pnt. 10 Hempel/Bal (WDld/Ned) 40 pnt; op vier ronden: 11 Schultz/Hermann (WDld/Liecht) 40 pnt; op zeven ronden: 12 Breui/Debosscher (Ned/Belg) 16 pnt; op acht ronden: 13 Priem/De la Torre (Ned/It) 31 pnt. Amateurs Piet Maas en Michel Jacobs hebben de tweede avond van de amateurzes- daagse in het sportpaleis Ahoy' te Rot terdam gewonnen. In het algemeen klassement bezetten zij eveneens de eerste positie. De uitslag van de tweede avond is: 1 Maas/Jacobs (Ned). 2 op l ronde: Slot/Venix (Ned). 3 Caethoven/Jonck- heere (Bel). 4 Dietschi/ Baumgartner (Zwi); 5 Grootzwagars/Huveneers (Ned); 6 Svendsen/Refshammer (Den). 7 Burton/Young (Eng/VS), 8 Van der Ley/De Wilde (Ned); 9 Van der Leist/Goeyers (Ned); 10 Rietveld/Pronk (Ned). Het algemeen klassement ziet er als volgt uit. 1 Maas/Jacobs 11 punten; 2 Riet veld/Pronk 12; 3 op 1 ronde: Slol/Vemx 7; 4 Caethoven/Jonckheere 7; 5 Svend sen/Refshammer 8, 6 Dietschi/Baum- gartner 10; 7 Burton/Young 10; 8 Grootzwagers/Huveneers 12; 9 Van der Ley/De Wilde 16; 10 Van der Leist/Goeyers 18 iedereen. In l.nnden is alle lijd le hebben voor inkopen, o dal nu is cosmetica, mode. gereed schap, boeken, speelgoed of andere alledaagse /aken. Maar ook voor hel aanvullen san u» kolleklie post zegels, munten of antiek. Of om ge woon maar w eer eens 'b|j le lanken' in museum of theater. 'Ml Ken Olau-Line mini- cruise omval altijd: Een retourtje Vlissingen- Sheerness mei ons luxe schip de Olau Dana, met hul én onlhijl én een (uiteraard) Deense lunch aan boord; een transfer Sheemess-Londen v.v. en minstens één overnachting met ontbijt in het /eer stijlvolle Tower Hotel aan de Thames in Londen, in een prachtige kamer mei o.a. kleu- ren-TV. privé-bad en toilet. Verlen ging v an uw verblijf in l.onden is mogelijk. WIJK AAN ZEE (ANP) - Voor de groolmeeslergroep van het Hoog ovenschaaktoernooi is vrijdag de ontmoeting Ljubojevic-Browne uit de vijfde ronde uitgespeeld. Ljubo- jevic won na 133 zetten. De Joegos lavische grootmeester heeft de lei ding met 5 punten uit 6 ronden, ge volgd door Kurajica met 4 punten. Browne heeft 2.5 pnt en 1 afgebr. partij. Ljobojevic en Browne gebruikten in totaal vijftien uur bedenktijd, waar van Browne acht en een half en Ljubojevic zes en een half. Rond de 130ste zet. toen de Australische Amerikaan voor de zevende maal in tijdnood verkeerde, miste Browne zijn laatste kans op remise. Enkele zetten later staakte hij de strijd. Het eindspel van torens en lopers van ongelijke kleur was voor de kenners bijzonder interessant. Hans Boehm tekent hierbij aan; Na de opening en in het middenspel had Browne voordeel, dat hij in de voor hem iedere partij terugkerende tijdnoodfase zag veranderen in een pot remisestelling. Weliswaar met twee pionnen minder maar dat zijn dubbelpionnen en er zijn lopers van ongelijke kleur. Beiden hadden nog een toren. In de tweede zitting kon .Browne zelfs een pion terugpakken, durfde dat niet. De stand was toen. wil; koning al, toren e2, loper el, pionnen a2, c2. c3; zwart koning c6, toren c4, loper e6. pion a6 onneembare vesting bouwen op de witte velden waarbij de pion dan toch waardeloos zou zijn. Dat was vermoedelijk ook geen slecht idee, maar zoals de zaken daarna ston den. wit koning A. toren a7, loper d4, pionnen a4. c3. c5; zwart: koning c8, toren c6. loper d7. pion a6. was remise problematisch geworden. Na vele uren analyseren kon nie mand een winstplan ontdekken. Omdat