ARABISCHE TOP OVER STRIJD IN LIBANON VOORGESTELD Mansholt werkt aan een Europees verkiezingsprogram EUROPESE SOCIALISTEN TEGEN REM OP UITGAVEN OVERHEID 3 Spoorwegpersoneel: militaire tucht Graan Spot zonder prik BUITENECHTELIJK KIND POPSTER JIMI HENDRIX WORDT MILJONAIR Green Spot zonder prik BUDGETTAIR GEVOLG VERVALLEN KINDERAFTREK 1 MILJARD twee dagen laag: KJL0, dtnsdag 20 januari 1970 Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Maandagavond weer een bestand afgekondigd CAIRO RTR-UPIMachmoed Riad, de secretaris-generaal van de Arabische Liga, heeft maandag voorgesteld een Arabische topconferentie te houden om de situatie in Libanon te bespreken. Riad zei tegen verslaggevers dat het enige alternatief de bijeen roeping van een Arabische topconferentie is, wil men tenminste een ramp in Libanon voorkomen. „Een dergelijke conferentie kan ook voorkomen dat Israël in Libanon tussenbeide komt. Een ingrijpen van Israël zou een bedreiging betekenen voor alle Ara bieren". Riad zei dat het aftreden van premier Karami van Liba non aantoont dat de toestand daar slechter is geworden. Nieuwe elementen zullen zich in de strijd werpen, aldus Riad, als het Libanese leger blijft ingrijpen. CONCEPT VOOR DE HERFST GEREED (Van onze speciale verslaggever) HELSINGOER Dr. Sicco Mansholt stelt de komende maan den samen met anderen het concept van een Europees socialis tisch verkiezingsprogramma op. Mansholt is waarnemend voor zitter van de unie van socialistische partijen in de Europese Ge meenschap. Voor de herfst moet het stuk klaar zijn. Over twee jaar gaan meer dan 100 miljoen kiezers naar de stembus om voor het eerst in de geschiedenis rechtstreeks een Europees Parlement te kiezen. 3Ü In het Deense Helsingoer, vijf tig kilometer benoorden Kopenha gen, vergaderden de afgelopen da gen de Europese leiders van socia listische partijen intensief over de te volgen politieke koers. De heren vrouwelijke socialistische lei ders waren hier niet bleken daarover soms nogal verschillend te denken. Zo is Mansholt, óm het maar zachtjes te zeggen, .weinig opgetogen over tie schets van be leid voor de Europese Gemeen schap, die begin deze maand is gepubliceerd door de Belgische christen-democraat premier Tinde- mans. Dit document, opgesteld in opdracht van de Europese leiders, Is door de Westdmtse minister president Helmut Schmidt, door SPD-voorzitter Willv Brandt en on ze minister-president Joop den Uyl, hier wel met enige instemming ontvangen. Mansholt, zo blijkt tijdens een interview, wil daar niets van we ten. „Het rapport-Tindemans is naar mijn overtuiging door de so cialisten hier bijeen toch voorna melijk negatief ontvangen. Het is niet meer dan een analyse; een opsomming van de problemen waarvoor wij in Europa staan. Ik mis er bijvoorbeeld een schema van prioriteiten in; dus een over zicht. van de zaken die nu onmid dellijk aangepakt moeten worden dan wel naar een later stadium verschoven mogen worden. Wij hebben in de Europese Gemeen schap al zoveel van dat soort do cumenten", aldus verzucht Mans holt. Andere benadering ..Tindemans had een tweede Jean Monnet kunnen worden, wanneer hii de zaak anders had benaderd. Monnet publiceerde destijds aan de vooravond van de totstandko ming van de kolen- en staalge meenschap KSG een schets van een Euronese structuur. Dat was een schema aan de hand waarvan wij lange jaren hebben mogen wer ken aan de integratie van West- Europa. Tindemans heeft deze ide alistische weg bewust niet willen bewandelen. Ik waardeer zijn ana lyse. Maar ik biijf