DIANNE DE LEEUW: MET VALLEN EN OPSTAAN NAAR DE TITEL Feyenoord na gemiste penalty nog in gevaar bij FC Amsterdam :1-2 FC Utrecht ging ook tegen Go Ahead onderuit: 1-4 Strafschop velde NAC bij Sparta AJAX KREEG TAAI EXCELSIOR PAS ZEVEN MINUTEN VOOR HET EINDE OP KNIEËN Moeder van Dianne bleef voor het eerst: ik was op van de zenuwen Thung wint in Zurich Qua artisticiteit is zij uniek en niet te verslaan MAANDAG 19 JANUARI1976 GENEVE - De drievoudige sprongen beheersen dit jaar het kunstrijden bij de dames. Wie een plaats bij de abso lute top wil verwerven, kan zich niet meer tot dubbele Rittbergers en dubbele toe-loops beperken. Maar het op nemen van drievoudige sprongen in de kuur betekent voor de dames een enorme omschakeling. Dat gaat met vallen en opstaan gepaard, zoals zaterdagavond in Genève onder andere de Westduitse favoriete Isabel de Navarre, de ui terst getalenteerde Russische Elena Vodorezova en onze eigen Dianne de Leeuw letterlijk is overkomen. Voor Dianne stond die mislukking het behalen van de eerste Europese titel overigens niet in de weg. ..Qua artisticiteit is Dianne de Leeuw niet te verslaan. Daar is zij uniek in", aldus het Nederlandse jurylid mevrouw E. Bon. Samen met haar acht andere collega's waardeerde zij de kuur die de 20-jarige Dianne zaterdagavond op het ijs bracht op artistieke waarde met 5 8. met uitzondering van het Oostduitse jurylid mevrouw H. von Wiecki die zelfs tot 5.9 was gekomen. Op het punt van techniek was mevrouw Bon echter niet verder dan 5 6 gegaan, waarmee zij samen met de Zwitserse mevrouw M Huguenin het laagste cijfer had getrokken „Ik wiide toch wel even la ten merken dat de kuur technisch niet zo best was'aldus mevrouw Bon. „De kuur van Christine Errath was wat dat betreft duidelijk be ter" Dianne de Leeuw in actie tijdens haar vrije kür op de Europese kampioenschappen kunstrijden op de schaats in Genève, waar de Nederlandse rijdster de titel in de wacht sleepte. „Hier in Genève is wel gebleken dat er bij het damesrijden sprake is van een overgangsfase Wie hoog in het klassement wil eindigen, moet drievoudige sprongen maken Dat leidde zaterdagavond tot een grote gespannenheid onder de meisjes, waarvan die vele valpartijen het ge volgwaren. En ben je eenmaal geval len, dan is het zelfvertrouwen na tuurlijk aangetast", aldus mevrouw Bon, die ervan overtuigd is dat de zessen weer op het scorebord gaan verschijnen zodra de dames de drie voudige sprongen zonder vrees in het kuurprogramma opnemen. Gehoopt Op dat ideale jurycijfer had Dianne de Leeuw waarschijnlijk- in stilte gehoopt, omdat zij over de ver plichte figuren en de korte kuur on mogelijk helemaal tevreden kon zijn. ondanks het feit dat zij met een be moedigende voorsprong aan de top van het klassement was gekomen. Na welgeteld 43 seconden kon de Nederlands-Amerikaanse die 6 ech ter wel vergeten toen een drievou dige cherryflip helemaal de mist in ging. Voor trainer Dough Chapman mede aanleiding om aan te kondigen dat hij van plan is nog voor In nsbruck enkele wijzigingen in de kuur aan te brengen „Want het kan beter", aldus Chapman, die niet over gebrek aan medewerking van de kant van Dianne hoeft te vrezen. Haar reactie na het behalen van de Europese titel was namelijk: „Ik train gewoon zo hard mogelijk door". Dianne heeft daarbij echter wel een duidelijk doel voor ogen: olympisch goud. „Want daarvan heb ik als kind altijd al gedroomd", aldus Dianne de Leeuw, die het succes dan compleet hoopt te maken door in maart in Go thenburg ook nog de wereldtitel te prolongeren. Daarna mogen de agenten van de ijsrevue's bij de fa milie De Leeuw in Paramount (Cali- fornié) op de stoep verschijnen om Dianne lucratieve aanbiedingen te doen. GENEVE - De gedachte dat haar moeder in angstige