de stelling van theoretisch belang is (deze stand is nog nooit voorgekomen, staat niet in de eind- spelboeken en het gaat er dus om of het objectief gewonnen is), had Browne de pech dat iedereen zich ermee bemoeit. En dat gaf een wa terval van ideeën. Van geniale plotselinge mogelijkheden door Tal tot de zeer planmatige voorstellen van Andersson. Browne speelde dit eindspel niet meer tegen Ljuboje vic alleen. Nederlandse schakers staan erom bekend slecht te analyseren en ge wonnen stellingen te verzieken Jan Timman bracht daar wat verander ing in. Langeweg gaf tegen Tal een mooi voorbeeld en Sosonko heeft zich nu ook aangepast. Tegen Smejkal beging hij op de eerste zet na het afbreken de beslissinde fout die de winst uit haden gaf. In beide gevallen was een grootmeesterre sultaat niet meer te ontlopen ge weest. Nu echter wordt de mentali teit zwaar op de proef gesteld voor het behalen van die norm. Sosonko hoefde alleen maar alles remise te spelen, hoe walgelijk dit In mijn oren ouk klinkt. Langeweg zal er ten minste nog eentje moeten winnen Het is natuurlijk wel praktisch, dat grootmeesterschap, voor dezelfde handelingen ontvang je meer geld. Speelt men dus op rekening naar een grootmeesterschap toe om pas daama de geest de vrije loop te la ten. dan zou dat nog te verklaren zijn. In de praktijk blijkt echter dat deze grootmeesters in een soort consolidatieschaak vervallen van 'de' titel. En dat is de pest voor het spel. de kunst Er zijn in totaal ongeveer 60 groot meesters, en om een devaluatie van deze titel tegen te. gaan heeft de FIDE buiten de vergiste resultaten over minimaal 25 partijen een an dere eis ingesteld. Deze eis heeft be trekking op het tegenwoordig geld ende elo-systeem, en wel, je moet minstens 2500 elopunten hebben. Voor de meesters geldt hetzelfde, d.w.z. 2400 elopunten Laten we hopen dat dat het veebt- schaak terugbrengt. Mijns inziens doet dat het niet Ik ben voor een waarderingssysteem waaarin de factor inzet een rol speelt. Dat waarderingssysteem mag dan des noods via het puntengeld lopen. Momenteel wordt voor een remise van tien zetten evenveel betaald (60 gulden) als voor een volledige vechtpartij met hetzelfde resultaat, aldus Hans Boehm. TSJECH0SL0WAKIJE EN ITALIË NAAR HET OLYMPISCH VOLLEYBALTOERNOOI HONOLULU (TAFP) - Arthur Ashe is de WCT-Challenge round in Honolulu begonnen met een overwinning. Hij versloeg de Mexicaan Raul Ramirez met 6-2. 7-6, 6-1 en verdiende daarmee 10.000 dollar. Aan de WCT Challenge- round. een nieuw element van de toch al overbezette tenniskalender.' wordt deelgenomen door de acht sterkste spelers van 1975: Ashe. Ramirez. Borg, Newcombe. Laver. Rosewall. Alexan der en Nastase. Zij zijn ingedeeld in twee groepen en spelen elk drie par tijen. De nummers één en twee van elke groep komen op 16 mei tegen el kaar uit in de halve finales. De eind strijd - om 100.000 dollar - is gepland voor 23 mei. Alle partijen worden ge speeld in Honolulu. OSLO - De Nederlandse deel nemers aan de strijd om de Europese schaatstitel in Oslo hebben vrijdagavond een niet al te gunstige loting getroffen. Zo moet Hans van Helden op de 5000 meter al direct in de eerste rit starten tegen de Zweed Dan Johansson. Ook Piet Kleine had zich een be tere tegenstander op de 5 ki lometer kunnen wensen. Hij rijdt in de tweede rit eveneens tegen een Zweed, Lennart Carlsson. Klaas Vriend neemt het in de vijfde rit op tegen de beste