Bewoners Witte Wijk in Sas van Gent dreigen met proces 'Weg achterlangs', boulevard Vlissingen, al ver gevorderd „Gebruik specie van Baalhoekkanaal voor versterken dijken" Middelburg en Vlissingen kunnen samen groepswerker voor Surinamers aantrekken Stedelijke raad wil hoorzitting over de vissershaven ALMANAK 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 13 JANUARI 1976 „ACHTERSTALLIG ONDERHOUDSWERK MOET STARTEN' BINNEN 10 DAGEN REACTIE VERWACHT SAS VAN GENT In een aangeteken de brief hebben 60 bewoners van de Witte Wijk en de Burgemeester Hoef- nagelstraat in Sas van Gent de wo ningbouwvereniging "Sas van Gent Vooruit' weer voor een ultimatum geplaatst. Ze dreigen met gerechtelij ke stappen als de bouwvereniging hun verzoek om met achterstallig onder houdswerk te beginnen niet binnen tien dagen beantwoordt. De 66 bewo ners denken de rechter te kunnen! inschakelen op grond van bepalingen ln het Burgciijk Wetboek en de Huur wet. In de door iedere bewoner afzonder lijk geposte brieven zijn lange klach tenlijsten opgenomen over de onder- houdstoestand van de woningen. De ondertekenaars melden dat ze die klachten al lang hebben, maar dat de bouwvereniging tot nu toe heeft ver zuimd er iets aan te doen. 'Sas van Gent Vooruit', zou dan ook aansprake lijk zijn voor het achterstallig onder houd. De brieven vormen een nieuw hoogte punt in de reeks meningsverschillen tussen de bouwvereniging en de werk groep renovatie uit de Witte Wijk over het renovatieplan voor die hui zen, Sinds voorjaar 1975 heeft de werkgroep zich verzet tegen het praatplan van de bouwvereniging, die een halfsteensmuur om de woningen wilde aanbregen- Als alternatief stelde de groep daar het zogenaamde wit- plan tegenover, dat het bestuur van 'Sas van Gent Vooruit' weer niet voor zijn rekening wilde nemen. Hoewel op het ogenboik het Sasse gemeentebestuur probeert de impasse te doorbreken worden de contacten tussen bouwvereniging en werkgroep nog altijd als 'verbroken' beschouwd. De briefschrijvers verwijten nu de bouwvereniging dat het dringend nood zakelijke onderhoud aan de huizen steeds op de lange baan is geschoven. Via het renovatieplan zou men probe ren om de bewoners voor het achter stallig onderhoud te laten opdraaien. Hiun 'dachten variëren van 'verrot MEDEDELING STEDELIJKE RAAD VLISSINGEN (ADVERTENTIE) Oöï-VlïD^j DINSDAG EN WOENSDAG BIJ ALBERT HEIJN leeuwse Antiek De Middelburgse mevrouw, die lief hebber t in oude spullen, zocht al enige tijd een antiek bankje, dat de hal zou kunnen sieren. En omdat wie zoekt ook zal vin den. stiet zij op een dag in een antiekzaak in het naburige V. op een bankje, dat zij thuis om schreef als 'schattig, geknipt voor de hal en ongelofelijk goedkoop'. Honderendrie gulden. Haar echtgenoot monteerde de imperiaal op de auto en vergezel de haar onmiddellijk naar het be treffende pand. Ze stoven er opgetogen binnen. En kwamen even later ontgoo cheld weer naar buiten. 't Was geen 103 gulden. 't V/as véél meer. 