spanning zit te kijken, kan Dianne de Leeuw bijna niet verdragen. Daarom is het voor mevrouw De Leeuw-IJzerman al bijna een automatische handeling om de tribune te verlaten zodra Dianne op het ijs verschijnt. Afge lopen zaterdagavond is mevr. De Leeuw in Genève echter blijven zit ten om te zien hoe haar dochter naar de Europese titel in het kunstrijden reed. „Dat was de eerste keer dat ik naar Dianne's kuur in een belangrijk kampioenschap heb gekeken. Feil loos ging het allemaal niet, maar de eerste wedstrijd in het seizoen is al tijd het moeilijkst. Toch was het okay, want ze won", aldus Dianne's moeder. Mevr. De Leeuw is met haar 9-jarige dochter Marianne, die over een paar jaar wellicht ook in het Ne derlands kampioenschap kunstrij den is te zien, uit Paramount geko men om de triomftocht van Dianne door Europa mee te maken. Een triomftocht, die dan zal moeten be staan uit het Europees kampioen schap, het olympisch goud en ten slotte de prolongatie van de wereld titel. „Maar zo gemakkelijk zal het voor Dianne allemaal niet worden. Die wereldtitel kwam vorig jaar toch wel verrassend, maar ze is nu wel de favoriete. Datleidt natuurlijk tot een geweldige mentale druk. En kunst- rijden is al zo'n moeilijke sport, vooral ook omdat je met juryleden te maken hebt die allen een persoon lijke smaak hebben" Het is mevrouw De Leeuw in Ge- ncvc sterk opgevallen dat de jury leden erg op de stijl letten. „Daarom kon bij de heren John Curry kam pioen worden, en Dianne heeft er ook van kunnen profiteren. „De jury doet er volgens mij ook juist aan, want je kunt wel een aaneenschake ling van drievoudige sprongen in je kuur opnemen, stijl en gratie horen er ook in thuis. En dat mis ik bij de deelnemers uit de Oostbloklanden. Die blinken slechts uit op atletisch gebied. Kunst kun je ook niet af dwingen, dat is alleen in vrijheid mogelijk. Dan alleen kun je tot ex pressie komen", aldus mevr. De Leeuw. Toch hoort het ook tot de vaste gewoontes van moeder De Leeuw om het aantal sprongen ln Dianne's kuur te tellen. „Daar ben ik nu echter niet aan toegekomen. Ik was op van de zenuwen' Mevr. De Leeuw heeft er geen en kele moeite mee dat Dianne na dit seizoen als revue-ster op het ijs zal staan. „Tot dusver hebben wij elk aanbod afgewimpeld. Na dit seizoen zal Dianne wel opnieuw heel wat aanbiedingen krijgen. En wat is erop tegen, als zij na al dat geld dat wij in het kunstrijden hebben gestoken en na die jarenlange moeite, iets terug gaat verdienen? Niet voor ons. maar voor haarzelf. En na de ijsrevue kan zj] gemakkelijk trainster worden, waarmee de sport voor Dianne's toekomst toch wel erg belangrijk is geweest". In Genève is overigens gebleken dat de opvolgsters van Dianne de Leeuw al staan te dringen. West- Duitsland hoopt daarbij op de 16- jarige Dordtmundse Dagmar Lutz. die zesde werd. Een klein drama werd het titeltoernooi voor de West duitse kampioene Gerti Schanderl. die slechts negende werd en de win terspelen nu kan vergeten. Als talen ten ontpopten zich verder de Ita liaanse Susanna Driano 118). die vijfde werd. en de natuurlijk harts tochtelijk door haar landgenoten bejubelde Danielle Rieder (14). die ais zevende eindigde Oost-Duitsland behoudt zijn sterke troeven met de pas 15-jarige Anett Poetzsch. die tegen de ver wachting in kans zag haar landge note Christine Errath van de zilve ren medaille af te houden. Beiden waren de enigen die zonder te vallen een kuur met drievoudige sprongen uitvoerden. Het was echter vooral de pas 12- jarige Elena Vodorezova die ln Ge nève de harten van het publiek stal. Dit Russische meisje beschikt over een enorme springvermogen en draait haar hand niet om voor de moeilijkste drievoudige sprongen. Het ontbrak haar in Genève alleen nog aan de nodige routine om nu