Wielervereniging kiest domicilie in Terneuzen Gehandicapt Schoondijke vecht voor laatste kans WINTERKLEDING ex tw db DE MODALE WERKNEMER zeeuwsch-vlaanderen] k,1 Iff I KANSHEBBERS ZAALVOETBALTITEL MAAKTEN GEEN FOUTEN FOTO-PUZZEL Leraren had een gunstige zaalvoetbalweek Adverteren doet verkopen canisvliet, een grensgeval nr. 1 In de nieuwe ZEELANDREEKS Wegens toekomstige verandering van de jongensafd. moet alle WEG WEGGEEFPRBJZEN NU VOOR DE HELFT v/d PRIJS VRIJDAG 23 JANUARI 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De modale werknemer, wat Li dat nu weer? HH. po litici mompelen het met een tuitmondje als het ware liefkozend: de modale werknemer zus, de modale werknemer zo. Wat is dat voor een vent? Wat heeft hij dat een andere werknemer niet heeft.? Van waar die koesterende belangstelling? Het woordenboek vermeldt achter modaal: een wijze of modus uitdrukkend. Uit de brand ben je met je modale werknemer. Zeg - zouden we er nu eindelijk niet eens de brui aan geven en vorengenoemde HH. bewindvoerders en vakbondsmensen in de kou laten staan met hun ui termate onbegrijpelijke en vaak ook wanstaltige woorden die ze ons believen voor te schotelen? De modale werknemer, wat is dó'' hoorde ik dezer dagen iemand vragen. De man hoefde zich voor zijn onwetendheid niet te schamen want deze nieuwbak ken werknemer bestond tot voor kort niet Het beel dend vermogen schiet hierbij te kort. het woord ap pelleert nergens aan. Waarom drukken vorengenoemden zich toch altijd zo duister uit? J?i de hoop niet begrepen te worden? Dat is dan goed gezien! Jammer dat er mensen zijn die menen dat, hoe onbegrijpelijker een betoogtrant des te geleerder de spreker is. Als men dit agressieve en toch ook wel potsierlijke woordgebruik voor binnenskamers bestemt., ak koord. Maar nee. men speelt het door aan ons en wij moeten dit maar in dank afnemen. Het individu vervaagt allengs meer men spreekt er over in groepstermen. als eenling bestaat het niet meer. Het is niet meer dan een ponskaart uit een computer. Voorheen had je de doorsnee werknemer. Deze aan duiding riep ook altijd onsmakelijke beelden in me op. Ik zag dan verticaal gehalveerde mannen met de meest enge neveneffecten voor mijn geestesoog. Na hen rukten de minimumlijders op. Ook rare figuren, die meelijwekkend met hoge koortsen en weinig geld te bed lagen. Althans deze voorstelling riep de naam bij me op. Dit woord dekte dus ook niet de werkelijkheid. Wat wel het geval was als er van iemand werd ge zegd: ..Die Piet heeft het ook niet zo breed." Men wist dan dat schraalhans meester in de keuken was van Piet en dat zijn vrouw een dubbeltje driemaal moest omkeren voordat ze het uitgaf. Men bestemme zijn heimwee voor betere doeleinden dan voor de valse lijk geprezen oude tijd Beweerde men daarentegen destijds toen een gutden nog een gulden was: „Piel verdient 24.000 gulden 's jaar dan kon men de reactie verwachten.: „Ai. ai, die Piet, die kan nog eens een deur opentrappen." In beide gevallen wist men hoe het met Piets financiën gesteld was. Nu is deze Piet opeeens een modale werknemer met twee kinderen. Wat krijgen roe nog meer om met holle gezegdes veel te camoufleren en weinig te zeggen? Een doodgewone driftkop, een kruid.ic-roer-me-niet wordt thans een instabiel geconstrueerd