van mening dat er bij een andere aanpak meer uit had kunnen komen. Tindemans heeft weliswaar niet helemaal ge faald, maar van een waardevol rapport wil ik in ieder geval niet spreken". Op de vraag wat de voormalige voorzitter van de Europese Com missie dan wel allemaal mist in het- rapport dat internationaal redelijk gewaardeerd wordt somt Mansholt op; „Tindemans neemt geen stelling. Hij gaat uit van de bestaande economische op zet van Europa. Dat betekent geen kritische beoordeling van de grote multinationale ondernemingen. Geen schets van een structuur voor de Europese Gemeenschap, die ook voor socialisten aanvaard baar is. Zelfs geen pleidooi voor verdergaande zeggenschap van de werknemers die toch absolute voorwaarde is voor verdere deelna me van ons socialisten aan de Europese integratie". Tindemans heeft onder meer voorgesteld om de bundeling van de negen EEGTdstaten desnoods maar millimeter-voor-millimeter voort te zetten: het bestaande (bij voorbeeld de gezamenlijke agrari sche politiek) hoe dan ook vast te houden en het Europese parlemenl te versterken met een recht van initiatief. Verder zou de voortgang van de samenwerking op twee snelheden voortgezet kunnen wor den, waarhij de rijke landen snel ler samengaan dan de armere, vaak zuidelijk gelegen lidstaten van de Gemeenschap. Dr. Mansholt en ook premier Den Uyl. zo bleek later op de dag. ziet in dit laatste voorstel een volslagen utopie die nooit te reali seren valt. Willy Brandt en Helmut Schmidt ziin in zekere zin wel opgetogen over Tindemans sugge stie. Mansholt: „Dit plan wordt naar mijn absolute, j overtuiging door de meeste EÉG-parfriers afge wezen- ,Nietalleen socialisten, maar 'dok lihèraleh en christen democraten zullen er niet mee in stemmen dat een scheiding wordt aangebracht in de Europese Ge meenschap". Mansholt leidde hier het topbe- raad van leiders van socialistische partijen uit alle bij de Europese Gemeenschap aangesloten landen Dit gesprek ging vooraf aan de breder samengestelde internationa le conferentie van Helsingoer. In 1974 besloten de socialisten uit de (boen nog) zes EEG-landen om samen de eerste Europese verkie zingsslag voor te bereiden. ,Dat is toen allemaal nogal traag gestart", zegt Mansholt. „Nu hebben wij echter besloten om vier werkgroe pen te vormen die binnen een half jaar het basisprogramma schetsen. Dit jaar komen we dan nog bijeen om dat programma definitieve vor men te geven, waarna de nationale partijen het kunnen gaan beoorde len" De vorming van een op het vere nigde Europa afgestemde socialisti sche internationale is in het verle den niet zo vlot verlopen als men van linkse politici zou mogen ver wachten. Zo zijn de Britten die oorspronkelijk zelfs weigerden om zitting te nemen in het Europees parlement slechts als waarne mer bij deze linkse socialistische EEG-top aanwezig geweest. Mans holt heeft niettemin goede hoop dat nog deze zomer het besluit valt tot een officieel Brits lidmaat schap van de Europese Unie van Socialistische Partijen Landbouw Zorgelijk laat hij zich ten slotte uit over de Eurcpese landbouwpo litiek, eertijds door hemzelf opge zet en vaak aangemerkt als het belangrijkste resultaat van de eco nomische integratie. Met name als gevolg van het uiteengroeien van de waarde van de munten in de verschillende EEG-landen staat Mansholls pronkstuk al enige ja ren op springen. De basis van het beleid gelijke prijzen voor de agrariërs met een de consument ten goede komende specialisatie van de voortbrenging van voe dingsmiddelen is immers ten