JERAS HAALT TAFELTENNISTITEL ZEELAND NAAR WALCHEREN TERUG Inzeil laatste strohalm olympische schaatsers BELG IVO NAESSENS KLASSE APART IN BRAAKMANCROSS, DIE NIEK FLIPSE WON M timmeriieden LJUBOJEVIC LEIDT MET MAXIMALE SCORE HULDE VOOR TIJDENS HET ANIMO BIJ RECEPTIE 25-JARIG JUBILEUM IN AANVALSFINALE VERSLOEG VLISSINGER PAUL MATTHIJSSEN Aannemingsmaatschappij SCHRIJVER B.V. - GOES Leeuwenhoek: het viel me niet mee MAANDAG 19 JANUARI1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ADVERTENTIE MIDDELBURG - Twee fel aanvallend ingestelde spelers stonden tenslotte tegenover elkaar in de voornaamste fi nale om de Zeeuwse tafelten- nistitel in de A/B-klas senio ren, namelijk Dick Jeras van het Vlissingse Wilno en Paul Matthijssen van St. Aloysius. Honderden belangstellenden haden zich voor de in 'the best of five' te spelen eindstrijd rond het centre-court ge schaard, dat was opgesteld in de sportaccommodatie 'Slagh- vaert' in Middelburg. Deze sportzaal vormde in tweede instantie het toernooiveld, nadat de wedstrijdleiding van de combinatie Laurens, Wes- terzicht, PNL, Zand met toer- nooicommissaris Houterman vorige week had moeten be sluiten het in de sporthal van de 'de Ruyterschool' aanvan kelijk gestarte toernooi een week op te schorten. De strijd om de titel in de hoogste klas had reeds één finalist opgeleverd toen Dick Jeras in de halve finale tegen MZ-er Koen de Vries, beiden onder moeilijke omstandigheden spelend op de gladde vloer, aan het langste eind trok. De tweede finalist zou komen uit het duel tussen de St Aloysius- hoofdklassers Dumez en Matthijssen Deze partij werd afgelopen week reeds in Graauw afgewerkt en het betekende via een twee-games-overwinning een finaleplaats voor Matthijssen. Reeds twee jaar geleden stond Matthijssen ook al in de eindstrijd, toen tegen clubgenoot Kene van Dijk en waarbij hij met gering verschil verloor. In de tweekamp tegen Jeras wilde Matthijssen zich kennelijk revanche ren en hij begon de finale dan ook on stuimig. Jeras kon echter steeds een lichte puntenvoorsprong nemen en met 21-17 scoorde de Vlissinger 1-0. De tweede game was bijzonder spannend vooral toen Paul Matthijssen er in slaagde een 20-17 achterstand geheel weg te werken tot 20-20. Het werd daarna nog 24-24 waarna tenslotte Je ras via 26-24 een 2-0 voorsprong nam. De weg naar het kampioenschap leek nu vrij voor de Vlissinger, maar Mat thijssen wenste nog niet te capituleren. Hij liep zelfs uit naar een 7-0 voor sprong in de derde game en wist zich gesteund door deze grote voorsprong naar een duidelijke 21-10 toe te wer ken. De voor de toeschouwers boei ende finale, waarbij beide spelers fel aanvallend tot het uiterste gingen met scherpe smashes en snelle contra attaques. vond tenslotte zijn climax in de vierde game waarin opnieuw Jeras een voorsprong greep van enkele pun ten en die tot het einde toe wist te be waren 121-171. Uick Jeras was een verdiend Zeeuws kampioen en voor hel eerst na vele ja ren ging de hoogste titel naar Walche ren na een jarenlange Zeeuwsvlaamse hegemonie. Ook de overwinning in de cxtraklas, de senioren I klas was nog voor Jeras, die hier in de eindstrijd in twee games afstand nam van Koen de Vries (MZI. De Zeeuwse damestitel kwam dit jaar opnieuw in handen van Koos van Rooyen-Jakobsen van Big Smash, die overigens in de eindstrijd veel tegen stand onvervond van een goed spe lende Joke Roelse iMZ) Met 18-21. 