Otrivin JAN GEELHOEDT HOOPT, DAT TERNEUZEN TEGEN VLISSINGEN DE KANSEN BENUT RONALD AARNOUTSE: FANATIEKER VCV WIL ONGESLAGEN UITRECORD HANDHAVEN Noodklok luidt voor voetbal in Rilland Alleen Ljubojevic won in eerste ronde Hoogovenschaaktoernooi DIANNE DE LEEUW AL OP DE EERSTE PLAATS Bij Terneuzen- Vlissingen: veel op het spel NOG MAAR EEN OVERWINNING Volleybalteam dames verloor Ook deze snuiter ZATERDAG 17 JANUARI 1976 JAN GEELHOEDT VLISSINGEN - De return van de Zeeuwse derby Temeuzen- Vlissingen. morgen (zondag) in de Zeeuws-Vlaamse stad. is belang rijk genoeg om een interessante en spannende wedstrijd te ver wachten. Bij een Temeuzen- nederlaag verliezen de Zeeuws- Vlamingen. die nu op de tweede plaats staan, voorlopig het con tact met de top. En hoewel in het Temeuzense kamp nog niet zo vol-uit gesproken wordt over een kampioenschap, betekent een tweede plaats wel. dat men er kandidaat voor is. Puntenverlies voor Vlissingen. dat de eerste wedstrijd met 1-0 van Terneuzen verloor, betekent, dat de Walcherse ploeg in de grauwe middenmoot verdwijnt, terwijl de VCV bij een overwinning tegen de bovenste plaatsen aan gaat leu nen. Terneuzenmiddenvelder Jan Geelhoedt en Vlissingens linker vleugelverdediger Ronald Aar- noutse laten in onderstaande dubbelportret hun licht over de Zeeuwse tweede klas-derby schij nen. RONALD AARNOUTSE TERNEUZEN - Jan Geelhoedt is één van de vele voetballers met een vorm van bijgeloof: terwijl andere voetballers enorm veel waarde hechten aan een stel afge trapte voetbalschoenen, het ket tinkje van moeders rond hun nek, het rugnummer of zelfs het zon dagse pak, heeft de 25-jarige mid denvelder van het dit seizoen zo succesvolle Terneuzen een heel andere vorm van bijgeloof. Hij zal nooit een prognose geven voor een wedstrijd van Terneu zen, een principestandpunt, waarvan hij ook met de belang rijke thuiswedstrijd van Terneu zen tegen Vlissingen in het voor uitzicht niet afwijkt. Jan Geelhoedt: „Vroeger heb ik het wel eens gedaan, maar dan gebeurde er altijd iets bijzonders met Terneuzen. Vanaf het mo ment, dat ik er mee gestopt ben, is daaraan een eind gekomen. Ik heb natuurlijk wel een mening of een verwachting, maar die hou ik voor mezelf." Ondanks het feit dat Jan Geel hoedt geen prognose wil doen, blijkt tijdens ons gesprek, dat hij over de kansen van Terneuzen aan de optimistische kant is. Geelhoedt: „Vlissingen heeft in de eerste wedstrijd bepaald geen grote indruk op me gemaakt. Maar net als alle andere ploegen in de tweede klasse speelt Vlissin gen uit stukken beter dan thuis, dus wordt het toch wel oppassen. Patrick de Witte kan gevaarlijk zijn als hij de ruimte krijgt. Iedere zondag opnieuw hoop ik dat het bij ons eens goed pakt, dat de vele kansen eindelijk eens benut wor den en dat we met een echte uit- slag winnen. Dat is in deze compe titie nog maar alleen thuis tegen RWB gebeurd. Volgens mij moet dat een keertje komen." Het niet benutten van de kansen is momenteel het enige waarin Terneuzen deze competitie tekort schiet. De roodzwarten beschik ken over een ijzersterke defensie getuige de zes goals tegen in der tien wedstrijden. Lijnrecht daar tegenover staan de dertien eigen treffers in evenveel wedstrijden, eén per wedstijd gemiddeld en daarbij zit dan nog de uitschieter van vier