Zeeuwse VVV wordt in stichting omgezet Fokvereniging 'Walcheren' registreerde 10.000 ste kalf Besluit oeververbinding opnieuw uitgesteld Voor reeks diefstallen uit auto's negen maanden geëist Moordenaar vermoord. GRAFIEK EN POSTERS UIT KRAKAU" IN MIDDELBURG 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 17 JANUARI 1978 VOORSTELLEN VOOR NIEUWE (PROVINCIE) SUBSIDIE IN NIEUWE STRUCTUUR DEELNAME PROVINCIE MIDDELBURG Er is voor de pro vinciale Zeeuwse VVV een nieuwe or ganisatorische structuur uitgewerkt, die het voorstel bevat de vereniging om te zetten in een stichting. Dat blijkt uit een voorstel van gedeputeerde sta ten aan provinciale staten over een nieuwe subsidieregeling aan de VW belangrijke reden voor de structuur- wijziging is, dat in deze nieuwe opzet via de provincie Zeeland de rechtspo sitie van het VW-personeel beter te regelen Is dan nu het geval is. Daar naast boudt een en ander in, dat naast vertegenwoordigers van de streek-VW's en een aantal geïnteres seerde particulieren ook de provincie rechtstreeks zitting In de stichting krijgt- Een werkgroep met vertegenwoordi gers van de provinciale WV en de provinciale griffie heeft zich over de nieuwe structuur en de subsidiëring gebogen. G.s. stellen nu in overeen komst met de belangrijkste suggesties uit dat rapport voor: in te stemmen met de structuurwij ziging en met de voorgestelde statu ten, waarbij gs twee bestuursleden van de stichting kunnen aanwijzen; de provinciale subsidie met ingang van 1976 te bepalen op 90 procent van de personeelslasten (salaris e-d-) en bij de nieuwe Opzet in principe een garantie te geven tot 90 pet. van de overige kosten, waar geen inkomsten tegenover staan. DaarbU tekenen g-s. aan, dat zij van plan zijn in de komende periode de bezetting van de pro vinciale VW te beperken tot het huidige aantal personeelsleden: een directeur, twee directie-assistenten, twee administratieve krachten, één redacteur "Zeeland Vakantieland'- Personeelsuitbreiding als gevolg van winstgevende activiteiten moe ten voor rekening van die activi teiten bomen, zeggen g.s. deze regeling van toepassing te verklaren voor de periode van 1976 tot en met 1979. in het voorstel aan de staten maakt het college duidelijk, dat de VW een nieuwe structuur in de vorm van een stichting wil, omdat "de huidige opzet als verouderd wordt ervaren'- Verder wil de VVV een hechte financiële basis, die zo zeggen g.s „van belang wordt geacht voor een goede voortzetting van de werkzaamheden en van de rechtspositie van het perso neel". Er wordt wat het werk betreft gewezen op de belangrijke taak vaci de VVV tot de openluchtrecreatie en op de verbetering in de coördinatie met streek- en plaatselijke VW's, die in de nieuwe opzet mogelijk wordt. De positie van de provincie verandert in deze nieuwe opzet van de VVV duidelijk, zo beklemtonen g.sde pen- seizoenweterkenning maakt het nood zakelijk, dat de taakstellingen van de VVV duidelijk zijn afgestemd op het provinciale beleid. G.s„Bovendien krijgt de provincie in belangrijke ma te toezicht op de provinciale VW. Gelet op de grote betekenis van de openluchtrecreatie en het toerisme in - - ------ Zeeland én op de belangrijke positie voorwaarden rond van de provinciale WV in dit geheel, erkenning leggen stemmen wij met deze statutaire be leidscoördinatie in." Daarbij tekent men wel aan, dat het beleid van de WV tot nu toe steeds aansloot op de provinciale inzichten." „Minder eenvoudig" noemen g-s- de