In '75 minder fluorideneerslag rond Zeeuwse industriegebieden Raadsleden Axel doen felle aanval op b. en w. en Centrale dienst Tien weken voor messteek in café te Sint-Annaland Wethouder betreurt uitlekken van stuk over stortplaats Cehave verliest kort geding tegen gemeente Oostburg 2 vvd'ers creof/w en impens stellen vragen over slepende reparatie hoofdriool ALMANAK raadslid j. pladdet: „één rotte appel in de mand, maakt de hele mand tot schand" MOVIMCIAl! ZEEUWS! COUHXHt VRIJDAG 16 JANUARI 19TJ DR. J. TESINK, DIRECTEUR GEZONDHEIDSDIENST VOOR DIEREN IN ZEELAND TIJDENS JAARREDE: Een beeld van de werkzaamheden aan de riolering in de Churchill-laan te Axel. „MOET GEMEENTE NIET UIT DEZE REGEING STAPPEN?" AXEL De Axelse WD-raadsleden H. Cysouw en F. lm/pens vragen zich af of Axel niet beter uit de centrale dienst kan stappen. Naar hun mening bestaat deze instelling, waar 37 men sen werken, alleen 'op papier'. Aanleiding tot het ongenoegen van beide raadsleden: De trago reparatie van een breuk in het hoofdriool onder de Roosevel-tlaan, die daardoor gedeel telijk is verzakt. De heren Cysouw en Impens hebben over deze zaak 11 vragen aan het college van b en w op söhrift gesteld- De heer Cysouw herin nert eraan, dat hij in januari '75 melding maakte van de verzakking ii de Rooseveltlaan. Terwijl er werd gestudeerd op moge lijkheden om het euvel te verhelpen en de consequenties daarvan, kwam het WD-raadslid metr een alternatief reparatieplan. Volgens de heer Cy souw werd zijn methode door deskun digen als de enig juiste gezien, maar door de Centrale Dienst van de tafel geveegd met de woorden: „Denk je dat we daar ook niet aan gedacht hebben?". Op schriftelijke vragen deelden b en w op 20 mei vorig jaar mee, „na ampele overweging" de suggestie van de centrale dienst te preferen boven de oplossing die het raadslid voorstel de. De heer Cysouw drukte daarover in de raadsvergadering van 27 mei '75 zijn teleurstelling uit. Hij vond het met name jammer dat niet de moeite was genomen om zijn voorstel serieus te bestuderen. Het bestek voor de reparatie was ldaar vanaf 26 maart '75 en het werk werd 6 november vorig jaar aanbe. Scheuren De beide raadsleden constateren dat aannemer Hol die het karwei uit voert inmiddels 7 weken aan het rADVERTENTIE bomen en hees ters lange"iete8ingel 34, Middelburg Tel.: (01180) 26253 -eeuwse Bestelling De mevrouw uit het Walcherse. die het voornemen had de Middel burgse weekmarkt te bezoeken, kreeg van haar echtgenoot een briefje met bestellingen mee. Of ze die gelijk kon meenemen. Ze was er wel toe bereid, maar nam wat extra tassen mee. toen hij haar het briefje in handen stopte. 't Was een hele waslijst Spinazie. Radijs Worteltjes. Sla. Dien. Enfin tien. twaalf groente. Ze kwam dan ook bepakt en be zakt terug, zéé' zwaar hijgend. De man volgde haar binnentreden ontgoocheld „Wat moet t ik met die troep?" riep-ie nog. Hij was op z'n lijstje één woord vergelen Zaad. werk is. De reparatie is naar hun oordeel nog slechts voor de helft klaar. De heren Cysouw en ren aan paragraaf 24 van waarin staat dat de oplevering uiter lijk 4 weken na de gunning had moeten plaatshebben en dat er zelfs een boeteclausule van kracht zou wor den, als die termijn werd overschre den. Ze schrijven dat hun uit informaties is gebleken dat het voltooide gedeelte van het riool opnieuw opgegraven moet worden omdat de nieuwe buizen weer zouden scheuren. Naar aanlei ding daarvan stellen ze de volgende vragen: 1. Wie is in dit geval aansprakelijk voor de veel te lange doorloop tijd? 2. Wie is aansprakelijk voor de kwa liteit van de buizen? 