't Was alleen het nummer geweest van de verkoping, die de volgende dag in de zaak zou woeden. Aan de op een recente wijkvergade ring beraamde actie doen overigens lang niet alle bewoners mee. Een aantal is voor het plan van de half steensmuur. anderen zouden bang zijn om zich -o bloot te geven, er staat een aantal huizen leeg en verder zijn zeventien eigenaars en zeven buiten landse werknemers er niet bij betrok ken. Met die zeventien eigenaars zal het gemeentebestuur overigens deze week een gesprek hebben nadat men eerder al rend de tafel zat me: de werkgroep renovatieën met een zich rond de Bur gemeester Hoefnagelstraat concentre rende actiegroep voor de halfsteens muur is. Omdat zij moeilijk zijn in te passen in een renovalieplan vormen de eigenaars een belangrijk 'struikel blok'. Huurverhoging Los van dc dreiging mcl gerechtelijke stappen verzetten op hei ogenblik en kele tientallen bewoners van de Witte Wijk zicli ook tegen een huurverho-l ging van vier procent. Ze vinden dat lie stijging, in afwachting van renova tie en achterstallig onderhoudswerk niet door dc beugel kan- Volgens de bouwvereniging gaat liet ministerie van volkshuisvesting wel akkoord met de verhoging. Enkele bewoners heb ben om die reden het ministerie volle dig op de hoogte gebracht van de problemen rond de renovatie. Huil brief is op het ogenblik in Den Haag in behandeling. VOORSTEL BELGISCH PARLEMENTSLID N. MAES: „DIJKEN IN NEDERLAND VERHOGEN KWETSBAAR HEID VAN BELGISCHE DIJKEN" (Van onze verslaggever) SINT-NIKLAAS (B) De Belgische vertegenwoordigster Nelly Maes van de Volksunie heeft de Belgische minister van openbare werken de suggestie aan de hand gedaan om de specie die vrij komt als het Baalhoekkanaal wordt gegraven, te gebruiken om dijken op te hogen. Mevrouw Maes noemt met name de Scheldedijk van Tielrode tot Doel 'ronduit slecht' en ze vindt dat de kwetsbaarheid van de Belgische dijken vergroot is na de ophogingswerkzaam heden in Nederland, die zijn uitgevoerd ln het kader van het deltaplan. „De recente overstromingen aan de kust in de provincies Antwerpen, Oost en West-Vlaanderen, hebben enorme schade aangebracht. Andere plaatsen 11 jongelui betrokken bij 30 diefstallen RIJKSPOLITIE BORSELE ROLT JEUGDBENDE OP BORSELE De groep Borsele van de Rijkspolitie heeft in een tijdsbe stek van veertien dagen elf jongelui aangehouden in verband met dertig inbraken en diefstallen, die in het afgelopen jaar zijn gepleegd in Vlis- singen, Borsele en Goes. De jongelui worden er van verdacht in groepsver band een paar duizend gulden aan onder andere brommers, brommeron derdelen. helmen, rookartikelen en ko peren voorwerpen te hebben ont vreemd. De diefstallen werden gepleegd door J. C, W., J- M. K., C. T. P. B., L. T., G. C. de B. en J. J. v. K. allen uit Nieuwdorp, J. M. D. v. d. K. Ovezande en M. P. v- d. Z. uit Borsele. H.. M. uit Nieuwdorp en P. C. O. uit Goes zouden in de zaak als helers zijn opgetreden. De leeftijden van de jon gelui variëren van 16 tot 25 jaar. Op 23 december kon de rijkspolitie van Borsele J. C. W. uit Nieuwdorp aan houder Na verhoor kwam men gaan deweg op het spoor van de medeplich tigen van W. De laatste van de groep werd op 7 januari aangehouden. Het grootste deel van de ontvreemde voorwerpen is teruggevonden aan de rechtmatige eigenaars. „We hebben al leen nog twee regenbroeken over. waar nog geen eigenaar voor is ge vonden". aldus een woordvoerder van de rijkspolitie, die vermoedt dat de broeken behoren aan een inwoner 's-Heerenhoek. „omdat ze daar zijn gestolen-" Tegen de jongelui, die verhoor op het bureau van politie te Borsele eer op vrije voeten werden gesteld is proces verbaal op maakt. RAADSCOMMISSIE TERNEUZEN OVER AANKOOP PAVILJOEN VOOR BEJAARDENWERK TERNEUZEN B. en w. van Terneu- zen willen paviljoen 4 en bijbehorende grond aankopen van hét voormalige zwakzinnigen internaat De Sterre Sluiskil. De stichting De Sterre vraagt voor het gebouw ƒ32.000.