'Krabbekokers' Breskens vinden de juiste toon J. van Dorsselaer neemt afscheid van de PTT ■fsss Uit in Zwsch Vlaanderen CLUB BRUGGE NA VOORSPRONG GELIJK MET ANDERLECHT EN RWDM J MUZIEK VAN ZO HOOG MOGELIJK GEHALTE KANTOORHOUDER IN LAMSWAARDE SETH GAAIKEMA ROMEINSE MUNT GROENE KAKATOE DODESKADEN Belgisch voetbal Slechts een punt uit drie wedstrijden Hinderwet vergunning I WOENSDAG 14 JANUARI 1976 TRIP NAAR MILAAN TWIJFELACHTIG BRESKENS - In korte tijd heeft de Breskense visserska pel 'De Krabbekokers' zich ontwikkeld tot een muziekge zelschap dat in staat blijkt te zijn gevarieerde kwaliteitsmu- ziek ten gehore te brengen. Wals, tango, jazz of originele Beierse muziek, de Breskense muzikanten vinden altijd wel de juiste toon. Tijdens de repetitie-avonden in café 'De Drie Koningen* in Groede wordt er dan ook hard en serieus gewerkt. „Het gaat vooral er om dat we muziek van een zo hoog mogelijk gehalte proberen te spelen" zegt klarinettist A. Vinke. „Hoewel de gezelligheid er niet min der om is, werken we hoofdzakelijk in de richting van het geven van concer ten en is het niet de bedoeling dat we er een dansorkest van maken". De kapel is twee jaar geleden ontstaan toen enkele leden van de muziekver eniging Bresken-Groede tijdens een feestavond van hun vereniging enkele feestelijke nummers speelden. In over leg met de voorzitter van de muziek vereniging, de heer L de Hulster, is toen het plan geboren om een muziek kapel op te richten. De momenteel 11 leden tellende kapel, waarvan de jongste muzikant 13 jaar is. heeft reeds veel succes geboekt met optredens in Zeeuwsch-Vlaanderen en België. Veel bijval kreeg de kapel toen men optrad tijdens de 5-jaarlijkse reü nie van de Oostburgse rijksscholenge meenschap. Het was daar dat de muzi kanten in contact kwamen met een Italiaanse man. die bijzonder enthou siast was over de muzikale begaafd heid van de visserskapel en de groep uitnodigde in maart van dit jaar tij dens het carnaval in Milaan te komen spelen. Tot nu toe heeft de kapel ech ter nog geen bericht ontvangen uit het verre Italië en de muzikanten achten de kans dan ook niet erg groot dat de reis nog dobr zal gaan. „Op zich zou het natuurlijk lang niet gek zijn" zegt de heer J. Meijaard, die na 5 maanden afwezigheid wegens ziekte weer voor het eerste meespeelde met de 'Krab bekokers'. In verband hiermee zijn ze bijzondere dank verschuldigd aan bassist A. Vis ser uit Retranchement, die de heer Meijaard vijf maanden lang voortreffe lijk heeft vervangen. Ondanks een ge- LAMSWAARDE - Evenals in verschil lende andere kleine dorpen in het land doet zich in Lamswaarde de ontwik- beling voor, dat het plaatselijke post kantoortje wordt opgedoekt. Inwo ners van het dorp kunnen voor hun postale handelingen straks terecht hij de zelfbedieningszaak van Heyens, die dan een postagentschap zal herbergen. Een situatie die in het begin nog wat vreemd is voor de mensen die gewend waren naar het kantoortje aan de Jac de Waalstraat te gaan, maar die snel genoeg helemaal ingeburgerd zal zijn. De PTT heeft met het opheffen van het kantoor in Lamswaarde gewacht tot het moment waarop beheerder J. van Dorsselaer de pensioengerechtigde leeftijd bereikte. Vrijdag 16 januari wordt hij 65 en met ingang van die da tum zal het kantoor officieel plaats maken voor het agentschap in de