consequenties in het financiële vlak: tot de voorwaarden voor het verkrij gen van pensioen-wet erkenning hoort namelijk, dat de overheid 90 pet. van do salarissen en sociale lasten finan ciert en garant is voor uitgaven zon der Inkomsten. G.s. staan handhaving van de bestaande uitgangspunten bij het subsidiebeleid voor: een goede financiële basis geven, evenals conti nuïteit In de subsidieverlening en het onverlet laten van de zelfstandigheid en de eigen verantwoordelijkheid van de VVV rond de besteding van de gelden. Via financiële berekeningen laten g-s- weten, dat het provinciale subsidie in de nieuwe opzet vrijwel op het niveau van 1974 kan blijven, rekening hou dend met de in de staten goedgekeur de personeelsuitbreiding en met de normale salarisverhogingen en de in flatie e.d. Een zeker risico wil men nemen, mede omdat g.s. grote waarde hechten aan een afstemming van liet. beleid op dat van de provincie Zee land. De berekeningen maken ook dui delijk. dat in de nieuwe constructie de bijdragen van de provincie iets hoger komen te liggen: voor 1976 is een subsidie berekend van ƒ216 000.- ter wijl dat in de huidige opzet ƒ205 000 zou zijn. Dat komt vooral door de pensioen-wel de staten Van belang vinden g.s-, dat de bijdra gen van de plaatselijke VW's aan de provinciale WV gehandhaafd blijven, omdat het werkterrein van deze orga nisatie deels ook op het gebied van het bedrijfsleven ligt- Hoewel de pro vinciale VW onvoldoende contributie toename van de streek-VVV's verwacht, willen gs wel, dat het huidigB niveau gehandhaafd blijft, daarbij rekening houdend met geld ontwaarding. Als werkkapitaal voor de Zeeuwse VW om eventuele tegen vallers op te vangen noemen g.s- bedrag van 25.000,- woord- SCHOUWBURG, MIDDELBURG "Moordenaar* (Murderer) i Nog vorige week las ik enkele blad-| zijden in het veelzijdige, boeiende i boek *Moord op alphabet', dat eni ge tijd geleden verschëen in de reeks Unofficial History van de Wetenschap-! pelijke Uitgeverij. I De redacteur van die reeks had me verteld dat uit de reacties op de uit gave bleek dat er nogal wat mensen zijn die het boek gebruiken als bed- lectuur: voor het slapen gaan nog even een moordje meepikken en dan gauw het licht uit. Die mensen hebben bij zuinig gebruik aan dit lexicon van beroemde en beruchte moordge schiedenissen genoeg om het jaar rond te komen. Ik moest er vrijdagavond bij de op voering van Shaffers "Moordenaari her haaldelijk aan denken. Ook hier een man die in dit verband een mis schien wat vreemde uitdrukking 'ge biologeerd' is van moordzaken, ze na beleeft en zelfs tracht in een drang naar nabootsing op hetzelfde peil als de moordgenius te komen. In de ge- sohiedenis van de criminaliteit is dat niet geheel vreemd: er zijn naast alle voorbeeldloze gruwelen inderdaad za ken die met vrucht geïmiteerd worden. Wat Shaffer in 'Moordenaar* voorzet zijn verschillende aanzetten tot de per fecte imitatie. De adspirant-moordenaar kan uit zichzelf niets, of al heel wei nig- maar beschikt over voldoende re constructietalent om met kans op sla gen 'aan het werk' te kunnen. Alles zit mee: hij heeft een slachtoffer natuurlijk zijn vrouw bij de hand, de politie is al bij voorbaat sluw om de tuin geleid en er is ook een motief en dat is natuurlijk de liefde tot het jonge schoon d3t licht en zoet bekoort. De moord gaat door, maar de praktijk levert minder op dan de theorie: de dilettant doodt de verkeerde en sneeft het lief in de badkuip