koriraad Bouw watersportcomplex bij de 'Oostwatering' begonnen BURGEMEESTER VEERE SLOEG EERSTE PAAL BELANGRIJKE VERBETERING ACCOMMODATIE JACHTHAVEN Zaalvoetbal te Vlissingen OUDE LOODS JEUGDHERBERG DOMBURG KRIJGT BESTEMMING 'SLECHTWEER-ACC0MM0DATIE' Herstel Informatie over stormramp gebrekkig Collecte Aardappelprijzen (II) De koningin en haar commissaris Ambon 'Out', Molukse Selatan 'In' Aardappelprijzen (III) Statussymbolen in Oost-Souburg Leerkrachten ZLM houden bijeenkomst UIT ONZE OPRUIMING Fablon PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 22 JANUARI 1976 Foto: De nieuwe gereformeerde kerk in Oud-Vossemeer. MIDDELBURG Aan de Jachthaven Oostwatering tussen Vrouwenpolder en Veere heeft burgemeester A. Hack ran Veere woensdagmorgen de eerste paal geslagen voor een vrij omvang rijk watersportcomplex. De beheers en exploitatiemaatschappij 'Jachtwerf Oost Watering' sticht hier een com plex met botenloods, restaurant, was serette, douches, toiletten, een winkel voor scheepsbenodi gdheden en zo mogelijk een levensmiddelenbe- drijf. Aan dit geheel zal tevens een reparatiewerf verbonden zijn met een VLISSINGEN Vlissingen heeft in de VTissingse zaalvoetbalcompetitie veel kansen nodig gehad om Walche ren 1 met 5-3 te verslaan. Tevens miste het Vlissingse elftal nog twee strafschoppen. lijk maken. In de Hoechst Boys zich met moeite hand haven aan de top van de ranglijst door sleohts met 2-1 het onderaan bengelende Walcheren 2 te verslaan. Z.OF.l liet zich een punt ontnemen en moest met een gelijk spel (1-1) genoegen nemen togen R.C.S.l PZEM 2 bleef koploper door ruime zege (5-1) op het tegenval!! BV.V.2 Uiterton 2 liet P.S.V.2 op de onderste plaats staan door tegen deze ploeg met 2-1 te winnen. De uitslagen uit de eerste klasse lui den: Vlissingen 1-Walcheren 1 5-3; Ui terton 1-VA.W.l 2-2. De ranglijst is: P.Z.E.M.1 1 1 0 0 2 7-2 Vlissingen 1 1 1 0 0 2 5-3 Pechiney 1 1 1 0 0 2 4-3 VAW.l 10 0 112-2 Uiterton 1 10 0 112-2 B.V.V.l 1 0 1 0 0 3-4 PSV 1 1 0 1 0 0 2-7 Walcheren 1 1 0 1 0 0 3-5 De uitslagen in de tweede klasse lui den: Hoechst Boys 1-Walcheren 2 2-1; Z.O.F.1-R.C.S1 1-1; P.Z.EM. 2-B.V.V.2 5- 1; Uiterton 2-P.S.V2 2-1. De stand in de tweede klasse is: Hoechst Boys 1 3 3 0 0 6 12- 2 P.ZE.M.2 3 3 0 0 6 10- 1 Z-OP.l 3 2 0 1 5 11- 4 Uiterton 2 3 1 1 1 3 5-9 R.CS.l 3 1113 7-9 B.V.V.2 3 0 2 1 1 4-10 Waieharen 2 303003-6 P.S.V.2 3 0 3 0 0 2-13 Het wedstrijdprogramma voor van daag, woensdag luidt: B.V.V.2-PS.V.2; Pechiney 1-VA.W.l; P.Z.E.M.2-Uiterton 2; R.CS.l-Walcheren 2; ZOP.l- Hoechst Boys 1; P.VB.l-Vlissingen schepenlift met een maximum van 25 ton en geschikt voor schepen tot 5 :'i meter breed Direct bij dit complex komen voorts de jachthaven wordt hiervoor vergroot honderd nieuwe ligplaatsen, waarvoor het totaal aan tal ligplaatsen voor jachten In de haven Oostwatering op bijna 350 komt. De botenloods krijgt een opper vlakte van duizend vierkante meter. Het is de bedoeling, dat het complex reeds in mei van dit jaar in gebruik komt. Direct na het slaan van de eerste paal op het haventerrein kwam het gezel schap genodigden bijeen in "De Camp- veerse Toren' te Veere, waar burge meester Hack in een korte toespraak wees op het grote belang van dit initiatief van de beheersmaatschappij voor de ontwikkeling van de water sportaccommodatie bij de jachtha- oostwatering. .Jammer dat het niet eerder gebeurde", aldus de heer Hack, waarbij hij er aan herinnerde dat intussen het investeringsklimaat on gunstiger is geworden. Jammer ook, zo vervolgde hij, omdat de jachthaven Oostwatering het in de achterliggende jaren zonder een goede accommodatie heeft moeten doen. In zijn gelukwens tot