Zondag treffen leiders 1ste klas handbal EMM en Walcheren elkaar WATERPOLO IN ZEELAND GROEIT Schrijvers TEGEN DE VERDRUKKING IN.... MARJAN DE JONG: HET GAAT NU ERG VEEL OM DE KNIKKERS CORRIE V. D. WEGE: SYSTEMEN OORZAAK TERUGLOPEND BEZOEK twee duels SCHELDESPORT HOUDT EEN CROSSIN DE BRAAKMAN Dameswedstrijd tijdens het schaakkampioenschap Diannede Leeuw op 2e plaats VRUDAG 16 JANUARI 1976 VLISSINGEN - Zondagmiddag wordt in de sporthal te Middelburg het belangrijke zaalhandbalduel in de eerste klas B dames gespeeld tussen het Middelburgse EMM en Walcheren uit Vlissingen. Beide teams staan samen met het Rotterdamse Ancora aan kop van de ranglijst, waardoor het topduel van groot belang is voor net verdere verloop van de competi tie. Overigens is het nog geen sleu telwedstrijd. Het is eigenlijk pas het begin van de tweede helft van de competitie, zodat er nog van alles kan gebeuren. Een spannende wedstrijd zal het zeker wor den. De wedstrijd in Vlissingen tussen de twee ploegen illustreerde al dat een derby altijd een wat vertekend beeld geeft van de werke lijke krachtsverhoudingen. EMM kwam toen met 5-1 voor. maar na een ruststand van 4-6 trtbu- Zevenhonderd toeschouwers woonden de wed strijd in de sporthal aan de President Koos eveltiaan bij In Middelburg zal het bezoeker saantal niet zo hoog zijn. De sporthal heel! namelijk maar 350 zitplaatsen en dat is zelfs a) vaak te gering bij 'gewone' competitiewedstrij den van EMM. In februari zal de gemeenteraad zich overigens buigen over een voorstel om dc toeschouwersaccommodatie uit te breiden. Hel is de bedoeling het dak aan de kant van dc huidige tribune door te trekken tot op de naast de sporthal staande kleedkamers. Er ontstaan dan over een lengte van ongeveer twintig me ter een ruimte van vier meter diep nes gebouwd kunnen worden. Zondag geldt nog de regel wie het eerst komt die hel eerst maalt. Piet van Hese van de SUchtlng Sportbelangen verwacht overigen.' geen moeilijkheden ..Als de mensen zich willen beheersen zullen er geen problemen zijn. Ik verwacht wel dat er mensen niet meer in kun nen en dal is natuurlijk Jammer Naar aanleiding van de zaalhandbalderby ln Middelburg spraken we met twee zeer gerouti neerde speelsters. Marjan de -long van EMM en Corrie van dc Wege van Walcheren, over de wedstrijd en het zaalhandbal in het algemeen OOST-SOUBURG - Dat de hard heid van het zaalhandbal de grens van het ontoelaatbare dicht begint te benaderen, de scheids rechters een bijna huiveringwek kend grote invloed kunnen heb ben op het spel en veel kijkgenot verloren gaat omdat met bikkel harde charges in de verdediging iedere mooie aanval van de tegenstander ruw wordt onder- broken is een gegeven die de handbalenthousiasten met zorg vervult. Marjan de Jong (29) van EMM heeft er zo langzamerhand ook de buik van vol. „Als er tij dens wedstrijden zo rot wordt gedaan hoeft het voor mij niet meer. Je moet samen een leuke wedstrijd kunnen maken. Als het echt een opoffering voor me gaat worden om te gaan handballen stop ik er mee." Het is een krasse uitspraak van een speelster die door de grote in ternationale ervaring, onder meer bij het Nederlands zaalhandbal- team, wel het een en ander ge wend is. Maar het afgelopen sei zoen heeft ze met EMM in de eer ste klas van het landelijk zaal handbal zulke nare wedstrijden gespeeld dat ze zich enkele keren heeft