-, te weten 20.000,- voor het paviljoen op zich en 12.000,- voor een nieuw aange brachte verwarmingsketel en enkele reparaties. Als de gemeente het gebouw heeft, wil ze het afstaan aan de Stichting Open Bejaardenwerk voor de activitei ten in Sluiskil. De aankoop van paviljoen en grond staan op de agenda voor de raads commissie voor gementef in ancien, cul tuur. recreatie en toerisme die don derdagavond in het openbaar verga dert. Deze bijeenkomst begint om 19.30 uur in vergaderkamer 606 van het stadhuis. De commissie behandelt voorts een aanvraag van de regionale Zeeuws- Vlaamse woningbouwvereniging om fi nanciële steun voor de bouw van 9 bejaardenwoningen in t bestemmings plan Stroodorpe en de uitgifte van een stuk grond in erfpacht aan de scouting Nederland EOS-groep, diei haar terrein achter Zuiderparkl aan en Serlippensstraat wil uitbreiden. 1 zijn op het nippertje aan een ramp ont snapt. Derhalve stelt zich de vraag hoe de getroffenen na deze stormen ver goedingen zullen ontvangen voor de ge leden schade. De bressen in de dijken van de zee en van de rivieren roepen echter ook andere vragen op. De nood lottige doorbraken op sommige plaat sen hadden evengoed op andere plaat sen kunnen voorkomen. Het valt im mers op dat de structuur van onze dij ken over het algemeen te zwak is en dat ze ook te laag zijn om rampen te voorkomen. De Scheldedijk is van Tiel rode tot in Doel ronduit in slechte staat. Bovendien is de kwetsbaarheid van het Scheldebekken in België ver groot na de versterkingswerken die in Nederland met het deltaplan werden gerealiseerd. Welke versterkingswerken werden in België uitgevoerd en hoeveel geld werd daar in de achtereenvolgende ja ren aan besteed? Meent de minister niet dat hal versterken en het verhogen van de dij ken niet alleen een veel grotere veilig heid zou bieden doch tevens een be langrijk nut is in deze tijd van econo mische recessie? Kunnen alle Schelde- dijken niet gebracht worden op de hoogte van de dijken die voor de kern centrale van Doel werden gebruikt? Kan de grond, die voor het Baalhoek kanaal moet worden uitgegraven in Ne derland en naar België overgebracht, niet gebruikt worden voor de verho ging en versteviging van de dijken?" zo vraagt mevrouw Maes zich af. LEI SOMBER OVER TOEKOMST ZEEVISSERIJ DEN HAAG Het afgelopen jaar was verliesgevend voor de Nederlandse zee visserij en 1976 zal dat ook weer zijn. Ramingen van het landbouw-eo misch instituut (LEI) leiden tot deze conclusie. De vangstbeperkingen, aldus het LEI, zullen lelden tot netto-resul taten die nauwelijks minder ongunstig zijn dan die in 1975. Het instituut gaat daarbij uit van een normaal verloop van visprijzen en kosten. De kottervloot (vooral getroffen door de vangstbeperking voor tong en schol) verloor vorig jaar naar schat ting in totaal f 73 miljoen. Voor 1976 ligt de raming, afhankelijk van de ma te waarin nog schepen door sanering zullen verdwijnen, tussen 60 en 85 mil joen gulden De ireilervloot verloor vorig jaar naar schatting 19 miljoen. Dit jaar zal dat,, oveneens afhankelijk van de saneringJ tussen de 11 en 18 miljoen zijn. Voor de garnalenvloot verwacht het LEI een ongeveer even groot verlies! als vorig jaar: ongeveer 2 miljoen. Een aanzienlijk deel