de heer A. J. Verstaeten vani de beheersmaatschappij memoreerde "Veere's burgemeester hoe medio 1975 een stuk grond van bijna twee hecta re in onder-erfpacht kon worden gege ven, nadat de gemeente en de beheers maatschappij elkaar hadden gevonden in een contractvorm, ie een compro mis betekende en waarin de belangen van beide partijen zoveel mogelijk rekening is gehouden. „We juichen dit initiatief van harte toe", zo richtte de heer Hack zich tot de heer Verstrae- te, „het betekent een bijzondere bij drage tot verbetering van de accom modatie". De burgemeester was ingeleid door de heer Verstraete, die het gemeentebe stuur van Veere dank bracht voor de medewerking en in het kort naging, welke enorme investeringen nodig zijn voor een dergelijk project en de uit breiding van de haven met honderd ligplaatsen. Bestuar 'Stichting Sportbelangen' coteert 73 mille voor renovatie Ook aanleg Tan kinderzwembad DOMBURG Het algemeen bestuur van de 'Stichting Badplaatsbelangen Domburg" heeft woensdagavond beslo ten om (behoudens goedkeuring door gedeputeerde staten) een bedrag van 73.000,te besteden aan de renova tie van de stenen loods op het terrein van de voormalige jeugdherberg aan de Schelpweg. De loods zal dan wor den ingericht als 'slechtweer-accom modatie" voor recreanten. Met denkt daarbij aan diverse 'sport en spel' voorzieningen (zoals tafeltennis) en een ruimte voor filmvertoningen en dergelijke. Op het door de opheffing van de jeugdherberg xvrijgekomen terrein wil men voorts een kinderzwembad aan leggen, waarvoor het algemeen be stuur een bedrag van 40.000,vo teerde. Het kinderbassin krijgt een lengte van 12 meter, een breedte van 6 meter en een instelbare waterdiepte tussen 20 en 40 centimeter. Verder is het ook de bedoeling om de midget- golfbaan van de naastliggende cam ping Domburg naar het terrein van de voormalige jeugdherberg te verplaat sen. Op deze wijze worden dan op dit terrein evenals de camping in ei gendom en beheer bij de stichting een reeks ontspanningsvoorzieningen als verlengstuk van de camping ge centreerd. De huurovereenkomst met de jeugd herberg is in oktober vorig jaar be ëindigd. Inmiddels zijn de houten op stallen van de voormalige jeugdher berg grotendeels gesloopt. De stenen loods werd al enkele jaren niet meer door de jeugdherberg gebruikt en diende als opslagplaats voor de stich ting. Het algemeen bestuur van de stich ting besloot woensdagavond voorts een bedrag van 17.300,beschikbaar te stellen voor herstel van de op 3 januari aangerichte stormschade aan de duinafgangen, herbouw van de weggespoelde toiletaccommodatie op het vijfde Oosterstrand en de bouw van een nieuw botenhuis voor de reddingsboot op het Domburgse strand. Burgemeester P. A. D. H. Diepenhorst, voorzitter van de stichting, deelde nog mee dat het ministerie van erm toe stemming heeft verleend voor het aan besteden van de vernieuwing van vijf duinovergangen, waaronder de hoofd overgang bij de Duinweg in Oostka- pelle. Daarin wordt door orm een subsidie verleend. Tijdens de treinkaping in Beilm en de bezetting van liet I ndonrsLsche Consu laat ln Amsterdam werd een ieder uitputtend geïnformeerd over de stand van zaken. Me wisten zelfs hoeveel plakjes kaas er op de brood jes werden gelegd, en hoeveel sambal er in de nassi goreng was vermengd Tijdens de jongste stormramp moch ten vele tienduizenden angstige Neder landers gissen wat er eigenlijk gebeur de. De - dagelijkse weerkaart, die het KNMI produceert, via de tel6v_s*.e vertoont, is voor de meeste Nederlan ders een soort opengelegde bersente- kening, die alleen begrijpelijk is voor deskundigen. Waarom wordt niet ver teld welke krachten