al op het erepodium te verschijnen. Onder leiding van de bekende trainer Stanislav Aleksevich zal Vo dorezova echter spoedig tot de abso lute vedette van het dameskunst- schaatsen kunnen uitgroeien. Helaas kunnen de Nederlandse zusje Anne-Marie en Sophia Ver laan niet in dat rijtje van talenten worden genoemd. Hetgeen niet wil zeggen dat het de IJmuidense scho lieren aan talent ontbreekt. Maar een doorbraak naar de wereldtop zit er voorlopig voor hen niet in. Anne-Marie, de jongste van de twee (16), had overigens hoger kunnen eindigen dan de 18e plaats die het nu werd. Na redelijk geslaagde ver plichte figuren en een goede kleine kuur, ging het zaterdagavond ech ter helemaal mis. Tweemaal kwam Anne-Marie ten val. waardoor zij van de 16e plaats terugviel naar de 18e. Haar trainster. Joan Haanappel, begreep toen wel dat overeen moge lijke uitzending naar Innsbruck be ter maar niet meer gesproken kon worden. En ook moeder Verlaan legde zich - zij het nog wat tegen sputterend - bij die gedachte neer. Anne-Marie Verlaan zal echter zeer waarschijnlijk wel door de KNSB naar de wereldkampioenschappen in Gothenburg worden uitgezonden, waar zij het dan even waarschijnlijk zonder haar twee jaar oudere zus Sophia moet stellen. Want de 20e plaats die zij in Genève bereikte, zal ondanks een redelijk geslaagde kuur wel onvoldoende zijn geweest om de ticketnaar Zweden te verdienen. Uitslag Doelman Suiker van de FC Amsterdam krabbelt der in bil een strafschop door hem gekeerd tag zich op nieuw op de bal te storten, die Schnet- De uitslagen: 1. Dianne de Leeuw (Ned) 188,48 pnt, plaatscijfer 10; 2. Annett Poetzsch (O-Dld) 185,22,plc. 21; 3 Chris tine Errath (O-Dld) 184.66. plc. 24.4 Isabel de Navarre (W-Dld) 179,92, plc. 41; 5. Su- sanne Driano (It) 179.88, plc. 42,6. Dagmar Lurz (W-Dld) 175.34, plc 55: 7. Elena Wo- dorezova (Sov> 172.72 plc 62: 8. Danielle Rieder (Zwi) 174.14. plc. 69: 9 Gerti Schanderl (W-Dld) 171 66. plc 75. 10 Ka- rena Richardson (G-B) 168.66. plc 93. 11. Grazyna Dudek (Pol) 167.76. plc 97. 12 Hana Knapova lTsj) 163,74. plc 115. 18. Anne-Marie Verlaan (Ned) 148,14, plc 166; 20. Sophie Verlaan (Ned) 143,04, plc 176. Er werden 22 rijdsters geklasseerd Nederlands zwemrecord voor Henk Elzerman DEN HAAG (ANP) - Henk Elzerman (Zian/Vitesse) heeft zondag in zwem bad 'de Morgenstond' te Den Haag een nieuw Nederlands record gezwommen op de 800 meter vrije slag (25 meter banen). Hij maakte een tijd van 8 mi- UTRECHT - FC Utrecht - Go Ahead eerst Gluic alleen voor Henriksen, bepaalde Peter Amtz de eindstand op nuten en 25 seconden. Het oude record Eagles 1-4 (0-1). Gluic 0-1, 50. Van maar miste en daarna schoot bij weer 1-4. stond met 8.29,9 ook op zijn naam. Deinsen 0-2, 69. Gluic 0-3, 83. Van Veen 1-3, 89. Arntz 1-4. Scheidsrechter: Boosten. Toeschouwers: 7000. AMSTERDAM - Vlak voor het rust- I signaal van het duel tussen FC Amster dam en Feyenoord (1-2) leken de Rot terdammers de strijd definitief in hun voordeel te gaan beslissen. De Deen Kristensen werd in het strafschopge- J bied door Visser onderuitgelopen, en I scheidsrechter Hoppenbrouwer wees gedecideerd naar de stip. Een goede mogelijkheid voor Feyenoord om de stand naar 3-0 te tillen. Vanaf 11 meter j slaagde Schneider er echter niet in Amsterdam-doelman Suiker te passe ren. Na afloop wond Feyenoord-trainer Brzezanczyk zich behoorlijk op over het feit dat Schneider de strafschop had ge nomen. De Pool: „Vanaf de bank heb ik geroepen dat Kreuz de penalty moest nemen, en hij wilde ook wel. Maar de spelers hebben het op eigen houtje weer veranderd. Herr Schneider, ja vooral Herr. moest hem perse nemen" En Kreuz over die strafschop: „Ik zou hem nemen, inderdaad. Maar Kristen sen, Schneider en Van Hanegem waren er tegen. Nou, nu