riGENDfa A. Don waarschuwt voor brandgevaar in jeugdsoos im Familieberichten 5 MARKTBERICHTEN Betutteling Selecties van Pronk Lente-ouders gevraagd Op het nippertje WOENSDAG 14 JANUARI 1976 Wissel Zeeuws-Vteanrlerer PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT IN VERGADERING GEMEENTERAAD DOMBURG: „GEMEENTEBESTUUR GAAT NOOIT VRIJUIT'- DOMBURG Het Domburgse PvdA- raadslid A. Don heeft dinsdagavond tijdens de rondvraag van de gemeen teraadsvergadering een waarschuwend geluid laten horen over de brandge vaarlijke situatie in het onderkomen van de jeugdsoos 'Het Hoefijzer' in Oostkapelle. Deze jeugdsoos is onder gebracht in een oude houten barak, <|e voormalige voetbalkantine op hel vroegere- sportveld, waar soms wel ren honderdtwïntig jongeren in een betrekkelijk kleine ruimte bijeen zijn. bleek uit de opmerkingen van de heer Don. Het PvdA-raadslid wees er op dat, zolang er ook maar enig reëel brand gevaar bestaat in een dergelijk ge bouw, 'het gemeentebestuur nooit vrij uit gaat' als er een brand uitbreekt en hij zei daarvoor 'ernstig te willen waarschuwen'. De heer Don noemde het bijvoorbeeld onverantwoord dat zich achter een geyser in het houten gebouwtje een rieten bedekking be vindt. Hij vroeg aan burgemeester P. A, D. H. Diepenhorst om bij voorrang aan deze situatie, in overleg met de brandweercommandant, aandacht te besteden. Deze zegde dit toe. „We kunnen eventueel altijd naar al ternatieven zoeken." zo benadrukte de heer Don naar aanleiding van een vri.i felle reactie van wethouder E. B. Ockels. die naar aanleiding van de opmerkingen van de heer Don een duidelijke uitspraak van de raad wil de 'of men de jeugdsoos wil sluiten of met'. De wethouder, die zei regelmatig de jeugdsoos te bezoeken, toonde zich geïrriteerd over de kritische vragen van de heer Don. en stelde onomwon den: „Als men volledig elk risico vol ledig wil uitsluiten, moet de soos dicht" De heer Don zei dat dit zeer zeker niet de bedoeling was en zei zich tevreden te stellen met de toezeg ging van de burgemeester. De overige raadsleden schaarden zich daar stil zwijgend achter. STICHTING De Domburgse gemeenteraad heeft dinsdagavond opnieuw het besluit over de instelling van een gemeentelij ke commissie voor de sport uitge steld. Reden daarvoor is dat met de 'Stichting Gemeenschapsbelangen Domburg - Oostkapelle' nog steeds geen overeenstemming is bereikt over het opheffen en onderbrengen van deze stichting in de door b. en w. voorgestelde commissie voor het be heer van de gemeentelijke sportac commodaties. De stichting beheert de sporthal De Halve Maan' in Oostka pelle en het ontmoetingscentrum Het Schuttershof' in Domburg. De onder handelingen zijn voortgevloeid uit een voorstel van de christelijke groepe ring om één overkoepelend orgaan voor sport en cultuur totstancL te bréngen, hetzij door' onderbrenging van de stichting in de commissie, of andersom. Het stichtingsbestuur is'uit eindelijk op te heffen en stelt voor stichting op te heffen en stelt voor om de sport en cultuur volledig bij deze stichting onder te brengen. B. en w. staan echter een publiekrechtelijke samenwerking voor in de vorm van een commissie ex artikel 61 van de gemeentewet. De raadsleden kwamen dinsdagavond vrij kort op de kwestie terug en verzochten uiteindelijk het college van b. en w. unaniem om opnieuw de onderhandelingen met het stichtings bestuur te heropenen. De nieuw be noemde burgemeester Diepenhorst zei goede hoop te hebben dat de nieuwe besprekingen tot een bevredigend re sultaat zullen leiden. De heer L- Wattel, woordvoerder van de christelijke groepering zei er op dit moment niet veel woorden aan vuil te willen maken, en stelde dat de voorkeur van zijn fractie nog steeds uitgaat naar een commissie, „maar