karakter met aanpassingsmoeilijkheden genoemd. Duidelijk nietwaar? Een persoon die nogal een en ander op zijn kerfstok heeft en daardoor met de wet overhoop ligt heet nu een lijder aan crimineel gedrag en vindt een schuil plaats onder de paraplu van de psychiater. Tussen beide: Ik heb de benaming zenuwarts ook altijd eer lijker en aanschoutcelijker gevonden dan het ab stracte psychiater. Iets waar ik ook van gruw is de benaming: de mep dia.Zegeseerlljk:ishiernunogeenklemplaalsjeonder de zon gereserveerd voor het zielig sappelende journa- listje met notitieblokje en schrijfkramp In de vingers? Wat het woord media wel bij me oproept zijnzwarte kunst, enge magie en toverkollen. En daar houdèn we het dan maar op: de uitvinders van de onbegrijpelijke woorden zijn de toverkollen van de taal! V-'s"\' WAfSS Wfj: 'i gpT Sporthalvaria Terneuzen TERNEUZEN - I\let het grote duel Van der Poel-Terneuzcn-veteranen in zicht maakten beide kanshebbers op SPORTKAMP VAN IN EERSTEKLAS AFDELING AMBTENAREN TERNEUZEN - Dc personeel: ging van het Terneuzense gemeente- personeel is eind vorig jaar begonnen inet dc organisatie van een sport kamp. Het bestuur wilde met dit maandelijks terugkerende evenement de afzonderlijke afdelingen op> sportief gebied tegen elkaar laten uit komen. Na de eerste twee onderdelen spreekt de heer Bastiaansen, be stuurslid van de personeelsvereni ging, van een redelijk succes. „Aan deze sportkamp nemen 6 afdelin gen van de gemeente deel waarvan 1 op uitnodiging. De gemeentepolitie heeft zelf een erg actieve sportvereni ging en wij hebben gevraagd of ze met ons mee wilden doen. Het volleybal toernooi. dat wij in november hebben georganiseerd, was voor een groot gedeelte werk van de politie. Zij hebben toen het administratieve gedeelte voor hun rekening genomen. Met zulke mensen is het plezierig sa menwerken". aldus de heer Bastiaan sen. Na 2 onderdelen is de stand voor 'De Vliegende Hollanderbokaal': 1 Af deling onderwijs, 2 Sociale dienst. 4 Openbare werken, 5 Algemene zaken. 6 Financiën. De afdeling onderwijs won in oktober het zaalvoetbaltoernooi en de politie werd winnaar hét volleybal toernooi. Voor deze maand staat er een zeer gevarieerde avond op het pro gramma met onder meer vogelpieken. kaarten, sjoelen en een rollenwedstrijd. De rollen zijn ook weer beschikbaar gesteld door de wielerafdeling van de politie. In februari is er dan nog een bowlingwedstrijd en het seizoen wordt in maart afgesloten met een trimwed- strijd die waarschijnlijk zal worden ge houden in de Braakman. In april zal dan tijdens een ontspanningsavond de wisselbokaal worden uitgereikt. BELANGRIJKE UITWEDSTRIJD VOOR BRES KENS TERNEUZEN - Voor de Zeeuws- Vlaamse voetbalkijkers is er zondag maar weinig te beleven op eigen bo dem. Het bekerprogramma brengt za terdag Sluis binnen de lijnen tegen SSC en zondag Axel tegen Cluzona. Voor de rest zijn er geen Zeeuws- Viaamse bekerkandidaten meer in de strijd. Bij het inhaalprogramma speelt Ter- neuzen in de 2e klas uit tegen Sprun- del. Eigenlijk moest ook VOAB-Rood Wit worden ingehaald maar VOAB zit nog met bekerverplichtingen. Om ge lijk te komen met VOAB (uiteraard dan met een wedstrijd meer gespeeld) moet Terneuzen winnen van Sprun- del. In de 2e klas D kan Breskens de laat