gepaard gaan met bepaalde windsnelheden en welke voorzorgsmaatregelen genomen kun nen wórden-Zelfs toen de storm ver schrikkelijke hoogtepunten kende, ver sterkte dijkbewaking werd ingesteld, ging :ci Nederland de informatie vol komen mank. Erger nog. Het KNMI voorspelde dat de wind in de loop van de nacht zou gaan ruimen. Het telefonische weerbericht liep hopeloos achter. Maar de werkelijkheid was anders Hilversum 3, die de gehele nacht, radio-programma's uiteend en tijdens de treinkaping de muziek on derbrak om mee te delen dat er weer een stapel borden naar de trein was gebracht, en in het Consulaat 3 pak ken, elk inhoudende 12 closetrollen, liet alle Nederlanders in de storm nacht in de onwetendheid. We moch ten het doen met het summiere ANP- nieuws, dat ook niet veel verder kwam dan nieuws dat eerder de angst aanwakkerde dan kalmeerde Tros-Aktua probeerde na de storm een interview met een deskundige van het KNMI In dat gesprek werd terecht de vraag gesteld of het KNMI geen duidelijker waarschuwingen kon geven. Maar dat wil het KNMI nie'. Stel je voor Maar het is toch wel beschamend, dat het KNMI al ruirr. van te voren wist dat deze hevige storm op komst was. zender duidelijk te waarschuwen. Waarschijnlijk had hee. wat schade en angst voorkomen kunnen worden als bij het vertonen van de knullige weerkaarten voor de tv een uitgebreide toelichting was ver strekt door een deskundige die geen vaktaal spreekt. En wat is er tegen om tijdens de storm om het halfuur nieuwe meldingen door te geven, eveneens begeleid met een voor ieder verstaanbare uitleg. Juist in de nacht is men aangewezen op de radio, hoe wel ook de tv kan worden ingescha keld- En nou niet zeuren over kosten, want voor een beschamende bokswed strijd wordt ook de nacht gebruikt voor uitzending. Uiteraard weten velen wat zij moeten doen bij een hevige storm. Maar al6 er uitzonderlijke krachten zijn, die maar een enkele maal voorkomen mensenlevens kunnen eisen, is het zaak dat er wordt gewaarschuwd en voortdurend de zaak wordt bijgehou den met informatie. Dat de torenspits van de Bonifaciuskerk in Leewarden de strijd tegen de storm opgaf, was interessant nieuws, maar veel belang rijker is te vertellen, dat windstoten van 35 meter per seconde een kracht kunnen ontwikkelen waaruit die en die gevaren kunnen voortkomen. Want bij welke kracht begeven grote ruiten het? Nieuwbouwwoningen en flats hebben grote ruiten. En waarin schuilt het grootste gevaar van een dwarskracht of van een directe kracht? En welke windrichting ver toont de grootste krachten en geva ren; zuidwest of noordwest? En wat is in Godsnaam een trog? En wat is de beste dekkingsplaats als er een groot raam sneuvelt en de storm het huis binnenraast? Moet je net als in 1940-45 onder de trap gaan zitten? Misschien vindt het KNMI zich te hoog voor het beantwoorden van dit soort vragen, beperkt dit instituut zich liever tot vakidioterie die blijft steken in milibaren, cumulus wolken, troggen, hoge en lage druk, laat dan de overheid eens piekeren over voor lichting die noodzakelijk is. Th. H. Smits, Vlissingen. Bijeenkomst kruisvereniging OOSTKAPELLE De leden van de kruisvereniging "Platteland Walcheren' te Oostkapelle hielden een contacta vond in het hervormd gemeentecen- trum. Voorzitter W. K. van Nieuwe- huijze van de contactcommissie open de de bijeenkomst. Hij lichtte de aanwezigen over de nieuwe kruisvere niging voor. Er werd afscheid geno men van de heer A. Maljaars, die ■jarenlang als penningmeester van de •voormalige kruisvereniging Oostkapel- le-Grijpskerke veel werk heeft ver richt. De dankwoorden gingen verge zeld van een geschenkbon. Wijkver pleegkundige zuster Van de Slikke las haar jaarverslag over 1975 voor. Na de pauze hielden zuster Van de Slikke en mevrouw Voorbergen een praatje, toegelicht met dia's, over bun reis naar de Verenigde Staten. Zo'n 30 leden bezochten de TERHOLE De collecte voor de Radboutstichting bracht in de paro chie Terhole achtendertig gulden en zevenendertig cent op. Naar aanleiding van een stuk in de, PZC van 19 januari over de hoge aard appel prijzen: Met de schrijver van genoemd stukje ben ik het volkomen eens. en wil er( graag nog iets aan toevoegen. De cor.