een stichtingsvorm beslist niet wordt uilgesloten." De fractie van Gemeente belang stelde zich bij monde van C. den Hollander volledig achter het standpunt van h. en w. De PvdA- GOES Ziekenhuis de Bevelanden Noord Zuid, 16-17 en 20-21 uur: uitzending Nomen Nescio- MIDDELBURG Concert- en gehoor zaal, 20 uur: lezing Vrije School ir. van Wettum over opvoeding. Brasserie, 19.30 uur: voorlichting uien- teelt. Kuiperspoort, 13.30 uur: Muziek- en theatergroep Idaho C.C. VLISSINGEN Open Hof. 14-15.15 uur: Poppentheater Houtje-Touwtje. Bethesda-St. Josephziekenhuis, 19.45- 21.15 uur: uitzending. BERGEN OP ZOOM Roxy, 14 urn: Popey met spinazie meer mans, a.l.; 20 uur: Frankenstein Junior, 14 j. Luxor, 20 uur: The Graduate, 18 j- SOUBURG De Zwaan, 20.30 uur: Goto. l'ile d'amour. L—■••■Trvii'iifflfHlW™1 GOES Museum, 11-12 en 13.30-17 uur: Houtskooltekenwerk. HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktui gen. MIDDELBURG Zeeuws Museum, 10-17 uur: Kunst in Zeeland 1900-1975 m Vroeg-middeleeuwse sieraden, 'ijksarchïef, 10-17 uur: 15 generaties 'opers. 3RNEUZEX Galerie des Beaux rts, 10.30-18 uur: schilderijen Johan 'oopman. IZENLIJKE Streekmuseum. 10-17 nir: Oude ansichten 'Toen en Nu'. 1IERIKZEE 't Lange TJus. 10-12 en 14-17 uur: Wandkleden Yvonne van Noord- en Midden-Zeeland Goes, telefoon 01100-14444. Zeeuwsch-Vlaanderen Terneuzen, telefoon 01150-444 i. Tholen en Sint-Philipsland telefoon 0011. fractie ziet aldus de lieer Don. maar een oplossing: een stichting op basis van de nieuwe statuten. PEUTERSPEELZAAL B. en w. namen op voorstel van de raad een subsidievoorstel omtrent de peuterspeelzaal in Oostkapelle terug om de financiële problemen van de 'Stichting Peutcrkontakt' ontstaan door achterstallige lasten van loonbe lasting en sociale premies en de begrotingen nog eens te bekijken. De raad besloot op voorstel van de heer Don om een voorschot van ƒ3000 te verlenen. Unaniem sprak de raad zich uit tegen het voorstel van b. en w. om de hoogte van de subsidiering te koppelen aan de contributiebijdragen van de ouders. B. en w. zullen met een nieuw voorstel komen. Als gevolg van de bij de behandeling van de gemeente op voorstel van de christelijke groepering genomen principebesluiten besloot de raad, met de stemmen van de twee PvdA- leden tegen, tot verhoging van de tarieven voor de hondenbelasting (van 25 tot 30 voor de eerste en van ƒ50 tot ƒ60 voor een tweede hond), de beg raaf rechten en een aantal leges De PvdA was tegen omdat deze aan passingen, zo zei de heer Don, voor de gemeente geen enkele financiële invloed van betekenis hebben. Met meerderheid van stemmen werd de nieuwe burgemeester Diepenhorst benoemd tot bestuurslid van de 'Stichting Badplaatsbelangen Dom burg' als afgevaardigde van het colle ge van b. en w. De heer Don zei deze kandidatuur ran de burgemeester te betreuren omdat deze geen politieke verantwoordelijkheid bezit: ..We heb ben daar in het verleden niet zulke beste ervaringen mee." De beide wet houders hadden zich echter, mede tijdgebrek, niet kandidaat gesteld voor het nieuwe bestuur van de stich ting. theatergroep 'Houtje Touwtje' geeft voorstelling VLISSINGEN De theatergroep 'Houtje Touwtje' verzorgt vandaag woensdag een poppenkastvoorstel ling in het 'Open Hof' te Vlissingen. De voorstelling gaat uit van het SKW en de speeltuinvereniging Lammeren- burg. De poppenkastvoorstelling, die om twee uur begint en om kwart over drie is afgelopen is bestemd voor de kinderen van de kleuterscho len en de eerste en tweede klassen van de basisscholen in de Vlissingse wijk Paauwenburg. Thermometer gestolen VLISSINGEN De Vlissïnger D. V. heeft dinsdag bij de gemeentepolitie in zijn woonplaats aangifte gedaan van de diefstal van een witte plastic thermometer, ter