21- 16 en 7-21 ging de titel naar Biggeker- ke. Overigens is één titel nog niet ver speeld: in de C-klas moet namelijk nog de uitgestelde finale tussen Jo Bogaert (St Aloyi en Frans van Waterschoot (Effecti worden gespeeld. Doordat laatstgenoemde zich zaterdag bij een voetbalwedstrijd vrij ernstig blesseer de, kon de eindstrijd hier geen door gang vinden. De titelwedstrijden wor den dit jaar overigens gekenmerkt door een aantal dubbele overwinnin gen, want ook Wim Jan Duininck (Lau rens) won in de D-klas (via Jan Meyer B. Smash) als in de senioren II-klas waarin hij Bram van Gtlst (MZl in de eindstrijd versloeg. De E-titel ging in de laatste fase naar Albert de Vries van St. Laurens die met tweemaal 21-19 zijn trainer Peter Boon (Zandi naar de tweede plaats verwees Ook m F ging de titel hier naar St Laurens in de per soon van Rob de Zwart die in de eind strijd Wim Kerkhove (Zand) wist te verslaan. Jaap Houmes van MZ zorgde ook al voor een dubbele zege. In de G-klas bleek hij de sterkste door tens lotte commgman Cees Pleijte (Wester- zicht) te kloppen, terwijl Houmes ook de eerste prijs in de senioren III voor zyn rekening nam vóór Wim Kerkhove zijn tweede finale te laten verliezen In de tweede damesklas, de D-klas was het de jeugdige Heieen Stok (Wes- terzicht) die met de titel aan de haal ging vóór de Veere-speelster mevrouw Peterson. De extra-seniorenklas da mes werd tenslotte ook een prooi voor Koos van Rooyen-Jakobsen met op nieuw Joke Roelse op de tweede plaats. Dat Dick Jeras momenteel de sterkste Zeeuwse speler is, wist hij bovendien te bewijzen door samen met zijn teamge noot Cees Dert ook de dubbelspelklas A-B-C op zijn naam te schrijven vóór het duo Dumez-Matthijssen waarmee Jeras alles won wat er te winnen viel. Het D-dubbel was voor de combinatie Duininck-de Vries (Laurensterwijl de Zand-Laurens-combinatie Pirson-Smet goed was voor de eerste plaats in de E-klas. In F ging het kampioenschap naar Houmes-Corver (MZ). terwijl ook Arnemuiden weer een Zeeuwse titel rijker werd via het duo Schuit- Baarends, dat de eerste plaats voor zich opeiste in de G-klas. Lea Hersman (St. Aloy) en Koos van Rooyen schreven tenslotte ook het damesdubbel op hun naam. De totale puntentelling van zowel de jeugd- als de seniorenwedstrijden leverde in de vraagt voor haar woningbouwprojecten en utiliteitsbouw in de provincie Zeeland Inlichtingen: Aannemingsmij. Schrijver B.V., L. P. v. d. Spiegelstraat 38-42, Goes, telefoon 01100-14520. sport J4 KORT: ALS ZE KOMEN ZIE IK HET WEL... ASSEN - Wiebe Kort wilde zich niet op 1 glad ijs wagen. Op de vraag of hij mis- I schien ambities had Gerard Maarse alj I bondscoach bij de dames op te volgen i liet de trainer van het schaaisgewest Friesland een vrolijke lach horen. ..Och, I daar heb ik eigenlijk nog niet over nage dacht". zei hij glimlachend. ..Alszerne komen vragen dan zie Ik wel. In iedc; geval heb ik er 's winters alle tijd voor In de zomermaanden heb ik het te druk met zeilen" Kort is naast