3. Wat heeft paragraaf 17 in het bestek voor zin, als niemand zich iets aantrekt van de daar opge somde punten? 4. Sinds welke datum is de boete clausule voor tijdsoversdhrijdfog van kracht? 5. Is uw ooilege nog steeds van mening dat de zienswijze van de Centrale Dienst te prefereren is? 6- Bent u van mening dat de tweede reparatie opnieuw door opgraving moet geschiden of komt het voor- stel-Cysouw nu wel ter sprake? 7. Gelooft u niet dat de gehele Cen trale Dienst (37 man) alleen op papier bestaat en dat deze: dienst geen enkele ervaring heeft om over dergelijke reparaties de di- rektie te kunnen voeren? 8. Als u onze mening over vraag 7 deelt, bent u dan als college van plan hierin op korte termijn ver andering te brengen? 9. Is dit voorval niet opnieuw een reden om zo snel mogelijk uit de gemeenschappelijke regeling te stappen? 10. Realiseert u zich, welk een over- KROON VERNIETIGT PARKEERVERBOD TE MIDDELBURG MIDDELBURG - De Kroon vernietig de een besluit van b. en w. van Middel burg het parkeren na de zuidzijde van de Jodengang is verboden. De Seissin- gel zegt de Kroon is van de zodanige breedte dat het parkeren kan plaats hebben zonder de verkeersveiligheid in gevaar te brengen. Aan de noordzij de van de Jodengang moet het verbod gehandhaafd blijven. lil. Gelooft u niet dat juist daze n sen zich afvragen wat uw beleid in deze is? Aan het slot van hun vragen laten de twee WD'ers weten het op prijs te stellen als b en w spoedig antwoord geven, maar het nog belangrijker te vinden wanneer ze maatregelen ne men om aan „deze slepende affaire een eind te maken. Burgemeester A. de Kam heeft- toegezegd de vragen aan het ooilege voor te zullen leg- BEDENKINGEN OVER GEBRUIK RIOOLSLIB ALS MESTSTOF IN DE LANDBOUW MIDDELBURG In vergelijking met voorgaande jaren is de fluoride-neer slag in het Sloegebied en de Kanaalzo ne in Zeeuwsch-Vlaantferen in 197ê ezenlijk minder' geweest. Dit had een gunstige invloed op de conditie de ontwikkeling van het vee en de melkproduktie. Aldus dr. J. Tesink, de directeur van de Stichting 'Gezond heidsdienst voor Dieren in Zeeland' donderdag in zijn jaarrede, uitgespro ken in een algemene vergadering van de stichting in 'De Brasserie' te Mid delburg. Als oorzaken voor deze ontwikkeling noemde dr. Tesink de verminderde produktjecapaciieit van de fabrieken door afzeunoeilijkheden in verband met de economische teruggang en het feit, dat cie fabrieken verbeterde zui veringsinstallaties in gebruik genomen hebben. Als voorbeeld noemde hij alu- miniumfabriek Pechiney in het Sloege bied, een bedrijf dat veertig miljoen gulden investeerde in nieuwe zuive ringsinstallaties. „Gaarne wil ik de prettige verhoudin gen noemen die wij hebben met de directeuren van de fabrieken in Ka naalzone en Sloegebied'. aldus de 1 Tesink, „alsook de vlotte wijze van betalen van de door ons geadviseerde schadebedragen." Bij de behandeling van dit onderwerp verMaarde de Ge zondheidsdienst-directeur het te be treuren dat door de daaraan verbon den kosten de voeder-proef bij runde ren met fluorhoudende gronddelen nog niet is begonnen. Mogelijk zal dit echter dit jaar het geval zijn. TBC-uiibraak In zijn jaarrede besteedde de hee* Tesink veel aandacht aan recente tbc- uitbraken onder het vee, enkele ande re ziekten en de mond- en klauwzeer- enting. Op drie bedrijven in Zeeland werd in 1975 tbc onder het rundvee geconstateerd; bij twee bedrijven was de herkomst terug te voeren op Im port vanuit Frankrijk. Bekend is, ro onthulde de heer Tesink, dat vanuit het buitenland, met name België, jon- TERNEUZEN Terneuzens wethouder van openbare werken drs. R, C- E. Barbé betreurt het, dat er een vertrouwelijk