waarde van onge veer ƒ30. De thermometer zat aan de achterzijde van de woning van V. aan de Beatrixlaan met een schroef tegen de muur bevestigd. De diefstal moet maandag tussen 14.00 en 17.30 uur gepleegd zijn. Commissie ruimtelijke ordening vergadert maandagavond VLISSINGEN De vaste commissie va.n advies en bijstand voor de ruim telijke ordening van de gemeente Vlis- singen komt maandag 19 januari in .vergadering bijeen. De agenda ver meldt onder meer de stand van zaken bij de bestemmingsplannen, het ont- werp-raadsvoorstel inzake de verster king van de zeewering Vissers- en Koopmanshaven, het voorontwerp be stemmingsplan TJoulevard' en het ont- werp-raadsvoorstel met Tntentie-nota Stadsvernieuwing'- De vergadering van de commissie begint om 19.30 uur. Damessociëteit was bijeen VLISSINGEN De dames-sociëteit te Vlissingen hield maandagmiddag een bijeenkomst in het 'Strandhotel' te Vlissingen. De heer N. de Smit, eigenaar van een kapsalon te Vlissin gen gaf een demonstratie en vertelde over de bijzonderheden betreffende de doe-het-zelf haarverzorging. In de pau ze werden er folders en monsters uitgedeeld. Na afloop dankte de presi dente de heer De Smit en bood hem een attentie aan. Voorjaars programma foto- en diaclub MIDDELBURG De Middelburgse foto- en diaclub heeft bet voorjaars programma gereed. De activiteiten beginnen met een dokacursus voor beginners, waarvan de eerste bijeen komst al achter de rug is. De doka- cursus wordt gegeven door penning meester Piet Pieterse en wordt gehou den in de chr. lts. Fotograaf Johan Sinke geeft gewoon tegetrouw weer een praktijkcursus. Deze richt zich op het vervaardigen van een scenario voor een poppenfilm die hijzelf enk6le jaren geleden schreef. Het resultaat wordt later aan de leden getoond. De club houdt verder op 20 januari de jaarvergadering in restaurant Blan ker aan de Pottenmarkt. Naast het huishoudelijk gedeelte wordt daarbij de dia van de maand gekozen en een veiling gehouden. Op 18 februari houdt men in dezelfde gelegenheid een werkavond. Voor 16 maart staat het verplichte onderwerp 'dieren' op de agenda. Door de leden gemaakte foto's over dit onderwerp zullen dan worden be oordeeld. Verder vertoont de heer R. Batten op 5 april enkele macrofilms. Eind mei de 28ste ontvangt de foto- en diaclub een delegatie van de cameraclub uit het Engelse Folkesto ne waarmee men al enkele jaren contacten onderhoudt- Men houdt daarbij in de schouwburg een wed strijd en tentoonstelling. De club sluit het seizoen met een bijeenkomst op 15 juni. 'Tukbouw-Planlhmie' hield bijeenkomst MIDDELBURG Op een bijeenkomst van de afdeling Walcheren van de Ko ninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in restaurant Het Stad huis' te Middelburg, hield de heer H. G. Mandemaker- voorzitter van de Nauur- historische vereniging' te Middelburg, een lezing over het landschap en de flo ra van Twente. Spreker toonde in woord en beeld de verschillende natuurgebieden, waarin de wilde flora nog welig tiert. Via een 'tocht' langs het riviertje de Dinkel werd belicht dat de provincie Overijssel nog zeer rijk is aan natuurschoon. Lezing voor SGP- studievereniging MIDDELBURG Voor de SGP-st.udie- vereniging "De Banier' te Middelburg houdt het bestuurslid J. Meulmeester uit Arnemuiden vrijdagavond een le zing over het onderwerp: "Een vloed van haat tegen al wat waarde heeft'. De bijeenkomst, die bedoeld is jaarvergadering, wordt gehouden in een zaal van de Zuiderkerk aan de Schoutstraat te Middelburg en begint om half acht. Bijeenkomst van Klassiek Verbond MIDDELBURG De afdeling Walche ren van het Klassiek Verbond houdt donderdag 22 januari een bijeenkomst in de schouwburg in Middelburg. Op deze bijeenkomst geeft drs. A. J. Jan sen een inleiding