Eddy Verheyen en Leen Pfrommer één van degenen die ge- I noemd wordt als opvolger van Maarse, die aan zijn laatste seizoen bezig is. Jor- rit Jorritsma. nu nog in dienst bij de Ca nadese schaatsbond, zou een kans ma- l ken in de voetsporen van herentrainer Pfrommer te stappen BOKSEN, CLUSES. (ANl'i Ue j Fransman Daniël Trioulaire heeft zijn Europese kampioenschap in het bantamgewicht behouden door een overwinning met technisch knock out I in de derde ronde op de Ier Paddy McGuire. strijd om de verenigingsprijs een dui delijke zege op voor Middelburg-Zuid met 125 punten met, St. Aloysius op de tweede plaats met 42 punten. Wilno werd derde met 40. Laurens met 36 vierde terwijl Zand 31 punten haalde. Atje Keulen-Deelstra EINDHOVEN (ANP) - Atje Keulen Deelstra heeft zaterdag op de kunstijs baan van Eindhoven haar nationale marathon tiel met succes verdedigd. In een massasprint na 35 ronden versloeg zij Atke Heshnga en Ineke van Hoolmoet. WIJK AAN ZEE weekend heeft grootmeester Ljubojevic oventoernooi in Wijk maximale score de kop genomen. ASSEN - De beslissing over het al ol niet uitzenden van een damesploeg (je) naar de Olympische schaatswed strijden in Innsbruck is uitgesteld tot na de laatste test, volgend weekeinde in Inzeil. Dan zal hel hoge woord eruit moeten komen, want de KNSB heeft tot maandag 26 januari om 12.00 uur de tijd de voordracht aan het NOC te overhandigen. In feite betekent Inzeil voor twee of drie dames de laatste strohalm om zich een olympisch startbewijs te verwerven. De in Assen kansloos verloren confrontatie met een Russische seleclieploeg (in cijfers 117-195), van de 24 ritten werden er slechts vier gewonnen) heft de toch al niet rooskleurige vooruitzichten nog verder doen versomberen. Een wat moedeloze trainer Gerard Maarse zei dan ook na een langdurige vergadering met de leden van de tech nische commissie: ..Het ziet er nog niet helemaal hopeloos uit. maar ik ben vrij pessimistisch gestemd. Het zal in In zeil heel hard moeten gaan. want in feite hebben we tot nu toe internatio naal nog niets op papier gezet zodat Je ook geen eisen kunt stellen. De meisjes weten dat het de laatste kans is en het is maar te hopen dat de spanningen niet te groot worden." Tijdens de bij eenkomst met de technische commis sie werden wel de ploegen voor het toernooi om het wereldkampioenschap (21 en 22 februari in Gjoevik) en de strijd om de wereldtitel voor sprinters (6 en 7 maart in West-Berlijn) verder 131.48, 2 Ljoedmilla Ankoedimova -Sow) 1.32.93; 3. Galina Stepanskaja (Sow) 1.33 31; 4. Annie Borckink en Sijtje van der Lende (Ncd) 1.33.76; 6 Ljoebov Pogodajeva (Sow) 1 34 08: 7 Vera Brindzei .Sow) 1.34.13.8 Galina Nlki- Ljubojevic was in 1975 de succesvolste V" d- Giessen 1-0. Una (Sow) 1.34.14. 9. Haitske Pijlman (Ned) .nprt,n„.m„ior ,..nn ondermeer Afgebroken pai e Pijlm; 1.34.93; 10. Christa Jaarsma (Ned) 1.34.94; Margriet Pumper (Ned) 1.35.76; 12. Ina Steen- brugge (Ned) 1.36.53. Bulten mededinging: GerdaVolmerl 36 12; Ineke Pepping 1.36.34; Hennie Ebblnge 1.37.16; Truus de Koning 1.37.31. 