scheelt ze het een doelpunt". Natuurlijk speelde rond dit incident ook Van Hanegem weer een belangrijke rol. De Kromme: „Er is niets tevoren afgesproken. Wat wil men nou? Het is toch geen speeltuinvereni ging. Schneider nam al een aanloop, dan moet Kreuz zich er niet meer mee bemoeien. Tegen PSV miste Schneider ook, maar toen schoot hij hoog over, nu tenminste tegen de keeper op. Hij komt in ieder geval dichter in de buurt". Nadat Feyenoord die strafschop had gemist en de Deen Pedersen in de 11e minuut van de tweede helft een com municatiestoornis in de Rotterdamse defensie bekwaam had afgestraft, waardoor de achterstand van de Am sterdammers werd teruggebracht naar 1-2, kwamen de Feyenoorders zelfs nog ln moeilijkheden, en dat was onver klaarbaar. Treytel en de zijnen heersten in de eerste helft op alle fronten Gemakkelijk ging de bal van man tot man, en vooral op het middenveld werden de Amster dammers volledig dolgedraaid. Visser. Van der Merkt en Otto konden het drie tal De Jong, Van Hanegem en Wim Jan sen niet bijbenen, waardoor er vooral in de beginfase talloze gaten vielen op het middenveld. Het verbaasde dan ook niemand dat Feyenoord na 20 minuten op 2-0 stond. Reeds in de negende minuut sneed een vloeiende combinatie over links door de Amsterdam-verdediging. Kris tensen. duidelijk minder egoïstisch dan anders, bediende Wim Jansen, die op zijn beurt het hoofd van Van Hane gem zocht. De Kromme timede uitste kend en liet doelman Suiker volstrekt kansloos. Elf minuten na deze ope ningstreffer trok De Jong op avontuur. De Feynoord-raiddenvelder werd geen strobreed in de weg gelegd, en met een beheerste lob passeerde hij de te ver voor zijn doel staande Suiker. Amsterdam-trainer Van de Meent: „De jongen is zo lang, dan mag dat toch niet gebeuren. Maar ik verwijt hem niets". Amsterdam, dat Feyenoord voor de pauze vaak hard tegemoet trad (Van de Meent: „Wij speelden echt niet harder dan de tegenpartij, maar die doet het professioneler Dat is nog steeds de sterkte van Feyenoord"). mocht blij zijn dal de schade in dat eerste bedrijf be perkt bleef tot 2-0. In die periode slaag den de Lieverdjes er namelijk geen en kele keer in een opening te forceren. Dat veranderde in de tweede helft. De eerste waarschuwing kreeg Feyenoord in de vijfde minuut. Een voorzet van Snijder, die tien minuten voor tijd werd ingewisseld voor Wetzel, werd onder schept door Rijsbergen. De Rotter damse voorstopper treuzelde met weg werken. waardoor Pedersen een goede mogelijkheid kreeg. Meer dan een hoek schop haalde de Deen er echter niet uit. Toch was het die zelfde Deen. die er zes minuten later voor zorgde dat er iets knapte bij de Rotterdammers. Pedersen werd in de diepte goed aangespeeld, de Feyenoord-defensie reageerde niet alert, en de opvolger van Nico Jansen kon scoren. Balverlies Na deze verrassende tegentreffer van Amsterdam was het gebeurd met Feye noord. De snelheid verdween uit de ploeg. De Rotterdammers leden te veel balverlies, waardoor zich voor het Am sterdamse doel nog maar weinig moge lijkheden voordeden. Brzezanczyk over die terugval: „Feyenoord speelt als een kameleon. De ene keer wordt er een goede eerste helft gespeeld, de an dere keer een goede tweede. Dat is het probleem. Ik zou graag willen weten hoe dat komt. Ais Feyenoord onder druk komt te staan, gaat de ploeg ge makzuchtig voetballen, willenze het te mooi doen. Daar schuilt een groot ge vaar in". Feyenoord, dat aanvallend geen vuist meer kon maken en in vooral Nico Jan sen en Kreuz twee zwakke spitsen had, kreeg het nog moeilijk. Brzezanczyk verving een kwartier voor tijd De Jong. die sterk startte maar in het verdere ver loop van de strijd faalde, door Olsen. Maar ook de Deen kon de Rotterdamse ploeg niet op het goede pad terugbren