ste plaats verlaten door een overwin ning bij Odio. Voor Com. Boys zal een nederlaag bij Philippine fataal kunnen zijn. Philip pine. dat. zelf de punten eveneens hard kan gebruiken is licht favoriet. Verder worden in deze klas de laatste twaali minuten van 't destijds gestaakte duel Domburg-Hoofdplaat gespeeld. De stand was op dat moment 2-1 voor Domburg. Schoondijke-A ardenburg Omdat het deze keer een inhaalpro gramma betreft schenken we ook even aandacht aan de le klas afdeling. Toe vallig wordt hier zondag de topper Schoondljke-Aardenburg gespeeld. Een wedstrijd die voor Schoondijke zo ongeveer de laatste kans is om by Aardenburg te komen. Aardenburg heeft twee punten voorsprong op zowel Schoondijke als Ria. Verlies voor Schoondijke zou betekenen dat Aar denburg vrijwel onbereikbaar wordt. Want zoveel fouten maken de topclubs: in deze le klas niet. Het is jammer voor Schoondijke maar deze belangrijkste wedstrijd van het seizoen komt ontzettend ongelegen. Voorzitter Piet Comelis légde uit waarom: „Wij zullen tegên Aardenburg met drie en misschien wel vier inval lers in het veld komen. Onder de afwe zigen zijn Jaap Seen (familieomstan digheden) en Jaap Hennikey (gebles seerd). Iedereen weet dat dit twee van onze beste spelers zijn en dat is een geweldige handicap. Bovendien missen we Ronald de Paepe (griep) en is het nog niet zeker dat Tonny de Wever er redelijk hebben gepresteerd, maar ik verwacht dat we tegen Aardenburg te kort zullen komen. Technisch vooral maar ook qua routine. Het is jammer maar ik verwacht niet dat we zullen winnen en dat zou wel noodzakelijk zijn." Erg sombere vooruitzichten uit Schoondijke dus, maar Aardenburg- trainer Jan van den Dries is er lang nog niet zo zeker van dat het in Schoondijke wel zo gemakkelijk zai gaan. Hij bekijkt het reëel: „Met Aar denburg draai ik nu al voor het derde seizoen mee in de top. Ieder jaar denk je: nu moet het maar eens gebeuren, maar steeds grijp je er naast. Ik ben er daarom ook nu niet zeker van. Als we winnen jn Schoondijke maken we een* tie was het dinsdag een interessant de titel in de A-poulc van de Terneu zense zaalvoetbalcompctitie maandag avond geen fout. Vooralsnog schijnen de Terneuzen-vetcranen schitterend op dreef. Dow 1 kreeg maandag ook geen schijn van kans (6-0). Van der Poel raakt echter ook beter op dreef. Elopak werd met 10-3 verslagen en opvallend zijn vooral de vele doelpun ten waarmee Van der Poel de laatste weken uitpakt. Van der Poel scoorde nu zelfs al meer goals dan de Terneuzen-veteranen. De defensie van de rood-zwarten zit echter veel beter in elkaar (slechts een doelpunt tegen, terwijl Van der Poel er al negen moest incasseren). In do overige wedstrijden haalde Dow 2 de voile winst binnen dankzij een 2-0 overwinning op PZEM. HKC won met dezelfde cijfers van Mistrappers en blijft daardoor in het spoor van Van der Poel. De stand na vier wedstrijden: Terneuzen-vet. 4 4 0 0 8 22- 2 Van d. Poel 4 3 0 1 6 23- 9 HKC 4 3 0 1 6 9-11 Dow 2 42024 7-9 Dow 1 4 2 0 2 4 8-13 5-14 3-11 2-14 In de le klas van de volleybalcompeti- De foto-puzzel van vorige week werd door tien inzenders goed opgelost. Ze hadden scherp gezien dat de Gentse poort (met daarvoor het beeld van Reinaert de Vos) was weggelaten op De I-Ioop won met 3-0 van Promenade de foto. Na loting kwam mevrouw A. 3 en Philips 2 met dezelfde cijfers van Biommaert-Verstraeten als winnares Amro. Stand: PTT PSV 3 PSV 2 Philips 2 Ter Schorre Rabo Hoop Marechaus. Excelsior Amro Gemeente 2 Belasting 2 Promenade 3 PZEM 2 n de waardebon uit de bus. Zij weet blijkbaar alles van dc omgeving van 0 16 21- 4 de Gentse poort: „Links als u voor de 1 16 23- 6 poort staat, ziet u Reintje de vos, het 2 14 22- 6 symbool van Hulst. 