3000 meter: 1. Stepanskaja (Sow) 5.02.08; 2. Borckink (Ncd) 5.07.76; 3. Nikitina (Sow) 5.13.36; 4. Jaarsma (Ned) 5.13.58; 5. Brindzei (Sow) 5.13 58; 6. Ankoedimova (Sow) 5.13.97; 7. Van der Lende (Ncd) 5.14.42; 8. Pogodaicva (Sow) 5 14.45; 9. SJelekova (Sow) 5 14.70; 10. Stecnbruggc (Ncd) 5.15.32; 11. Pijlman (Ned) 5.19.56; 12. Pomper 521.31. zijn eigen halsbrekende vindingen. (Isr) '/a-Va. Bij Ljubojevic dringt zich de verge- Damesgroep: niet mee. aangevuld. Voor Gjoevik zijn nu Sijtje van der Lende. Annie Borckink en Haitske Pijlman zeker van een plaats, naar Berlijn gaan in ieder geval Borc kink en Pijlman. Voorts zijn Van der Lende. Borckink, Pijlman, Jaarsma. Pomper en Steenbruggen aangewezen voor de wedstrijd Rusland-Nederland, die op 14 en 15 maart in Alma Ata wordt gehouden. Daar komen dan nog twee rijdsters bij van het drietal Post- ma, Van Rijssel en Pepping. Het zestal voor Alma Ata zal deze week naar In zeil vertrekken, misschien aangevuld met Pietie Postma (afhankelijk van haar resultaten tijdens de wedstrijden om de jeugdwereldkampieonschappen in Madonna di Campiglio). Na Inzeil zullen ook de equipes voor Gjoevik en West-Berlijn worden gecompleteerd. Vandaag (maandag) zal men contact met de organisatie in de Zuidduilse plaats opnemen om gedaan te krijgen dat alle aanwezige Nederlandse dames Eindklassement invidivueel: in het bijprogramma van een zeslan- den sprintwedstrijd voor heren aan de start mogen komeniw v.i. Vanaf de eer ste rit op de vijfhonderd meter lagen de Nederlandse dames kansloos in de race tegen het Russische geweld, dat bestond uit zes rijdsters die op de we reldranglijst aller tijden bij het beste dozijn geplaatst zijn. Ter illustratie: Buiten mededinging: Pepping 109.559: Eb- Sijtje van der Elende bezet in dit klas sement de 79ste positie. Uitslagen van zaterdag: 500 meter: 1. Loedmlla Ankoedimova (Sov) 45,0 sec: 2-3 Ljoebov Pgodajeva en Tatjana Sjelekova (beiden Sov) 45,4; 1. Haitske Pijl. man (Ned) 46,3; 5 Galina Stepanskaja (Sov) 46,5; 5. Annie Borkinck (Ned) 46,3; 7. Galina Nikitina (Sov) 46,7; 8. Vera Brindzei (Sov) 46,8: ASSEN - „Vier jaar geleden was het heel wat makkelijker om een olympische 9. Sytje van der Lende (Ned) 47,1; 10. ina ploeg samen te stellen," verzuchte Bram Leeuwenhoek, chef dc mission voor Steenbruggen (Ned) 47.3; 11. Margriet Pom- Inssbruck, zondagmiddag in Assen na de weinig indrukwekkende verrichtingen ni.r 11 V IV f-hricl» Inorcmo IMoHI een tumultueus Afgebroken partij eerste ronde: Kura Joegoslavische jiCa - Böhm 1-0. het Hoog- Meestergreep tweede ronde: Ligterink lNed> Bellin (Eng) 'k-'k: Marcus (Nedl I Farago (Hon) 0-1; Boersma (Ned) - Ni- kolac (Joe) 0-1; Lehman (Wdl> - Har- l Dinsdag moet de succesvolle Ljubojc- loch (Ned) afg; Christiansen (VS)-Kus- vic me' zwart aantreden tegen Olafs- nir (Isr| afg; Szmetan (Arg) - Westen- c"" Ljubojevic ziet er zelfverzekerd nen(Fin)0-l. Damesgroep tweede ronde: Vreeken (Ned) - Bruinenberg iNed) 1-0, v d. Giessen iNed) - Lemacko iBul) afg; Be- lamaric iJoe) - Teodoreseu (Roei 'li-'It, Erenska (Pol) - Belle (Ned) afg, Baum- Meije (Ned) 'k-'li; Ivanova (Bul) - Vokralova (Tsj) 'k-'k. Afg. partij eerste ronde: Teodoreseu - uit, zoals altijd trouwens, doch zijn 100-procenl score heeft hij mede aan vrouwe Fortuna te danken. Zijn zege op Boehm namelijk was niet geheel