over het onderwerp "Via Appia, koningin der heerbanen'. Het aanvangstijdstip is acht uur. Kerstsalon Zeeuwse Kunstkring succesvol MIDDELBURG De afgelopen kerst salon van de Zeeuwse Kunstkring, die vorige maand en begin deze maand in de Vleeshal werd gehouden, is su< vol verlopen. De tentoonstelling trok een kleine 1100 bezoekers en er werd voor ongeveer 20.000 gulden aan kunstwerken verkocht. Dynamo gestolen OOST-SOUBURG Van een driewieli- ge melktruck in de Doorn!uststraat te Souburg is tussen zaterdag 13.00 uur en maandag 13.00 uur een dynamo gestolen, alsmede een grote contact doos met bedrading. De eigenaar, C. A. K. uit Oost-Souburg, deed hiervan aangifte bij de Vlissingse gemeentepo litie. B. en w. Vlissingen vragen krediet voor kleuterschool in plan Koopmansvoetpad OOST-SOUBURG B. en w. van Vlissingen willen de bestaande open bare lagere school De Grote Belt' in het bestemmingsplan Koopmansvoet pad te Oost-Souburg uitbreiden tot een scholencomplex, bestaande uit een lagere school en een kleuterschool. Deze kleuterschool. De Kleine Belt' is momenteel tijdelijk ondergebracht in de zevenklassige lagere school. Met ingang van het nieuwe schooljaar zal de lagere school echter zes klassen nodig hebben, zodat het gemeentebe stuur het noodzakelijk acht dat de kleuterschool een zelfstandige huisves ting krijgt. De kosten van de bouw van deze kleuterschool zijn geraamd op 365.000. 'De Luchtbode' hield hokkententoonstelling SOUBURG De postduivenhouders- vereniging De Luchtbode' uit Souburg hield de jaarlijkse hokkententoonstel ling. De uitslag luidde: 1 I. Joziasse met 551 punten, 2 Ch. de Poorter, 550,5, 3 gebr. Korff, 550, 4 F. Neumann 548, 5 M. F. de Ruijter 547. 6 J. v. Schaik 546,5, 7 F. Baremans -546, 8 G, -J- v. d, Eeden 545,5, 9 J. J. Sponselee 545,5, 10 J. Broecke en Zn. 545. 11 Joh. Braet 544, 12 M. G. Tienpond 543,5, 13 v. Zitteren 542,5, 14 J. Verhoeven 541,5, 15 C. Hendriks 541,5, 17 Fr. Piels 538, 16 C. Terwiel 540,5, 18 J. Vermeulen 537. Hervormd comité houdt bijeenkomst ARNEMUIDEN Het hervormd co mité van Arnemuiden houdt vandoac- woensdag— een bijeenkomst In ge bouw 'De Ame' te Arnemuiden. Tijdens deze bijeenkomst houdt de heer J. van Loenen, kandidaat te Hil versum een inleiding. De aanvang van de bijeenkomst is half acht. Collecten WESTKAPELLE De collecten die! in de maand november in de her vormde kerk van Westkapelle werden gehouden hebben de volgende bedra gen opgebracht: Solidaridad 328,27, Predieast 465,72. Kerstgaven 193.66. eredienst 568,43, busje bandrecorder 49,00, opbrengst zendingsbusjes 427,08- Collecten kerkvoogdij over de maand december eredienst 795.07, zitplaat sen ƒ218.89. raad van kerken 143.51. zondagschool 290.24. kerkverwar- mïng 146,33, huwelijkscollecten 279.65. kerk en wereld ƒ721,70 oude jarscollecte 805. Supporters 'De Noormannen' houden nasi-avond WESTKAPELLE De supportersver eniging van de voetbalvereniging De Noormannen' uit Westkapelle houdt zaterdag een nasi-avond. Dat gebeurt in café "Het Koffiehuis' te Westkpaile. De avond begint om acht uur. Vanaf half tien is er gelegen heid om te dansen op muziek van he duo Theo Sohier'. Jaarvergadering ZLM Westkapelle WESTKAPELLE Vrijdagavond houdt de afdeling Westkapelle van de ZLM de jaarvergadering in café TCas- teel van Batavia'. De agenda vermeldt onder meer het verslag van de tarïs, het financieel verslag en de bestuursverkiezing. Aftredens en her kiesbaar zijn de heren J. Jobse en W. van Sluys. De heer J. Oggel zal ver volgens spreker over 'Actuele land- bouwaangelegenheden'. Voorts wordt de film ZLM-journaal vertoond. De vergadering begint om 19.30 uur. MUNG SINT-AN! Filmliga Terneuzen TERNEUZEN Do filmliga Tern on zen draalt morgenavond t donderdag in het Luxort heater I*- milieu