concept-raadsvoorstel is uitgelekt over het treffen van maatregelen om de aanleg van een store- plaats door de 'Centrale Vuilverwerkende Industrie' (CVI) tegen te gaan. Hij zei dat donderdagavond in het openbare gedeelte van de vergadering van de raadscommissie voor openbare werken c.a. Zoals bekend, pu bliceerde de PZC het concept bedoeld voor de raadsvergadering van 29 januari en bestemd voor behandeling in een besloten commissieverga dering afgelopen woensdag. In het stuk wordt voorgesteld een in augustus genomen voorbereiding»- besluit uit te breiden met bepalingen, die moeten verhinderen dat de CVI in de Van Wijckhuijsepolder onder Hoek een stortplaats sticht. Het SGP-raoöslid J. Pladdet maakte met betrekking tot het naar buiten komen van het concept de opmerking: "Een spreekwoord zegt: één rotte- appel in de mand maakt de hele mand tot schand. Ik vraag me af, wie van de commissieleden de pers heeft ingelicht'. Wethouder Barbé: „Ik hoop dat dat tijdens bet besloten deel van de vergadering op tafel zal komen". Het WD-raadslid H. de Jonge vroeg zich af of de wethouder als voorzitter van de commissie die in Terneuzen op proef openbaar vergadert wel het recht had om de leden ln besloten zitting bijeen te roepen. Naar zijn mening bepalen de commissieleden zelf of een vergadering inderdaad besloten moet zijn. De heer Barbé liet daarop weten het nodig te achter dat er achter dichte deuren werd vergaderd, maar dat de commissieleden in die beslotenheid over dit voorste) zouden kunnen stemmen. Uiteindelijk viel inderdaad de beslissing dat er met gesloten deuren over de stortplaatsproblemen zou worden gepraat. ge runderen clandestien naar Neder land worden gebracht en te koop worden aangeboden op bijvoorbeeld een markt. Tot op heden is het niet mogelijk gebleken deze clandestiene import af doende in te dammen. Daarom gaf Tesink de veehouders nog eens na drukkelijk 't advies alleen runderen te kopen die voorzien zijn van "n geldige Nederlandse verMaring of een deugde lijk gezondheidscertificaat; zeer jonge runderen van onder de vier maanden dienen van een betrouwbaar adres te kómen. Legaal ingevoerde runderen worden door de Gezondheidsdiensten geregistreerd en onderzocht op tbc, abortus Bang en leucose. Bij een on gunstige uitslag volgt slachting of te rugzending. Bij enkele runderen werden in 1975 ook tbc-bactenën van het vogel type gevonden. Hier bestaat de mogelijk heid van 'weilandbesmetting'; bacteriën zijn dan afkomstig uit da ontlasting van het vogel-tbc besmette meeuwen. In 1974 werden 223 import runderen onderzocht: drie, afkomstig uit Frankrijk, reageerden positief tbc. Bij slachting werd echter geen tbc gevonden. In 1975 werden 132 import- runderen onderzocht. Het gaf dr. Te sink te denken, dat van dit aantal er negen positief op tbc reegeerden. Vla een spoed-enting werd in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen al het voor mond - en klauwzeer gevoelige vee ingeënt, toen eind 1974 in België en later ook in Nederlands Noord-Bra bant mond- en klauwzeer bij runderen en varkens werd gevonden. In Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen werden toen 11.213 runderen ingeënt, 19.245 var kens en 2.209 andere dieren. Mede gezien de Belgische uitbraak, aldus dr. Tesink ln zijn jaarrede, is besloten dat de vaccinatie van de Nederlandse veestapel op 1 december 1975 moest beginnen en beëindigd moet zijn op 1 maart 1976. „Hoe verstandig dit besluit is blijkt uit het volgende: op 29 december 1975 werd in Lokeren in België op onge veer tien kilometer afstand van de Zeeuws-Vlaamse-Belgische gi mond- en klauwzeer van het type O vastgesteld. „Op de