dele weggevallen. Mansholt; „Te veel legt men in Europa naar mijn mening weer de nadruk op de landbouwprijzen. Ik moest daar destijds ook steeds tegen vechten. Redelijke prijzen voor de agrariërs zijn noodzake lijk. Maar zij moeten beslist sa mengaan met een structuurbeleid dat erop is gericht- om de onrenda bele landbouwbedrijven op een voor de boer sociaal aanvaardbare wijze te laten verdwijnen". „Ik erken dat de werkloosheid het nu moeilijker maakt om agra- -iërs elders te werk t.e stelten. Maar ik blijf er niettemin bij dat wij naai- een landbouwstructuur moeten die zichzelf zoveel moge lijk kan bedruipen. Alleen een ver dergaande sanering kan daartoe leiden". Mansholt oefent aldus voorzichtig enige kritiek uit op de landbouwpolitiek van de PvdA die momenteel meer dan voorheen ge richt is op behoud van de ook wat kleinere landbouwbedrijven via aanvullende toeslagen op het inko men. Dit streven wordt ook door onze landbouwminister Van der Stee gewaardeerd. BEIROET Een christelijke mi litiaman, een kruis op zijn borst, bewaakt een deel van de honder den Moslem-gevangenen, nadat de Falangisten de wijk Quarantina in Beilroet overmeesterd hadden. (Slot van pagina 1 (namelijk ook de werkwilligen uitge sleten. Slechts enkele werknemers (gingen maandag aan het werk, soms ma felle discussie met de stakmgspos- iten, maar de overgrote meerderheid 'bleef weg. Dê bouwvakkers hebben (maandag het werk wel hervat, nadat ide loon-onderhandelingen vorige week «en nieuw salaris-minimum van 17.500 l(cngeveer 875 gulden) in de maand hadden opgeleverd. Arias ia een rede voor de raad van 'Movi- /menio' de enige legale politieke partij in Spanje, weet premier Carlos Arias .Navarro de arbeidsonrust aan 'onder mijnende elementen'. „Misschien ver- irast, maar duidelijk kalm en vol ver trouwen ziet het land dat de staat •onderhevig is aan harde, wilde aanval len. waarmee sommigen proberen de ivrede te breken en ons te brengen tot •het opgeven van ons doel. een ordeb'j- •ke een vreedzame politieke evolutie". iDe regering zal met alle middelen die ihaar ':ter, •ibesohHtkhigstaan •.die men sen tegenhouden. Het gezag van de hiregering staat .niet. ter-, discussie,, zo (waarschuwde Arias. GEREDDEN VAN BERGE ISTRA SPANJAARDEN TOKIO (UPI, RTR) Twee mannen die uit de Filistijnse Zee zijn opgepikt door een Japanse vissersboot, zijn naar thans vaststaat overlevenden van de vermiste Noorse ertstankboot Ber ge Istra, zo heeft een woordvoerder van de Noorse ambassade in Tokio maandag meegedeeld. Hij zei dat'de twee mannen hadden verteld dat hun schip was gezonken na te zijn getroffen door drie ontplof fingen. De ruim 224.000 ton metende Berge Istra is daarmee het grootste schip geworden dat ooit is vergaan. De Libanese televisie Het maandaga-J vond weten dat er weer een bestands-; overeenkomst is gesloten, de derde in drie dagen en de 25ste in negenI maanden. Het nieuwe bestand ging om 20.00 uur onze tijd in. In Beiroet was eerder vernomen dat Karami die verklaard had bij zijn besluit om af te treden te zullen blijven, nu weer bereid is aan te blijven mits het pas gesloten bestands akkoord ook werkelijk wordt uitge voerd. De regering van de republiek Noord- Jemen heeft de Arabische Liga inmid dels voorgesteld een permanente Ara bische 'vredesmacht' te vormen die ook in Libanon kan worden ingescha keld. Deze Arabische 'vredesmacht' zou gevormd moeten worden naar het voorbeeld van de VN-vredesmacht in het Midden-Oosten. Van rechtse Libanese zijde is meege deeld dat eenheden van het Palestijn