-i sumentenprijs van plm. 8ö cent wordt dus door de winkelier berekend. Dat voor prijzen die varieren van 25-50 c*.| per kg, en van die laatste prijs hebben alleen enkele gelukkigen geprofiteerd. De tussenhandel is b ij n a altijd aan het beste deel. Voor de klanten kan het mi. geen! bezwaar zijn om nu eens één winter ln de zoveel jaren een wat hogere aardappelprijs te betalen. Gezien de kleine hoeveelheid van dit produkt dat 's middags of 's avonds onze tafels siert Cl is niet goed voor onze gezondheid en lijn), is het eigen lijk belachelijk om de minister met een prijzenstop lastig te vallen. Als gewezen landbouwersvrouw me het wel en wee van de boeren nog altijd ter harte. Ik ben maar al te goed met de werkuren meestal 2 x 40 week) en de werkzaamheden die op land- en veeteeltgebied verricht moe ten worden op de hoogte. En dan de weersomstandigheden waaronder geschieden. Daarbij wordt vergeten dat de machines die gebruikt worden, zoal niet vernieuwd, toch meestal enige re paratie moeten ondergaan. Dat kan al leen als er zo af en toe eens een top- prijs gemaakt wordt van een of ander produkt. En dan. als het kan. niet alles opma ken, want de definitieve aanslag die dan na zo'n goed Jaar, een hele tijd la ter, van de fiscus in je brievenbus ge deponeerd wordt, mag men zeker niet vergeten! L- Brouwer, Zach. Jansenstraat 40, Middelburg. Toen het kabaal losbrak na de benoe ming van de nieuwe commissaris der koningin, waaraan ons provinciaal be-! stuur in niet geringe mate meedeed.l heb ik mijn pen met moeite bedwon gen. Dat kabaal heeft een echo gekre gen door de NOS-telerisie, naar Ik uit uw kantlijn vernam. Destijds nam ik aan dat u het ver standiger vond de critici niét voor te houden, dat htm kritiek ongrondwettig was. Ik ben aan die uitleg gaan twij felen, want ik kreeg uit uw kantlijn de indruk dat u mede de opvatting huldigt: dit is het profiel, maar denk er wel aan koningin (minister), wij bedoelen die en die. Men noemt dal, zagen aan de poten van de troon. Het! merkwaardige was dat men erkende dat de benoemde voldeed aan het pro fiel, doch tegelijk verstoutte men zich de benoeming af te keuren. Weet u nog dat Henri Ford van zijn koning (de klant) zei: hij mag de kleur kie zen, als het maar zwart is. Ieder wetsartikel heeft zijn eigentijdse uitleg en toepassing. Lang heeft bij voorbeeld in de wet gestaan, dat een schip bij de eerste gunstige wind moest uitzeilen, ook toen er nauwelijks meer zeilvaart was. De uitleg werd toen: zodra er geen belemmeringen waren. De bedoeling van het artikel was ge handhaafd. Wanneer de grondwet zegt dat de ko ning in elke provincie een commissa ris aanstelt, aan mag men daar een eigentijdse uitleg aan geven, bijvoor beeld inspraak tot het uiterste, maar deze inspraak kan nooit zó ver gaan dat de taak van de koning en zijn minister wordt aangetast. Wanneer die taak is vervuld, kan men betreuren dat de kroon een andere keus heeft gedaan, dan men zelf zou hebben gedaan, maar daar mag men zich alleen op beschei den wijze over uitlaten. De bescheiden heid was ver te zoeken, zowel bij het provinciaal bestuur als