laatste dag van 1975 werd het besluit genomen de Zeeuws-Vlaamse dierenartsen en die in Oost-Zuid-Beveland met klem te verzoeken het rundvee in dit gebied binnen 14 dagen in te enten. De overige dierenartsen in Zeeland werd venzoöht de enting zo snel mo gelijk te verrichten. De enting ia thans verplicht en vrijwefl geheel uü- In 1975 werden in Zeeland geen geval len van abortus Bang geconstateerd, evenmin als gevallen van varkenspest. De zogenoemde infeefcieuae bovine rhino-trachedtic 'Amerikaanse of Cana dese griep') neemt in "Nederland on der het rundvee bedenkelijke Tonnen aan, zo bleek uit de jaarrede van de heer Tesink; ook in Zeeland is een toenemend aantal bedrijven besmei gebleken. Insleep van de ziekte is in belangrijke mate te voorkomen door hygiënische maatregelen en entingen, aldus de directeur van de Gezond heidsdienst voor Dieren. Bij de varkens begint de uitbreiding van de ziekte van Aujeszky (aantas ting centrale zenuwstelsel) bedenkelij ke "vormen aan te nemen. Bij jonge biggen kan da sterfte tot honderd procent bedragen. Deze dieren krijgen krampaanvallen en een aan de achter hand beginnende verlamming. Oudere biggen kunnen here tellen. Dr. Tesink kon aankondigen, dat binnen kort een bestrijdlngsplan op tafel komt. In de loop van zijn betoog stipte hij voorts aan, dat schurft bij runderen op grotere schaal voorkomt dan weid aangenomen en dat met ingang van 19 januari as. voor de bestrijding van pseudovogelpest on der het pluimvee zo wort verwacht de overheid bereid zal zijn eventu eel noodzakelijke noodentingen en stamping-out maatregelen te financie ren uit het fonds dierziekten-bestrij - ding. w«1 verbindt de overheid hier aan de voorwaarde, dat een Sluitende regeling voor de basisentang tot stand komt. In dit geval is de overheid bereid de helft van de entkosten financieren mits het bedrijfsleven de andere helft centraal bijeen brengt. Rioolslib Verderop in zijn betoog sprak dr. Tesink over het gebruik en de daaraan verbonden gevaren JONGEMAN, IN PANIEK, STAK BELAGER IN DE MAAGSTREEK OFFICIER: ER HADDEN DODEN KUNNEN VALLEN MIDDELBURG Politerechter mr. P. van Empel in Middelburg heeft don derdag een jongeman uit Sint-Anna land, de 22-jarige T. F. de B., die in de nacht van 6 op 7 december bij een caféruzie zijn plaatsgenoot C. K. 19 door een messteek zwaar lichamelijk letsel toebracht, veroordeeld tot 14 weken gevangenisstraf, waarvan 4 we ken voorwaardelijk en met aftrek van voorarrest. Officier van justitie mr. Gelderman; eiste tegen de jongen, die is gedeti-; neerd in het Huis van Bewaring in Breda. 4 maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf met aftrek. „Het is domweg toeval dat er geen doden zijn gevallen," aldus mr- Gelderman die dit aspect zwaar liet wegen. De messteek trof het slachtoffer in de maagstreek en zou volgens de officier enkele centimters verder dodelijk zijn ge weest 41 de hele avond haa het 'niet lekker gezeten' tussen De B. en enkele ande re cafébezoekers. De officier: „Ver dachte heeft de hele avond zitten jennen en treiteren, hij had blijkbaar zin in een ruzie." De B. was vooral kwaad geworden omdat K. zich teveel met zijn meisje bemoeide. Na sluitings tijd ontstond buiten voor het café een vechtpartij, waarbij de B. zijn broeksriem gebruikte. Daarbij zou De B. door de cafédeur weer naar binnen zijn geslagen. De B. kwam niet meer naar buiten, maar verdween in de cafékeuken. Zijn tegenstanders be halve K. waren onder anderen ook diens vader en broer bij de ruzie betrokken namen daarmee blijk baar geen genoegen en zetten de ach tervolging in- Paniek De B. zei donderdagmorgen dat hij in paniek was geraakt. Eenmaal