se bevrijdingsleger vanuit Syrië Liba non zijn binnengekomen. Dit heeft de Syrische minister van voorlichting Achmed Iskander, maandagavond in Damascus heftig ontkend. „Israël en de zionisten beweren dit", zo zei hij. Volgens buitenlandse diplomaten in Damascus zal Syrië mogelijk slechts dan rr.chtstreeks in Libanon tussenbei de komen ais de toestand daar zich zo ontwikkelt dat 'de brand de grens kan overslaan'. Ook de waarschuwing van Israël te zullen ingrijpen wam Syrië zich in het conflict zou mengen, zo zeiden de diplomaten, zal er het nodige toe bijdragen dat Syrië f onberaden stappen doet. Veiligheidsraad Karami Kurt Waldheim, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, heeft maan dag de snel slechter wordende situatie in Libanon besproken met de voorzit ter en de leden van de Veiligheidsraad. Er waren echter nog geen aanwijzin gen dat Waldheim gebruik zal maken van zijn bevoegdheid om de crisis in Libanon als een bedreiging voor de internationale vrede en veiligheid door de Veiligheidsraad in behande ling te laten nemen. In Quarantina, een moslemwijk van Beiroet die voor tweederde in handen van de falangisten zou zijn, vechten de Palestijnse guerrillastrijders en linkse moslemeenheden wanhopig om ergens in deze wijk een steunpunt te behouden. Ongeveer 500 burgers, zwaaiend met witte vlaggen die van vodden waren gemaakt, zijn uit de in puin geschoten huizen naar buiten gekomen. Woordvoerders van de fa langisten zeiden dat zij naar een (ADVERTENTIE) Zweedse faneiste deel nalatenschap op STOCKHOLM Jimjriy Sunilquist-fi ger- boren in 1969 'na teri geslaagd bezoek van de popster Jimi Hen drix aan Zweden in het begin van dat jaar, gaat een van de jong ste miljonairs van Zweden worden. Tij dens het bezoek van de popster aan Zwe den werd hij gezien in gezelschap van Eva Sundquist, een van zijn fans. En ondanks het feit dat beiden ver klaarden „we zijn al leen maar vrienden", loopt er nu een zesja rig evenbeeld van de inmiddels overleden Ji mi Hendrix in Stock holm rond, geboren op 5 oktober 1969 en met precies dezelfde krul- lenkop. Het hooggerechtshof in Stockholm heeft, na uitgebrejde-. -medische onderzoeken naar bloedgroepen en chro mosomen. nu vastge steld dat kleine Jimmy inderdaad het zoontje is van Jimi Hendrix, en dat gaat moeder en kind miljoenen opleve ren. Leif Silbersky, een van de topadvocaten van Zweden, verklaar de in een gesprek dat hieraan geen twijfel bestaat, en hij kreeg zijn beweringen beves tigd tijdtns een reis naar de Verenigde Sta ten, kort geleden. Jimi Hendrix' vader ontkent per se dat zijn zoon een zoon in Zwe den zou kunnen heb ben; hij eist alle mil joenen voor zichzelf op, iets waarin hij vol gens Silbersky niet zal slagen. Want omdat, zoals- dat heet, ,»bet de lict in Zweden heeft plaatsgevonden", geldt de Zweedse jurisdictie, en hebben dus kleine Jimmy en zijn moeder recht op een paar mil joen gulden. Het gaat hierbij niet alleen om de nalaten schap, maar ook om alle komende verdien sten uit royalties, au teursrechten. enz. Bin nen twee weken, zo verklaarde advocaat Silbersky, krijgen ze rond vier miljoen gul den. Over de hoogte van zijn eigen honora rium zweeg hij, maar een lang en gecompli ceerd proces is het wel geweest. Premier Karami, een moslem, had president Franjieh zondagavond laten weten dat hij aftrad uil protest tcgeri het offensief van de falangisten in Quarantina en het gebruik van straal vliegtuigen van de Libanese lucht macht legen linkse eenheden. Presi dent Franjieh, een christen, zou de ontslagaanvrage