afgevraagd of ze nog door moest gaan. Toch is ze niet hele maal in mineur. Tegen Idem/Hel las II speelde EMM een fijne wed strijd. Beide ploegen gaven ruimte om te spelen „Na voel je je gewoon w >'n wedstrijd r happy. Aanhangsel Marjan de Jong illustreert de on gezonde ontwikkeling van het handbal met praktijkvoorbeelden: EMM-trainster Riet de Reus leert de dames aanvallende systemen met een aanhangsel. Ze gaat er daarbij noodgedwongen van uit dat waar het normale systeem moet uitkomen en er een doelpo ging moet worden ondernomen wel onreglementair door de tegen stander wordt ingegrepen. Daarom volgt er nog een aan hangsel. waar dan de werkelijke doelpoging uit voort moet komen. „Bij het Nederlands team leerden we achterover vallen als je in een sprongschot was. Je moest dan te rugrollen om een rugblessures te voorkomen. Vroeger vonden we in de rug duwen iets afschuwelijks Marjan de Jong ergert zich ook vaak aan het inconsequente op treden van arbiters. „Het is zonde van het spel," zegt ze. „Het gaat tegenwoordig erg veel om de knikkers." Marjan de Jong vraagt zich af of de ploeg wel rijp is voor de hoofd klasse. Vorig jaar. toen Marjan voor het eerste seizoen bij EMM speelde, rolde de formatie moeite loos door de tweede klas van het landelijk zaalhandbal. De debu tant in de eerste klas staat nu aan de leiding met 16 punten uit 10 wedstrijden en het beste doelge- middelde 130 voor en 88 tegen ..Het gaat te gemakkelijk." stelt Marjan. „De meisjes zijn nog lang niet hard genoeg voor de hoofd klasse. Aan de andere kant speel den we leuk tegen Hellas. En in oefenwedstrijden wonnen we van HMS en Quintes." EMM is echter nog geen hoofd klasser. De wedstrijd tegen Wal cheren kan een stap in de goede richting zijn. Marjan de Jong: „De beslissing valt volgens mij pas op dc laatste dag van de competitie. Walcheren speelt dan tegen An cora en wij tegen EBHV. „Over de wedstrijd van zondag zegt ze: „Ik hoop dat het een goede wedstrijd zal worden. Echt handbal waar voor het publiek eens kan klap pen. Propaganda voor handbal is wel op zijn plaats. De wedstrijd in Vlissingen was gezellig met al dat publiek. Nu zal het publiek meer voor ons gillen." Hoewel EMM en Walcheren niet laaiend enthousiast zijn om naar de hoofdklas te gaan en zich af vragen of men het daar wel kan rooien hoopt Marjan de Jong dat toch een van beide ploegen pro moveert. „ik vind het belangrijk voor het Zeeuws handbal Ik zie liever Walcheren of EMM naar de hoofdklas gaan dan Ancora." VLISSINGEN - Voor Corrie van de Wege, de 30-jarigé opbouVv- speelstcr van Walcheren, is er geen twijfel mogelijk of het spe len volgens systemen is er de oor zaak van dat er minder publiek naar zaalhandbalwedstrijden komt kijken. „Vroeger was het leuker om te zien," meent ze. „Toen Harrie Tijssen bij ons kwam werden de systemen inge voerd. Dat gebeurde onder in vloed van bondscoach Mraz, die net in Nederland was, en daar nog al voor was. Iedereen in Ne derland nam het toen over. Tot die tijd hadden we altijd volle za len, maar daarna is het afgezakt." Corne van de Wege heeft de hele ontwikkeling van Walcheren- dames meegemaakt. Ze is bijna een kwart eeuw lid van de vereni ging, begon in de laagste afde lingsklas met het eerste dames team, klom met de ploeg op naar de hoofdklas. versleet zeven trai ners en is nog steeds van enorm groot belang voor de ploeg. Ver