achter haald in de keuken, had hij letterlijk met de rug tegen de muur gestaan Toen hij opnieuw door zijn tegenstan ders werd aangevallen, volgde de mes steek in het lichaam van C. K. De B. had namelijk in de keuken kans gezien twee messen, waaronder een groot slagersmes, te bemachtigen. Het andere mes werd uit zijn hand ge werkt. Na dit gebeuren sloeg De B. op de vlucht Naar de mening van de officier was De B. tijdens dit gebeuren volledig toerck&Ssgsvatbaar. De B. zou al dus de officier tamelijk op zijn gemak in de messenlade van de keu ken een geschikt mes hebben uitge zocht, met de opzet nadat hij zich buiten had weten los te rukken en bet café was ingerend zijn belager K. 'nog eens een lesje te leren: „Hij stond kant en klaar met een slagers mes en nog een kleiner mes-" B. had dit treffen in de keuken volgenu de officier makkelijk kunnen voorkomen door via de achterdeur weg te vluch ten. Zijn conclusie was dat De B. zijn tegenstander met opzet zwaar licha melijk letsel had toegebracht. Noodweer De B's raadsman, mr. E. Tak legde het accent op het gedrag van De B's tegenstanders die volgens zijn lezing De B. wraaklustig achterna zijn gaan nadat de vechtpartij buiten was afgelopen: „Op dat moment was er geen aanleiding voor de heren om nog verder te gaan De B. kwam niet terug, dus men had moeten vertrek ken." In plaats daarvan volgde nog een pak slaag in de keuken, waarbij De B met zijn rug tegen de muur stond aldus mr. Tak die stelde: „Als er na de gevechtspauze niemand meer achter hem aangezeten had. was er niets meer gebeurd." Zijn cliënt kon zich volgens hem dan ook volledig beroepen op noodweer, en zelfs op het in de wet geformuleerde 'nood weerexces': .Als men de grenzen van noodzakelijk verdediging overschrijdt ten gevolge van een door de aanval veroorzaakte hevige gemoedsbewe ging, is er van een noodweerexces sprake en valt de schuld weg." Jacht De B- stond tijdens dezelfde zitting nog terecht voor een andere zaak, die Juridisch was samen te vatten onder de formulering 'gevaarlijke handelin gen in dronkenschap'. De B. had op 18 mei vorig jaar, samen met vier ande re jongelui een in de haven van Sint- Annaland afgemeerd motorjacht van een Belgische eigenaar 'gekaapt' en was daar 's nachts onverlicht mee gaan varen. De boot strandde eerst op een zandplaat, kwam bij hoog water weer los en werd op een glooiing bij de haven achtergelaten. Een tweede strafbaar feit daarbij was dat een aantal flessen bier aan boord soldaat waren gemaakt. Dit alles leverde De B. nog eens 125 boete op (eis: ƒ250) De andere vier jongelui die de tocht hadden meege~"akt. werden wegens het stelen var. het bier bij verstek ieder veroordeeld tot een geldboete van 75. rioulslib als meststof in de landbouw. Door het toenemend aantal afwater- zuiveringsinstallaties komt steeds meer rioolslib beschikbaar, dat onder meer in de landbouw wordt afgezet. „Men kan zich afvragen," aldus dr. Tesink. „of dit brengen van rioolslib op het land gevaarlijk kan zijn voor liet vee. de wilde fauna en zelf voor de mens. „Afhankelijk van de samen stelling van het aangevoerde afvalwa ter kunnen in dit rioolslib voorkomen bacteriën. o.a. Salmonella (paraty- fus), wormeieren en chemische stof fen zoals koper, zink. kwik, lood. fosfaten, nitraten en restanten van bestrijdingsmiddelen. „Om mogelijke besmetting van het vee. de wilde fauna en de mens te voorkomen verdient het aanbeveling.' aldus dr. Tesink, „en dat lijkt me zelfs noodzakelijk, het slib te desinfec teren alvorens uit te brengen op het land. Ook zal regelmatig het gehalte r_an chemische stoffen, o.a. de z noemde zware metalen, moeten