du monde' een uit '«3 daterende film van de Zwitser Main Tanner- Hij Ka.it over twee mensen die van ze het middelpunt vormen zoveel van elkaar verschillen. Hij :.s een jonge*, ambitieuze ingenieur, directeur van een bedrijf in opkomst en kandidaat voor het parlement van het- kanton. Zij een Italiaans dienstertje Sn een Zwitsers dorpscalë. Ze ontmoeten elkaar als hij daar een' 'MMsr. GOES UUBBENDUKK Schietingen helde finesse Jongerendienst WESTKAPELLE Zondag wordt in de hervormde kerk te Westkapelle een jongerendienst gehouden. In deze dienst, die om 19.00 uur begint, gaat voor ds. A. Fose van St. Laurens. Feestbolling voor Pr. Goedgebuur EEDE Ter ere van de kening van dit seizoen bij de bejaardenbolling van de boldersveremgmg De Grens- bolders', de 79-jarige heer Pr. Goedge- buur, werd een feestbolling gehouden bij café De Gee ter'. Namens de bol ders r werd- de 'konirfg'- gelukgewenst door de heer Hageman-- en" werden hem enkele geschenken overhandigd. Aan de daaropvolgende bolderswed strijd namen 54 personen deel. De uitslag was1 Pr Haegeman, C. Bou- wens en O. de Rooze; 2 E. Lameïre. L. de Lange en E. Kerkhove; 3 Pr. Goedgebuur, N. Goethals en J. Hol; 4 C- Quecelberghe en L. Longeviele en R. Raeman; 5 E. Marclé, Pr, Staelens en V. Verstringe. De sportcomroissie zal bestaan uit W. de Bruyckere en M. Vercraeye. Voor 1976 staan verschillende activiteiten op het programma, zoals een clubfuif, carnaval, biljartcompetitie en verschil lende sporten. Clubbolling EEDE Bij café De Geeter' te Eede werd de 4e clubbolling gehouden van de boldersvereniging De Grensbol- ders'. Er namen 58 bolders aan de wedstrijd deel. De uitslag was: 1 G. van Parijs, R. Goethals en A. Bondeel; 2 Fr. Maenhout, R. Dhondt, J. Blon- deel; 3 Fl. Tournois, C. de Croock en Fr. Riteco; 4 R. de Geeter, P. Lari- daen en N. de Decker: 5 B- Goethals, E. Minnaert en Th. Voet. Prijsschieting AARDENBURG De handboogschut- tersvereniging 'Sint-Sebastiaan' te Aar denburg hield een prijsschieting waar aan 19 schutters deelnamen. De prij zen werden geschonken door A. Balie- geer en Het Gilde. De uitslag washoogvogelJac. van Iwaarden; zijvogels: niet afgeschoten; kallen: Th. Lampaert en A. Ballegeer; meeste kleine vogels: J- Heyboer en R. de Clerk (6). De vliegende vogel- prijs geschonken door P. van de Wal- le werd gewonnen door Jac. van Iwaarden. Vliegende vogelprijs ge schonken door mevrouw R. Bondeel- Heyboer werd gewonnen door R. Ger- nae Prijsvogels werden geschoten door: P. Lippens, D. van Hermom Jac. van Iwaarden, H. de Rijcke. R. de Wispe- laere, J. Cattoor, J. Heyboer, R. Pieters, J. Jansen, Fr- Verbeke. van hun verhouding gefilmd. Voorfilms zijn: hotspot van Robin Lehman (unieke opnamen in de kra ter van de Niragongo-vulkaan in Zai re). Magic and Music van Walt Disney (drie muzikale thema's als uitgangs punt voor een tekenfelmfantatieen seacreatures van Robin Lehman (een op de bodem van de Rode Zee gefilm de documentaire). De filmavond begint om 20 uur. Successen 'Walcheren SLUISKIL Op de jaarlijkse provin ciale tentoonstelling van konijnen, hoenders en sierduiven van de klein- dier sportvereniging 'Sluiskil' behaal de leden van de pluimvee-, konijnen-, cavia- en sierduivenfokkers vereniging Walcheren' te Middelburg de volgende successen: in de afdeling konijnen: mevrouw M. E. van Grol met Vosko- nijn, ZG; met Klein Chinchilla's, ZG, 2 maal G; met Hollander, ZG In de afdeling dwerghoenders: H. Doorn met Oud Engelse Vech'.krieler., 5 maal ZG en 2 maal G. In de afdeling sierduiven: mejuffrouw C. Zweistra met IJsduiven F en 2 maal G; mevrouw M. E. van Grol met Valencianakroppers ZG en 4 maal G: A. Kievit met Modena's, ZG, G, 2 maal V: H- van Doorn met Antwerpse Smierels, ZG en G: met Italiaanse Meeuwen. F en 2 maal G; met Afri kaanse Meeuwen. 