hebben afgewezen. Karami heeft hel aan de moslemlei ders overgelaten of hij moet blijven aandringen op zijn ontslag of in func tie moet blijven In ruil voor conces sies aan de mohammedaanse gemeen schap. Die zouden dan waarborgen moeten inhouden dat het leger neu traal blijft in de burgeroorlog en de verzekering van christelijke zijde moeten bevatten dat de politieke, so ciale en economische hervormingen i die de linkse moslems eisen, grondig besproken zullen worden. Vele waarnemers zijn echter van me ning dat het conflict alleen maar uit de v/eg kan worden geruimd in sa-; menhang met een Panarabisch ak- koord of een overeenkomst tussen Israël en de Arabische landen Deze waarnemers geloven voorts dat presi dent Franjieh maar twee alternatie ven heeft als Karami heen gaat. na melijk het opleggen van een presiden tieel bewind wat in strijd zou zijn met de grondwet, of de benoeming van een militaire regering. Komt er; een presidentieel bewind, dan zal de christen Franjieh een gesloten front van moslems tegenover zich vinden, i Zou er een militaire regering komen.1 dan zouden de mosiems zich eveneens verzetten, want volgens hen dient het grote spanningen kunnen ontstaan, want dit bestaat voor de helft uit christenen en voor de andere helft uit moslems. De officieren zijn ovwwe- Strijd In i Bei VRIJE ZUIDMOLUKSE JONGEREN WILLEN GEEN INDONESISCHE INFORMATIE CAPELLE AAN DE IJSSEL (ANP) De Vrije Zuidmolukse Jongeren zeg gen in een maandagavond uitgegeven verklaring geen behoefte te hebben aan Indonesische formatie. Zij rea geerden hiermee op uitlatingen van de heer Soerjadi, hoofd politiezaken van de Indonesische ambassade in het NOS-journaaL De heer Soerjadi zei dat de Vrije Zuidmolukse Jongeren volgens hem de kijk op de realiteit van het leven van de Zuidmolukkeers in het- alge meen en dat van hun landgenoiten op de Zuid-Molukken in het bijzonder, hebben verloren- Volgens de Vrije Zuidmolukse Jonge ren wordt hun streven op verkeerde wijze geïnterpreteerd- Zij wijzen hier bij op het politieke onrecht, dat vol gens hen de Zuid-Molukkers wordt aangedaan door de Indonesische en de Nederlandse regering. „Wij Vrije Zuidmolukse Jongeren willen en zul 'lèn ons ervoor inzetten dat het poli tieke onrecht, dat het volk., der .Zuid- Molukkën wordt aangedaan, weldra uit de wereld wordt geholpen, opdat het onderdrukte volk zijn vrijheid kan herwinnen", aldus de verklaring NACHTWACHT IN MAART KLAAR AMSTERDAM Rembrandt's Nachtwacht die op 14 september van het vorig jaar zwaar beschadigd werd in bet Rijksmuseum in Amsterdam, zal tegen het einde van de ma3nd maart weer geheel gerepareerd zijn- Er zijn inmiddels nieuwe röntgenfo to's gemaakt, die overigens niets bij zonders hebben uitgewezen. Volgende week zal er een begin worden gemaakt met het bijschilde ren en eind februari, begin maart za". de nieuwe vernislaag worden aange bracht- Slot van pagina 1 zijn. De conferentie in Helsingoer be sloot verder om tot een min of n blijvend overleg te komen tussen de Westeuropese socialisten en de meer marxistisch gekleurde partijen in lan den waar socialisten de enig toegela ten partij vormen. Te denken valt daarbij aa.n o.a. Tanzania, Angola (MPLA), Costa Rica, Mexico en Vene zuela- Besloten is om de socialistische partijen uit de twee laatst genoemde landen al op de volgende bijeenkomst, over ongeveer een jaar in Den Haag. uit te nodigen. Via deze contacten hoopt men de rol van het democra- tisch-socïalisme in de wereld te sterken. De leiders werden het niet helemaal eens over