zelf bedieningszaak. Meer dan 45 jaar is hij in dienst geweest van de PTT. Ieder een in Lamswaarde kent hem en ook hjj kent iedereen. Hij weet iedereen te wonen, compleet met straatnaam en huisnummer. De heer Van Dorsselaer is overigens deze week in zijn nieuwe woning aan de Janseniuslaan in Hulst al begonnen van zijn pensioen te ge nieten. Van Dorsselaer, die in Lamswaarde bekendheid kreèg onder de naam 'Sjaak de post', is in zijn geboorte plaats Lamswaarde begonnen als hulpbesteller. In 1950 volgde hij zijn neef J. F. van Dorsselaer op als besteller-kantoorhouder. Lange tijd heeft hij alleen brieven besteld, later combineerde hij dat met de werk zaamheden die op kantoor moesten worden verricht. Hij groeide uit tot een gewaardeerd burger, die zich nooit te min voelde zijn medeburgers met raad en daad bij te staan. De beste herinne ringen aan zijn tijd bij de PTT heeft hij aan het bestellen bij mooi weer, maar ook de contacten met de mensen van Lamswaarde heeft hij altijd op hoge prijs gesteld: „In het begin was 't wei eens moeilijk. De mensen kwamen naar het postkantoor om een paar honderd gulden op te nemen. Toen ze mfj zagen zitten - ik was nog een vreemde eend in de bijt - bestelden ze varieerd repertoire is het voor de kapel soms moeilijk in het bezit te komen van geschikte partituren en zijn ze meestal tamelijk duur in aanschaf. Slagwerker B. Versprille: „Je bent zo 100 gulden kwijt voor een paar num mers bladmuziek en dat is geen klein bedrag voor een kapel die zelf voor alle onkosten opdraait". Ze zijn dan ook erg blij dat de heer P. J. Beun van café 'De Drie Koningen' in Groede gratis zijn zaal beschikbaar stelt voor de repeterende muzikan ten, die, hoewel ze amateurs zijn. op een bijna professionele wijze hun mu zikale hobby beoefenen. Het eerstvol gende optreden van deze succesvolle kapel zal plaats vinden in de maand februari tijdens een voorjaarsconcert in Groede. KPJ TERHOLE HIELD ALGEMENE JAARVERGADERING TERHOLE - Onder voorzitterschap van de heer J. Brooymans hield de af deling Terhole van de KPJ de alge mene jaarvergadering in café R. van Geertruy te Terhole. De vergadering werd zeer druk bezocht. Er was een be stuursverkiezing wegens het aftreden van mejuffrouw L. van Geertruy, die zich wel en de heren J. Rodrigo. J. Brooymans en J. Maes, die zich niet meer herkiesbaar stelden. Mejuffrouw L. van Geertruy werd herkozen en ver der werden gekozen de heren S. Brooymans. G. Boènne en J. van der Ha. Daama werd de heer S Brooy mans tevens gekozen als voorzitter. In een volgende bijeenkomst zal ok een afgevaardigde voor de kring Hulst moeten worden gekozen, daar de heer Adri van Dorsselaer zich niet meer als zodanig herkiesbaar stelt. Daarna werden de activiteiten voor het voor- Jaarsprogramma besproken. Op 1 fe bruari neemt de afdeling Terhole met twee herenteams en een damesteam deel aan het volleybaltoernooi ln 'den Dullaert' te Hulst. De rest van de avond werd in een gezellig samenzijn doorgebracht. KPJ Graauw hield algemene jaarvergadering GRAAÜW - Onder voorzitterschap van de heer P. Boénne hield de afde ling Graauw van de KPJ de algemene jaarvergadering in zaal V. de Caluwé te Graauw. Er was een bestuursverkie zing vanwege het aftreden van de heer R. Maerman, die zich wel en mejuf frouw P. Steyaert die zich niet meer herkiesbaar