2 maal G; A. Hame- lmk met Duitse Schoonheidspostdui ven, 2 maal ZG, 7 maal G, 2 maal V; met Nederlandse Schoonheidspostdui- ven, 4 maal G, V; met Genuine Ho mers, 4 maal G. PROGRESSIEVEN IN OOSTBURG BIJEEN CADZAND De progressieve raads fractie van de gemeente Oostburg heeft dinsdagavond tijdens de openbare frac tievergadering in Du Commerce' te Cadzand de raaósagenda van morgen, donderdag, besproken. De progressieven zijn er voor om bet Bach-comité een subsidie achteraf van ruim 2700 gulden te geven. Dit in ver band met het tekort dat het comité had op de uitvoering van de Mattheus Passion in Aarden'burg. Ook de SJC kan nog-een keer een susidie achteraf krijgen, vinden de progessieven. Hier -géauhet-öm een-tekort dat de SJC had bp de organisatie van Speulmart 15 in Oosiburg. Dit komt voor de gemeente Oostburg neer op een be drag van 1333 gulden- 'Duiveland' houdt tentoonstelling NIEUWERKERK De postduiven- houdersvereniging 'Duiveland' te Nieu- werkerk houdt zaterdag een tentoon stelling in de zaal van 'Ons Dorps huis'. Naast de tentoonstelling is er een keuring van 170 postduiven, een ver loting en voor de liefhebbers een rad van avontuur. Keurmeester is de heer Van Astmaal uit Dinteloord. De aan vang van de tentoonstelling is twee uur 's middags. Toren Nieuwerkerk voorzien van klok NIEUWERKERK Dinsds vrijdag is de nieuwe toren re Nieuwerkerk voor zien van een klok met drie verlichte wijzerplaten. De klok slaat elk half uur en de drie wijzerplaten zijn reeds van uit de verte goed zichtbaar. De toren nadert hiermee zijn voltooi ing. Kerkeraadsleden werden bevestigd NIEUWERKERK Zondagmorgen j werden in de Hervormde Kerk van Nieuwerkerk de nieuw gekozen kerke raadsleden bevestigd- Dat gebeurde door de plaatselijke predikant, ds. W. J- Kolkert. Opnieuw werden bevestigd de heren A Kooman, A- R. J. van de Hoek. J J. van de Velde en mevrouw M- de Reus-Hannewijk. In de vacature ont staan door het aftreden van de heer Goedegebure werd voorzien met de bevestiging van de heer L van Wijk. ILIJNSPJAAT prijshoudend. OpeauuJinde po april 2106; 12 januari iprll r. april 165. VEILING MIDDELBURG 13 Januari. Aardapp«:-r.: b-.nl bloemen: (ojbuu per tak 2». 84. pnnrjla aca-jc-, 42. apps 311 i II 7 «1—42, 85-70 35-36. 80-65 22. go 69, 75-85 73. 65-75 64. II 85-85 65.75 49, III grof 38, beurro iC 75—76, 65.75 74. conference: 6 117—118, II D27. Groente: glaeaxidijvlo I 156—165, 96-156. kasradlj» 25-36. g-a^reld 34—70. boerenkool 17—23, rode -70 125. 50-60 Nostra uit Ovezandc; gel S. van Eykeren ters uit 'Heercnhoek; J. Hoondert van Spe^ Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek: b de kal A. Boonman van Vrije-Sch ters uit 's-Hcercnhoek; vierde ka', van de Walle van Eendracht uit V! Toen enkele jaren geleden de WD een zogenaamde 'eigen bijdrage' in dokterskosten en de kosten van medi cijnen voorstelde, was de verontwaar diging groot, niet m het minst in die kringen door wie wij momenteel gere geerd worden- De plannen van staats secretaris Hendriks gaan echter nog wel wat verder. Als het aan hem ligt. zullen arts en patiënt niet meer zelf mogen uitmaken of er medicijnen moeten worden gebruikt, maar het ziekenfonds. Hij weet het wel mooi te verpakken hoor; er wordt te vee1, geld uitgegeven, er wordt misbruik ge maakt.,- het is toch slecht voor de mensen al die medicijnen, onnatuur lijk en zo, maar wij verzekerden moeten goed in het oog houden dat de hetze die de laatste jaren stelsel matig tegen artsen-ziekenhuizen ge voerd wordt eigenlijk maar één doe! heeft; er moet bezuinigd worden en als het niet goedschiks gaat, dan maar kwaadschiks. Bovendien hinkt de heer Hendriks op twee gedachten: mensen moeten door middel van de bijsluiter (inderdaad, hoeveel medi ci j n-vergiftigingen kunnen daar niet door voorkomen worden) weten wat zij slikken en waarvoor, maar hij wil uitmaken of zij wat slikken. Dit laat ste lijkt mij een zaak die uitsluitend arts en patient aangaat, waarbij bei den hun verantwoordelijkheid moeten weten. Zo zal de arts zich goed moe ten realiseren dat vooral oudere men sen wat moeite hebben om niet in de war te raken als zij meerdere medi cijnen moeten innemen. Als iemand het initiatief zou willen nemen tot het oprichten van een belangenvereniging voor verzekerden, zal ik me daar graag voor aanmelden. Hendriks gaat te ver met zijn betutteling. T. H Smits. Vlissingen voor de hoge leeftijd die hij heeft mogen bereiken, melden wij u het rustig heen gaan van mijn innig geliefde man, onze vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer PI ETER LUTEIJN in de ouderdom van 89 jaar. Groede: S. Luteijn - Rdsseeuw Rosendaal (Gld.): D. A. Luteijn J. C. Luteijn-Vermeulen Groede: S. W. de Hulster - Luteijn J. A. de Hulster Nieuwvliet: A. P. Luteijn A. G. E- Luteijn - de Buy sere Kleinkinderen en achter kleinkind Familie Luteijn Familie Risseeuw Groede, 12 januari 1976 Jhr. de Brauwstraat 16 De teraardebestelling zal plaatshebben te Nieuwvliet op vrijdag 16 januari 1976, om 14.00 uur. Vertrek vanaf de Bejaardensociëieit te Groede om 13.50 uur. Ruim drie maanden na het overlijden van moeder heeft, na een kortstondige ziekte, de Heere tot Zich genomen, onze zorgzame vader en opa HENDRIK SCHIEMAN weduwnaar van Krina Johanna Bareman in de ouderdom van 72 jaar, Jezus zeide: „Wie in Mij gelooft zal leven, ook al ware hij gestorven"- (Joh. 11 25). Dordrecht: D. C. Schieman Hazerswoude: A. Schieman Sas van Gent: J. S hieman P. B. P. Schieman - de Maertelaere Terneuzen: J. Schieman J. Schieman - Crombeen En kleinkinderen Axel, 13 januari 1976 Emmastraat 76 Correspondentie-adres: Fam. Schieman, Emmastraat 76, Axel De teraardebestelling zal plaatshebben op za terdag 17 januari as., om 10.45 uur, op de algemene begraafplaats te Axel. Vooraf wordt een korte dienst gehouden in het Verenigingsgebouw der Gereformeerde Kerk. Kerkdreef, die aanvangt om 10.00 uur. Gelegenheid tot condoleren in het Verenigings gebouw na de teraardebestelling. Wie de escapades van minister Pronk met onze ontwikkelingshulp volgt, zal zich toch niet aan de indruk kunnen onttrekken, dat hier bijzonder selec tief te werk wordt gegaan ir. de rich ting van bij uitstek marxistisch geo riënteerde objecten. Zo werd de hulp aan Chili ingetrokken, omdat het re giem daar niet de sympathie van Nederland had, Daartegenover werd de hulp toegekend aan Cuba, waar nog steeds politieke gevangenen wor den gehouden, democratische rechten niet aanwezitg zijn en welk land op verzoek van de Sovjet-Uhie militaire eenheden in Angola iaat vechten ten einde daar een volksrepubliek tot stand te brengen- De voorkeur gaa: voorts uit naar de 1.EPLA. waarvan de overwinning door ce heer Pronk bij wijze van spreken van God wordt afgesmeekt (God verhoedde dat de MPLA niet wint!) Aan Noord-Vietnam werd door de Russen militaire hulp verleend om Zuid-Vietnam te overwel digen en toen dat eenmaal een feit was stond de heer Pronk al voor de deur met onze ontwikkelingshulp. En dat allemaal onder het etiket "humani- taire hulp' alsof hier de vlag ce lading zou dekken. Want het za". een ieder toch we! duidelijk zijn. dat door het beschikbaar stellen van zogenaamde humanitaire hulp toch gelden vrijko men, die voor politieke en militaire doeleinden kunnen worden aange wend. Ook India, waar premier Ghan- di een merkwaardige loop neemt met de democratie en de rechten van de mens, wordt met Nederlandse belas tinggelden goed bedeeld. En alsof het niet opkan cn de Nederlandse belas