goals in de thuiswedstrijd tegen RWB. Hoe komt dat, vragen we Jan Geelhoedt. - „We hebben een jonge voorhoede met weinig fysieke kracht. Er wordt uitste kend gevoetbald, er wordt enorm veel bewogen en we krijgen iedere week kansen genoeg. Maar vol gens mij komen we wat kracht te kort. Daarbij komt. dat er te weinig gescoord wordt vanuit de tweede lijn. Ik moet mezelf niet tot de schutters rekenen, maar zowel Peter Dey als Franz van der Pijl heeft een uitstekend schot. Maar in feite komt alleen Franz nog wel eens tot een schot. Eigen lijk wil iedereen nog eens de bal een tikje geven naar iemand, die schijnbaar beter staat We willen veel te veel voetballen. Laatst hebben we vriendschappelijk met 1-0 van Hoek verloren. De mid denvelders van'Hoek schoten uit alle standen op doel, dat was het verschil met ons. Dit probleem is er al jaren, Han van der Houfl hamert er iedere week op en er wordt ook op getraind. Het komt Voor velen was het een verras sing, dat Jan Geelhoedt aan het begin van dit seizoen nog een plaats kreeg in de basisopstel ling. Gezien zijn prestaties van vorig jaar bijna ondenkbaar ge zien de grote inbreng van de .jeugd door trainer Han van der Hooft. Maar het is juist de grotere concurrentie, die voor Jan Geel hoedt aanleiding is om terug te knokken. Met succes want deze kleine mid denvelder heeft er tot nu toe een opmerkelijk goed voetbalseizoen op zitten. „Vorig jaar was het een rampjaar voor me", zegt Jan Geel hoedt, „op het laatste was ik zelfs bang om te spelen. De ploeg hing als los zand aan elkaar. Het was waardeloos. Gelukkig is dat nu helemaal anders. De komst van Han van der Hooft als trainer heeft de zaak ten goede gekeerd. De zelfdiscipline is groter gewor den. Er wordt door iedereen zowel op de training als in de wedstrijd hard geknokt voor het resultaat. We zijn eindelijk een echte ploeg geworden." Als Jan Geelhoedt over zijn nieuwe trainer praat, weet hij on geveer wel waar hij het over heeft. Samen met aanvoerder Eugene Lauret en rechtervleugelverdedi ger Maarten van der Staal is hij de enige die aan zijn vijfde trainer bezig is. Via Jan Meesters, Arie Stehouwer (nu Volendam) Cas Hubregtse, jeugd van Feyenoord, en een jaar Roel Kattouw. Zijn antwoord: „Erg groot. Han ziet het erg goed zitten, hij weet waarover hij praat. Van hem wordt iets geaccepteerd, omdat hij het heeft over dingen, die hij zelf nog kort geleden als speler heeft meegemaakt. Het praten tegen de scheidsrechter is dankzij Han stukken minder geworden. En dan natuurlijk de concurren tie: ik wist na vorig seizoen heus wel dat mijn kansen niet zo hoog stonden. De komst van een aantal jeudige talenten en mijn matige seizoenprestatie waren daar niet vreemd aan. Voor de competitie confronteerde hij me direct met Alwin Dey als concurrent. Ik ben op mijn best als ik concurrentie heb en dat heeft hij uitstekend ge speeld. Jan Geelhoedt moet in een rijtje 'zenuwlijders' gerangschikt wor den als men hoort, hoe hij zich op een wedstrijd voorbereidt. „Zon dagsmorgens sta ik altijd vroeg op, ik rotzooi dan wat in huis, en blijf naar de w.c. rennen. Het is verschrikkelijk, pas als ik de deur achter me dicht trek en naar de bus of het veld kan gaan, is het over. Eerder niet. Het zou voor mij een uitkomst zijn als ik om tien uur al zou kunnen