terecht, waar echter tegenover staat, dat de op Andersson bevochten winst een combinatoir juweel mag worden stark (K°J' genoemd. Tvanova *Rn toernooi-speler. Hij won onder meer Afgebroken partijen tweede ronde, het IBM-toernooi in de laatste ronde, grootmeestergroep; Böhm (Ned)-Ljubo- Zijn meedogenloze vechtlust - waarbij jevic (Joe) 0-1: Andersson iZwe> - Dvo- hij het geluk van de sterke incalculeert reeki (Sov) 'k-'k. - maakt hem in elk toernooi kandidaat Meestergreep: Lehman (Wdl) - Hartoch voor een hoge plaats, of tot slachtoffer (Ned) 'k-'k\ Christiansen (VS) - Kusnir d. Giessen (Ned) - Le- lijking aan Larsen op, die in het begin macko (Bul) 'k-'k: Erenska (Pol) - Belle der zestiger jaren eveneens als een (Ned) 'k-'k. werveldwind door de toernooien stoof uitslagen derde rende: en vele lauweren oogstte Evenwel, het Langeweg (Ned) Bóhrn (Ned) -ereldkampioenschap verovert men er Sosonko (Ned) Kurajica (Joe) '/,-'/ 5.34 22. Sjelekova i Sow) 191.290; 2. Stepanskaja Sow) 191.334; 3. Ankoedimova (Sow) 192.527; 4. Borckink (Ncd) 193.450; 5. Nikitina (Sow) 194.177: 6 Po- godg|evo (Sow) 194.815; 7. Van der Lende (Ned) 194.950; 8. Brindzei (Sow) 195.995; 9. Pijlman 196.158; 10. Steenbruggc (Ncd) 198.251; 11. Pomper (Ned) 198.299; 12. Jaarsma (Ned) 209.964. tegen Ljubojevic moeten winnen - Smejkal (Tsj) - Ree (Ned) 1-0: Tal (Sov) Browne (VS) 'k-'k: Dvorecki (Sov) Olafsson (IJsl) 'k-'k: Ljubojevic <Joe>- dat Andersson (Zwe) 1-0. mislukte op de valreep - en nu dient stand na drie ronden. hij voor een tweede grootmeesterresul- taat. dat hem dan misschien de titel grootmeester oplevert. 5'k uit de reste rende 8 partijen te scoren. Een schier onhaalbare kaart De uitslagen van de zaterdagpartijen: grootmeestergroep, tweede ronde: Böhm (Ned.)-Ljubojevic (Joe) afg; An dersson (Zwe) - Dvorecki (Sov) afg; 1 Ljubojevic 3: 2/3 Kurajica. Browne 2: 4/8 Langeweg. Sosonko. Smejkal. Tal. Olafsson IV»; 9/11 Dvorecki. Anderss on. Ree 1; 12 Böhm 'Is. Meestergreep: Westerinen (Fin) - Ligte/ rink (Ned) 1-0; Kusnir (Isr) - Szmetat; (Arg) 0-1; Hartoch (Ned) - Christiansen (VS) 'k-'k: Nikolac (Joe) - Lehmann (Wdl) afg; Farago (Hon) - Boersma (Ned) 1-0; Bellin (Eng) - Marcus (Nedl 1-0. Browne .VS) - Smejkal (Tsj) 1-0; Ree stand na drie ronden: (Ned) - Sosonko (Ned) 'k-'k: Kurajica (Joe) - Langeweg (Ned) 'k-'k. van de Nederlandse schsstdames tegen Rusland. 1 Farago 2'k: 2 Nikolac 2 1 afgbr; 3/6 Westerinen. Hartoch, Bellin. Christian sen 2; 7 Ligterink 1 'k: 8 Lehmann 1 1 afgebr; 9/10 Kushir, Szmetan 1; 11/12 Marcus. Boersma 0. Damesgroep: Vokralova (Tsj) - Vreeken (Ned) 1-0; v. d. Mije (Ned) - Ivanova (Bul) 1-0; Belle (Ned) - Baumstark (Roe) 'k-'k: Teodoreseu (Roe) - Erenska (Pol) afg; Lemacko (Bul) SOUBURG - Aan het begin van de jubi leumviering, die nog vele maanden een vervolg zal krijgen, is de Souburgse korfbalvereniging Animo tijdens de receptie ter gelegenheid, van haar 25- jarig bestaan (gehouden in zaal Reho- both) van offïcile zijde en namens vele sportvrienden hulde gebracht voor het vele werk, dat de club in de afgelopen kwart eeuw heeft verricht. Duidelijk bracht de heer C. van Dalen van de Vlissingse stichting Sportbelan- gen dat onder woorden: „De bestuurs