van de te ver-1 wachten liquiditeitsproblemen. zo meent het LEI. zou tijdelijk kunnen worden opgevangen door versoepeling van financieringsverplichtingen. De kotters hebben aflossingsverplichtin gen van gemiddeld 120.000,per schip. Moeten ze dat bedrag in een jaar tijds helemaal betalen, dan blijven ze na die betaling met een liquiditeits tekort van 50.000 a 85.000 zitten- EoekJe over geschiedenis van handelsavondschool GOES Over de geschiedenis van de in 1974 opgeheven handelsavondschool in Goes is een boekje verschenen. Het boekje is samengesteld door de heer M. Polderman, die ruim 25 jaar Ieraar en de laatste jaren directeur van de school is geweest. De school begon haar activiteiten op 15 januari 1914 en heeft de zestig jaar van haar bestaan 766 geslaagde kandidaten af geleverd. De school werd opgeheven in verhand met de gewijzigde onderwijsstructuur. De school leed al enige jaren aan bloedarmoede en de handelsavond scholen werden dan ook niet opgeno men in de mammoetwet. Er kwamen twee andere vormen van avondonder wijs voor in de plaats: het avond mavo en het avond-meao. Een van de laatste daden van het bestuur van de stichting voor handelsonderwijs in Goes, die inmiddels geliquideerd is, was het uitgeven van het boekje over de geschiedenis van de school. De heer Polderman heeft bij het ver zamelen van materiaal voor zijn boek je geput uit notulenboeken van be- stuurs- en lerarenvergaderingen, aan gevuld met een aantal officiële stuk ken, propagandamateriaal en dergelij ke. Dat levert onder meer briefwisse lingen op over 'het heerschen van de Spaansche griep' in 1918 en wervende advertenties onder het motto "Hoe worden mijn kinderen flinke midden standers? en 'Alleen zij die aanpakken kunnen het ver brengen!' suggesties: een maandelijks informatie blaadje. eike dinsdagavond spreekuur, een aantal ontspanningsavonden (film. dans?, twaalf ontmoetings- en voorlichtingsavonden, competitie acti viteiten van de voetbalvereniging li berty', een cursus Nederlands, lectuur voorziening. Meegedeeld werd nog, dat 3 februari een voorlichtingsavond in Middelburg wordt gehouden over BEGELEIDING TOEZEGGING VAN CRM VLISSINGEN Middelburg en Vlis singen samen komen in aanmerking voor de aanstelling van een groeps werker voor Surinamers. Vlissingen noch Middelburg komen zelfstandig a aan de vijfhonderd Surinamers binnen hüIsvêsrinWrobTêmVtVek""vc)or' de de grenzen, de norm. die erm ban-Surinamers teert voor het aantrekken van zo'n functionaris. De stedelijke raad voor maatschappelijk welzijn in de Schelde- stad en de Middelburgse welzïjnsraad zullen nu op korte termijn overleggen over het 'werkplan' voor deze functio naris. Vooraiter A. J. de Koene van de Vlïssingse stedelijke raad maakte mel ding van de toezegging van crm. samen komen de steden wel in aan merking voor een groepswerker maandagavond tijdens de vergadering van het algemeen bestuur. Voorwaar de is. dat de activiteiten in Vlissingen en Middelburg op elkaar afgestemd worden "Die toezegging is goed bij ons overgekomen," aldus de heer De Koene. Na het overleg met Middel burg zal op 11 februari een nieuw gesprek over de groepswerker plaats vinden met crm. Het algemeen bestuur ging akkoord met een voorstel van de werkgroep Surinamers om via de TAP-regeling een tijdelijke functionaris aan te stel len voor de uitvoering van de werk zaamheden voor Surinamers. Op 18 ja nuari