terwijl het echtelijk katwijf in leven blijft en, zelfs weigert haar After Eighties te slikken. Als de man zijn fout althans1 voor een deel probeert te herstellen I blijkt de gasfles zo goed als uitgeput en zijn vrouw nog best in staat om hem een dodelijke steek toe te brengen, zodat niet hij maar zij uit eindelijk met twee lijken en een nieti al te domme wijkagent zit. Ik zag "Moordenaar' -in de Zeeuwse] Culturele Agenda aangeduid als een 'thriller', maar uit bovengenoemde] opsomming zal wel blijken dat er kan sen genoeg voor een thrillerachtige ko medie met kluchtige kantjes in zitten-1 Die kansen hebben zowel de auteur Shaffer als zijn vertaler Quintana en] het ensemble Globe benut en uitgebuit.] En op die manier werd het een lache rig, bloederig avondje vol klein plezier. Het spel was. tot het optreden van Elisabeth Anderson als echtgenote, wat aan de al te vlakke kant. maar dat kwam dan ook meteen goed. De mise- en-scène van Keja deed het voortreffe lijk en er werd gebruik gemaakt van, zeer treffende tonee'vo" ->s ?n r's duistergordijn en de "projecterende' deuren van de badkamer. Zoals gezegd: ondanks enkele rillingen en grauwgrie- zels een vrolijk avondje met zeer veel wetenswaaridgheden over perfecte en] minder perfecte moorden. Het stuk lijkt me als thriller een gril-] Ier en als komedie wat teveel aan de kant van potsemakerij, boert, jokkerij en aankleve. We zullen het maar hou den op divertissement zonder meer, en (ook) dat mag. De Sint-Annalandse Storm-coureur Thijs Fase is vrijdagmiddag met me juffrouw Lucy Klïppel uit Oud-Vosse- meer in het huwelijk getreden. Na het burgerlijk huwelijk op het gemeente huis te Tholen, volgde de kerkelijke inzegening door ds. G. J. Voortman in de hervormde kerk te Oud-Vossemeer. Het jonge paar gaat in Oud-V ossemeer wonen. Demonstratie oosters koken KAPELLE Donderdagavond werd bij Obadja te Kapelle een demonstra tie gehouden van oosters koken. De bijeenkomst werd gehouden voor de leden van de N.B.V.P., in samenwer king met Coriimex te Baarn, specialist in rijsttafelprodukten. Deze avond werd een zogenaamde mihoenschotel klaargemaakt. Er werd aandacht be steed aan het gebruik van oosterse produkten als sambal, ketjap, kroe poek, seroendeng en diverse atjars (tafelzuren). Ook het begrip rijsttafe-1 Ien werd behandeld aan de hand vanj een dia-voorstelling. Afscheidsdienst ds. Noordhof van Wemeldinge WEMELDINGE - De afscheidsdienst van ds Noordhof van de gereformeer de kerk te Wemeldinge wordt zondag avond 29 februari gehouden. Ds. Noordhof is par 1 februari benoemd als fulltime predikant, voor het schip- perswerk. Formeel blijft ds Noordhof wel verbonden aan de gereformeerde kerk te Wemeldinge, maar zijn werkk ring wordt verlegd naar België. Dit is meegedeeld tijdens de ledenbijeen komst in het kerkelijk centrum van de plaatselijke gereformeerde kerk. Verder werd meegedeeld dat ds. R. Plomp consulent wordt, Buitendien werden verschillende mogelijkheden besproken voor het vervullen van de vacature, niet alleen wqtr de preek- vcorzaeoing betreft in samenwrrking met andere kerkgenootschappen, maar ook wat betreft de pastorale zorg. De kerkeraad zal de voorstellen in een volgende bijeenkomst in de vorm van meningen aan de orde bren gen. Drumband Zuiddor- pe richt muziekgroep volwassenen op VLISSJXGEN De zaken gaan goed bij de Drumband Zuiddorpe Uit een huis-aan-huis-bricf kunnen de dorpsbe woners één dezer dagen lezen dat er tal van nieuwe plannen op