de economische politiek die zij wensen na te streven. De conferen tie bracht aan het licht dat de West- duitse SPD alleen staat met het vrij wel accepteren van het (liberale) marktmechanisme, waarbij industrie en consument mogen bepalen wat er geproduceerd wordt. Bondskanselier Schmidt en partijvoorzitter Willy Brandt moesten ervaren hoe de ande re leiders algemeen vroegen om meer invloed van de overheid. De grote multinationale onderne mingen hebben het volgens Wilson (Engeland). Palme (Zweden), Mitter rand (Frankrijk), Soares (Portugal), Gonzales (Spaans socialistenleider) en onze premier Den Uyl te veel voor het c 'gen. Alleen via internationale actie van alle overheden valt dit te doorbreken. Strenge planning door de overheid wensen de Europese socialis ten echter ook niet. Zij menen dat verdergaande medezeggenschap de arbeiders plus meer invloed van overheid de wereldwijde problemen waarvoor wij staan aankunnen. ?rm<'ns lifting Olof Palme hield een pleidooi voor vermenselijking van de arbeid, onder meer via spreiding van inkomen, macht en kennis, zodat de spanningen waaronder veel werknemers nu moe ten lijden, weggenomen kunnen wor den. Hij zette uiteen dat de socialis ten een alternatief moeten bieden tus sen enerzijds de liberalen die de werkloosheid zien als een instrument om de economie weer gezond te ma ken en de communisten, die deze crisis aangrijpen om ons stelsel kapot te krijgen. Opmerkelijk was verder dat Palme veel steun kreeg voor zijn suggestie om in dat kader te blijven streven naar een groei van ons economisch produkt, zij het een selectieve toena me die rekening houdt met de arme landen en de schaarser wordende grondstoffen. Nadrukkelijk bepleitte Palme solidariteit met de ontwikke lingslanden bij het te lijf gaan van de economische problemen. De Nederlandse delegatie ki maandag steun voor 'naar plan om toekomstige bijeenkomsten op Europ- pees niveau voortaan meer besluit vaardigheid te verlenen. De Socialisti sche Internationale gaat daarbij een rol spelen, zodat er een soort Europese sectie ontstaat die regelma tig bijeenkomt- Rond de jaarwisseling wil de Partij van de Arbeid zo'n internationale linkse top in Den Haag 'nmmu"isten De conferentie heeft verder het pro-/ bleem van de verhouding tussen socia listen en communisten esproken. In Italië. Spanje, Portugal en ook Frank rijk bestaan sterke communistische •jartijen Deze situatie dwingt de soci alisten daarom met groepen tot een zekere samenwerking te komen. De communisten reageren hier echter zeer verschillend op. In Italië zoeken zij liever samenwerking met Christen- Democraten; in Frankrijk accepteren ze daarentegen de socialisten wel graag als partners. •Eén internationale lijn trekken is in zo'n situatie moeilijk. Daarom heb ben wij besloten ieder op passende wijze de communisten tegemoet treden. Daarbij zullen wij overal eisen dat een democratische regeringsvorm het resultaat van die samenwerking moet zijn", aldus Ed van Thijn. Hij voegt daar nog aan toe dat dit vraag stuk feitelijk alleen in de zuidelijke Europese landen plus Finland bestaat, aangezien de communisten in de Be nelux. Scandinavië, Engeland en de bondrepubliek weinig of niets voor stellen. Bondskanselier Helmut Schmidt en de leider van de Franse socialisten Francois Mitterrand kibbelden tijdens de persconferentie met elkaar over deze zaak. Schmidt keerde zich tegen samenwerking met communisten. Mit terrand zette uiteen dat in zijn land communisten de steun genieten van de vakbeweging. Hij accepteert communisten