zal met de Surinamers in Vlissin gen gesproken worden over de activi teiten voor het komende jaar. De werk groep komt daarvoor met een aantal Bij de hwuiuuc.iiig van ecu aantal zaken tijdens de vergadering bleek onder meer, dat de stedelijke raad: bereid is deel te nemen aan de begeleiding van de bewoners van re novatiewoningen van 'St. Willibrord'. Voorzitter Dc Koene tekende er bij aan, dat men dit ook qua bemanning in hel werk kan passen cn vond. dat dit als project 'goed te overzien is'. __jL._V_.5_" .5' Hij onderstreepte, dat de bewoners in het geiieel 'de belangrijkste rol zuilen moeten spelen." Mede liet oog op de bemoeienis van de raad bij de renova tie Verkuijl Quakkclaarstraat zal het bestuur een voorstel voorgelegd krij gen om over te gaan tot een nieuwe werkgroep voor stadsvernieuwing. In het project van 'St. Willibrord' krijgt de heer P. Visser zitting, samen met een opbouwwerker; kritisch staat tegenover de reactie van de stichting Zeeland inzake de deelneming van de kerngroep, die zich zal bezigheouden met liet accomoda- tiebeleid in Vlissingen. Daarbij zetten met name voorzitter De Koene en opbouwwerker L. Vonk vraagtekens bij de opmerking van de stichting, dat SUGGESTIE IN ALGEMEEN BESTUUR VLISSINGEN De stedelijke raad voor maatschappelijk welzijn in Vlissin gen wil dat er een of meer hoorzittingen worden gehouden voor de bevolking over de visie var b. en w. inzake de Kooptnans- en vissershaven. Dat bleek maandagavond tijdens de vergadering van het algemeen bestuur. Het punt kwam aan de orde. toen er uit de vergadering werd gewezen op de gebrekkige plaats, die de maquette over deze zaak heeft gekregen in het stad huis. Er werd op aangedrongen, dat vanuit de stedelijke raad een hearing van de bevolking in gang wordt gezet. Tijdens een mededeling over een komende vergadering van de actiegroep 'Behoud Oranjekwartier' kwam men erop te rug. De heer E. de Priester wees er toen op, dat van de kant van b. en w- indertijd hoorzittingen over de vissershaven-waren-toegezegd. Aan de andere kant betoogde hij, dat de nota van b. en w. over deze zaak voor een groot deel de reacties dekt, die van allerlei instellingen en organisaties over de vissers haven bij het college zijn binnengekomen. Hij vroeg zich mede in relatie tot die belofte van b. en w. om hoorzittingen te houden bij de bevolking af of de zaak eind januari wel in de raad aan de orde zal kunnen komen. Het algemeen bestuur stemde in met de visie van voorzitter De Koene: „We zullen in het bestuur bekijken of we suggesties hebben om hoorzittingen te organiseren, of om de bevolking op een andere manier bij de plannen te betrekken. We zullen die b. en w. op korte termijn dat is dan wel nodig laten weten". cr al voldoende gegevens zijn om m advies op te baseren. In de kerngrocj zal de stichting Zeeland om een duj dclljke reactie worden gevraagd, ot men nu al dan niet wil meedoen. D was wel begrip voor de moeilijkheid.: dat bij de stichting de betrokken func tionaris langdurig ziek Is; deel neemt aan de vergadering van 28 Januari half acht. Willem I|[l kazerne van dc actiegroep 'Behoui Oranjekwartier." Dc bedoeling is. du de bewoners over de plannen en ft acties worden bijgepraat. Hel resul taat van die bespreking zal wordeil ingebracht zo zei de heer Vonk - in een latere vergadering, waarop ft actiegroep ook de iniliatiefnemen voor liet behoud van de