tingbetaler niet uitgeknepen wordt, komen steeds meer landen voor Ne derlandse hulp in aanmerking, mits het heersende systeem niet rechts is. In het parlement wordt dit alles maar voor zoeie koek geslikt en zo werkt Nederland indirect mee aan de uit breiding van het aantal volksrepublie ken in de wereld, waar de echte onvervalste 'bevrijding' van het leven plaatsvindt. P. J. G. A. Ego. Voorz. Sr. v. Pol .Bewustwording Berkel Een Kerstmis en een Nieuwjaar zo: der sneeuw, maar met veel wind zelfs een rampen storm. Er was w nig poëzie in de natuur, maar d in onze mensenharten. De Vreugd' zaaiers brachten tijdens het kerstver- lof een diepe vakantievreugde aan 32 kinderen, op 3 januari keerden er 740 terug naar de Parijse heimat, mc open tintelende oogjes cn met d glans van het kerstkindje erin. D- overige 86 kleintjes blijven 3 maand- - in België of Nederland. De kinder, straalden van geluk en de oude. pinkten op het station een traan we. en zuchtten: „Wat was d:t een moo. Kerstmis zonder sneeuw!" Onze immigrantenkinderen zijn terug naar school, maar de Vreugdezaaier.- ploegen voort- Voor het eerste trimes ter van 't jaar "76 werd reeds een zwaar programma op het getouw ge zet. Op dinsdag 20 januari reizen onze 105 oktoberkir.djes af naar Parijs, en op woensdag 21 januari komen er een honderdtal andere kleintjes naar onze families- Dit zal dan de eerste aan komst zijn van dit nieuwe jaar*76. De tweede groep van niet schoolplich tige kinderen verwachten wij op 13 februari en voor deze groep hebben wij weer eens wat nieuwe vreugde- zaaiersvakantieouders nodig. Deze kin deren blijven 3 maanden in ons land en zweven zowat tussen de leeftijd van jaar tot 5 jaar. De Lenievakantie 'de paasvakantie is afgeschaft in Frankrijk) begint op vrijdag 19 maart en eindigt op maan dag 5 april Wij hopen dat de zon in deze lentedagen van de partij za! zijr. en zoeken dan ook vee! lente-ouders op die een kind, een jongen of een meisje van 5 jaar tot 12 jaar. dat uit de grauwe immigrantenwereld van Parijs willen opnemen in hun gezin. De lente zal voor die ouders en voor die kinderen wanner en hartelijker zijn. Wie voor één van deze groepen zijn kandidatuur van lente-ouders wil stel len, schrijve of belle naar; Nelüe Adriaansen, Kolfoaanstraat 72. Breda, te!.: 076-130709. De Vreugdezaaiers, Casinoplein 26, 9000 Gent. P.S. Gedurende het gehele schooljaar komen er elke maand kinderen naar België en Nederland voor drie maan den. Zaterdag 3 januari laatstleden was ik ooggetuige van de stormvloed die vooral bij de leeuwen trap te Vlissin gen voor overstroming zorgde, juist een zwakke plaats in de zeewering. Met man en macht werd er gewerkt door dijkwerkers, brandweer, rein:- gingsdienst en politie. Alle lof voor deze mensen die met vereende krach ten erger wisten te voorkomen. Vol gens mij was het een grote fout van het toezicht op deze deltawerken, da: niet gezorgd heeft voor een voorlopi ge vooizieïring op zo'n zwakke plek Het is opmerkelijk dat met man en macht de afgelopen week gewerkt is en deze plek thans beveiligd is tegen een eventuele volgende storm. Deze storm heeft weer eens aange toond dat de dijkverzwaring hard no dig was en ik ben benieuwd hoe rner. dat probleem gaat oplossen om en bij de vissershaven, want ook daar was het water gevaarlijk boeg. Een geluk is het geweest dat het overdag gebeurd is. men mag er nie: aan denken als het 's-nachts gebeurd Ik hoop dat door het gebeurde onze regering zo spoedig mogelijk een be slissing neemt inzake afsluiting van de Oosierschelde. want ik kan mij levendig voorstellen de angst van de bewoners langs de Oosterschelde, me als achtergrond de vreseliïke ramo van 1953. C. J. Vader. Eedestraat 30.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 23