leden van uw vereniging zijn mensen, die aan de weg timmeren", zei hij tot Animo-voorzitter Wim Brasser en zijn medebestuursleden. De heer Van Dalen, die sportwethouder Chr. Gillissen Ver- schage verving, overhandigde de ge bruikelijke enveloppe met inhoud. In een openings- en welkomstwoord had erelid Jo Cijsouw zich in het bijzonder gericht tot. Animo-oprichter J. Dinge- manse. Cijsouw wees er voorts op. dat het ledental van de Souburgse club thans over de 200 heen is. en hij herin nerde er aan. dat Animo een eigen club huis en een juniorenkampioen van Ne derland rijk is. De heer Dingemanse. destijds vglo- onderwijzer in Souburg, herinnerde er aan. dat zijn schoolploeg destijds kam pioen van Zeeland werd. waardoor een behoefte bestond aan een korfbalver eniging, De heer Dingemanse bood twee bekers aap. Namens het koninklijk Nederlands Korfbalverbond (KNKV) sprak de heer Rinus Nieuwdorp (zelfs Animo-lid ge weest), die hoofdbestuurslid A. A. Mar- tijn en voorzitter Hof van de afdeling Zuid-West verontschuldigde. Zoals ge bruikelijk bij een 25-jang bestaan kreeg ook Animo van de heer Nieuwdorp een wimpel overhandigd, alsmede een enve loppe met inhoud. Ook van de Terneu- zense vereniging Luctor, Nieuwdorps huidige club, kreeg Animo een dergelijk geschenk, dat de heer Nieuwdorp ook bestemd wenste te zien voor het jeugd werk. De heer L. van Popering bood de geluk wensen aan namens de scheidsrech- tersvereniging Zeeland en de heer L van de Dries deed dat namens de plaatse lijke zustervereniging Zuidwesters, die medio dit jaar haar 25-jarig bestaan viert.. Hij hoopte, dat de huidige goede verstandhouding in takt zal blijven. Voorzitter Brasser dankte de jubi leumcommissie voor haar werk en de sprekers voor hun vriendelijke woor den. Hij zei erkentelijk te zijn voor het vele werk, dat het gemeentebestuur doet, vooral voor de korfbalsport, maar had een kritische noot voor het afwe zige hoofdbestuur. „Vanuit Holland schijnt de weg naar Zeeland elk jaar langer te worden", schamperde de Animo-voorzitter. per INed) 47,5: 12. Christa Jaarsma (Ned) 1.00.7 (gevallen). Punten Sowjet-Unie 52, Nederland26. ..Demoeilijkheidindeschaatssportis.datalleszichinzo'nkorttijdsbestekaspeelt. 1500meter: i Sjelekova2.23,1:2.Stepanskaja We hebben hier allemaal kunnen zien wat er is gebeurd en je moet reel blijven lamaric (Joe) afg: Bruinenberg (Ned) J- tenslotte. Ik was hier vrij optimistisch gestemd naar toe gegaan, maar ik moet v d. Giessen (Ned) afg. zeggen dat het me niet is meegevallen. Er is weinig positiefs meer overgebleven." stand Leeuwenhoek, die alle sehaatsuitslagen van dit seizoen nauwkeurig heef* bijge houden. zal het komende weekeinde in Oslo de strijd om het Europees kampioen schap voor heren bijwonen. NOC-voorzitter Kees Kerdel gaat - evenals de voorzit ter van de technische commissie van de KNSB. Sake Santema- de dames de sprin- 2 23.5. 