vissers- e koopmanshaven en liet oude stadhuis aan het woord willen laten, gezien ft relatie tussen de onderwerpen voce de leefbaarheid van de binnenstad; Vlissingen en d« gemeenteraad wil aandringen op eet extra krediet om een hooggekwalift ceerde functionaris voor liet jeugdwel zijn mogelijk te maken en dat verjo zeld te laten gaan van een adverten tiecampagne: VERSTERKT VLISSINGEN De werken aan de Vlissingse bouelevard, dat deel vanaf de Verlengde Glacisstraat tot aan de oprit bij de President Rooseveltlaan, gaan in een vrij vlot tempo ver der. Het Waterschap Walcheren, dat voor de uitvoering van de zeeweringswer- ken tekent, is momenteel met de 'afronding' bezig van de Leeuwen trap. die praktisch weer op dezelfde plaats is teruggekomen, Een ander onderdeel van het werkbestek dat zijn voltooi ing nadert, is de grondaanvulling van af het Wooldhuis tot aan de Verleng de Glacisstraat (met daartussen de Leeuwentrap), het dijkprofiel en de rioleringswerkzaamheden vanaf de zeevaartschool tot aan het Strandho- tel en de 'weg achterlangs', waarvan bepaalde gedeelten al zijn gebracht- Zoals de foto duidelijk laat zien, wordt de bestaande weg op de boule vard van de 'weg in wording' vanaf de zeevaartschool richting het par keerterrein bij het Strandhotel ge scheiden door een stukken bredere strook zand. De breedte van deze strook is ongeveer 40 meter, de lengte plusminus 250 meter. Voor die .strook zal de gemeente Vlissingen te zijner tijd een bestemmingsplan maken. De nieuwe weg 'achterlangs', vanaf het Wooldhuis naar de Verlengde Glacis straat, zal een breede hebben van om en nabij 7.5 meter en wordt in totaal zo'n 1300 meter lang. De Leeuwentrap sluit dan aan op een kade langs die weg en krijgt vanaf die kade een trap naar de weg toe. tnmiddels is ook de vroegere bistro De Put' onder het strandhotel ge dempt. Niet zozeer na de storm van vorig week moest die ruimte in aller- haast verdwijnen, maar in het kader van de versterking van de zeewering en omdat de nieuwe weg er overheen mopet. De totale werken, waarmee in augus tus 1974 een aanvang werd gemaakt, worden naar schatting medio mei-juni van dit jaar opgeleverd. Dit onderdeel werk. destijds aangenomen voor een dikke 3 miljoen gulden, zal dan uitein delijk zo is de verwachting ruwweg 3,5 miljoen gulden hebben gekost. Het Waterschap Walcheren zal zich dan concentreren op de voorzijde van de boulevard. Over de gehele lengte waar nodig wordt dan een betere glooiing aangebracht, onder het wegdek zal een waterdichte laag ko men, waar mogelijk zal de boulevard iets worden opgetrokken en buiten dien wordt de betonnen muur overblijsel uit de periode van de Duit se bezetting door een nieuwe wor den verbeterd. De werken aan de 'Leeuwentrap' bij het Strandhotel en verder een veeld van de 'weg in wording? vanaf die plaats naar de Verlengde Glacisstraat toe. VLISSINGEN Een beeld van de Vlissingse boulevardwerken. Links de bovenzijde van de nieuwe Leeuwen trap zichtbaar, terwijl op de achter grond de nieuwe weg achterom al dui delijk gestalte krijgt- Voorzitter De Koene deelde mee, de de heer P. Stroo de stedelijke ras: versterkt voor zes maanden, als tijde-4 lijke functionaris voor het opbouwwerl via de TAP-regeling. Daarbij gaat Ik met name om Souburg. De heer De Koene verklaarde, dat hij zich er we! over heeft verwonderd, dat bij ft instellingen, die zich met de TAPI regeling