scheidene keren heeft ze haar ver trek al aangekondigd, maar het is er nog nooit van gekomen. Zekei de laatste jaren, waarin Walcheren pendelt tussen hoofd- en eerste klasse, is het moeilijk geworden het juiste moment te kiezen om definitief een punt te zetten achter de indrukwekkende carrière Toen Walcheren voor de eerste keer uit de hoofdklas verdween wilde ze het zinkende schip niet verlaten en toen de ploeg het jaar daarop meteen terugwipte naar de hoogste nationale afdeling be greep 2e dat haar steun hard no dig was. Walcheren degradeerde echter weer en moet dit seizoen proberen het verloren terrein te rug te winnen. Corrie van de We ge. „Ik vind het nog steeds leuk om te doen. En zolang de stem ming onder elkaar gezellig is wil ik blijven spelen. Als dat niet zo zou zijn, zou ik acuut stoppen. Ook als er morgen drie of vier leuke speel sters komen die mee kunnen draaien zou ik mijn plaats ter be schikking stellen." Spookbeeld Voorlopig ziet het daar nog niet naar uit en Corrie van de Wege blijft waarschijnlijk nog wel even bij Walcheren. Ze heeft ech ter wel een spookbeeld voor ogen: de hoofdklasse. Walcheren draait in de eerste klas goed mee en is met EMM en Ancora een poten tiële kandidaat voor de titel. „Persoonlijk zie ik er tegen op als we naar de hoofdklasse zouder promoveren," zegt ze. „We hebber te weinig speelsters achter di hand. Iedereen streeft er natuur lijk naar om kampioen te worden. Ik ook." Bij Walcheren is echter het gevaar dat wanneer de twee geroutineerdsce speelsters stop pen (Nel Geerlings en Corrie van de Wege) het moeilijk zal worden om in de hoofdklas mee te draai en. Bovendien heeft Walcheren het probleem zeer wisselvallig te spe len. Twee weken geleden verloren de Vlissingse dames in een bar slechte wedstrijd tegen Ancora en vorige week won de ploeg met enorm gemak en zeer vlot spelend van het gevreesde Idem/Hellas H, de reserveploeg van het team dat momenteel de ranglijst van de hoofdklasse dames aanvoert. „We zijn geen ploeg, waarin een paar speelsters het falen van enkele kan opvangen. We zijn allemaal goed of allemaal slecht. Tegen Sit- tardia stonden we bij de rust met 11-0 voor. Zoiets zie je nooit meer. EMM wint vaak met grote ver schillen, maar als wij veel voor staan komen de jeugdige meisjes er in, zodat de score wat kleiner wordt." Wel fanatieker Overigens zegt Come van de Wege niet zo gespannen naar de derby toe te leven als vorige keei het geval was „We waren even bang voor de wedstrijd tegen An cora als voor die tegen EMM. Ie dereen die bovenaan staat is ge- vaarlijk. Je gaat er natuurlijk al- ra' tijd fanatieker tegenaan omdat het tegen een ploeg is uit Middel burg. We weten wat ze doen. Je kent de ploeg te goed. Ik denk dat de ploeg die het eerst de zenuwen de baas is zal winnen." Een sleutelwedstrijd is de ont moeting EMM-Walcheren volgens Corrie van de Wege allerminst. „Het is nog te vroeg in de compe titie om al te zeggen: als je ver liest ben je voor de rest uitge schakeld." MIDDELBURG - Hoewel het spelpeil van het Zeeuwse waterpolo volgens Fred Geervliet uit Middelburg duide lijk in ontwikkeling is gekomen, is er volgens dit lid van de Zeeuwse wa- terpolocommissie niettemin dringend behoefte aan uitbreiding van de ac commodatie, die geschikt zijn voor de-: ze sport. Het winter-waterpoloseizoen is vorig jaar eerder dan normaal gestart als ge