spelen of weggaan", zegt Jan Geelhoedt. Misschien schuilt in de zenuwpe rikelen van Jan Geelhoedt wel de oplossing voor het probleem van de thuiswedstrijden waarmee Terneuzen, dit seizoen duidelijk minder dan in voorgaande jaren, nog altijd worstelt. Er is vroeger wel eens door supporters gesugge reerd om Terneuzen bij thuiswed strijden eerst met een bus wat rond te laten rijden om daarna te voetballen. „Laat ik voorop stellen dat veel mensen een verkeerd beeld voor ogen hebben van ons spel in uit- wedstrijden. Velen hebben de in druk dat we dan verdedigen, maar dat is beslist niet het geval. We vallen dan net zoveel aan als in thuiswedstrijden. Maar de thuis wedstrijden zijn nog altijd een probleem. Gelukkig is het minder, ook al omdat het publiek bereid is om ons te steunen. Ik geloof dat het door de entourage komt: het Zuidersporlpark is ongezellig, veel te groot en je hebt geen enkele binding met het publiek. Ze staan te ver weg. Net als voor de competitie wedstrijd tegen Vlissingen doet Jan Geelhoedt geen prog nose voor het verdere competitie verloop. „Alle jaren hebben we op dit tijdstip een behoorlijke positie gehad op de ranglijst. Het verschil is dat er nu een veel grotere pun- tenkloof is met de rest. We komen dit jaar niet in degradatiegevaar. Daardoor kunnen we wat vrijer voetballen, is de spelvreugde veel groter. Ook Han van der Hooft praat nog niet over een kampi oenschap. die drang is er gelukkig niet. Laten we eerst maar probe- r« zondag wat goals te maken en Vlissingen te verslaan. Dat is op dit moment het belangrijkste, daama zien we wel verder. Maar men moet niet denken, dat we geen kampioen willen worden, als we de kans krijgen zullen we de titel pakken.", besluit Jan Geel hoedt. VLISSINGEN - Twee zaken staan al voor het begin van de Zeeuwse tweede klas-derby vast: de VC Vlissingen zal alles op haren en snaren zetten om zijn ongeslagen uitwedstrijdenrecord uit deze competitie in Terneuzen te hand haven, en de Zeeuws-Vlamingen kunnen rekenen op een fanatieker Vlissingen dan in de eerste wed strijd, toen Terneuzen feller was en verdiend met 1-0 won. Dat al les dan volgens verdediger Ro nald Aarnoutse, die daarbij aan tekent, dat het Terneuzcnse doel punt op gelukkige wijze tot stand kwam. Aan het begin van het vorige sei zoen is Arnold Aarnoutse doorge broken, zoals dat heet. „Het is een goede vleugelverdediger, met een prima mentaliteit", zegt Vlissin- gentrainer Jaap van Maris over de eerste klas-student aan de Vlis- singse hts (weg- en waterbouw) Zelfheeft Jaap van Maris moed op een goed resultaat van zijn ploeg in en tegen Terneuzen. „Na de on gelukkige nederlaag in de eerste wedstrijd, toen wij de beste kan sen hadden maar Terneuzen won. hebben we natuurlijk iets goed te maken. Het wordt nu voor ons een prestigewedstrijd. Vlissingen is", zo vervolgt Van Maris, „vrij van degradatiezorgen en de ploeg is er op gebrand om in Terneuzen de punten te pakken, vooral omdat we er bovendien in de pers dit sei zoen nog al slecht afgekomen zijn". Ronald Aarnoutse (20 jaar) die al van zijn negende jaar bij Vlissin gen voetbalt, heeft nog niet de flair om met vlotte, eventueel kernachtige, uitspraken zijn me ning over de aanstaande Zeeuw se derby ten beste te geven. Toch ziet de linkervleugelverdediger duidelijk