stapel staan en dat de donateur cn begunsti gers de drumband geen windeieren hebben gelegd. Hun bijdrage was 1.54U gulden rond en liet was vooral aan de Inzet van de oudste, drumband-fan Piet van Dongen te denken, dat er zoveel geld werd losgepeuterd. Bin nenkort klopt hij weer aan voor SS de plannen vertelt, het. bestuur dat. instructeur J. Bedee momenteel de drumband een nieuwe show instu deert. Onder leiding van de heer G. Pilaet oefenen elke week tien jeugdle den op de trompet en de cornet. Sinds kort. bestaat er bij de drum band Zuiddorpe ook de mogelijkheid om klaroen te leren bespelen. Deze nieuwe muziekgroep wordt geleid door mevrouw Magermans en me juf rouw Geilleit. Het drumbandbestuur acht nu ook de tijd rijp dat er in Zuiddorpe een groep volwassen muzikanten wordt opgericht. Secretaris J. de Vaan zegt: „Wat betreft de jongeren loopt bij ons thans alles op rolletjes. We zou den het nu zo leuk vinden dat we de tend kunnen vergroten met een groep volwassenen. Mensen die zin hebben Om muziek te maken moeten niet dralen om zich bij ons op te geven. Zodra er voldoende animo bestaat, gaan we met de eerste lessen van start". Er staan verschillende uitstapjes voor de drumband Zuiddorpe op het pro gramma. Op 28 februari is de band in Philippine uitgenodigd om daar het carnaval van De Mosselaars te verle vendigen. De heer Pilaet heeft voor deze gelegenheid een serie carnavals liedjes op het repertoire gezet. In de koker zitten verder de plannen cm; een optreden te verzorgen voor het-l Militair Revalidatiecentrum in Doorn en een muzikaal onthaal op een cam ping in Driebergen. In de loop van' deze maand houden de drumbandle-j den, jong en oud door elkaar, eenj feestavond die ze zelf muzikaal opluis teren. De officiële registratie: Terwijl dochter Els het kalfje vasthoudt dier op de achtergrond toekijkt, schetst stamboekhouder Koole de van de fokvereniging. OP VEEHOUDERSBEDRIJF IN SINT-LAURENS MIJLPAAL IN SNELLE GROEI MIDDELBURG De fok- en controle vereniging 'Walcheren' bereikte vrij dag een belangrijke mijlpaal in haar nu 13-jarige bestaan. Op het bedrijf van veehouder J. Kwekkeboom in Sint Laurens registreerde de vereni ging het 10.000ste kalf- Daarmee wordt een bijzonder snelle groei van de vereniging gemarkeerd- Het 5.000 De officiële registratie het. schetsen van het jonge kalfje gebeurde in de uiterst moderne ligboxenstal van veehouder Kwekkeboom. Onder de ogen van de veehouder en zijn familie en een kleine groep betrokkenen deskundigen registreerde stambc houder B- Koole uit Souburg de 10.000 ste. Het kalfje dat maandag werd geboren heeft als naam Moore 2 gekregen- Slot van pagina 1 voor bijkomstige factor was. Het is teleur stellend, maar men moet het geloof ik niet zien als een uitstal als gevolg van politieke ideologie. Het gaat kennelijk om het nationaal-economisch rende ment- Het kabinet heeft daar kenne lijk twijfels over. MAAR WIJ ZEG- Apparaten uit garage gestolen VLISSINGEN Bij een inbraak in de garage van de Taxicentrale aan de Pa lingstraat in Vlissingen zijn ccn hydrau lische pers met hulpstukken en een boormachine met slijptol gestolen. De waarde van deze apparaten bedraagt respectievelijk 1300 en 700. De po litie heeft, de zaak in onderzoek. Trio Hutyra in 'Des beaux arts' TERNEUZEN In het kader van de confrontaties tussen de verschillende vormen van kunst maakt vanavond (zaterdag) het Zeeuwse trio Hutyra muziek in de galerie Des beaux arts' aan het Zandstraatje in