wor den bepaald. Bij te hoge gehalten zal dit slib niet als meststof mogen wor den aangewend." Dr. Tesink was ingeleid door de voor zitter van de Stichting 'Gezondheids dienst voor Dieren in Zeeland," de -freer G. de Jager uit Vrouwenpolder, die onder meer benadrukte, dat in het werk van de stichting de dienstverle ning aan veehouders de prioriteit zal houden. Nierziekten Tijdens deze jaarvergadering waren voorts drie inleidingen te beluisteren over dierziekten. Drs. J. J. Pekelder sprak over IBR-IPV -Infecties ('Ameri kaanse griep') bij runderen en de snuffelziekte (atrofische rhinitis) bij varkens en drs. O. J. H. Devos. behan delde het onderwerp "Vegiftigingen bij pluimvee'. Over de 'Amerikaanse griep' voor het eerst ln 1950 ln de Verenigde Staten waargenomen ver telde drs. Pekelder dat de riekte rich sinds 1972-73 toen de eerste gevallen onder het rundvee ln ons land werden gesignaleerd, de riekte rich voortdu rend heeft uitgebreid. Vooral gedurende het stalseizoen vormt ze een groot probleem voor de rundveehouders. De lichaamstempera tuur loopt sterk op (40-41 graden C.) en de dieren verliezen him eetlust en rijn lusteloos. De dieren hebben het benauwd, hoesten pijnlijk en droog, de melkgift loopt sterk terug. Dl de stalperiodo 1974-75 zijn in Zeeland 19 gevallen van 'Amerikaanse griep' voor gekomen. Een goede entstof is neg niet beschikbaar. Goede voeding, ver betering van het s talklimaat door be tere ventilatie, geringere stalbezerting en maatregelen, waardoor 's nachts sterke afkoeling van de dieren wordt voorkomen dragen bij tot berated. Auto uit debocht in Braakman: twee personen gewond HOEK Door onbekende oorzaalt is donderdagmiddag een personenauto, bestuurd door B. B. te Hoek. op de Savoyaardsweg in de Braakman uit de bocht gevlogen en in de sloot beland. B. liep een hersenschudding op en zijn mede-inzittende P. A. H. uit Terneu zen brak zijn neus. Dokter H. Hofstee uit Hoek verleende eerste hulp. Beide slachtoffers werden naar het ziekenhuis Juliana in Terneu zen vervoerd. Overigens vormt de pinkengriep tol nu toe in Zeeland een groter pa> bleem dan deze 'Amerikaanse griep Drs. Devos behandelde in zijn in!» ding verschillende vormen van verü- tiging die bij bedrijfspluimvee kurnw voorkomen, zoals ammoniakdampTw. gif tiging, carbolineumvergiftiging kool- monoxydevergiftigïng. vergiftagng door overdosering van coccidiostatics, keukenzout, schimmels en bestrit dingsmiddelen. Ammoniakdampveigfr I tiging treedt op bij zeer jonge faï kens, die geplaatst worden op cuj strooisel. Als hierover de drinkgote worden leeggegooid ontwikkelt öd via inschakeling van de verwarming» apparatuur ammoniakdamp uit 4 aanwezige mest in het oude stroct sel. In zijn inleiding over de snuffelzrêifc bij varkens lichtte drs. Pekelder toe dat bij de huidige stand van h« onderzoek als belangrijkste besot» tingsbron de biggen in de leeftijd va vier tot acht weken worden gezkt De ziekte, gekenmerkt, door vervor mingen van de kop, kan zeer groa schade aan de varkenshouderij berok kenen bij een sterfte van tien w vijftig procent. Het verloop van 4 riekte wordt in hoge mate mede 1» paald door uitwendige invloeden, so als het stalklimaait. Het aantal gevalla neemt in Nederland toe, maar das stijging hangt mogelijk samen met 4 in 1970 op gang gekomen schaalver groting in de varkenshouderij. Cehave wellicht in hoger beroep over uitspraak in kort geding OOSTBURG De Cehavé in Vegbei toonde zich donderdag zeer teleur^ steld over de uitspraak )n het kort geding tegen de gemeente Oostbmj Omdat men vindt juridisch toch vzij sterk te staan zal het bedrijf waar- schi.jniijk hoger beroep