bij de inwoners (die volgens u mede de krant maken). Dat men over de schreef is gegaan, blijkt uit de reactie van de heer Boer- tlen, die zijn persoon in de kritiek voel de betrokken, ook al is dat bijvoorbeeld uwerzijds niet de bedoeling geweest. De benoeming van een commissaris der koningin behoort mede tot het 'geheim van Soestdijk'. Laten we dat geheim In de ln mijn b«-zlt zijnde weretdMlM waarvin In 1914 de 6e uitgave i\ verschenen wordt door dr. Ernst Am- hroslUR de naam van het eiland Am- bon nog Ambonla genoemd. Op de orerdchtkaart van Australië en OoeanJë blijkt dat Ambon vergeleken met de erboven liggende eilanden o a. Ceram e*i Halmahera, een eilandje Is. Dat komt trouwens oo kduidelijk tot uiting op het overzicht van de Indone sische Archipel (zie PZC dd 33 dec 1975). Er is een tijd geweest waarbij hier o lande door middel van fietsvlag jetje*, en op muurvlakken propaganda word gemaakt voor eer. vrij Ambon Plotse ling echter verdwenen deze opschr.f ten alsmede de vlaggetjes. De slogan 'Ambon moet vrij' werd vervangen door Malukku Selatan (Zuid-Moluk I ken). De vraag rijst, waarom? Men was blijkbaar tot de conclusie gekomen dat de naam van het geliefde Ambon, terwilie van de goede zaak moest verdwijnen, aangezien blijkbaar geen land ter wereld voor deze druppel in de immense Banda Zee warm was te krijgen voor een vrij Ambon De enige oplossing was de naam Am- bon te laten vervallen, een groter Areaal te creëren en deze voortaan Maluku Selatan te noemen. Met forse hand werden alle eilanden in de Banda Zee, groot en «dein, waaronder Halmahera. Soeioe. Ceram Boeroe. Tanimbar ca. in eer. onregei -1 matig cirkel gevat en onder de naam Maluku Selatan gepresenteerd. Als men iets doet moet men het goed doen, van de naam Ambonees Orang Ambon) waar zij altijd zo trots opj waren, moest afscheid worden geno men en werd er onder de nz&m Zuid- Molukkers door het leven te Wij kennen de slogan "het doe! heilig*' de middelen' en deze geheiligde mid-i delen worden mi. wel eens zeer ruim toegepast. Het is. dacht ik, voldoende bekend dat het Amborese Volk wenst te wor den gerekend te behoren tot een pro testants christelijke groepering, zodat zij bekend zullen zijn met de tien geboden, waarin oa. duidelijk staatj aangegeven: .,Gij zult niet doden" en daarom doet het wel vreemd aan dat getracht wordt de moorden in Bellen.1 zij het met een zekere reserve, goed te praten. De Bijbel zegt verder: „weest niet bezorgd! Het geneesmiddel is- ,.telat! al uw begeren in alles, door bidden en smeken, met dankzegging bekend wor den bij God." Een christen moet om alles bidden tot' het antwoord komt. Bidden, Er wordt wel eens beweerd: een boer wordt knorrende vet. nu schrijf*, dat maar af. Vroeger waren er rijke boe- wel. ijd. Er wel gel gekend, maar zullen nog wc goed geboerd hebben, bes*, moge. k Wat hebber, de boeren geen klappen gehad met dat natte land. en wat hebben ze moeten wurmen om de boe! nog een beetje binnen te halen. Laten we daar wat geld voor over hebben. En als Je dan ziet op de televisie die mumpers die van honger dood gaan. luiten wc dan maar niet te veel mopperen en klagen. Laat dat kamerlid zichzelf nog maar eens goed bedenken voor hij aan de minister van landbouw wil adviseren de prijzen van aardappelen een halt toe te roepen. De prijs moet natuurlijk niet nog hoger worden. Die minister en die kamerleden zullen die prijs nog wel kunnen betalen, daar maar ik mij geen zorg over en lig er niet van wakker. Voor grote gezinnen met niet te veel inkomen valt het na tuurlijk n:e* mee. dat weet tk heel goed. Ik heb ook moeten scharrelen om rond te kunnen komen Laten vele lezers hier een