3. Nikitina 2.24,6: 4. Van der Lende 2.25.7; 5. Ankoedimova 2.26,2; 6. Borkinck 2.26.3; 7. Pijlman 2.27.4; 8. Pomper 2.28.1: 9. Jaarsma 2.28.7; 10 Brindzei 2 29.6; 11. Pogo dajeva 2.29,9; 12. Steenbruggen 2.30.4. Punten- Sowjet-Unie 98. Nederland 58 drie ronden; 1/2 Vokralova. v. d. Mije 2'k: 3/5 Teo doreseu, Lemacko. Belamaric 1 'k 1 afgebr; 6 Vreeken lVa; 7/9,Ivanova. Be- Ie, Baumstark 1: 10/11 v'. d. Giessen. ters in Inzeil observeren. ..Misschien dat er m Inzeil nog iets uitkomt," meende Erenska 'k 1 afgebr; 12 Bruinenberg Leeuwenhoek, „voorlopig houden we nog maar een slag om de arm." 0 1 afgebr. Het Animo-bestuur (rechts achter de ta felt met in hetmidden voorzitter Wim Brasser neemt gelukwensen in ont vangst. BRAAKMAN - „Ik dacht dat het een wedstrijd over drie kilometer was, maar het bleek, dat het bijna acht ki lometers waren". Met verbazing had de Belgische atleet Ivo Naessens on derweg kennis genomen dat de af stand bijna driemaal zo ver was als hij had gepland. Maar de Europese jeugdkampioen op de 1500 meter was wel een klasse apart tijdens de door Schelde Sport voortreffelijk georgani seerde cross in het natuurgebied van de Braakman. Ook al omdat hij met de gedachte speelde, dat de A-junioren maar drie kilometer moesten lopen ging hij er als een haas vandoor na het startsignaal van de herencross, waar bij de A-junioren waren ingedeeld. Na de eerste ronde had hij al een voor sprong van tien tot vijftien meter op Niek Flipse en Peter Havermans, waarna de overige lopers al met vrij forse achterstand doorkwamen, zo hoog lag het tempo van de Belg. In feite was ook alleen de strijd achter hem interessant om te volgen: na de tweede doorkomst was Naessens nog verder van zijn tegenstanders wegge lopen en was Niek Flipse op de tweede plaats gekomen terwijl Peter Haver mans moest afhaken en op de derde plaats op korte afstand gevolgd werd door een groepje van vier met Koos Oggel, Ad Kuzee. Johan Breel en Ton- nie Stnjdonck. Peter Havermans ver loor steeds meer terrein en werd door het viertal achterhaald en moest en kele ronden voor het einde zelfs de strijd staken „Ik heb van de week een kies laten trekken en daar heb ik nog steeds veel last van. Het ging niet van daag en dan heeft het geen zin om de zaak te forceren", was de verklaring voor zijn opgave. Achter Naessen en Flipse probeerde Koos Oggel zich als eerste van zijn drie medelopers te ontdoen. Maar door deze tempoverhoging forceerde hij zich enigszins en moest hij toezien dat Ad Kuzee en Johan Breel konden terug komen, terwijl Tonnie Strijdonck moest afhaken. Toen na zeven ronden Ivo Naessens zijn wedstrijd er had opzitten liep Niek Flipse onbedreigd aan de leiding bij de senioren Een eerste plaats die nau- wejks in gevaar kon komen. In de slot fase liepen Kuzee en Breel nog van Koos Oggel vandaan en in de laatste in ziin vn!wteii Kuzee de Strijd belangstelling van de kleinere jeugd Margo won bij de meisjes D en Ingrid vr.t,„Ttot en met C-junioren was de belang- was het snelst bij de meisjes C. Kim Rr-.ai, cros® ln de stelling zelfs goed te noemen. Bij de Reijnierse van Dvnamo zegevierde bij i !"g' "Ik ben meisjespupillen won Celine v. d. Berg de jongens C. Eric Naessens, een jon- rtl i-nn t et voorbereiden op Van Zeeland Sport voor de zoveelste gere broer van Ivo. bij de B-junioren. !L T,'nd0u-\?at 15 5 'els maal dit seizoen, tewijl Patrick Suy anders dan dit werk. Maar omdat het van schelde Sport bij de jongens de Uitslagen Braakmancross: hAh door bllJven l0pen' lk Winst binnenhaalde