volg van de groei van het waterpolo. Vorig seizoen bleek 't aantal te spe len wedstrijden te omvangrijk voor 't beschikbare zwemwater. Want in lang niet alle overdekte baden is het moge lijk de polosport te beoefenen omdat over het algemeen de bassins te klein en te ondiep zijn. Zo komt in geheel Zeeland slechts het Middelburgse overdekte Poelendaele- zwembad in aanmerking. Gelukkig maar, dat de Zeeuwse waterpolocom- missie de directie van het overdekte bad in het Belgische Moerbeke Be reid gevonden heeft om het bassin beschikbaar te stellen, zodat daarin een gedeelte van de competitie afge werkt kan worden In november van het vorige jaar is de bekercompetitie voor dames en heren gestart. Behalve de normaliter deel nemende clubs als Schelde Terneuzen, Scheldestroom Breskens, Ganze Goes, Stormvogel Vlissingen en Luctor Middelburg heeft ook Onderdak uit Zierikzee met een herenzevental voor de competitie ingeschreven. Het Sas van Gentse Bruinvis, dat zich vorig seizoen wegens spelersgebrek moest terugtrekken, heeft weer kans gezien om een team samen te stellen. Naast de bekerwedstrijden, waarbij slechts een halve competitie wordt ge speeld. zijn ook de kringwedstrijden weer begonnen. Tot aan de zomer maanden wordt de halve competitie in de overdekte baden verspeeld waarna de andere helft in de buitenbaden kan worden afgewerkt Bij de dames is Schelde Terneuzen sinds lange tijd weer met een zevental vertegenwoor digd terwijl ditmaal ook vier verenigin gen deelnemen me t adspiran ten-2 zeven tallen. Tijdens de laatste wedstrijden m Moerbeke won Ganze van de Schelde- stroomheren met 9-0 hetgeen een on dermaatse nederlaag is daar de Bressi- aanders zeker beter kunnen. Bij de adspiranten-2 won de Ganze met 4-0 van Schelde. Verreweg de spannendste strijd vond plaats tussen de heren van Schelde-2 tegen Luctor-2. Daar de Ter- neuzenaren enige oudere spelers had den opgesteld lag de nadruk op het spel bij de routine. De Luctor-ploeg had overwegend jonge en snelle zwemmers ingezet Op deze manier ontspon zich een boeiende, vrijwel ge- lijkopgaande wedstrijd die pas in de laatste time de overwinning gaf aan de snelle Luctorianen. Jammer, dat de routiners zich nog wel eens tot onge oorloofde handelingen lieten verleiden, hetgeen deze toch al zware sport niet ten goede komt. Tot slot wist Schelde stroom beide punten van de Bruinvis te veroveren. De voorlopige standen zijn als volgt: Bekercompetitie heren. Schelde 2 2 0 0 4 30- 3 Ganze 2 2 0 0 4 28- 4 Luctor 2 2 0 0 4 25- 4 Scheldestroom 3 2 0 1 4 13-11 Stormvogel 2 0 0 2 0 5-15 Bruinvis 2 0 0 2 0 3-20 Onderdak 3 0 0 3 0 5-52 Dames: Ganze 1 1 0 0 2 7-2 Kringcompetitie heren' Luctor 2 2 1 1 0 3 15-13 Stormvogel 2 3 1113 19-21 Stormvogel 1 1 1 0 0 2 12- 1 Schelde 2 2 1 0 1 2 20-11 Bruinvis 1 0 0 1 0 2-11 Ganze 2 1 0 0 1 0 3-14 Dames Ganze 1 i 0 0 2 9-3 Stormvogel 2 10 12 10-12 Schelde 1 0 0 1 0 3-7 Luctor 0 0 0 0 0 0-0 Adspiranten 1: Luctor 1 1 0 0 2 10- 7 Stormvogel 2 1 0 1 2 13-12 Scheldstroom 1 0 0 1 0 2-6 Adspiranten 2: Ganze 3 2 0 1 4 9-7 Luctor 1 1 0 0 2 6-0 Stormvogel 10 0 10 1-5 Schelde 1 0 0 1 0 0-4 A s zondag worden in het zwembad Poelendaele te Middelburg de vol gende wedstrijden gespeeld: 17.15 uur H. Kring; Stormvogel 1-Onderdak; 17.55 uur D. Kring Ganze-Schelde; 18.35 uur H. Kring Stormvogel 1-Ganze 2; 19.15 uur H. Beker Onderdak Scheldestroom. ZEIST - De Ajax-doelman Piet Schrijvers is door de tuchtcommissie van de KNVB voor twee wedstriiden geschorst naar aanleiding van zijn op treden in de wedstrijd Ajax-Soarta van zondag j.l. Bovendien kreeg Schrijvers een boete van 250 gulden. De tuchtcommissie sprak nog de vol gende straffen uit. SVV: R. de Nijs, een wedstrijd geschorst en een wedstrijd voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar en 75 gulden boete. Go Ahead Eagles: H. Warnas. een wedstrijd ge schorst en 150 gulden boete. AZ'67. J. Widbret. een wedstrijd geschorst en 150 gulden boete. De lopende straf van een wedstrijd onvoorwaardelijk blijft tevens gehandhaafd. L. van Marwijk kreeg 125 gulden boete. Sparta: C Der ickx. twee wedstrijden geschorst FC Den Haag: L. Swameburg. een wed strijd voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar en 100 gulden boete. Wa- geningen: J. Frandsen, een wedstrijd geschorst en 150 gulden boete. Hel mond Sport: J. Smits, drie wedstrijden geschorst en een wedstrijd onvoor waardelijk. MW. J. Dijkstra. 150 gul den boete. Roda JC G Wennmachres, een wedstrijd onvoorwaardelijk met een proeftijd van een jaar en 75 gulden boete Wedstrijd telt mee voor competitie TERNEUZEN - in het recreatiegebied van de Braakman wordt zaterdag de vijfde wedstrijd van de Zeeuwse crosscompetitie afgewerkt. Hel is voor liet eerst dal de Terneuzense at letiekvereniging Scheldesport met de cross naar de Braakmsn trekt, hen noodgedwongen verhuizing omdat het bekende parcours in het Zuidersporl- park niet meer bruikbaar is vanwege het aangelegde half verharde oefen- veld. Qua accommodatie gaan de organisa toren er zaterdag niet op achteruit Er zijn voldoende verwarmde kleedloka len op de camping om iedereen het een beetje naar de zin te maken Het deelnemers veld dat zaterdag aan deze cross in de Braakman zal deelne men gaat nog al gebukt onder de con currentie van dc internationale cross die zondag in het Belgische Wingenc wordt gehouden. Met de Nederlandse kampioenschappen in het vooruitzicht heeft een groot aantal Zeeuwse topat leten voor de wedstrijd In Hingene ge kozen waaronder de atleten van RKHAV zoals Plet Vonck. Wies van Houte en Guust Boers. De wedstrijd in de Braakman zal zich bij de heren hoofdzakelijk toespitsen op een duel tussen Peter Havermans van Zeeland Sport, leider in de crosscompetitie en Johan Breel van Marathon, de num mer drie uit de algemene klassering. In totaal hebben een dertigtal atleten zich laten inschrijven voor de wedstrijd over bijna tien km. in hel fraaie na tuurgebied van de Braakman. Bij de dames zijn er slechts twee Inschrijvin gen binnen gekomen, die van Ella Boers van Zeeland Sport en EngTe Hendriks van Scheldesport. Bij de A-jongens zal Eddle de Kort het moe ten opnemen tegen de sterke Belg Naessens van Ab Waasland. Bij de jongens-B ontbreken zowel Jan de Bart als Henk Lindner bij de inschrij vingen. Hetzelfde geldt ook voor Karin en Brigitte de Nijs die ook niet hebben ingeschreven. Het is overigens opval lend hoe weinig inschrijvingen er bij de A en B jeugd, zowel jongens als meis jes. binnen zijn gekomen. Dat is in schril contrast met de jongere jeugd, waar de belangstelling uitstekend te noemen is. Bij de C meisjes zal het on getwijfeld opnieuw een duel worden tussen Connie Gijsbertse van Zeeland Sport en Ingrid de Nijs van Schelde sport. Het omvangrijke atletiekprogramma begint zaterdag reeds om half twee met de wedstrijden voor pupillen. Het parcours heeft een lengte van ongeveer 1100 meter dat door de senioren 9 maal moet worden afgelegd. een prestati loudt Schel- 1de parcours S500 meter nn men zich WEDSTRIJDEN CHR. GYMNASTIEKVERBOND VLISSINGEN - Het gewest Zeeland van het christelijk g»mnastlek ver bond houdt vanavond (vrijdag) in de sportzaal van de Theo Tljssenscbool een wedstrijd voor adspirant heren en jongens. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur. Volgende weck zaterdag worden er ln de sporthal 't Zwaantje te Terneuzen wedstrijden voor dames, adspirant dames en meisjes van 10 tot 13 jaar ge houden. Die wedstrijden beginnen om 9.00 uur KORTRIJK - De wielerploeg van Watney heeft zich in Kortrijk voorge steld aan dc pers. Het sponsorschap wordt dit jaar verdeeld lussen de brouwerij Maevpils en de Westduitse firma Rok ado. De ploeg bestaat uit de volgende ren ners: de Belgen André Dierikckx ikopman). Walter Planckaert. Staf van Roosbroeck ibeschermde renners). Willy Abbeloos Luc d'Hondt. Roger Jochmans. Geert Mallalt. Lieven Mal- fait. Willy Planckaert, Jean-Plerre Sterkckx. José van Ackere. Serge van Daele, Ludo van Staeyen en Herve Vermeeren. de Westduitsers Bohnen. Hempel en Klister en de Fransman Mollet, Ploegleider is Albert de Kimpe BUENOS AIRES (SID/TJPI) - Dooi de economische crisis en een inflatie in eigen land van ruim 200 procent zijn de kosten van het eindtoemooi om hel wereldkampioenschap voetbal 1978 in Argentinië aanmerkelijk hoger gewor den dan de oorspronkelijke berekenin gen hadden vooraen. Zo heeft het mi nisterie van sociale zaken vastgesteld dat de kosten voor de verbouwing en nieuwbouw van de zes stadions inmid dels verdubbeld zijn. In totaal zouden deze zo n 50 mil.)oen guldens bedragen. De drie te vernieuwen stadions (twee in Buenos Aires^een in Rosario) vergen elk tien miljoen, de drie nieuw te bou wen stadions (Cordoba, Mendoza en Mar del Plata) ongeveer twintig mil joen. Maar deze laatste drie projecten worden voor het grootste deel bekos tigd door de provinciale regeringen. VLISSINGEN - In de zesde ronde van het persoonlijk schaakkampioenschap voor senioren mag Rinus Verburg uit Goes proberen zijn clubgenoot Henk Happel van de bovenste plaats te ver dringen. Happel staat een half punt voor en gezien zijn tot nog toe gele verde spel, zal dat niet meevallen. Overigens zijn er nog meer interes sante partijen uit rie bus gekomen, zoals Den Hamer-Sanderes en De Ridder-Van Ruler. In de eerste klas is nog steeds geen duidelijke koploper te voorspellen al komt Rinus den Hollan der uit Kruiningen langzaam maar ze ker. ook via weerstandspunten naar de top van de ranglijst, die zoals bekend door een vijfmanschap wordt aange voerd, waarbij Pallada uit Wemeldinge door het grootst aantal weerstands- punten de eerste plaats bezet. Ook zal tijdens deze zesde ronde die op zaterdag 24 januari te Koudekerke zal worden gespeeld de tweede finaleronde van het jeugdkampioenschap worden gespeeld. Daar is vooral de uitslag van de partij Eric Brouwer uit Vlissingen tegen Paul Koster uit Middelburg van belang omdat de Vlissinger in de eerste ronde verrassend de grootste kandi daat voor de titel. Helmut Cardon uit Sas van Gent. heeft verslagen. In de C-k'as maakt Johan de Wolf uit Midde» .g de beste kansen na zijn ovei w .uiing op