gen. In blessuretijd was Feyenoord bijna nog de zege ontglipt. De mee naar voren gekomen ausputzer Husers zette goed door. en trok de bal voor het doel. waar Pedersen. in goede positie staande, ver zuimde zijn ploeg naast de Rotterdam mers te schieten Trainer Van de Meent: „Wat een kans. Je ziet. je moet ook een beetje geluk hebben. Maar na deze wed strijd kan ik in ieder geval zeggen dat we terug zijn van weggeweest. In de tweede helft hadden we achter de zaak goed dicht, waardoor Feyenoord aanvallend niet meer uit de verf kwam. Dat vind ik een pluspunt. Er ls een duidelijk ver schil met twee maanden geleden. De rust ts teruggekeerd". ZURICH (ANP) - Rolf Thung heeft zondag het toernooi om het kampioen schap van Zurich op overdekte banen gewonnen. Thung. die zaterdag zijn twee partijen in twee sets voltooide, boekte ook in de slotronden snelle overwinningen. In de halve eindstrijd versloeg de Hilversummer de Oosten rijker Peter Pokomy met 6-3 en 6-1. In de finale moest hij de Fransman Pa trick Beust twee games meer toe staan.. 6-3. 6-3. ROTTERDAM Sparta - NAC 2-1 (1-11. 4. Van Zoest 1-0, 35. Groeneweg 1-1. 80. Skipper 2-1 (strafschop). Scheidsrech ter: Mulder. Toeschouwers: 5000. Sparta koos tegen NAC niet voor een halfwassen aanpak. Het zag er bij dit offensief naar uit dat er snel wijziging in de stand zou komen. Van Zoest. die in deze aantrekkelijke botsing vootal in de eerste helft een magnifieke partij speelde, brak al na 240 seconden de score open Doesburg sloeg een aanval af. dirigeerde de bal naar Salfischen- berger. die aan een solo over hetr ge hele veld begon. Van Zoest zoent de goede positie op en tikte de bal langs doelman De Jong (1-0). Sparta bleef stormachtig aandringen. De Joegosla- vièr Budisec stopte Van Zoest onele gant af en de niet sterk fluitende scheidsrechter Mulder offreerde hem de gele kaart. Sparta-doelman Does burg verzwikte zijn enkel bij een uit trap en Mom nam zijn plaats in. Sal- fischberger en Van Staveren kregen ongekende mogelijkheden de score naar 2-0 te tillen maar met kunst en vliegwerk bleef De Jong overeind. De strijd kreeg meer evenwicht toen de Rotterdamse defensie in de fout ging Jan Groeneweg profiteerde hiervan in de 35e minuut: 1-1. Het had er de schijn van dat Sparta, dat een duide lijk veldoverwicht had. toch op de elfde remise zou afgaan in deze competitie Het liep echter anders. Tien minuten voor tijd maakte Vermeulen bij een duel met Michielsen hands. Skipper schoot de toegekende strafschop in Ki ll. Voor de aanvang van de wedstrijd werd een minuut stilte in acht geno men ter nagedachtenis van de vrijdag verongelukte oud-Spartaspeler Ad Verhoeven, die 315 wedstrijdewn voor Sparta heeft gespeeld. Opnieuw heeft Go Ahead Eagles laten zien dat men ten onrechte een weinig benijdenswaardige positie op de rang lijst van de eredivisie bezet. In Utrecht werd FC Utrecht op niet mis te ver stane wijze met 4-1 verslagen en dat gebeurde op een manier die de toch wel aanwezige klasse bij de De ven te- naren onderstreepte. Go Ahead Eagles speelde deze vier-puntenwedstrijd bij- jonder slim. Men liet het steeds maar ragende FC Utrecht rustig komen om dan met razendsnelle counters terug te slaan. De grote mannen bij deze speel wijze waren zonder meer Peter Arntz en Jan van Deinsen die steeds gevaar lijk doordrongen. Daarbij had men niet te klagen over het feit dat de Joegosla vische aanwinst van FC Utrecht Pau- novic op beslissende momenten nogal eens onderuit ging. Nadat v. d. Ham een schot door Kist van de doellijn zag gehaald, kwam zo'n gevaarlijke aanval Peter Arntz tegen de paal. Een minuut voor de rust. op een moment dat bij FC Utrecht v. d. Ham geblesseerd op de grond lag, sloeg Go Ahead Eagles toe. Uit een voorzet van Arntz kopte Gluic