2 14 20- 7 Op de voorgrond rechts staat het café 4 22 27-23 van A. Verhulst en links garage Van 3 10 16-9 Oosterhout. Naast de poort, boven op 3 10 12-10 de wallen, heb je nog een oud kanon 4 8 13-12 staan". 4 7 13-15 Ook deze week weer een prijsplaat. Wie 5 6 11-18 weet wat er op ontbreekt kan de op- 6 6 14-18 lossing inzenden aan: Redactie PZC, 8 2 5-23 Nieuwstraat 22. Terneuzen, onder ver- 9 2 3-27 melding 'foto-puzzel Kent u 9 0 0-27 Zeeuwsch-Vlaanderen?'. TERNEUZEN - De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen houdt op woensdag 28 januari in cafe 'Atlanta' te Sluiskil haar algemene jaarverga dering. Op de agenda staat onder meer een voorstel tot wijziging der statu ten. Indien de vergadering met dit voorstel akkoord gaat zal de wieler vereniging Terneuzen als domicillie krijgen in plaats van Aardenburg. Als reden van deze verplaatsing voert men aan: de ligging van Aardenburg in het uiterste westen van Zeeuwsch- Vlaanderen. terwijl het merendeel van de renners uit Midden-Zeeuwsch- Vlaanderen afkomstig zijn is en h et aansluiten bij de ontwikkelingen in de sportwereld, zoals het ontstaan van gemeentelijke enprovinciale sportra den. aanstellen van gemeentelijke sportambtenaren en daarmee gepaard gaande subsidiemogelijkheden. Secre taris Ab Klaeysen toont zich in zijn uitstekend verzorgd jaarverslag opti mistisch voorwat de toekomst betref! van de wielersport. Over die toekomst visie schrijft hij onder meer: „Op wat langere termijn lijken de vooruitzich ten echter heel wat gunstiger. Vanuit de jeugd staat een hele nieuwe lichting rennertjes te dringen om door te sto ten. Nieuw ook omdat ze vanuit hun benadering veel meer .met de club ver trouwd zijn. Hoewel het zeker niet de bedoeling van de jeugdwielrennerij is om als een soort toeleveringsbedrijl voor de volgende categorieën te funge ren. bestaat er in de praktijk uiteraard wel een zekre doorstorming. Juist deze doorstroming lijkt zorg te dragen voor de toekomst van het widlrennen un Zeeuwsch-Vlaanderen." Volgens datzelfde jaarverslag en toe komstvisie van Ab Klaeysen zal het noodzakelijk worden dat er wielerver eniging aansluiting zoekt bij de werke lijke recreatiesporters, de zogenaamde trimmers. „Zoals zr en tc Theo Middel kamp het is gelukt een goed draaiende toerclub op te zetten, moet het ook in Zeeuwsch-Vlaanderen mogelijk zijn te komen tot een soort overkoepelend or gaan dat zich aansluit bij de NRTU en waar de diverse trimclubs iests aan hebben. Daartoe zal men duidelije doelstellin gen en middelen moeten formuleren om deze renners ook werkelijk wat tc kunnen bieden en het zodoende inte ressant is voor hen lid van onze vereni ging-te worden, hetzij individueel, het zij collectief', aldus Ab Klaeysen in zijn jaarverslag. Wanneer de vergadering ermee ak koord gaat zal het bestuur van de wie