stelde De heer R Maer man werd herkozen en in de plaats van mejuffrouw Steyaert werd gekozen me juffrouw Rini de Caluwé. De heer P. Boènne stelde zich niet meer herkies baar als afgevaardigde voor de kring Hulst In zijn plaats werd gekozen de heer R d'Herdt. Als voorzitter werd de heer P. Boènne herkozen. Tijdens deze bijeenkomst werd ook het winterpro- gramma besproken. Op 1 februari neemt de afdeling Graauw met twee herenteams en een damesteam deel aan het volleybaltoernooi in Den Dul laert te Hulst. Er zal een uitwisseling zijn met de afdeling Goirle van de KPJ. ZEEUWSCH-VLAANDEREN alleen postzegels. Ze kwamen dan te rug om hun geld toen mijn neef er weer zat. Die kenden ze immers veel beter. Later heb ik die vertrouwensfunctie helemaal overgenomen. Op den duur wisten de mensen niet beter", vertelde hij. Hij sluit niet uit dat er in Lamswaarde wel mensen zullen zijn die aanvanke lijk wat bedenkingen zullen hebben tegen het postagentschap in de levems- middelenzaak. „Maar ook dat gaat er wel weer uit", zegt hij. Van Dorsselaer vindt zelfs dat Lamswaarde er op vooruit gaat met het nieuwe posta gentschap: „De winkel is veel langer geopend dan het postkantoor was. Men kan daardoor langer een beroep doen op de PTT". Vrijdag kunnen de PTT en de inwo ners van Lamswaarde afscheid nemen van de heer Van Dorsselaer. Om 17.00 uur begint een receptie in cafe Claes- sens, die tot 18.30 uur zal duren. Daarna wordt het afscheid in fami liekring voortgezet in café Heyens. Vrouwen 'Katholieke Actie' waren bijeen GRAAUW - Onder leiding van mejuf frouw M. Verbist werd een zeer druk bezochte bijeenkomst gehouden van de afdeling vrouwen van de 'Katho lieke Actie' in het gemeenschapshuis te Graauw. Vooraf was er in de paro chiekerk van Graauw een Eucharistie viering, waarbij pastoor A. Ruyloft uit Graauw voorging. In het gemeenschapshuis sprak de Graauwsc missionaris pater Marcel Mangnus over 'De Tanzaniaanse vrouw'. Na deze lezing voerden enige meisjes van de vormingsklas 'Sint- Martha' uit Hulst een revue op. In de pauze werd aan de aanwezigen koffie met gebak geserveerd. Tenslotte was er een gratis loterij waarna men over ging tot een gezellig samenzijn. Groepsquiz KPJ TERHOLE - In zaal R. van Geertruy te Terhole hielden de leden van de Af deling Terhole van de KPJ een; groepsquiz. De uitslag luidde: 1 groep Van Duyse, bestaande uit B. van Duy- se, E. Kint en S. Brooymans: 2 groep Sponselee, bestaande uit M. en R. Sponselee en J. van Houten. Damesvoetbal KLOOSTERZANDE - Zondag speelde voor de eerste maal het dameselftal 'Groen' van Monkey Bar uit Klooster- zande tegen het dames elftal 'Wit' van Monkey Bar. De eindstand was 3-1. De ruststand was eveneens 3-1. Bij Groen maakten Elly Claessens <2x) en Ingrid Maes de goals. Bij Wit was het Irene Colsen, die de goal maakte. De wed strijd werd gespeeld op het gemeente lijk sportterrein van Hontenisse. Vriendschappelijke voetbalwedstrijden TERHOLE - Op het gemeentelijk sportterrein van Terhole werden twee vriendschappelijke voetbalwedstrijden gespeeld. De D-pupillen van 'Terhole' verloren met 0-1 van de D-pupillen van 'Hontenisse'. De ruststand was 0-0. De C-junioren van Terhole' wonnen met 7-0 van de C-junioren van Zaamslag. De ruststand was 3-0. KPJ St. Jansteen hield de jaarvergadering SINT-JANSTEEN - Onder voorzitter