wat de rood-witte forma tie nog nodig heeft: „Vlissingen beschikt momenteel over een jonge ploeg, ik geloof, dat de oud sten 25 jaar zijn. een ploeg, die nog wat fanatieker moet worden en waarin de band nog verstevigd moet worden. Overigens wordt aan dat laatste wel het een en an der gedaan. Zo hebben we bij voorbeeld begin januari een zaal- voetbaltoernooi gehad, georgani seerd door de spelersraad. waar de selectie de band onder elkaar ver stevigd heeft". De Walcherse ploeg is natuurlijk ook gesterkt door de winst van 5 punten in de afgelopen drie thuiswedstrijden. „Nadat we thuis in deze competitie steeds verloren hadden, zijn we in de laatste drie weken behoudener gaan spelen, eigenlijk zoals we het ook in uitwedstrijden doen, waarin we een 4-4-2-systeem han teren met twee opkomende mid denvelders", legt Ronald Aar noutse uit. Het heeft de Vlissingse formatie geen windeieren opge leverd: tegen RWB behaalde de ploeg de eerste zege (3-1) van het seizoen, daarna werd het hoogge plaatste Rood Wit Willebrord be dwongen (0-0) en afgelopen zon dag zegevierden de Vlissingers over het Rijense RAC: 2-1. „Daardoor is de stemming bij Vlissingen momenteel uitstekend. De jongens zijn er van overtuigd, dat ze er zondag tegenaan moeten gaan, dat ze niet alleen ongesla gen willen blijven maar ook bij de top willen aansluiten", verze kert Aarnoutse, die er aan toe voegt vertrouwen in de ploeg te hebben wat de toekomst betreft. „Als we maar zorgen deze wed strijd te winnen, maar ja, Ter neuzen hoopt natuurlijk ook op twee punten Het nieuwe seizoen is voor de ta lentvolle Vlissingse vleugelverde diger ongelukkig gestart. „Reeds in de tweede wedstrijd tegen SC Gastel kreeg ik een schop tegen de enkel van mijn linkervoet, waardoor ik negen A-eken niet kon spelen". Dat Ronald niettemin na die negen weken weer zo snel op toeren was is te danken aan het feit. dat hij tijdens zijn blessurepe riode wel op conditie meetrainde met de selectie. „Het ging wel moeilijk, maar de dokter gaf me opdracht niets anders te doen dan te bewegen." Door de enkelblessure miste Ro nald Aarnoutse ook de thuiswed strijd van zijn ploeg tegen Terneu zen. Toch begint hij zondag beslist niet aan zijn eerste Zeeuwse der by. „Vorig jaar heb ik al meege speeld in ae wedstrijden tegen Middelburg". Het maakt de Vlis singse verdediger overigens niet veel uit of hii nu tegen Middelburg of tegen Terneuzen een derby speelt. De capaciteiten van Ronald Aar noutse zijn evenmin onopgemerkt gebleven in en buiten zijn vereni ging. Vorig jaar was hij geselec teerd in het Zeeuws elftal, dat toen een schitterende wedstrijd speelde tegen FC Den Haag en met 4-2 won. „Ik was toen wissel speler, en toen Meeuwen-speler Daaf Faasse op het laatst van de wedstrijd geblesseerd raakte, heb ik voor hem nog een tijdje mee gespeeld", vertelt Aarnoutse van deze ervaring. Voorts speelde bij mee in de Zeeuwse jeugdselectie. die aan het vierbondentoemooi deelnam, samen met zijn teamge noten Eugene Fagg, Patrick De- witte en doelman Tonnie van Ee- nennaam. Deze selectie werd ge traind door ex-Vlissingentrainer Jo de Waal. Het ziet er naar uit, dat de VC Vlissingen dankzij spelers met de capaciteiten en - vooral - de men taliteit van Ronald Aarnoutse spoedig meer publiek naar de Iris laan zal trekken dan het 'handje vol- getrouwelingen, dat nu de tri bunes bevolkt. RILLAND - Helemaal op de laatste plaats van de derde klas van het lan delijk zalerdagvoetbal staat Rillandia nog niet. maar zeker is wel. dat sinds vorige week zaterdag de noodklok in Rilland luidt. Voor de Kerstdagen verloren de Rll- landianen uit met 7-0 van Kloetinge en vorige week zaterdag werd in Hoek al weer een 7-0 nederlaag geleden! Rillandia zelf is welgeteld lot één overwinning gekomen uit tegen Smerdiek. 