lerverenigingen in het vervolg uit ze ven personen bestaan. Omdat men er vorig jaar nig in is geslaagd het voor geschreven aantal bestuursleden te ha len heeft men het afgelopen jaar met zeven bestuursleden gewerkt, hetgeen optimaal heeft gefunctioneerd. Wel zal er een opvolger moeten worden geko zen voor Klaus de Brauwer die zich met langer herkiesbaar stelt. Ook de zeer actieve jeugdcommissie van de w.v. Zeeuwsch-Vlaanderen xal het ko mende jaar waarschijnlijk in een an dere opstelling fungeren. Rudy Clera- minck gaat ermee stoppen terwijl se cretaresse Diana Roelands haar bezig heden wat zal minderen. Intussen is Walter van Acker uit Koewacht al tot de jeugdcommissie toegetreden. De vergadering van de wielervereniging begint om 20.00 uur. leuke kans maar de competitie is pas op de laatste dag gespeeld." Over een eventuele opstelling zegt Jan van den Drieg,,nog niets. „Dat maak ik pas 's zondagsmiddags bekend. Wel durf ik te •stellen dat we in Schoondijke, ondanks dat wij met een gelijkspel tevreden zouden mogen zijn, niet defensief zul len spelen." Prognoses afdelingsvoetbal: Zaterdagcompetitie: le klas: Bruse Boys - Spui (1). 2e klas A: Tem. Boys 2 Meeuwen 2 (1). 2e klas B: AZW 2 - Tem. Boys 3 (1). 3e klas D: AZW 3-Steen 4 (2). Cadzand 1 - Sluis 2 (1), Hoek 2-Zaamslag 2 (3). 4e klas F: Oostburg 4 - Racing White 2 (I). AZW 4 - Tem. Boys 5 (2). 4e klas G: Biervliet 3 - Tem. Boys 6(1), Com Boys 5 - Slui 3 (2), Hulsterloo 3 - Rac. White 3 (3), Rac. White 1 - Zaamslag 3 (1). Zondagcompetitie: le klas: Luctor - Sluiskil (3), IJzendijke - Patrijzen (1), Schoondijke - Aardenburg (3), Hulster loo - Ria (2). Reserve le klas: Breskens 3 - Vogel waarde 2 (3). Com. Boys 2 - Hontenisse 2 (2): 2e klas A: Aardenburg 2 - SDO 1 (2). Hoofdplaat 2 - Oostburg 1 (2).~Phi- llppine 2 - HW 3 (1), Hontenisse 3 - RCS 3 (1). 3e klas A: Hulsterloo 2- Cllnge 3 (3), Terneuzen 4 - Terhole 1 (3). 3e klas B: Terneuzen 5 - Ria 2 (2), IJ zendijke 2 - Graauw 3 (1), Oostburg 2 - Sluiskil 2(1). 3e klas C: Sluiskil 3 - Middelburg 9 (3). Aardenburg 3 - Breskens 4 (2), Schoon dijke 3 - Oostburg 3 (3). Hoodplaat 3 - Philippine 3(1). programma. Verrassingen konden ei genlijk moeilijk uitblijven. Een van die verrassingen was de nederlaag van Promenade 1 tegen Gemeente (1-2). Leraren 1, dat zelf niet speelde, zal deze nederlaag zeker met gejuich heb ben ontvangen. Promenade was het enige team dat nog gelijke tred kon houden met de Leraren. Dees 1 handhaafde zich op de 3e plaats door een moeizame 2-1 overwinning op Dow 1 waardoor dit team zakt naar de laatste plaats van de langgerekte kop groep. Alle ploegen daaronder zijn kansloos voor een ereplaats. Belasting hoort ook nog bij die eerste groep. Begrijpelijkerwijs had dit team niet al tc veel moeite met Promenade 3 (3-0). De stand in de le klas: SPORTHALVARIA OOSTBURG B-poule: voorbije zaalvoetbalweek in Oostburg Leraren 9 8 0 1 16 is bijzonder gunstig geweest voor de HofTerMude 9 6 1 2 13 Leraren in poule B. Zelf wonnen de Adm. Pers. 9 4 14 9 Leraren, zij het op het randje met 5-4 Rabo King 9 4 14 9 van Administratief Personeel, maar Riemens 9 4 14 9 Hof ter Mude kreeg op zijn broek van Aers 9 4 0 5 8 Aers. Deze laatste ploeg liep erg geo- OBV lied in het treffen tegen de Mude Veteranen ploeg. De 