schap van de heer Honny van Looy hield de KPJ-afdeling Sint-Jansteen een jaarvergadering, die slecht werd bezocht. De bestuursverkiezing van wege het aftreden van mejuffrouw F. Burm en de heer H. van Looy werd daarom verschoven naar de algemene vergadering van vrijdag 30 januari. Wel werd besloten om met twee heren teams en een dames-team deel te ne men aan het volleybaltoernooi, dat 1 februari in Den Dullaert te Hulst wordt gehouden. Een beeld uit de film 'Dodeskaden' van Akira Kurosawa, die vanaf donderdag 22 januari wordt gedraaid door 't Kiekkot. Seth Gaaikema's nieuwe one manshow heet 'Familie Willekeur* en gaat, zo staat in de aankondiging, 'over de kleine herkenbare dingen van het leven'. 'Familie Willekeur* is zaterdagavond te zien in het Zuidlandtheater in Temeu- zen. Gaaikema wordt begeleid door een ensemble bestaande uit: pianist Henk van Dijk. bassist Dub du Bois en slagwerker Cor van der Berg. De avond begint om 20 uur. De heer C. J. Holtslag houdt maandag 19 januari in het huls van Oostburg een lezing over het onderwerp: 'Romeinse keizers en hun munten'. Deze avond staat onder auspiciën van de ZVU en begint om 20 uur. Het Onafhankelijk Toneel uit Rotterdam is een jong gezelschap dat zich naam verwierf met een projekt over de Russische kunstenaar Majakowskl. De groep speelde niet alleen zijn stuk 'Het Badhuis' maar hield zich ook bezig met zijn essays en grafische expirementen. Vrijdag 23 januari is het Onafhankelijk Toneel in Terneuzen om in het Zuidland theater 'De groene kakatoe' van Arthur Schnitzler te spelen. Het stuk is gesitu eerd in het Parijs van 1789. De revolutie staat voor de deur. Op straat, in cafes en in vergaderzalen spelen zich belangrijke gebeurtenissen af. Een theaterdirec teur ziet zijn broodwinning verdwijnen en vindt een slimme oplossing. Hij zet een café op, 'De groene kakatoe' en verplaatst zich in de rol van waard. De acteurs en actrices van zijn vroegere toneelgroep spelen zakkenrollers, inbrekers, moorde naars. hoeren, pooiers, brandstichters en revolutionairen, die in deze kroeg hun toevlucht zoeken en vertellen over hun daden. Het aandachtige publiek bestaat uit de chique van Parijs, die zich verlustigd aan de opwindindende illusie dat ze zich tussen gevaarlijk gespuis bevindt. Schijn en werkelijkheid lopen in deze bizarre omgeving door elkaar. Een acteur verliest zich in zijn rol en wordt werkelijk zakkenroller of revolutionair. Een echte moordenaar wil acteur worden om van het slechte pad af te raken. De naïeve gast ervaart alles als werkelijkheid en raakt in de grootste verwarring Nadat zich in het café, dat inmiddels ook is ontdekt door de politie, een heuse moord afspeelt breekt de revolutie uit en verandert de werkelijkheid. De voorstelling begint om 20.30 uur. Filmhuis 't Kiekkot draait vanaf donderdag 22 januari 'Dodeskaden' een film van Akira Kurosawa. De sfeer roept herinneringen op aan 'Wonder in Milaan', het meesterwerk van Vittorio de Sica. Ook hier leven mensen aan de rand van de samenleving in krot ten en onder behoeftige omstandigheden. Een kostelijke typering zet hun levens onder het milde licht van onze warme belangstelling. Voor Kurosawa is ieder mens gelijk. Goeden en kwaden zijn wel iswaar gemakkelijk te onderscheiden, maar hun daden worden niet gemeten met onze begrippen van moraal