Bij de jongenspu- 'meisjespupillen- i c mp niPt pillen won Eric Ivens van RKHAV Na- ME,SJESPUP,LLEN 1 c tuurlijk was er tijdens de Braakman- weggelegd voor de zusjes De Nijs: weliswaar ontbraken Brigitte en Karin op het appel, maar IVO NAESSENS heb me niet moeten forceren, ik heb ontspannen mijn wedstrijd kunnen iv lopen. Was dat niet het geval geweest cross'Jweër* dan was ik er na drieduizend meter ongetwijfeld mee gestopt. Winnen was niet belangrijk", zei de 20-jarige atleet van de toekomst uit St-Niklaas. Ook Niek Flipse was met zijn eerste plaats bij de senioren meer dan tevre den. „Ik ben eerste geworden, dat geeft altijd een vorm van voldoening. Maar het ging erg lekker. Van de week heb ik me samen met Jan de Waardt nog wat geforceerd tijdens een weedstrijd in hel sportpaleis te Rotterdam. We liepen een hele tijd aan de leiding maar we werden in de laatste ronde toch nog geklopt door Scharn en Wassenaar. Maar het viel vandaag toch mee", ver zekerde Flipse na afloop. Niek Flipse stak ook zijn bewondering voor de Belg niet onder stoelen of banken: „Wat die jongen hier deed was klasse. Hij was duidelijk veel te sterk, daarom ben ik eigenlijk ook te vreden met mijn eigen prestatie". Bij de dames eiste Grë Hendriks van Schelde Sport de overwinning voor haar op door Elly Boers van Zeeland Sport achter zich le houden. Het da menummer was overigens zaterdag zeer matig bezet, zoals trouwens ook een aantal ander nummers bij de ou dere jeugd. Daar tegenover stond de I NIEK FLIPSE d. Berg, Zee land Sport: 2 C. d'Hondt. RKHAV. 3 J. van Vossen. Delta Sport, 4 S. Rodts. Marathon; 5 N de Waal, Schelde Sport. JONGENSPU PILLEN: 1 E. Ivens, RKHAV; 2 H. Pierar, Schelde Sport; 3 H. Kools, Marathon; 4 J. Vermeule, Dynamo; 5 R. Slabbekoom, AV '56. MEIOSJES D: 1 M. de Nijs, Schelde Sport; 2 J. Vermeulen, Dynamo; 3 H. Kuzee, Marathon; 4 M. Jongschaap, Delta Sport; 5 H. Pokorno, Delta Sport. JONGENS D: 1 P, Suy, Schelde Sport; 2 K. Goossen, AV '56; 3 J. Contee, AV '56; 4 G. Rodts, Marathon; 5 H. P. de Jonge, Schele Sport. MEISJES C: I I. de Nijs, Schelde Sport, 2 C. GUsbertse, Zeeland Sport; 3 C. de Roode, AV '56; 4 P d'Hooghe, RKHAV; 5 E. de Jonge, Schelde Sport. JONGENS C: 1 K. Reijnierse. Dyna mo; 2 J. Ivens. RKHAV: 3 J. Vermeule. Dy namo; 4 R, ZWeedijk, AV '56; 5 L. PalincK. RKHAV MIESJES B: 1 R. Nijskens, RKHAV. 2 A. van Cleergen. Marathon: 3 M Stoel. AV '56: 4 S Verstelle. AV '56; 5 V. Andriaansen. AV '56. DAMES: 1 G. Hend riks. Schelde Sport. 2 E. Boers. Zeeland Sport; 3 A. Herrebout. Zeeland Aport; 4 E Gelok. Zeeland Sport, JONGENS B: 1 E. Naessens. Waasland; 2 H. Lindner, Mara thon; 3 H. Gilles, Dynamo; 4 J. Vlieger, Ma rathon; 5 P Sturm, AV '56. JONGENS A: 1 Ivo Naessens, Waasland; 2 Eddie de Kort, AV '56, 3 Hoop, RKHAV; 4 J. Driessens, RKHAV; 5 R Ravia, Delta Sport. HEREN: 1 Niek Flipse. AV '56; 2 Ad Kuzee, Marathon, 3 Jack Breel, Marathon; 4 Koos Oggel, AV '56; 5 T. Jansen, Marathon; 6 T. Strijdonck, RKHAV; 7 C. Westraete, Zeeland Sport; 8 J. Oele, AV '56; 9 J. Boekhout. Marathon; 10 L Witte, AV '56; 11 H. Stange. Dynamo; 14 M Moermand, Delta Sport; 15 R. Wonderghem. Zeeland Sport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 14