3-2 overwinning van Aere Vier Emmers was zelfs nog miniem. Er waren kaïi- Amro sen om de score hoger op te drijven, maar houtwerk stonden verdere doel- c-poule: punten in de weg. Eksakt Aers kwam overigens twee keer in het T veld. Ook de wedstrijd leverde de voile i-v;™,—:. winst op. OBV werd het slachtoffer T B met 0-4. In de A-poule haalde Oktopus - p"ortJ ri.n 9 2 3 4 7 9 3 0 6 6 Leraren 1 9 9 0 0 18 27- 0 Promenade 1 9 8 0 1 16 22- 6 Dees 1 10 8 0 2 16 27- 6 Gemeente 1 9 7 1 1 15 20- 8 PSV 1 9 7 0 2 14 22- 6 Belasting 9 6 1 2 13 20- 8 Dow 1 9 6 0 3 12 21- 6 PZEM 9 3 0 6 6 9-18 Dow 2 9 3 0 6 6 10-13 Promenade 2 10 1 1 8 3 5-27 Dees 2 8 0 1 7 2 3-23 B. en S. 8 0 2 6 2 4-22 Philips 9 1 0 8 2 4-23 Leraren 2 8 0 0 8 0 0-24 In de 2e klas won leider PTT zonder enig probleem van Ter Schorre (3-0). PSV 2 bleef redelijk volgen door een 3-1 overwinning op gemeente 2 maar uiteindelijk zal de strijd in deze klas toch tussen PSV 3 en PTT gaan. de volle buit binnen tegen het laag ge- klasseerde Batselaere. Met 2-0 haalde ijL Oktopus de beide punten binnen. Jan- sen sport had geen moeite met Van j.er Hal en Kareis. De uitslag hier was maar Liefst 7-1. In de C-pouie wist Ka- ribar I viewr competitiepunten binnen D_DO te halen. Het eerste slachtoffer werd de q Pottenkijker MET 6-2 en ook Temboys D. 1 werd met 6-0 aan de zegekar gebon- den. In de D-poule verraste In den Ko- T ning door te winnen van Tem Boys n. chez René De overwinning was bovendien steba duidelijk:4-l. De Rode Leeuw speelde Karibar II zijn ongeslagen wedstrijd in één ruk. R Chez René moest een doelpuntrijk 5-5 gelijkspel toestaan 6 De standen zijn: A-poule: Peugeot Mc Fie Hui Qua Velositas Jansen Sport Oktopus DÜrlet Hofz. Varkens Trico Noble Batselaere V Hal en Kareis 1 I 15 1 2 15 1 2 11 1 3 11 0 3 10 0 4 10 2 5 6 16 5 3 15 1 14 3 12 2 12 4 10 9 3 15 7 9 2 2 5 6 9 2 0 7 4 l l 15 De vol£ende wedstrijden staan op het i k o 1 ia Programma: Vrijdag: Steba-'t Zwin, 3 2 12 Karlbar H-Temboys II. 1 3 11 Maandag: Van .Hal en Karels- 14 9 Batselaere, Trico Noble-Jansen sport, 1 4 9 Eloy-Trimvlub, De Landbouw-NMB- 0 5 g Blondeel, Leraren-OBV. 2 5 6 Dinsdag: Internationaal Transport 1 7 3 Bron-Eksakt. Tem Boys I-Karibar I. 1 7 3 De Pottekijker-Diepvries. DANKBETUIGING Daar het ons onmogelijk is u allen persoon lijk te bedanken voor de vele blijken van medeleven, tijdens de ziekte en na het over lijden van mijn dierbare man, de heer ALOUISIUS ALBERTUS TIELEMAN betuigen wij langs deze weg aan allen onze oprechte dank, mede namens de familie. Mevr. A. C. Tieleman-v. Eek Kloosterzande. Groenendijk 50. door w. h. van d®n dool Feiten en foto's over een klein natuurgebied dat in 1972-1973 inter nationale bekendheid kreeg. Een boekje van 72 pagina's over een kreek met een rietkraag, weidestrand, omringende vegetatie en een interessante rijkdom aan vogels. Vol briljante foto's, kaarten, met belangrijke jaartallen plus een overzicht van de avifauna van de Canisvliet. Een fascinerend boekwerkje over deze kreek. Uitgave: Den Boer, Middelburg Markt 51, tel. (01180)27651 In de boekhandel verkrijgbaar, 9,85. daarom nu alles aan alle coats, jassen, jacks Truien, pullovers, sweaters nu vanaf ƒ5,— Promenade Noordstraat 23 Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 30