aantekenen WJ het gerechtshof, maar de besliasii* daarover valt pas volgende week- "W( moeten de motivtie vaan de uitsprak eerst grondig bestuderen', zegt bedrijft jurist mr. W. C. M. de Vocht- Volgens hem gaf de Cehavé zichrif zeker 80 procent kans om het kort j* ding te winnen- Dat maakt de tel® stelling natuurlijk alleen maar gratf. Het bedrijf heeft tot nu toe niet» rieus overwogen om de Kroon te m gen bet Oostburgse raadsbesluit (l& trekking van dé bouwvergunning) te vernietigen en is dat ook nu nog niet van plan. Volgens mr. De Vocht is te niet erg waarschijnlijk dat de Cehavi nu weer gaat overleggen met het ge meentebestuur over de vestiging var. de 'Boerenbond-winkel' aan de Lange- straat: 'Ze willen ons te veel beperkin gen opleggen'. Burgemeester A. Schipper van Oost- i burg liet donderdagavond weten zee: ingenomen te rijn met de uitspraak in het kort geding- Het initiatief tot even- tueel verder overleg over de Cehavé vestiging in Oosburg zal volgens hem van bet bedrijf zelf moeten komen. OVER vestiging boerenbondswinkel EIS TOT VERLENEN BOUWVERGUNNING HAD ONVOLDOENDE GROND MIDDELBURG De NV Ceha ve (CHV) heeft donderdag het tegen de gemeente Oostburg aan gespannen kort geding over de vestiging van een zogenaamde boerenbondswinkel in Oostburg verloren. De president van de rechtbank in Mid delburg. mr. P. van Empel oordeelde namelijk dat de els van de Cehave om de bouwvergunning alsnog te verlenen onvoldoende grond had en veroordeelde de firma tot betaling van de kosten van het geding, duizend gulden groot. Zoals bekend sponde de Cehave het kort geding tegen de gemeente Oost burg aan vanwege het intrekken van een aanvankelijk verleende bouwver gunning voor de vestiging van een zo genaamde boerenbondswinkel op een voor industrie en handel bestemd ter rein aan de Langestraat in Oostburg. De gemeenteraad trok de bouwvergun ning in toen naar voren kwam dat de winkel in tegenstelling tot eerdere informatie van de Cehave niet alleen bestemd was voor verkoop aan land bouwers maar er ook voor ledereen toegankelijke detailhandel gedreven zou worden, Daarmee zou echter in strijd met het bestemmingsplan worden ge handeld. In de overwegingen, waarop hij zijn uitspraak baseerde, stelde de president van de rechtbank donderdag dat hij als burgerlijke rechter in deze zaak maar beperkte bevoegdheid bezat. Dat komt er op neer dat alleen de zorg vuldigheid waarmee de raad heeft ge handeld. is getoetst. De president overwoog daarbij dat de raad in deze zaak zeer conscdëntieu» te werk te gegaan (men hoorde de Cehave en bezocht onder meer een boeren bondswinkel in 's-Heerenhoek). Letter lijk overwoog de president 'dat niet i« gebleken dait de raad niet in redelijk heid tot zijn door de CHV bestreden besluit is kunnen komen'. (ADVERTENTIE) VRIJ ZACHT Aanvankelijk enige tijd droog eo mogelijk enkele opklaringen, maar la ter weer zwaar bewolkt met plaatse lijk regen of motregen. Matige tot krachtige wind uit noordwest tot west. Maxima omstreeks 7 graden. Vooruitrichten voor zaterdag en zon dag. Iets k kouder en geen neerslag van bete kenis. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor zaterdag: aantal uren zon: 0 tot 3; min.temp.: omstreeks 2 graden: max.temp.: omstreeks 6 graden; kans op een droge periode van minstens 13 uur; 70 procent: kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Voor zondag: aantal uren zon: 0 tot min.temp.: omstreeks 1 graad; max- temp.: omstreeks 5 graden: kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. ZON EN MAAN 16 januari Zon op 8-41 onder 1639 Maan op 16.41 onder 07.38

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2