Terneuzen. Dit optreden begint om acht uur. Niet eerder musiceerde dit trio, be staande uit de Hongaarse fluitist Fe- renc Hutyra, de klarinettist-cellist Ma- rinus Hillebrand en de claveciniste Ellengard Jense, in een zo'n kleine ruimte als deze galerie. Gebruik geluidsinstallaties is daarom overbo dig. De confrontaties hebben ook tot doel dat er door middel van de kunst contacten worden gelegd en discussies ontstaan over cultuur. „In een kleine besloten ruimte is de sfeer aanwezig om dat snel te kunnen bereiken", vindt galerie-eigenaar John Ver schuren. Het trio Hutyra was direct te vinden voor deze muziek-kunst con frontatie. Op het programma staan moderne werken van Henri Zagwijn, Emest Krenek, Daniël Ruyneman, Ru- dolf Kelteirbaum, Marius Flothuis. GEN: er is een zeer gunstig rende ment. beter dan bij een project als de voorhaven IJmuiden In dit verband ,wees drs. Verburg erop, dat al enkele 'jaren een studiegroep over de depar tementen heen zich bezag houdt met begrotingsruimte en begrotingstekor ten- In de toekomst zal bij allerlei projecten de betekenis vaoor hst nati- onaa'.-economische rendement veel sterker gaan spelen dan in het verle den, zo was zijn verwachting. Tégen die achtergrond was hij benieuwd naar de 'voorjaarsnota', waarin naar zijn mening al een aantal bezuinigin gen en prioriteiten gelegd zullen wor den. „We hebben nog even tijd erop in te spelen. Maar men durft het nee kennelijk toch niet uit te spreken, gezien de uitspraak van de kamers", zo zei hij. „Spijtig voor Zeeland en West-Bra bant. wat betreft de werkgelegenheid en de structurele ontwikkeling op lan gere termijn Dat. is de reactie van ir. J. P. Korbee in Terneuzen, vice- voorzitter van de Aannemerscombina- tie vaste oeververbinding Weterschel- de. „We zouden binnen één jaar dui zend man aan het werk kunnen heb ben me. de aanleg. Ieder uitstel is zende als je startklaar bent. Het is VERDACHTE: KENNIS GAF SPUL IN BEWARING •LIJKE PARTIJ' GOEDEREN IN WONING GEVONDEN MIDDELBURG - Heeft de in Vlissin gen verblijvende, van origine Frans- Algerljnse maar nu statenloze M. in de loop van het vorig jaar een reeks auto's opengebroken of waren de uit deze auto's afkomstige goede ren, die men bij hem in de woning vond. hem door een kennis in bewa ring gegeven? Aan deze laatste visie, waarop B. hel; zelf hield, wilde de officier van justi-1 tie vrijdagmorgen, toen B. voor de] arrondissementsrechtbank in Middel-1 vurg verscheen, geen enkel geloof hechten. De officier illustreerde zijn andersg-richte overtuiging met enkelei voorbeelden. In de auto van B. waren kussens gevonden met bijzondere bor duursels, kussens, die kort tevoren uit een Duitse auto waren gestolen. Op een in Arnemuiden opengebroken auto rond men de vingerafdrukken van B. „Het kunnen kussens zijn die er veel op lijken" vond B. zelf. Voor eveneens uit een auto gestolen muziekcasettes, waarop de naam van de eigenaar stond viel B. terug op zijn algemene verklaring: van een kennis in bewa ring gekregen. „Eén van zijn aliassen" vond de officier; de naam van de kennis was dezelfde, die B. wel eens had gebruikt. B. waren verschillende diefstallen van goederen uit auto's ten laste gelegd. De lijst begon op 1 februari in Am sterdam met vervolgens 16 mei Am sterdam, 24 augustus Arnemuiden, 28 augustus Vlissingen, 28-29 augustus Vlissingen en 31 augustus- 1 septem ber Vlissingen. lechtbankpresident mr P. van Empel signaleerde in zijn dialoog met B. als een zwak