2-1 winst Daarmede is waarschijnlijk precies de zere plek aangetoond want toen speelde Rillandia volledig Het hele seizoen sukkelt de Rillandia-trainer Adrie van Riel (beambte bij de Nederlandse Spoorwegen in Middelburg) met ge middeld vijf spelers, die geblesseerd zijn en voor wie hij dan invallers moet inzetten. Voordat het seizoen begon verdwenen uit de kleine kem Piet de Koster (naar WHSi. Henk van Iwaar- den (naar SSVi, Rinus Verrijzer igc- stopt). Drie sterke krachten. Deson danks bestond de selectie uit veertien spelers, toen het seizoen startte, maar daaruit zijn intussen weggevallen Ko van de Griek (door knie-operatie geen wedstrijd gespeeld). Sjaak Poleij iop T H. in Rotterdam, kan nooit trainen dus afgevallen). Han van Pul (CIOS in Sittard en na een beenoperatie nu een gebroken enkel). Wim Lobbezoo (zeven weken voor werk in Frankrijk ge weest), Jan Blok door blessures en schorsing slechts 5 van de dertien wed strijden gespeeld, Cor van Pul (studie T.H. in Eindhoven en de laatste drie wedstrijden verhinderd). Joop Diele- man «door liesblessures drie wedstrij den gemist). Zoals bij ieder andere ver eniging zijn er dan nog de normale verhinderingen van spelers wegens dienst, werk of anderszins, met als re sultaat, dat precies twee spelers alle competitiewedstrijden hebben mee gespeeld. Door al deze tegenslagen heeft trainer Van Riel al een beroep moeten doen op zo'n zeven a acht tweede elftalspe lers. Dat tweede elftal moet het daar door ook met een magere plaats in de middenmoot stellen. Ondanks de goede wil van de tweede elftalspelers kunnen geen van allen het tempo na de rust bijbenen volgens Van Riel. wat ook niet onlogisch Is als men be- de.nkt, dat het tweede van Rillandia vijf klassen lager speelt. Als bewijs voert Van Riel aan. dat zijn ploeg in Kloetinge met de rust slechts een 1-0 achterstand had «eindstand 7-0) en in Hoek was het met de rust zelfs nog 0-0 vorige week' Kansloos Normaal gesproken is Rillandia van middag thuis tegen AZVV kansloos. Opnieuw zijn zes eerste elftalspelers niet beschikbaar door blessures, schorsing en studie: Han van Pul. Ko van de Griek. Jan Blok, Jan Minnaard, Jo van de Groek. Cor van Pul. Rillan dia heeft spitsen als Sam de Kok, Wim Lobbezoo en Joop Dieleman. Stuk voor stuk goede voetballers. Ken van de redmiddelen van Van Riel I* ge weest deze drie spitsen in de laatste vier op te nemen op zodoende enkele punten proberen te 'stelen'. De 45-Jarlge Adrie van Riel heeft zijn ploeg voor de Kerstdagen nog een pit tige brief geschreven, die hij weliswaar besluit met een heilwens voor het nieuwe Jaar. maar daarvoor schrijft hij erop te rekenen, dat het geloof in eigen kunnen bij de spelers terugkeert. Van Riel: „Met karakter en inzet zullen we er voor moetën zorgen, dat niemand ons dit seizoen uit de 