Russische stayer, Viktor Varlamov en debutant Joop Pasman rijdt in de 14e rit tegen Amund Sjoebrend, over igens de enige Noor, die dit seizoen nog geen tien kilome ter in de henen heeft. Op de 500 meter treedt Hans van Hel den in het derde paar aan tegen de sterke Rus Vladimir Ivanov. Een rit later start Klaas Vriend tegen de Zweed Dan Johansson. Interessant zal ongetwijfeld de race zijn tussen de twee pure stayers op deze 500 meter, Sten Stensen tegen Piet Kleine in de vijfde rit. Joop Pasman tenslotte komt in de 15e rit aan de streep tegen de De loting ziet er als volgt uit: 500 meter: le rit: Viktor Varlamov iSovi - Kay Stensjhemmet (Noo); 2e rit: Joeri Kon- dakov (Sovij- Lennart Carlsson (Zwei; 3e rit: Vladimir Ivanov (Sov) - Hans van Helden (Ned): 4e rit: Dan Johans son (Zwe) - Klaas Vrien (Nedi; 5e rit sten Stensen (Nooi - Piet Kleine (Ned); 6e rit Sergej Martsjoek (Sovi - Jan Egil Storholt (Noor. 7e rit: Bruno To- niolli (Ita) - Krysztof Ferenc (Pol); 8e rit: Herbert Schwarz (WD1) - Klaus Wunderlich (OD1); 9e rit Anton Eicher (WD1) - Jouko Salakka (Fin); 10 rit: Olavi Koppae (Fin) - Andrezj Za- wadski (Poli. 11e rit: Ulf Berggren (Zwei - Harald Oehme fODli: 12e rit- Jan Marmstaal (Zwei - Mauncio Mar- chetto (Itai: 13e rit: Jan Irovsky (Tsj) - GeoBry Sandys (GBi. 14e rit: Michel Chabert <Fra, - Amund Sjoebrend (Noor. 15e rit Franz Krienbühl (Zwi) - Joop Pasman (Ned); 16e rit: Manfred Winter (OD1) - alleen. 5000 meter: le rit: Van Helden - Johansson; 2e rit: Carlsson - Kleine. 3e rit: Storholt - Kondakov; 4e rit: Stensjhemmet - Ivanov. 5e rit: Vriend - Varlamov; 6e rit: Stensen - Martsjoek: 7e rit: Za- wadski - Toniolli; 8e rit: Marchetto - Winter; 9e rit: Wunderlich - Eicher; 10e rit: Ferenc - Schwarz; 11e rit: Salakka - Marmstaal: 12e rit: Koppae - Bergg ren: 13e rit: Irovsky - Chabert; 14e rit: Sjoebrend - Pasman; 15e rit: Sandys - Kreinbühl: 16e rit: Oehme, alleen. Zondagmiddag wordt in bet zwembad te Middelburg de derde wedstrijd van de landelijke D-zwemcompetitie ver- zwommen. In deze competitie hebben de dames van de Schelde rich op de 9e plaats genesteld. Een zeer goede klas sering daar de eerste 8 teams promo veren naar de C-competitie. De Luctor-dames. die eveneens in deze klasse uitkomen, staan op de 39e plaats. Voor de Braakman-ploeg wordt het erg moeilijk om zich te handhaven. De ploeg moet de steun van Els van Tatenhove - zij is gestopt met de zwemsport - en de geblesseerde Mar lies Vercruijsse missen. Zij staat op de 58e plaats en dat is dichtbij degrada tie. Met een beetje geluk moeten de he ren van de Schelde kans zien om in de belangrijke D-afdeling te blijven. Al met al wordt het in Middelburg een felle strijd om de kostbare seconde n. De Luctor-hrenploeg zal tijdens deze wedstrijden trachten een zeeuws re cord te vestigen op de 4 x 200 meter vrije slag. De limiet voor dit record is gesteld op 9,40.0. Zatermiddag komen in Oostburg de zwemploegen van de Ganze. Scheldestroom. Zeelandia. de Bruinvis, de Zuidwester en Onderdak tegen elkaar uit voor de E-competitie. Voor het eerst zal ook het Zierikzeese Onderdak aan deze wedstrijden deel nemen. Met belangstelling wordt naar dit optreden uitgekeken In Zelzate komen zondagmiddag de recreatieve zwem teams van de Bruinvis, 't Vrije en Zeelandia tegen eikaar uit. Het gaat hier om een wedstrijd voor de Zeeuwse B-afdeling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 27