punt, dat hij bij zijn aan houding voor de autokussens had verklaard, deze kussens al jaren in zijn bezit te hebben. Uit het requisitor van officier van justitie mr A. P. Besier bleek, dat bij het onderzoek naar voren kwam dat B. aanvankelijk' doorlopend auto's had gehuurd. Men telde alles bij elkaar 8800 huurkilome- ters met een kostprijs van 4275. B. had deze periode afgesloten met de koop van een auto voor 3250. Ter wijl B. met werkt en moet leven van een bijstandsuitkering, zo onthulde de officier. Dit geld zou B. van buiten landse vrienden hebben geleend. In de woning van B. vond men een 'onnoe melijke hoeveelheid' goederen, aldus de officier, die gezien het strafblad van B. en 'de ergelijke manier waarop hij doorgaat' tot een eis kwam van negen maanden gevangenisstraf, zijn eis nam de officier voorts de teruggave van de goederen aan de eigenaars op. Nadat raadsman mr R. G. van Meche- len had aangestipt, dat zijn cliënt blijft ontkennen dat hij zelf schuldig zou zijn aan de diefstallen, belichtte hij de bijzondere positie van B., wie als een veel scherper zwaard uitwij-! zing uit Nederland bocen het hoofd hangt. In zijn geboorteland Algerije deed hij dienst in het Franse leger en vocht hij tegen zijn landgenoten. Zo viel hij, toen zijn diensttijd ten einde was, tussen kaai en schip. Hij verkreeg noch de Franse, noc.li de Algerijnse nationaliteit en is nu staten- loos. Binnenkort moet beslist worden over het verstrekken van een ver blijfsvergunning aan B. In de gisteren behandelde strafzaak tegen arrondissementsrech tbank 28 januari uitspraak doen- Oud-directeur H. Th. de Booy van KNZHRM overleden HUIZEN Oud-directeur H. Th. de Booy van dc Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandsche Redding-maatschap- pij is vrijdag op 77-jarige leeftijd overleden. De heer De Booy was van 1933 tot 1963 directeur van de KNZHRM. Daarna vervulde hij tot 1971 een bestuursfunctie bij de red dingmaatschappij. De overledene kwam in mei 1930 als adjunctrsecretaris bij de KNZHRM. daarvoor was hij luitenant ter zee bij de marine. In 19S3 volgde hij zijn vader op als secretaris-directeur. Onder zijn leiding verving de KNZHRM de roeiredöing- boten door motorstrandreddingboten, hij introduceerde de zelfricbtende ha venreddingboot en zorgde er voor dat de vervanging van paarden door trac toren verder werd doorgevoerd. Na zijn vertrek als directeur in 1963 kreeg de heer De Booy in 1964 de gouden De Ruytermedaïlle, een onder scheiding die in 1907 op de 300-ste geboortedag van Michïel Adriaansz. De Ruyter door koningin Wilhelmina is ingesteld. De Britse Royal National Life-Boat Institution benoemde hem tot honorary life governor. Veel belangstelling voor 65-plus arrangement aan de Zeeuwse kust VLISSINGEN" Er blijkt momenteel veel belangstelling te bestaan voor het 65-plus-arrangement, dat de provinciale Zeeuwse VW voor het vierde achter eenvolgende Jaar op tonw heeft gezet. Dit initiatief, dat geldt voor de perio des 1 januari 26 juni en 28 augustus 18 december, komt er op neer dat bejaarden uit heel Nederland een week n de Zeeuwse kust kunnen doorbren gen. In een van de zes hotels en een motel te Zoutelande, Koudekerke - Dis- hoek en Domburg, logeert men dan' voor niets. Andere kosten, zoals maal tijden en dergelijke, moeten wel wor den betaald. Sinds de paar duizend folders de deur uit zijn vanaf vorige week vrijdag heeft het wat betreft de belangstel ling storm gelopen, aldus directeur J. de Regt. Bij