3e klas KNVB krijgt." „Je blijft hopen." aldus Van Riel. „net als een boer. die na vier maanden van droogte smeekt om regen In Rilland hoopt met erop, dat er dit seizoen nog twee maai volledig aangetreden kan worden, want dan zijn er nog wat pun ten te verdienen. Momenteel beperkt Van Riel zich tot het bewaren van de goede geest In de ploeg. „Wie kan komen trainen, die traint, na de wedstrijd valt er geen on puntig woord. Het is dan voorbij, we hopen dan maar weer op de volgende week Gelukkig hebben leider Kees Lobbezoo en het bestuur begrip voor de moeilijke situatie." Volgens Adrie van Riel is er geen re den voor paniek. Ook niet als de ploeg zou degraderen. Tegen zoveel onfor- tuin kan niemand het opnemen. Van Riel: „Ik blijf rekenen op 'n beet je geluk en steun en begrip van de Riilan dia-supporters." Geneve - Dianne de Leeuw heeft de eer ste plaats van Isabel de Navarre over genomen in de strijd om de Europese titel kunstrijden voor dames. Dianne de Leeuw eindigde vrijdag als eerste in de korte kuer voor Christine Errath. Annet Poetzsch, Susanna Driano en Isabel de Navarre. De uitslag van de korte kuer is: 1Dianne de Leeuw (Ned) plaatscijfer 18. 41,12 punten, 2. Cbristlne Errath (Odl) 16, 41,16,3. Annet Poetzsch (Odl) 29 1 2. 40,40,4. Susanna Driano (Ita) 3140.12.5. Isabel de Navarre (Wdl) 53. 39.4. 6 Da nielle Rieder (Zwi) 58 1 2. 38.40. Het klassement na de verplichte figuren en de korte kuer werd niet onmiddelijk na de korte kuer bekend gemaakt, maar volgens officieuze gegevens ziet de top er ais volgt uit: 1. Dianne de Leeuw, 2. Isabel de Kavar- re, 3. Annet Poetzsch, 4. Christine Er rath. In de korte kuer eindigde Annemarie Verlaan als zeventiende, Sophia werd GRIESHEIM - Het Nederlandse da mesvolleybalteam is het olympische kwalificatietoernooi in Griesheim (WDli vrijdag slecht begonnen met een nederlaag van 0-3 tegen Polen. De Poolse ploeg was in de eerste wedstnjd van groep B veel sterker dan Neder land. dat alleen in de eerste set goed partij kon geven. Nederland nam zelfs een voorsprong van 5-1 en kon tot 7-7 helemaal bijblijven. Daama gaf de gro tere routine en de meer gevarieerde aanval van de Poolse dames de door slag: 15-11. (ADVERTENTIE, Ja ook hq hoeft zijn werk bij neusverkoudheid niet meer te onderbreken Of zijn hobby of favoriete sport Even die han dige Otrivinspray of -druppetflacon gebruiken en ooi u kunt weer vrijer adui Wl helpt direkt bij neusverkoudheid uitsluitend verkrijgbaar bij apotheker en drogist WTTir AAV A ATnt TT... - WIJK AAN ZEE (ANP) - Het nieuw, schrift van hét hoogoventoernooi is niet meer schoon. De raeesten hebben hun eerste bladzij beschreven, voor Dvorecki uit de Sowjet-Unie is hij be klad. Dvorecki kreeg een verschrikke lijk pak slaag van de Joegoslaaf Lju bojevic. De winnaar had nog wel zwart en koos een variant van het Si- ciliaans, die als niet geheel vrij van smetten geldt. Ljubojevic deed er per fecte zaken mee en behaalde het eerste volle punt. Ljubojovlc, in 1975 de succesvolste toernooischaker, is het nieuwe jaar in iedp- geval goed begonnen en wierp olie op het vuur bij diegenen die in •hem een serieuze kandidaat voor het wereldkampioenschap zien. Dat is misschien wat overdreven, maar de Joegoslaaf zal ernstig meetellen in het Hoogoventoernooi van 1976. Hij