Martin van Stel uit Wemeldinge Mamix van der Zalm uit Sas van Gent en Roeland van Oor schot uit Vlissingen hebben echter ook nog kansen. Als derde bijzonderheid tijdens deze rende is er een dameswedstrijd gep land tussen een vijftal uit Zeeuwsch- Vlaanderen en een uit Walcheren. De indeling van de diverse groepen ziet er als volgt uit: HOOFDKLAS: H. Happel-M. Verburg; H. de Ridder-J van Ruler, A. den Hamer-S. Sanders: M Wïse-M. van Eekhout; C. de Wolf-P Rotte; H. Oosterhout-J. van de Vreede; B. Henderikse-W. Geertse; C. Provoost-M. Westerweele, H. van de Graaf-J Maas; P. Kodde-J. Tholenaar; J. Zwarts-J. Louws. EERSTE KLAS: A. Versendaal-R. Boesenkool; ML den Hollander-E. Pallada. T. van GemerLG. Meinema; J. Hanssens-J. Bal; I. Deurloo-J. Keijmel; S. van der Heijden-V. Droogers; Aaldijk-B. Niez- goda: H. Dolk-Z. Vitkoczi. Tweede finaleronde jeugdgroepen: A-klas: K. Nieuwehnk-T. Riemens; A. Maartense-P van de Borght, B-klas: J. de Korte-H. Cardon; E. Brouwer-P. Koster C-klas: M. van der Zalm-J. de Wolf; R. van OorschotrM. van der SteL GEBED VOOR SPORTLUI BONN (ANP) - In een gebeden boek, dat woensdag in West- Duitsland door de Rooms Katho lieke Kerk is uitgegeven, wordt sportlieden gevraagd te bidden om God's hulp om hun tegen standers als vrienden te be schouwen. De nieuwe druk van het gebeden boek bevat voor de eerste maal een gebed speciaal voor beoefe naars van wedstrijdsport. Een ge deelte van het gebed luidt: 'Help mij om zelfs mijn tegenstander als een vriend te beschouwen. Laat de overwinning mij niet trots maken en moge een nederlaag mij niet tot wanhoop drijven" LOTING 1 E RONDE HOOGOVENTOERNOOI HUK AAN ZEE (ANP) - In bote! Ken- nemerduin te Wijk aan Zee is donder dagmiddag het 38ste Hoogoven schaaktoernooi officieel geopend. Voor de belangrijkste groepen kwa men de navolgende partijen voor de eerste ronde uit de bus: Grootmees tergroep Kurajica (Joer-Böhm (Ned); Lange weg (Ned)-Ree (Nedi; Sosonko <Ned>- Browne 'Vst); Smejkal (Tsj)-01aIsson (Usl); Tal (SovpAndersson (Zwe); Dvo- recki (Sov)-Ljubojevic (Joe). Meestergreep Szmetan (Arg>-Ligterink (Ned); Weste rmen (FinhChristiansen (Vst); Kusnir (Isn-Lehmann (Wdlr. Hartoch (Ned)- Böersma (Ned); Nikolas Joe>-Marcus (Ned); Farago (HonpBellln (Eng). Damesgroep Ivanova (BuD-Vreeken (Ned); Vokra- lova (Tsj)-Baumstark (Roe); V. d. Mije (NedhErenkska (Pol): Belle (NedP Belamaric (Joe): Teodorescu (Roe)-V. d. Giessen (Ned); Lemacko (Bul)- Bruinenberg (Ned). GENEVE - Dianne de Lee aw bezet de tweede plaats na de verplichte figuren voor het Europees kampioenschap kunstrijden in Geneve. Zij kreeg het plaatse ijfer 16,5 en 43,46 punten. De Westduitse Isabel de Navarre ver overde de eerste plaats. De 19-jarige kunstrijdster uit Gar- misch Partenkirchen leidt met plaats- cijfer 13 en 43,88 punten. Derde is de Oostduilse Anett Poetzsch (28-42,32) terwijl Christine Errath fOdli voorals nog niet verder kwam dan de vierde plaats (38-41.20). De stand na de ver plicht figuren is: (met daarachter plaatscijfer en punten: 1. Isabel de Navarre (Wdl) 13-43,88, 2. Dianne de Leeuw (Ned) 16,5-43.46, 3. Anett Poetzsch (Odl) 28-42,32, 4. Chris tine Errath (Odl) 38-41,20, 5. Marion Weber fOdl) 42,5-40.68. 6. Susanne Driano (Itai 56,5-37.13. 18, Annemarie Verlaan (Ned) 34.92-147,19. Sophie Ver laan (Ned) 33,32-164,5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15