andere kijk op krijgen. U weet, doe we! en zie niet om Draair. elkanders lasten. C. Sinke. Baarsjesstrast 15. Middelburg. Aangezien ik zelf i dan i i auto Het feit blijft dat er veel kabaal is gemaakt bij de benoeming, dat feite lijk de grondwettelijke rechten van de koningin en haar dienaars zijn be twist en dat de heer Boertien een kil onthaal vond. Zó is het nu eenmaal overgekomen. G. H. Luijendijk, Landschuurweg 1- Veere. (Het betoog van de kantlijn was voor namelijk gericht tegen het feit dat de commissaris de indruk wekte dat niet de politici "kreten' hadden geslaakt, maar de kranten. Dat nu was volstrekt onjuist. De kranten fungeerden als be richtgever. Bovendien is destijds dr. Boertien zelf geheel buiten de discus sie gehouden. Redactie PZC) der voorwaarden. Bovendien is bezorgd zijn een schade lijke zonde. Het is precies het tegen deel van vertrouwen. Vele christenen maken zich helaas aen deze zonde schuldig. Zij verliezen hun blijdschap, blijven in onzekerheid, hun ler-en wordt door lasten terneergedrukt. Er staat ook in de Bijbel: werpt al: uw bekommernis op Hem, want Hij zorgt voor U Het gebed is de weg uit moeilijkhe den zorgen en last. En tenslotte: steekt uw zwaard in de schede, want die het zwaard strekt, zal door het zwaard vergaan. C. Moens, Souburg. Orang yang sabar newang Djoeka. Schrijf genoten weldaden in marmer en ondervonden beledigingen in zand. Bijeenkomst SOUBURG Mevrouw A. G. Kroonen- burg-Hol thuis, zenuwarts te Goes, sprak voor de afdeling Oost- en West- Souburg van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen in het Rode Kruisgebouw. Mevrouw Kroonenburg's praat, e ging over 'verwerver, en versoberen'. Hierna werden vijf vra gen voorgelegd aan vijf gevormde groepen. Nadat het onderwerp was besproken ontstond een discussie. De bijeenkomst stond onder leiding van president mevrouw D. M. Bloos-Steen- huizen. De volgende vergadering is vastgesteld op 16 februari- Dan wordt onder meer de jaarvergadering gehou- THOLEN De leerkrachten van de HNO-scholen van de ZLM houden woensdag 11 febrauri een bijeenkomst in de school "De Oesterschelp' in Tho len. De bijeenkomst, die om half tien! 's morgens begint, wordt geopend door vooral tier mr. J. Oggei van de1 onderwijscommissie Daarna houdt de. heer A. J. H. Mulder, inspecteur voor I het voortgezet onderwijs, een inlei ding over 'Onderwijs en maatschappe lijk perspectief'. In de middaguren! spreekt de heer A H. J. Mulder over 'gelijke mogelijkheden voor beide ge slachten.' TANGEN Diverse soorten tangen met schoonheids 'outies normaei kosten ze tien tot vijftien gulden nu uitzoeken vooi 4.98 2 stuks slechts 8,95 OUDHOLLANDS LEDIKANT Ort bouwpakket van blank hout nu v 79 50 PLAKPLASTIC Dh handige materiaal in enkele dessins per volle roi van 3.20 voor 1.80 per motet (halve prijs) per meter afgeknipt alles 45 cm breed 2 00 p. mtr. DOPPENDOZEN 24-delige doppendozen van prima kwaliteit nu van 79.50 voor slechts 89.80 ALUMINIUM LADDERS Deze praktische sterke ladders nu meer dan honderd gulden goedkoper 2x10 treden, hoog 4-76 mtr van 213.- voor 113.— 2x12 treden hoog 5.75 mtr van 260.- voor 180.— 2x14 treden hoog 8,75 mtr van 298,- voor 180.— 2x16 treden hoog 7.50 mtr van 364.- voor 210.