dit arrangement geldt de leeftijds grens voor de vrouw 60-plus. In de zes hotels zijn voor het arrangement zo'n 250 bedden beschikbaar. Korbee vond het uitstel van de beslissing moeilijk re enduren, maar wel wees hij er op dat het parlement zich toch duidelijk heeft uitgesproken voor een spoedige aanleg van burg/tunnel- Trimclub te Biervliet vergaderde BIERVLIET De trimclub "Willem Beukelszoon' te Biervliet hield de al gemene ledenvergadering in het clu blokaal Willem Beukelszoon' te Bier vliet, onder voorzitterschap van heer G. Boerjan- Twintig van de 38 leden woonden de vergadering bij. Uit het jaarverslag van secretaris A. Over- meire bleek dat er mindere trimmers per keer aan de start waren versche nen. De gemiddelde snelheid bedroeg 22 km per uur. De heer A- de Krijger werd algemeen clubkampioen met een afstand van 1149 km. De totale af stand in clubverband bedroeg 1383 km. De aftredende bestuursleden Boerjan, A. Overmeire en E. Duysse- rinok werden herkozen en er werden twee nieuwe bestuursleden gekozen, de heren E. Groosman en R. van Caözand. De plannen voor de toe komst zijn: 6 februari een dropping en 21 februari een grote fee vond. 'De Betekoppen' waren te gast SAS VAN GENT De karnavalsraad van Elf T)e Betekoppen' de jeugdraad en de boerenkapel 'De Betekoppen' uit Sas van Gent zijn op uitnodiging van de karnavalsvereniging te Kaatsheuvel bij de huldiging van prins karnaval aldaar aanwezig geweest. Bij deze plechtige installatie van de nieuwe prins werd te Kaatsheuvel een con cours gehouden voor boerenkapellen waaronder de uit 13 man bestaande boerenkapel "De Betekoppen' onder leiding van Roger Neyt uit Sas van Gent. De Sasse kapel sleepte met groot succes de beker voor de ee prijs in de wacht. Na het behalen van dit grote succes kreeg Sasse kapel vele uitnodigingen uit Brabant. Voor veehouder Kwekkeboom bert kende de geboorte van Moore 2 ee: dubbele bijzonderheid. Behalve 6 10.000 ste voor de vereniging, was re j kalfje voor hem tegelijk ook h= i 150ste dat de fokvereniging bij zI bedrijf registreerde. Daarnaast is b-: dier een afstammeling van een eig: gefokte stier. De officiële registratie werd op fees" lïjke wijze omlijst. Nadat het kallj.?. - nog onwennig op de poten en schic. tig door de drukte was ingeschr: ven, ontkurkte veehouder Kwekk' f I bracht het gezelschap een toast uit o? de 10.000 ste- Vervolgens verhuisde het kalf en de moeder naar hun vertrouwde plaats in de stal en verwisselde het gezel schap de stal voor de woning. Daar werd de gebeurtenis nog eens onder- met een aantal Deugd Voorzitter G- Blankers van de fokve eniging stelde als eerste bijzonder Wij te zijn dat de 10.000 ste op het bedrij' van de familie Kwekkeboom terecb was gekomen- „Het doet me deur: dat het hier gebeurt, want hier heem liefde en toewijding voor het vee. u zei hij. Als herinnering overhandigde hij dj heer Kwekkeboom een beker en ee' klok. Dat laatste öm de tijd in f gaten te houden want de betrokker bleek die door zijn liefde voor het vc zo'n 90 stuks groot nogal eer uit het oog te verliezen. Stamboekhouder Koole bracht vervol gens enkele gegevens ove het bedril' naar voren. Ónder de 150 kalveren d> m.en inschreef bevonden zich 33 stie- kalveren, waarvan een groot, gedeell' elders op Walcheren maar op' daarbuiten terecht is gekome- voor de verdere fokkerij De her Kwekkeboom leidt het bedrijf sinds vader. 