deed het ook in het IBM-toernooi van vorig jaar. waar hij in de laatste ronde de eerste plaats opeiste. Toch trok Lubojevic vrijdag niet de meeste belangstelling. Die ging naar Tal - Andersson Mikhael Tal. vriende lijk verstrooid, ziet er zelfs achter de tafel zelden krijgshaftig uit. Hij is enigszins, uitgegroeid tot een sprook jesfiguur, die in 1961 in het eerste hoofdstuk de jongste wereldkampioen uit de historie werd door de reus Bot- winnik te verslaan. Hij is nog geen veertig, mgar wel een waarlijke schaakduivel. die donder en bliksem kan oproepen, een tovenaar in de combinatie. Tal had wit tegen de piepkleine Ulf Andersson, de Zweed die tegenwoordig in gehuwde staat trainer is van de Cu baanse schaakgroten. 'Ulfje Andersson wordt hij niet zelden genoemd, maar achter het bord is hij een tijgerkat. Vele opponenten vergissen zich in hem en zelfs Tal. favoriet in Wijk aan Zee, verslikte zich vrijdagmiddag in de kleine Zweed. Tal varieerde in een Sici- liaan zeer breed-uit, met een pionnen- front e4 - f4 - g4 en daama nog g-5. Een aanval tegen de zwarte koning kwam er echter niet van. Andersson stond pal. Remise. Een reeks remises in de eerste zitting en een overwinning voor Ljubojevic. Het betekent zonder twijfel dat Tal in zijn volgende krachtmeting, tegen Olafsson meer zal willen. Maar Tal speelt dan met zwart en de IJslander is zonder meer van plan in deze topwed strijd voort te bouwen aan zijn carriè re. Olafsson immers gold ruim vijftien jaar geleden als een kandidaat voor het wereldkampioenschap en de IJs- landers schatten hem nog steeds op die hoogte. Adeldom verplicht. Olafs son heeft verklaard in Wijk aan Zee te willen winnen. Tal zal zelfs voor zijn volgende remise keihard moeten vech ten. De uitslagen van de eerste ronde zijn: Kur^jica iJoei - Boehm iNedi afg.. Langeweg (Nedi - Ree (Ned) 0.5-0.5. So- sonko (Ned) - Browne (VS) 0,5-0,5. Smejkal (Tsj) - Olafsson (IJsl) 0,5-0,5, Tal - Andersson (Zwei 0.5-0,5, Dvorecki (Sovi - Ljubojevic (Joe) 0-1. Meestergroep: Szmetan (Argi - Ligte- rink (Ned) 0-1. Westerinen (Fin) - Chris tiansen (VS) 0-1, Kusnir (Isr) - Leh- mann (Wdl) 0,5-0,5. Hartoch (Ned) - Boersma (Ned) 1-0. Nikolac (Joe) - Mar cus (Ned) 1-0, Farago (Hon) - Bellin (Eng) 0,5-0,5. Damesgroep: Ivanova (Bul) - Vreeken (Ned) 0,5-0.5. Vokralova (Tsj) - Baum- stark (Roei 1-0. V. d. Mije (Ned) - Erenska (Pol) 1-0. Belle (Nedi - Bela- maric (Joei 0-1. Teodorescu (Roei - v. d. Giessen (Ned) afg., Lemacko (Bul) - Bruinenberg (Ned) 1-0. Het verloop van de partij tussen Dvo recki met wit en Ljubojevic was: (Siciliaans) 1. e2-e4, c7-c5, 2. pgl-f3. d7-d6 3. Ifl-b5^ pb8-d7 4. d2-d4, pg8-f6 5. pbl-c3, a7-a6, 6. Ib5xd7-,_pf6 d7 7. Icl-g5. h7-h6 8. Ig5-h4, g7-g5 9. Ih4-g3, If8-g7 10. 0-0, g5-g4 11. pf3-h4, c5xd4 12. ph4-15, d4xc3 13. pf5xg7-, ke8-f8 14. pg7xfo. c3xb2 15. tal-bl pa7-f6 16. Ig3-h4. Ic3xö 17. e4xf5, dd8-b6. 18. tfl-el. ta8-c3 19. te!-e3. db6-"D5 20. Ih4xfó. e7xf6 21. te3-b3. db5xf5 22. tblxb2. b7-b5 23. h2-h3 h&- h5 24. tb3-b4. d6-d5 25. h3xg4, h5xg4 26. ddlxg4 tc8xc2 27. tb2xc2. df5xc2 28. tb4-a4, f6-f5 29. dg4-f3. dc2xa2 30. td4xd5. da2-al-, 31.td5-dl. dal-e5 32. g2-g3. kf8-g7 33. df3-a3. th8-h6 34. da3- cl. de5-e4 35. dcl-g5-. kg7-h7. wit geeft het op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 23