bijzonder fraai in. 0-1 Vijf minuten na de hervatting kreeg FC Utrecht eigen lijk al de genadeklap, teon Van Dein sen een solo ondernam en onhoudbaar Henriksen voor de tweede maal pas seerde: 0-2. FC Utrecht ging hierna steeds onzekerd spelen zodat er weinig gevaar voor de debuterende doelman Endeman kwam. Het werd zelfs 0-3 toen Paunovic weer eens kwam te val len en Gluic uit een voorzet van Arntz de Deventer aanhang opnieuw kon la ten juichen Acht m'nuten voor het einde werd het nog sensationeel. Eerst werd Van Veen door de jonge Eagles-doelman neerge legd. maar Wery zag zijn strafschop door hem gestopt. Een minuut later opnieuw een penalty voor FC Utrecht, toen Kist in het strafschopgebied hands maakte. Van Veen schoot nu wel raak (1-3. Met nog een minuut spelen ROTTERDAM - Te midden van mede- en tegenstanders was Excelsior-doelinan Eddy van de Roer gistermiddag op Woudestein een ge vierd man, ondanks het feit, dat hij ten slotte had moeten zwichten voor twee Ajax-treffers. De sluitpost van de Kra- lingerformatie verrichtte deze middag namelijk talloze schier onmogelijk lij kende reddingen, inspireerde daarmee zijn ploeggenoten tot heftig verzet, en hield Ajax tot zeven minuten voor tijd op 0-0. Toen moest de onverzettelijke Van de Roer eerst zwichten voor een kopbal van Ruud Geels en twee minu ten later voor eveneens een kopbal van Brokamp. „Even was er een moment waarop het niet klikte tussen mij en voorstopper Kees van de Munnik, en dan is natuur lijk een knaap als Ruud Geels er als de kippen bij om daarvan te profiteren. Dat het nog 2-0 werd. is niet zo erg belangrijk meer. omdat bij ons de ban gebroken was", maakte Eddy van de Roer duide lijk. Toch was die tweede treffer net iets te veel voor het geruime tijd vergeefs naar de verrassende combinatie zoekende Ajax. Want niet alleen verdedigde Van de Roer op magistrale wijze zijn doel. ook de gehele Excelsior-ploeg bood deze middag heldhaftig tegenstand, en be slist niet met afbraakvoetbal. Excelsior-trainer Thijs Libregts kon dan ook met recht verkondigen: „De jongens hebben het voortreffelijk ge daan", eraan toevoegend: „Wij krijgen in zo'n wedstrijd vijf kansen, terwijl Ajax er wel 30 produceert. Uiteindelijk was het de klasse van de Amsterdamse ploeg waarmee deze wedstrijd beslist is". Voor Ajax-trainer Rinus Michels was het taaie Excelsior-verweer overigens niet als een verrassing gekomen. „We hebben het hier altijd moeilijk op dit klein lijkende veldje waar het publiek dicht bij zit, en waar Excelsior knap kan verdedigen. En bovendien hadden ze een keeper die op beslissende mo menten trefTers in de weg stond". Ajax startte erg behoudend (Michels: „Dat is normaal, in de eerste fase moet je toch kijken wat er te koop is") waar door een fel en beslist niet bang Excel sior de Amsterdamse verdedigers her haaldelijk in paniek bracht en binnen een kwartier zelfs vijf comers afdwong. Pas na een half uur drukte Ajax zijn Rotterdamse opponent terug, en na rust was er nagenoeg eenrichtingsverkeer naar het doel van Van de Roer. die zeker vier treffers met miraculeuze reacties voorkwam. De eerste twee al binnen twee minuten na rust. toen Ajax meer tempo maakte, en vervolgens met d> bekende regelmaat van de klok schotel en kopballen van Gerrie Mühren. Geels de zeer offensief Ingestelde Hulshoff ei van Brokamp. terwijl Pim van Dordi nog op de rechterpaal knalde Totdat zeven minuten voortijd GeeL een voorzet van Johnny Dusbaba ver zilverde en twee minuten later Bro kamp op aangeven van René Notten scoorde. Verdiende winst voor Ajax. dat gaven zelfs fanatieke Excelsior- supporters toe, maar de Rotterdam mers hadden voor hun opzienbarende prestatie iets meer verdiend. PETER VERHAGE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9