en fatsoen. Een idiote jongen rijdt met een fictieve tramwagen rond. Twee hartelijke dronkaards verwisselen van vrouw. Een intel lectuele pauper en zijn zoontje bouwen luchtkastelen. Een lege man maakt zijn stiefdochter ongelukkig. Het zijn maar enkele van de types die hun dagen slijten op de Dodeskaden. „Een film waarbij je beurtelings zit te lachten en te janken, omdat het leven is en echt niet dat wat wij er van overeind willen houden", zegt de aankondiging. De voorstellingen: donderdag 22 januari, Zuidlandpodiumtheater, vrijdag 23 ja nuari: Chez Renee, Oostburg en zaterdag 24 januari: Den Dullaert, Hulst Ze be ginnen steeds om 20 uur. TERNEUZEN - De vier ponten voor sprong, die Club Brugge drie weken ge leden nog had op Anderlecht en RWD Molenbeek zijn afgelopen zondag door de twee Brusselse clubs volledig goed gemaakt. Dankzij weliswaar moeizame overwinningen op Berchem (Ander lecht) en KV Mechelen (RWDM) delen de twee titelkandidaten uit het Brus selse nu de leiding met Club Brugge. Met nog zeventien wedstrijden voor de boeg kan de strijd tussen deze drie gro ten uit het Belgische voetbal opnieuw van start gaan. Voor Club Brugge, dat in de laatste drie wedstrijden slechts een punt verwierf, ziet het er echter niet zo rooskleurig uit. Als excuus voerde men zondag aan dat Raoul Lambert er niet bijliep. „Onzin'Yzei men in Luik, „onze goalgetter Paul Courant kon ook niet spelen". Een ploeg als Club Brugge mag boven dien niet van één speler afhangen. Kijk naar RWD Molenbeek. Het miste zon dag Boskamp. Nielsen, Polleunis, de Sangere en Martens. Vijf steunpilaren die echter goed werden vervangen. Ook voor Lierse was het zondag een ge weldige dag. Door de gemakkelijke 2-0 overwinning op Antwerp, klimt Lierse op naar de 4e plaats, drie punten achter de leiders. Met eenzelfde puntentotaal vinden we daar het toch weer verras send sterk teruggekomen Beveren Waas. Na een periode van iets minder sterke prestaties speelt de Wase forma tie van Urbain Braems weer uitermate effectief. Zondag kon Jean Janssens zich zelfs bij een 0-0 stand de weelde ver oorloven een strafschop te missen. Frank Schrauwen schoot er twintig mi nuten voor tijd wel een raak. Voor scheidsrechter Schillemans, die de strafschop toekende omdat De Baere tegen de arm van de Joegoslaaf Habd- ziabdzic^anschoot, begonnen toen pas de moeilijkheden. Franqois Heymans werd eerst van het veld gestuurd. Hij maakte het gebaar van iemand die bankbriefj es telt. En dat kan nu net niet door de beugel. Bohmer had geluk dat hij op het veld mocht blijven toen hij de druk gesticulerende referee ging imite ren. De scheidsrechter hield het rood in z'n achterzak maar het was slechts uitr stel. Even later beging Bauduin, cen traal verdediger van Charleroi een fout op Cluy tens. Bauduin had al geel gezien, dus ook hij kon verdwijnen. Met negen tegen elf was er voor Charleroi geen eer meer te behalen. Beveren kon alleen door Jean Janssens nog tot 2-0 opvoe ren. Onderaan bleef Racing Mechelen, dat een vrije zondag had, alleen staan. Ber- ghem blijft slechts een punt voor even als SC CharleroL Daarboven staat La Louvière, dat zeer verdiend in eigen sta dion met 0-3 verloor van Lokeren. Be ringen, op de 14e plaats, was de eerste ploeg die een puntje vergaarde. Het speelde 0-0 bij Beerschot. De stand in de le klas: Club Brugge 19 11 4 4 26 38-20 RWD Molenbeek 19 11 4 4 26 36-19 Anderlecht 19 11 4 4 26 38-24 Lierse 19 10 3 6 23 37-22 Beveren 19 8 7 4 23 23-10 Waregem 19 8 7 4 23 31-19 Lokeren 18 10 2 6 22 35-21 Beerschot 19 8 6 5 22 32-31 Standard 19 8 5 6 21 24-22 Antwerp 19 8 5 6 21 23-27 Cercle Brugge 19 6 9 4 21 28-23 FC Luik 18 7 5 6 19 32-33 AS Oostende 19 3 8 8 14 20-29 Beringen 19 5 3 11 13 14-33 KV Mechelen 19 3 7 9 13 23-32 La Louvière 19 2 9 8 13 16-29 SC Charleroi 19 3 5 11 11 19-31 Berchem 19 2 7 10 11 12-31 Rac. Mechelen 18 4 2 12 10 10-33 TWEEDE KLAS In de 2e klas moest Winterslag, dat de laatste 6 weken ongeslagen bleef, ein delijk weer eens een nederlaag incasse ren. Het was trouwens een verdiende overwinning voor een goed spelend Tilleur, nota bene voorlaatst in de rangschikking. Het leek er in deze tweede klas even op dat Winterslag recht op de titel afging. Nu komt er toch weer wat spanning, on danks het gelijke spel van Kortrijk bij VG Oostende. Kortrijk had op gelijke hoogte kunnen komen van Waterschei, dat zelf ook maar gelijkspeelde tegen Tongeren. St Niklaas en AA Gent deel den eveneens de punten (1-1). Boom, dat toch weer van slag schijnt te zijn, verloor met 3-1 van St Tniiden Overige uitsla gen: Montignies-Patro Eisden 1-1; DiestrTumhout 1-0; Merksem-Bergen 1-2, Stand: Winterslag 16 11 2 3 24 19- 8 Waterschei 16 7 6 3 20 18-11 KV Kortrijk 16 7 5 4 19 27-16 Patra Eisden 16 7 4 5 18 25-16 Diest 16 7 4 5 18 20-20 VG Oostende 16 6 5 5 17 14-13 Ol. Montignies 16 5 7 4 17 12-16 Tongeren 16 4 9 3 17 13-14 St-Truiden 16 6 4 6 16 19-18 SL Niklaas 16 6 4 6 16 19-14 Turnhout 16 6 4 6 16 13-14 Boom 16 5 6 5 16 16-17 AA Gent 16 5 5 6 15 24-24 Bergen 16 4 5 7 13 18-25 Tilleur 16 3 5 8 11 17-25 ,Merksem 16 1 1 14 3 16-39 Programma voor volgende week: le klas: KV Mechelen-Beerschot; AS Oostende - Berchem; Standard - Ware gem; Antwerp - Beveren; Lokeren - Lier se; Club Brugge - La Louvière; Beringen Luik; Anderlecht - Rac. Mechelen; Char leroi - Cercle Brugge. Tweede klas: Kortrijk - St Niklaas: Turnhout - St. Truiden; Boom - Waterschei; Tongeren - Merksem; Bergen - Montignies; Patra Eisden - Tilleur; Winterslag - VG Oos tende: AA Gent- Diest. Frits Bakker De CVI waardeert het feit, dat de heer Magermans publiekelijk zijn uitspraak intrekt, als zou de C.VJ. ter verkrijging van de hinderwetvergunning, tegen over de gemeente Terneuzen 'chanta ge' hebben gebruikt. Desondanks blijft de heer Magermans bij zijn beschuldigingen, dat de C.V.I. ondemocratisch zou hebben gehan deld en de gemeente Terneuzen voor het blok wil zetten. Deze beschuldigingen wijzen wij vol strekt van de hand. Als C.V.I. zouden wij daarom de heer Magermans het vo- lende willen vragen. Hoe het komt dat, hij wel in kennis is gesteld van het 'scheuren' van het weiland. hij zegt. dat de C.VJ. de bedoeling zou hebben de kreken te dempen, nota bene met vuil. hij niet in kennis is gesteld van de vergaande voorstellen van de C.VJ. om te komen tot zeer nauwe samenwer king o.a met de gemeente Terneuzen, omtrent de vuilverwerking. Wij zijn er stellig van overtuigd, dat indien de heer Magermans, vóór de hoorzitting, volledig van alle feiten kennis had genomen, hij, niet de C.V.L, maar de Gemeente Terneuzen tot rede lijkheid had gemaand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 27