— MIDDELBURG. Domburjs Schuitvlot 23. telefoon (01180) 12510 (pal naast Trefcenter) VLISSINGEN. Lange Zelke 22. telefoon (011M) i: bezit, kan men mij moeilijk een auto hater noemen. Integendeel, ik zie dit brok technisch vernuft nog steeds als een zegen van deze eeuw en een zeer nuttig gebruiksvoorwerp, maar dan ook niet meer dan dat. De wijze waarop echter sommige mensen hun auto gebruik (misbruiken zou beter op zijn plaats zijn) doet bij mfj heel vaak de gedachte opkomen het voertuig meer als een plaag te zien. In de korte tüd. dat ik nu In Oost-Souburg woon is het me opgeval, len. dat in toenemende mate de auto mobilist ter plaatse rich laat leiden door een zekere mate van laksheid Pariteren is namelijk hoe wondert! >k het ook mag klinken, een wezenlijk onderdeel van goed automobilisme. Ondanks het feil. da*, er zich :.n de diverse straten legio parkeerhavens bevinden, zien toch nog vele mensen kans hun voertuig vaak op de meest onmogelijke plaatsen neer te zetten.' bijvoorkeur 'al zullen ze he: niet beseffen) hinderlijk en zelfs gevaar lijk voor het overige verkeer Een andere mogelijkheid die als oor zaak van deze wonderlijke rijst: in aanmerking kan komen is eer. zekere bezitsdrang van deze 'gevaarlijke rij ders', De eigen auto i gewassen en glimmend gepoetst met alle denkbare accessoires en drie antennes) voor de eigen deur als het even kan leger, de rijrichting :.n. Als je je wagen tussen al die andere 'middenklassers' op de parkeerstrook zet doen zich meteen de volgende problemen voor: ai er bestaat een redelijke kans dat men je aanzie: voor een brave bur ger; b) je kostbare bezat valt nauwelijks op; c) men kan niet zien welke wagen bij wie hoort; d) je moet een verschrikkelijk stuk lopen voordat je thuis beat en e) idem voordat je in je comfortabe le kuipstoe! naar je door jezelf geko zen stereo-quadro programma kunt luisteren voordat je je in de strijd stort. Ofschoon er in genoemde straten geen bepaalde parkeerverboden geiden ziet men maar al te gemakkelijk over het hoofd dat door deze foutieve parkeer- wijze het overige verkeer Ln ernstige mate belemmerd wordt. Sterker nog in gevaar gebracht wordt. Om een voorbeeld te noemen de Bermweg. Dagelijks spoeden zich veie tientallen scholieren per fierts naar hun bestemming langs deze weg. Doordat er nogal druk geparkeerd wordt aan de kant van de huizenrij worden deze deelnemers aan het ver keer gedwongen zich meer naar de as van de weg te begeven doordat de weg onnodig versmald wordt en dat terwijl er zich aan de overkant van deze weg een ruime pariseeretrook oevindt. Dit gebeurt met alle risico's van dien. Daarnaast is het niet on denkbeeldig dat een passerende auto mobilist vanwege de vele geparkeerde wagens een plotseling overstekend kind niet tijdig opmerkt Een ander stralend voorbeeld is de Witte Zeestraat maar wat op het plein van de Oostzeestraat gebeurt slaat alles. Daar bevinden zich keurig op het midden van dat plein welgeteld 16 par.-teerplaa tsen waarop zich avond aan avond 3 (drie!!) wagens bevinden. De rest staat braaf voor het huis geparkeerd. De jeugd welke toch niet al te vee! speelruimte heeft en daar door noodgedwongen het 'pleintje' op zoekt en waar het hier een straat betreft zonder doorgaand verkeer ein delijk de kans krijgt om zonder risi co's kennis te maken rr.e: 'de s*-sat* moet allerlei capriolen uithalen om geparkeerde auto's te ontwijken bij nun eerste fietspogingen of tijdens het spel. Kortom om een toch al lang verhaal kort te maken gaat het geer. tijd worden dat wij automobniiLsten ons eens gaan bezinnen over onze "rijstijl?' We zijn al zo groot. H. A Brockho-z Witte Zeestraat 20 Oost-Souburg. MARIEKERKE Geboren: Sonja, öv B. Dekker en S Kal jouw, David W.. zv D. Eggebeen en W. A. Noorduin. Ondertrouwd: J. Marijs, 44 jr en J. de Visser. 38 jr. Getrouwd: J. Serier. 22 jr en J Lauws. 19 jr. M. J. Zar.dee. 23 ;r. en L. van ce Woestijne. 23 jr.. L W Clarisse. 21 jr. er. M. A. Verdoom 13 jr., J. Marijs- 44 jr. en J. de Visser. 33 jr. Overleden: W. Reünierse. 77 ir.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 5