1962 toen hij het overnam van zijp Van de kant van het consulentscha" voor de veehouderij bracht ir. J. Beukeboom felicitaties over aan he bedrijf en aan de fokvereniging. H toonde zich verheugd dat de verenig".- zo'n snelle groei doormaakt, ma: hoopte tegelijk ook dat in de to: komst, alle veehouders aan de reg: stratïe mee zullen doen. Ook de Zeeuwse vertegenwoordiger var de Kl-vereniging Zuid-West-Nederlan; de heer P- Verhage benadrukte c: snelle groei van de fokvereniging. Oo hij sprak de hoop uit dat mee veehou ders zich bij de vereniging aansluiten „We moeten niet stilstaan maar pro beren de zaak verder uit te bouwen." merkte hij op. Namens de provincia.e stichting voor de rundveehouderij bracht verder nog de heer J. Stroo gelukwensen over. Veehouder Kwekkeboom toonde zich beduusd door alle complimenten „11 voel me geen fokker met een grots F." zei hij. Alle felicitaties speelde hif fn ook liever door naar de fokvereni ging, waarbij hij stamboekhoudr Koole speciaal noemde- Tenslotte zelf, ,Jk hoop dat het een goede melkkoe wordt. Als ik naar z'n voorgeslacht kijk heb ik er wel hoop op." De heer Kwekkeboom was nog mar nauwelijks uitgesproken of hij moes: het gezelshap voortijdig veriater. Door alle drukte rondom de registyf tie was de stal niet afdoende afgesle ten en waren er koeien op de loot gegaan. Meteen was alle aandach: weer voor het vee en moest hei officiële gebeuren even wachten..-..- Tentoonstelling in Burgerzaal MIDDELBURG Tot 16 februari as- is in de Burgerzaal van het Middel burgse Stadhuis de tentoonstelling "Grafiek en posters uit Krabau' te zien, een evenement dat tot stand kwam in het bader de Pools-Neder- land.se culturele uitwisseling. De expo sitie is gisteren, vrijdagmiddag officieel geopend door de ambassadeur van Polen in Nederland dr. Jozef Oku- De ambassadeur zei daarbij getroffen te zijn door de schoonheid in archi- teotuur en culturele atmosfeer van de Zeeuwse hoofdstad. Voorts herinnerde hij aan de banden, die reeds tussen Zeeland en Polen bestaan door de uitwisseling van folkloristische groe pen. Dr. Okuniewski verklaarde er van overtuigd te zijn dat de culturele uitwisseling tussen beide landen zich in de komende tijd zal verdiepen. Over de betekenis van een dergelijke uitwisseling en het werk 81 catalo gusnummers dat op de expositie te zien is sprak de heer J. Vuijk, hoofd van de Culturele Dienst Middelburg, die de Poolse ambassadeur inleidde. Zo wees de heer Vuijk er op, dat- bij het "promoten' van hun land en verbe teren van betrekkingen met. andere landen de kunstenaars steeds meer worden ingeschakeld- In het geëxpe seerde werk zag de heer Vuijk eer. bevestiging van de faam van Polen waarin Krakau een van de ouós.f centra van cultuur is. In deze stad .s een groot aantal kunstenaars weri: zaam, dat over een breed tem" wordt ingeschakeld Deze groep lee: niet in een isolement: Krakau is inte gendeel een ontmoetingscentrum. Eer gelukkige omstandigheid noemde heer Vuijk, dat op de expositie e' schillende generaties en stroming-" vertegenwoordigd zijn. Tevoren hc wethouder M. A. L- Hubregtse name" het Middelburgse gsmeentebestui woorden van welkom tot de Pool' ambassadeur en zijn echtgenote gf richt. Direct na de officiële cpenir." bood dr- Okuniewski de heer Hubregt se een geschenk aan. De tentoonstelling 'Grafiek en posters uit Krakau' is dagelijks te zien van 's morgens tien tot 's middags vijf nut 's Zondags is de expositie te bezichti gen tassen twee en vijf uur 's mid dags-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 34