als socialistische politi cus omdat zij met behoud var democratie de solidariteit van alle werknemers mogelijk maken. De Spaanse socialistenleider Gonza les stelde zich tenslotte onverbidde lijk afwijzend op tegenover de be windvoerders in zijn land die met de gedachte lijken te spelen om wat meer democratie toe te staan- De Spaanse socialisten, verenigd in de PSOE, zullen geen plaats in de Cortez (soort van parlement) innemen wan neer hen die zou worden aangeboden. Eerst moeten namelijk alle democrati sche rechten die wij in de andere Europese landen kennen ingevoerd zijn. Gonzales bracht met deze keiharde afwijzing van het huidige bewind de socialistenleiders in verlegenheid die willen afwachten of men in Spanje wellicht geleidelijk aan de democratie gaat invoeren. Vrije verkiezingen, zo vertelde Gonzales nog, zullen hier ne: als in Portugal leiden tot een flinke invloed van de socialisten en een beperkte rol an de communisten. (ADVERTENTIE) Duisenberg aan kamer DEN HAAG (ANP) Het budgetaire gevolg van het zonder meer vervallen van de kinderaftrek zou op een bedrag van rond 1 mil jard komen. De verdeling daarvan over de verschillende groepen belastingplichtigen is niet bekend, aldus minister Duisenberg (fi nanciën) in zijn antwoord aan de tweede kamer over zijn depar tementale begroting. In dit verslag ontkent de minister dat hij contact met minister-president Den Uyl heeft gehad over diens uitspraken in het VPRO-interview. De vraag of de uitspraken over fiscale aangelegenheden werden gedaan in of na overleg met 'financiën' beantwoordt minister Duisenberg ontkennend. Hij herinnert er aan dat een deel van de problematiek vraarop de uitspraken van de premier betrekking ïebbe:. in studie is bii de interdepartementale commissie kosten beheersing sociale voorzieningen. Minister Duisenberg zegt in dit stadium nog niet tot de vorming van een oordeel gekomen te zijn, evenals overigens de minister-president. de afgelopen 150 mensen i het teven gekomen en 300 gewond raakt. In negen maanden vjui strijd .sc:j moslems, christenen en PaJes- nsc eenheden zijn er circa 9.000 u.sen omgekomen en 19.300 ge- HegveJd van Bcirot Is non 3 DINSDAG EN WOENSDAG BU ALBERT HEIJN Directie: F. van de Velde, K. Scherphuis en V/. F. de Pogfer. Hoofdredacteur: G. A de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren: M. P. Dieleman en G van der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Wolstraat 56-60, fel (01184) 15144. Middelburg: Markt 51, fel. (01180) 27651. Goes: Grote Markf 2, tel. (01100) 16140. Terneuzen: Nieuwstraat 22, fel. (01150) 4457. Hulst: Steensfraot 6, fel. (01140) 4058. In de avonduren is de cenfrale redactie bezef ven zondag t/m /rijdcg vanaf 20.00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling: (01186) 1584. 's Zaterdags (01184) 15144 Jan 9.00-11 B0 uur. Redcctie: (01184) 14799. Voor klachten bezorging op za- 'erdag: de plaatselijke kantoren /an 9.00-11.30 uur Expeditie: (01183) 63533. Overl. adv. maandag- f/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur (01134) 15144 Zondagavond van 20A0 tof 22-00 uur. Abonnementsprijzen: per kwartaal 37,75; frcnco per post 42,per maand 12^75 osse nummers ,50 (inclusief j 1% bfw). Advertentietarieven: 77 cent per mm,- minimumprijs per advertentie 11,55; ingezon den mededelingen 2'/a x ta rief 3rieven bureau van dit blad 2,50 meer. Volledige tarieven met contrad- arijzen op aonvroag. Alle advertentieprijzen exclusief 4% bfw. Giro: 35 93 OD, Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 21