bezighouden zo veel onwi tendheid over mogelijkheden bestas: zoals de stedelijke raad is gebleken. Voor deze functionaris en in verbar met de uitbreiding van het werk we besloten tot huur van een lokaliteit Bachten Komme. Op de vraag uit i vergadering of er nog meer uitbn ding van werkruimte te verwachte is, liet voorzitter De Koene weten, ds dit niet onmogelijk is. In Bachte: Komme zijn de mogelijkheden over! gens uitgeput, zo verklaarde hij. „Wil zullen het dan zo nodig verderoj- moeten zoeken." Van de heer Sondemeijer kregen ft stedelijke raadsleden een korte toe. lichting op de nota nieuwe beleidste palingen voor samenlevingsopbouw Hij maakte duidelijk, dat de tend®: is: het opbouwwerk moet de bevo. king meer betTekken bij de direct? leefsituatie aan de hand van conc projecten; de opzet is, dat de opbc organen zich mmder toeleggen o: overleg en advies in het raam van ft sociale planning (zoals accomodatit planning); als prioriteiten gelden bi crm in het opbouwwerk de stadsve: nieuwing, de culturele minderheden i het onderwijs 'op welk laatste gebi een groot terrein braak ligt; een ove heveling van de rijksbevoegdheae naar de gemeenten. Na een weinig verhelderende discuss over de vraag wat nu precies social' planning is en wat men nog onft: opbouwwerk moet verstaan, sprak ft stedelijke raad uit: dat inen vraagtekens zot bij ec: overheveling van het opbouwwerk van rijk naar gemeente, met het oog oj: de afhankelijkheid, die dan kan out staan; dat er eveneens vraagtekens ge®: moeten worden bij een nieuwe struc tuur, die uitgaat van 'commissie' vooi het gemeentelijk opbouwwerk; dat men bij de prioriteiten vooi het opbouwwerk in Zeeland ook blei ne kernen en nieuwbouwwijken mod. rekenen; dat er een betere rechtspositieree ling voor opbouwwerkers gemaaki moet worden. AMBASSADEUR POLEN OPENT EXPOSITIE IN MIDDELBURG MIDDELBURG Dr. Jozef Okunlew ki, de Poolse ambassadeur in Neder land, zal vrijdag in het Middelburgs stadhuis een tentoonstelling opent: van grafiek en posters uit Krakau. Vervolgens zal de heer J. Vuijk, hooi van de Middelburgse culturele dien: deze tentoonstelling, die wordt geo: ganiseerd in het kader van de Pool' Nederlandse Culturele Uitwisseling® inleiden. De openingsbijeenkomst te gint om vijf uur. De tentoonstelling tot 16 februari ie bezichtigen ds= lijks van 10.00-17.00 uur en zondar van 14.00-17.00 uur. Pulpkonels gestolen SOUBURG Uit een veeschuur o; het voormalige Fort De Ruyter Mb: Souburg is 200 kg gedroogd veev» der fpulpkorrels) gestolen. J. van ft: D. uit Souburg deed hiervan maanda; aangifte bij de Vlissingse gemeenten: lifcie. PLAATSELIJK REGEN Over het algemeen veel bewolking mi plaatselijk regen. Vrij krachtige ti harde westelijke wind. Maxima or streeks 9 graden. Af en toe regen. In het algem- lagere temperaturen- Weersvooruitzichten in cijfers gen. deld over Nederland- Voor woensdag: Aantal uren zon: tot 4; min- temp: omstreeks 5 graft; max. temp: omstreeks 8 graden; K: op een droge periode van minstens uur: 70 procent; kans op een geh droog etmaal: 40 procent. Voor donderdag: aantal uren zon I tot 4: min- temp; omstreeks 4 grade max- temp: omstreeks 7 graden- Kt op een droge periode van minstens uur: 60 procent; kans op een geiie droog etmaal: 30 etmaal. ZON EN MAAN 13 januari Zon op 8-43 onder 16.5 j Maan op 13.43 onder P;r[

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2